Niewesołe refleksje na koniec tygodnia

Prezydent Chin Xi Jinping zapowiedział budowę niedaleko Pekinu specjalnej strefy ekonomicznej, która pomoże scalić teren stolicy z miastem Tianjin (Tiencin) i pozostałą częścią prowincji Hebei w gigantyczne megalopolis z ponad 130 mln mieszkańców. „...(źródło )
---------
Mój komentarz

Wzrost gospodarczy Niemiec na poziomie 2.9 procenta oznacza ,że Polski na poziomie 4 procent przy gigantycznym wysiłku Morawieckiego w zwalczaniu przestępczości gospodarczej i zwiększeniu efektywności gospodarki kontrolowanej przez rząd wypada słabo

Pomimo dramatycznej walki rządu Szydło i ogromnych, pieniędzy pompowanych w program 500+ ujemny przyrost naturalny w marcu był dramatyczny. Ubytek Polaków był najwyższy od kilkunastu lat.

Morawiecki nie ma pieniędzy , aby od stycznia ulżyć tym Polakom i rodzinom, którzy zamiast harować za grosze w fabrykach chcieliby założyć mikro przedsiębiorstwo. Morawiecki obiecuje, niski ZUS może w 2019 roku. Jeśli władza używa określenia może to może to oznaczać nigdy.

Chińczycy budują megamiasta . 130 milionowe wokół Pekinu i prawie 70 milionowe wokół kantonu i Hong Kongu. W Polsce rząd jest tak słaby, że nie może sobie poradzić z kilkoma wichrzycielami nie chcącymi zbudowania chyba 3 milionowej „wielkiej” Warszawy. Napiszę jeszcze raz słownie. Trzymilionowej. O budowie tak potrzebnej aglomeracji śląsko- krakowskiej rząd ze strachu nawet nie piśnie.

Polska jako państwo jest tak słabe ,że byle sędzia z jakiejś Koziej Wólki kwestionuje legalność Trybunału Konstytucyjnego a inny wypuszcza na wolność korupcyjnych aferzystów.

Polska jest tak biedna ,z kwota ulgi podatkowej jest niższa nie tylko od wszystkich krajów Zachodu, ośmiokrotnie niższa niż Chinach, ale niższa od tej w krajach azjatyckich , afrykańskich latynoamerykańskich.

Średnia płaca w Chinach w tych dniach przekroczy średnią płacę w Polsce , co oznacza ,że Polacy staną się tanią siła roboczą dla zachodnich koncernów, stoczyli się na pozycje kraju prymitywnego , dostarczającego niewykwalifikowana silę roboczą

Polska jest tak biedna ,że wicepremier odpowiedzialny za rozwój intelektualny i umysłowy społeczeństwa polskiego, niejaki Gowin chce ograniczyć dostępność do studiów. Argumentuje to tym, że koncerny potrzebują głównie niewykwalifikowanego robotnika. Wiedza i nauka jest wartością samą w sobie i próba zmuszenia młodych Polaków od pójścia do fabryk zamiast na studia,świadczy o kiepskiej sytuacji Polski . Rząd jest gotów wynajmować Koncernom w zamian za podatki i ZUS młodych Polaków ,kosztem ich edukacji i wykształcenia

To tylko obrazuje tragiczną sytuację w jakiej znajduje się rząd PiS. Jest źle. A za kilka lat będzie jeszcze gorzej. Za kilka lat Chińczycy, Hindusi i inni będą przechodzili rewolucje urbanistyczna , w czasie której dzięki dronom , samochodom elektrycznym zepchną transport pod ziemię, przekształca miasta w wielkie centra cywilizacyjne , pełne zielonych parków i kilksetmetrowych , wież mieszkalnych. Wtedy , już za późno dotrze do nas,że staliśmy się wymierającymi peryferiami cywilizacyjnymi. Przypominam 500+ nie działa. Za to system społeczny generujący dodatni przyrost naturalny działa w Turcji, Chinach, Indiach, całej prawie Azji, Afryce, Ameryce Łaciśnkiej

Jeszcze kilka lat temu Polska była 20 gospodarką świata . Teraz jest 24 ,a ma spadać dalej. Marzenie o wejściu do G20 umarło śmiercią naturalna

Doceniam wysiłek PiS, nadludzki wysiłek , aby Polskę wyprowadzić z tej dramatycznej sytuacji. Jest dużo lepiej niż za Po, ale państwo polskie jest wciąż bardzo słabe , a sytuacja społeczno – gospodarcza bardzo zła .

