Pawła Kukiza sejmowa „oda do młodości”

Na dzisiejszej debacie nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o votum nieufności dla rządu Beaty Szydło, Paweł Kukiz zaczął swoje wystąpienie od słów: „Szanowny PO-PIS-ie!”, zaś resztę przemówienia poświęconą rządom partiokracji wygłaszał patrząc w górę ku galerii, gdzie o dziwo zebrała się spora grupka młodzieży współczesnego pokolenia „pięknych dwudziestoletnich”.

Obserwowałem tę debatę w całości. Sorry, ale powiem bez ogródek, że znowu byłem świadkiem podwórkowej nawalanki pomiędzy bezczelnym Schetyną i, jak na partię rządzącą nieprzystojnie butnymi posłankami i posłami Prawa i Sprawiedliwości. Mam na myśli wykrzykiwanie, dogadywanie, rzucanie obraźliwych epitetów, strojenie głupawych min, rechotliwy śmiech i temu podobne występki świadczące o coraz większym rozbrykaniu działaczy Prawa i Sprawiedliwości, również tych najbardziej prominentnych. I nie ma, co ukrywać, że posłowie PIS-u zachowywali się dzisiaj identycznie, jak niegdyś posłowie rządzącej Platformy.

A mnie przypomniało się, co pisałem UWAGA!, już w listopadzie 2012 w notce pt. „Bohaterowie są zmęczeni” – vide: http://salonowcy.salon24.pl/460264,bohaterowie-sa-zmeczeni, w której zwracając się do ludzi młodych „namawiałem” młode pokolenie do swoistej „rewolucji” przeciw temu, co wtedy wyprawiała Platforma Obywatelska.  Pisząc tę notkę, której fragmenty zaraz zacytuję nie wiedziałem oczywiście, że PIS wygra wybory 2015, na dodatek z przewagą sejmową i będzie miał realną szansę żeby rzeczywiście zmienić Polskę na lepsze, czemu kibicuję całym sercem.

Ale jednocześnie chciałbym, żeby ta cytacja była tym razem ostrzeżeniem dla Prawa i Sprawiedliwości przed pychą kroczącą zwykle przed upadkiem. Bo Platforma nie ma obecnie szans pokonać PIS-u, ale moim zdaniem coraz bardziej butna i zadufana w sobie partia Jarosława Kaczyńskiego może się potknąć o pokolenie młodych Polek i Polaków, którzy w pewnym momencie będą mieli już dość tych jałowych partiokratycznych kłótni między PISem, a Platformą i zechcą sobie po swojemu urządzić Polskę.

A teraz obiecane fragmenty notki pt. „Bohaterowie są zmęczeni”, cytuję:

„(…) degradująca rozwój kraju wojna polsko polska zdaje się nie mieć końca. Tusk jest doszczętnie zgrany, a zrozumiale zmęczony Kaczyński coraz częściej robi szkolne błędy. 

Nasuwa się tedy pytanie, co zrobić z hamującą reformowanie, a de facto rozwój kraju walką pomiędzy PISem a Platformą, od lat stymulowaną z zadziwiająco łatwo przychodzącym powodzeniem przez post-komusze służby?
Odpowiadam: Wszelkie próby politycznego rozwiązania tego problemu zarówno przez Tuska, jak i Kaczyńskiego są obecnie skazane na niepowodzenie, gdyż oni, a także ich partie, są zajęci przede wszystkim walką między sobą. I niezależnie od tego, która z tych dwu partii wygra kolejne wybory, pociągnie za sobą jedynie połowę Polaków, a żeby Polska ruszyła do przodu potrzebny jest rząd mający za sobą wszystkich, bądź prawie.  

Czyli nie ma już nadziei na silną i suwerenną Polskę???
Odpowiadam: Ależ jest! Konieczne są tylko zmiany systemowe, których dotąd nie udało się przeprowadzić żadnemu premierowi Trzeciej, a także Czwartej Rzeczpospolitej.

