"Terror poprawności politycznej" w wydaniu prawicowym!

Motto:
Dla mnie największą wartością jest to, co wyniosłam z domu
(Dorota Rabczewska – Doda)

W otoczeniu samych klakierów
każdy władca narażony jest na utratę zdrowych zmysłów.
(Thorstein Veblen)

Przedwczoraj napisałem przyznaję kontrowersyjną notkę pt. „Ogłaszam, że nie jestem już blogerem prawicowym” vide: http://salonowcy.salon24.pl/781995,oglaszam-ze-nie-jestem-juz-blogerem-prawicowym, która wywołała szeroką (blisko 200 komentarzy na S24 oraz ponad 70 na NB) i ożywioną, co nie zawsze oznaczało merytoryczną, - dyskusję komentatorów.

Lektura dodanych do notki komentarzy, w znakomitej większości przypadków autorstwa bardziej lub mniej ortodoksyjnych pisowców jest powalającym i, że się tak wyrażę modelowym świadectwem mentalności rzeczonych.

Dla porządku przypomnę, że "Ortodoksyjni pisowcy" (zastrzegam sobie prawo autorstwa tego określenia), to w mojej opinii przynoszący ogromne szkody wizerunkowe partii Jarosława Kaczyńskiego toksyczni, zacietrzewieni i nieprzyjaźni ludziom zgorzknialcy, których charakteryzuje fanatycznie nienawistna agresja w stosunku do każdego, kto ośmieli się choćby jednym słowem Prawo i Sprawiedliwość skrytykować.

Więc przy okazji zwracam się do owych gderaczy ultraprawicowych:

Państwo chcielibyście, żebym myślał i pisał tak, jak Wy byście sobie życzyli, a jeśli tego nie robię i pozwalam sobie wypowiadać się niezależnie od Waszej woli, popadacie w złość oskarżając mnie o zdradę ideałów prawicowych i wymyślając mi od „siedzących na barykadzie okrakiem chorągiewek”, „kretów Platformy Obywatelskiej” – bardziej dosadnych epitetów nie będę cytował. A to już proszę Państwa jest swoisty terror poprawności politycznej, w tym przypadku prawicowej. Tak. Tak. Nie pomyliłem się. To jest kazus „prawicowej poprawności politycznej” działający na tej samej zasadzie, co poprawność polityczna lansowana przez Gazetę Wyborczą, czyli czapkujących chwalić i nagradzać, zaś krytykujących, choćby nie wiem jak konstruktywnie, - równać z ziemią.

I już na koniec powiem, że jako bloger uważam się za niezależnego publicystę społecznościowego, który nigdy się nie ugnie pod batogiem poprawności politycznej w czyimkolwiek wydaniu.

Takie zasady wyniosłem z domu i będę im wierny do samego końca. I to właśnie było zasadniczą przyczyną, dlaczego odstąpiłem od nazywania siebie „blogerem prawicowym”.

Krzysztof Pasierbiewicz (niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla państwa, w którym żyje)

Post Scriptum
Zaś zawsze wiedzącym lepiej „ortodoksyjnym pisowcom” dedykuję wypowiedziane przed paroma dniami świetne i wzruszająco odważne wystąpienie pani Doroty Rabczewskiej (Dody) wygłoszone na „Wielkiej Gali Gwiazd Plejady 2017” – vide:

https://www.youtube.com/watch?v=GuvxTW7CQgE

I proszę się nie uprzedzać, że to Doda, a nie Duda.

Post Post Scriptum
Kątem oka podglądam program "W tyle wizji" w TVP Info. Na litość Boską! Czy ktoś może wycofać z tego programu zawstydzające produkcje częstochowskiego wierszoklety pana Wolskiego? To jest po prostu masakra odbierająca ochotę do życia i działania, a także dotkliwie kalecząca elementarne poczucie estetyki i nieznośnie drażniąca intelekt.


