NIEWIERNI TOMASZE UNII EUROPEJSKIEJ. Wielkanoc 2017.

Na wstepie przepraszam za brak polskich znakow. Swieta spedzam u rodziny za granica, wiec korzystam nie ze swego komputera. Glowny powod wyjazdu – to wspolne spedzenie Swiat Wielkiej Nocy w gronie bliskich nam osob, ktorych losy rzucily na obczyzne. Czyli naszych polskich imigrantow.

To nasi (wraz z innymi przyjezdnymi) budowali potege Stanow Zjednoczonych. A i teraz ciezko pracuja na dobrobyt Niemiec czy Anglii. Zwolennicy przyjmowania islamskich „uchodzcow“ w Polsce czesto o tym mowia, stosujac wobec przeciwnikow przyjmowania obcych nam kulturowo „uciekinierow z Syrii“ emocjonalny szantaz. .

Zapomina sie jednak o tym, ze nasi rodacy w znakomitej wiekszosci nie szukali tu socjalu, tylko ciezko pracowali. I w drugim, trzecim pokoleniu byli juz wtopieni w tubylcze spoleczenstwo, wrecz nieodroznialni od miejscowych obywateli. Polscy emigranci nie stosujacy sie do zwyczajow goszczacych ich krajow i obowiazujacego w nich prawa byli wydalani lub surowo karani. I to zdaje sie calkiem normalna procedura.Gosc nie moze narzucac goscinnym gospodarzom swoich zwyczajow, np. strojow, zachowan, prawa szariatu...

Gwoli wyjasnienia: nie mam nic przeciw pomaganiom ofiarom wojny. Wiem tez, ze muzulmanie moga wydajnie pracowac i integrowac sie z obcymi spoleczenstwami. Warunek – musimy wiedziec, kto do nas przybywa, kontrolowac jego zachowanie (zero tolerancji dla przekraczajaczych prawo!) i przede wszystkim miec mozliwosc zapewnienia mu warunkow socjalnych i pracy. PRACY! Inaczej frustracja „obcych“ bedzie narastac i skieruje sie przeciw nam. Z podrzynaniem gardla wlacznie!

Kilka razy spedzalem juz swieta w krajach UE. W tym roku po raz pierwszy bede uczestniczyl we mszy sw. ze swiadomoscia zagrozenia potencjalnymi zamachami na chrzescijanskie koscioly, do ktorych otwarcie nawoluje ISIS. Rzecz w Polsce jeszcze obca. I oby tak bylo jak najdluzej.

Tegoroczne zyczenie spokojnych i radosnych Swiat Wielkiej Nocy nabieraja w zachodniej Europie bardzo doslownego znaczenia...

PS Przypominam moj stary wierszyk (z tomiku „Ja tu zostaje“), mimo tytulu jest on dosc luzno zwiazany ze Zmartwychwstaniem Jezusa. Mimo zmiany wladzy w Rzeczypospolitej wciaz jeszcze nie brakuje u nas „niewiernych Tomaszow“.

NIEWIERNY TOMASZ

„Uwierzę, gdy zobaczę ślady gwoździ w dłoniach...
Rękę w bok Jego włożę – wtedy się przekonam!”
Tak rzekł Tomasz Apostoł (Niewiernym nazwany),
Na wieści o cudownym Pańskim Zmartwychwstaniu...

Dziś „niewiernych Tomaszów” chodzą całe stada!
Swej głupoty czy błędu uznać nie wypada?...

***
Choćby czarno na białym zdrajców im wskazano –
Zasypiają spokojnie. I budzą się rano...

Choćby setki podsłuchów otwierały oczy –
Głusi będą na fakty... Bies ich zauroczył?...

Choćby pluły im w twarze polityczne szuje –
Udają, że deszcz pada... Nikt się nie buntuje...

Choćby mieli na zbrodnię dowodów tysiące –
Śmieją się z mgły smoleńskiej. Ciemność zowią słońcem...

Choćby wolne wybory podle sfałszowano –
Bruku rwali nie będą... Do walki nie staną...

Choćby świat spadał w przepaść... Wojna stała w progu –
Mówią: „Nic się nie stało”... I nie czują trwogi...

***
Wiara jest Bożym Darem. Poznanie – Nauką.
Każde z nich wybrać możesz, kiedy Prawdy szukasz...
Zaś ślepota na dowód na tacy podany –
To głupota kosmiczna... Lemingów... Baranów...

Jest granica uporu (czas już na myśl złotą),
Kiedy Tomasz Niewierny staje się... Idiotą...

