O wyższości Wielkanocy nad świętami Bożego Narodzenia

Ku pamięci niezapomnianego profesora mniemanologii stosowanej
Jana Tadeusza Stanisławskiego

Zacznę od tego, iż uważam się za blogera o zacięciu prawicowym i zdecydowanie wspierającego nową władzę Prawa i Sprawiedliwości, acz czyniącego to głównie w wyrazie wdzięczności za to, że to PiS odebrało władzę demoralizującej Polaków Platformie obywatelskiej.  Ale to moje orędownictwo nie oznacza bynajmniej, że jestem pisowcem, jak jestem często błędnie nazywany, gdyż przez całe życie byłem bezpartyjny i nie należę także do partii Jarosława Kaczyńskiego. Nigdy też nie ukrywałem, że choć wartości, jakich broni Prawo i Sprawiedliwość są bliskie mojemu sercu, wspieranie tej partii nie było dla mnie łatwe, gdyż przy mojej wrażliwości formacja ta częstokroć bywa dla mnie odpychająca, że się tak wyrażę z przyczyn natury estetycznej. Niestety wszelkie moje próby pisania na ten temat, a było ich wiele, spotykały się z wylewaniem mi na głowę hektolitrów pomyj przez nieczujących bluesa radykałów, których na prywatny użytek „ortodoksyjnymi pisowcami”.

Poza tym, jestem święcie przekonany, że bloger, który tylko „kadzi”, lukruje i bezkrytycznie wychwala partię, z którą sympatyzuje wcale tej partii nie pomaga, gdyż mówienie do przekonanych tego, co oni chcą usłyszeć nic konstruktywnego nie wnosi, a często usypia polityczną czujność. Uważam też, iż sens blogowania polega między innymi na tym, że bloger jest w sytuacji bardziej komfortowej niż polityk, gdyż może pisać o sprawach, o których politykom partii, którą wspiera mówić nie wolno, bądź nie wypada. Więc ośmielam się twierdzić, iż rzetelny bloger krytykując konstruktywnie partię, z którą sympatyzuje, w przeciwieństwie do polityka może tej partii wytykać jej błędy i podpowiadać, jak tych błędów się wystrzegać. Na tym według mnie polega współpraca rutynowanego blogera z formacją polityczną, którą faworyzuje, oczywiście pod warunkiem, że ten bloger jest na tyle przebojowy, a nawet prowokatorski, iż jego czupurne i „obrazoburcze” teksty w końcu do wiadomości wspieranych niego polityków docierają.

Nie tak dawno w notce pt. „Wojna na styl pierwszych dam Polski, USA i Francji” – vide: http://salonowcy.salon24.pl/778702,wojna-na-styl-pierwszych-dam-polski-usa-i-francji napisałem, że nasza pierwsza dama pani Agata Kornhauser-Duda to, cytuję: „kobieta niebanalnie piękna, jak mało, kto umiejąca się nosić, choć zbyt skromnie w siebie wpełznięta. Kobieta niezwyczajnie szykowna i urodzona do garsonek, które ponoć szyje u rodzimych stylistek, co skutkuje tym, iż jej stroje, choć godne pokazania na królewskich dworach odstają od ideału tym samym, co garnitury z Vistuli od tych szytych przez firmę Giorgio Armani – to samo, ino, że nie bardzo. Więc wystarczy profesjonalny, powtarzam profesjonalny wizażysta i pani Agata będzie poza wszelką konkurencją”, koniec cytatu.

Ta opinia rozsierdziła niektóre komentatorki mojego blogu, a szczególnie, co bardziej waleczne bojowniczki szwadronów Ojca Dyrektora i smoleńskich miesięcznic, które nie zostawiając na mnie suchej nitki nawymyślały mi od ułomnych patriotów i przemądrzałych snobów usiłując mnie przekonać, iż każdy Polak, a szczególnie polityk powinien być dumny z tego, że jest odziany w rodzimą konfekcję. 
  
Więc biorę na dekę dywanowe naloty, które zapewne na minie spadną oświadczając krnąbrnie i buńczucznie, że nadal nie zgadzam się z opinią rzeczonych patriotek i uważam, że o ile ubiory naszej Pierwszej Damy są bliskie ideału i wymagają jedynie drobnego retuszu, to jednak będę się upierał, że gros dam błyszczących na firmamencie pisowskich elit mają jeszcze, co nieco do zrobienia, czego najlepszym przykładem niech będzie zamieszczona pod notką galeria fotografii pochodząca z archiwów watykańskich.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, nazywany pod Wawelem „niepoprawnym politycznie blogerem pisowskim”)

Post Scriptum
Żeby wszystko było jasne zaznaczam, że w mojej notce i ilustrującej ją galerii fotografii nie o osoby widniejące na tych fotografiach chodzi, lecz o umiejętności zawodowe wizażystów przygotowujących osobistości państwowe do wizyty u papieża.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika U1

25-05-2017 [05:56] - U1 | Link:

Uśmiałem się jak na komedii z Luisem de Fines'em

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [08:26] - Krzysztof Pasie... | Link:

@U1

Śmiech to zdrowie! Pozdrawiam serdecznie!