 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika HenrykHenry

31-05-2017 [18:17] - HenrykHenry | Link:

W Krakowuie jest takie powiedzenie swietnie oddajace ... idze , idze , bucu. Kup se cucu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

31-05-2017 [18:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

No to mamy pierwszy krótki, ale jakże wymowny komentarz ilustrujący, jak w pigułce "dzień po" - mentalność i klasę "ortodoksyjnego pisowca"

Obrazek użytkownika HenrykHenry

31-05-2017 [22:40] - HenrykHenry | Link:

Usmialem sie tak ze ... "Krzysztof Pasierbiewicz (niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla państwa, w którym żyje)"  Smok przestal popuszczac ... ?!

No i to , ekspert , autorytet , impoderabilie ??? ...

"Zaś zawsze wiedzącym lepiej „ortodoksyjnym pisowcom” dedykuję wypowiedziane przed paroma dniami świetne i wzruszająco odważne wystąpienie pani Doroty Rabczewskiej (Dody) wygłoszone na „Wielkiej Gali Gwiazd Plejady 2017” ... sic !. 
Posluchajcie tego .... a moze jeszcze pan wspomni ojca Dody , funkcjonariusza Rabczewskiego ... wiecie kim byl Ojciec Dody ?!. No ,to mniej wiecej  wyjasnia ta kariere ... 

"Ortodoksyjny becwal" naturalnie skorzystal ... "I proszę się nie uprzedzać, że to Doda, a nie Duda." ... "slicznie" , prawda ?!

Na koniec tez jest "cycus"... o Wolskim  , pisze  "zawstydzające produkcje częstochowskiego wierszoklety" 

A pamietacie jak opisywal na swoim blogu ?!. Bedac na spotkaniu autorskim w Krakowie ze znanym dziennikarzem sledczym dopytywal. Chodzily wtedy pogloski ze Wolski ma isc w ministry. Co to sie dzialo , jak doradzal , jak szukal potwierdzenia u goscia , jak przekonywal by tego nie robil Wolski bo to ryzykowna funkcja i mozna stracic ...sic ! Ta placzliwa troska o reputacje Wolskiego byla taka dominujaca w zadawanych pytaniach przez Pasierbiewicza gosciowi spotkania.

Dzis pisze o Wolskim ...  "zawstydzające produkcje częstochowskiego wierszoklety"  i konczy ... " To jest po prostu masakra odbierająca ochotę do życia i działania, a także dotkliwie kalecząca elementarne poczucie estetyki i nieznośnie drażniąca intelekt."  To wszystko o Wolskim !!!.
Panie Pasierbiewicz ... ty wiesz co !!! ale nie napisze ci co bo to co o tobie bym napisal jest ... dotkliwie kalecząca elementarne poczucie estetyki i nieznośnie drażniąca intelekt."

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-06-2017 [00:26] - Imć Waszeć | Link:

Po prawdzie, to w tym kawałku nie widzę jakichś rażących rymów częstochowskich. Te nie są częstochowskie, ale proste lub dokładne: zeżera-oficera, drzemie-plemię, taty-szmaty, podeście-wreszcie, wolę-pole, gromu-komu, trwoga-wroga, historia-euforia,... Do klasy częstochowskich można podciągnąć: opluje-negocjuje, konsensusy-Rusy, Osetyńczyk-karabińczyk, choć co do ostatniego nie mam pewności.

Jak będziemy podchodzili w tak nieprofesjonalny sposób do poezji polskiej, to obrzydzimy wreszcie dzieciom nawet Słowackiego i Mickiewicza. Niemce i Rusy tylko na to czekają. Myślę, że rymy częstochowskie są raczej takie: siała-latała, będący-smagający, śmieję-podleję, przybywszy-uradziwszy, czyli rymy charakteryzujące się zgodnością końcówki gramatycznej, rodzaju, liczby, osoby, czasu.

Mickiewicz też od nich nie stronił, ale z wypowiedzi autora wynikałoby, że Mickiewicz tylko i wyłącznie ich używał. Choć np. pisał: rozdalmy-rozpalmy, wzrosłem-wzniosłem, uderzy-zmierzy, to pałało-działo w kontekście armaty już chyba nie pasuje.

