Wczorajsza piaskownica Grzesia – ciąg dalszy

Najpierw chciałam zaznaczyć, iż to miłe, że moje skojarzenia i opowieści są inspiracją dla Poważnych Publicystów (PP), ale praca „pro publico bono” cokolwiek mnie już wkurza, bo skoro Oni biorą za to kasę, to niech chociaż link podadzą > kolejny przykład TUTAJ. I niech mi nikt nie wmawia, że to przypadek, bo takich „przypadków”, łącznie z całymi cytatami zerżniętymi na żywca, mam sporo w archiwum. A teraz wróćmy do tematu, czyli do Grzesia, są tu dwie sprawy do pokazania, których oczywiście PP nie widzą, ale cóż, taka widać moja karma, że robię za muzę :)))

Temat I
Wspominałam już o tym wczoraj, ale dziś postanowiłam pozbierać to do kupki, bowiem po porcji inwektyw i kłamstw ze strony opozycji, którymi nie wiadomo po co wszyscy PP się nasładzają, nastąpiła część druga przemowy, czyli programowa. Doprawdy nie rozumiem ślepoty PP i pozostałych komentatorów, bo to, o czym mówił Schetyna, jest porażające – oto skrót:
1. Jedna specustawa, która unieważni wszystkie reformy PiS.
Ktoś zapyta, jakim cudem? Tak się nie da! Da się, da - o ile uzna się lata rządów PiS za nielegalne. To jest właśnie pomysł PO, pochodzący oczywiście z UE, bo sami tego nie mogą przeprowadzić. Unieważnienie kadencji PiS jako niezgodnej z konstytucją to zamach stanu -  i to właśnie zapowiedział Schetyna.
2. Landyzacja Polski.
Dość długo bredził o małych ojczyznach, by na końcu powiedzieć, że kasa z UE i podatków pójdzie wprost do sejmików, a wojewodów się zlikwiduje. Ten pomysł KLD/PO przepycha od połowy lat 90-tych, mówiłam o tym i pisałam wielokrotnie.
Jak widać, to dalej obowiązuje, to jest ten plan niemiecki (formalnie UE), który omawiałam ze sto razy > Polska ma być podzielona na 6/8 dużych landów, zachodnie idą pod Berlin, a płd.-wschodnie do Galiczyny (Galicji).
Dlatego tyle było mowy o rzekomym zrujnowaniu Wyszehradu przez PiS, o Trójkącie Weimarskim itp. Niemcy nadal dążą do zakończenia podziału Europy wg planu Merkel-Putin, czyli do podziału Ukrainy na trzy części i do okrojenia Polski z ziem zachodnich i płd.-wschodnich. Dodatkowo Schetyna wzmocnił to obietnicą podniesienia wynagrodzeń urzędnikom tych landów.
3. Powrót PRL-bis
Obietnica wzmocnienia korporacji, zwłaszcza sędziowskiej i przywrócenia do służby wszystkich mundurowych „pokrzywdzonych” przez PiS to oferta do wszystkich byłych WSI, SB, TW i całej reszty. Bardzo ważna oferta wobec zamiaru przeprowadzenia zamachu stanu pod egidą niemiecko-rosyjską.
___________________________________________________________________________

Jak już wszystkim przejdzie podniecanie się głupawymi inwektywami PO i reszty z dnia wczorajszego, to radzę wrócić do przemówienia i uważnie posłuchać. Może wtedy zrozumiecie, dlaczego PO wyskoczyło nagle z wnioskiem o votum nieufności i dlaczego nie skonsultowało tego z resztą opozycji. Albo napiszę od razu, bo i tak się nie doczekam niczego rozsądnego ze strony PP – to było zamierzone jako twarde ostrzeżenie dla PiS. To miało wybrzmieć, żeby ludzie zaczęli się przyzwyczajać. I to nie był pomysł Schetyny, tylko ciąg dalszy zemsty za 27:1. Wczoraj UE ustami Scheta po prostu miała nam podłożyć „łeb konia” .

Ale nie wyszło, wszystko szlag trafił, bo Trump walnął tomahawkami w Syrię!

