Wojna na styl pierwszych dam Polski, USA i Francji

Portal Gala.plvide: http://www.gala.pl/artykul/brigitte-macron-szykowna-stylizacja-pierwsza-dama-na-zaprzysiezeniu-meza-emmanuel-macron-na-prezydenta-francji-170515105853 pisze, cytuję:

Brigitte Macron zadała szyku na zaprzysiężeniu swojego męża na prezydenta Francji.  Nowa pierwsza dama Francji postawiła na zestaw w kolorze baby blue. Na takim sam kolor zdecydowała się Melania Trump podczas zaprzysiężenia swojego męża na prezydenta USA. Żona Emmanuela Macrona prezentowała się zjawiskowo. Szykuje się woja na styl pierwszych dam?...”, koniec cytatu.

W ostatnich dwóch latach narodziły się trzy zjawiskowe pierwsze damy: Agata Kornhauser-Duda, Melani Trump i Brigitte Macron. Zapewne zdziwi Państwa, że bloger, a w dodatku prawicowy, zabiera głos w temacie kobiecego stroju, więc dla porządku wyjaśniam, że odkąd nauczyłem się chodzić żyłem nad wyraz wartko nie stroniąc bynajmniej od kobiet. Zaś moją pierwszą miłością była top-modelka Mody Polskiej z czasów panowania polskiej Coco Chanel pani Jadwigi Grabowskiej - vide: http://salonowcy.salon24.pl/65...
a moja pierwsza żona  czołową modelką łódzkiej Telimeny, więc wierzcie mi Państwo, że o modzie wiem, jeśli nie wszystko, to prawie.

Agata Kornhauser-Duda. Niebanalnie piękna, jak mało, kto umiejąca się nosić, choć zbyt skromnie w siebie wpełznięta. Kobieta niezwyczajnie szykowna i urodzona do garsonek, które ponoć szyje u rodzimych stylistek, co skutkuje tym, iż jej stroje, choć godne pokazania na królewskich dworach odstają od ideału tym samym, co garnitury z Vistuli od tych szytych przez firmę Giorgio Armani – to samo, ino, że nie bardzo. Więc wystarczy profesjonalny, powtarzam profesjonalny wizażysta i pani Agata będzie poza wszelką konkurencją. I proszę mnie nie posądzać o snobizm. Światowe domy mody przez całe stulecia zdobywały swoje doświadczenie, a nasi styliści dopiero raczkują.

Melani Trump. Niewieście piękno w postaci krystalicznie czystej. Pełnokrwista kobieta o harmonii ciała greckich boginek. Obiekt pożądania wszystkich playboyów świata. Niestety ubierająca się po amerykańsku w stroje tak nieznośnie drogie, iż jej nieodparty urok przyćmiewa mi skojarzenie z obciachowym serialem „Żony Hollywood” - vide: https://www.youtube.com/watch?v=WepeD3mF4RQ

Brigitte Macron. Kobieta elegancka w sposób tak wyrafinowany, iż zdaje się zatrzymywać upływ czasu. Posiadająca ów nadprzyrodzony zmysł, z jakim trzeba się urodzić we Francji, by go potem jak samorodny diament szlifować w Paryżu, który zawsze był i będzie światową stolicą szyku i dobrego smaku kobiecego stroju.

A więc trzy kobiety niezwykłe, acz kompletnie od siebie różne.

Wszakże jest coś, co je łączy.

Wiem, że znowu podpadnę, ale zaryzykuję i powiem, że po prawdzie, nie tylko przez słabość do kobiet wolałbym, by miast ich mężowie, to one piastowały w swych krajach prezydenckie urzędy.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, obieżyświat, wielbiciel kobiet i mąż paru żon, które na dodatek żyją ze sobą w przyjaźni)

Post Scriptum
Komentarze dodane do tej notki są niestety typowe dla "ortodoksyjnych prawicowców" i to bardzo mnie martwi i zawstydza, a jak czasem piszę, że PIS jest partią "kulturowo i mentalnie nieestetyczną", mam na myśli pana Tarantogę i jego knajacką drużynę. Sorry, ale ktoś to musi na głos powiedzieć. A może ta opinia w końcu dotrze do Jarosława Kaczyńskiego.