Z cyklu znalezione w sieci polecam gorzko-slodki utwor z wielkanocnym przeslaniem.
"Zayazd" i Przyjaciele...
Wielka Radosc
https://www.youtube.com/watch?v=DtNM8E54f5g

PS Zapraszam mieszkancow Warszawy i okolic na nasz koncert patriotyczno-historyczny. Miejsce - Przystanek Historia, sroda, 19.04.br godz. 19.00. Marszalkowska 21-25.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Secesh

15-04-2017 [04:41] - Secesh | Link:

Nie rozumiem tego usprawiedliwienia we wstępie. 36 lat za granicą i w dalszym ciągu: ęóąśłżźćń, ĘÓĄŚŁŻŹĆŃ. .
Pozdrawiam i życzę wesołych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

15-04-2017 [09:55] - Lech Makowiecki | Link:

Jestem za granica raptem 3 dni. Ten komputer nawet zwykle litery ma poprzestawiane, wiec co chwila poprawiam bledy. Gdybym mial tu zostac na 30 lat, na pewno bym sie nauczyl :))) Radosnych i Spokojnych Swiat!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-04-2017 [11:24] - Imć Waszeć | Link:

Klawiatura i czcionki to nie jest jakiś wielki problem. Trzeba znaleźć na dole w pasku zadań z prawej strony taką ikonkę, która sugeruje używany w danym kraju język (Win 10). Jest tam symbol koła zębatego i słowo podobne do "Preferencje". Dalej w danym języku albo po angielsku będzie "Dodaj język". Wybieram teraz sobie z listy to co chcę: Afikaans, Shquip (Albański), Elsassisch (Alzacki), Amharyjski, Arabski itp.

Ja wzialem dla przykladu ten Alzacki i natychmiast z klawiatury znikn€ly mi polskie znaki, igrek zamienilo si€ z zet, pod srednikiem mam o umlaut ö, z shiftem é, pod cudzyslowem ä z shiftem à, otwierajacy nawias kwadratowy to ü, zamykajacy ¨, nawiasy sa przesuni€te w lewo itd. Ale nawet w tak beznadziejnej sytuacji mog€ uzywac polskich czcionek, o ile sa zainstalowane (to wyjasnia podglad fontow). W HTML jest to uzywanie tzw. Entities, czyli nazw znakow albo wr€cz ich kodow. Na klawiaturze tych znakow nie ma bo nie mieszcza si€ w ramach 8-bitowych stron kodowych (np. Windows-1250), na ekranie zas nie ma, gdy w pliku fontow nie ma dla nich glifow, czyli wektorowych obrazkow.

Entity w HTML-u to po prostu taki szlaczek: &[nazwa lub kod znaku];. Nazwy to na przykład ntilde dla hiszpańskiego n z falką, albo ouml dla o umlaut, kreseczki nad literą e w obie strony to egrave i eacute, są też użyteczne symbole grade dla stopni Celsjusza, czy times dla krzyżyka oznaczającego iloczyn. Kody (16-bit unicode, BMP = Basic Multilingual Plane) dają znacznie większe możliwości:
https://en.wikipedia.org/wiki/...(Unicode)
Kody wprowadza się albo dziesiątkowo (to jest niezbyt wygodne, bo prawie nikt się systemem dziesiątkowym w tabelach kodów nie posługuje) albo szesnastkowo, przykładowo: znak ͊, dec & #842;, hex ͊. Na przykład zakres 26000-26FFF obejmuje część znaków z języka chińskiego. Pisząc np. 𦀀 powinniśmy na stronie zobaczyć ? (o ile są zainstalowane odpowiednie fonty oczywiście). Tu użyłem kodu większego niż 16-bitowy, czyli przeszedłem płynnie do Plane 2.

Jeżeli chce się wygodnie posługiwać danym dzikim językiem azjatyckim bez instalowania i uczenia się obsługi jakiejś pokąsanej klawiatury, to ja polecam napisanie prostego skryptu w JavaScripcie, który pozwoli wybierać znaki myszką z tabeli i zapisywać w formie kodów Entity w tym samym dokumencie, co skrypt. Potem wystarczy Kopiuj-Wklej i te rzeczy. Wtedy tylko trzeba pamiętać o odseparowaniu ampersanda (pisze się po prostu jego Entity & amp; - rozdzieliłem spacją, bo to akurat się interpretuje właściwie) od reszty, bo w przeciwieństwie do okienek wprowadzania tekstów z tego forum, zostaną one zinterpretowane w locie i wyświetlone jako krzaki. Czyli w skrócie należy obrabiać surowy dokument tekstowy HTML w jakimś Notepadzie, a nie zawartość kontrolki forum dyskusyjnego, a kiedy nam uda się już zgromadzić odpowiednie szlaczki krzaków, to możemy przekopiować je do kontrolki (o ile ona akceptuje ten język, a ta tutaj akceptuje).

Wesołych i spokojnych Świąt życzę.