Pieśni ma, tyś jest gwiazdą za granicą świata!
I wzrok ziemski, do ciebie wysłany za gońca,
Choć szklanne weźmie skrzydła, ciebie nie dolata,
Tylko o twoję mleczną drogę się uderzy;
    Domyśla się, że to słońca,
    Lecz ich nie zliczy, nie zmierzy.

Kolejnym podejrzanym byłby Norwid:

Ja zaś jakoś niechcący ku niebu spojrzałem,
A niebo było gwiaździste;
W gwiazdach więc tajemnicę tych słów wyczytałem,
Bo one tam wyraźne były, oczywiste;
Potem, gdy dusza swego skosztowała chleba,
Nie mogłem się już więcej oderwać od nieba,
Które mnie wciąż ciągnęło silnym, wonnym tchnieniem.

I wtedy to ja, wziąwszy mój łzawy różaniec,
Zmówiłem na nim pacierz - potężnym milczeniem.

Narażeni na częstochowski ostracyzm są Asnyk, Staff, nawet starusieńki Kochanowski. Co by nam wtedy zostało? Goethe z wiejskimi rymami niemieckimi? Jak rymy są już niemieckie, to nie mogą być wiejskie? Wkurza mnie po prostu takie samobiczowanie się dla poklepania po karczychu przez obcych, cieszących się z naszej głębokiej głupoty.
Liberum Veto!

Na odtrutkę przeczytam sobie Leopolda Staffa "Ars Poetica":

Echo z dna serca, nieuchwytne,
Woła mi: "Schwyć mnie, nim przepadnę,
Nim zblednę, stanę się błękitne,
Srebrzyste, przezroczyste, żadne!"

Łowię je spiesznie jak motyla,
Nie, abym świat dziwnością zdumiał,
Lecz by się kształtem stała chwila
I abyś, bracie, mnie zrozumiał.

I niech wiersz, co ze strun się toczy,
Będzie, przybrawszy rytm i dźwięki,
Tak jasny jak spojrzenie w oczy
I prosty jak podanie ręki.

Obrazek użytkownika Domasuł

01-06-2017 [01:09] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To wszystko fajnie, ale panu Krzyskowi po prostu przeszkadza, ze w TV mogl powstać taki program jak "W tyle wizji". Mysle, ze przeszkadza mu, ze TVP jest teraz inna niż była (podobnie jak naszemu przyjacielowi Jabemu). Pan Krzysiek przyzwyczail się, ze w każdej stacji jest jedna linia propagandowo-swiatopogladowa i wszelkie odstępstwa trzeba traktować co najmniej z podejrzliwoscia.

Szkoda bo jednak co jak co ale pana Krzyska uwazalem za bardziej otwartego na swiat i zmiany. A tu okazuje się, ze od 2015 rowniez dla niego zrobilo się w naszym kraju duszno i nieznośnie. Jest w tym swoim odczuciu miedzy celebryty, ze tak powiem. Nie jest bynajmniej osamotniony, za pan brat ma się bowiem z artystyczna krakowska bohema. PiS to taki nieswiezy oddech, prawda panie Krzychu?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-06-2017 [07:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

Wielce Szanowny Panie!

Pan chce być mądrzejszy od zacytowanego w motto Thorsteina Veblena. Pozostaje mi tedy nadzieja, że się Pan na mnie nie obrazi, jak powiem, że małe są Pańskie na to szanse.

Z wyrazami szacunku,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-06-2017 [07:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

Porównanie Marcina Wolskiego do Mickiewicza, Norwida i Staffa, z największym dla Pana szacunkiem świadczy, iż mam nadzieję chwilowo postradał Pan zmysły. A już na poważnie, ja nie po to głosowałem na Prawo i Sprawiedliwość, żeby estetykę doznań poetyckich Polaków kształtował pan Marcin Wolski.

