Wojna w Europie Zachodniej czyli eksperyment J.B.Calhouna

Ilu niewinnych i bezbronnych ludzi musi jeszcze zginąć w wyniku ataków terrorystycznych, przeprowadzanych systematycznie przez islamskich terrorystów, by przywódcy Europy dostrzegli wreszcie, że  na ich terytoriach trwa regularna wojna.

Pal diabli przywódców.

Kiedy zrozumieją to zwykli ludzie ?

„ Następny atak jest nieunikniony „ - powiedziała po  ostatnim „ incydencie terrorystycznym „ w Manchesterze pani premier Wielkiej Brytanii Theresa Mary May-  starsza pani z  cukrzycą pierwszego stopnia i krzywym zgryzem.

Skąd ona to może wiedzieć ?

Od MI 5, MI 6 a może od „kuzynów „ z CIA ?

Może po prostu przypuszcza ?

" a la guerre comme a la guerre "

Jeśli tak, to co ona robi do diabła jako szefowa sporego państwa ?

Co robi Makaron albo Makrela  ?

Nic nie robią.

Patrzą się, głupio się uśmiechają i niosą dobrą nowinę o braciach i siostrach wyznawcach Allacha.

„ Naród ginie jeśli kobiety nie chcą rodzić dzieci a faceci nie mają ochoty bronić swoich kobiet. „

Cywilizacja wyższego stopnia ( w tym przypadku chrześcijańska ) zwykle przegrywa z cywilizacją niższego stopnia ( islam ) bądź powstaje jakiś niestrawny miszmasz. ( za F. Konecznym )

Eksperyment  Johna B. Calhouna.

Ośmiu myszom zapewniono doskonałe warunki życia - miały bezproblemowy dostęp do żarcia i wody oraz wszystkiego co było im potrzebne do życia. Liczebność populacji poczatkowo rosła, by po pewnym czasie zacząć maleć aż do całkowitego wymarcia.

Eksperyment trwał cztery lata. Powtarzano go kilkukrotnie na myszach i szczurach, a wynik zawsze był ten sam.
Przeprowadzony w latach 1968-1972  eksperyment,  powinien więc słuzyć jako przestroga dla sytych i zniewieściałych Europejczyków.

Zreszta Imperium Rzymskie skończyło w podobny sposób.

Niestety do tej pory wszelkie przestrogi są ignorowane a na co stać  mieszkańców Francji, Szwecji, Anglii itd.  to manifestowanie jedności z zabitymi poprzez palenie świeczek, robienie serduszek ze złączonych palców  czy rysowanie kredkami po asfalcie słów pociechy.

Jest to zupełnie niezrozumiałe.

Na dodatek  ich przywódcy wcale nie zachowują się lepiej.

Plotą jakieś słowa pociechy i nawołują do przyjaźni z najeźdźcami, których sami wpuszczają bezprawnie i praktycznie bez ograniczeń.

Nieograniczony dostęp do pokarmu i brak zagrożeń powoduje wymarcie populacji.

                               Brak wyzwań stopniowo pogarsza zachowanie

                               kolejnych pokoleń populacji.

                             Ta degeneracja jest nieunikniona

                             i kończy się wymarciem populacji.
 
 
                               Trwa to kilka pokoleń,

                               ale nieuchronnie prowadzi do wymarcia.

Takie są wnioski z doświadczeń Calhouna.

Wszyscy zamachowcy są ( byli i będą zapewne ) dobrze znani i notowani przez odpowiednie służby.

Ludzie ze służb przecież nie są idiotami.

Znają eksperyment Calhouna.

Widzą, co wyprawiają ich pozbawieni cojones przywódcy.

Rodzi się więc pytanie - czy to nie właśnie służby sterują tymi zamachami, by wstrząsnąć i obudzić w końcu zaspane i otępiałe polityczną poprawnością społeczeństwa ?

„ Jak krew leje się po ulicach – kupujcie nieruchomości „

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

25-05-2017 [15:21] - michnikuremek | Link:

"Ilu niewinnych i bezbronnych ludzi musi jeszcze zginąć w wyniku ataków terrorystycznych, przeprowadzanych systematycznie przez islamskich terrorystów, by przywódcy Europy dostrzegli wreszcie, że  na ich terytoriach trwa regularna wojna."