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-05-2017 [08:01] - Marek1taki | Link:

Żona Trumpa parę lat "robiła w modzie" a i to na inaugurację prezydentury dała się ubrać w jakieś niebieskie coś od słynnego projektanta.
Poza tym dywany w tym Watykanie kompletnie fatalne - do wymiany.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [15:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Marek1taki

"a i to na inaugurację prezydentury dała się ubrać w jakieś niebieskie coś od słynnego projektanta..."
---------------------------
Jeśli ta kreacja się Panu nie podobała to tylko jeszcze jeden dowód, że jest Pan ortodoksyjnym pisowcem. W tym przypadku chodzi o kompletny brak gustu i poczucia estetyki damskiego stroju.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika Tarantoga

25-05-2017 [08:40] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Nie dziwię się,że trzy żony kopnęły w dupe pan Krzysia i zwiały,tylko mnie dziwi jedno...gdzie on znalazł takie kobiety,które go zechciały.
Trzeba być ostatnim chamem,żeby takie coś napisać i umieścić na publicznej witrynie.
PS.Niech pan nie pisze,że jestem "ortodoksyjnym pisowcem"...już panu na S 24 to wytłumaczyli,co sie spotkało z bluzgiem z pana strony. 
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [09:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

Wielce Szanowny Panie Tarantogo!

Niestety nie mogę spełnić Pańskiej prośby, gdyż Pański komentarz jest niekwestionowanym dowodem tego, iż jest Pan, że tak powiem modelowym "ortodoksyjnym pisowcem", u którego mogliby terminować cyngle Prawa i Sprawiedliwości. A do tego mało rozgarniętym, bo inni "ortodoksyjni pisowcy" przynajmniej milczą. Zaś fakt, że waruje Pan w cyklu całodobowym także na moim blogu na Salonie24 jest dla mnie wielce nobilitujący.

Pozdrawiam, jak zawsze serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Tarantoga

25-05-2017 [09:23] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

MacMarc
00
Witam Pana.
Uważałem Pana za dżentelmena, z przykrością muszę przyznać, że się myliłem, dżentelmen nigdy by nie ośmielił się szydzić ze stroju kobiety, a już w tym szczególnym przypadku, a jak dodać do tego twierdzenia Pana, że sprzyja tej władzy, to tym bardziej ta "krytyka" z całą pewnością nie jest "konstruktywna", a jest niesmaczna.
Zwrócę uwagę na fakt, że nie spotkałem się w mediach dowolnych, czy nawet blogach, by wyśmiewano Panią Merkel, która nie należy do pięknych, powabnych i do tego gustownie ubranych. 
Pański tekst moim zdaniem, przynosi ujmę "polskiej szarmanckiej duszy", przypomnę, że Jarosław Kaczyński jako jedyny polskim zwyczajem pocałował w rękę Panią Merkel, mimo zaskoczenia, zrobiło to na Niej duże pozytywne wrażenie, Pan Kaczyński postępuje tak względem każdej kobiety, przy każdej okazji, bez względu na status społeczny.
Pozdrawiam Pana
Źródło Salon 24 
 Ten bloger dostaŁ też tytuł "ortodoksyjnego pisowca",zarówno do niego,jak też do mnie to określenie pasuje,jak dla żyda turban,ale pan Krzysio nauczył się tej mantry,i będzie tego 
używał...do śmierci...a nawet i po.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [11:06] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

Wielce Szanowny Panie Tarantogo!

Po pierwsze przytoczył Pan tylko jeden z wielu chwalących notkę komentarzy - vide: http://salonowcy.salon24.pl/78..., a po drugie na Salonie24 również komentują "ortodoksyjni pisowcy". A tak na marginesie to z całym szacunkiem cienias z Pana skoro musi się Pan podpierać cudzymi komentarzami, a w dodatku z Salonu24, który Pan tak nienawidzi i uważa za portal lewacki, o czym wielokrotnie Pan wspominał.

Jak zawsze serdecznie Pana pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz
 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-05-2017 [10:16] - HenrykHenry | Link:

Im wiecej tu sie krytyki wyleje pod adresem tego "ortodoksyjnego becwala" tym "slodszy" , ckliwy ,  bedzie nastepny wpis. Niezmiennie to samo , rodzina. Najpierw Tata teraz juz siega do Mamy . Nie znam drugiego takiego blogera ktory by tak obnazal publicznie swoje zycie prywatne. W mniemaniu tego "becwala" to ma mu przysporzyc sympati , empati ... co jeszcze ?!. Uwiarygodnic w srodowisku prawicowym ?!  ... temu ma sluzy ta "polprawda" o Ojcu.
Przypomina mi to Fakty TVN . Tam tez jest stosowana podobna "inzynieria" ... najpierw PiS i nawalanka na calego , potem Prezes ,Macierewicz , Pawlowska i kto tam jeszcze w danym dniu sie nawinie , nawalanka , nawalanka ,,, jak juz jest duszno wchodzi  material "slodki"  ,  taki empatyczny , rodzina , sierota , choroba ... blizniaki fryzjerzy w Ameryce  ... cala miejscowosc bedzie teraz chodzic zarosnieta ... itd.
Po tych "slodkich" chwilach nastepuje przypomnienie , o co chodzi ... czyli znow nawalanka 
To samo jest u tego "ortodoksyjnego durnia". Poslowie PiS a to to a to tamto ... Posel Terlecki mial tu staly "ciag" ... inni tez nie maja "krzywdy" pouczani czy obdzielani "zlotymi myslami" autora ... 

Teraz sobie wzial na warsztat Pania Premier i oficjalna wizyte w Watykanie.

Pisze to teraz , nie chcialem odpowiadac na chamski i prostacki komentarz pod adresem komentatorow w jednym z wczesniejszych wpisow autora.Ten blog jest w gruncie rzeczy takim sciekiem judzacym jak Fakty TVN . Naturalnie o wiele prymitywniejszym , ale jednak. 
Ogromny smiech we mnie wywoluje zapewnianie autora jak to niby przywiazuje wage do szarmanckosci i kultury na swoim blogu. Pomylila sie wiecznemu "chlopcu" wrazliwosc ... ze synonimem wrazic. 
Taaak , prostak chocby i wykladowca akademicki , to zawsze prostak ...
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [11:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

Miło mi powitać kolejnego sztandarowego "ortodoksyjnego pisowca"!

