Morawiecki planuje całkowicie wycofać gotówkę z obiegu?

Koniec pozorów - koniec gotówki”...”Dzięki temu dałoby się rozwiązać wiele problemów, które dręczą kraj, takich jak korupcja, łapówki i kradzieże. „...”Aby zrealizować ów plan, w listopadzie zeszłego roku rząd przystąpił do wielkiego uderzenia: bez wcześniejszych ostrzeżeń wycofał dwa banknoty o najwyższym nominale, a tym samym 86 procent gotówki. Przez wiele miesięcy w obiegu było więc zbyt mało pieniędzy, ponieważ bank centralny nie nadążał z dodrukowywaniem nowych banknotów. Akcja ta wywołała chaos – i boom w płatnościach elektronicznych.
Usługi, które od tamtej pory Hindusi coraz częściej biorą pod uwagę, noszą nazwę e-wallets, cyfrowy portfel. Są to aplikacje i inne programy, przez które za pomocą sms-ów, przekazów lub też płatności gotówką można przesyłać pieniądze, gdzie tylko się chce. Korzystają z nich już mieszkańcy wielu miejscowości – Delhi, Bangaluru, Mumbaju czy też mniejszych miast. Każdy, kto zamawia taka usługę, dostaje wydrukowany kod QR. Klient fotografuje go, potwierdza przekaz i płaci. Kiedy chce zrobić zakupy w warzywniaku za rogiem, zbliża kod do wybranego towaru. Nawet słynne autoriksze mają już z tyłu odpowiednią nalepkę.”...”Akodara ma stać się pierwszą bezgotówkową wioską Indii. Dzięki bankowi rolnicy sprzedają swoje mleko i pszenicę jedynie drogą elektroniczną, pieniądze wpływają bezpośrednio na ich konto. Każdy mieszkaniec już je ma, podobnie jak zarejestrowany do tego celu numer telefonu komórkowego. „...”Platforma, jak podaje, ma 200 milionów użytkowników, 106 milionów wpłaciło pieniądze na jej elektroniczną giełdę. Zamawiają bilety do kina, na autobus i samolot, płacą rachunki za prąd, czesne za szkołę swoich dzieci i za przejazd taksówką Ubera – wszystko przez Paytm. „...”W przeciwieństwie do usług za pomocą sms-ów Paytm opiera się na kodach QR, przypisanych do poszczególnych użytkowników. Płacenie w ten sposób trwa wprawdzie krócej niż wyciągnięcie pieniędzy z portmonetki,  „...”W Indiach jest on nazywany ”królem demonetaryzacji“. Niewielu bowiem skorzystało na deprecjacji gotówki w takim stopniu jak jego przedsiębiorstwo. Ludzie masowo wgrywali sobie jego aplikację, jednego tylko dnia Paytm zyskał 700 tysięcy nowych użytkowników, w tej chwili jest ich ponad 300 tysięcy dziennie. „...”Pokazuje z dumą swoje nowe buty, całe ze skóry. Zamówił je w największym w Indiach internetowym domu towarowym Flipkart. W jaki sposób zapłacił? Oczywiście przez Paytm, jakże by inaczej? …. (źródło )

Indie całkowicie elektryczne do 2030 roku?”...”ndie zapowiedziały właśnie bardzo ambitny plan, zgodnie z którym do 2030 roku wszystkie samochody znajdujące się na tamtejszych ulicach będą elektryczne. Rząd ma zamiar kupować elektryczne auta, a obywatele będą mogli je spłacać z poczynionych na tej zamianie oszczędności. „...”Minister energetyki Piyush Goyal ujawnił, że w zasadzie rząd nie wyda na ten program ani jednej rupii - będzie on całkowicie samofinansujący, potrzebne będą tylko środki by go rozpocząć, a gdy fala ruszy to nic jej nie zatrzyma i w ciągu 14 lat na indyjskich ulicach będą same elektryczne pojazdy. „..”Już teraz prace rozpoczyna grupa robocza łącząca kilka różnych ministerstw i pomyśli ona nad tym jak projekt ten wdrożyć. A dzięki temu, a także innym ambitnym projektom (przyspieszającym choćby adaptację oświetlenia LED - działa on od zeszłego roku) Indie przekształcają się w kolejnego azjatyckiego tygrysa. „...(źródło)

P. Trump odniósł się do nadwyżki handlowej Niemiec z USA.- Niemcy są źli. Bardzo źli. Te miliony aut, które sprzedają w USA. Okropne. Zakończymy to - powiedział p. Trump, zwracając się do zgromadzonych w Brukseli przywódców UE.”..(źródło )

-----
Mój komentarz

Czy Morawiecki zdecyduje się wycofać gotówkę z obiegu. Chyba jest na to za słaby . Czy Morawiecki rzeczywiście pójdzie śladem Indii i Chin i wprowadzi Polskę do grona narodów cywilizacji XXI wieku. Wciąż mamy szansę ,bo mamy nad reszta świata ogromną przewagę. Polska jest krajem kultury katolickiej i posiada jako swój fundament duchowy Jana Pawła II. Potrzebujemy jeszcze tylko silnej władzy wykonawczej i niskich podatków.