Ale jakie zmiany??? Słyszę pytania z lewa, z prawa i ze środka???
Odpowiadam: W Polsce trzeba wreszcie przeprowadzić konsekwentną i bezwarunkową dekomunizację, coś na modłę ogólnonarodowej dezynsekcji. Post-komusze gnidy zagnieżdżone w kluczowych węzłach struktury gospodarczo-politycznej kraju należy skutecznie wytępić, tak jak się leczy wszawicę. Ale, co ważne, nie na drodze represyjnej, co nakręcane przez służby media przypisują pokrętnie PISowi, lecz metodą efektywnego i ostatecznego odsunięcia ich od wpływu na rządzenie państwem. Ale do tego konieczna jest zmiana konstytucji.

Przecież to niemożliwe!!! Słyszę znowu wrzask Gazety Wyborczej, a także Gazety Polskiej.
Możliwe odpowiadam, tylko konieczne są przemiany fundamentalne.

Czyli???
Odpowiadam: Należy raz na zawsze odejść od kojarzonego z PISem i Jarosławem Kaczyńskim pojęcia „opozycji prawicowej”, które służbom udało się, nie bójmy się tego powiedzieć, doszczętnie ośmieszyć i zdewaluować w oczach opinii społecznej.

I co???
Odpowiadam: Dotychczasowy, stereotypowo pojmowany model „opozycji prawicowej” należy zastąpić całkowicie nową formą konstruktywnej opozycji ludzi młodych, której proponuję dać nazwę „opozycji niepodległościowej”, z tym, że słowo „niepodległość” powinno być rozumiane nie, jak dotąd, wyłącznie w sensie patriotyczno-narodowym, lecz także, a może nawet głównie, w sensie suwerenności ekonomicznej wobec działań Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Byłby to zupełnie nowy etos zmodernizowanego patriotyzmu kompatybilnego z bieżącą sytuacją europejsko-światową.

Przecież, póki co,  żadna władza na to nie da przyzwolenia! Słyszę drwiny od lewa do prawa.
Odpowiadam: Oczywiście, że nie da. I dlatego trzeba to zrobić na drodze „rewolucyjnej”.

Pan chyba oszalał!!! Przecież w dzisiejszej Polsce żadna rewolucja nie przejdzie!!! To są jakieś mrzonki!!! Panikują politycy PISu i Platformy.
Odpowiem pytaniem: A pamiętacie spontaniczny, a zarazem pokojowy protest młodych Polek i Polaków przeciw ACTA? Przecież to była „mała rewolucja”, która powaliła Tuska na kolana! Zdawało się wszechmocna Platforma okazała się bezradna jak dziecko wobec zrywu młodych ludzi, którzy się skrzyknęli w Internecie i w efekcie Tusk musiał ustąpić wycofując się tchórzliwie rakiem. A więc da się przeprowadzić rewoltę!!! I to w sposób całkowicie pokojowy!

Ale kto ma ich skrzyknąć?. Szydzą jedni i drudzy.
Odpowiadam: Z pewnością nie są tego w stanie zrobić politycy. Młodzi już politykom nie wierzą, bo ci wielokrotnie pokazali, że zajęci wyłącznie swoimi podjazdowymi wojenkami nie potrafią przeprowadzić Polski do „nowego świata”.

A więc, co należy zrobić???
Już mówię. Polsce jest potrzebna „Solidarność” nowej generacji. Tamta, zrodzona w Stoczni Gdańskiej, walczyła z komuną. Ale krwawo okupione zwycięstwo dziesięciu milionów Polaków zdradliwie zniweczyli przy okrągłym stole Michnik, Kuroń, Mazowiecki i Geremek, układając się z Jaruzelskim i Kiszczakiem.  

Ale co uaktywni tych młodych??? Oni mają wszystko w nosie! Śmieją się politolodzy.
Odpowiadam: Bieda i brak perspektyw życiowych.

Ale, kto ma utworzyć szeregi tej nowej „Solidarności”??? Dopytują eksperci.
Odpowiadam: Miliony wydukanych przez Donalda Tuska wykształconych Polek i Polaków tyrających na zmywakach w Anglii i Irlandii, a także miliony następnych, których to samo czeka już niebawem w Polsce. Mam na myśli tych, którzy będą zmuszeni pracować na niedających zabezpieczenia na przyszłość tzw. śmieciowych umowach. Do tego należy dodać padające drobne gospodarstwa rolne, a także wciąż rosnące rzesze absolwentów wyższych uczelni, które de facto „kształcą” niedouczoną, tanią siłę roboczą dla krajów „Europy pierwszej prędkości”.