Wyobraźmy sobie,że gdzieś na świecie istnieje kraj w którym nie dokonano uwłaszczenia i dalej panuje pańszczyzna . Przychodzi zarządca, dobry, uczciwy,. Rozpoczyna reformy. Matkom zdzićmi rozdaje mleko, starcom bułki, sprowadza nowe maszyny do zasiewów i zbiorów Jak myślicie państwo, co jest powodem ,że to państwoi tak upadnie?

Na dwóch filmach możecie Państwo zobaczyć na zasadzie porównawczej jak Polska jest zacofana cywilizacyjnie. Od propagandy jest TVP i TVN. Ja staram się Państwo , nawet w z pozoru głupich i absurdalnych notkach pokazać rzeczy ważne. Co do propagandy TVP to nie jest to żaden zarzut. Bardzo wysoko cenię Kurskiego, który przekształcił TVP w skuteczne narzędzie propagandy pisowskiej. Właśnie za to go cenię, Za indoktrynację mas, za to ,że w dużej mierze właśnie dzięki Kurskiemu miliony przeżuwaczy papki medialnej przestali głosować na PO,a zaczęli na PIS. Ale wy moi czytelnicy nie jesteście masami , jeśli mnie czytacie , to właśnie za to ,że moje teksty i zbiory informacji i opinii dają wam do myślenia.

Może się Kaczyńskiemu .Dudzie, Morawieckiemu uda wyciągnąć Polskę z bagna w jakim się teraz znajduje. Miejmy nadzieję , bo oni przynajmniej chcą to zrobić.

Odgrażam się, odgrażam , ale chyba w końcu, w następnym tygodniu uruchomię kanał youtube. W tej formie be starał się odpowiadać na państwa pytania

Funkcja dodawania komentarzy na stronie powieści Pas Kuipera działa. Jest już kilka wpisów http://paskuipera.pl/fragments.html

Marek Mojsiewicz
film The World's Future MEGAPROJECTS (2017-2040's)
film China's Future MEGAPROJECTS (2016-2050's)

osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie Facebooka ( link tutaj((link is external)(link is external)(link is external)(link is external)  Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści „ Pas Kuipera” 
Rozdział drugi Rozdział trzeci 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ rzeźbie NiosącegoŚwiatło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „  13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska((link is external)(link is external)
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

24-06-2017 [11:40] - Marek Mojsiewicz | Link:

Chiny wprowadzają jako pierwsze państwową kryptowalutę  https://futurism.com/china-bec...  

Obrazek użytkownika Jabe

24-06-2017 [11:43] - Jabe | Link:

Warto sobie zadać pytanie, na co komu silny rząd. Zwłaszcza komu silny rząd jest potrzebny, no i co świadczy o jego sile. Roszady w podziale administracyjnym mogą pokazać kilku wichrzycielom, czyli przedmiotowym tubylcom, kto tu rządzi, ale czy rzeczywiście o to chodzi? Moim zdaniem nie powinno. Przypominam, że aglomeracja śląśko-dąbrowska nie jest jednolita administracyjnie, więc owa Wielka Warszawa (Sasinogród) też nie musiałaby być. Co do aglomeracji śląsko-krakowskiej, wystarczyłby sprawny transport, a ten kuleje. Jedna droga, marna, zapchana autostrada.

