Warszawa – Hamburg, czyli o co biega w tej układance

Ponieważ w najbliższym czasie będziecie, moi mili PT Czytelnicy, narażeni na tysiące wywodów różnych ćwierćinteligentów po obu stronach, to wyjaśnię krótko, co jest obecnie grane.
1. Wszyscy słyszeli/czytali, jak skomentowała Angela wystąpienie Trumpa w Warszawie, powiedziała mianowicie, że ok i coś tam, ale ona ma teraz na głowie agendę globalną. Czyli, tłumacząc z polityki na nasze -  wielka kanclerz Rzeszy zajmuje się poważnymi sprawami, a nie eurobiedotą. I co? 
Ano starczyły dwa dni w wykonaniu krzepkiej młodzieży i to wcale nie muzułmańskiej, żeby pokazać, iż kanclerzyna nie panuje nawet nad jednym miastem, a co dopiero nad problemami globalnymi. 
Dziękujemy, Angelo, pa, pa... A jak będziesz grzeczna, to dalej będziesz sobie tą kanclerzyną, ale w odpowiednim miejscu w szeregu.
2. Putin gadał z Trumpem ponad dwie godziny i wyszedł zachwycony – ach, jaka chemia miedzy nimi, jaki ten Trump rzeczowy! A pewnie – Wołodia dopiero startuje z bandyty na polityka, podczas gdy Trump ma za sobą doświadczenie pokoleń, w tym własnej rodziny. To tak jakby ambitny szczupak spotkał starego rekina :)
W każdym razie Wołodia jest dziś  za wolnym rynkiem i popiera jak najbardziej amerykański gaz w Polsce! No patrzcie państwo.... 
Brutalna prawda jest taka, jak zapowiedział Trump w Warszawie, czyli znowu tłumacząc z polityki na nasze – albo się Rosja podłączy pod Jedwabny Szlak albo zdechnie z głodu. Bo moi mili, to jest dzisiaj główny projekt, a teraz Wam opowiem, jak będzie:

1. Kazachstan odmówił wsparcia Rosji w Syrii, nawet Kirgizja się postawiła, Rosja została sama.
2. USA panują na morzach i oceanach, w umowie win-win Chiny dostaną drogę lądową do Europy.
3. Warunek pierwszy – trzeba uporządkować Koreę Płn – to sprawdzian dobrej woli, ale i siły/możliwości Chin i Rosji.
4. Warunek drugi - to Polska jest centrum Europy, więc tu będzie główny rynek wymiany, Chińczycy robią biznes, USA pilnują porządku (armia). Powstaje neutralne centrum, w skrócie Rzeczpospolita wielu narodów.
I to by było na tyle, temat jest załatwiony, reszta to didaskalia.

Jeszcze jedno – komu to zawdzięczamy? Tak, tak, dobrze kombinujecie, sami sobie! To nasz PAD wykonał niesamowitą robotę przez dwa lata. To nasza Beatka zabezpieczyła mu plecy w domu (Rafalska > świadczenia dla ludności)  i zwarła się z UE, nie na darmo to jej dziękował Trump. I to nasz Waszczykowski załatwił to wszystko od strony że tak powiem technicznej, a Macierewicz od wojskowej. Prezydent USA przyleciał na gotowe. To my sami wybraliśmy władze, które wyciągnęły nas z pozycji rusko-szwabskiego kondominium do pozycji centrum Europy. Jest POZAMIATANE!!!

PS. A co u nas? Co rozumie z tego opozycja? Ano tylko Wałek w lot pojął zmianę wiatrów i natychmiast zachorzał, 10-tego będzie pewnie w szpitalu. Zawsze uważałam, że ma łeb jak wiadro i psi węch na politykę :)  
 
Pozdrawiam serdecznie
Wasza Kasandra :)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

09-07-2017 [15:51] - Jabe | Link:

Po co USA Jedwabny Szlak? Żeby Chiny wespół z Rosją uporały się z małym kraikiem na końcu świata? W tych wielopokoleniowych doświadczeniach chodzi o to, że Trump jest z pochodzenia Niemcem?

Obrazek użytkownika eska

09-07-2017 [16:25] - eska | Link:

Po co USA Jedwabny Szlak? > bo albo go będą kontrolować (Polska), albo on i tak powstanie i wzmocni Rosję i Turcję.
Wielopokoleniowe doświadczenia w USA - patrz historia rodziny Kennedych, czyli od bandziora do prezydenta. 
 

