Korytarze humanitarne do Polski powinny powstać natychmiast.

Poza dyskusją pozostaje kwestia pomocy dla najbardziej potrzebujących. (kropka) . Czy katolik czy ateista, prawosławny czy muslim, niezalależnie od wiary musi wydobyć z siebie minimum człowieczeństwa by pomóc...
Kwestia jak pomagać najbardziej potrzebującym jest sprawą "dyskusyjną". Rząd Rzeczypospolitej Polskiej uważa że powinno się pomagać "na miejscu" czyli w miejscu przebywania potrzebującego. Natomiast np. Kardynał Nycz uważa że potrzebujących można przetransportować na terytorium Rzeczypospolitej i udzielić im tu niezbędnej pomocy. Dać mieszkania, zasiłki, pomóc w leczeniu. Pasterz diecezji Warszawskiej wspomina o 10 tysiącach parafii gotowych przyjąć uchodzców, natomiast rząd deklaruje że nie przyjmie nawet jednego...

W tym sporze staję jednoznacznie po stronie przedstawiciela Kościoła . Można pomagać na odległość ale często jest to niemożliwe. Jedyny ratunek dla wielu potrzebujących jest pomoc w kraju jakim jest Polska.
Dlatego apeluję do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o współpracę z Kardynałem Nyczem i pomoc w ściągnięciu do Polski "korytarzami humanitarnymi" przynajmniej 10 000 najbardziej potrzebujących pomocy !!!
W samym Londynie jest kilkuset bezdomnych Polaków, często schorowanych, bez środków do życia, zapomnianych i omijanych przez prawie wszystkich. Statystycznie ok. 10%  z nich uda się wrócić do normalnego życia przy pomocy tu na miejscu. Reszta umrze lub zostanie zamordowana w ciągu kilku lat. Tyle statystyki...
Dając im mieszkanie w Polsce, zasiłki i pomoc duchową jest szansa uratowania dużo większej liczby "dzieci gorszego Boga" niż 10 statystycznych procent...

Jest też (a piszę tu tylko o UK) kilkanaście, może kilkadziesiąt tysięcy Polaków na skraju załamania, na skraju przepaści. Uszli z Polski by pomóc swoim dzieciom, uszli z biedy i nędzy, biedy i nędzy zafundowanej przez 3 rp ( piszę o 3 rp bo o 5 rzeszy niemieckiej (budowniczym 3rp) pisać, jako o czymś oczywistym obecnie, najnormalniej pisać mi się nie chce...)
Te przykładowe naście lub kilkadziesiąt tysięcy ludzi stracili podczas emigracji swoje domy, stracili swoje rodziny. Z wieloma rozmawiam na co dzień. Chcą wracać. Nie mają do czego, nie mają gdzie...
Po nich samolotów wysyłać nie trzeba. Zasiłków też nie. Jakieś mieszkanie z parafii gotowej przyjąć uchodzców wystarczy. To ludzie uczciwi, rachunki popłacą...
Adresy tych parafii potrzebne tylko...

ps. Tak tylko od siebie dodam o Kościele Katolickim i o księżach. Wiele złego w moim życiu słyszałem o pseudo- księżach (tak jak każdy z nas). Natomiast w moim życiu nigdy na takiego osobiście nie trafiłem. Miałem zaszczyt poznać wielu prawdziwych pasterzy, czasem i taki pasterz za "kołnierz" nie wylewal, czasem i pobłądził bardziej...  
... ale zawsze wracał na ścieżki Pana, by prowadzić powierzone im owieczki do zbawienia...
A pseudo- księża ? Nie dbają o powierzone im owieczki. Szukają baranów...
Grzegorz Jarzębski.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika szara_komórka

25-06-2017 [23:31] - szara_komórka | Link:

Jak na "ironicznego" to wpis bardzo serio i sama prawda!
Chociaż smutna.

