Mordowali nas Niemcy, Rosjanie, Ukraińcy

Lipiec jest szczególnie tragiczny dla Narodu Polskiego. Właśnie w tym miesiącu 11 lipca 1943 r. rozpoczęła się  Rzeź Wołyńska gdy rezuni spod znaku UPA i OUN-u zaczęli mordować swoich sąsiadów, którzy żyli tam od wieków, tylko dlatego, że byli Polakami. Mordowali bezbronne , dzieci, kobiety , w tak bestialski sposób, że nie sposób tego opisać.

Zbrodnia ta jest mało zbadana, ale ocenia się , że w Rzezi Wołyńskiej zginęło od 80-150 tys. Polaków. Mniej więcej w tym samym czasie tylko 2 lata później w 1945 r. małojcy z bolszewickiej Armii Czerwonej tuż po zakończeniu wojny zorganizowali łapankę , tzw. „ Obławę Augustowską”.  Małojcy spod znaku czerwonej gwiazdy zrobili łapankę w stylu hitlerowskim. Złapano kilka tysięcy Polaków, setki nie powróciło do domów, nie wiadomo gdzie są pochowani i w jaki sposób zginęli.

Niemcy mordowali Polaków przez całą wojnę, po Powstaniu Warszawskim wymordowali ponad 100 tys. cywilów z Woli. Żydzi też mordowali Polaków, może nie bezpośrednio, ale donosząc na nich NKWD we wrześniu 1939 r. po wkroczeniu Armii Czerwonej 17 września .

Po wojnie  wielu Żydów wstąpiło do  UB, byli prokuratorami i wydawali wyroki śmierci na polskich patriotów.

O ile Niemcy po wojnie skazywali hitlerowskich oprawców, o tyle Rosjanie nie chcą ujawnić nazwisk oprawców np. morderców żołnierzy,  policjantów i inteligencji polskiej, rozstrzelanej     w Smoleńsku, Ostaszkowie, Starobielsku i innych miejscach kaźni.

Z kolei Ukraińcy gloryfikują rezunów spod znaku UPA i OUN-u w tym Polakożercę Banderę. Polski rząd słusznie mówi, że Ukraina nie wejdzie do UE z flagą Bandery i słusznie.

Uważam , że rząd polski powinien wystąpić do Niemców o reperacje wojenne tak jak to zrobiły inne państwa a którym jest przeciwny syn ubeckiego aparatczyka Włodzimierz Cimoszewicz.   
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-07-2017 [11:33] - Marek1taki | Link:

Od 7 VII 1944r. trwałą operacja "Ostra Brama". Jutro - 13 VII - rocznica zatknięcia polskiej flagi na Zamku Gedymina. 17 VII 1944 NKWD aresztowało dowódców AK i ich oddziały.
Znowu dzieli się powstania na lepsze i gorsze pod dyktando wrogiej propagandy.
Główny nurt mediów zgodnie milczy, pamiętają media niszowe, np. http://wolnapolska.pl/index.ph...

Obrazek użytkownika Andy51

12-07-2017 [12:04] - Andy51 | Link:

Wszystkie powstania przeciwko okupantom powinny być jednakowo traktowane.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-07-2017 [12:26] - Marek1taki | Link:

Póki Polska nie pamięta o idei cywilizacyjnej, której najlepszymi orędownikami byli mieszkańcy ziem na wschód od linii Curzona, nie będzie Polską, będzie kulawą Polską. Mówi się, że nie możemy pisać Ukraińcom historii, ale oni sami sobie historii nie piszą (mają podtykaną), my sami jej dla siebie też za mało piszemy po Polsku.

Obrazek użytkownika Andy51

12-07-2017 [12:52] - Andy51 | Link:

Trafna uwaga.

Obrazek użytkownika michnikuremek

13-07-2017 [05:14] - michnikuremek | Link:

Marian Cimoszewicz (ojciec Włodzimierza) nie był "ubeckim aparatczykiem". Był bandziorem z Informacji Wojskowej.
Źródło:Tadeusz M. Płuzański "Bestie" str. 506.

Obrazek użytkownika Andy51

13-07-2017 [08:15] - Andy51 | Link:

Ubecki aparatczyk może być bandziorem.