Wielce Szanowny Panie HenrykuHenry!
Proszę zważyć, że moje notki publikowane na Naszych Blogach i dodawane do nich komentarze czytają także ludzie z "totalnej opozycji", którzy tylko czekają na takie perełki, jak Pański komentarz, by je natychmiast móc zacytować w Gazecie Wyborczej, jako przykład tego, jakich sympatyków ma partia Jarosława Kaczyńskiego. Proszę się tedy nie dziwić, że dzięki takim właśnie jak ten Pański komentarzom lewackie media trąbią o pisowskich oszołomach, którzy chcą wymordować i wsadzić do więzień opozycjonistów Petru i Schetyny. Więc, jakby Pan przez chwilę pomyślał z pewnością nie napisałby tego komentarza. Ale z całym szacunkiem, dziesiątki komentarzy jakie Pan na moim blogu do tej pory zamieścił dają mi niezaprzeczalną podstawę do wysnucia tezy, że myślenie nie jest Pańską najmocniejszą stroną.

Serdecznie Pana pozdrawiam

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-05-2017 [11:52] - HenrykHenry | Link:

Taaa , a po co oni by mieli cytowac co tu sie pisze u pana ...?!.  To pan ich tu non stop cytuje i wspiera.

Jeszcze bym zauwazyl ... chorobliwa zmiennosc nastroju ... u pana. To bylo te trzy wypociny nazad tutaj na tym barlogu zwanym "blagowisko" ... pisze pan ,
 
"Odpuszczałem Panu do tej pory wszystkie draństwa, insynuacje i pomówienia. Ale odczep się szubrawcu o moich komentatorów! I dziękuj Bogu kanalio, że odliczyłem do dziesięciu, żeby ci nie powiedzieć w stosownych słowach, co o Tobie myślę" ... sic !.

Dzis pan pisze ... "Wielce Szanowny Panie HenrykuHenry!" ... Nie doszedl pan jeszcze do siebie ?!

Prosze tak nie pisac do mnie , Wielce Szanowny ... mnie jest z tego powodu bardzo przykro ze czlowiek tak marnej konduity jaka jest pana osoba chce mi w jakis sposob szacunek okazywac , spoufalac sie  ... brrr . Dla mnie to obrzydliwe i po kazdym takim razie biegne do lazienki ...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [12:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

Wielce szanowny Panie HenrykuHenry!

Każdy kolejny tego typu komentarz to nóż w plecy Jarosława Kaczyńskiego i wizerunku jego partii wdrażającej rządowy projekt "dobrej zmiany". Ja już Panu nie będę więcej nic wyjaśniał. Może inni komentatorzy przemówią Panu do rozumu.

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika HenrykHenry

25-05-2017 [12:11] - HenrykHenry | Link:

Zapomnialem dodac ... pisze pan ,

Wielce Szanowny Panie HenrykuHenry!
Proszę zważyć, że moje notki publikowane na Naszych Blogach i dodawane do nich komentarze czytają także ludzie z "totalnej opozycji", którzy tylko czekają na takie perełki, 

co za mniemanie ...

Obrazek użytkownika wilniuk

25-05-2017 [13:29] - wilniuk | Link:

Panie HH,  wciskam się tu nie bez powodu, za kontakt z Panek Krzysztofem próbował mnie Pan obrazić. Dlaczego jest Pan tak krańcowo wredny ? 

Obrazek użytkownika Domasuł

25-05-2017 [13:53] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Panie Tarantoga, Pan ma do pana Krzysztofa pretensje, ze jest jaki jest. Jaki jest wszyscy widza. Obrazanie się na to jest dziecinne. Oczywiście ze jak pisze, ze jest prawicowcem to taka tylko sciema, bo to określenie, pod którym latwo można się schować i pozostawać bezkarnym, szydząc z kogo chce mu się szydzić. No ale coz, jego blog i jego zabawki.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [14:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Obrażanie się na to jest dziecinne. Oczywiście że jak pisze, że jest prawicowcem to taka tylko ściema..."
--------------------------
Czy byłby Pan tak uprzejmy odpowiedzieć mi na dwa pytania:

1. Na jakiej podstawie odbiera mi Pan prawo do określania siebie "prawicowcem"?
2. Jakie cechy powinien według Pana posiadać "prawicowiec"?

Będę wdzięczny za wyczerpującą i szczerą odpowiedź.
 

Obrazek użytkownika Domasuł

25-05-2017 [14:37] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ale to nie jest żaden zarzut. Dla mnie w ogole podzial na prawice i lewice jest bezsensowny. Ale jeśli już to prawica kojarzy mi się bardziej z wartościami tradycyjnymi, chrzescijanskimi, do tego pewna wstrzemiezliwoscia, zachowawczoscia. Oczywiście może to nieść ze soba negatywne cechy, jak brak otwartości, zamykanie się w sobie, ksenofobie itp. Pana za to widze, jako osobe otwarta na swiat, kolorowa, niestroniaca od uciech zycia, postepowa, progresywna. Dla której wiara ma charakter bardziej utylitarny niż pogłębiony. Który nie cierpi zadnych ograniczen. Znow ciężko wartosciowac - jedni będą widzieć u Pana więcej wad, inni odwrotnie. Ja absolutnie Pana nie krytykuje za to jaki Pan jest (oczywiście jak Pana odbieram): wlasnie to chciałem dac do zrozumienia panu Tarantodze, żeby nie obrazac się na ludzi za to jacy sa.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [21:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

Dziękuję za wyczerpującą i szczerą odpowiedź, z którą jak mam być szczery prawie w całości się zgadzam.