Obrazek użytkownika Walerian

26-06-2017 [06:29] - Walerian | Link:

Nie zgadzam się z Pańskim poglądem. Znam wielu Polaków, którzy wyjechali do UK tylko dlatego, by poprawić swój byt ( m.in.lepszy socjal) bardzo często nie znając języka czy realiów polityki państwa względem rodziny, dziecka. Lepiej pomóc wrócić do Polski rozczarowanemu Polakowi, który nie dostanie nic w UK za darmo, niż sprowadzać sobie muzułmanów, którym też marzy się  otrzymanie wszystkiego za darmo podczas gdy autochton tyra od świtu do nocy, by mieć to samo!
Nie wierzę w możliwość sprawdzenia kto jest kim. Najrozsądniejsza, moim zdaniem jest pomoc chrześcijańska na miejscu a Afryce, czy Bliskim Wschodzie nie powodując zmian kulturowych. Wszelkie okrzyki i wołania "bądź katolikiem" brzmią fałszywie, w tym arcybiskupa Nycza! Proszę nie rządzić się i rozdzielać zadania parafiom będąc w UK. Proszę działać w obrębie swojej parafii, jeśli takowa istnieje, Proszę również pozwolić nam odbudowywać Państwo po 8-letnich rządach PO-PSL - skutki czego będziemy jeszcze długo odczuwać.

Obrazek użytkownika OLI

26-06-2017 [09:52] - OLI | Link:

Proszę trochę uważniej przeczytać tekst. @ironiczny-anglosas pisze o biedzie dotykającej Polaków, która nikogo nie porusza. Tyle i aż tyle.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

26-06-2017 [07:26] - zbieracz śmieci | Link:

Doradzasz działaczu PO na wyspach i to ci wolno ale i ja mam dla ciebie radę ,uważaj na ciężarówki ...

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

26-06-2017 [07:48] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Na miłość boską, czy często życzy Pan innym śmierci po przeczytaniu tylko tytułu tekstu? Może by Pan wpierw sprawdził, o czym pisze autor?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

26-06-2017 [10:35] - zbieracz śmieci | Link:

Nikomu śmierci nie życzę ,nie chce natomiast tutaj w Polsce spoglądać z niepokojem na każdą ciężarówkę a korytarze i propozycje przyjmowania muslimów przez samorządy czy parafie do tego doprowadzą.
Samotne matki z dziećmi to tylko jeden z prymitywnych trików bo w islamie samotna matka to tylko dziwka ,natomiast wdowę poślubia brat.Przy tym triku pojawi się i owszem samotna matka ale po jakimś czasie za nią cudownie odnaleziony mąż i reszta rodziny.
Autor nigdy nie zostanie anglosasem nawet ironicznym chociaż już za takiego się ma podobnie jak bul za hrabiego,, to w kwestii porządkowej .
Co do Polaków którzy tam są w kłopotach i żyją tak jak żyją,kłamie autor ,że nimi się nikt nie zajmuje i nie pomaga powrotowi do kraju ,są organizacje które fundują bilety powrotne ,tyle tylko ,że menele tam wracają bo większość z nich wyjechała na wyspy jako menele i margines o kryminalnej przeszłości właśnie dla zasiłków a nie pracy czy asymilacji.
Podobnie z naszymi menelami jest we Francji,Włoszech ,to jest ich wybór a niewielu tylko upadło z innych przyczyn i niewielu nawet z nich decyduje się na powrót.
Więc kto czego nie sprawdził i kto łże ...!?
Chętnie poczytam dlaczego 90 % migrantów to młode buhaje i jakimi motywami się kierują płynąc do Europy poza socjalem...!?

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

26-06-2017 [11:49] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Zamiast przeprosić, że w gorącej wodzie kąpany, będzie się teraz zapierał i ubliżał ludziom. Ech...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-06-2017 [14:13] - Imć Waszeć | Link:

Ja już dawno tu mówiłem, że podstawą nowej polskiej elity powinno być zrozumienie zasad logiki matematycznej. Inaczej całe to "naprawianie" to jest tylko bujanie od ściany marksizmu do drugiej ściany ko-marksizmu, który nie jest wbrew "pozorom" żadnym antymarksizmem. Z obu stron koronnym argumentem stosowanym w "dyskusji" jest jazgot, emocje i bluzgi. Trzeba jasno określić wymagania odnośnie polskich elit, a gwarantuję, że 90% nadzwyczajnej kasty odpadnie na wstępie, gdyż nie zna zasad logiki, tylko zasady dialektyki.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

26-06-2017 [14:25] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Proszę Pana... Na studiach humanistycznych już nie ma zajęć z logiki, ma Pan pojęcie? Nasze potiomkinowskie "uniwersytety" nie dają swoim absolwentom nawet podstaw higienicznego myślenia, bo przecież trzeba oszczędzać na etatach. Na to już nie ma słów w języku ludzi kulturalnych.