Ależ oni NIGDY NICZEGO nie dostrzegą!!!!!
Oni przeprowadzają REWOLUCJĘ BOLSZEWICKĄ na terenie Europy!!!!
Oni wiedzą co robią!
To rewolucja komunistyczna, ale prowadzona nie wg strategii Lenina i Trockiego, tylko Gramciego i Spinellego!
Metody inne, ale cel ten sam: WYCHOWANIE CZŁOWIEKA SOWIECKIEGO!!!!!
Zrozumcie to wreszcie - Tusk jest rewolucjonistą! On niczego nie zrozumie, bo wszystko wie!!! REWOLUCJA, CZŁOWIEK SOWIECKI - to jego cel!!!!!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-05-2017 [16:09] - rolnik z mazur | Link:

Tusk jest rewolucjonistą  ?  A to dobre. Już dawno się tak nie uśmiałem. Tusk jest wszystkim ale nie rewolucjonistą. Jest  z nadania Makreli jewropejskim biurokratą bez swoich pogladów. Poza tym pełna zgoda. Bolszewizm w pełnym natarciu.  Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika michnikuremek

25-05-2017 [19:50] - michnikuremek | Link:

Śmiej się dalej!!!
Masz dzieci?
No to zacznij się bać o ich los!!!!
Bo skończą w kałużach krwi!!!!!!!!
Tusk jest UŻYTECZNYM IDIOTĄ na usługach światowej rewolucji!
Nie pojmujesz tego? No to się śmiej!!!! Śmiech to zdrowie!!!!!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-05-2017 [20:33] - rolnik z mazur | Link:

Jest pożytecznym idiotą ale nie jest rewolucjonistą !. Tusk jest patentowanym leniem ( wiedza z pierwszej ręki ) zupełnie bezideowym osobnikiem podstawionym jako usłużna i sprzedajna  q... Bez obrazy ! Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

25-05-2017 [16:54] - Goral Supreme | Link:

Tusk Rewolucjonista ????!!!
Panie... Tusk to prymitywny przyglup z mentalnoscia cinkciarza cwaniaka..Sukces negatywnej selekci wsrod Mutantow Homo-Sovieticus...przeciez ten leniwy  matol nic nie potrafi pozytecznego i konstruktywnego zrobic...Bycie Rewolucjonista to wysilek i poswiecenie...cechy tak  nieznane Tuskowi jak odlegle Galaktyki..Ale zes pan palnal :-))
Z wszec obecnym Neo-marksizmem w Europie to ma pan racje..

Obrazek użytkownika michnikuremek

25-05-2017 [19:53] - michnikuremek | Link:

Tak - Tusk to prymitywny przygłup na usługach rewolucji.....
Jełop w garniturze - nie pojmujesz tego?
Współczuję......

Obrazek użytkownika Goral Supreme

25-05-2017 [20:13] - Goral Supreme | Link:

Nie indycz sie..Wszyscy wiedza od dawna ,ze ryzy matol to tania ,sprzedajna prostytutka bez znaczenia..ktora pojdzie z kazdym..
Wkur...a mnie fakt ,ze ta prostytutke ktos w Polsce wybieral do rzadzenia przez 2 kadencje..

Obrazek użytkownika Goral Supreme

25-05-2017 [16:39] - Goral Supreme | Link:

Witam.
Powojenny ekonomiczny model tzw."zachodniej Europy" byl budowany na Militarnym  Keynesianismie.To oni postawili "zelazna kurtyne" na Odrze dla ich wlasnego  interesu byla im potrzebna.Dla wlasnego interesu sprzedali Europe Centralna i Wschodnia w Teheranie,Jalcie i Poczdamie Sowieckiej dziczy.
Tak i tym razem postanowili wykreowac nastepna wojne w Europie jako sposob na ekonomiczna stymulacje upadajacego Imperium Swietego Cesarstwa Rzymsko-Niemieckiego..
Ale jak zwykle sie przeliczyli.Hitler byl dla nich narzedziem do prowadzenia "lokalnej wojny" no i padli ofiara potwora ktorego sami stworzyli.
Islam i Afrykanska dzicz ktore to sprowadzili i sprowadzaja do Europy od 40 lat kieruje swa nienawisc do Chrzescijanskiej i "Bialej" Europy juz w otwarty sposob.
Zchodnia Europa jest juz w stanie Wojny..tylko tego nie dostrzegaja ...tak jak w poczatkowych czasach Bismarka czy  Hitlera..
Te ograniczone w zasiegu ataki terorystyczne to tylko zapowiedz otwartej wojny ,ktora jest nieunikniona.
Czy mozna sobie wyobrazic sytucje deportacji z Europy tych milionow nielegalnych migrantow z Afryki,Bliskiego Wschodu,Pakistanu,Afganistanu,Bangladeszu etc  bez uzycia sily ?
Ludzi ktorzy nie maja gdzie i do czego wracac ?
Mezczyzn bez perspektyw na zalozenie rodziny w Europie (brak chetnych kobiet)..w obcym dla siebie srodowisku etniczno-kulturowym ktorzy nie chca sie asymilowac
Na sile w krwawy sposob beda dazyc do stworzenia w Europie "wlasnego panstwa" jak probowalo  przez 600 lat zrobic Imperium Osmanskie bowiem nie maja innego wyboru.Ataki terorystyczne pokazuja skale ich determinacji.
 Keynesian stymulus ekonomiczny w postaci perpetualnej Wojny Imperium w Koloniach wymknal sie im jednak spod kontroli.Kolonie przejrzaly ta wielowiekowa gre i  jednocza sie przeciwko Imperium.
Tak jak w Histori to Inmperium bedzie ofiara wlasnej polityki.Europa Zachodnia juz splywa  krwia wlasnych obywateli.i bedzie splywala w milionowych liczbach....to tylko kwestia czasu..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-05-2017 [17:30] - Imć Waszeć | Link:

