Ratujmy się, Pan nasz zmartwychwstał (!!!)

Nie, nie! Do tytułu notki nie wkradła się literówka!

Bo Chrystus zmartwychwstał, a ja miast się radować nie mogę uciec od myśli, że gdyby Pan Jezus usiadł dziś przed telewizorem i obejrzał wiadomości w TVP1 i TVN24 srodze by się zatrwożył, że nad Wisłą są już dwie Polski, a wiekopomną Rzeczpospolitą przemieniono w jeden wielki dom wariatów. Zaś zmanipulowani przez polityków ludzie zaczynają właśnie wkraczać w ostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z paraliżującej racjonalne postrzeganie rzeczywistości maniakalnej nienawiści wszystkich do wszystkich, za czym jest już tylko czeluść piekła.

Polska choruje i coś złego się stało z rodakami. Znów Polak stał się Polakowi wilkiem, ludzie przestali się do siebie uśmiechać, stali się podejrzliwi, a ich wzajemna nieufność coraz częściej zmienia się w niepohamowaną agresję.

Więc w Wielką Niedzielę, nie dociekając, kto jest, czemu winien, kto pierwszy zaczął, kto jest chamem, a kto panem, kto jest lepszy, a kto gorszy, kto mądrzejszy, a kto głupszy chciałbym wszystkim bez wyjątku Polakom przypomnieć słowa ze wstępu do książki pt. „Od Polski do post-polityki” autorstwa profesora Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Andrzeja Nowaka, cytuję: „martwię się o to, co się stało z demokracją, z Rzeczypospolitą, z Europą Wschodnią, z Europą. Co dzieje się z rzeczywistością w magmie płynącego z posłusznych (komu?) mediów przekazu „pi-ar”..., że następuje narastające poczucie rozpadu wspólnoty, którą stworzyły poprzednie pokolenia Polaków..., że należy rozważyć możliwość końca naszej historii…”.

Ja jeszcze dodam, że tym razem sytuacja jest naprawdę krytyczna, gdyż służby grupujące odpowiednio wyszkolonych zawodowców zdają się nadal ogrywać amatorów tworzących dzisiejszą polską klasę polityczną, a nasi odwieczni wrogowie tylko zacierają ręce.  

Więc, nie ma nadziei na Polskę naszych marzeń?

Ależ jest, tylko ludzie muszą się opamiętać i nie patrząc na polityków sami wyzwolić się z pęt wzajemnej nienawiści. I znów potrzebna jest nam konradowska modlitwa:

Daj nam poczucie siły
i Polskę daj nam żywą,
by słowa się spełniły
nad ziemią tą szczęśliwą.
Jest tyle sił w narodzie,
jest tyle mnogo ludzi,
niechże w nie duch twój wstąpi
i śpiące niech pobudzi,

a także drogowskaz, który nam zostawił w spadku św. Jan Paweł II:

człowiek musi być silniejszy od warunków, musząc się przez te warunki przedrzeć siłą przebicia, pojętą nie jako talent kombinowania, ale jako siła tkwiąca w człowieku i wynikająca z jego wartości, wobec których wszyscy muszą zamilknąć...”.
Pomyślcie o tym Państwo w te lodowate Święta.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wilniuk

16-04-2017 [18:33] - wilniuk | Link:

"Ludzie muszą się opamiętać" ... Prośmy Pana Boga o nawrócenie naszego durnego społeczeństwa, a objawy podłości zwalczajmy  sami bezwzględnie!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2017 [21:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

@wilniuk

"a objawy podłości zwalczajmy  sami bezwzględnie!..."
-------------------
No, właśnie.