Indie usuwają gotówkę z obiegu równocześnie usuwają obce koncerny z kartami płatniczymi . Do 2030 roku Indie zlikwidują samochody na spaliny zastępując je elektrycznymi Gotówkę należy usunąć z obiegu. Ograniczyłoby to  łapówki i nielegalne finansowanie lewactwa z zagranicy , Zwykły obywatel nic z tego nie ma, a przedsiębiorcy, którym lewackie rządy pozwalają na drobne uchybienia podatkowe głosują na lewactwo typu Platforma ,co ich tylko demoralizuje  . Teraz by się się to skończyło. Głosowaliby na tych co chcą likwidacji państwa socjalnego nazywanego też coraz częściej społeczeństwem coulhanowskim ( http://naszeblogi.pl/60198-lajdak-cameron-i-brytyjskie-zdychajace-panstwo-opiekuncze )

To że Zachód to już skansen cywilizacyjny to dla wprawnych obserwatorów staje się coraz bardziej oczywiste. Jedynie USA maja jeszcze przewagę w produkcji broni i przemyśle kosmicznym ( http://naszeblogi.pl/46805-usa-planuja-zaanektowac-psyche-warta-10-000-bilionow-usd )

Marek Mojsiewicz
film India's Economy Will Overtake The U.S. By 2050, Here's How
film Foreign Media on INDIA's Digitilization and Growth
Drodzy Czytelnicy,
 Nadszedł moment w którym po 1,5 roku skończyłem książkę. Jej pierwszą cześć . Zostanie ona wydana w ciągu 3 tygodni, ale już można składać zamówienia preorder, aby dostać ją w pierwszej kolejności. Opublikowałem 3 pierwsze rozdziały w formie nie redagowanej, żeby każdy miał możliwość zobaczenia zarysu całej powieści. Rozdziały te  przebudowałem  pogłębiając ich warstwę psychologiczną. Powieść należy do gatunku science fiction, a dokładnie political fiction, czy tez fantastyki socjologicznej.
Opowiada historie romansu osadzoną w społeczeństwie przyszłości.Jeśli mógłbym ja do czegokolwiek przypisać jako do gatunku literackiego to byłyby  to powieści Zajdla - "Cała prawda o planecie Ksi" i "Paradyzja". .
Postanowiłem wydać książkę w wersji elektronicznej, ponieważ daje mi to między innymi  możliwość stworzenie mecenatu nad powieścią. Proponuję Państwu kwoty w wysokości 300 złotych w wypadku osób fizycznych i 500 złotych w wypadku firm i organizacji. W zamian nazwiska i nazwy firm mecenasów zostaną umieszczone na pierwszej stronie. Po wpłaceniu pieniędzy proszę o wysłanie na adres emailowy paskuipera@onet.pl    imienia i nazwiska lub nazwy firmy jakie mają być umieszczone w wśród mecenasów w książce . Oczywiście wszyscy ,którzy obejmą patronat nad powieścią otrzymają książkę bezpłatnie.
Cena za pierwsza część powieści  będzie wynosiła 35 złotych. Dla tych, którzy zdecydują się na jej zakup teraz , przed premierą cena wynosi 29 złotych. W tym wypadku też proszę wysłanie na adres emailowy paskuipera@onet.pl  nazwy skrzynki na którą ma zostać wysłana powieść. Osoby te otrzymają książkę w pierwszej kolejności. 
Wpłaty proszę kierować na konto Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 87 7999 9995 0651 6233 3004 0001 
Mam nadzieję ,że lektura sprawi Państwu przyjemność, a jednocześnie skłoni do przemyśleń 
Przy okazji dziękuje tym , którzy już kupili moja powieść    
Pozdrawiam serdecznie  
Marek Mojsiewicz
osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie Facebooka ( link tutaj   Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści „ Pas Kuipera” 
Rozdział drugi Rozdział trzeci 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ rzeźbie NiosącegoŚwiatło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „  13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska((link is external) 
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika OLI

30-05-2017 [13:54] - OLI | Link:

W chwili, kiedy zniknie gotówka z obiegu, obudzimy się w NWO, czy jak kto woli w czasach Wielkiego Ucisku, innymi słowy- w samym środku Apokalipsy. Jest to o tyle prawdopodobne, że minister Strężyńska też coś kombinuje przy biometrycznych metodach identyfikacji.
Całkiem niezły numer, PiS z przyjaznym uśmiechem na twarzy i ustami pełnymi chrześcijaństwa i patriotyzmu kręciłby nam numer z filmów Alexa Jonesa. Niech to jasny gwint, nawet jeśli to tylko hipotetyczna możliwość.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