 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika szara_komórka

15-05-2017 [22:11] - szara_komórka | Link:

"Brigitte Macron.Kobieta elegancka w sposób tak wyrafinowany, iż zdaje się zatrzymywać upływ czasu."
Pan to tak na poważnie? Okulary potrzebne, na cito.
Przecież to to jest żałosne.
Brakuje jej do tego wyrafinowania tylko laski.

Obrazek użytkownika xena2012

15-05-2017 [22:14] - xena2012 | Link:

pełno guzików i patki w stroju pani Macron to ten zjawiskowy szyk który nasi stylisci mieliby z nabożeństwem naśladować? Kompleksy jak widać u Pana przemawiają.   

Obrazek użytkownika eska

16-05-2017 [00:11] - eska | Link:

Jak pani Macron ma 64 lata, to jestem księżniczka perska. Ona ma tyle, ile wynika z tego dowodu, czyli 74 i na tyle wygląda, wystarczy się przyjrzeć z bliska - fakt, trzyma się świetnie, ale cudów nie ma, poza tym dłonie i szyja mówią wszystko.

https://s.yimg.com/uu/api/res/...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-05-2017 [06:49] - zbieracz śmieci | Link:

Święte słowa Esko ,święte a kudły spryskane lakierem nitro i tak ułożone aby jak najmniej można było dojrzeć!

Obrazek użytkownika Domasuł

15-05-2017 [23:21] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Jestem w wieku Macrona i według mnie z facetem jest cos nie tak. Chociaz z drugiej strony milosc i tak dalej... Ciezka sprawa :)

Obrazek użytkownika spike

16-05-2017 [00:23] - spike | Link:

"Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie."
"nie tylko szata zdobi człowieka", Pani Prezydentowa z tych pozostałych jest najbardziej elegancka, niewyszukany skromny strój, powinniśmy być z Niej dumni, a nie znowu jakieś głupoty wypisywać.

Faktem jest, że mając tyle żon, a jeszcze więcej kochanek, wie Pan niemal wszystko nie tylko o modzie, ale szczególnie o bieliźnie osobistej kobiet :))
problem jednak jest taki, że one wszystkie też o Panu już wiedzą wszystko, dlatego jest sam, no może z "pięciogwiazdkową" hrabiną, której opowiada swoje historyjki o zdobytych wzgórkach :)))

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-05-2017 [06:55] - zbieracz śmieci | Link:

Teraz pozostały jedynie chrabinie które wabi miską zupy ,to prawie jak nekrofilia.
Zacytuje Leca i co on pisał o takich amantach"Miał kogut kur pełen kurnik a póżniej leczył go skórnik"!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-05-2017 [12:48] - Krzysztof Pasie... | Link:

Ponieważ komentarze dodane do tej pory są nieeleganckie, a niektóre wręcz chamskie, wyłączam się z dyskusji

Krzysztof Pasierbiewicz

PS. Zaś fakt, że tego typu komentarze są typowe dla "ortodoksyjnych prawicowców" bardzo mnie martwi i zawstydza, a jak piszę, że PIS jest partią kulturowo i mentalnie nieestetyczną, zawsze mam na myśli pana Tarantogę i jego knajacką drużynę.

Obrazek użytkownika xena2012

16-05-2017 [08:16] - xena2012 | Link:

hm, to zrobić żeby nie zasłuzyć sobie na zawstydzajacy acz złośliwy umyślnie epitet ,,ortodoksyjny pisowiec''? Napisac,że pani Macron i jej kreacje są zachwycajace? Że garnitury z Vistuli są brzydkie lub źle uszyte bo polskie?  I co do tego wszystkiego ma PiS ,pisowcy i ortodoksja może Pan jednak wróci do dyskusji i wyjaśni?

