Klasę PiS widać po tym,że z niektórych ustaw potrafią się wy

Klasę PiS widać po tym, że z niektórych ustaw potrafią się wycofać
 
Ostatnio miały miejsce dwa wydarzenia , które pokazują , że PiS potrafi się wycofać z projektów niektórych ustaw. PiS potrafi zrobić krok do tyłu i powiedzieć pas.  To nie PO i przystawka , którzy szli jak przecinak i byli głusi na protesty, np. 3 mln podpisów w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego czy 1 mln podpisów w sprawie  sześciolatków.

Najlepszym tego przykładem jest projekt ustawy o metropolitalnej dla Warszawy. Innym przykładem jest wycofania się z forsowanej ustawy o dwukadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów. Ta ustawa wejdzie ale dopiero za kilka lat.

Innym przykładem jest wycofanie się PiS już w ubiegłym roku podwyżki dla polityków. Takie działania były nie do pomyślenia za rządów PO-PSL. Ci jak sobie coś ubzdurali nie było zmiłuj się i twórczość legislacyjna kwitła pełną parą.

Totalna opozycja i jej służalcze media, będą trąbiły , że to ich sukces , ale nic z tego, ustawy ważne dla Polski takie jak: o zmianie ustroju sądów, KRS, komornikach, itd., mimo skowytu opozycji i samych zainteresowanych są realizowane.  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2017 [12:33] - Jabe | Link:

Podstawowe założenia zmian powinny być najpierw wyartykułowane i poddane pod dyskusję, rozsądne poprawki uwzględnione, a dopiero później powinna rozpocząć się legislacja. Zamiast tego z wyżyn Olimpu ogłasza się poddanym jakąś dobrą zmianę, w gruncie rzeczy bez uzasadnienia, którą próbuje się forsować „jak przecinakiem”, a gdy krzyk jest zbyt duży, wycofuje się z niej z podkulonym ogonem. Znalazłby Pan też reformy PO, które zwiędły, nim je wprowadzono, nie tylko forsowane na rympał. Generalnie jest po staremu.

Obrazek użytkownika Andy51

17-05-2017 [12:57] - Andy51 | Link:

Jesteś tego pewien ?

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2017 [13:24] - Jabe | Link:

Podwyżka pensji polityków, tzw. Koryto+, była strzałem w stopę. Gdy się zorientowano, jakie to może przynieść straty, wycofano się raptownie. Dorośli ludzie wiedzą, że nie wkłada się paluchów do ognia, inni muszą się jeszcze nauczyć. Szczególnie kuriozalna była propozycja pensji dla pierwszych dam.

Natomiast próby reform samorządowych unaoczniły, że teraz w „centrali” siedzi ekipa, która wie lepiej. Można było na przykład od razu zaproponować, żeby przy okazji wyborów odbyło się referendum, czy w danej gminie wprowadzić ograniczenie liczby kadencji. Ale nie – władza wie lepiej, jak się szaraczki mają rządzić. Ustawa sasinogrodzka wygląda na jeszcze większą porażkę, ale ja się temu nie przyglądałem. Wiem, że było parę referendów z pytaniami w gruncie rzeczy takimi: (1) Jestem za przyłączeniem do Sasinogrodu, (2) Jestem przeciw PiS-owi. No i ludzie, chcąc nie chcąc, głosowali na pkt. 2.

Obrazek użytkownika Studentka

17-05-2017 [13:52] - Studentka | Link:

Prawda czy nieprawda byle napisać na "nie" i byle się wymądrzyć.

Obrazek użytkownika Andy51

17-05-2017 [14:51] - Andy51 | Link:

Piszesz o tym gostku co przed Tobą napisał  koment.?

Obrazek użytkownika Andy51

17-05-2017 [14:51] - Andy51 | Link:

Piszesz o tym gostku co przed Tobą napisał  koment.?

Obrazek użytkownika RoK

17-05-2017 [15:03] - RoK | Link:

@Jabe
"Generalnie jest po staremu."
-----------------
Jeśli jest po staremu, dlaczego POkrzykują "żeby było jak było"? Powinni być szczęśliwi z tego jak jest.

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2017 [19:51] - Jabe | Link:

Z ich punktu widzenia wiele się zmieniło – zostali zastąpieni.

Obrazek użytkownika Tarantoga

17-05-2017 [15:33] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

KTO SIĘ COFA..TEN JUŻ PRZEGRAŁ---Sun Tzi 

Obrazek użytkownika Andy51

17-05-2017 [17:32] - Andy51 | Link:

Ja nie widzę, żeby PiS się cofał.