Obrazek użytkownika eska

11-07-2017 [13:50] - eska | Link:

Przy okazji - moja przepowiednia oczywiście już się sprawdza, patrz > Janecki w Roninie wczoraj, rozmowa z Orłem na zakończenie wystąpienia.

Obrazek użytkownika Tarantoga

09-07-2017 [15:55] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

ESKA OPTYMISTKA :-))
To tytuł książki,albo filmu...w każdym razie dalem juz tytul,a to najważniejsze :-))
Ja jestem pesymistą,to dopiero sie okaże wszystko w praniu.
Pesymista tym się różni od optymisty...że jest lepiej poinformowany...
Ciao--P 

Obrazek użytkownika eska

09-07-2017 [16:27] - eska | Link:

Pesymista Polak kocha się katować - Michnikiem, Zychowiczem itp. To nie pesymizm, tylko masochizm.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

10-07-2017 [06:04] - ExWroclawianin | Link:

eska

100/100

Po prostu miodzio.....................strzal w "miedzy oczy" !!! SUPER!!!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-07-2017 [17:02] - zbieracz śmieci | Link:

Merkel jako dobra matka nie pozwala bić dzieci swoich,zdumiewa mnie Twój dzisiejszy zachwyt naszymi politykami z PIS rodem ale dalej zachwycasz się :jedwabnym szlakiem " który kończył się gdzies w Karagandzie i nikt nigdy żywego kitajca z karawana w Polsce nie widział.
Nie kumasz ,że proponujesz dalsze i wieksze bezrobocie nie tylko u nas ale i w Europie bo do tego doprowadzi dalszy zalew chińszczyzną  co napędza ich zbrojenia a nie wiesz przeciwko komu to zostanie użyte ,bo zbroją się na potegę i nie bez celu.
Po likwidacji naszego przemysłu niby z skąd zastapiono ich brak...!?

Obrazek użytkownika eska

09-07-2017 [18:20] - eska | Link:

Jakie bezrobocie? Póki co bez Ukraińców nasze resztki przemysłu całkiem by padły. Poza tym praca u Chinczyków coraz droższa, stąd ich pomysły na ten szlak.
Błagam, proszę się ciut rozejrzeć, a nie powtarzać bajki Balcerowicza.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-07-2017 [20:18] - zbieracz śmieci | Link:

Moja Droga ,Chiny sa na tym samym etapie co niedawno Japonia ,niczego nowego nie wymyslili tak jedni ani drudzy ,rżną na żywca z cudzych pomysłów i na tym jadą ,Japonia też świat zalewała ale do czasu i sie bogaciła tak nieprawdopodobnie ,że gardzili resztą świata.
Płacili tysiace dolarów za kieliszek łyskacza a korporacje kupowały obrazy impresjonistów do czasu aż wielkim tego świata to nie zbrzydło i stała sie Japonia normalnym krajem który musi zabiegać o kupno ich produkcji.Chiny bez eksportu wrócą w miejsce skąd wystartowali ale uzbrojeni po zęby .Pracownik w Japonii miał zagwarantowane zatrudnienie do końca swoich mozliwości ,Chiny produkują w zakładach przypominajacych łagry lub nimi są ,produkują tanio ale Ty i tak płacisz w sklepie jakby to byli normalnie ,przyzwoicie opłacani pracownicy z pełnym socjalem i opieką lekarską bo to globalne sieci zgarniają śmietankę a nie Chińczyk czy Europejczyk!
Już komuch obama zrozumiał ,że sprawy zaszły za daleko i zaczał naganić fimy amerykańskie do powrotu do USA a Trump dokończy bo bez zapewnienia miejsc pracy i godziwej płacy żadne państwo sie nie utrzyma bo na socjal też braknie,to dotyczy także nas.
Czy myslisz ,ze Europa nie jest w stanie produkowac tego co przychodzi z Chin,czy USA też nie...!?
Co do balcerka ,to mały nedzny wykonawca polecen innych i który zrealizował to co zaplanowano,takich balcerków było pełno w każdym kraju europejskim.
PS.Dwa miliony najbardziej żywotnych i nie bojących sie ryzyka Polaków dzieki balcerkowi wyemigrowało a nie chciałabyś być Polsce zatrudnionym Ukraińcem,okradają ich pracodawcy i ich rodacy którzy trzymaja łapę nad ich zarobkami reketując jako pośrednicy.

