Dwa szczyty w Warszawie: nieudaczników i prezydentów

W dniu 19 maja 2017 odbyły się w Warszawie dwa szczyty.  Pierwszy z nich został niezwykle trafnie nazwany {TUTAJ} przez Stanisława Janeckiego "szczytem nieudaczników".  Janecki napisał:

  "19 maja 2017 r. w Warszawie doszło do wielkiego szczytu czworga wyjątkowych nieudaczników i nieszczęśników (Hanny Gronkiewicz Waltz, Fransa Timmermansa, Adama Michnika i Włodzimierza Cimoszewicza), którzy w przeszłości mieli złoty róg, ale zostało z niego nawet mniej niż to, co się znalazło w pieśni Chochoła na koniec „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.".

  Przypomniał katastrofalny wynik wyborczy partii Timmermansa, spadek poczytności gazety Michnika, aferę reprywatyzacyjną Hanny Gronkiewicz-Waltz, oraz jałowe labidzenie Cimoszewicza.

  Zupełnie inny charakter miało spotkania Andrzeja Dudy z prezydentem Niemiec.  W sprawozdaniu z niego {TUTAJ} czytamy:

  "Europa potrzebuje dzisiaj solidarności i dobrej współpracy" - mówił prezydent Andrzej Duda na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Niemiec. Frank-Walter Steinmeier podkreślił, że Polska jest potrzebna w przezwyciężeniu kryzysu europejskiego. "Polska to rdzeń Europy" - zaznaczył.  Steinmeier wraz z małżonką Elke Buedenbender, złożył dziś pierwszą oficjalną wizytę w Polsce, po jego zaprzysiężeniu w marcu tego roku na urząd prezydenta Niemiec. Rozmowy z prezydentem Dudą w Warszawie dotyczyły relacji polsko-niemieckich, spraw europejskich, Brexitu, rozwiązania konfliktu na Ukrainie, mniejszości polskiej w Niemczech, oraz Trójkąta Weimarskiego.".

  Wyraźnie było widać, iż celem tego spotkania było wytworzenie jak najlepszego nastroju.  Sprawy sporne, jak relokacja uchodźców i prawa Polaków w Niemczech - albo w ogóle nie były poruszane, albo odsunięto je na dalszy plan, kwitując ogólnikami.

  Faktem jest to, że stosunki polsko-niemieckie są istotne i dobrze jest, iż spotkanie Duda-Steinmeier się odbyło i upłynęło w dobrej atmosferze.  W dyplomacji - to ważne.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ziomal Ojczyźniany

20-05-2017 [01:09] - Ziomal Ojczyźniany | Link:

A tymczasem niemieckie gadzinówki znowu jątrzą i podburzają Dudę przeciw Kaczyńskiemu - jak pisze nieoceniony Marek Mojsiewicz (patrz: "Niemcy pogardliwie o Dudzie...")