Niemniej jednak Niemcy na całym tym bardaku mogą coś istotnego ugrać. W momencie, gdy narody Europy już otrzeźwieją i zrobią to, co po prostu zrobić muszą z islamem, to Niemcy powiedzą "Zobaczcie, robicie w zasadzie to samo co my z żydami, kogo więc chcecie potępiać?". To złożona układanka i wiele różnych pul jest tu do wygrania.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-05-2017 [18:01] - rolnik z mazur | Link:

Coś jest na rzeczy z właśnie taką układanką. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

25-05-2017 [18:03] - Goral Supreme | Link:

Witam.
W moiej opini uwazam ,ze sytuacja z Islamskimi i Afrykanskimi ,Pakistanskimi etc.migrantami wymknela sie Niemcom spod kontroli.
Nie przewidywali,ze kraje ECE tak sie postawia.
Cala ta kultura "Willkomen" "bierze w leb" w Germani.To co zaplanowano przy uzyciu .Neo-marksistowskich elit  w Germani nie znajduje uznania i poparcia w masach..Masy w Germani nauczyly sie cos z Histori.Postapia jak zawsze..Aus lub anihilacja..Jestem pewny ,ze Germanie nie zrezygnuja ze swojej Germanskiej etnicznosci i podmiotowosci.
Uwazam,ze pomysl konfrontacji Islamu z Chrzescijanstwem na terenie Europy do osiagniecia ekonomiczno-politycznych celow  nie jest pomyslem Niemcow.To duzo szerszy scenariusz ..Nici ida w kierunku Grupy Bilderberga..(zydowscy globalisci)
Niemcy nie moga sobie pozwolic na miliony obcych kulturowo pasozytow,ktorych utrzymanie kosztuje miliardy rocznie...
Juz im po cichu stawiaja obozy (na granicy z Austria) Jest kwestia czasu jak dojdzie do "ostatecznego rozwiazania kwesti Afrykanskich,Blisko-wschodnich i Azjatyckich  Untermansch" z terenow Germani ktorzy to nie maja gdzie i po co  wracac...Pzdr.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-05-2017 [19:31] - rolnik z mazur | Link:

Pałacyk w Wannsee o ile wiem działa.  Też sądzę, że Germanie się wkrótce otrząsną. Trzeba tu dodać, że Niemcy nie prowadzą całkowicie suwerennej polityki - są nadal amerykańską ( żydowską )  strefą wpływów. Z pewnością w tym kotle mieszają diabły najwyższych stopni wtajemniczenia. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-05-2017 [17:59] - rolnik z mazur | Link:

I ten keynesianizm działał do połowy  lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku całkiem dobrze -  w Niemczech pod nazwą soziale Marktwirschaft. Zjazd zaczął się wraz z Friedmanem, monetaryzmem, źle rozumianym liberalizmem a po 1986 roku to już tylko spadanie w dół  bez asekuracji - kapitalizm napędzany wojnami i kryzysami. W Europie toczy się już wojna i sytuacja mam wrażenie albo wymknęła się spod kontroli albo ktoś usiłuje jednak obudzić ducha oporu. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

25-05-2017 [18:21] - Goral Supreme | Link:

W samo sedno.Nic juz nie mozna dodac do tej oceny.
Nadzieja Slowianski Duch,Etniczna Homogenicznosc i gleboko zakorzeniony Chrzescijanizm w tej czesci Europy.
Historia jest rowniez po Naszej stronie..Jakos nie widze chetnych Islamistow do osiedlenia sie wsrod nas..Oni rowniez maja dobra pamiec Historyczna..Turcy (Erdogan) rozumie sytucje i niedwuznacznie daje do zrozumienia,ze mozna cos zrobic "wspolnie"przeciwko Nazistom np. z Holandi ..
Jedno jest pewne..Juz sie zaczela wojna w zachodnim "Raju obiecanym" na razie na malym  poziomie atakow terorystycznych ...Zostana one zintensyfikowane do atakow codziennych...Wtedy peknie tama  "poprawnej rzeczywistosci" no i sie tam  zacznie..Nam wystarczy tylko sie przygladac z boku..i kasowac "dudki" od zachodnich uchodzcow za prawo zycia w bezpiecznym  i prosperujacym obszarze geopolitycznym..
Zachod juz wykopal sobie grob masowy..Otwarta pozostaje kwestia ,kto,kogo w nim tam bedzie grzebac ?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-05-2017 [19:19] - rolnik z mazur | Link:

Obawiam się, że może być jeszcze jeden scenariusz. Gdy zacznie się faktycznie rzeź niewiniątek to może  im pospieszyć z bratnią, miłosierną  pomocą kilkanaście  dywizji sowjeckich czołgów. Po A2 przez Polskę do Berlina to żadna odległość - dwa dni i są nad Szprewą, następne dwa i są nad Renem w Duesseldorfie. I kto ich zatrzyma ? Rotacyjna ciężka brygada Us army  zwieje za Ren i wysadzi co najwyżej  mosty. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

25-05-2017 [20:06] - Goral Supreme | Link:

Calkiem mozliwy scenariusz..
Nachodzi mnie pewna refleksja..
Co mozna powiedziec o Panstwie,ktore w imie obrony ideologi (obecnie multukulturalizmu) poswieca zycie wlasnych dzieci i obywateli ? Przeciez ten temat przerabiali stosunkowo niedawno..
Rzeczywistosc versus Niemieckie szalenstwo „der deutsche Wahnsinn" c.d...
ps. Cala Europa od Atlantyku i Morza Srodziemnego po Morze Polnocne jest zalana Islamem i Barbarzynstwem..Amerykanie nie maja gdzie uciekac i chowac. sie..Dlatego tak szybko przemieszczaja swoje wojskowe bazy do Polski i Rumuni..Wiedza co nadchodzi..
ps2. Dzisiejszy Natowski szczyt potwierdza moje przypuszczenia.Deklaracja Nato o "Przystapieniu do Miedzynarodowej Koalicji przeciwko IS" jest dokumentem strategicznym...otwiera calkiem nowe pole dzialalnosci i kierunek dla NATO ..i bynajmniej nie chodzi tutaj o IS na terenie Syri i Iraku..Europa wkrotce bedzie terenem dzialan wojennych przeciwko IS..

Obrazek użytkownika anakonda

25-05-2017 [16:54] - anakonda | Link:

" Co robi Makaron albo Makrela  ? "

Dobra mine do zlej gry
https://www.rbb-online.de/cont...

Obama und Merkel drehen das große historische Rad
" 70.000 Menschen beim Gespräch zwischen Angela Merkel und Barack Obama: Der Ex-US-Präsident wandte sich massiv gegen Fremdenhass und Nationalismus auf der Welt. Die Kanzlerin appellierte, politisch nicht nur in Monaten, sondern in Jahren zu denken. "   ( ??? )

https://www.rbb-online.de/poli...
######################################

Na tej samej imprezie w czasie dyskusji podium´owej Landesbischof der Evangelischen Kirche Berlin-Brandburg-schlesische Oberlausitz, Markus Dröge
stwierdza:  " Ein Blick in islamische Länder, in denen Christen verfolgt werden, zeige, daß solche Ängste nicht unbegründet seien. Dagegen wandte Dröge ein, man dürfe Christenverfolgung auch nicht dramatisieren. "

https://jungefreiheit.de/polit...

Takze katoliccy biskupi z Niemiec nie sa lepsi" Die höchsten Amtsträger der grossen christlichen Kirchen Deutschlands haben die Aksa-Moschee auf dem Tempelberg besucht und zuvor ihr Kreuz abgelegt: Ist das die richtige religionspolitische Geste? "

https://www.nzz.ch/feuilleton/...

Niestety  Thilo Sarrazin ma racje piszac ksiazke p.t. " Deutschland schafft sich ab "

http://www.handelsblatt.com/po...

