Czy jestem rasistą?

Każdy niech sobie kombinuje po swojemu. Ja niestety rasistą jestem. Co wyjaśniam poniżej.
 

 *************

 
Czy jestem rasistą? Co za głupie pytanie! Ja, człowiek, bądź, co bądź światowy, bo mam przyjaciół od Manili i Melbourne po San Francisco, znam Afrykę, Azję i obie Ameryki nie mogę być rasistą. A jednak...
 

Rasizm we współczesnym świecie, niestety sterowanym przez lewacki neo-liberalizm i idiotyczną politpoprawność wysunął się do przodu, jako Zbrodnia Nr.1. Jak byśmy tu u siebie murzynów bili i drewnianymi okrętami, przykutych do wioseł, przywozili gremialnie do Gdańska, czy nie daj Boże, Szczecina. Kolega Kula Lis, świetny bloger i tropiciel miał nawet sprawę sądową z powodu rasizmu. Taka jest czujność organów w tym względzie.
Kibice Lecha Poznań, którzy rozpostarli transparent z hasłem "Litewskie chamy...", po tym, jak na Litwie zostali obrzuceni śmieciami i opluci, też odpowiadają podobno z paragrafu o rasizmie. Jaki rasizm?! Czym do licha my się rasowo różnimy od braci Litwinów? Tym, że oni z uporem maniaka dodają na końcach słów to głupie "s" i ja byłbym tam śmieszny Kaminskis.
Grecy też to robią nagminnie i co?
 
To jest jakoś powalone z tym rasizmem, tak, że nawet poważna grupa ostrożnych blogerów pisze o Eskimosach, gdy wiadomo wszystkim wszem i wobec, ze mają Żydów na myśli. Tylko Eskimosi, to naród spokojny i nie mają pierdolca na punkcie rasizmu i spraw nam nie będą wytaczać. Odwrotnie niż Żydzi. Na same wspomnienie czosnku można już mieć założoną sprawę.
 
No to jak naprawdę jest z tym rasizmem?
Ja nie cierpię pająków i robali. Nie cierpię okrutnie i się ich brzydzę. Fakt, że te paskudy gryzą mnie znienacka, włażą wszędzie i się nie krępują. To co do nich czuję, to jest prawdziwy rasizm. Głośno krzyknę – NIENAWIDZĘ OWADÓW! Są ohydne i obrzydliwe. Mam nadzieję, że za to do sądu mnie nie wezmą. Choć cholera wie, bo z tym rasizmem, jak widać sprawa jest dosyć skomplikowana.
 
Co jest na przykład złego w słowie "murzyn"? Ci nieco starsi z nas uczyli się pilnie za Tuwimem z afrykańskiej czytanki, że "Murzynek Bambo w Afryce mieszka, czarną ma skórę ten nasz koleżka...". Teraz pewnie Tuwim dostałby wysoki wyrok, jakieś 10 000 000 złotych kary, gdyby się za to zabrał Michnik, bo użył słowa: "murzynek", "czarny" i pogardliwe "koleżka". Ja nadal będę, z dużą sympatią używał słowa "murzyn", bo to nasze polskie, swojskie i nikomu nic do tego. A już najbardziej anty-rasistom. Niech się zresztą najpierw zapytają Murzynów, czy "murzyn" im przeszkadza. Nie wątpię, że odpowiedzą, że mają to głęboko. Niech durnowaci Amerykanie (znowu jestem rasistowski) wołają sobie "Afroamerykanie" jak chcą. To są ich murzyni i mogą tak ich przezywać jak chcą. Jak by ktoś nazwał mnie Euroazjata (bo oba kontynenty są połączone) to by dostał w pysk.
 
Problem jest właśnie i jak zawsze, na całym świecie z Żydami. Żydowski kumpel z Nowego Jorku, na którego zawsze wołałem Mosiek, a on na mnie w rewanżu Jasiu, powiedział mi, że wszystkie kawały o Polakach (durne jak cholera) wymyślają amerykańscy (i nie tylko, ale głównie) Żydzi. Tak samo, jak oni sami wymyślają kawały o Żydach. Taka natura sado – masochistyczna.
Lecz ty spróbuj tylko coś żartobliwego na nich powiedzieć, a proces masz, jak w banku (które też wszystkie do nich należą). Czuli i czujni, jak ważki. A po mojemu, zakompleksieni, jak cholera.
 