Zresztą dość posłuchać wypowiedzi "nadzwyczajnej kasty", gdzie prawo przecież nie może istnieć bez logiki - słychać, że oni w ogóle nie słyszeli o czymś takim. Dziś "prawnik" Giertych błysnął, że pani Wassermanówna skłamała w pytaniu. Na takim poziomie nie ma możliwości dyskusji.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-06-2017 [17:59] - Imć Waszeć | Link:

Słusznie, na takim poziomie nie ma dyskusji tylko emocjonalny jazgot. Pewnie wielu z tych pożal się Boże prawników uważa nadal, że zaprzeczeniem implikacji: "każdy pijak to złodziej" jest implikacja "każdy złodziej to pijak". Nic bardziej mylnego. Zaprzeczeniem zdania zawierającego implikację logiczną (klasyczną, o czym dalej) jest zdanie "nie pijak i złodziej". Dzieje się tak dlatego, że gdy rozpiszemy sobie tabelkę wartości logicznych, to w zdaniu "p => q" mamy trzy wartości 1 (czyli Tak, Prawda) i jedną wartość 0 (czyli Nie, Fałsz), dla p=1 i q=0. Mówi się popularnie "z prawdy NIE MOŻE wynikać fałsz". A w tym drugim zdaniu 1 jest tylko wtedy, gdy z obu stron spójnika i jest 1, czyli gdy p=0 i q=1; kiedy temu zaprzeczymy, to znów 0 wypadnie dla p=1 i q=0 (z prawdy nie wynika fałsz). Oczywiście całego rachunku logicznego nie da się opowiedzieć na wartościowaniach, czyli na przypisanych zmiennym logicznym p i q, wartościach stałych, etykietach "pijak" i "złodziej". Zmienne wymyślono po to, żeby oddzielały nas od warstwy modelu i mówiły tylko i wyłącznie o czystej logice.

Trochę większy bałagan powstaje, gdy z rachunku zdań przejdziemy do logiki pierwszego rzędu, czyli rachunku kwantyfikatorów. Poprzednio słowo "każdy" robiło tylko za ozdobnik, a teraz jest tzw. kwantyfikatorem. Możemy bowiem pomyśleć o takim zdaniu/formule: "każdy złodziej jest jakimś pijakiem" albo "istnieje złodziej, który jest każdym pijakiem". Oczywiście nie każde zdanie/formuła będzie miało dla nas jakiś sens, ale mówimy tu o samym mechanizmie operującym na zdaniach/formułach. Po zaprzeczeniu kwantyfikator "każdy" przejdzie w "jakiś" i odwrotnie, ale reszta będzie taka sama jak w rachunku zdań. Dalej można jeszcze rozwijać ten wątek w kierunku jakiejś uniwersalnej postaci zdań (skolemizacja), albo zdania rozbijać na tzw. klauzule, żeby efektywnie używać algorytmów komputerowych do wartościowania zdań/formuł, a nawet po to, żeby możliwe było algorytmiczne reprezentowanie jednej logiki w drugiej logice.

No i dochodzimy do sedna. Otóż implikacja klasyczna ma podstawową wadę, która powoduje, że każda bzdura implikuje od razu każde zdanie, nawet najmądrzejsze. Czyli z fałszu wynika wszystko, z fałszywego twierdzenia, ze sprzeczności można wywieść wszystkie zdania. Zwracam uwagę, że sprzeczność nie oznacza tu nonsensu ani wcześniej zaprzeczenia - zaprzeczenie zdania nie prowadzi do sprzeczności, absurdu, tylko do zdania z "nie" na początku. Dopiero kiedy mamy dwa zdania p i q, które nie były sprzeczne, ale miały pewną wspólną część, mogą prowadzić do absurdu dla par zdań "p" i "nie q", albo "nie p" i "q". Sprzeczność zawsze musi mieć takie wspólne jądro i mówią o tym różne twierdzenia, jak np. twierdzenie Craiga o aproksymacji. Sprzeczność w swoim jądrze będzie zawierała coś w stylu zdania "p i nie p" (zasada wyłączonego środka)....

