Kolejna miesięcznica za nami

Kiedy ten felieton się ukaże (piszę go o 11.00 w poniedziałek) już będziemy wiedzieli, jak potoczyły się wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu. Widać wyraźnie, że występują u nas siły, które dążą do tego, by w Warszawie było tak samo jak w Hamburgu, czyli gorąco, a rannych w starciach liczono w setkach. "Obywatele PRL" skarżą się, że ogranicza im się wolność do wyrażania poglądów, bo przecież oni chcą patrzeć "sekcie smoleńskiej" prosto w oczy, chcą by Jarosław Kaczyński czuł ich oddech na plecach. Bez tego - zdają się twierdzić - w Polsce nie ma wolności! Ba, podstępnie skrada się faszyzm...
Otóż tu nie chodzi o żadną waszą wolność, ale o wasze i nasze bezpieczeństwo. Wy to wiecie i my to wiemy. Jeżeli (czysto hipotetycznie) byśmy zrezygnowali z miesięcznicy, to jutro położycie się w miejscu, gdzie rok temu min. Macierewicz nieprawidłowo przeszedł na druga stronę ulicy. I będziecie tam leżeć, aż policja was stamtąd nie ściągnie. A jak już was usunie, to podniesiecie larum, że nie pozwolono wam grzać asfaltu, a przecież tak to lubicie i Konstytucja tego nie zabrania. 
Otóż mam propozycję, idźcie sobie demonstrować np. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i weźcie - ba, zanieście nawet - ze sobą Władka Frasyniuka z różą w d...(w dłoni oczywiście), a ja wam obiecuję, że nas tam nie zobaczycie. Bo my - w odróżnieniu od was - mamy wyczulony zmysł smaku: jak w czymś nie gustujemy, to tego unikamy. 
Jedn z większych portali donosi: "Stolica zablokowana! Tak świętuje PiS". Znaczy się zdaniem redaktorów rzeczonego portalu winny jest ten komu ukradli, a nie ten który ukradł. Naprawdę, nie dziwcie się później, że zwykli ludzie wami gardzą, gdy widzą jak ich traktujecie, z tzw. buta. Na kanwie miesięcznic widać wyraźnie jak potężny jest rozziew pomiędzy garstką pieniaczy, "elytami", a zwykłymi ludźmi, którzy  temu wszystkiemu się przyglądają z coraz to większą irytacją.    
Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-07-2017 [20:07] - zbieracz śmieci | Link:

Wczoraj w polsacie wypowiadał sie niejaki nałęcz tuz po zakończeniu uroczystości ,dziś w łże 24 niejaki celiński i trzaskowski i mam powazne obawy czy starczy kasy na budowe nowych nie tylko ancli ale i psychuszek bo ci osobnicy sa już poza rzeczywistościa,odlot całkowity i piana nie przysłowiowa ale autentyczna toczaca się z czegos co u normalnych nazywa sie ustami.Już bardzo blisko jest blondi od kukiza do zakwalifikowania do tego samego obiektu.To przecież nie wszyscy którym chyba blekot zadają a wczesniej aby podskakiwali szalej.