Temat II
I tu mamy przykład absolutnej głupoty politycznej Schetyny i reszty tej zaśniedziałej elity rodem z Barei. Wyjaśniam - przemowa Schetyny była ustawiona tak, żeby dać temat do rozwijania Junckerowi, Schulzowi i reszcie bandy, czyli otworzyć „padgatowkę” pod szykowany po wyborach 2019  zamach stanu. Tymczasem Trump zrobił dokładnie to, co niegdyś Thatcher w sprawie Falklandów, po prostu przywalił.
Tym samym zakończył nie tylko temat dyskusji o przywództwie, ale również temat Gibraltaru, rozpadu Wlk Brytanii itp. Inaczej mówiąc Unia została postawiona do pionu, a rojenia o nowych podziałach Europy i świata zakończone przy pomocy 80 tomahawków. Bardzo elegancko i symbolicznie, zwłaszcza wobec wizyty chińskiej w USA.
Trump wyjaśnił jednoznacznie, kto się liczy na świecie i z kim będzie się spierał poważnie o kształt przyszłości– są to Chiny. Reszta ma siedzieć na tyłku i nie wymyślać paranoi, które prowadza do powstawania kolejnych konfliktów zbrojnych i zbrodni. A co najciekawsze, panowie z UE zrozumieli natychmiast i już z ranka pognali ze stosownym hołdem wiernopoddańczym. Tylko głupi Schetyna został jak kołek na polu.

Gdyby ten nieszczęsny Grześ miał odrobinę rozumu politycznego, to wylazłby na trybunę i wygłosił takie zdanie >
„Szanowni państwo, wobec zaistniałej sytuacji międzynarodowej uważam, że nasze spory wewnętrzne trzeba odłożyć na spokojniejszy czas i dlatego wycofuję wniosek o votum nieufności dla rządu, natomiast apeluję do PiS o przyjęcie wspólnej uchwały, wspierającej uchwałę KE w sprawie poparcia dla walki ze zbrodniczym używaniem broni chemicznej.”

Czy widzicie słupki sondażowe po takim tekście? PO by pofrunęło w górę, a temat zamachu stanu odłożony na czas lepiej sprzyjający realizacji, bowiem dzisiaj podział, do którego zmierzają Niemcy i Rosja, właśnie się „rypnął” i trzeba będzie sporo czasu i zabiegów, żeby ewentualnie znowu do niego wrócić.
Niestety dla naszych wrogów, a szczęśliwie dla nas opozycję mamy głupią do imentu, więc mleko się rozlało, a my zostaliśmy poinformowani dokładnie, z kim mamy do czynienia i co nam szykowali. Brawo, Schet! Nagrodę oślich uszu masz jak w banku! Merkel pewnie sobie włosy z głowy wyrywa, a Putin się zastanawia, jak kretyna wymienić na lepszy model...
 
© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Jakiekolwiek  wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkowanego źródła! To wstyd, że muszę o tym przypominać, ale widać nie ma innego wyjścia w tym bardaku bezprawia, jakim stały się media.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

08-04-2017 [16:40] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Buongiorno Eva!
13 emerytura....tego jeszcze nikt nie wymyślił :-)))
A tu masz link do zaorania Szetyny zębiastego:https://www.youtube.com/watch?...
Ciao---P

 

Obrazek użytkownika Jabe

08-04-2017 [16:41] - Jabe | Link:

ad 1. A to można specustawą unieważnić rządy PiS? Tak czy owak, to nie byłby zamach stanu, bo tak zdecydowałaby demokratyczna władza z woli suwerena. Prawda?

ad 2. Państwo federalne, to wciąż państwo. A Grzegorz Schetyna chyba nie wspomniał o uczynieniu z Polski państwa federalnego. Wzmocnieniu samorządu daleko i do tego. A do rozszarpania Polski nie potrzeba zmian w samorządach. Swoją drogą, powtarza Pani przestrogi innego Grzegorza – Brauna.

ad 3. Za PRL wszystko było podporządkowane partii i władzy, korporacje też. Ich wzmocnienie trudno nazwać powrotem PRL-u. Zwyczajnie obiecał pewnym ludziom powrót nietykalności.

Temat II

Te tomahawki są zbyt drobną sprawą, żeby mówić o jakiejś specjalnej sytuacji międzynarodowej. Gdyby jednak rzeczywiście zrobiłoby się gorąco i opozycja z tego powodu wycofała wniosek, to faktycznie by klaskano, bo tego jeszcze nie było. Zamiast tego było po staremu. Mieliśmy wątpliwą okazję posłuchania marnych mówców i obserwacji kultury posłów obu głównych partii.

Obrazek użytkownika eska

08-04-2017 [18:47] - eska | Link:

ad 1. Byłby, bo nie można unieważnić ważnych wyborów poprzedniej kadencji.
ad 2. Wycofanie wojewodów i cała władza dla sejmików to federalizacja, tylko inaczej nazwana.
ad 3. Obecne obowiązkowe korporacje naruszają prawo do wolności wyboru i są zarządzane przez sitwy staruchów z PRL.