Być może niejaki Gowin chce ograniczyć dostęp do studiów właśnie w trosce o rozwój umysłowy społeczeństwa. Studia bowiem przede wszystkim pozbawiają świadomości własnej ignorancji. Dyplomy można drukować znacznie taniej, ale wiedza i umiejętnośći zawsze będą do pewnego stopnia elitarne. Dziś już chyba nie wystarczy uczelnie odmasowić. Wydaje się, że trzeba wychodek zburzyć i posypać solą.

No ale chyba przynajmniej co do przyrostu naturalnego się zgodzimy. Rodzina powinna się opierać sama na sobie, nie na państwie. Rolą państwa jest, żeby to było możliwe. Jednak samodzielni ludzie mogą mieć samodzielne poglądy, a to niebezpieczne.

Obrazek użytkownika Ptr

24-06-2017 [13:25] - Ptr | Link:

Gdy zaczynała się globalizacja w latach 90. Chiny pasowały do tego układu. Pomimo łamania praw człowieka zakłamany zachód pospieszył z ulokowaniem tam swoich fabryk. Jednocześnie gotowy do zagospodarowania obszar postkomunistycznej Europy środk. -wschodniej nie pasował do tego układu globalizacyjnego. Miał zostać tylko rynkiem zbytu i rozbrojonym przedpolem. Miał zostać rozgrabiony i wyeksploatowany. Wszystko ze względu na brak politycznej suwerenności tego obszaru. I tak się stało. Wyborcy w Polsce dali się nabrać ,że wystarczy główny nurt proeuropejski , który będzie dla nas jedynie korzystny. Społeczeństwo żyjące wydarzeniami religijnymi nie widziało długofalowego zagrożenia, maskującego się za fasadami demokracji europejskiej. Pożądanie postępu w dobrej wierze , z braku czegoś konkretnego, skłania czasem do dumy i obrony czegoś co jest fasadą rozwoju- wioską potiomkinowską pendolino, olt . Szczególnie , gdy do takich opinii skłaniają się  ludzie żyjący z jakiegoś stałego uposażenia  i nie zajmujący się realną gospodarką. Wówczas w swej wizji świata wybierają raczej  ekologię zamiast rozwoju przemysłu.
Ten kurs nie doprowadził do ożywienia postkomunistycznego przemysłu, ale do jego upadku. To co wartościowe zostało sprywatyzowane. Płacono pracownikom odprawy wygaszając główne gałęzie przemysłu. W 2016 następne miało być górnictwo. Odpływ kapitału i ludzi miał zdusić wzrost.
Dwadzieścia lat takiej polityki nie da się cofnąć w rok. Wydaje się ,że doszło do tego ,że normę moralną uczciwości po prostu uznano za fasadową. Tak dużo jest przykładów dziwnych przekrętów ,że wygląda na to ,że niejako przestała funkcjonować norma.

Obrazek użytkownika michnikuremek

24-06-2017 [15:24] - michnikuremek | Link:

Czy autor tego bloga chciałby zamieszkać i żyć w Chinach? Bo ja nie.......

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

26-06-2017 [09:26] - Marek Mojsiewicz | Link:

Dwa miliony Polaków  wyjechało do obcej kulturowo Europy Zachodniej. Emigracja do Chin powoli się zaczyna. Bez zamknięcia granic ludzie będą wyjeżdżać. Problem lekarzy to uwidacznia. Gowin chce "przywiązać do ziemi" lekarzy, bo ci jak dostają po 6 latach ciężkich studiów 2200 to pierwsze co chcą zrobić to emigrować           

Obrazek użytkownika Teddyllein

24-06-2017 [15:36] - Teddyllein | Link:

Panie Marku, to weź się, Pan, do roboty! Załóż firmę! Wspieraj swoimi podatkami własne państwo! Nie patrz na innych, którzy płacą. Dupa do góry i zapierdzielam! Niech inni płacą, to spierdalać na kretę! Nas, uczciwych, zostaw dziadu w spokoju! Qrwa, mam dość takich chuj ów! 

