Co powiedział Naimski i dlaczego

Znamienne słowa padły z ust Piotra Naimskiego w TV Republika:
To jest tak, że jak nie można zwyciężyć przeciwnika w całości, to należy go podzielić. W Prawie i Sprawiedliwości jest kilka osób, które się znają i współdziałają ze sobą od 45 lat albo więcej i jeżeli komuś się wydaje, że można wbić klin pomiędzy tych ludzi, to się po prostu głęboko myli [...] Nie da się wbić klina między Jarosława Kaczyńskiego a Antoniego Macierewicza”.

Zacznijmy od tego, kim jest Piotr Naimski, obecnie sekretarz stanu w Kancelarii Premiera. Otóż jest to przyjaciel i współpracownik Macierewicza od samego początku, czyli jeszcze z czasów Czarnej Jedynki, a potem KOR. Następnie,  jako szef UOP za czasów rządu Olszewskiego, współdziałał z Macierewiczem przy tworzeniu słynnej listy TW z roku 1992. Do PiS wstąpił dopiero w 2013 roku, będąc już bezpartyjnym posłem z listy tej partii. Mówiąc wprost i brutalnie – oświadczenie Naimskiego jest de facto oświadczeniem Macierewicza. 
Naimski mówi też:
Jest jeszcze parę osób w PiS, takich, które przeszły przez te wszystkie lata, współpracując i rozumiejąc, że głównym celem jest niepodległość Polski, i tak pozostaje”

I tu mamy ciekawą informację, bo wszak do tych osób ongiś należał także Dorn. To, co on teraz opowiada to jedno, ale to, że był w tym wszystkim i przeszedł razem, to nie ulega wątpliwości. Dorna „załatwiły” szczeniackie pretensje Ziobry, które były pretekstem do wsadzenia na MSW niejakiego Kaczmarka, zaufanego Krauzego. A potem był koniec rządów PiS. To tak dla przypomnienia. Potem z kolei wyleciał Ziobro, bo aferę rozgrywał Hofman i jego kumple. Itd., itp.
___________________________________________________________

Kilka rzeczy jest pewnych >
- Macierewicz nigdy nie brał udziału w różnych układach post-magdalenkowych, 
- Macierewicz jest jednym z najlepiej poinformowanych ludzi w Polsce na temat zasięgu działania różnych agentur,
- wywiad akurat z Naimskim w TV Republika nie jest przypadkiem,
- deklaracja o niepodzielności PiS nie jest przypadkiem.
A jak ktoś myśli, że jest to zapewnienie Macierewicza o lojalności wobec PiS, to się głęboko myli. To jest zapewnienie, że on do podziałów nie dopuści, więc niech sobie niektórzy wybiją ze łba różne pomysły, bo może być nieciekawie. 

Przyznam, że kamień spadł mi z serca. Niezbyt lubię Macierewicza, nieraz mnie wkurzał niepotrzebnymi opowieściami, ale mam do niego absolutne zaufanie w kilku podstawowych sprawach. Dlatego mam nadzieję, że ten wywiad zostanie właściwie odczytany przede wszystkim w samym PiS. I niektórzy się ze trzy razy zastanowią, zanim zaczną znowu swoje małe gierki i układanki wokół Prezesa. 
Pamiętajcie, posełkowie i inni pośledni pieczeniarze, że Antoni wie o was wszystko. I właśnie złożył wyraźną deklarację ustami swojego przyjaciela:
Jeżeli komuś roi się, że może tutaj podzielić nas, lepiej niech się zajmie czymś innym”.

A teraz będzie szczegółowe tłumaczenie dla mało rozumiejących:
Kaczyński ostatnio zaczął, zupełnie niepotrzebnie, wchodzić oficjalnie w rolę Namiestnika, co sprytnie wykorzystała Merkel, po prostu robiąc go na szaro w sprawie Tuska. Protest Polski w sprawie Tuska był oczywisty, ale upychanie Saryusz-Wolskiego pokazało naiwność Prezesa. Było to zakończenie operacji pt. „Duda to marionetka, Szydło to broszka, a Kaczyńskiego można wykołować na luzie”. Ktoś to przygotowywał, ktoś to doradził – kto?
Ten sam „ktoś” napuścił JK, razem z „marionetką” i „broszką” – na Macierewicza, w sprawie absolutnie marginalnej, do tego załatwiono to kretyńsko (oświadczenie komisji PiS). Całość rozegrana czyściutko i wg prostych schematów.