Obrazek użytkownika Tarantoga

16-04-2017 [20:28] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

" Zaś zmanipulowani przez polityków ludzie zaczynają właśnie wkraczać w ostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z paraliżującej racjonalne postrzeganie rzeczywistości maniakalnej nienawiści wszystkich do wszystkich, za czym jest już tylko czeluść piekła"---koniec cytatu.
Bełkot! Geolog wyczytał w internecie jednostki schorzeń psychicznych i skompilował chorobę...
Panie drrrr, ja się panu nie wtrącam do geologii,a pan pisze takie androny,że aż zęby bolą!
"Trzymaj się szewcze swojego kopyta".
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-04-2017 [21:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

"Panie drrrr, ja się panu nie wtrącam do geologii,a pan pisze takie androny,że aż zęby bolą!..."
-------------------------
W razie czego znam bardzo dobrego dentystę.

Alleluja!

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

17-04-2017 [02:08] - ExWroclawianin | Link:

0/100

Tarantoga, to wpis cwiercinteligenta..... 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-04-2017 [09:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Bardzo ciekawa dyskusja rozwija się wokół tej notki na S24 - vide: http://salonowcy.salon24.pl/77...

Pozdrawiam serdecznie w poniedziałek wielkanocny,
Krzysztof Pasierbiewicz
 

Obrazek użytkownika xena2012

17-04-2017 [12:41] - xena2012 | Link:

,,poczucie rozpadu wspólnoty'' ? Pan dopiero teraz to zauważa?Może warto się zastanowić i zdefiniować przyczyny. Bo tak powierzchowne i ogólmikowe potraktowanie tematu,uważając ,że nie ma po co wnikac w przyczyny jest bezużyteczne.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-04-2017 [14:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Może warto się zastanowić i zdefiniować przyczyny. Bo tak powierzchowne i ogólnikowe potraktowanie tematu, uważając, że nie ma po co wnikać w przyczyny jest bezużyteczne..."
--------------------------
Pani komentarz, jest właśnie modelowym przykładem takiej bezużyteczności, gdyż nic poza drobną złośliwostką nie wnosi do sprawy.

Bo Droga Pani Xeno dobry blog to taki, na którym autor blogu wrzuca temat, który jego komentatorzy rozwijają w dyskusji, jakiej w znakomitej większości przypadków na Naszych Blogach nie ma wcale, bądź prawie.

Dlatego powyżej dałem link do tej samej notki, którą opublikowałem także na salonie24, gdzie w przeciwieństwie do NB prawie zawsze rozwija się ciekawa dyskusja i wymiana poglądów, co też właśnie ma miejsce.

Proszę tedy zajrzeć na S24 i przeczytać znakomite komentarze vide: http://salonowcy.salon24.pl/77..., zamiast tu na NB przynudzać celem przypodobania się maniakowi @Tarantodze.

Z pozdrowieniem świątecznym poddaję to Pani pod rozwagę,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika xena2012

17-04-2017 [18:18] - xena2012 | Link:

TRochę trudno u Pana na blogu rozwinąć dyskusję,bo zaraz się okazuje że się przynudza,jest się ortodoksem ,ciemniakiem i prostakiem dyszącym nienawiścią.To i tak zostałam w miarę łagodnie potraktowana zapewne z racji Swiąt Wilkanocnych.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-04-2017 [14:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena

Droga Pani Xeno,
Proszę podać mi choć jeden przykład Pani merytorycznego komentarza związanego z tematem notki, do którego można się było merytorycznie ustosunkować. Będę wdzięczny za szybką i konkretną odpowiedź.

Pozdrawiam jeszcze świątecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

PS
Byłbym także wdzięczny za podanie choćby jednego konkretnego przykładu mojej odpowiedzi na Pani komentarz, w której napisałem, że jest Pani ortodoksem, ciemniakiem i prostakiem dyszącym nienawiścią.

Obrazek użytkownika spike

18-04-2017 [21:29] - spike | Link:

Bym się z Panem zgodził, ale jest pewne "ale":

"Polska choruje i coś złego się stało z rodakami. Znów Polak stał się Polakowi wilkiem, ludzie przestali się do siebie uśmiechać, stali się podejrzliwi, a ich wzajemna nieufność coraz częściej zmienia się w niepohamowaną agresję."
------
"Byłbym także wdzięczny za podanie choćby jednego konkretnego przykładu mojej odpowiedzi na Pani komentarz, w której napisałem, że jest Pani ortodoksem, ciemniakiem i prostakiem dyszącym nienawiścią."