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

26-06-2017 [09:32] - Marek Mojsiewicz | Link:

Widzi Pan .Ja pisze pod nazwiskiem, Pan nie, ja  się nie wstydzę swoich poglądów, a Pan chyba tak I co Pan tak chce zagrać Polaków do  roboty i płacenia na państwo .Czyżby był Pan ekstrema BREB owska i żył z podatków płaconych przez innych? . Tych , których Pan tak ochoczo chce gnać do roboty.   

Obrazek użytkownika mmisiek

24-06-2017 [16:34] - mmisiek | Link:

Megamiastami nie ma sensu się ekscytować i dołować - nie konkurujemy pod tym względem z Chinami ani konkurować nie zamierzamy.
Natomiast co do reszty to oczywiście zgoda.
Dla Polski i Polaków w "europejskiej rodzinie" przewidziano rolę nawozu ku chwale Rzeszy co od blisko 30 lat konsekwentnie się realizuje. W zasadzie jest to historycznie stały kierunek polityki niemieckiej względem nas i naszego regionu - skrajną naiwnością było przypuszczać, że akurat teraz to się nagle w cudowny sposób zmieniło.
Do PiSu można mieć pretensje o jedno - cała ta zabójcza niemiecka polityka jest obecnie możliwa w jakichś 90% dzięki olbrzymiemu wpływowi na naszą sytuację wewnętrzną przez V kolumnę i ściśle współpracujące z nią ośrodki medialne. Ten pas transmisyjny z Berlina należy natychmiast odciąć, a PiS się zachowuje jakby zupełnie nie zdawał sobie z tego sprawy bawiąc się jakieś hiperpluralizmy gdzie te same możliwości oddziaływania na ludzi mają mieć siły propolskie i antypolskie.
To całkiem tak jakby w czasie II wojny i bombardowania Wielkiej Brytanii pełną swobodę działania na Wyspach miały media sterowane z Berlina przez Goebbelsa bo obowiązuje "pluralizm". To jest chore.

PS. co do jutuba to sugeruję aby zbytnio z nim nie przesadzać - tekst pisany można ogarnąć w minutę, nie każdy ma czas aby tracić pół godziny na wysłuchiwanie całości.

 

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

26-06-2017 [09:38] - Marek Mojsiewicz | Link:

Dlatego  domagam się od PiSu stworzenia silnego ośrodka władzy.Bez tego nie da się naprawić Państwa . Sam Pan przytoczył problem z zagranicznymi gadzinówkami. Fakt ,że coś takiego wciąż istnieje  świadczy najlepiej ,że Państwo wciąż jest słabe.        

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

24-06-2017 [20:53] - ExWroclawianin | Link:

Panie Marku, skad tyle PESYMIZMU?
Zgadzam sie z panem ze Polska jest nadal krajem TEORETYCZNYM bo PiS "markuje ruchy" roznymi komisjami i KOMPLETNIE NIC SIE NIE DZIEJE. Jeden debilny sedzia Laczewski jest w stanie SAM "wywrocic panstwo polskie" do gory nogami I QURWA NIC SIE NIE DZIEJE.....................dlaczego po prawie 2 latach PiS nie zrobil porzadku z bolszewickim gleboko zakorzenionym "wymiarem sprawiedliwosci" gdzie jedyna DZISIAJ OPCJA to NATYCHMIASTOWA 100% wymiana sedziow i prokuratorow. Dlaczego ludzie z poprzedniego antypolskiego rzadu zdrady narodowej PO, PSL, SLD jeszcze nie zostali skazani na dlugoletnie wyroki wiezienia. Panstwo jest mocne karac zwyklych obywateli ale nie ma zebow" aby ruszyc mordercow i zlodzieji w bialych kolnierzykach z najwyzszej polki. To jest QURWA farsa, a nie panstwo. To sie niestety zle skonczy jak PiS nie zacznie dzialac i za przeproszeniem "srac" na poprawnosc polityczna i "pluralizm" w NASZYCH mediach........TAK NIE MOZE DALEJ BYC!!!!!    Potrzebny jest nacisk oddolny na rzad ktory musi zaczac podejmowac niepopularne decyzje.............wrogow najwyzszy czas zaczac traktowac jak WROGOW !!!  