 

Obrazek użytkownika Obserwator_3

25-05-2017 [17:52] - Obserwator_3 | Link:

"Anakondo", co prawda trochę znam (choć się brzydzę), niemniej są tacy co nie tylko się brzydzą, ale i nie znają... Ponieważ sam kiedyś dostałem delikatną sugestię od komentatora za list otwarty do Hollande'a w jego rodzimym języku, więc - rozumiejąc Ciebie - tak tylko się dzielę refleksją...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-05-2017 [18:04] - rolnik z mazur | Link:

Nie zaszkodzi uczyć się języków - szczególnie języków wrogów. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-05-2017 [18:11] - rolnik z mazur | Link:

Witam,
Jak znam Niemców to obudzą się szybko. Prosty lud ma swój rozum. Zlewaczała jest klasa średnia. Martwić należy się tym, że po raz pierwszy najliczniejszą grupą wyborców będą emeryci. Jeśli Niemcy  się nie obudzą to wzrost exponencjalny islamskich urodzeń załatwi sprawę. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika anakonda

27-05-2017 [17:35] - anakonda | Link:

No coz drogi Rolniku, patrzac na to co sie aktualnie dzieje u nas i innych panstwach zachodniej Europy
mowie sobie, " dobrze chlopie, ze jestes juz starym i masz wiekszosc zycia za soba ".

p.s.

" Jak znam Niemców to obudzą się szybko "

Ob der deutsche Michel noch lebt? Ich weiß es nicht.

Obrazek użytkownika Jabe

25-05-2017 [20:33] - Jabe | Link:

Służby stworzyły sztuczną presję środowiska? Nie sądzę. To trochę jak selekcja na farmie kurczaków – tak czy siak ci łeb utną. Presja musiałaby być bardziej bezpośrednia, by towarzyszyły jej wyzwania, którym można samodzielnie sprostać. Inaczej na samodzielne myślenie nie ma co liczyć. Ale samodzielnie myślących władze się boją. Potrzebne są kurczaki – i tam, i tu.

Obrazek użytkownika mjk1

26-05-2017 [09:16] - mjk1 | Link:

Nie dalej jak w ubiegłym tygodniu, jeden z dyskutantów, śledzący również powyższy wpis, szukając pretekstu do przerwania konwersacji, stwierdził, że blogerzy i czytelnicy „Naszych Blogów” inteligencją i bystrością umysłu nie grzeszą, i nie zrozumieją o czym piszemy. Niestety zarówno wpis autora jak i dyskusja pod nim potwierdza opinię mego interlokutora w całej rozciągłości. Generalnie, wymyśl największa bzdurę a większość bezkrytycznie ją podchwyci i wszyscy z nielicznymi wyjątkami, będą prześcigali się w udowodnianiu  swej głupoty. Chodzi oczywiście o eksperyment z tymi biednymi ośmioma myszkami. Przy prawie każdym dużym centrum handlowym jest sklep zoologiczny ze zwierzątkami hodowlanymi. Proszę wybrać się do takiego sklepu i zapytać sprzedawcę, jak to robią  hodowcy tych wszystkich rybek, myszek, szczurów i małpek, że te nie zdychają,  najdalej w czwartym pokoleniu, mając zapewnione idealne do życia warunki, bez stresu, zagrożeń i z pojemnikami pełnymi żarcia. Jeżeli sprzedawca nie odpowie, radze nie naciskać, bo może zadzwonić po pogotowie. Jeżeli to jednak nikogo nie przekonuje, można porozmawiać z hodowcami psów, kotów, koni, czy jakiegokolwiek inwentarza żywego, względnie prześledzić historię udomowienia zwierząt na przestrzeni wieków. Jeżeli natomiast chodzi o Homo Sapiens, choć nie wiem czy „Sapiens” to właściwe określenie, proponuję ok., dwugodzinny spektakl w najbliższą niedzielę. W Monte Carlo o czternastej odbędzie się  GP Formuły 1. Przy tej okazji można będzie prześledzić jak i na jakim poziomie, żyją mieszkańcy tego państewka, jedzący bez stresu i zagrożeń nie tylko bułeczki z masełkiem. Można oczywiście później wysłać emaila do tego „łysola” robiącego akurat za szefa tej miejscowości i przekonać go, że od tego luksusu wszyscy niedługo mu wymrą i nie będzie miał kim rządzić.
Wracając do eksperymentu. Oczywiście, że te biedne  myszki za każdym razem zdychały. Przyczyną nie był jednak nadmiar żarcia i brak stresu a zupełnie coś innego o czym każdy rolnik wiedzieć powinien. Elity też nie degenerowały się od nadmiaru jedzenia i bezstresowych warunków egzystencji. Przyczyna była zupełnie inna.