Teraz prawdziwi promotorzy tych pomysłów ze środka partii właśnie dostali łeb konia
I mam nadzieję, że to do nich dotrze.

http://wpolityce.pl/polityka/335992-piotr-naimski-nie-da-sie-wbic-klina-miedzy-jaroslawa-kaczynskiego-a-antoniego-macierewicza
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-04-2017 [17:51] - zbieracz śmieci | Link:

Zajady mi popękały od śmiechu gdy poczytałem sobie o kaczmarku i dornie.
Zacznijmy od kaczmarka ,tego osobnika narzucił i wmusił na bracie śp.Lech Kaczyński i to był jego największy błąd polityczny jeśli chodzi o ludzi, gdzie go poznał i u kogo nie będę się rozwodził.Ziobro tępił kaczmarka bo wiedział w jakiej stajni biega i nawet zakazał mu tam bywać ale było już za póżno.
Kochany dorn ,trzeci bliżniak ,facet niegłupi i wiedział ,ze rząd PIS.LPR ,Samoobrona nie pociągnie do końca kadencji a jemu już spodobało się posiadanie władzy a nie uśmiechało siedzenie w ławach opozycji.
Gdy został szefem MSWiA dostał do ręki to czego potrzebował ,wojewodów zależnych od niego i poprzez nich budował struktury równoległe do istniejących w PIS ale pracujące na niego .Był już sekretarzem generalnym a to mocna pozycja i gdyby plany zrealizował to po zjezdzie Pan Prezes zostałby prezesem honorowym  ,kasa partyjna do dyspozycji a po upadku rządu nastałby prawdziwy popis z dornem jako vice premierem i dalej sekretarzem generalnym bo skromnym jest.
Niestety dla niego nie tylko on znał historie WKP-b ,rolę stalina jako sekretarza generalnego któremu podlegały sprawy kadrowe i wdzięczność jego nominantów .Nie musiał mordować lenina aby mieć pełnię władzy...!
Wyleciał ze stanowiska ale zemsta była bo ziobrzyści -puczyści to jakby jego dzieło.
Zmienił model na nowszy ,kasy potrzeba ale zapomniał o morale płynącym z bajki o dżdżownicy przejechanej na pół na torach ,obejrzała się za swoją dupą i straciła głowę.
Marcinkiewicz i on to morał bajki drugiej ,mieczem wojujesz od pochwy giniesz...dno !

 

Obrazek użytkownika eska

18-04-2017 [18:27] - eska | Link:

Znowu baśnie, jak zwykle.
Dorn szefem PiS? Przecież on jest Żydem, a rodzice z KPZU. Może Dornowi i odbija na starość, ale nie rób z niego kompletnego idioty.
Co do Ziobry - kłócił się Dornem, donosił do patrona, czyli Lecha Kaczyńskiego, no to patron mu pomógł... i wyszło, jak wyszło.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-04-2017 [18:40] - zbieracz śmieci | Link:

Jest katolikiem a pochodzenie to niby samo zło...!?
Nie ściemniaj z patronatem nad ziobro ,bo śp .Prezydent patronował kaczmarkowi i nie mam zamiaru tego wątku rozwijać.to 
Decyzja Pana Prezesa o zatrzymaniu naboru do PIS to efekt kreciej roboty i nie tylko dorna.

Obrazek użytkownika eska

18-04-2017 [20:27] - eska | Link:

Musisz trollowac każdą moja notkę?  To się nazywa stalking, lepiej przestań, bo możesz też stąd wylecieć.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-04-2017 [21:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@eska

"Musisz trollować każdą moja notkę?..."
------------------------
Przepraszam, że się wcinam, ale jegomość piszący pod nickiem @zbieracz śmieci ma trolling w genach. Moim zdaniem dyskutowanie z nim to strata czasu. Wiem, co mówię, bo u mnie rzeczony maniak trolluje od ponad dwóch lat. Najlepiej go ignorować. Ale proszę nie liczyć na to, że się znudzi, gdyż stalking jest jego chroniczną dolegliwością natury schizofrenicznej.