Obrazek użytkownika Tarantoga

17-05-2017 [20:18] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

andy51 [17.32]
"Klasę PiS widać po tym, że z niektórych ustaw potrafią się wycofać"--koniec cytatu.
To kto to napisał?! Krasnoludki?! :-)))

Obrazek użytkownika Andy51

18-05-2017 [08:07] - Andy51 | Link:

Krasnoludek, a raczej krasnolud Andy51

Obrazek użytkownika xena2012

17-05-2017 [18:20] - xena2012 | Link:

Komuntujacy tu pan Jabe (12:33 ) pisze ,,podstawowe zalożenia zmian powinny być najpierw wyartykułowane i poddane pod dyskusję, rozsadne poprawki uwglednione''.... Rzecz w tym,że nie ma możliwości dyskusji bo i jak i z kim? Opozycja wszelką dyskusję uniemożliwi,czy nie tak dzieje sie w polskim sejmie? Dyskusja za sprawą opozycji sprowadzona zostaje do wniosków o przerwę,wysłuchiwania wrzasków Wielgusowej i idiotyzmów różnych Szczerbów których zadaniem jest by nie dopuścić do żadnej uczciwej debaty bez uprzedniego  porozumienia się z Brukselą.

Obrazek użytkownika Andy51

17-05-2017 [19:02] - Andy51 | Link:

Pan Jabe lewituje.

Obrazek użytkownika xena2012

17-05-2017 [19:22] - xena2012 | Link:

Pan Jabe wcale nie lewituje,ma rację pisząc jak powinno wygladać teoretycznie wprowadzanie zmian ,ustaw.  Niestety za sprawą sabotującej wszystko opozycji faktycznie pozostaje to jedynie w teorii i w zgodzie z credo PO  ,,aby było tak jak było''. .

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2017 [20:11] - Jabe | Link:

Taka wstępna dyskusja powinna się odbyć poza sejmem. Nie chodzi o formalności. Prócz tego, Pani wyraźnie nie potrafi przyjąć do wiadomości, że opozycja to bardzo ogólne słowo i pani Wielgusowa nie każdego reprezentuje. Zwalać na opozycję (w domyśle – wszystkich innych) jest po prostu łatwiej. To wykręt.

Od początku rządów PiS przyjął postawę zarozumiałej Zosi Samosi, co to wszystko sama zrobi i wie, co dla kogo dobre. Cała reszta, zorganizowana czy nie, jest opozycją. A opozycja jest jak wiadomo totalna, więc rozmowa nie ma sensu. Doszło do tego, że aptekarskie partykularyzmy forsuje się wbrew sojusznikom. Jest więc inaczej, niż chce Autor – jak jest interes, to się bezpardonowo ustawy dopycha kolanem (a raczej PSL-em). Widocznie PiS sobie samorząd odpuścił, np. bo zamierza go zlikwidować.

Obrazek użytkownika xena2012

17-05-2017 [21:20] - xena2012 | Link:

,,wstepna dyskusja powinna sie odbyć poza sejmem '' to znaczy gdzie? Bo dyskusji telewizyjnych przypominajacych jarmark już  się  nasłuchalismy.Opozycja to może i ogólne słowo,ale do dyskusji opozycja musi być konstruktywna a nie groteskowa jak u nas.Czy mozna więc sie dziwic rzadowi,że woli wszystko robic sam?

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2017 [21:48] - Jabe | Link:

Nie miałem na myśli awantur telewizyjnych. To nawet przy dobrej woli wszystkich stron byłoby trudne. Propozycję można podać do wiadomości, zebrać reakcje różnych stron (nie tylko dużych partii), ustosunkować się do nich. Blogerzy mieliby o czym pisać, niektórzy zapewne z sensownymi propozycjami. Ktoś by to przeczytał, być może. Jakoś to by się ucierało, nim machina legislacyjna by ruszyła. Być może nawet blogerzy z Naszych Blogów zainteresowaliby się.

Obrazek użytkownika Andy51

18-05-2017 [08:08] - Andy51 | Link:

Ostatnie zdanie to taka bajka " Z mchu i paproci".

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-05-2017 [20:49] - Marek1taki | Link:

A z planowanego systemu podatkowego nie może się wycofać mimo konstruktywnej opozycji w swoim łonie. Mam na myśli posła Adama Abramowicza i jego umiarkowany pomysł na reformę podatków, który zduszono w zarodku. Nie dyskutowano. Po co. Jest tyle do omówienia ze Schetyną.