Życzę Panu miłego wieczoru

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-05-2017 [15:33] - Imć Waszeć | Link:

Ja odpowiem na kawałek pytania. Największą ściemą jest definiowanie prawicowości za pomocą chrześcijaństwa, a nawet stawianie znaku równoważności. Tak naprawdę, to prawicowość jest w wielu aspektach ortogonalna do prawdziwego chrześcijaństwa. Gdy jedni będą nawoływać do dzielenia się ostatnią kromką i miłowania się jak bracia i siostry, to drudzy mogą widzieć w tym żerowanie na cudzej dobroci, brak chęci do pracy na siebie, nawoływanie do zboczeń itp. Punkt siedzenia określa punkt widzenia. W definicji "ogólnej" (PWN) też są powypisywane bzdury:

"Prawica - partia polityczna lub organizacja o zachowawczym programie [1], opierająca się na takich wartościach jak wspólnota narodowa [2], rodzina i własność prywatna [3]"

To z jednej strony utożsamienie prawicy z konserwatyzmem [1], dalej z nacjonalizmem [2] (w królestwie nie musi być żadnego określonego narodu) i wreszcie ze wszystkim, od monarchizmu, przez inne formy arystokracji, aż po liberalizm, bo tak różnorodne oraz odmienne jest definiowanie spraw rodziny (krwi) oraz praw posiadania np. ziemi [3]. Już sam ten fakt pokazuje, że nie mówimy o dobrze zlokalizowanym w przestrzeni idei pojęciu prawicy, ale o jakiejś tendencji, prawej stronie sceny politycznej w stosunku do czegoś innego i to za każdym razem rzeczywiście jest co innego. To nie jest odkrycie na miarę nobla, gdyż komunizm też ma swoją prawicę.

Chodzi jedynie o to, żeby w danym stanie świadomości społeczeństwa, na danym etapie rozwoju myśli politycznej w danym kraju, a nawet w kontekście całej cywilizacji (np. zachodu) określić co jest bliższe poszanowaniu zasad i uczciwej gry politycznej, a co jest z tym wszystkim na bakier i ma w zasadzie wszelkie zasady w czterech literach.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [15:48] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imś Waszeć

1. No, nareszcie udało mi się wywołać merytoryczną dyskusję komentujących
2. Podaje Pan jedynie szereg definicji, ale nie odnosi ich do pytań jakie zadałem Pani piszącemu pod nickiem @Domasuł.
3. Więc ustosunkuję się do Pańskiego komentarza, jeśli odniesie się do tych pytańdo tych pytań.

Dziękuję za merytoryczny komentarz i, co najważniejsze na temat spraw poruszonych przez komentatorów, bo do tej pory pojawiające się na moim blogu komentarze w znakomitej większości nie miały nic wspólnego z treścią moich notek, i sprowadzały się do bardziej lub mniej wybrednych ataków na autora blogu, za jego według nich niepoprawną politycznie prawicowość.

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

25-05-2017 [16:24] - Imć Waszeć | Link:

Dyskusję na ten temat wywołali libertarianie, którzy próbowali w ten sposób stworzyć przestrzeń dla siebie w polityce USA, zdominowanej dotąd przez dwie partie. Co ciekawe, na tle starej Europy, a już zwłaszcza środkowo-wschodniej, żadna z amerykańskich partii nie jest lewicowa. W ten sposób ruszyła lawina, licytacja modeli spektrum politycznego, które zaczęły dostrzegać w polityce różne rodzaje wolności, praw, zasad moralnych, a nawet umiejscowienie tam religii jako jednej z idei politycznych. Parę przykładów:

1) Słynna mapa Nolana: https://en.wikipedia.org/wiki/...
2) https://en.wikipedia.org/wiki/... - tu jest m.in. obrazek wyjaśniający dlaczego swego czasu na tym forum (Jabe) nazwałem liberalizm ko-marksizmem.
3) Tu jest odniesienie do wspomnianego przeze mnie rozumienia "prawicowości", czyli "left-wing" i "right-wing": https://en.wikipedia.org/wiki/...
4) http://www.nbcnews.com/politic... - nota bene jest tu opisane typowe zagadnienie klasteryzacji (clustering) na podstawie danego zbioru cech, znanej i używanej w dziedzinie sztucznej inteligencji. Clustering pozwala na szybkie podzielenie zbioru na podzbiory, czyli na dokonanie klasyfikacji np. metodami bayesowskimi.
5) Tu jest bardzo ciekawy artykuł porównujący hitleryzm i stalinizm. Ważny, bo ukazał się w angielskiej wiki i pokazuje obecny stan świadomości społeczeństw zachodu w danej kwestii, a także w kwestii tu poruszanej, czyli co jest rzeczywiście "prawicowe" a co "lewicowe" w polityce: https://en.wikipedia.org/wiki/...
6) Praca z MIT dotycząca zagadnienia syntetycznej polityki, a raczej syntetycznych metod kontrolowania społeczeństw (na modelach): https://economics.mit.edu/file... -- Zwracam uwagę na punkt "The Economic Cost of the 1990 German Reunification". Ciekawe czy już pozwolono im na podobne opracowanie polskiego "cudu" transformacji?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [17:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

Serdecznie Panu dziękujemy za ten arcyciekawy wykład i, co najważniejsze odnośniki do materiałów źródłowych.