Pozdrawiam Panią,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-04-2017 [21:45] - zbieracz śmieci | Link:

Naukowcy radzieccy którzy byli zawsze dla ciebie wzorcem i drogowskazem wykryli nowy rodzaj schizofrenii -bezobjawowej i ja jestem tym obciążony .
Z geologa przerobić się na lekarza diagnostę to tylko w krakówku.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-04-2017 [21:14] - zbieracz śmieci | Link:

Droga Esko ,Ty nie rozróżniasz trollowania od naprawiania Twoich zmyśleń które inni mają traktować jako słowo objawione.Nie wymagam wiedzy o wszystkim u innych bo wyznaję zasadę pewnego noblisty ,że im więcej wiem tym lepiej wiem jak mało wiem...!
Co do dorna ,że z pochodzenia jest Żydem to sam mówił ale na starość byłby się ochrzcił w KK,trzeba się było chociaż trochę postarać.
Chcę Ci przypomnieć o klątwie jaka na Ciebie tu rzucono po ataku na jednego z komentujących-pięć notek napisałaś i ani jednego komentarza nie było....!
Jak się bloger na komentującego krzywi to się nie wyżywi ,wersja pierwotna dotyczy co prawda kupca ale i tu pasuje.
Nie pochlebiaj sobie i nie kłam ,że swój cenny czas poświęcam każdej Twojej notce.

Obrazek użytkownika Valdi

18-04-2017 [21:19] - Valdi | Link:

W logiczny sensie notka jest prawdziwa, bo wniosek jest prawdziwy. Przesłanka jednak nie jest prawdziwa ....
Prezes bodaj dwa razy wypowiadał się na temat przyczyn usunięcia Dorna (przynajmniej tyle razy to odnotowałem). Każda z tych wypowiedzi nie była jednak zadowalająca. Już bardziej przemawia do mnie to co pisze "zbieracz śmieci". Co do Kaczmarka "zbieracz śmieci" ma oczywiście rację. Od siebie wskazałby rolę niejakiego mecenasa Taylora i jego pozycję  w środowisku prawniczym Gdańska i gdańskiej opozycji od lat 70-tych . To bardzo dwuznaczna postać. Ktoś powinien napisać więcej o nim . Wówczas z pewnością napisano by co nieco o Borusewiczu.
Esko - to teraz ty wywalasz z Naszych Blogów ? Myślałem że tylko dr. Targalski :)))))

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-04-2017 [22:03] - zbieracz śmieci | Link:

Oficjalnie podano ,że powodem odejścia dorna były jego nie płacone alimenty -po odejściach niby kolejnym rozbijaczem miano się chwalić...!?

Obrazek użytkownika Jabe

18-04-2017 [20:22] - Jabe | Link:

Prawda jest taka, że Antoni Macierewicz słusznie dostał po uszach, ale zbyt stary wyga z niego, żeby wszystko pogrzebać, dąsając się jak panienka. Istotne jest, czemu dopuścił, żeby „absolutnie marginalna sprawa” tak bardzo urosła.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

18-04-2017 [21:49] - Goral Supreme | Link:

A za co dokladnie "dostal po uszach" ??

Obrazek użytkownika Jabe

18-04-2017 [23:00] - Jabe | Link:

Za pchanie na świecznik pupila Misiewicza, za medal, „ministra”, kasę i co tam jeszcze było. Niezrozumiałe, a przy tym zupełnie niepotrzebne. No chyba że chodzi o coś więcej, tego nie wiem.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

18-04-2017 [23:53] - Goral Supreme | Link:

Smieszysz mnie Jabe.Brak jakiejkolwiek merytorycznosci w tej argumentacji..Uzywasz medialnych skryptow ..
Macierewicz jest Ministrem i dobiera sobie wspolpracownikow i awansuje  wedlug wlasnych preferencji..Ja ich nie znam tak jak i ty.."za medal'...?! Jezeli dal jakies odznaczenie to znajac Macierewicza ,Misiewicz zasluzyl sobie na nie."Kasa" ? jak kasa ?.." i co tam jeszcze bylo" :-)) No wlasnie co tam "jeszcze bylo" ?? Odpowiedziales sobie sam :"No chyba że chodzi o coś więcej, tego nie wiem."...
Misiewicz byl ofiara chamskiej nagonki.Nagonki wymierzonej w Macierewicza...a przez te proxi w PIS..Czyli NAS ,Srodowisko Patriotyczne tzw."lud Pisowski" jak Karnowscy nas nazwali ostatnio.
Wiem ,ze ty do Nas  nie nalezysz .Po co wiec tracisz tutaj czas i bijesz piane" ?