Pozdrawiam, jak zawsze serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-06-2017 [17:13] - Imć Waszeć | Link:

Gwoli ścisłości, nie miałem na myśli wypocin pana Wolskiego, tylko nadużycie terminu "rymy częstochowskie". Porównanie dotyczy więc tylko i jedynie rymów używanych przez polskich poetów na przestrzeni dziejów. Pan Wolski nie należy do ludzi, których czytam, tak samo jak ŚP. Zbigniew Wodecki nie należał do wokalistów, których słuchałem z wypiekami na twarzy. Jednakowoż wiem, że są takowi i ja nie dyskutuję z ich gustami, dopóki nie wkraczają z nimi w sferę polityki. Zwłaszcza w sferę, którą staram się zazdrośnie chronić przez obcymi i kontrolować, czyli moją sferę prywatnych doznań, wrażeń, tudzież pomniejszych przyjemności czerpanych z obcowania ze sztuką. To było całkiem na poważnie, więc teraz czas na mały żart. Powinien Pan zwracać większa uwagę na niebezpieczne sofizmaty ;)

Obrazek użytkownika Ziomal Ojczyźniany

03-06-2017 [01:17] - Ziomal Ojczyźniany | Link:

Czy nie jest zastanawiającym takie zjawisko, że  wprowadzanie tzw. dobrej zmiany dotknęło ujemnie niektórych  znanych ze swej wieloletniej działalności i nawet pewnych  osiągnięć twórców artystycznych, zwłaszcza estradowych? Przykłady kompletnej ich degrengolady, to postaci w rodzaju Marcina Wolskiego czy Jana Pietrzaka, czy takich wykonawców jak Rosiewicz.

Obrazek użytkownika Domasuł

03-06-2017 [01:55] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie mam wątpliwości, ze pan doktor całkowicie zgadza się z Ziomalem. No i trafil ziomal na ziomala :(

Obrazek użytkownika HenrykHenry

31-05-2017 [22:54] - HenrykHenry | Link:

Jeszcze jedno pana kumpel sie wyrazil ... https://wpolityce.pl/smolensk/...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

31-05-2017 [23:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

Panie HenrykuHenry! Pan sam ze sobą gada!

Obrazek użytkownika xena2012

31-05-2017 [19:07] - xena2012 | Link:

No cóż ,wajcha przestawiona a treść notki jak poprzednie.O ile znajdzie Pan chwilę czasu proszę zerknąć na swój poprzedni blog gdzie komentarzem odniosłam się do Post Scriptum.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

31-05-2017 [20:32] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena2012

"No cóż, wajcha przestawiona..."
--------------------
Wielce Szanowna Pani Xeno!

Nie wiedziałem, że jest Pani wajchową, co wiele wyjaśnia.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

31-05-2017 [20:05] - zbieracz śmieci | Link:

Nigdy się nie ugnę ,całe życie byłeś zgięty czapkując komuchom...!

Obrazek użytkownika Domasuł

31-05-2017 [21:29] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Panie Krzychu, rozumiem, ze jest tylko jeden sposób, żeby ci ortodoksi pisowscy zniknęli: musi zniknąć PiS? Bo rozumiem, ze to PiS ich tak produkuje?

 

Obrazek użytkownika bolesław

31-05-2017 [22:10] - bolesław | Link:

"Więc przy okazji zwracam się do owych gderaczy ultraprawicowych:"
Bez komentarza,

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-06-2017 [07:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

@bolesław

Szanowny Panie Bolesławie!

Rozumiem, że to co piszę jest dla Pana bolesne. Ale ktoś to musiał powiedzieć, póki nie jest za późno. I zobaczy Pan, że za parę lat jeszcze mi Pan za te notki podziękuje, albo przynajmniej zwróci honor. Po stokroć więksi ode mnie, nie byli przez współczesnych rozumiani i czasem zwracano im honor na długo po ich śmierci. I dlatego, choć mi przykro czytać to, co Pan do mnie pisze, nie mam do Pana o to pretensji.