Obrazek użytkownika Robert

10-07-2017 [11:19] - Robert | Link:

"Póki co bez Ukraińców nasze resztki przemysłu całkiem by padły." - czy Pani naprawdę tak uważa? Nadzoruję tę szarańczę z za Buga na budowach i zapewniam Panią, że ich poziom kultury technicznej to totalne dno. A prawdziwy rachunek za ich zatrudnienie dopiero przyjdzie nam zapłacić. Tak finansowy jak i przede wszystkim społeczny.  
Wsparcie dla idei trój morza przez prezydenta Trumpa to duży sukces ale to dopiero początek drogi i sądząc po pomysłach naszej administracji w stylu podwyżki opłaty paliwowej nie słuchali wystąpienia zbyt uważnie bo tak zaproponowali by Pani pomysł reformy samorządów.
Zabawa dopiero się zaczyna i problemy też, dlatego lepiej zakasać rękawy. Ciocia Andżela tak łatwo nie odpuści a możliwości szkodzenia do kiedy jesteśmy w UE ma naprawdę duże.
A co do Chin to zrujnowali już wiele Polskich firm i do czasu do puki Rząd będzie tolerował takie bazarki jak Wólka Kosowska i zalew tandety upadały będą następne firmy i etos pracy, a wraz z niemi nasza cywilizacja.
 

Obrazek użytkownika eska

10-07-2017 [11:48] - eska | Link:

To czemu Pan zatrudnia ową "szarańczę" ??? Bo bez nich nie byłoby komu robić :))))

Obrazek użytkownika eska

10-07-2017 [12:35] - eska | Link:

CD. - przy okazji >
Jeśli Pan zatrudnia "szarańczę" z zachodniej Ukrainy, to niech Pan pamięta, ze to zazwyczaj zruszczeni potomkowie Polaków osiadłych tam setki lat temu, po wyludnieniu Rusi przez Tatarów.
To tak gwoli historycznej prawdy....
 

Obrazek użytkownika Robert

10-07-2017 [15:22] - Robert | Link:

Doprecyzuję. Nie zatrudniam. Pracuję dla generalnego wykonawcy a zatrudniają ich podwykonawcy. Nadzoruję tylko pracę tych firm. Niestety dziedzictwo ZSRS wyryło w tych ludziach swoje piętno i nie sposób tego nie widzieć. 
Na podstawie współczesnych osobistych doświadczeń jak i doświadczeń moich znajomych nie wiele można dobrego o współczesnych Ukraińcach a szerzej Ukrainie powiedzieć.
Nie pochodzę też z kresów wiec nie mam do Ukrainy specjalnego osobistego stosunku. Ale jako Polak nie akceptuje przymykania oczu przez nasze Państwo na ludobójstwo dokonane przez Ukraińców i jakiekolwiek inne narody na Polakach. Ukraina to dziś upadły kraj rządzony przez mafię i oligarchów i wszelka pomoc służy tylko im i nikomu więcej. I to nie moja wina że Ukraińcy mają za bohatera Banderę a my Pileckiego.
Projekt ABC jako inicjatywa która uzyskała wsparcie USA jest zbyt cenny żeby go spartaczyć i trzeba się skupić na merytorycznej robocie bez zbędnych sentymentów i wyobrażeń. Nie dostrzegam też możliwości budowy jakiejkolwiek sensownej płaszczyzny współpracy z Państwem które swoją tożsamość buduje na ideologii mordowania swoich sąsiadów. Sokoro dziś nie potrafią stanąć w prawdzie to jutro też nie ma co na to liczyć. 

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-07-2017 [11:25] - Imć Waszeć | Link:

Żeby dziś Ukraina mogła "stanąć w prawdzie", to najpierw musi zostać do tego przekonana banderowska sitwa w Monachium w Niemczech pod wodzą rodziny szwagra Bandery (Andrej Kucan). Już sam fakt, że taki ośrodek istnieje w Niemczech i nadaje swój program, powinien wzbudzić niepokój w Polsce. Członkiem honorowym tego ukraińskiego Ku Klux Klanu jest m.in. niejaki Kliczko.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-07-2017 [16:09] - zbieracz śmieci | Link:

"Zruszczeni potomkowie  Polaków"walisz z gubej rury ale slepakami bo tak po prostu masz wkładajac wszystkich do jednego wora.
Pewnie jednostki były ale one przeszły do cerkwi a diaspora która pozostała na Ukrainie jak mało która walczy o zachowanie swojej tożsamości i walczyła nawet wtedy gd PRL mial ich w dupie i kolejne władze po 1989 roku.
Twierdzisz ,że twoje korzenie są na Kresach a ja po takiej pisaninie twierdzę ,że z Kresami nie masz nic wspólnego o znajomości historii to już nawet nie wspomnę.Kresy od Karpat po Kowno to dla ciebie czarna dziura i nie wsadzaj tam łapek.