Obrazek użytkownika Jabe

19-04-2017 [00:15] - Jabe | Link:

Osobliwe ma Pan pojęcie o powinnościach ludzi na urzędach.

Obrazek użytkownika Jan1797

20-04-2017 [16:22] - Jan1797 | Link:

„Całość rozegrana czyściutko i wg prostych schematów”.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli to o rządzących, to co można napisać o blogerach? Popatrzcie na „salon”, płakać się chce. Ludzie Was czytają, trochę szacunku proszę.
Dyskusję ze zbieraczem, do której echo dołączył, można porównać z tezą; PO zgodziła się ustami Kopacz na 7600 uchodźców, N. ustami
swojego rzecznika na 10000 czyli razem zgadzają się na 17600.
Link dla tytanów pamięci (alternatywa) ; https://www.youtube.com/watch?...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Goral Supreme

18-04-2017 [21:45] - Goral Supreme | Link:

Hmmm.Znamiennym dla ,mie jest brak w tym oswiadczeniu Naimskiego jakiejkolwiek deklaracji o podobnym wydzwieku w  kierunku obozu "prezydenckiego"...
Mam dziwne wrazenie ,ze Naimskiego oswiadczenie bylo skierowane w tamta strone..
Dzisiejszy List Prezydenta do MON (Macierewicza) byl powodem mojego zdziwienia...O co tutaj "chodzi" ?
Jest DOBRZE wiec po co tworzyc konfrontacje w obozie Patriotycznym ?

Obrazek użytkownika eska

19-04-2017 [02:15] - eska | Link:

List jest nie dzisiejszy, tylko z 16 marca, czyli sprzed spotkania PAD z Macierewiczem. Ktoś bije pianę na chama, a wszyscy dajecie się wrabiać.
CBDO.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

19-04-2017 [13:39] - Goral Supreme | Link:

Rzeczywiscie !
Sprostowanie  w datowaniu listu ukazalo sie wiele godzin pozniej po informacji o SAMYM liscie.W miedzyczasie udalo sie wprowadzic zamieszanie w Oboz Patriotyczny.
Bez dwoch zdan autorzy informacji (srodowisko Karnowskich) dopuscilo sie kolejnej manipulacji,bowiem wiedzieli ,ze list byl wyslany w polowie Marca a tej wiadomosci nie podali wczoraj,stad wielu ludzi bylo zdziwionych "kolejnym" listem PAD do MA..
Wniosek oczywisty..Srodowisko Karnowskich i Ziemkiewicza probuje sklocic Osrodek Prezydencki z Osrodkiem Rzadowym.
Czy to jest osobisty "wybryk" srodowiska Karnowskiego czy ktos wiekszy za tym stoi jest pytaniem ..Pzdr.

Obrazek użytkownika Leonarda

19-04-2017 [09:14] - Leonarda | Link:

Witaj - dzięki za te ciekawe wyjaśnienia. Z tą idiotyczną zadymą wokół Macierewicza i Misiewicza (co praktycznie na jedną zadymę wychodzi, bo i tak chodzi o A.M) już człowieka normalnie coś trafia. Rozumiem, że zależy na tym stronie przeciwnej ale dlaczego nasza strona to wałkuje i daje się w to plątać, to już w ogóle trudno zrozumieć. W każdym razie ludzie tego nie rozumieją ale patrzą i punktują. A część tzw."zwykłych wyborców" też, niestety, dała się w to niepotrzebnie wciągnąć i staje po stronie tej nagonki na M. I co - odsuną go - i co niby potem? Rozłam i krach totalny? Bo tak by się to skończyło. Serdecznie pozdrawiam