30-05-2017 [14:45] - Marek Mojsiewicz | Link:

Już prawie jesteśmy w NWO , a na pewno już jesteśmy społeczeństwem coulhanowskim ,  .Mamy jeszcze szanse ,bo  Chiny i Indie już się  wyrwały. Stad przygotowania do wojny z Chinami i desygnowanie przez oligarchów   prezydenta robiącego  za idiotę na którego będzie można zrzucić winę za je rozpętanie . Gotówka nie daje wolności. Wolność dają niskie podatki i skończenie z  okradaniem Polaków  z ich pracy zusami, podatkami, vatami.   

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-05-2017 [20:14] - Marek1taki | Link:

Dokładnie tak. Gotówka zmniejsza możliwość manipulacji społeczeństwem, gotówka z parytetem np. w złocie zmniejsza jeszcze mocniej. Rządy robią tylko za sługusów banksterów. Mogą wybrać sobie dowolną śpiewkę, byle nas zaorać.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

30-05-2017 [14:16] - StachMaWielkieOczy | Link:

"Indie całkowicie elektryczne do 2030 roku?”...”ndie zapowiedziały właśnie bardzo ambitny plan, zgodnie z którym do 2030 roku wszystkie samochody znajdujące się na tamtejszych ulicach będą elektryczne. "

papier jest cierpliwy .... lyknie kazde brednie

Skoro w takich bogatych i technologicznie zaawansowanych Niemczech. Wyliczono ze nawet gdyby 70% aut zastapic elektrycznymi to siec energetyczna by tego nie wytrzymala bo jest do takiej ilosci odbiorcow ( codziennych i stalych) nie przystosowana. Idea elektrycznej motoryzacji dla kazdego wymaga gruntownego dofinansowania i poteznych inwestycji w energetyke.  
Smiem twierdzic ze te ambitne plany Hindusow  dotyczyc moga jedynie elektrycznych rowerow.
a i to wymagalo by poteznych nakladow w energetyke biorac pod uwage na miliardy rowerow i
I obecny poziom ich mocy przesylowych energi:
http://kontrateksty.pl/files/news/instalacja.jpg
 

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

30-05-2017 [14:38] - Marek Mojsiewicz | Link:

Witam 
http://wysokienapiecie.pl/atom... 
Przewiduje się, że w roku 2030 zużycie węgla wzrośnie 2.5-krotnie czyniąc Indie drugim co do wielkości emitentem na świecie. Emisja CO2, prognozowana na 4-5.7 mld ton CO2 przekroczy emisję USA, chociaż w przeliczeniu na mieszkańca wyniesie ona zaledwie 4 ton. To wprawdzie dwukrotnie więcej niż dzisiaj, ale wciąż dwukrotnie mniej niż emisja obywatela UE.
Poza rozwojem sektora węglowego Indie planują upowszechnienie energii pochodzącej ze źródeł niskoemisyjnych. Tylko w ciągu najbliższych 7 lat planowane jest 6-krotne zwiększenie zainstalowanej mocy do 175 GW, w tym paneli fotowoltaicznych do 100 GW. To tempo dotychczas w świecie niespotykane.

Atom na razie dostarcza zaledwie 2 proc. energii elektrycznej, ale rządowe prognozy przewidują, że około roku 2050 jego udział ma wzrosnąć do jednej czwartej. Liczba potrzebnych do osiągnięcia tego elektrowni przyprawia o zawrót głowy.
http://www.chronmyklimat.pl/wi...

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

30-05-2017 [14:46] - StachMaWielkieOczy | Link:

Problemem nie jest wytworzenie ....   Tylko przesyl do odbiorcy?...
co widac na zalaczonym  wyzej zdjeciu

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

30-05-2017 [15:21] - Marek Mojsiewicz | Link:

Z którego roku jest to zdjęcie ? 

Mumbai Tallest Building Projects and Proposals 2016 : Part -1 
https://www.youtube.com/watch?... 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-05-2017 [16:14] - Imć Waszeć | Link:

Bzdury. Kalkulacja opłacalności eksploatacji samochodów elektrycznych w pracy
http://ekonomiaisrodowisko.pl/...