Pozdrawiam Pana serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Jabe

25-05-2017 [19:39] - Jabe | Link:

Pozwolę sobie dorzucić moją własną obserwację. Moim zdaniem diagram powinien być trójkątem, nie kwadratem. Na pytanie, czy religia powinna być nauczana w szkole, mogą być trzy odpowiedzi: (a) Tak, (b) Nie, (c) Nie moja sprawa, tylko rodziców. Na pewne pytania nie trzeba (i nie należy) odpowiadać, jeśli uzna się, że wykraczają poza zakres interwencji politycznej.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [21:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@jabe

Jam miło widzieć komentatorów piszących merytoryczne komentarze. Pańskie uwagi godne rozważenia.

Miłego wieczoru Panu życzę

Obrazek użytkownika xena2012

25-05-2017 [11:05] - xena2012 | Link:

Jak widać zwrot ,,ortodoksyjny pisowiec'' obejmuje wycinkowy i nader jednostronny wachlarz minusów, które Pan przypisuje,bo naturalnie żadnych plusów nie są godni posiadać.Tak więc można zostać ortodoksem a nawet szwadronem Ojca Rydzyka i miesięcznic smoleńskich ( to był przytyk do mnie) choćby tylko z powodu pochwały rodzimej konfekcji.Na miano ortodoksyjnego pisowca zarobił komentator Itaki ( zgroza jak on mógł) ponieważ nie spodobał mu się niebieski kolor kreacji pani Trump. Na dowód tego Pan spieszy ze zdjęciem ,fakt niezbyt udanym z wizyty w Watykanie pani premier Szydło.Myślę że takie przykłady ,,konstruktywnej'' krytyki powinien Pan zamieszczać na Pudelku,pl.Tam na pewno te,,rzetelne,czupurne,prowokatorskie'' teksty połączone z konstruktywną krytyką będą mile widziane. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [11:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Jak widać zwrot ,,ortodoksyjny pisowiec'' obejmuje wycinkowy i nader jednostronny wachlarz minusów, które Pan przypisuje, bo naturalnie żadnych plusów nie są godni posiadać..."
---------------------------
"Ortodoksyjni pisowcy" kochają Polskę i to jest ich plus. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że swą niepohamowaną agresją w  stosunku do każdego, kto choćby konstruktywnie PiS skrytykuje znacznie więcej Prawu i Sprawiedliwości szkodzą, niż pomagają.

"Tak więc można zostać ortodoksem a nawet szwadronem Ojca Rydzyka i miesięcznic smoleńskich ( to był przytyk do mnie)..."
---------------------
Proszę zważyć, że ten przytyk nie ja tylko Pani spersonifikowała. Ale muszę Panią pochwalić, że w przeciwieństwie do Panów Tarantogi i HenrykaHenry jest pani osobą bystrą i inteligentną.

"Tam na pewno te,,rzetelne,czupurne,prowokatorskie'' teksty połączone z konstruktywną krytyką będą mile widziane..."
-------------------
A co to jest ten Pudelek? Domyślam się, że jakieś czasopismo kolorowe, w którym Pani się rozczytuje. Czy zgadłem?

Dziękuję Pani za komentarz i jak zawsze serdecznie pozdrawiam

PS. I żeby wszystko było jasne przypominam, że w mojej notce i ilustrującej ją galerii fotografii nie o osoby widniejące na tych fotografiach chodzi, lecz o umiejętności zawodowe wizażystów przygotowujących osobistości państwowe do wizyty u papieża.

Obrazek użytkownika xena2012

25-05-2017 [12:45] - xena2012 | Link:

Pudelek to nie czasopismo tylko plotkarski portal żyjacy głównie ,,konstruktywną ''krytyką polityków, artystów ,celebrytów.To na tym portalu drobiazgowo się analizuje wygląd,urodę,sposób ubierania z podkreśleniem ceny i marki kreacji jakie prezentują szczerzący się celebryci o głupawych wypowiedziach juz nawet nie wspominając.Dla wielbicieli takowych portali zdjecia które Pan zamieścił na NB to prawdziwa gratka,ileż można dodatkowo naśmiać się z pani premier i pani Kempy.Tylko gdzie jest ta konstruktywna krytyka którą Pan się tak chwali?Polityk powinien być oceniany i krytykowany za działalność,aktywność a nie za wygląd czy rezygnację z porad wisażystów.Pani Beata Szydło jest bardzo aktywna codziennie więc może nie mieć nawet czasu na wizerunek.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [13:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena

"Polityk powinien być oceniany i krytykowany za działalność,aktywność a nie za wygląd czy rezygnację z porad wisażystów..."
--------------------------
W pełni się z Panią zgadzam. Sęk jednak w tym, że żyjemy w czasach kiedy o wszystkim decyduje WIZERUNEK. A ja nie chcę, bym kiedyś musiał PiS-owi zaśpiewać: "Miałeś chamie złoty róg!!!". Niechże to Pani na litość Boską wreszcie zrozumie! A jak Pani nie potrafi, to zamiast polityką proszę się zająć szydełkowaniem.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika xena2012

25-05-2017 [13:45] - xena2012 | Link:

Skoro na świecie o wszystkim decyduje wizerunek proszę się jak najszybciej zająć własnym. I wyciagnąć właściwe wnioski. Dziękuję za dobrą radę odnosnie szydełkowania ,jest zbędna bo szydełkuję od kilku lat bez wpływu na jakość mojego rozumienia.

Obrazek użytkownika Domasuł

25-05-2017 [14:01] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani Kseniu, no dla pana Krzysztofa wazny jest tylko wizerunek. No i co z tym zrobimy? Chce go Pani zmieniac, nawracać na cos? Bez sensu :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [16:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł & @Xena2012

Przepraszam, że się wcinam, ale pan Domasuł nie raczył odpowiedzieć na moje pytania, więc dopóki na nie nie odpowie, będę traktował jego komentarze jako spam.