A poza tym wszyscy wiemy, że jesteś przeciwnikiem PiS, więc nie używaj głupich argumentów, bo szkoda czasu.

Obrazek użytkownika Jabe

08-04-2017 [19:06] - Jabe | Link:

ad 1. Jak suweren tak zechce, to będzie można. Czyż nie taka filozofia obowiązuje? A to wszystko na podstawie zapowiedzi GS, że hurtem unieważni reformy PiS-u. Naciąganie.
ad 2. Cała władza oznaczałaby rozbicie dzielnicowe. Co innego, gdy cała władza lokalna na poziomie województw. Znowu naciąganie.
ad 3. Zgadzam się z Panią całkowicie. Tylko staruchy z PRL to nie PRL, nawet bis. Ale OK, to bardziej kwestia etykietek.

Prawda jest taka, że to wszystko było po to, żeby skłonić Ryszarda Petru do głosowania za Grzegorzem Schetyną, by nie miał wątpliwości, kto tam jest samcem alfa. A Pani tu fantazjuje. Trzeba było przejść przez to na spokojnie, a nie wdawać się w awanturę, bo to tak na prawdę ich rozgrywki. W szczególności wystarczyłoby, gdyby prezes zakończył przemówienie po pierwszym zdaniu, zamiast przeciągać.

Obrazek użytkownika Wiśtawio

08-04-2017 [18:04] - Wiśtawio | Link:

A może pomyślimy o delegalizacji POnurej kompanii.

Obrazek użytkownika eska

08-04-2017 [18:48] - eska | Link:

Trzeba by im zarzucić zdradę główną, tyle że nie ma sędziów do sądzenia obiektywnie.

Obrazek użytkownika Wiśtawio

08-04-2017 [20:41] - Wiśtawio | Link:

Pierwsza część moim zdaniem nie podlega dyskusji a druga hmmm. no tak to może być problem.

Obrazek użytkownika Es

08-04-2017 [18:09] - Es | Link:

Pani Esko,kabaret autorstwa Schetyny zamienia się w jego dramat.Również i mnie na początku skojarzył się wierszyk Tuwima.Ale do czasu wystąpienia Prezesa,a szczególnie Pani Premier Szydło.Obraz Schetyny pzrypomniał mi wtedy stworzoną kilka dni temu przez Marcina P Brixena relację czołgisty armii zaprzyjaźnionego mocarstwa z pobytu w naszej pięknej ojczyźnie , bliskim spotkaniu trzeciego stopnia jego pojazdu z tubylcami na naszej drodze i niefortunnymi tego konsekwencjami.Otóż zachowanie i wygląd Przewodniczącego sugerowało,że po tym nokaucie, długo jeszcze będzie się budził w nocy wrzeszcząc to samo co ten biedny żołnierz goniony wspomnieniami.

Obrazek użytkownika eska

08-04-2017 [18:49] - eska | Link:

Lecę poczytać Brixena :)

Obrazek użytkownika gorylisko

08-04-2017 [18:53] - gorylisko | Link:

też się zastanawiałem na przyczyną tego wyskoku...bo to ciężko nazwać prowadzeniem polityki... tu nie chodzi o dobro Polski, ba o dobro całej tej ()uuujniii... to pieprzenie o wyprowadzeniu Polski powtarzane wbrew faktom, prawdzie etc. zgadzam się, to była podgotowka do następnej szansy dla muchy coby sobie znowu mogła pośpiewać...pardon, do puczu chciałem rzec... ale znowu, sprawa się rypła za sprawą hameryki... czy chodziło tutaj naprawdę o broń chemiczną ? niestety, prawda jest taka, że to tylko pretekst do przywalenia i pokazania całemu światu kto tu ma głos... rosja coraz bardziej rozpaczliwie próbuje pokazać siebie jako gracza z dawnych, dobrych czasów kiedy oprychy takie jak putin były funkcjonariuszami delegowanymi przez wierchuszkę do zadań specjalnych... sądziłem, że putin to gracz...pomyliłem się, to zwykły gangster który z lokalnego watażki stał się nagle cezarem...ta rola go najzwyczajniej przerosła... państwo rosyjskie się zwija a nie rozwija, to jemu by się przydał zastrzyk uchodzców...
Trump tym kopniakiem pokazał rosji, przy okazji szkopom, że on ma duuuużooo do powiedzenia i nie będzie rozmawiał z podrzędnymi patafianami... warto przypomniec elementy przemówienia Pani Premier Szydło; mogherini dzwoniła aby ustalić tekst wsytąpienia... a druga sprawa to spotkanie grupy wyszechradzkiej z uwaga: krajami benelexu !!
Co to oznacza ? Ano kraje Beneluxu nie zamierzają najwyrazniej uczestniczyć w tworzeniu rzeszy niemieckiej... daje to szansę utworzenia całkiem nowej jakości, nowego centrum decyzyjnego... czerwonej linii europejskiej na biurko Pana Prezesa Kaczyńskiego !!  W świetle tych zapowiedzi to już nie są mrzonki o reformie całej tej ()uuujniii,  to początek marszu ku Europie Ojczyzn...daj Boże by tak się stało... ale długa droga przed nami i obawiam się, że nie obędzie się bez ofiar...seryjny samobójca da znać...