Widzi Pan, w teście rozpacza Pan nad Polakami, potem pyta o przykłady swojego języka względem blogerki, zapominając że w stosunku do innych blogerów  tych i podobnych słów używał,.
Deklarował Pan i wymagał od innych szarmanckiej formy komentarzy, samemu nie przestrzegając swoich zasad. ja rozumiem, że można się wkurzyć i palnąć to i owo, ale od Pan można, a nawet trzeba spodziewać się o wiele więcej, w końcu to Pan kształtował młodzież, jest Pan zawodowcem, a zawodowcy powinni trzymać nerwy na wodzy.
Kto ma nam pokazać, jak zwyciężać mamy, jak nie akademicy czynni i emerytowani, chyba nie od Wałęsy czy Frasyniuka, Szetyny i im podobnych.
Pzdr.

PS
Ja i nie tylko, pisaliśmy, że często zgadzamy się z Panem, tylko czas i forma nam nie odpowiada, jest "wojna" i trzeba odbierać wrogom elektorat, a nie dawać im pożywkę, umacniając w wyssanej z palca pewności ich zarzutów, ich można zrozumieć, wali im się grunt pod nogami, tracą instytucje władzy, którą sterują Polską, nie czas na płacz.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-04-2017 [08:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

Mówiąc konkretnie, w Pańskim komentarzu nie ma nic konkretnego. Zablokowałem Pana na Salonie24 bo bawił się Pan w trolling, więc tu szuka Pan dziury w całym. Tyle.

Obrazek użytkownika spike

19-04-2017 [11:19] - spike | Link:

"Mówiąc konkretnie, w Pańskim komentarzu nie ma nic konkretnego."

no właśnie, tak jak często w pańskich tekstach, do których natchnienia dostaje po Szkle Kontaktowym.
Z tym blokowaniem, to nie sądziłem, że jest Pan aż tak naiwny, jakbym chciał komentować, to nie stanowi to problemu, a przy okazji, nie zauważył Pan, że najwierniejsi prawicowi fani Pana opuszczają, zostają jak zwykle wierni ci z totalnej,
w kwestii trollowania, "widzisz źdźbło w oku bliźniego........"

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-04-2017 [14:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

"a przy okazji, nie zauważył Pan, że najwierniejsi prawicowi fani Pana opuszczają, zostają jak zwykle wierni ci z totalnej..."
------------------------
Nie zauważyłem.

PS. A najgorsze jest to, iż Pan i nie widzi, że los obecnie rządzących jest przesądzony. I to mnie bardzo martwi, Panie @spike.

Obrazek użytkownika spike

20-04-2017 [11:35] - spike | Link:

"A najgorsze jest to, iż Pan i nie widzi, że los obecnie rządzących jest przesądzony."

o tym Pan "kracze: od samego początku, jak tylko PiS wygrało, a swoimi tekstami przykłada do tego rękę, do Pan nie dociera, że na "wojnie" nie odsłania się słabych miejsc, a wręcz przeciwnie, czy słyszał Pan kiedykolwiek, by totalniacy kiedykolwiek przyznali się do śmieszności, głupot, czy fatalnego poprzedniego  rządzenia Polską??? a już szczególnie w Pańskich ulubionych mediach mętnego nurtu.
Czy los jest przesądzony? możliwe, ale Pan już przesądził sprawę, a ja mam nadzieję, spokojnie obserwuję co się dzieje, nie takie kryzysy Polacy przeżyli, Polska przetrwała.
Był Pan w wojsku, to powinien wiedzieć, co się robi z panikarzami i podobnymi defetystami, a że jak jest, to dzięki podobnym Panu, Polacy nie idą do urn, bo nie wierzą, że można cokolwiek zmienić.