Obrazek użytkownika admin

26-05-2017 [09:23] - admin | Link:

Umieram z ciekawości jaka to przyczyna. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-05-2017 [10:06] - rolnik z mazur | Link:

mjk1 sugeruje teorię chowu wsobnego, gdy pula genów jest ograniczona. Jednak gdy nawet kilka osobników w populacji jest genetycznie zróżnicowanych to z tych niewielu  osobników może powstać spora i zdrowa populacja. Przykładem są króliki  przywiezione do Australii czy na inne wyspy. Może mjk1 zapozna się z doświadczeniem trochę lepiej zanim zacznie obrażać innych. Rozumiem, że mjk1 jest dumny ze swojego rozumu. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika mjk1

26-05-2017 [12:00] - mjk1 | Link:

Szanowny Adminie. Proszę nie umierać, ciekawość potocznie określana jest pierwszym stopniem do … wiedzy, nie umierania, czy nie daj Boże piekła, którego największemu wrogowi nie życzę. Mazur wyjaśnił, że chodzi dokładnie o chów wsobny. O zaletach i wadach chowu wsobnego dostatecznie dużo materiału można znaleźć w Internecie. Proszę wiec wybaczyć, że nie będę powielał.
Szanowny Mazur natomiast wymienił właśnie jedną z zalet chowu wsobnego, sprytnie unikając podania jego wad. Przy tej metodzie można bardzo łatwo popełnić błąd, czego przykładami mogą być niektóre rasy psów, np. hodowla owczarka niemieckiego w Polsce. Nie to jednak było tematem wpisu autora.
Osobnego wyjaśnienie wymaga natomiast zarzut obrażania czytelników. Szanowny Mazurze celem wszystkich moich komentarzy, jest tylko i wyłącznie edukacja. Wzajemna edukacja, bo ja też przy okazji dowiaduje się o wielu interesujących rzeczach. Proszę zauważyć, że przytoczyłem tylko i wyłącznie opinię jednego z moich rozmówców, na temat poziomu intelektualnego czytelników portalu. Jeżeli jednak przyznanie racji mojemu rozmówcy uznał Pan za  obrazę kogokolwiek, to naprawdę bardzo mi przykro, że odniósł Pan takie wrażenie. Nie zastanawiałem się też, czy mam być dumny ze swego rozumu. Choć po namyśle?
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-05-2017 [10:12] - rolnik z mazur | Link:

Już ok. To dobrze, że są jakieś różnice zdań. Inaczej dyskusja byłaby niemożliwa a przynajmniej nudna. Co do rozumu to sparafrazowałem tylko  Michalkiewicza - każdy jest dumny ze swojego rozumy zaś z fortuny mniej - czy coś w tym rodzaju. Co do funkcji edukacyjnej - pełna zgoda. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

26-05-2017 [11:22] - Goral Supreme | Link:

..."kapitalizm napędzany wojnami i kryzysami"..
Sila tego panskiego stwierdzenia jest porazajaca.
Niestety nie dociera do wiekszosci Elit.fakt,ze Model  Ekonomiczny oparty na "Kapitalizmie Wolnokonkurencyjnym' (cokolwiek to jest) w ktorym 'Rynek" jest glowna osia i determinantem jest kolejna upadla i zbankrytowana doktryna ideologiczna..
Pudruje sie tego trupa jak Lenina w Moskiewskim Mauzoleum i udaje ,ze Kapitalizm jest wiecznie zywy.
Pudrowanym Trupem jest rowniez  EU..
Niestety rzadzacej obecnie formacji poltycznej brakuje przenikliwosci i odwagi aby zmierzyc sie z ta prawda
.Nie mozna bylo wymagac od poprzednio rzadzacych grup przestepczych  dzialan i  rozwiazan  aby sprostac nadchodzacym  wyzwaniom .
Ale mamy pelne prawo zadac tego od  PIS, bowiem to Ich obdarzylismy mandatem przy urnach.
Te wszystkie obecne polityczne manewry PIS-u to tylko prewencja...aby nie bylo gorzej..Na takim dzialaniu i takich fundamentach  nie mozna budowac przyszlosci Narodu i Panstwa.
Odejscie od modelu Kapitalistycznego Keynesianismu jest imperatywem kalibru byc albo nie byc, bowiem proponowany w zamian  przez te same Elty swiatowe Globalizm jest wspolnym samobojstwem.
Swiat desperacko potrzebuje Nowej Ekonomi...nowego modelu zycia spolecznego.
Tutaj widze szanse dla Polski ,ale trzeba zaczac szukac rozwiazan.Prezydencka propozycja Referendum w sprawie Konstytucji jest doskonala okazja aby wspolnie sie zastanowic co robic dalej..i wybrac wlasciwa droge w przyszlosc. Pzdr..

."kapitalizm napędzany wojnami i kryzysami".
 