Obrazek użytkownika gorylisko

16-05-2017 [09:24] - gorylisko | Link:

chyba żona prezia żabojadów wywołuje u niego piekielną zazdrość i chciałby spenetrować obszary po wewnętrznej stronie damskich niewymownych a nawet jako rasowy geolog o wierceniach myśli... ale za wysokie progi...

Obrazek użytkownika spike

16-05-2017 [10:21] - spike | Link:

Niech Pan sobie przeczyta może ze sto razy co napisał:

"Niebanalnie piękna, jak mało, kto umiejąca się nosić, choć zbyt skromnie w siebie wpełznięta. Kobieta niezwyczajnie szykowna i urodzona do garsonek, które ponoć szyje u rodzimych stylistek, co skutkuje tym, iż jej stroje, choć godne pokazania na królewskich dworach odstają od ideału tym samym, co garnitury z Vistuli od tych szytych przez firmę Giorgio Armani – to samo, ino, że nie bardzo. Więc wystarczy profesjonalny, powtarzam profesjonalny wizażysta i pani Agata będzie poza wszelką konkurencją. I proszę mnie nie posądzać o snobizm. Światowe domy mody przez całe stulecia zdobywały swoje doświadczenie, a nasi styliści dopiero raczkują."

może wtedy choć trochę zrozumie.
Jeżeli podobnymi tekstami raczył Pan swoje kobiety, to nie dziwię się, że Go zostawiały. Powinien Pan (też wielokrotnie) sobie pooglądać film,  "Zapach kobiety".
Bez przerwy Pan coś wynajduje, przeważnie jakieś nieistotne sprawy, by się doczepić ze swoją "konstruktywną krytyką" i jeszcze ma pretensje, że krytykujący Go nie słuchają, a jak Pana się skrytykuje, to wtedy strzela Pan "focha" i zaczyna się festiwal epitetów, jak jest możliwość to cenzuruje blokiem.
Tak więc proszę się nie dziwić, że podobne zachowanie nie stawia Pana w szeregu poważnych blogerów, choć z pewnych racji, powinien tak być postrzegany.

Tak ma wyglądać to zapowiadane "szczególne przyglądanie się" obecnej władzy ?
Na zakończenie powiem, że Pan jest despotyczny smutas.

Obrazek użytkownika Tarantoga

16-05-2017 [08:59] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Pasiebiewicz na portalu Gala.pl (sic!) 
A może to już nie (sic!),tylko totalny odlot? 
Mogę domniemywać,że Echo24 ma problemy z wkładaniem pampersa XXL,lub zaplątał sie w wężyka od cewnika...na starość są różne przypadki....nawet wizyta na Gali.pl

Obrazek użytkownika spike

16-05-2017 [11:35] - spike | Link:

"..Echo24 ma problemy z wkładaniem pampersa .."

już nie przesadzajmy z tymi pampersami, aż tak źle nie jest, o takich sprawach się milczy.
:)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-05-2017 [16:47] - zbieracz śmieci | Link:

Magister elegancji i szyku a my co widzimy ano na jednym zdjęciu rękawki od marynarki zawinięte a to było modne w latach ,no tak z 30 kilka wstecz zdjęcie drugie kołnierzyk od koszuli wyłożony i rozpięty ,patrzy w dal i żywcem przypomina radzieckiego poetę Inoziemcowa.
Vistula ,szyła na zachód i tam sprzdaano pod obcymi markami dla klasy robotniczej i takiej z małym plusem ,garnitury z Intermody szyte  ze znakomitej bielskiej wełny to już dla klasy z górnej półki bo drogie i jakościowo znakomite  w kraju poza zasięgiem takich ludzi jak autor nawet jako odrzut ,płaszcze z Próchnika dla klasy średniej na zachodzie,te szyte z wielbłądziej wełny to dla ludzi z londyńskiej City ,poza możliwościami finansowymi znawcy mody.To ,że sprzedawano je z metkami najlepszych domów towarowych Berlina,Londynu ,Hagi to już inna bajka.
Ostatnim politykiem który nosił nienagannie uszyte garnitury i płaszcze z najlepszych materiałów to był Gierek o koszulach nie wspomnę i to było polskie.
Dla krajowych koneserów jak autor pozostawała i owszem Vistula a ta w butelce i to było cudo malinowe ,dziesięć lat temu skosztowałem tego cudu gorzelanego i wiem dlaczego taką sławą okryta. 