Obrazek użytkownika Domasuł

25-05-2017 [17:29] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Panie Krzysku, już dawno Panu odpowiedziałem :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [21:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Panie Krzysku, już dawno Panu odpowiedziałem :)..."
--------------------
faktycznie przeoczyłem Pańską odpowiedź. Najmocniej przepraszam, ale gubię się w tej nowej formule komentowania i nie zawsze mam czas przeglądać od samego początku.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [17:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Skoro na świecie o wszystkim decyduje wizerunek proszę się jak najszybciej zająć własnym..."
------------------------
O własny wizerunek nie muszę się martwić, bo nie jestem politykiem, lecz blogerem. A jakim jestem blogerem najlepiej świadczy ilość wejść na mój blog, która już się zbliża do sześciu milionów. Pani kojarzy, co to jest liczba milion? Milion to tysiąc tysięcy. Więc mam dla Pani propozycję. Proszę założyć blog, a ja Pani postawię flaszkę najlepszego francuskiego szampana, jeśli w ciągu miesiąca będzie Pani miała tysiąc wejść. Łatwo jest paplać trzy po trzy Pani Xeno. Jak podaje Wikipedia na moje blogi wchodzi, cytuję: "codziennie, co najmniej tysiąc uczestników blogosfery" - vide: https://pl.wikipedia.org/wiki/...

"Dziękuję za dobrą radę odnosnie szydełkowania, jest zbędna bo szydełkuję od kilku lat..."
-----------------------
Tak właśnie podejrzewałem.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika xena2012

25-05-2017 [16:11] - xena2012 | Link:

Jasne że łatwiej jest paplać,ale lepiej trzy po trzy niz stale to samo w misji tropienia ortodoksyjnych pisowców. A szydełkowanie też panu zalecam profilaktycznie choć ja jestem zmuszona z powodu drętwienia mieśni rąk. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [21:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena

"A szydełkowanie też panu zalecam profilaktycznie choć ja jestem zmuszona z powodu drętwienia mieśni rąk..."
------------------
Więc myślę, że na to drętwienie byłoby lepsze szuflowanie łopatą w ogródku - efekt murowany.

Obrazek użytkownika spike

25-05-2017 [14:46] - spike | Link:

"..uważam się za blogera o zacięciu prawicowym i zdecydowanie wspierającego nową władzę Prawa i Sprawiedliwości,.."

-proszę wymienić, co w Panu jest "prawicowe", bo jakoś tego nie dostrzegam.
----------

"..nie oznacza bynajmniej, że jestem pisowcem, jak jestem często błędnie nazywany, gdyż przez całe życie byłem bezpartyjny i nie należę także do partii Jarosława Kaczyńskiego."

- większość wyborców PiS nie jest "pisowcami", też są bezpartyjni, a jednak mają odwagę przyznać się, że są tymi "pisowcami".
-------------

"..choć wartości, jakich broni Prawo i Sprawiedliwość są bliskie mojemu sercu, wspieranie tej partii nie było dla mnie łatwe, gdyż przy mojej wrażliwości formacja ta częstokroć bywa dla mnie odpychająca, że się tak wyrażę z przyczyn natury estetycznej."

-jakież to wartości PiS-u, są bliskie Pańskiemu sercu, też tego nie dostrzegam, a wręcz przeciwnie, te wartości Pan z uporem zwalcza, ośmiesza i szydzi.
------------

"..moje próby pisania na ten temat, a było ich wiele, spotykały się z wylewaniem mi na głowę hektolitrów pomyj przez nieczujących bluesa radykałów, których na prywatny użytek „ortodoksyjnymi pisowcami”."

- Pańska twórczość w tej materii, praktycznie zawsze nie ma wiele wspólnego z działaniami i decyzjami rządu, a jest tylko i wyłącznie zwykłym czepialstwem i krytykanctwem.
Pańskie wyczucie bluesa - właśnie czytamy kolejny raz.
Jakby swoje uwagi Pan wypowiedział kobiecie w obecności jej partnera, to przed wojną czekałby Pana pojedynek, a obecnie solidny policzek i to niekoniecznie od "ortodoksyjnego pisowca",
-------------------------------
"..rzetelny bloger krytykując konstruktywnie partię, z którą sympatyzuje, w przeciwieństwie do polityka może tej partii wytykać jej błędy i podpowiadać, jak tych błędów się wystrzegać."

-jak wyżej, "konstruktywne jest ośmieszanie kobiety, której ponoć się sprzyja, śmiech na sali, domyślam się, że swoje żony traktował Pan podobnie i miały w końcu rego dość!
---------------

"..Na tym według mnie polega współpraca rutynowanego blogera z formacją polityczną, którą faworyzuje,..

-współpraca Powiada Pan, chwaląc się, że kiedyś napisał do Niego sam Jarosław Kaczyński, nie zauważając, że to było dawno, chyba 2011, di=o tej pory już więcej tego nie zrobił, ciekawe dlaczego,
my się domyślamy.
---------------
cdn

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [16:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Spike

"proszę wymienić, co w Panu jest "prawicowe"..."
-----------------------
Odpowiadam. Serce i dusza.

"większość wyborców PiS nie jest "pisowcami", też są bezpartyjni, a jednak mają odwagę przyznać się, że są tymi "pisowcami"..."
---------------------------
Panie Spike! Miał Pan logikę w szkole? Przecież to zdanie to nielogiczny bełkot.