Więc, co my w tej Polsce mamy wspólnego z tym rasizmem. Żydzi – już wyjaśniałem. Aha, ciekawe jest, co powiedział pan Askenazy, jeden z ich szefów, który stwierdził, że tak na prawdę, to w Polsce jest może z 50 prawdziwych rodzin żydowskich. A cała reszta to bógwico. Lub pół na pół. I jako osoby z zaburzoną tożsamością, są podwójnie drażliwi. Dlatego tak walczą o Murzynów i Żydów. Bo się nie mogą połapać i na wszelki wypadek wrzeszczą.
Cyganie – teraz już nie wolno tak mówić. Bo jest – ocyganić. Ale jest też – oszwabić. A mieszkańcy Szwabii się nie oburzają. No więc teraz ma być Romowie. Co to zmienia? Nic. Ale w GieWu czują się lepiej. Jak to Eskimosi.
Murzyni zazwyczaj grają w polskich ligach, to, jeśli robią to dobrze, to są otoczeni szacunkiem i uwielbieniem, a jak robią to źle, to dobrze im tak, że publiczność się wścieka.
Są jeszcze Wietnamczycy, Chińczycy i jakieś nieliczne grupy Czeczeńców, ale oni wszyscy swoje lody kręcą i nie rzucają się w oczy.
 
Na zakończenie, nieco z pełną powagą. Istnieje pojecie ludności rdzennej. To kiedyś była ludność plemienna, a teraz jest to ludność osiadła, zamieszkująca pewne terytorium. Zawsze tak było, że nie za bardzo lubiano i nawet obawiano się obcych. A jeszcze bardziej, gdy ci obcy byli wyraźnie odmienni. Jak powszechna świadomość wzrastała to to zjawisko malało. Lecz jak wiele po przodkach, zgodnie z tradycją to pozostało. Jest wszędzie. I na Borneo i w tolerancyjnej Norwegii, no i w Polsce. Zrobiono nawet z tego wadę i nazwano ksenofobia. Ale od ksenofobii jest daleka droga do rasizmu.
 
Tak to wyczerpuje się problem rasizmu w Polsce, którego tak na prawdę nie ma (oprócz mojej nienawiści do pająków i innych robali).
Niepokojem napawa mnie tylko minister Sienkiewicz. On już potrafi znaleźć paskudnych, nie świadomych tego, rasistów. Nawet na Pustyni Błędowskiej i w Białowieży.

************************************* Ps. Temat ten przypomniał mi się właśnie po obejrzeniu wczoraj, jak zwykle świetnego filmu Quentina Tarantino "Django" z 2012 roku. Tam na prawdę jest o rasizmie. Takim czystym, jak to tylko było możliwe we wczesnych Stanach Zjednoczonych z czarnymi niewolnikami i plantacjami bawełny.
I otóż tam dowiedziałem się, że na drabinie społecznej, która wówczas istniała, wcale nie najniżej stał czarny niewolnik, który był czyjąś własnością i pan, właściciel, mógł z nim/nią zrobić praktycznie wszystko. Jeszcze niżej stał człowiek wolny bądź, co bądź - czarny handlarz niewolników.
Ciekawe, prawda?

===========================

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Andy51

19-05-2014 [11:55] - Andy51 | Link:

Jedno zdarzenie dwie interpelacje.

Grupa czarnych  napada białego i wówczas takie zdarzenie nazwane jest chuligaństwem.
Grupa białych napada na czarnego i wówczas takie zdarzenie nazywa się rasizmem.

Pozdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-05-2014 [12:00] - jazgdyni | Link:

Ciekawe też jest to, że homofobia, też jest podciągana pod rasizm.
Pedały to osobna rasa?

Obrazek użytkownika emilian58

20-05-2014 [00:16] - emilian58 | Link:

Czy pedały to osobna rasa?Pewnie tak bo niedługo będą nam wciskać że one wszystkie z nieba POspadały!Ze skruchą muszę przyznać że nie jestem rasistą bo oprócz tych kilku narodowości (ras?) i tych co to z nieba spadać będą to wszystkich kocham.

Obrazek użytkownika Secesh

19-05-2014 [23:29] - Secesh | Link:

Kilka lat temu w Kalifornii, czterech czarnych żołnierzy najpierw torturowało by potem zabić Murzynkę i jej białego męża, który był z pochodzenia Polakiem. Wszyscy byli z tej samej bazy wojskowej, napastnicy i ofiary.
Jedynie lokalna gazeta o małym nakładzie wspomniała o tej zbrodni.
A teraz wyobraźmy sobie jazgot głównych mediów, gdyby biali dokonali takiej masakry na mieszanym rasowo małżeństwie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-05-2014 [12:03] - NASZ_HENRY | Link:

Krzyczy NIENAWIDZĘ OWADÓW! A ma na myśli jednego entomologa sPOkrewnionego z matołem. POzew już w drodze. Leqtko nie będzie ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-05-2014 [13:57] - jazgdyni | Link:

A właśnie, że nie!

