Zadanie z fizyki z wyskokiem przez okno

Na czteroosobowej sali szpitala psychiatrycznego im. matki polki angeli merkel leży trzech pacjentów. Aleksander kwaśniewski w ciężkim delirium, bronisław komorowski którego prześladuje pasiasta zakonnica z kurą w ciąży oraz lech wałęsa który jest nienormalny. Podczas drugiego śniadania, zwanego śniadaniem mistrzów wchodzi pielęgniarka dziennikarka pamuła i oznajmia w/w pacjentom, że decyzją dr kopacz  dokwaterują im do sali uchodźcę w ramach akcji jeden z dziesięciu na siedmiu tysięcy. Pytanie, po jakim czasie wszyscy na sali zwariują a wałęsa wyskoczy przez okno ? Wskazówka, ochroną szpitala im matki polki angeli merkel zajmuje się detektyw rutkowski który cierpi na pęcherz.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

28-05-2017 [09:07] - gorylisko | Link:

muszę się pochwalić...facebook zaczął blokowac link do tego zadanka, wiec jezeli koleżeństwo będzie łaskaw wspomóc linkowaniem będę wdzięczny... no mnie tzw. (przepraszam) qrwica wzięła... z tą angela merkel to prawda, w tylewizji dwie przemiłe panie Magdalena Ogórek i Dorota Łosiewicz pokazały wyniki sondy ulicznej gdzie zadano pytanie ludziom na ulicy o przykład Matki Polki i znalazła sie taka która powiedziała angela merkel jako przykład... ciekawe co gw**** na to ? michnik daj głos ? albo ta, pamuła...
 

Obrazek użytkownika Tarantoga

28-05-2017 [09:25] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Nie ma mnie na FB,ani na TT,więc Ci nie pomogę :-))
Dostawałem zaproszenie przez tydzien z FB....ale oznaczałem te maile jako spam...i się odpimpali :-))

Obrazek użytkownika bercik1964

28-05-2017 [10:24] - bercik1964 | Link:

Odpowiedź: A kogo to obchodzi? Jest taki stary dowcip o 100 prawnikach spadających ze setnego piętra wieżowca w NY. Pyanie brzmiało który pierwszy rozmlaszczy się jak pomidor na chodniku?

Obrazek użytkownika Domasuł

28-05-2017 [13:22] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

A ja bym chciał to sprawdzić w praktyce. Sprowadzmy tych uchodzcow i rozlokujmy ich w roznych lemingradach, zapelnijmy nimi cale ulice Czerska i Wiertnicza, a w Trojmiescie można by ich rozmiescic kilkaset tysięcy, żeby metropolia dostala nowoczesnego, multikulturowego charakteru. Lemingi beda dumni i w końcu udowodnia, ze reszta kraju to faktycznie ciemnogrod i prowincja.

I w ten sposób problem uchodzcow zostanie rozwiązany: lemingi będą happy a Bruksela nie bedzie juz miała argumentow, żeby atakować PiS.

Obrazek użytkownika gorylisko

28-05-2017 [16:00] - gorylisko | Link:

panie kolego czy pan zdaje sobie sprawę co pan mówi ??!! każdemu uchodzcy przysluguje prawo do łączenia rodzin... Finlandia przyjeła swego czasu tylko 100, słownie stu somalijczyków, dzisiaj populacja somalijczyków w Finlandii wynosi 18000 tak słownie osiemnaście tysięcy... to jest gorzej jak koń trojański
 

Obrazek użytkownika Domasuł

28-05-2017 [18:24] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ale Pan chce isc na rympał, na zasadzie moja racja jest wazniejsza, a w ten sposób żaden problem nigdy nie zostanie rozwiązany. Ja natomiast szukam optymalnych rozwiazan.

Problem sam nie zniknie. Będzie nas atakować UE, będzie polski rząd szantazowac z Brukseli były nasz premier i będą grupy społeczno-polityczne, które będą optować za przyjęciem tych uchodzcow. Takie sa fakty, i odwracanie wzroku i zatykanie uszu nic nie zmieni.

Obrazek użytkownika xena2012

28-05-2017 [20:07] - xena2012 | Link:

problem nie zniknie to fakt.Teraz bowiem jesteśmy wzięci w dwa ognie.Z jednej strony szantaż z Brukseli i polskiej opozycji uspokojonej ,że to parafie a nie oni poniosą koszty,Z drugiej strony korytarz humanitarny  na czas bliżej nieokreślony..Z obu stron docelowym punktem są parafie.Sprytnie!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-05-2017 [22:19] - Imć Waszeć | Link:

Chyba będzie najwyższy czas, żeby słać odpowiednie protesty do episkopatu o usunięcie pewnych biskupów z urzędu, tak jak totalna próbuje odwołać kolejnych ministrów z rządu. Nie chodzi o to, że oni ich usuną lub nie, ale o danie czytelnego sygnału, że zabawa w kotka myszkę od 1989 r. właśnie dobiega końca. Chodzi po prostu o pokazanie, że wiemy już kto w co i z kim gra. Jak ktoś nie potrafi uszanować spokojnego miejsca w którym żyje, to może czas go po prostu wyprosić, żeby trochę ochłonął w bardziej rozrywkowym otoczeniu. Jak im się już rozrywka znudzi, to Watykan z pewnością przyjmie takich uchodźców, bo innych to nie sądzę.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-05-2017 [16:38] - Imć Waszeć | Link:

A dlaczego w USA, Niemczech i GB nie ma prawa łączenia rodzin dla Polaków, hę? (Niemcy w perspektywie krótko historycznej - lata 90-te)

Obrazek użytkownika gorylisko

28-05-2017 [18:27] - gorylisko | Link:

z tym nie do mnie... może premier Szydlo coś będzie wiedzieć...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-05-2017 [22:04] - Imć Waszeć | Link:

To nie było do Pana. To było podchwytliwe pytanie do piewcy "nowoczesnego humanitaryzmu europejskiego". Ja tylko pamiętam, jak z Polski do Niemiec nawiewał w latach 80-tych mój brat cioteczny, który w końcu trafił do Kanady. Nie było wtedy takiej opcji jak "łączenie rodzin" i do dzisiaj nie ma. Wręcz przeciwnie. Było już wtedy realne zagrożenie rozbijaniem rodzin przez rozmaite instytucje z korzeniami w hitleryzmie. Tak więc wg zachodu są równi i równiejsi. Można to streścić tak: "Nie masz sześciu żon, skłonności ekscentrycznych lub wielofunkcyjnych otworów, najmarniej kuzyna na Brooklynie, to pożegnaj się z pewnymi 'prawami człowieka' w oświeconej Europie".