Obrazek użytkownika xena2012

16-05-2017 [16:48] - xena2012 | Link:

przegięliście panowie i to bardzo.Brzydko to wygląda ale pan Pasierbiewicz się obraził i to już pisząc notkę gdzie w PS stwierdził ,, tego typu komentarze są typowe dla ortodoksyjnych prawicowców.PiS jest partią kulturowo i mentalnie nieetyczną przez knajacką drużynę' . Sorry ale ktoś to musiał na głos powiedzieć''. Tyle,że stwierdził to  w PS notki kiedy żadnych komentarzy jeszcze napisanych nie było. W notce zaciekawiły mnie delikatne wprawdzie ale szpileczki w kierunku Agaty Dudy. Wytykanie braku profesjonalizmu w jej ubiorze  ( o zgrozo polskiej marki ) ,brak właściwego stylisty (dopiero raczkują ) czyż nie jest to  ciąg dalszy krytyki prezydenta Dudy ? 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-05-2017 [19:38] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Pani łże. Post scriptum dodałem już po napisaniu komentarzy. Na szczęście jest to łatwe do sprawdzenia, więc proszę się nie kompromitować.

PS. A Wasze nienawistne komentarze robią już niechlubną karierę na Facebooku.

Obrazek użytkownika xena2012

16-05-2017 [20:02] - xena2012 | Link:

A w czym to mój komentarz był nienawistny? Wzgłędem kogo -Pana czy pań prezydentowych ? Bo osmieliłam się nie zgodzić z Panem  w kwestii mody pierwszych dam nie naruszajac zresztą godności żadnej z nich? Pan moją natomiast naruszył choćby nazywajac mnie członkiem  knajackiej drużyny robiącej jak się okazuje niechlubną karierę na Facebooku.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-05-2017 [20:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena

@xena 2012

"Pan moją natomiast naruszył choćby nazywajac mnie członkiem  knajackiej drużyny robiącej jak się okazuje niechlubną karierę na Facebooku..."
---------------------
Ja nie wymieniłem członków knajackiej drużyny pana Tarantogi. A jeśli Pani sama się do tego członkostwa przyznaje, to ja już nie mam na to wpływu.

Obrazek użytkownika xena2012

16-05-2017 [20:20] - xena2012 | Link:

Ajednak nie odpowiedział Pan na moje pytanie-w czym mój komentarz i wzgledem kogo był nienawistny?

Obrazek użytkownika Tarantoga

16-05-2017 [20:05] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Słuchaj "prawicowy blogerze",piszący na lewackim portalu państwa Janke,na żydowskim portalu FB,otwartym dla michnikoidów,kod-dziarzy i elementu agentury rosyjsko-niemiecko--brukselskiej.
Piszesz wszędzie,gdzie sie na tobie nie wyznali i wykopali...a wykopali cie z niepoprawnych.pl.
Zostań sobie na FB,a tutaj jest portal nie dla ciebie...po co sie narażać na komentarze pisowskich oszołomów i ortodoksyjnych pisowców?
Idź sobie gdzie cie kochaja,szanują i mają w logo "Obywatele RP"....tam pasujesz... 

Obrazek użytkownika spike

16-05-2017 [21:44] - spike | Link:

"Pani łże."
napisał emerytowany akademik do blogerki, szczyt "kultury", jakich studentów Pan wychował na podobnych manierach?
klasy Szczerby, Budki, Nowaka etc.?