Obrazek użytkownika eska

08-04-2017 [19:46] - eska | Link:

Dzięki za komentarz, miło poczytać kogoś, kto widzi coś więcej oprócz papki serwowanej publisi. 
Droga prze nami długa i wyboista, ale pozytywne znaki z obu stron po wizycie chińskiej w USA dobrze nam wróżą.
Putin to zwykły mafioso, zakładnik mafii sołncewskiej, rozbestwiony przez Niemców i Obamę. Wczoraj dostał w łeb pałką i tyle, o to chodziło w całym incydencie.

Obrazek użytkownika xena2012

08-04-2017 [18:56] - xena2012 | Link:

Grześ wylazł z piaskownicy ,otrzepał się z piasku,błysnął rekinim uśmiechem i zapowiedział rześko,że opozycja spotka się niebawem na błękitnym marszu.Wszystko już przygotowane zaznaczył samorządy zapewniają frekwencję i transport i zapinają przygotowania na ostatni guzik.

Obrazek użytkownika eska

08-04-2017 [19:47] - eska | Link:

Jaki znowu błękitny marsz???

Obrazek użytkownika xena2012

08-04-2017 [21:09] - xena2012 | Link:

No jak to ? Schetyna na spotkaniu z samorządowcami w Gdańsku zaprosił na nowy ,,błękitny marsz'' 6-go maja.Podaje tę wiadomość portal w polityce.pl.

Obrazek użytkownika eska

08-04-2017 [22:11] - eska | Link:

Portal wpolityce.pl wkurza mnie coraz bardziej. Po co oni o tym piszą? Kogo to obchodzi????

Obrazek użytkownika Leonarda

09-04-2017 [00:26] - Leonarda | Link:

Nie - no to po prostu już nieco bezczelne. Zrzynają naprawdę na chama. Rozumiem, czymś się zainspirować, nawiązać do czegoś czy coś podobnego ale to to już po prostu przekroczenie granic przyzwoitości. Ze mnie też zresztą kilka razy w ten sposób zerżnęli - liczby i dane, które gdzieś zdobyłam i całe zdania. Nie wiem, jak można upaść do tego stopnia i tak się szmacić. I - właśnie jeszcze brać kasę za nieswoją pracę, nawet nie podać źródła, na które się powołuje. Zresztą ja większości generalnie już nie czytam, bo i po co a liczby wejść mówią same za siebie - na dawnym Salonie było to wyraźnie widać. Podczas, gdy niezależni blogerzy mieli po kilka czy kilkanaście tysięcy wejść, to "zawodowcy" wiszący w tym samym czasie i na ten sam temat mieli tam kilkaset wejść. Na pocieszenie - "Kopia to najszczersza forma komplementu" - mawiała Mademoiselle Coco. :))))))))Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika eska

09-04-2017 [00:54] - eska | Link:

Powiem szczerze, że aż mi głupio, bo akurat tego autora bardzo cenię.
Niemniej lekceważenie nas, blogerów, przez zawodowców i traktowanie jako naturalne źródło informacji, bez potrzeby wskazywania na autora, jest coraz bardziej wkurzające. Dla nich bloger to nie autor, tylko jakiś maniak, co pisze za darmo, więc powinien się cieszyć, że Wielcy w ogóle go zauważają i raczą wykorzystać. Znosiłam to spokojnie przez lata, ale w końcu mnie diabli wzięli :)

Obrazek użytkownika Lektor

09-04-2017 [00:45] - Lektor | Link:

Tą piaskownicę dosyć dobrze komentuje Cejrowski  http://vod.gazetapolska.pl/154...