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

30-05-2017 [19:18] - StachMaWielkieOczy | Link:

Prosze sie tu nie kompromitowac...
Ten tekst moze opowiada cos o uzytecznosci aut elektrycznych ...
ale o tym czy energetyczne sieci przesylowe sa w stanie takiemu nawalowi "konsumentow"  sprostac 
to odnosi sie tylko jedno "fachowe" zdanie :
"Dom przyszłości niewątpliwie produkować będzie więcej energii niż jej zużywać"

Tak tak ...niewątpliwie będzie... czyli jak to mawial Pyzdra " trzeba jakimsik sposobem"

Bede wdzieczny za wskazanie wlasciwego fragmentu o ile przez nieuwage nie znalazlem nic o energetyce w tym tekscie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-05-2017 [21:13] - Imć Waszeć | Link:

Panie Stach, czy jak mu tam. Mam nadzieję, że Nauczycieli nie tylko nauczyli czytać ze zrozumieniem, ale także wyciągać wnioski z tego, co się przeczyta (dla mniej lotnych: także przeczyta się w innych miejscach niż podane, zreinterpretuje, przeliczy, dopasuje do już znanych faktów oraz wyników)?

http://innogy.forbes.pl/elon-m...

Tu jest wyraźnie napisane, że "Przy okazji Musk zaprezentował także nową, ulepszoną wersję baterii Powerwall. Jest ona znacząco droższa od poprzedniczki (5,5 tysiąca dolarów wobec 3,5 tysiąca), ale w zamian podwojono jej pojemność: z 6,4 kWh do 14 kWh. Urządzenie waży ponad sto kilogramów i może być instalowane w domach czy mniejszych firmach. Producent stworzył również możliwość łączenia kilku akumulatorów w większe instalacje. Maksymalnie można będzie podłączyć 9 baterii Powerwall, a każda może dać nam moc 7 kW w trybie ciągłym."

Mogę podać jeszcze kilka przykładów, ale wszystkie one będą ilustracja tylko jednego prostego zjawiska: postępu. W tym przypadku w generowaniu i przechowywaniu energii. A teraz przewijamy płytę do przodu. Mieliśmy w latach 80-tych podobne idiotyczne teksty dotyczące mocy obliczeniowej komputerów i ilości pamięci w komputerach. Niejaki Bill Gates wygłosił wtedy przemowę, której żałuje do dziś. Stwierdził, że do wszystkich zastosowań komputerów 640 KB RAM jest i długo będzie wystarczające. Dziś, po niespełna ćwierć wieku, komputery mają po kilka lub kilkanaście rdzeni, tysiąckrotnie przewyższają wydajnością ówczesne superkomputery Pentagonu i NASA, a ilość MINIMALNA pamięci, która zapewnia komfort użytkowania w całej rozległej gamie zastosowań, to jest 16 GB! i stale rośnie.

To samo proszę teraz przyłożyć do zagadnienia fotowoltaiki i samochodów elektrycznych. Zakładam się, że teraz co dwa lata będzie Pan w szoku. Postęp w tej dziedzinie będzie teraz równie szybki jak postęp w komputeryzacji na przestrzeni lat 90 i 2k. Ma to związek z inżynierią materiałową, nanotechnologia i lepszym zrozumieniem natury procesów wytwarzania energii, niż to było dotąd.

A na wieczór proponuję film o człowieku, który wbrew wszystkim poszedł pod prąd i nie dał się zagdakać "znawcom" tematu oraz "ekspertom", dzięki czemu stworzył coś, co naukowcom ani filozofom nigdy się nie śniło:

https://www.youtube.com/watch?...

PS. Kiedyś mój dziadek ściął dąb, który rósł na bagienku. Ponieważ nie miał dobrego zdania o drewnie rosnącym na bagnach, więc postanowił go spalić, zamiast robić z niego deski i belki. Dąb palił się kilkanaście dni! Każdego dnia, jako dzieciaki, biegliśmy do tego dębu, żeby rozdmuchać ognisko i upiec kartofle. Na jego powierzchni była właśnie taka czarna łuska jak w filmie. Poza tym wydawał się nam niezniszczalny. Pozory mylą, mój panie.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

30-05-2017 [23:06] - StachMaWielkieOczy | Link:

Więc jeszcze raz Imć cośtam...cośtam
Dotychczasowa infrastruktura energetyczna nie jest dostosowana do mocy przesyłowych zaspokajających
potrzeby masowej e-motoryzacji czy to się Imci cośtam podoba czy nie.
Nie jest w Niemczech ... i nie jest w Indiach.
Jeśli ktoś nie jest w stanie pojąć różnicy miedzy e-autem , baterią ( nawet Powerwall) , siecią przesyłu energi i samą elektrownią
to juz lepiej niech pisze o bagnach dębach belkach ...  