"jakież to wartości PiS-u, są bliskie Pańskiemu sercu, też tego nie dostrzegam..."
----------------------
Odpowiadam. BÓG HONOR i OJCZYZNA. Wszakże bez zbędnego patosu i z należytym temu pięknemu hasłu umiarem. I nikt nie będzie mi dyktował, nawet Jarosław Kaczyński jak te wartości dawkować.

"Pańska twórczość w tej materii, praktycznie zawsze nie ma wiele wspólnego z działaniami i decyzjami rządu, a jest tylko i wyłącznie zwykłym czepialstwem i krytykanctwem..."
-----------------------------
To jest Pańskie zdanie.

"Jakby swoje uwagi Pan wypowiedział kobiecie w obecności jej partnera, to przed wojną czekałby Pana pojedynek, a obecnie solidny policzek i to niekoniecznie od "ortodoksyjnego pisowca"..."
----------------------
Panie Spike! Z całym szacunkiem proszę! Przestań pan pieprzyć! Bo gdyby babcia miała wąsy...

"konstruktywne jest ośmieszanie kobiety, której ponoć się sprzyja..."
--------------------------------
Nic nie poradzę na to, że Pan jest tępy. W notce ośmieszam nie Panią premier lecz wizażystę, który ją w tym koszmarnym stroju pozwolił pojechać do papieża.

"współpraca Powiada Pan, chwaląc się, że kiedyś napisał do Niego sam Jarosław Kaczyński, nie zauważając, że to było dawno, chyba 2011, di=o tej pory już więcej tego nie zrobił, ciekawe dlaczego..."
---------------------------
Bo mu podziękowałem za współpracę uzasadniając tę odmowę tym, że więcej dla dobra naszej sprawy zrobię moją działalnością publicystyczną na blogu, niż bezproduktywnym siedzeniem w ławach sejmowych. Powiedziałem, przepraszam napisałem mu także, iż na politykę jestem za uczciwy.

"cdn..."
---------------
Rany Boskie!!!

Obrazek użytkownika spike

25-05-2017 [14:48] - spike | Link:

"..Na tym według mnie polega współpraca rutynowanego blogera z formacją polityczną, którą faworyzuje,..

-współpraca Powiada Pan, chwaląc się, że kiedyś napisał do Niego sam Jarosław Kaczyński, nie zauważając, że to było dawno, chyba 2011, di=o tej pory już więcej tego nie zrobił, ciekawe dlaczego,
my się domyślamy.
---------------

"Ta opinia rozsierdziła niektóre komentatorki mojego blogu, a szczególnie, co bardziej waleczne bojowniczki szwadronów Ojca Dyrektora i smoleńskich miesięcznic,.."

"
-szydercze pisanie o "bojowniczkach" o.Dyrektora i Smoleńsku, pokazuje Pańską dwulicowość. Można mieć różne zdanie o o.Rydzyku, miesięcznicach, ale przyzwoitość nakazuje milczeć.
Jak Pan pisał o śmierci swoje mamy i wtrącił się swoim wg mnie niestosownym komentarzem inny bloger, stanąłem po Pańskiej stronie, właśnie z szacunku dla Pana i Pańskiej matki.
-------------

Czy Pan nie potrafi zachowywać się przyzwoicie, od Pana tego wszyscy oczekują, z racji że ma stosowne wykształcenie, pozycję, autorytet i talent pisarski,
a wszystko to Pan marnotrawi.

Pisał Pan poprzednio o nienawiści między Polakami, a sam tego negatywnego nastawienia u siebie nie zwalcza, wyraża ją choćby obrażaniem, czy banowaniem, tylko i wyłącznie za krytykę swoich tekstów,
ja nigdy Pana nie obraziłem, a zostałem zbanowany, jestem pewien, że na NB by było podobnie i nie tylko mnie, praktycznie wszystkich,
co już dał wyraz w odpowiedzi Adminowi.

Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [16:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Spike

"współpraca Powiada Pan, chwaląc się, że kiedyś napisał do Niego sam Jarosław Kaczyński, nie zauważając, że to było dawno, chyba 2011, di=o tej pory już więcej tego nie zrobił, ciekawe dlaczego, my się domyślamy..."
---------------------
I dlatego jesteście "ortodoksyjnymi pisowcami". Poza tym myślę, że część piszących u mnie komentatorów nie byłoby zadowolonych, że używa Pan bez ich pozwolenia liczby mnogiej.

"szydercze pisanie o "bojowniczkach" o.Dyrektora i Smoleńsku, pokazuje Pańską dwulicowość..."
-----------------------------
No, to w pisie jest co najmniej połowa dwulicowców, bo wielu moich znajomych z PIS-u mi mówiło, że coraz bardziej im wstyd na te miesięcznice chodzić i że uważają, iż najwyższy czas te marsze zlikwidować, bo są przeciw-skuteczne.

"Jak Pan pisał o śmierci swoje mamy i wtrącił się swoim wg mnie niestosownym komentarzem inny bloger, stanąłem po Pańskiej stronie, właśnie z szacunku dla Pana i Pańskiej matki..."
----------------------------
Pamiętam. I chyba głównie dlatego jeszcze z Panem dyskutuję.

"Czy Pan nie potrafi zachowywać się przyzwoicie, od Pana tego wszyscy oczekują, z racji że ma stosowne wykształcenie, pozycję, autorytet i talent pisarski, a wszystko to Pan marnotrawi..."
-----------------------
To jest Pańskie zdanie, które proszę dla siebie zachować.

"Pisał Pan poprzednio o nienawiści między Polakami, a sam tego negatywnego nastawienia u siebie nie zwalcza, wyraża ją choćby obrażaniem, czy banowaniem, tylko i wyłącznie za krytykę swoich tekstów..."
-----------------------------
Nigdy nie banowałem za krytykę, bo mam zasadę, że banuję tylko za insynuacje i chamstwo

"ja nigdy Pana nie obraziłem, a zostałem zbanowany..."
-------------------
Patrz wyżej!