Obrazek użytkownika twardek

09-04-2017 [01:33] - twardek | Link:

Czuję się zdezorientowany tym, co piszecie. Sądzę, że uzasadniony – jak to się oficjalnie ujmuje - „przekonaniem”, atak USA na Syrię jest przejawem, szybszego niż w przypadku Obamy, ubezwłasnowolnienia obecnego prezydenta USA, przez pro izraelskie lobby. Lobby temu, wiszące w planie zaległości, mianowicie zniszczenie Iranu - wymknęło się dzięki Obamie i Rosji, na dłuższy okres, natomiast zniszczenie Syrii może się w tym „podejściu” jeszcze udać. I to wszystko. Zważywszy na wyłączenie przez Moskwę „gorącej linii”, w reakcji na atak, sytuację należy oceniać jako poważną. Tam naprawdę może się lada moment zacząć III WS.
Przełożenie napadu USA na syryjską bazę - na sytuację wewnętrzną w Polsce wynika chyba z niejasnych dla mnie nadziei, jakie można wysnuć z tego faktu dla potrzeb wyraźniejszego zwrotu w politycznych ocenach i preferencjach n. społeczeństwa.
---
Schetyna i jego komando to straszne kołki. Są oczywiście różne szkoły, ja, po wysłuchaniu ich wystąpień, doszedłem do wniosku, że właściwie tylko parę osób z PiS powinno pozostać na Sali w tym czasie. A Prezes tylko dla tego, by mieć okazję do reakcji i powiedzieć to, co powiedział – bo było zabawne i celne.
Natomiast szkoda czasu p. Premier dla tych bezczelnych głupków i kłamców. Tym „dialogiem” są niepotrzebnie nobilitowani. Adresatami tego rodzaju wystąpień powinniśmy być wyłącznie my, obywatele.
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

09-04-2017 [11:41] - krzysztofjaw | Link:

Witam serdecznie

Konkluzje i refleksje bardzo celne. Przecież nic nie dzieje się przypadkiem w geopolityce. Są rozgrywające USA, co potwierdziły atakiem na Syrię. Jest pretendująca do rozgrywającego Rosja, choć ma coraz mniej argumentów. Jest Iran, są Indie i te kraje stają się coraz ważniejsze i wątpię, czy USA zdecydują się na konflikt z Iranem. Jest IV Rzesza Niemiecka w postaci UE, przy czym Niemcy są dalej uzależnione od USA (przykład podsłuchów dokonywanych wobec Złotej Anieli czy nie do końca jasna faktyczna niepodległość Niemiec a nie jej prawna zależność wobec USA, UK czy nawet Francji). Jak Niemcy są traktowane i jak powinny być traktowane to pokazał D. Trump podczas wizyty Złotej Anieli u niego :). Jest UK, związana od zawsze z USA i mająca w "poważaniu" jakąś niemiecką UE - po prostu z niej wychodzi i tyle i ma rację. No i wreszcie są Chiny, dziś obok USA, największy rozgrywający geopolitycznie kraj. USA nie zdecyduje się na konflikt z Chinami ze względu na fakt ogromnego zadłużenia USA wobec Chin (po prawdzie to był kilkudziesięcioletni majstersztyk Chin - wykupowanie długu USA). To USA i Chiny będą dzieliły świat i dobrze, że na dziś dzień mamy bardzo dobre relacje z Chinami (Duda w Chinach, prezydent Chin w Polsce, Jedwabny Szlak). Sądzę, że Polska może być zarówno pomocna USA, jak i Chinom, ale tutaj potrzeba świetnej geopolitycznej gry i jak najszybszego spotkania Duda-Trump. Międzynarodowo byłoby świetnie, aby takie spotkanie odbyło sie przed spotkaniem Trump-Putin, ale to już tylko takie moje marzenie raczej...

Pozdrawiam

P.S.

Wskazałem Pani wykorzystanie przez dziennikarza wpolityce.pl Pani pomysłu i wkładu autorskiego. Niestety ja też mam wiele przykładów kopiowania moich tekstów lub wykorzystywania moich pomysłów i konstrukcji logicznego wywodu przez tzw. prawdziwych publicystów a nawet naukowców. Kiedyś mnie to nie wkurzało, ale ile można? Czytając nieraz tych PP oraz porównując ich teksty do niektórych tekstów blogerów aż... dziw bierze, że oni dostają za taki "chłam" kasę a blogerzy nic a nic... M.in. dlatego też rzadko publikuję artykuły (posty) dotyczące ekonomii czy gospodarki, bo wielokrotnie wyczytywałem moje konkluzje i konstrukcje w pismach fachowych drukowanych, oczywiście bez podania przypisu o autorstwie.

Obrazek użytkownika twardek

09-04-2017 [17:41] - twardek | Link:

"...USA nie zdecyduje się na konflikt z Chinami ze względu na fakt ogromnego zadłużenia USA wobec Chin..."
--- jeżeli już rozpatrywać perspektywę relacji tych krajów, to fakt, który Pan podał raczej sprzyja konfliktowi.