Aha... i jeszcze na koniec...
" ulepszoną wersję baterii Powerwall. Jest ona znacząco droższa od poprzedniczki (5,5 tysiąca dolarów wobec 3,5 tysiąca),"
- Nooo to w sam raz  dla Hindusow....  i ich auta "TATA NANO" za 6000 zl

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

31-05-2017 [01:06] - Imć Waszeć | Link:

O znalazł się prymityw z podkieleckiej wsi, może nawet WSI, który zaczyna Teslę uczyć fotowoltaiki a Elona Muska inwestowania kasy. Panie coś tam, idź pan kury szczać wyprowadzić, skoro pan nie umiesz liczyć nawet na palcach. Pokryj se dach fotowoltaiką od Muska, to bedziesz miał prunt. Może ma ci to państwo zafundować, co? A co ty dasz za to państwu? Kolejny tekst, że to wyrzucanie socjalu między wieprze? No to akurat jednostkowo by się zgadzało :P

**Od początku wiedziałem, że to jest bezmózgi troll, ale coś mnie podkusiło, żeby w z tym 60-letnim gimbusem wdawać się w jakąś dyskusję:/ Ktoś, kto nie jest w stanie w otwartym tekście wyłapać, że w dokumencie wyjściowym stoi:

"W celu zaspokojenia zapotrzebowania na energię elektryczną dla samochodu elektrycznego niezbędne jest zainstalowanie około 5 kW elektrowni fotowoltaicznej. Taka moc zapewnia w warunkach polskich produkcję okoł
o 4,5 MWh energii rocznie, co przy średnim zużyciu energii przez samochód elektryczny na poziomie 15 kWh/100 km daje przebycie dystansu około 30 000 km. Poniżej przedstawione są trzy scenariusze inwestycji w elektrownię foto
woltaiczną: scenariusz pesymistyczny, optymistyczny i bazowy. Różnią się one poziomem kosztów inwestycyjnych, odpowiednio: 48 100 zł, 37 600 zł oraz 39 700 zł. Ważnym założeniem modelu jest produkcja energii elektrycznej w 100% na potrzeby własne – firmy, gospodarstwa domowego lub bezpośrednio potrzeby samochodu."

a w drugim tekście: "Przy okazji Musk zaprezentował także nową, ulepszoną wersję baterii Powerwall. Jest ona znaczącą droższa od poprzedniczki (5,5 tysiąca dolarów wobec 3,5 tysiąca), ale w zamian podwojono jej pojemność: z 6,4 kWh do 14 kWh. Urządzenie waży ponad sto kilogramów i może być instalowane w domach czy mniejszych firmach. Producent stworzył również możliwość łączenia kilku akumulatorów w większe instalacje. Maksymalnie można będzie podłączyć 9 baterii Powerwall, a każda może dać nam moc 7 kW w trybie ciągłym."

to jest dla mnie jakaś ofiara komu-posktomunistycznej edukacji. Czyli właśnie liberał z poglądami korwina dla gimbusów. Każdy normalnie myślący człowiek wie od razu, że mowa jest o tym samym zagadnieniu, tylko 3-4 lata później. Koszt jak widać ma tendencję spadkową, bo 9x7 kW w trybie ciągłym, to jest konkretnie 63 kW. Czyli te wspomniane dwa tysiaki to może być koszt sprawdzonego i gotowego do użycia systemu konektora dla instalacji, zamiast pomocy znajomych szwagra od flaszki elektrunyków z Wąchocka.

A ten mi "dotychczasowa ynfrastruktura enegietyczna", jakby ku.. nie wiedział, że to jest kompletny złom, na którego renowację kolesie kolesiów z Niemiec szukają właśnie cwanie forsy w rządzie u Morawieckiego. Sieć jest dziś na każdym markecie Oszołom....**

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

31-05-2017 [09:16] - StachMaWielkieOczy | Link:

"O znalazł się prymityw z podkieleckiej wsi, może nawet WSI"
"idź pan kury szczać wyprowadzić"
"wyrzucanie socjalu między wieprze"
"wiedziałem, że to jest bezmózgi troll,"
"z tym 60-letnim gimbusem wdawać się w jakąś dyskusję"
"jakaś ofiara komu-posktomunistycznej edukacji"
"liberał z poglądami korwina dla gimbusów"
"pomocy znajomych szwagra od flaszki elektrunyków z Wąchocka."