Pozdrawiam Pana, jak zawsze serdecznie i kłaniam się z najwyższym szacunkiem,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika spike

31-05-2017 [22:12] - spike | Link:

ale się ubawiłem :)))))
"...jako bloger uważam się za niezależnego publicystę społecznościowego, który nigdy się nie ugnie pod batogiem poprawności politycznej w czyimkolwiek wydaniu.
Takie zasady wyniosłem z domu i będę im wierny do samego końca. I to właśnie było zasadniczą przyczyną, dlaczego odstąpiłem od nazywania siebie „blogerem prawicowym”.

Pański infantylizm połączony z megalomanią i przyprawiony despotyzmem aż kipi !
Pan Pasierbiewicz uwierzył w swój mesjanizm, uważa siebie za trzecią, a może pierwszą osobę w Polsce, która ma wpływ na polską politykę !
którą powinni słuchać wszyscy politycy obecnej władzy, wszystkie "złote wersety" konstruktywnej krytyki", powinno odczytywać przed każdym posiedzeniem rządu, by się poprawić lub przyrzec poprawę, bo inaczej dymisja, albo rozwiązanie rządu i pewna przegrana w następnych wyborach !!
Pisze Pan że panuje tu "swoisty terror poprawności politycznej, w tym przypadku prawicowej.", samemu będąc terrorystą poprawności Pasierbiewiczowskiej !
Czy Pańska pycha tak już zaślepiła, że nie widzi swojej śmieszności ?
Już którąś notkę pisze Pan tylko o sobie, a dzieją się rzeczy ważne i istotne dla Polski, a Pan tylko o sobie, ręce opadają.

Powiem Panu, dlaczego ma tyle wejść i komentarzy, bo mimo wszystko rozmawia z blogerami, co jest dość istotne, milczących blogerów każdy pomija, rzuci okiem co napisane i się wynosi, np. do Pana, to jest Pański chyba jedyny PLUS, choć teksty są już praktycznie o niczym, oprócz własnego ego.
Pzdr.
PS
Znając z Pańskich opowieści rodzinną historię, twierdzę że rodziców miał prawicowych, a sam z domu niewiele wyniósł.
Doda autorytetem !!! pewnie też Nergal :))))))

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-06-2017 [07:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Spike

Wielce szanowny Panie!

Tyle już razy Pana prosiłem, by mnie nie rozśmieszał.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika ruisdael

01-06-2017 [07:14] - ruisdael | Link:

Panie Krzysztofie. Dosyć już tych przepychanek. Przerost formy nad treścią.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-06-2017 [10:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ruisdael

"Panie Krzysztofie. Dosyć już tych przepychanek. Przerost formy nad treścią..."
----------------------------
To jest Pańskie zdanie, które szanuję. Ale proszę pozwolić, że przytoczę Panu komentarz jednego z najlepszych blogerów piszących na Salonie24 pod nickiem @Marek Różycki jr

Oto ten komentarz:

"Trudno się nie zgodzić z Tobą, Krzysztofie, że bycie świętszym od papieża, wykazywanie nadgorliwości (przesadnej gorliwości) w ocenach, sprawach, działaniach, przekazach, zapisach -- szkodzi wizerunkowi każdej Sprawy. "ORTODOKSI" -- nie mają (nie znają) umiaru i w takim ujęciu ich "pomoc" jest pozorna, ba wręcz -- szkodliwa!

Podpisuję się pod Twoją diagnozą: "Toksyczni, zacietrzewieni i nieprzyjaźni ludziom zgorzknialcy, których charakteryzuje fanatycznie nienawistna agresja w stosunku do każdego, kto ośmieli się choćby jednym słowem Prawo i Sprawiedliwość skrytykować." Rzecz jasna chodzi tu o rzetelne, obiektywne, 'cywilizowane' RECENZOWANIE, a nie krytykowanie dla samego krytykowania. Określam to jako ZDROWE, TERAPEUTYCZNE 'stańczykowanie' przy królu, w trosce o jego samego zdolność krytyczną, by uniknąć błędów wynikających z 'zacudowania się sobą' i własnymi decyzjami, poczynaniami.