Obrazek użytkownika eska

11-07-2017 [01:05] - eska | Link:

Jak ktoś wrzuca Kowno i Karpaty do jednego worka, to sam sobie daje świadectwo.
Poza tym widzę, że popisywanie się chamstwem to taka patriotyczna moda teraz - życzę powodzenia w opluwaniu. 

Obrazek użytkownika gorylisko

09-07-2017 [17:07] - gorylisko | Link:

w rzeczy samej... teraz do roboty... no i porzadki w Polsce... walek poczul zmiane wiatru... ciekawe czy zmieni gadke a propos rzadu oczywiscie ze swoja osoba w roli glownej...

Obrazek użytkownika eska

09-07-2017 [18:24] - eska | Link:

Nie zmieni gadki, po co?

Obrazek użytkownika grzechg

09-07-2017 [17:37] - grzechg | Link:

Ty dziś z taka powagą a ja z kolei zupełnie od rzeczy. Ale przeczytałem oczywiście (jak zawsze) z uwagą. Jeśli nie jest nawet tak pięknie to na pewno logicznie.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika eska

09-07-2017 [18:22] - eska | Link:

Powaga? Opisuje, co widzę. 
Czy nie zastanawia fakt, że po tym całym G-20 prawie nie ma żadnych istotnych informacji? 

Obrazek użytkownika grzechg

09-07-2017 [18:37] - grzechg | Link:

W tym sensie, w relacji do tego, co sam napisałem. Ale ruchy tektoniczne w wielkiej polityce trwają w najlepsze, tylko tego nie mówi się do kamer.

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-07-2017 [20:18] - Marek1taki | Link:

Mam wrażenie, że Putin był bardziej zaskoczony niż zachwycony propozycją Trumpa i robił dobrą minę do gry, która pozwala mu zachować twarz i utrzymać się na powierzchni. Poza tym obie te strony wiedzą, że są sobie warunkowo potrzebne.

Obrazek użytkownika eska

10-07-2017 [11:49] - eska | Link:

Kiedy czytam komentarze na temat wizyty Trumpa w Polsce, szczytu G-20 itd., to nasuwa mi się tylko jedno skojarzenie > to, o czym mówił prezydent USA na pl. Krasińskich, Wyspiański opisał już dawno temu:
„A, ja myśle, ze panowie
duza by juz mogli mieć,
ino oni nie chcom chcieć!”

Teraz widoczne jest nawet dla ślepych politycznie, skąd w ostatnich latach ten wysyp negacji w stosunku do Powstania, wizji politycznej Piłsudskiego, do II RP. Skąd to histeryczne rozdmuchiwanie sprawy „Bolka”, strachu przed Ukrainą, skąd wreszcie ten nieszczęsny Adrian w Uchu Prezesa. Przestała działać propaganda Michnika, to należało uruchomić paralizatory z innego źródła i to niestety działa.
Trump powiedział ważne słowa – nie wystarczy nawet najlepsza broń bez woli działania, bez woli walki. Poczucie bezpieczeństwa to bardzo ważna rzecz, ale nie dostaje się tego za darmo. Dodam tylko, że nie wystarczy nabijać PKB, trzeba jeszcze mieć marzenia i wiarę. Obyśmy, troszcząc się o ciepłą wodę w kranie, nie zostali jak te „panny głupie”, bo nawet najlepsza władza nic nie zdziała, jeśli naród śpi chocholim snem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-07-2017 [16:19] - Imć Waszeć | Link:

Państwa aspirujące do Międzymorza już dawno powinny utworzyć swój lokalny "europarlament" tak samo, jak swój pseudoparlament utworzyli przy EU "żydzi wszystkich krajów łączcie się". Byłby to dodatkowy element podkreślający powagę nowego projektu i możliwość opuszczenia niemieckiego projektu bez typowego dla politycznych szałaputów chaosu przejściowego. Byłby to lepszy element nacisku na zmianę polityki migracyjnej, energetycznej, zmuszającej do federalizacji i rozbicia na regiony, niż krytyczne odczyty referatów różnych zaniepokojonych krasnoludków w Brukseli na sali plenarnej z trzema śpiącymi posłami. Można się niepokoić prywatnie, po pracy i przy piwku. Ale jeśli coś chce się poważnie osiągnąć, to należy działać, a nie gadać.