Sztokholm- zwalczajmy terror kwiatami i miłością

Sztokholm :  „ gwałt zwalczajmy pokojowo „

Taki napis widnieje na płacie sklejki zasłaniającej wyrwę w ścianie domu handlowego Ahlens.

Wyrwę tą spowodowała w ubiegły piątek ok. 14.53  ciężarówka szwedzkiego browaru uprowadzona i prowadzona przez islamskiego terrorystę – podobno azylanta z Uzbekistanu.

Zanim się zatrzymała na ścianie w.w. domu handlowego przejechała na śmierć dwóch Szwedów, Anglika, Belgijkę i poraniła poważnie kilkanaście innych osób.

Morze kwiatów rozkwitło  na schodach i placu Sergels Torg w samym sercu Sztokholmu w niedzielne popołudnie.

Tysiące ludzi zebrało się, by minutą ciszy uczcić śmierć niewinnych cywilów, którzy zginęli z rąk uzbrojonego w ciężarówkę cywila. Wielu pochlipuje cichutko,  wycierając  łzy w mokre rękawy kurtek.  Niektórzy po prostu płaczą. Nikt się łez nie wstydzi.

Panuje podniosła, pełna skupienia i namysłu atmosfera smutku, niemego sprzeciwu ale także miłości i zaufania do władz.

Volenti non fit iniuria - chcącemu nie dzieje się krzywda.

Ta stara rzymska zasada stwierdza, że jeśli ktoś z własnej woli wystawił się na działanie szkodliwe dla niego to do nikogo nie może mieć pretensji.

Do kogo mają więc  pretensje ogłupieni poprawnością polityczną mieszkańcy miast bogatej zachodniej europy ( piszę małą literą bo chyba na dużą już zach. europa nie zasługuje ).

I tak spełnia się niedawna  przepowiednia dwóch osób:

Islamskiego burmistrza Londynu, który po atakach terrorystycznych w Londynie  powiedział, że    ataki terrorystyczne są „częścią życia w wielkim mieście”.

Jego zdaniem duże miasta na całym świecie muszą się z tym liczyć.

Druga osoba to Erdogan „Jeśli Europejczycy nie zmienią swojego zachowania, to nie będą mogli bezpiecznie chodzić po ulicach. I to na całym świecie” te słowa były skierowane do Niemiec i Holandii po incydentach w tych państwach z udziałem  Turków.

Jaki z tego wniosek?

Volenti non fit iniuria.

Czyli mata co chceta.

( korzystałem min. z artykułu w Westdeutsche Allgemeine Zeitung z  10.04.17- str. 8 – „ Stockholm: Trauer, Trotz und Liebe „)

 A oświecone lewactwo polskie i zachodnie czy już wykupuje w hurtowniach  kredki ?  A może  jeszcze ma w rezerwie z Berlina, Paryża, Londynu, Sztokholmu ...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

10-04-2017 [09:46] - xena2012 | Link:

To nie tylko kwiaty i pochlipywanie! Jak media z emfazą donoszą-- zebrani trzymali się za ręce.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-04-2017 [09:53] - rolnik z mazur | Link:

A co poniektórzy to nie tylko za ręce. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika michnikuremek

10-04-2017 [10:46] - michnikuremek | Link:

Polska musi rozbudować marynarkę wojenną na Bałtyku, by chronić granicę północną przed Kalifatem Szwedzkim. Ponowny Potop może być znacznie gorszy niż ten poprzedni….
No i oczywiście wysoki płot wzdłuż Odry i Nysy Łużyckiej – a za nim – Obrona Terytorialna z bronią gotową do strzału….
A ponadto – ochrona granicy wschodniej – w Rosji 20% (ok. 30 milionów) to muzułmanie…. Czeczeńcy w Białymstoku już pokazali na co ich stać…. A gadanie, że „odnowa moralna” przyjdzie od Wschodu pozostawmy inteligentnym inaczej  na Zachodzie…. Statystyki dotyczące aborcji, alkoholizmu, rozwodów, AIDS, stref „no-go” w Moskwie mówią same za siebie…..
Tam jest być może jeszcze gorzej niż we Francji…..
Umiesz liczyć? Licz na siebie!
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-04-2017 [11:44] - rolnik z mazur | Link:

W Moskwie czy Petersburgu jest z pewnością gorzej niż w Paryżu czy Marsylii ale mniej się o tym mówi. Rosjanie nie są też tak opętani miłością bliźniego swego wyznania islamskiego niż zachodnioeuropejskie postępactwo. Co do rozbudowy polskich sił zbrojnych - pełna zgoda. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2017 [11:26] - Jabe | Link:

Ta stara rzymska zasada stwierdza, że jeśli ktoś z własnej woli wystawił się na działanie szkodliwe dla niego to do nikogo nie może mieć pretensji. – Pan tu propaguje odpowiedzialność zbiorową.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-04-2017 [12:15] - Imć Waszeć | Link:

Gatunek to jest w wielkiej skali synonim odpowiedzialności zbiorowej. Chyba postępactwo liberalne nie jest aż tak ponowoczesne, żeby zaprzeczać współpracy i współodpowiedzialności w ramach gatunku? Co sam liberalizm wniesie do tego tematu, prócz zagryzania się osobników za byle orzeszka?

Obrazek użytkownika Jabe

10-04-2017 [12:32] - Jabe | Link:

Największa konkurencja jest w ramach gatunku. Ale ja nie o tym. Chodzi o to, że odpowiedzialność jest indywidualna. Nie jest to bynajmniej pogląd ponowoczesny.

Co do „zagryzania się osobników za byle orzeszka”, każe mi się Pan tłumaczyć ze swoich wyobrażeń, by nie powiedzieć rojeń. Autonomia jednostki nie przeszkadza współpracy, ona ją umożliwia. Brojlery nie współpracują.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

10-04-2017 [12:34] - rolnik z mazur | Link:

Ja nic nie proponuję. Ja stwierdzam smutny fakt, że komunizm kulturowy szkoły frankfurckiej, Gramsciego i Spinelliego pustoszy umysły oświeconych idiotów. Jeszcze chwila a wrócimy i do stalinowskich metod terroru i właśnie odpowiedzialności zbiorowej, gdzie to " oświecone postempactwo " zmusi siłą i terrorem  bierną większość do wyznawania ich chorych pomysłów na wprowadzenie powszechnej szczęśliwości. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

10-04-2017 [12:52] - Słoń Podwawelski | Link:

Znany fragment fraszki: Gwałt niech się gwałtem odciska – rzekła dupa do mrowiska.
Parafraza: Gwałt niech się gwałtem odciska – rzekła Szwedka do Mughtasiba.
mughtasib (arabskie)- gwałciciel

Obrazek użytkownika niewierzacy ateusz

10-04-2017 [14:24] - niewierzacy ateusz | Link:

no cóż miłujcie nieprzyjacioły swoje a jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi  , było jeszcze coś o sukni i płaszczu :) wreszcie po 2 tys lat przynosi   efekt , fakt,że nie u  wyznawców , tylko wręcz przeciwnie,no  ale zawsze :)