- na poziomie Niesiolowskiego dysutowac nie mam ochoty

Ps:
"A ten mi "dotychczasowa ynfrastruktura enegietyczna", jakby ku.. nie wiedział, że to jest kompletny złom, na którego renowację kolesie kolesiów z Niemiec szukają właśnie cwanie forsy"

Czyli jednak juz w pierwszym poscie mialem racje ; ))

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

31-05-2017 [13:23] - Imć Waszeć | Link:

Być może ma Pan racje tylko w kwestii Indii. Choć ja uważam raczej ten kraj za prawdziwe zagłębie technologiczne i naukowe w porównaniu z obecną Polską. Natomiast w kwestii przeciążenia sieci energetycznej Niemiec, a zwłaszcza niedoinwestowanej od lat sieci przesyłowej w Polsce, to ma Pan rację raczej w swoim "filthy mind". Fakty mówią co innego:

"Tesla rozpoczęła w tym roku budowę 5000 nowych stacji ładowania. Cel, jaki chce chce osiągnąć na koniec roku to 10 000 Superchargers i 15 000 Destination Charging. Plan obejmuję również Polskę. Z zaprezentowanej mapy planowanych stacji Superchargers wynika, że zmiany dotyczą również Polski – pojawią się cztery kolejne stacje: w Rzeszowie, Strykowie, w Ciechocinku oraz na trasie Warszawa-Białystok (Ostrów Mazowiecka). Tesla zapowiada budowę nowych stacji, które będą mogły pomieścić jednorazowo nawet kilkadziesiąt samochodów."
http://tesla.blog.pl/2017/04/2...

Już pobieżny rzut oka na fotografię pokazuje, że dokonuje się gigantyczny postęp, każdego roku krok za krokiem, instalacja fotowoltaiczna ma powierzchnię dwóch dachów stodoły w Wąchocku, zaś linii wysokoenergetycznych ja tam nigdzie nie widzę, więc nie ma co przeciążać nadmiarem energii ze stacji Elona Muska. Oto dane sprzedaży Tesli w Niemczech: http://tesla.blog.pl/2017/05/0...

Teraz w kwestii metody. Nie ma nigdzie na świecie takiego inżyniera, który by się podjął wymiany wszystkiego starego na nowe natychmiast w jednostkowym akcie. Nie ma takiej opcji, żeby ekipa najpierw zrównała z ziemią starą sieć przesyłową, a następnie zaczynała budować nową. To bezsens. Zawsze najpierw powstaje jakaś hybryda. Ze stacjami fotowoltaicznymi jest to proste, gdyż są to raczej obiekty autonomiczne w stosunku do normalnej energetyki i jedyny problem stanowi: ich gęstość rozmieszczenia w kraju, uzyskiwana moc z uwagi na uwarunkowania klimatyczne, koszty świadczenia usług (w tym polityka podatkowa i uzyskiwanie zezwoleń), wreszcie czy możliwe jest osiąganie dodatkowych zysków z odsprzedaży prądu do sieci krajowej. To jednak są problemy czysto biznesowe, dotyczące raczej zwrotu poniesionych nakładów, a nie przeciążenia/wydrenowania sieci elektrycznych. Tak to jest w USA: https://www.tesla.com/en_EU/su...

Z tematem spotkałem się gdzieś w roku 2006 lub 2007, kiedy jeszcze nikt nie wierzył w powodzenie tego elektrycznego "eksperymentu". Poznałem wtedy takiego zapaleńca inżyniera z Białegostoku o dźwięcznym nazwisku Sasin, który po kilku wizytach na zachodzie dostał po prostu hopla na punkcie samochodów elektrycznych. Jego ówczesną specjalizacją był montaż gadżetów elektronicznych, jak np. wyświetlacze ledowe w fotelach (jak w samolotach), żeby pasażerowie mieli radochę. Tablety były wtedy jeszcze zbyt drogie. Niestety, rolnicy w gumofilcach nie byli w stanie docenić takich spraw w swoich Polonezach i Ładach. Oczywiście wtedy zbankrutował.

Obrazek użytkownika smieciu

30-05-2017 [14:38] - smieciu | Link:

Taa, nie będzie łapówek. A może  nie będzie niczego?
Co tak naprawdę sprawi usunięcie gotówki? To że będzie malutka grupka nielicznych czyli banki i może służby skarbowe, które będą wiedzieć wszystko, znać każdy twój ruch twoją fanaberię, np. to czy jesteś “ekstremistycznym nacjonalistą” albo innym niedopaswanym trybem systemu. Natomiast ty nie będziesz wiedzieć nic. Bo chyba nikt tu nie wierzy że dotrzymamy dostęp do obserwowania kont polityków, szefów korporacji?
W dalszej kolejności upadną wszelkie niepoprawnie polityczne firmy. Nikt nie będzie mieć złotówki na niepoprawną politycznie działalność. Dzisiaj np. możesz trochę pooszukiwać, ukryć dochody. W nowej rzeczywistości nie. I po pierwsze zarobisz mniej bo skuteczniej cię opodatkują. A jeśli będziesz mieć wąty to po prostu usuną z rynku. Małe podmioty nie będą mieć takich możłiwości legalnych oszustw jakie mają międzynarodowe korporacje. Weźmy np. najbardziej kretyński podatek. VAT. Podatek ten w wersji dotyczącej handlu międzynarodowego jest po prostu niczym innym jak gigantyczną furtką służącą do wyprowadzania zysków. Usosobieniem przekrętu. W ogóle jest to podatek chory pod każdym względem. Ale świetny do kontroli i różnych manipulacji.
W nowej rzeczywistości za pomocą paru ruchów będzie można wygryzać całe branże z rynku. Dowolną fimę. Każdego, kto ośmieli się myśleć inaczej. Gdyż całe jego życie, finanse będą otwartą kartą. Albo będziesz pospolitym trybikiem, którego nie będzie stać na żaden realny bunt, albo będziesz przedsiębiorcą, któremu nagle wyrośnie konkurencja, pojawią się “tańsi i lepsi” z niekończącą się linią kredytową. Wystarczy łatwiutka analiza twoich przepływów i znikasz z rynku. Szybciutko! Bo tak wszystko będzie skonstruowana żeby twój interes wisiał zawsze na włosku. A nie będzie to trudne jeśli każdy szczegół finansowy będzie jawny.
Ale najwyraźniej są fani tego układu.
Ciekawi mnie tylko dlaczego wraz z likwidacją gotówki nikt nie postuluje likwidacji banków? Bo skoro pełna jawność to niech faktycznie będzie pełna, niech będzie centralny serwer i niech każdy ma wgląd do konta każdego! Problem pożyczek też łatwo da się rozwiązć. Gdyby ktoś tylko chciał.