Obrazek użytkownika Jabe

26-05-2017 [12:03] - Jabe | Link:

Nowej ekonomii, nowego modelu zycia spolecznego, zapewne nowego człowieka. Lewacki radykał z Pana.
Prezydencka propozycja Referendum w sprawie Konstytucji jest doskonala okazja aby wspolnie sie zastanowic co robic dalej. – Proszę zacząć.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

26-05-2017 [15:37] - Goral Supreme | Link:

tYBE...
To co zostalo z twojego mozgu jest przezarte dialektyka..Stad u ciebie to zamilowanie do stereotypow i etykietkowania wszystkiego.
Bez tej bolszewickiej mentalnosci jestes jak dziecko we mgle..To twoj kompas intelektualny..Trzeba nie lada wyobrazni i kreatywnosci aby zrozumiec ,ze zuzyte juz buty, normalny czlowiek wymienia na NOWE i nie zostaje Lewakiem z tego powodu...
Przyczyna dlaczego jest w Polsce jak jest sa tobie podobni ludzie.ktorych rzeczywistosc zbudowana sie na Bolszewickiej mentalnosci ktorej pilarem jest Soviecka dialektyka..
A teraz spadaj z mojego "pukla" bo jak nie to ci dokopie :-))

Obrazek użytkownika Jabe

26-05-2017 [16:05] - Jabe | Link:

No to co Pan proponuje w sprawie konstytucji?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

26-05-2017 [17:18] - Goral Supreme | Link:

tyBE,tobie nie mam nic do zapropowania..nie miescisz sie w parametrach mojej  rzeczywistosci...
Poza dialektyka i glupim sarkazmem nie jestes w stanie wniesc czegokolwiek pozytecznego i kreatywnego do dyskusji.
Tkwij dalej w Dialektycznym  swiecie wlasnych urojen,,etykietek i stereotypow.Polska i Polacy nie potrzebuja takich jak ty.Twoja obecnosc jest dla Nas niepotrzebnym ciezarem i przeszkoda w naprawianiu Polski.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

26-05-2017 [12:18] - rolnik z mazur | Link:

Podpisuję się pod tym wpisem obiema rękami. Są już jakieś pojedyncze próby rewizji systemu zwłaszcza systemu opartego na pustym pieniądzu dłużnym ale opór materii jest jeszcze olbrzymi. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

26-05-2017 [15:53] - Goral Supreme | Link:

Drogi rencisto.
Indolencja i paraliz intelektualny "zachodu"prowadzacy do dekadencji  (o tym jest ten twoj post),ma swoje zrodla.
Tym zrodlem jest komfort budowania bez wysilku i wydatkow  przez stulecia wlasnego bezpieczenstwa , dobrobytu i potegi gospodarczej  kosztem zycia setek tysiecy naszych dziadow i ojcow  Polakow ,strzegacych lini frontu i bezpieczenstwa calej zachodniej Europy  ktora przebiegala na wschodnich rubiezach.To nasi przodkowie placili zyciem i zlotem (koszty wojen obronnych) aby dzicz Islamska nie wtargnela do Europy..
Prosze zauwaz ,ze dzisiaj Wlochy ,Grecja,Francja,Germania,Skandynawia dra mordy po 2 latach kontaktow z dzicza Islamsko-afrykanska...Maja ich dosc po tak krotkim czasie kiedy nasi dziadowie zmuszeni byli stawiac im czola przez wiele stuleci.
Az dziw bierze ,ze nikt im tego nie wygarnal i nie przypomnial.
"Bog nie rychliwy ale sprawiedliwy" Ci bezczelni zachodni hipokryci placa zalegly rachunek...i wcale mi ich nie jest zal..Karma ich dosiegla.Zasluzyli na nia.

Obrazek użytkownika anakonda

27-05-2017 [17:15] - anakonda | Link:

" Tym zrodlem jest komfort budowania bez wysilku i wydatkow  przez stulecia wlasnego bezpieczenstwa , dobrobytu i potegi gospodarczej  kosztem zycia setek tysiecy naszych dziadow i ojcow  Polakow ,strzegacych lini frontu i bezpieczenstwa calej zachodniej Europy  ktora przebiegala na wschodnich rubiezach.To nasi przodkowie placili zyciem i zlotem (koszty wojen obronnych) aby dzicz Islamska nie wtargnela do Europy.."

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyznawcy Proroka ( Islamisci ) przybyli ( zdobyli ) na polwysep Iberyjski ( Hiszpania, Portugalia ) kilkaset lat wczesniej niz powstalo panstwo Mieszka I czyli Polska.

https://de.wikipedia.org/wiki/...