Ale jak tę rewolucję przeprowadzić??? Pytają sceptyczni dziennikarze.
Odpowiadam: Tak, jak to zrobiła polska młodzież protestująca przeciw ACTA. Pamiętacie??? W swym proteście byli wspaniali!!! Wzniecili coś w rodzaju bezkrwawego „powstania styczniowego” Polski XXI wieku dającego nadzieję na normalność. Mimo trzaskających mrozów wykazali ogromną odwagę, samozaparcie, rozmach, siłę, potencjał intelektualny i zadziwiającą zdolność organizacyjną, lecz także, co bardzo istotne, młodzieńczą radość życia, pomysłowość i wielką kulturę. Obnażyli obłudę i bojaźliwie zachowawczą postawę Tuska, a także niemotę rządzącej klasy politycznej w zrozumieniu cyberprzestrzeni i problemów nowoczesnej społeczności. Pokazali, że jest szansa żeby zmienić Polskę, na co wielu straciło nadzieję. Nie dopuścili, żeby ich dokonania zagospodarowali dla siebie cwani rutyniarze. Dokończyli protest sami! Bez pomocy polityków!!

Ale, co konkretnie powinni zrobić???
Odpowiadam: Zamiast emigrować, z czym będzie nota bene coraz trudniej, powinni u siebie stworzyć własne, niezależne struktury, jak niegdyś „Solidarność”. Unikać wchodzenia w jakiekolwiek związki, bądź układy z partiami politycznymi, bo ich ograbią z pomysłów, które ogłoszą, jako swoje - politycy tylko to potrafią robić dobrze. A jak okrzepną organizacyjnie powinni stworzyć własną strukturę, zrzeszenie, stowarzyszenie, bądź jakiś całkiem nowy ruch obywatelski. Powinni działać wyłącznie własnymi siłami! Jak od zarazy stronić od „życzących im dobrze” pośredników i doradców, szczególnie z kręgów Gazety Wyborczej. Bo stać ich na samodzielność, gdyż w przeciwieństwie do skażonego komuną starszego pokolenia potrafią myśleć niezależnie!  A jak im się uda, pokażą światu, że można skończyć raz na zawsze z zarażoną starym myśleniem Polską rządzoną przez piszącą na komputerze jednym palcem sforę skostniałych mentalnie i skisłych ideologicznie, nieczujących bluesa zgredów.

A co na to powiedzą Tusk i Kaczyński???
Odpowiadam: O Tusku należy zapomnieć, bo to strusiowato nielotny fircyk, który się wielokrotnie wygłupił i skompromitował, jako niepoważny premier i polityk, a także skrajnie cyniczny lawirant.

Natomiast Jarosław Kaczyński, co by nie mówić niezniszczalne polityczne zwierzę, powinien teraz otworzyć drogę ku władzy pokoleniu młodych Polek i Polaków, o poglądach niekoniecznie prawicowych. A sam, choć sobie to trudno wyobrazić, powinien obecnie podprowadzić PIS do władzy, a po wygraniu wyborów parlamentarnych na jakiś czas usunąć się ze sceny politycznej (pamiętacie Sulejówek?) i dać szansę młodym ludziom by sobie zorganizowali państwo po swojemu, bo oni w przeciwieństwie do starszych pokoleń, czują nowe czasy. A Tusk na tym i tak nie skorzysta, bo, jak wykazują najnowsze badania, młodzi bezpowrotnie przestali mu wierzyć. 