Ale wracając do Indii. Ten skok na naprawdę głęboką wodę, gdzie usuwa się gotówkę tam gdzie żyje jakiś miliard ludzi, z których większość nie miała żadnego konta, nie mówiąc o benzadziejnie działającej bankowości elektronicznej świadczy o tym że to nie są żarty. Że jeśli uda się tam to musi udać się już wszędzie. I fajnie się czyta jak już to pojawił się “wybawiciel“ firma ratująca ludzi. Która wygodnym zrządzeniem losu miała już przygotowane rozwiązania. Tak by nawet rykszarz mógł z tego skorzystać. I oczywiście! Właściciel pewnie ma hinduskie nazwisko i ciemną karnację skóry. Więc jest ok. Tak, Indyjskie to jest! U nas też pojawią się nowi Komorowscy, itp. z właściwymi korzeniami i ułatwią nam życie.
Ten cywilizacyjny skok w świat bez gotówki.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

30-05-2017 [14:50] - Marek Mojsiewicz | Link:

Klasyczne banki to przeżytek. W Afryce , a teraz i w Indiach firmy telefoniczne , rozliczeniowe  robią za banki. Chiny myślą o walucie elektronicznej . Nie mylić z przekrętem BITCoina.  Przecież sam pieniądz papierowy to to tylko papier , wierzymy w niego i tyle. Gdyby likwidacja gotówki była tak zła dla ludzi  to lichwiarstwo by to już wprowadziło. Maja wszystko co potrzeba do zrobienia tego        

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-05-2017 [15:28] - Imć Waszeć | Link:

Bitcoin nie jest przekrętem tylko algorytmem, który wykonuje obliczenia w sposób rozproszony. Ewidentnym przekrętem jest za to cała nadbudowa, którą spekulanci stworzyli nad Bitcoinem. To tak samo, jakby na normalnej giełdzie grupa cwaniaczków zmówiła się do zafalowania kursami akcji i zarobienia na spadkach oraz wzrostach. W tym przypadku giełda też nie jest przekrętem tylko narzędziem do dokonania przekrętu.

Jedno jest za to pewne. Bitcoin burzy "misterną" czyli toporną konstrukcję modelu pieniądza, świata finansów i gospodarki stworzoną przez liberałów, miłośników rozliczeń w złocie, oraz piewców liniowych trendów. Dlatego jest zły i jest "przekrętem". Rzuciłem okiem na ten tekst o asteroidach, choć mówi się o tym już od dwudziestu lat. Jedno jest pewne. Mamy nowy wyścig zbrojeń i nowe Eldorado. Kto zaśpi, ten przestanie się gospodarczo i politycznie liczyć. Szacuje się, że złota jest tam tyle, że na bank zachwieje to parytetami na planecie Ziemia.

http://www.focus.pl/sekrety-na...
https://en.wikipedia.org/wiki/...
http://static.ddmcdn.com/gif/b...

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

30-05-2017 [15:25] - Marek Mojsiewicz | Link:

Jeśli podaż jest ograniczona ( 21 milionów jednostek) to cena musi rosnąć .To piramida finansowa nowego typu Wygrywa ten który ta piramidę wymyślił i ma  początkowe bitcoiny.     