" Der arabische Vormarsch konnte schließlich im Osten von den Byzantinern gestoppt werden, während den Arabern im Westen nur kleinere Vorstöße in das Frankenreich gelangen. Damit begann im Frühmittelalter die fortdauernde Teilung Europas und des Mittelmeerraums in einen islamischen und einen christlichen Teil, der seinerseits in einen lateinischen Westen und einen von Byzanz dominierten griechischen Osten zerfiel. "

Tak wiec prosze nie przesadzac z ta Polska broniaca zachodnia Europe przed islamizacja.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

27-05-2017 [17:41] - Goral Supreme | Link:

..."Polakow ,strzegacych lini frontu i bezpieczenstwa calej zachodniej Europy  ktora przebiegala na wschodnich rubiezach."...
Nastepnym razem czytaj ze zrozumieniem to co czytasz...
Ja w przeciwienstwie do ciebie nie potrzebuje podpierac sie Wikipedia aby wiedziec o podbojach Hiszpani i Francji w VIII wieku przez Islamo-magrebska dzicz..Te fakty powinny byc znane lemingom  na poziomie szkoly gimnazjalnej..
 

Obrazek użytkownika anakonda

27-05-2017 [19:11] - anakonda | Link:

Dziekuje Ci Goralu za pouczenie, bez Ciebie nie wiedzialbym, ze ludzie na zachodzie Europy zawdzieczaja Polsce ( przez stulecia ) spokojny nocny sen. :-)

Obrazek użytkownika mjk1

27-05-2017 [08:47] - mjk1 | Link:

I na tym Szanowny Mazurze powinieneś się skupić a nie na opisach eksperymentów przeprowadzanych pod z góry założoną tezę. Napisz, najlepiej dwa razy w tygodniu, krótki felieton na temat systemu pieniądza dłużnego, który prowadzi tylko od kryzysu do kryzysu, lub od wojny do wojny. Zgadzam się z Góralem, że trzeba naciskać na rząd. Żeby jednak naciskać na rząd, trzeba przede wszystkim wiedzieć czego od tego rządu wymagać. Dyskusja sama się rozwinie, bo chętni są. Góral nie będzie już musiał rugać Jabego i jemu podobnych, bo sami dojdą do tego, że są głąbami. Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-05-2017 [10:20] - rolnik z mazur | Link:

" Żeby jednak naciskać na rząd, trzeba przede wszystkim wiedzieć czego od tego rządu wymagać" Co racja to racja. Mjk1 - jakie są twoje wymagania w stosunku do tego rządu ? Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika mjk1

27-05-2017 [21:14] - mjk1 | Link:

Pytań to ja mam Szanowny Mazurze ho, ho, ho a nawet więcej. Zacząłbym jednak bardzo skromnie i tylko od jednego pytania skierowanego do Pana Prezydenta.: dlaczego pozwala, jak wszyscy bez wyjątku jego poprzednicy, na łamanie art, 227 punkt 1 Konstytucji RP. Odpowiedź dokładnie wyjaśni, czy Pan Prezydent reprezentuje interesy Narodu czy też nie. Jeżeli Pan Prezydent nie odpowie wtedy też dokładnie będziemy wiedzieli czyje interesy reprezentuje. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-05-2017 [10:30] - rolnik z mazur | Link:

Może po prostu nie zdaje sobie z tego sprawy ? Są generalnie dwie możliwości - ignorancja albo świadome działanie na niekorzyść. Uprzejmie zakładam to drugie gdyż wiedza o istocie pieniądza dłużnego opartego na wierze stoi na zastraszająco niskim poziomie.Obawiam się , że i wśród  rządzących. Póki jednak co - jest to jakaś bariera przed wprowadzeniem euro. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Jabe

27-05-2017 [10:22] - Jabe | Link:

Michale Kaczmarczyku, znajdź sobie forum lepiej pasujące do Twojej kultury osobistej.

Obrazek użytkownika mjk1

28-05-2017 [09:38] - mjk1 | Link:

Kochany Jabe. Pisałem wielokrotnie i powtórzę jeszcze raz. Dopóki nie wyzwolisz się spod wpływu poplutego w muszce z krzywym ryjem, dopóty będziesz obrywał raz z lewa, raz z prawa. Jest jednak pewna nadzieja. Prawidłowa odmiana mojego imienia i nazwiska, świadczy o tym, że nie jesteś całkowicie odporny na wiedzę. Gdybyś zaczął jeszcze choć trochę logicznie myśleć, byłoby już całkiem nieźle.
Pozdrawiam. Dla Ciebie oczywiście jako Michał Kaczmarczyk pozdrawiam.