Macron wsadził Francję tam gdzie słońce nie... Szansa dla RP

Angela Merkel pogratulowała prezydentowi Francji E.Macronowi wygranej jego partii w wyborach parlamentarnych.
Jak?
Życząc... "Dobrej współpracy na rzecz Niemiec, Francji i Europy".

Gratulacje Angeli szokują bo apriori wytyczają jaki porządek ma obowiązywać w UE, kto go stanowi i ktogo egzekwuje! To ślepym powinno wreszcie otworzyć oczy i uszy głuchym, a zahipnotyzowanym utopijnymi pierdołami „demokratycznych libertynorałów" o jakichś mitycznych  Stanach Zjednoczonych Europy uświadomić, że Unia Europejska dziś to już niestety tylko ch..., dupa i kamieni kupa i zarządzany przez Berlin kołchoz w najgorszym słowa znaczeniu. Na dodatek istniejący tylko po to - praktyka ostatnich lat to potwierdza - by miały gdzie się schronić i długo młócić tłustą kasę  różne odrzuty wyborcze i/lub polityczne guy'e jak np.Timmermans, Verhofstadt czy Tusk, a z "rodzimych"  - WałęsaJr., Boni, Zwiefki, hrabinie Rozy czy  "wielki inkwizytor transformacji i reprywatyzacji" Lewandowski Janusz. 
Oni grzeją w Brukseli miejsca Jasiowi Fasoli Grabcu, Kierwińskiemu, K.-Błońskiej, Tomczykom, Budkom i  .Nieszczęsnemu damsko-zniewieściałemu - delikatnie ujmując mentalne i inne spedalenie - fraucymerowi Rysia Petru. 

Ale...
To tylko jedna strona medalu. Prawda, że czarna jak wrona znad Szprewy, pesymistyczna i zgubna dla Unii, dogorywającej w uściskach  wiecznie zawianego papcia Junckera, bezjajecznego Tajaniego, degenerata i infamisa Tuska.
Ale...?
Jest i druga - optymistyczna. Oto aktywnością i pomysłami Grupy Wyszehradzkiej po tym jak Prezydentem RP został Andrzej Duda, a Premierem RP Beata Szydło  zainteresowały się nie tylko Litwa, Łotwa, Estonia, nie tylko bałkańskie państwa członki UE, ale i Benelux...  Może kierują się indywidualnymi interesami ale wszyscy są jednocześnie zainteresowani dobrym zdrowiem i spójnością Unii Europejskiej!  Nie tak jak Angela Merkel, dla której UE jest już tylko świętą dojną krową Niemiec i komu się nie podoba -  wyśle mu swych karbowych z nahajką! 

Dla Polski  kolejna wielka szansa - dla Pana Prezydenta Dudy, dla Pani Premier Szydło i dla polskiej dyplomacji! Polska z takimi przywódcami może podnieść Europę z klęczek! 
Lepszej okazji nie będzie!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika szara_komórka

20-06-2017 [07:18] - szara_komórka | Link:

"Może kierują się indywidualnymi interesami ale wszyscy są jednocześnie zainteresowani dobrym zdrowiem i spójnością Unii Europejskiej"

UE jak ZSRR nie toleruje innych silnych podmiotów politycznych.
Niemcy przez inicjatywy Beneluxu starają się rozbić V4.(sami oficjalnie takich kroków nie podejmują)

Miło znowu Panią widzieć.

Obrazek użytkownika michnikuremek

20-06-2017 [07:51] - michnikuremek | Link:

Niemcy i Rosja zrobią wszystko, by rozbić grupę V4, ale szansą na powodzenie tego projektu jest zainteresowanie USA. Po raz pierwszy Stany Zjednoczone mają tak poważny INTERES do Polski i pozostałych krajów Europy Środkowej. A ten interes polega na niedopuszczeniu powstania Unii Euroazjatyckiej czyli polityczno-gospodarczego sojuszu Chin, Rosji i Niemiec.... Wszystko okaże się w lipcu podczas wizyty Trumpa w Warszawie....

Obrazek użytkownika Dorota M

20-06-2017 [12:30] - Dorota M | Link:

Kiedy staniemy sie płatnikiem netto, może czas będzie opuścić tę krainę Mordoru. Należałoby wcześniej jednak na tyle wzmocnić obronność i gospodarkę kraju, żeby ten krok był dla nas korzystny. Na zmiane Unii w normalność, już jest za późno. Drugą ważną rzeczą jest takie zabezpieczenie naszych granic, żeby islamiści nie grasowali u nas, nawet chociazby tylko z "gościną".