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

26-06-2017 [18:11] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Dzięki, ale ja to jeszcze miałem na studiach dla młynarzy :) Ale może się przydać młodzieży.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-06-2017 [18:34] - Imć Waszeć | Link:

Tymczasem logika nie kończy się na logice klasycznej i złą implikację można zastąpić lepszym modelem. Mówimy, że "z p wynika q", jeśli "nie jest MOŻLIWE, że p i nie q". Pierwsza to implikacja materialna, zaś druga to implikacja ścisła (arystotelesowska). To ma bardzo głęboki sens w logice, bowiem nie można spójnika logicznego kojarzyć z operatorem konsekwencji logicznej, gdzie z jednych zdań wynikają inne. W momencie wnioskowania ze sprzecznego zbioru zdań otrzymalibyśmy zawsze jako zbiór konsekwencji, wszystkie twierdzenia teorii - te sprzeczne, te fałszywe i te prawdziwe. Intuicjonizm zakłada właśnie taki związek poprzednika implikacji z następnikiem, że wykluczone są pewne paradoksy rozumowania. Idąc tym tropem dalej okazuje się, że także negacja nie jest już tą starą negacją. Problem polega też na tym, że po wprowadzeniu operatora modalnego "MOŻLIWE", równoważnym zdaniom można już przypisywać różne wartości logiczne. Dlatego w następstwie odchodzi się od pojęcia wartościowania i mówi nie o zdaniach, ale o schematach.

Jeśli Pan kiedykolwiek zetknie się z logikami modalnymi, to będzie tam na przykład taka notacja w tabelkach logicznych dla zdań, gdzie część zdania będzie oznaczana muzycznym bemolem a druga strona muzycznym krzyżykiem. To jest właśnie zastępcza forma wartościowania dla schematów. Teraz każde takie rozklejenie się zdania na operatorze modalnym będzie traktowane jak przejście do innego świata, a światy te będą powiązane zgodnie z nowym pojęciem implikacji w specjalna uporządkowaną strukturę zwana strukturą Kripkego (struktura, to stara nazwa algebry zwanej dziś kratą). Dlatego właśnie logiki modalne opisują dobrze pojęcia czasu, następowania, trwania i przechodzenia ze stanu do stanu na jakiejś kracie powiązań. Jak Pan zauważy te zwykłe logiki modalne mają swoje nazwy S1...S5, K, T, M. Chodzi tu o to, że powstały one historycznie poprzez kolejne wprowadzanie np. aksjomatów porządku częściowego, do opisu tych światów Kripkego. Każda następna miała jeden aksjomat porządku więcej.

Po okresie wykluwania się idei nastąpił czas zbierania plonów. Logiki modalne znalazły swoje stałe miejsce w informatyce, fizyce kwantowej, w teorii nauki, a także w naukach prawnych. Najczęściej są to logiki wielomodalne, gdzie specjalna struktura wiąże dodatkowo same operatory. Prawnicy zajmują się logikami deontycznymi. Mamy więc w prawie operatory modalne takie, jak: N (nakazu), Z (zakazu), O (obowiązku), D (dozwolenia), F (fakulta­tywności) i I (indyferencji). Reszta rachunku modalnego działa podobnie, można w podobny sposób dążyć do algorytmizacji wnioskowań, komputerowego sprawdzania wewnętrznej niesprzeczności dokumentów prawnych, ich zgodności z już istniejącym stanem prawnym itp. Czyli w skrócie, można zastąpić zarówno Trybunały Konstytucyjne jak i Sądy Najwyższe programem komputerowym. Jedynie potrzebne są dalsze badania w zakresie logik deontycznych i szukanie algorytmów. A u nas dalej jak za króla Ćwieczka ucisk i to feudalny.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

26-06-2017 [14:19] - zbieracz śmieci | Link:

Jeśli dalej popierasz autora to jesteś taki sam pogęciuch jak on a on nie raz dał temu przykład

Obrazek użytkownika xena2012

26-06-2017 [10:57] - xena2012 | Link:

To może wreszcie padnie chocby przypuszczalna liczba przewidywanych emigrantów do ściagnięcia do Polski .Bo co rusz są inne.Raz kilka sierot na leczenie,a to piećdziesiąt kobiet z dziećmi ,było już 7000,Pan już chce ściągać 10000.To gdzie w końcu jest prawda i co się chce ukryć przed społeczeństwem? Podziwiam hipokryzję kardynała Nycza mówiącego o korytarzu humanitarnym dla przerzutu kiluset osób z Syrii rzekomo na leczenie podczas gdy parę dni później okazuje się ,że to na stały pobyt.Ani słowa o tym jak długo będzie działał ów korytarz i z jaka częstotliwością,może nawet na stałe ,no ale kardynał takim ,,drobiazgami ''się nie przejmuje albo nie chce mówić prawdy.To właśnie ten brak prawdy,ustawiczne serwowanie kłamstw i niedpowiedzeń jest przyczyną ,że Polacy podejrzliwie i niechętnie reagują na takie nawoływanie.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

26-06-2017 [11:19] - zbieracz śmieci | Link:

Z tymi liczbami to zwykła ściema ,wystarczy ,że przyjmiemy jednego i to będzie zgoda na to co usiłuje nam narzucić bezprawnie unia.To będzie już proces nieodwracalny 

Obrazek użytkownika xena2012

26-06-2017 [12:12] - xena2012 | Link:

To nie tylko ściema ale wręcz manipulacja nastrojami społecznymi. Mnie chodzi o to że Kościół doskonale wie ilu emigrantów UE przewiduje i że jest to wysoka cyfra.Latwiej grać na ludzkiej empatii,brać na litość nie zastanawiając się czy Polska będzie w stanie uniesć ciężar przyjęcia,utrzymywania,emigrantów w 10000 parafiach ,bo tak się zamarzyło abp Nyczowi.Już sam fakt proponowania tych 10000 parafii jako lokum dla emigrantów świadczy,że ilość przyjętych do Polski będzie o wiele większa niż nam się teraz mówi.Dlatego uważam,że kardynał Nycz to zwykły kłamca.

Obrazek użytkownika michnikuremek

26-06-2017 [15:04] - michnikuremek | Link:

Nycz i jego koledzy JUŻ WZIĘLI  pieniądze i stąd ta ich niecierpliwość, bo przecież nie będą kasy oddawali.... Boję sie, że rząd się ugnie.... A wtedy - możemy pożegnać się z Polską.....

Obrazek użytkownika michnikuremek

26-06-2017 [12:01] - michnikuremek | Link:

 Antonio Francesco Gramsci (1891-1937). Włoski komunista, którego światłe myśli to kamień węgielny obecnej Unii Europejskiej. Gramsci był zdania, że w Europie Zachodniej rewolucja komunistyczna à la Rosja nie wchodzi w grę. Żeby w Europie stworzyć nowego człowieka Homo sovieticus europeitus trzeba zdecydować się na długi marsz przez instytucje. Marsz destrukcji, lewica ma przejąć bądź zniszczyć wszystkie instytucje będące czynnikami integrującymi ludzi. Zlikwidować państwa narodowe, wymazać ze słowników pojęcia ojczyzny i patriotyzmu i mówić wyłącznie o faszyzmie i nacjonalizmie, zlikwidować religię chrześcijańską jednoczącą miliony ludzi na świecie (Światowe Dni Młodzieży 2016), opanować wszystkie ośrodki kultury, promować w sztuce nihilizm, przekształcić uczelnie i szkoły w miejsca indoktrynacji i ogłupiania ludzi, przerabiania ich na lemingi, zniszczyć tradycyjną rodzinę poprzez promowanie związków partnerskich i innych dewiacji, łącznie z kazirodztwem, spowodować aby statystyczny obywatel był  samoistną wyspą niemającą oparcia w państwie, społeczności, w kościele, szkole i rodzinie. Idee Gramsciego przejęła tzw. Szkoła Frankfurcka, a jej sztandarowym hasłem było zdanie autorstwa Willi Münzenberga: „UCZYNIMY ZACHÓD TAK ZEPSUTYM, ŻE AŻ BĘDZIE ŚMIERDZIAŁ”.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przypomnienie tej postaci wyjaśnia WSZYSTKO. Mamy neobolszewicką rewolucję w pełnym natarciu. Jest to o tyle tragiczne, bo do tejże rewolucji przyłączył sie Kościół katolicki wbijając nóż w plecy cywilizacji chrześcijańskiej. Sierotki z Aleppo i nyczowe "korytarze humanitarne" to jeden z elementów tej rewolucji.......