"jestem pewien, że na NB by było podobnie i nie tylko mnie, praktycznie wszystkich,
co już dał wyraz w odpowiedzi Adminowi..."
------------------------
Proszę nie insynuować i wciągać w te insynuacje Admina!

Również Pana pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [19:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Wysłuchajcie Państwo proszę wywiadu jakiego w roku 2013 udzieliłem kanadyjskiej telewizji Niezależna Polonia - vide:

https://www.youtube.com/watch?...

Od tamtego czasu nic się nie zmieniło, jak chodzi o sprawy polskie, tylko przyszła nowa władza, ale wojna polsko polska nadal trwa i wyniszcza naszą Ojczyznę.

Z góry dziękuję za uwagę,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika spike

25-05-2017 [19:18] - spike | Link:

"Odpowiadam. BÓG HONOR i OJCZYZNA. Wszakże bez zbędnego patosu i z należytym temu pięknemu hasłu umiarem."

to co Pan napisał, jest sumą Pańskiej polskości, takie samo miał nijaki Niesiołowski, skoro SB-cy wiedzą wszystko, to po co się narażać, więc wsypał wszystkich,
po co "zbędny patos".
Jakby Polska miała takich "patriotów" jak Pan, do dziś byśmy byli w niewoli, wstyd mi za Pana, a z pewnością nie tylko mi.

Ciekawe czy  to samo powiedział w wywiadzie dla tej TV.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [21:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Spike

"to co Pan napisał, jest sumą Pańskiej polskości, takie samo miał nijaki Niesiołowski, skoro SB-cy wiedzą wszystko, to po co się narażać, więc wsypał wszystkich..."
------------------------
A już myślałem, że można z panem normalnie polemizować, a tu masz babo placek, takie chamidło z Pana wylazło, że ręce opadają.

Obrazek użytkownika spike

25-05-2017 [22:33] - spike | Link:

zwyzywać a potem napisać:
"już myślałem, że można z panem normalnie polemizować"

Pan wie co to honor?
Wstyd i hańba szczególnie dla AGH.
 

Obrazek użytkownika Domasuł

25-05-2017 [19:22] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To blaga. Nie ma zadnej wojny polsko-polskiej. Sa oczywiście grupki, które roboczo nazwałbym lemingami i katolami, które wzajemnie obrzucają się blotem, ale ta ich wojenka toczy się kompletnie na marginesie społeczeństwa. Te wojenke probuja rozgrzewac roznej masci publicyści, profesjonalni i amatorscy. Bog raczy wiedzieć, po jaka cholerę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

25-05-2017 [21:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Nie ma zadnej wojny polsko-polskiej. Sa oczywiście grupki, które roboczo nazwałbym lemingami i katolami, które wzajemnie obrzucają się blotem, ale ta ich wojenka toczy się kompletnie na marginesie społeczeństwa...."
--------------------
Wiem, ale wie Pan, co by się działo, jakbym napisał o obrzucających się błotem katolach?

"Te wojenke probuja rozgrzewac roznej masci publicyści, profesjonalni i amatorscy. Bog raczy wiedzieć, po jaka cholerę..."
----------------------
na to pytanie wielokrotnie odpowiedział Kukiz

Obrazek użytkownika spike

25-05-2017 [22:40] - spike | Link:

"co by się działo, jakbym napisał o obrzucających się błotem katolach?"

prawicowiec, ponoć katolik nawet "umiarkowany"  (śmiech na sali)
by nie nazwał katolików po lewacku "katolami" !

"chamidło z Pana wylazło"

Obrazek użytkownika Domasuł

25-05-2017 [23:23] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ale to ja uzylem slowo "katole"

Obrazek użytkownika spike

26-05-2017 [00:31] - spike | Link:

też "chamidło z Pana wylazło"

nie sądzi Pan, że to jest obraźliwe? tym bardziej nie powinien tak się wyrażać, nawet powtarzać człowiek wykształcony, akademik, katolik, tym bardziej, że za wiarę katolicką Polacy oddawali życie, dzięki niej Polska istnieje, dawała nadzieję wolności.

Obrazek użytkownika Domasuł

26-05-2017 [01:34] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Tak, zgoda. Uzylem tego słowa w wyjątkowym znaczeniu "publicystycznym" na oznaczenie jednej z grup (bardziej grupek) zwalczających się nawzajem. Na oznaczenie pewnego ekstremizmu. Zreszta Wojciech Cejrowski z duma podkresla, ze jest wlasnie katolem. W tym sporze z lemingami, gdybym musial się opowiedzieć, to stanalbym wlasnie po stronie "katoli".

Obrazek użytkownika spike

26-05-2017 [09:04] - spike | Link:

nie znam grup zwalczających się "katoli", ale wiemy co Pan miał na myśli.
Ja też jestem katolem, choć tego określenia nie używam, Cejrowski mówi to w formie przedrzeźniania względem lewaków, więc ma inny wydźwięk.
Pan dr mówi to już poważnie, nie stanie po stronie katoli, ortodoksyjnych pisowców, czy moherów od o.Rydzyka, czy nawiedzonych smoleńskich obrońców krzyża,
bo jakiś znajomy zadzwonił, że ma tego dosyć, ech szkoda gadać.
Czy wyobraża Pan sobie, by Piłsudski był "umiarkowanym" patriotą?

Zostawmy ten temat, ważne że jakby co, jesteśmy po tej samej stronie.
Pzdr.