"......spostrzegłem, że ten zawsze opanowany profesor Wszechnicy Jagiellońskiej zachowuje się jak mały chłopczyk, któremu kolega z piaskownicy pokazał język, bowiem w czasie wystąpienia prof. Morawskiego, prof. Studnicki nerwowo wiercił się na krześle strojąc gombrowiczowskie miny, nie panował nad rękami, pretensjonalnie przewracał oczami i wydawał z siebie jakieś jękliwe piski,....."

z małymi poprawkami, pasuje do Pana.
Pan wstydu nie ma?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-05-2017 [21:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

"jakich studentów Pan wychował na podobnych manierach? 'klasy Szczerby, Budki, Nowaka etc.?.."
----------------------
Nie Szczerby, Budki, Nowaka etc, lecz Jarosława Kaczyńskiego. Pamięta Pan, jak pan Prezes, po stokroć słusznie, żeby było jasne - mówił o łże-elitach? Więc, radzę zamilczeć, Panie Spike.

Obrazek użytkownika spike

17-05-2017 [08:52] - spike | Link:

Pan zaskakuje, nie potrafi odróżnić ogólnej mowy o jakichś środowiskach, od bezpośredniej rozmowy z obcą osobą, mówiąc wprost że "łże", to nie język inteligenta, a prostaka, do Pana nie dociera, że nie powinien posługiwać się takim językiem jako dr wykładowca, swoim językiem już wielu obraził i zraził i nie o poglądy czy inne zdanie tu chodzi. Ja jeszcze nie słyszałem, by Prezes do kogokolwiek powiedział ,że "pan, pani łże", czy "pitoli" itp. podwórkowym slangiem.
Jaki z Pana "inteligent", skoro takich oczywistości nie pojmuje, Panie nauczycielu akademicki dr Pasierbiewicz.
Pzdr.

Obrazek użytkownika mada

17-05-2017 [14:03] - mada | Link:

do komentowania zleciały się wszystkie złośnice i zazdrośnice

Obrazek użytkownika Florentyna

17-05-2017 [14:51] - Florentyna | Link:

Ale się wywiązała pyskówka na quasi entelktualnem poziomie! I to tą razą nie na tematy polityczne, ale mody kobiet na najwyższych szczytach. Chociaż ktoś niezwykle przenikliwie zauważył, że szpileczki wtykane naszej First Damie czyli Pierwszej Lady, to dalszy ciąg atakowania PAD-a. I tak anty Pana Krzysiowa knajacka drużyna znowu stawiła się w komplecie. No i śmiechu mamy co niemiara! Ale można go jeszcze pogłębić oglądając np.:
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...

A co do marzenia Pana Krzysia, żeby jego przestroga o knajackości dotarła aż do "naczelnika Państwa" , to obawiam się, że wątpię aby dotarła, a jeśli tak, to żeby wywołała na adresacie jakiekolwiek wrażenie. On już to zna...

 

Obrazek użytkownika Tarantoga

17-05-2017 [15:38] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Florentyna...albo córcia "pana" Krzysia,albo on sam...i wzorując sie na "ałtorytecie" salonowym s24..."jeden miesiąc i kilka dni":-)))

Obrazek użytkownika spike

17-05-2017 [18:56] - spike | Link:

"ale o so chodzy?"

Obrazek użytkownika xena2012

17-05-2017 [19:29] - xena2012 | Link:

tą razą ? Alez prosze Pani ! Nawet anty Pana Krzysiowa  knajacka druzyna  wie ,że pisze się ,,tym razem''.No o śmiechu mamy co niemiara.

Obrazek użytkownika Florentyna

18-05-2017 [01:17] - Florentyna | Link:

To Pani Xena taka mondra i uczona, a nie wi,że się pisze "tą razą"? Fstyd, doprawdy fstyd!