Obrazek użytkownika Czesław2

26-06-2017 [12:58] - Czesław2 | Link:

No, chyba nie cały Kościół katolicki. Kościół to przede wszystkim wierni. Hierarchowie to podobno słudzy Boży i wiernych.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

26-06-2017 [14:23] - zbieracz śmieci | Link:

Nie cały i nie wszyscy hierarchowie i tu zgoda ale gnicie i prawie jawna schizma jest faktem . 

Obrazek użytkownika michnikuremek

26-06-2017 [14:36] - michnikuremek | Link:

Kościół katolicki ma strukturę hierarchiczną - na czele stoi papież i rozkazy idą w dół - obowiązując nawet wiejskiego wikarego. Kto się nie podporządkuje - kończy jak księża Międlar, Kneblewski czy Natanek. A wierni nie mają nic do gadania - widać to wyraźnie na przykładzie tych nieszczęsnych "korytarzy humanitarnych".

Obrazek użytkownika Czesław2

26-06-2017 [19:52] - Czesław2 | Link:

Dopóki hierarchowie z Papieżem na czele zajmują się dogmatami wiary, strukturę hierarchiczną mogę zrozumieć. W innych przypadkach niezbyt. Zwłaszcza jeśli chodzi o obronę przed jawną inwazją.

Obrazek użytkownika xena2012

26-06-2017 [20:39] - xena2012 | Link:

Polscy hierarchowie w sprawie przyjmowania emigrantów są podzieleni.Czyżby szykował sie rozłam lub walka o przywództwo? Przecież od wieków słyszymy ,,nauczanie Kościoła'',to jak teraz to nauczanie ma wygladać? I gdzie głos prymasa?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-06-2017 [15:02] - Imć Waszeć | Link:

Mi już dawno przemknęła taka myśl przez głowę, że ten burdel aksjologiczny zakończy się niechybnie powstaniem jakiegoś Polskiego Kościoła Narodowego, tak jak zrobiła to kiedyś Ukraina, żeby być niezależną od wszystkich. Od wszelkich cudzych fobii, mód i ideologii z zagranicy. Od momentu walki pod dywanem w ramach Episkopatu, kiedy zaczęto uciszać poszczególnych księży, ale nie lewackich, jesteśmy na kursie i na ścieżce.

Obrazek użytkownika Dorota M

26-06-2017 [17:02] - Dorota M | Link:

Nie sądzę, żeby pouczanie metropolity Nycza na coś sie zdało. Uważam, że w sprawach swieckich, czyli w tym przypadku przymowania, lub nieprzyjmowanie uchodźców, nie dotyczy to, bowiem prawd wiary, fragmentaryczne zdanie koscioła, jak i zdanie papieża należy zignorować. Dyskusja nad tą kwestią, nas obywateli, powinna być prowadzona jedynie z naszym rządem, który jest władny zapewnić nam bezpieczeństwo, a tego zadania nie spełni ani Nycz, ani papież. Nalezałoby jeszcze, tak na marginesie zapytać papieża, czy nie jest mu obojetny los kościoła katolickiego, któremu Bóg, powierzył najwyższy urząd. Czy nie widzi związku pomiedzy inwazją islamu, a wypieraniem, nawet fizycznym wiary katolickiej w Europie. Zatem trzeba sie dobrze przyjrzeć zadaniu papieża Franciszka i włściwemu wypełnieniu przez niego woli Bożej.    

Obrazek użytkownika xena2012

26-06-2017 [18:12] - xena2012 | Link:

Jak na razie to my jako społeczeństwo jesteśmy pouczani,strofowani za brak empatii. z nasileniem zależnym od wyników sondażu.PO i kardynał Nycz upojeni własna szlachetnością nie potrafią odpowiedzieć na pytanie jak Europa ma przyjąć, utrzymać i wyżywić emigrantów którzy bezustannie napływają.To kwestia nie tak znowu odległego czasu kiedy przeciążona emigrantami Europa stanie się po prostu niewydolna finansowo.W Polsce niektórzy marszałkowie województw,prezydenci miast też skuszeni pieniędzmi jakie obiecuje UE za przyjęcie emigrantów nie chcą nawet pomyśleć,że niedługo UE nie będzie miała czym płacić,a przecież jeszcze trzeba utrzymać dodatkowo zgraję unijnych nierobów.

Obrazek użytkownika Walerian

26-06-2017 [22:07] - Walerian | Link:

Szanowny Panie/i. Podtrzymują swoją opinię. Niestety dopiero teraz mogę odpowiedzieć.