"W otoczeniu samych klakierów każdy władca narażony jest na utratę zdrowych zmysłów." -- Veblen

Pozdrawiam Pogodnie....
01.06.2017 03:53..., koniec cytatu.

Jak Pan widzi, ludzie moją notkę różnie postrzegają.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

PS. A notkę tę napisałem, bym nie musiał potem płakać z Jarosławem Kaczyńskim powtarzając sobie słowa: "Miałeś chamie złoty róg!..."

PPS. A teraz konkretny przykład. Nie wiem, czy Pan pamięta jak mi naubliżano no Naszych Blogach po tym, jak o pani Magdalenie Ogórek napisałem, że to mądra i do tego atrakcyjna kobieta. Jeśli Pan nie pamięta, to proszę sobie przeczytać komentarze - vide: http://naszeblogi.pl/52212-jur...
I co?
Nie minęło jeszcze dwa lata i pani Magdalena stała się twarzą Prawa i Sprawiedliwości i naczelną gwiazdą programu "W tyle wizji". A więc jak Pan sam widzi nie mam się co przejmować nienawistnymi komentarzami oszołomionych "ortodoksów pisowskich", bo i tak, wcześniej, czy później wychodzi na moje. Przytoczyłem pierwszy z brzegu przykład, a mógłbym podać takich przykładów  dziesiątki, jeśli nie setki.

 

Obrazek użytkownika spike

01-06-2017 [12:42] - spike | Link:

"Nie wiem, czy Pan pamięta jak mi naubliżano no Naszych Blogach......"

Panie kochany, proszę podać przykłady tego naubliżania, a także proszę podać jak Pan naubliżał blogerom.
Proszę skończyć z tym użalaniem się nad sobą, zachowuje się Pan jak przysłowiowa "baba". nadmienię, że u Pana na blogu nikt nie używa wulgaryzmów, jak na wielu innych portalach, jak np. Republika, czy Niezależna, a że się Pana czepiają, mają takie samo prawo, jak Pan czepiać się innych.
Co do Pani Ogórek, podobnie jak Pan, widząc jej wystąpienia, preferencje, też stwierdziłem, że bardziej pasuje do PiS, niż SLD, tylko że łaziłem po blogach chwaląc się tym, Pani Ogórek w najmniejszym stopniu nie reprezentuje rządu czy PiS, a że występuje w TVP? cóż, jest inteligentna, łagodna, i szczególnie życzliwa dla każdego, nawet dla totalnej opozycji, Pan powinien u Niej terminować.
Oczywiście pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Domasuł

01-06-2017 [14:45] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To ze np PiS przegra w następnych wyborach będzie oznaczalo, ze wyjdzie na Pana? Panie Krzysku, niech Pan da spokoj, to smieszne. Oczywiście, ze prędzej czy później PiS przegra w wyborach, a może nawet ostatecznie się rozpadnie, ale to nie będzie miało nic wspólnego z wygłaszanymi teraz przez Pana opiniami.

A caly ten superkomentator Marek Rozycki Junior to kolejny gość który niestety nie ma pojęcia o polityce. Wyborcy nie sa od tego, żeby recenzować partie na która głosowali, bo te ich recenzje nie będą miały znaczenia na decyzje wyborcze zadnych politykow, chyba ze wyjątkowo nieudolnych i amatorskich. To jest rozprawianie o sprawach politycznych na poziomie piaskownicy. Zadanie politykow to wygrywanie wyborow i rządzenie. Polityk nie jest przywiązany do wyborcy ani wyborca do partii. Jeśli polityk uzna, ze warto zabiegac o zupełnie inny profil wyborcy niż o Pana, bo takie sa wyborcze kalkulacje, to tak wlasnie powinien zrobić. I proszę sobie pomyslec, jak smieszne z tej perspektywy jest Pana i tego Marka Rozyckiego Juniora "cywilizowane recenzowanie" i "terapeutyczne stanczykowanie".

Slabe sa Pana argumenty i nie sadze żeby przekonal Pan do nich zbyt wielu ludzi.