Obrazek użytkownika Andy51

18-05-2017 [08:09] - Andy51 | Link:

Nie wnikając w meritum tematu, poseł Abramowicz nie jest znaczącą postacią w PiS.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2017 [08:24] - Marek1taki | Link:

Poseł Abramowicz miał dobry pomysł. Umiarkowany, bo nie likwidował podatku dochodowego tylko walczył z problemami z niego wynikającymi, ale o likwidacji tego lewicowego podatku PiS by nie chciał słyszeć. O odchyleniach prawicowych (od lewa ku centrum), czyli projekcie Abramowicza - też nie chce dyskutować. Skoro jest dobrze w III RP to po co zmieniać.
Szkoda, że osoby znaczące nie mają takich pomysłów są znane z politycznej poprawności i odchyleń lewicowych (Morawiecki, Rafalska), a nieznaczące nie mogą być znaczące bo nie chcą płynąć z prądem.

Obrazek użytkownika Andy51

18-05-2017 [09:06] - Andy51 | Link:

Dość odważne stwierdzenia.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2017 [13:54] - Marek1taki | Link:

Masz poczucie dyplomacji. Przynajmniej w dni parzyste. Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Es

18-05-2017 [09:46] - Es | Link:

Sasin chcąc przejść do historii jako twórca metropolii, wyskoczył ze swoją ustawą jak Filip z konopi ku zaskoczeniu chyba wszystkich i odbierając możliwość starania się o prowadzenie debaty.Reakcja "totalnej" mogła być tylko jedna i nikt nie mógł spodziewać się innej.
Wycofanie projektu podwyżek dla polityków i urzędników państwowych uważam za duży błąd.Jeśli ktoś liczy,że specjalista,menedżer podejmie się roli ministra,sekretarza stanu etc.pracując w odczuciu środowiska za półdarmo,lub pro public bono,to jest chyba niespełna rozumu.Jakieś pojedyńcze przypadki państwowców nie wypełnią zapotrzebowania całej administracji państwowej.Prezydent zarabiający na poziomie prezesa powiatowych wodociągów i utrzymujący bezrobotną z przymusu żonę,która traci kontakt z zawodem na pięć,dziesięć lat i tyle samo stażu pracy w naliczaniu przyszłej emerytury,a więc de facto całe późniejsze życie pokutującej za to,że mężowi zachciało się być prezydentem to jest kuriozum.
Co to znaczy,że dwukadencyjność została odłożona na "za kilka lat"?W szeregach PIS-u tym razem zagnieździło się przekonanie,że nie mają z kim przegrać i przewidują rządzić wieki?Czy po prostu zrejterowali,porzucając pole bez walki bo poczuli większy opór? Do czego więc sprowadzone zostają zapowiadane i oczekiwane przez wyborców obecnej ekipy reformy? do zabiegów kosmetycznych?

Obrazek użytkownika Andy51

18-05-2017 [10:25] - Andy51 | Link:

Pragnę zwrócić uwagę, że projekt ustawy metropolitalnej, był projektem poselskim nie rządowym, stąd wycofanie tego projektu przez posłów jest czymś normalnym. Jeżeli chodzi o dwukadencyjność ponieważ istniało domniemanie niekostytucyjności tej ustawy ( prawo nie działo wstecz), stąd takie a nie inne rozwiązanie .

Obrazek użytkownika Es

18-05-2017 [11:45] - Es | Link:

Andy-czy Sasin siadł wieczorem nad pomysłem ustawy by na drugi dzień polecieć z nią do telewizji?
Tak prawo nie działa wstecz,zatem ustawa mogła zacząć działać od następnej kadencji stanowiąc perspektywę obowiązującego prawa,tak jak i innych przypadkach vacatio legis.Porzucanie ledwo dotkniętych problemów powoduje ciągłe dreptanie w tym samym miejscu,a cały pomysł na rządzenie państwem sprowadza do pyskówek z grandziażami i idiotami,oraz strojenie ładnych min.

Obrazek użytkownika Andy51

18-05-2017 [13:18] - Andy51 | Link:

Na pewno nie zasiadł wieczorem a rano pobiegł do TV. Sasin był słusznie czy nie słusznie twarzą tego projektu ustawy dlatego na skutek oporu materii tę ustawę wycofał z procedowania.