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-05-2017 [15:30] - Imć Waszeć | Link:

A co stoi na przeszkodzie uruchomiania Bitcoin 2.0, potem 3.0....? Wrodzona wstydliwość spekulantów? Każda nowa edycja odessie część tłuszczu ze starej.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

30-05-2017 [15:36] - Marek Mojsiewicz | Link:

kto będzie decydował o kolejnych emisjach ? 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-05-2017 [15:42] - Imć Waszeć | Link:

Wynalazcy kolejnych mocniejszych i bezpieczniejszych algorytmów. Chodzi o trzeci link pod spodem, gdzie szacuje się kiedy komputery kwantowe uniemożliwią bezpieczne transakcje. Ale nawet wtedy ustali się coś w rodzaju parytetu pomiędzy komputerami kwantowymi odpowiedniej mocy a kryptowalutami opartymi o starą pulę problemów NP-trudnych. Są już podobno problemy, które są trudne nawet dla komputerów kwantowych. Z tym, że nikt sie nimi nie pochwali do czasu opatentowania, a ponieważ patent kosztuje na przestrzeni lat, to zrobią to w ostatnim momencie:

http://naukawpolsce.pap.pl/akt...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-05-2017 [16:09] - Imć Waszeć | Link:

Jeszcze raz. Bitcoin nie ma nic wspólnego z piramidami finansowymi, które preferują pierwszych w piramidzie. Nawet jeśli ci pierwsi zgromadzili dużo więcej Bitcoinów niż inni, to i tak ich jednostkowa cena jest taka sama niezależnie od czasu, kiedy zostały wprowadzone do obiegu. Ponadto wartość Bitcoina zależy od tego samego mechanizmu, co wartość kury na targu. Jeśli są chętni na ich kupno i używanie, to wartość rośnie. Ale kiedy zbyt wielu ludzi nie ma Bitcoinów, nie interesuje się nimi, nie ma szans uczestniczyć w obiegu tej waluty, to wartość naturalnie spada. Współcześnie obserwujemy nałożenie się dwu różnych tendencji: 1) naturalny stopniowy wzrost wartości kryptowaluty, także na skutek wieści o spodziewanym końcu jej wydobycia; 2) moda na Bitcoiny i spekulacje.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

30-05-2017 [15:40] - Goral Supreme | Link:

Zgadzam sie panem ,ze to nie wyeliminuje korupcji i lapowkarstwa.
Lapowkarze juz nie beda operowali kotowka w kopertach,Beda jednak dokonywali jak do tego czasu  tych samych "przelewow" z konta na konto w rajach podatkowych :-))
Lub zamiast gotowki beda wreczac  dowod rejestracyjny na luksusowy samochod z nazwiskiem zainteresowanego.Tak samo z nieruchomosciami,jachtami etec,ets, Argument i ograniczonej korupcji zupelnie nietrafiony.
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

30-05-2017 [15:48] - Goral Supreme | Link:

Argument o nizszych kosztach bankowosci rowniez nietrafiony.
Turysci beda zmuszeni uzywac Kard Debitowych i Kredytowych ..Banki juz zadbaja aby koszty takiej formy platnosci odpowiednio wzrosly mimo ,ze juz sa wystarczajaco wysokie.
Przestawienie gospodarek swiatowych na bezgotowkowy obrot rowniez  nietrafiony bowiem Bankowa nadbudowa wciagle bedzie potrzebna.Ktos nawet ten wirtualny pieniadz musi kontrolowac i organizowac przeplyw.Jak znam zycie tylko  banki na takiej propozycji skorzystaja.Prawdopodobnie to one stoja za tym pomyslem.

Obrazek użytkownika Domasuł

30-05-2017 [16:28] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To w Polsce nie przejdzie. Ile czasu trzeba stać w kolejce w sklepie, bo jeden klient z drugim przeliczają te zlotowki i grosze przy kasie to jest masakra. Nikt nie używa kart płatniczych.

Natomiast nie wiem, z czym wiaze się stwierdzenie autora, ze "Wciąż mamy szansę ,bo mamy nad reszta świata ogromną przewagę. Polska jest krajem kultury katolickiej i posiada jako swój fundament duchowy Jana Pawła II." Co ma do diaska piernik do wiatraka? Już nie mowiac o wątpliwej prawdziwości tego stwierdzenia.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

30-05-2017 [18:42] - Marek Mojsiewicz | Link:

Przecież Bóg jest jedynym punktem odniesienia nawet dal ateisty. Czyż bycie niewierzącym w Boga , czyli  jego relacje z Bogiem  nie jest dla niego  rzeczą najważniejszą na świecie ?   

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

30-05-2017 [18:45] - Marek Mojsiewicz | Link:

Taki żart o ateistach 
Jestem niewierzący, czego najlepszym dowodem to że wierzę ,że Boga nie ma .  

Obrazek użytkownika Jabe

30-05-2017 [17:04] - Jabe | Link:

Zwykły obywatel nic z tego nie ma – Ma odrobinę prywatności.