Proszę nie mieszać gadów i owadów!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-05-2014 [12:41] - Ula Ujejska | Link:

Jestem rasistka i nawet antysemitka - ale tylko dla tych co na Polskę plują. Za brak zgody  na pedalską tęczę, to pewien nadredaktor wypromował  takich jak ja, nawet na faszystów, no cóż, niech i tak bedzie. Czy wobec takiego pomieszania pewnych wartości, mam pisać że w tym kraju faszysta, antysemita czy rasista ... to brzmi dumnie ?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-05-2014 [12:51] - jazgdyni | Link:

Witam

Chyba do tego dojdzie, że przez tą żonglerkę słowną, politpoprawność i fałszywą  uprzejmość, słowa tak stracą swoje znaczenie, ze właściwie niczego nie będziemy pewni. Właśnie chyba o to chodzi tym terrorystom spod tęczowej flagi.

Pozdrawiam

Ps. Z przykrością stwierdzam, że większość znanych mi Żydów, czy to z Izraela, Nowego Jorku i Antwerpii pluje na Polskę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-05-2014 [13:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

Witam Panie Januszu,

Bardzo dobra i potrzebna notka. Gratuluję. Napisałbym więcej, ale już mnie raz zaciągnięto przed oblicze sądu za działalność blogerską. W sądzie zobowiązałem się, że nie będę sprawy komentował publicznie, więc muszę już kończyć swój komentarz.

Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-05-2014 [13:56] - jazgdyni | Link:

Czyżby to był taki biczyk na blogerów Panie Krzysztofie???

Jak ktoś się nie podoba to z antyrasistowskiej ustawy?
To się nazywa usłużne prawo. Paragraf zawsze się znajdzie.

Serdeczności

Obrazek użytkownika U1

19-05-2014 [14:46] - U1 | Link:

Z przyjemnością czytam Pana wpisy.Szczere , odważne , bezpośrednie.Dobrze , że jest Ktoś kto kontynuuje styl Seawolfa.

Obrazek użytkownika Freiherr

19-05-2014 [16:47] - Freiherr | Link:

Też tak mam. Murzyn, Cygan to określenia z mojego słownika. Też jestem rasistą a na domiar złego przeżarty jestem antyeskimosizmem. I dobrze mi z tym.

Obrazek użytkownika Secesh

19-05-2014 [23:41] - Secesh | Link:

W swoim życiu na obczyźnie spotkałem wielu górali ze Wzgórz Golan. Tylko jeden oświadczył, że jest pół Polakiem - matka była Polką pochodzącą z Sokołowa Podlaskiego. Ale to był już starszy człowiek, więc mądrości etapu mógł nie wyczuwać. Innej Góralce udało się przeżyć okupację dzięki ukrywającym ją Polakom. Jakoś przez gardło nie mogło jej to przejść, tylko tak eufemistycznie określiła ten fakt, że udało jej się przetrwać.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-05-2014 [13:26] - jazgdyni | Link:

Po prostu jesteśmy rdzenną ludnością i już!

Obrazek użytkownika Secesh

19-05-2014 [23:24] - Secesh | Link:

W ówczesnej Ameryce rasizm panował na całym terenie, nie tylko na Południu. A rasizm na Północy był jeszcze większy niż w stanach Południa.
A tak na marginesie: mam listę ponad 20 statków zbudowanych do przewozu niewolników, których armatorami byli ówcześni Żydzi. Czy już jestem antysemitą, czy jeszcze nie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-05-2014 [13:27] - jazgdyni | Link:

To zależy jaką byś rolę pełnił na tych statkach ;)

Obrazek użytkownika Prof bez kropki

21-05-2014 [04:15] - Prof bez kropki | Link:

Ja także mam, tą cholerną, rasistowską przypadłość,
że zauważam u ludzi intensywność opalenizny.

Co prowadzi mnie do oczywistego wniosku, że za "nadludzi"
należałoby uważać Eskimosów,
szczególnie tych z plemienia Czukczów.

Czy w związku z tym, powinienem się czegoś obawiać w
"nowoczesnej europie " ?
Do której to Europy, wielkimi krokami wkracza,
podstawa wszelkich totalitaryzmów tzw.jednomyślność.

Tym razem ubrana e szaty, "poprawności politycznej"?