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

26-06-2017 [09:43] - Marek Mojsiewicz | Link:

Boję się,że PIS jest naprawdę socjalny  i chce utrzymać ochlokratyczny system polityczny. A to wcześniej , czy później skończy się upadkiem państwa. Boję się ,ze wewnątrz PiS już istnieje spisek przeciwko konstytucji Dudy i jego planom utworzenia silnej władzy prezydenckiej.              

Obrazek użytkownika Domasuł

24-06-2017 [21:23] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

No tak, ten cholerny Morawiecki nie może zrozumieć, ze Polska ma potencjal co najmniej rowny Chinom! A przecież wystarczyloby, zeby czytal prawicowych blogerow i przeczytal "Pas Kuipera"...

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

26-06-2017 [09:50] - Marek Mojsiewicz | Link:

Kiedyś wmawiani Polakom że są ciemnogrodem, że nigdy nie dorównają Zachodowi. Później nabijano się z Chińczyków, którzy  robią za miskę ryżu . Teraz zaczyna się znowu nabijanie z Polaków ,że śmią marzy  o dobrobycie lepiej rozwiniętych Chin . Pytanie, A dlaczegóż to płaca Polaka ma być niższa od płacy Chińczyka ?             

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-06-2017 [23:55] - Imć Waszeć | Link:

Jak refleksje to refleksje :P
https://www.youtube.com/watch?...
Masakra. Coraz bardziej doceniam nową telewizję :]
"Nowy marksizm psychoanalityczny jest nabudowanym przez intelektualistów uzasadnieniem do wymyślonej wcześniej taktyki nowego marksizmu, czyli do rewolucji seksualnej. Tutaj nie ma żadnych finezji. Nieszczęście ludzi kulturalnych polega na tym, że oni się tak uwznioślili, że oni już nie są w stanie zauważyć rzeczywistości. A odejście od rzeczywistości jest podstawą nowego marksizmu bardzo szeroko rozumianego.
(...)
Teoria krytyczna ma na celu wyprodukowanie emocjonalnego animalsa, w którym należy zabić racjonalność. I to tę racjonalność, którą stworzył średniowieczny katolicyzm..."

Obrazek użytkownika Domasuł

25-06-2017 [02:22] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pan - jak każdy rasowy prawicowy komentator - uwielbia zdaje się ekstremizmy. W tym przypadku zaloze się, ze najbardziej podobal się Panu Krzysztof Karoń.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-06-2017 [16:54] - Imć Waszeć | Link:

Niekoniecznie od razu spodobał. Skojarzył mi się z paroma osobami to na pewno. Zresztą nie wiem co Pan ma na myśli mówiąc spodobał? Ja początkowo założyłem, że rozmawiamy o poglądach, a nie o pociąganiu fizycznym, jak to zwykle słyszy się w rozmowach osób bez ukończonego liceum ;). Karoń zresztą bardzo obrazowo wyjaśnia dlaczego sprośność i tykanie spraw genitaliów jest tak bardzo eksponowane w tym wieku, albo raczej na tym poziomie rozwoju osobniczego i intelektualnego. Co do poglądów Karonia, to podałem w innym miejscu link do rozmowy rzeczonego z innym eksponatem blogosfery, Piotrem Beinem, a dziś uzupełniłem to kolejną dygresją. Proszę poszperać ale nie poszukać, bo może Pan pisze z Czech :/, a ja potem chętnie wyjaśnię, gdzie nasz target piep.. ee znaczy szuka :=]

Obrazek użytkownika Domasuł

25-06-2017 [17:04] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Podobal w tym przypadku jest jedynym słowem, które pasuje, bo liczy się tylko zaszokowanie ekstremalnymi poglądami i wypowiedziami. Czyli cos w sam raz dla rasowych prawicowych tygrysow :) 

Obrazek użytkownika general

25-06-2017 [12:30] - general | Link:

No cóż. Nie od dziś wiadomo, że dla tych którzy żyją z nieszczęść innych to eliminowanie tychże jest największą katastrofą.