Czyli wyrok na prezesa Kaczyńskiego??? Słyszę popiskiwanie triumfującej Platformy.
Odpowiadam: Ależ wręcz przeciwnie. Taki taktyczny „unik” Jarosława Kaczyńskiego odebrałby służbom koronny argument w straszeniu Polaków PISem. Zniweczyłby również dalekosiężne plany służb post-komunistycznych wywiedzenia w pole obozu patriotyczno niepodległościowego.  Bo nawet jeśli PIS wygra następne wybory, czego Polsce życzę, gdyż Platforma Obywatelska prowadzi nasz kraj do nieuchronnej katastrofy, niezweryfikowane wtedy, kiedy było trzeba służby, złożone z wyszkolonych na Kremlu zawodowców, nie pozwolą amatorom Kaczyńskiego skutecznie rządzić i wojna polsko polska zacznie się na nowo. Gdyż prawda jest taka, że jeszcze nigdy amator nie wygrał z zawodowcem, niezależnie czy to futbol, tenis, czy rozgrywki polityczne. Tylko młode, jeżdżące po świecie i świeżo myślące pokolenie ma szansę pokonać „zawodowców”, którzy też się na szczęście postarzeli. A jak się młodym uda wziąć sprawy Polski w swoje ręce, niechybnie przypomną sobie, kto im to umożliwił i być może zrobią Jarosława Kaczyńskiego prezydentem, żeby mógł kontynuować dzieło bliźniaczego brata, który zginął na służbie pod Smoleńskiem.

Ale kto stanie na czele tej „Solidarności nowej generacji”???
Odpowiadam: Każdy, byle nie polityk starej generacji. Klasa polityczna się ostatecznie skompromitowała. Od prawa, przez środek, do lewa. Odradzałbym także profesorów, gdyż wiem z doświadczenia, że im mądrzejszy uczony tym mniej się nadaje do rządzenia. Potrzebna jest całkiem nowa jakość polityczna, a także nieupolityczniony, uczciwy i twardy premier...”, koniec cytatu.

I co? Od czasu, kiedy to pisałem upłynęło pięć lat i nadal te same dwie największe formacje polityczne walczą ze sobą na śmierć i życie tylko role się zmieniły, wojna polsko polska trwa w najlepsze, a Paweł Kukiz może zacierać ręce, bo pamięta, że w wyborach prezydenckich 2015 zagłosowali na niego w znakomitej większości ludzie młodzi. A dlaczego na niego właśnie? Bo prawda jest taka, że Kukiz w sposób "rewolucyjny" radykalnie zmienił kody komunikowania się z ludźmi, czym trafił w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku niezrozumiałym dla zgredów z naczalstwa PIS-u i Platformy. Bo młodzi chcą, żeby było krótko, zwięźle, na temat, dosadnie, a przekaz był zgodny z formami komunikacji, jakie oni preferują. A Kukiz wyraża swoje myśli w takim właśnie opakowaniu. Odważnie, bez  kłótni, trucia, marudzenia i moralizowania. Ma być radośnie, szybko, migawkowo i konkretnie, a jak trzeba dosadnie i ostro. I, co paradoksalnie dla młodych jest bardzo istotne, Kukiz jest bardziej człowiekiem niźli politykiem.

Więc na miejscu Jarosława Kaczyńskiego mimo wszystko nie ignorowałbym tego „narwanego” muzyka, jeszcze bardziej odmłodziłbym partię, a przysłaniających panu Prezesowi ogląd racjonalnego postrzegania rzeczywistości zgredów zajmujących kluczowe stanowiska w partii i państwie wysłałbym na zieloną trawkę.

Jeśli PIS myśli o następnej kadencji musi teraz pokazać, że potrafi stworzyć kompatybilną ze współczesnymi realiami zupełnie nową jakość sprawowania władzy, albo lepiej, inną od dotychczasowej, zmodyfikowaną i unowocześnioną filozofię państwa. Bo jeśli będzie się upierał przy starej formule, nic z tego nie będzie, gdyż starszych będzie ubywało w sposób naturalny, a młodzi dawnej formuły nie zaakceptują, gdyż będzie dla nich zbyt afektowana i odstręczająco patetyczna. Trudno. Taki jest wymóg chwili.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, członek grupy inicjatywnej krakowskiego Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

07-04-2017 [19:16] - xena2012 | Link:

,,piękni dwudziestoletni'' jak przypuszczam byli elementem show pana Kukiza a ich obecność nieprzypadkowa i wcześniej uzgodniona.

Obrazek użytkownika Jabe

07-04-2017 [20:20] - Jabe | Link:

To by mu się chwaliło. Dotąd dobrą organizacją nie grzeszył.

Obrazek użytkownika xena2012

07-04-2017 [22:51] - xena2012 | Link:

Dzisiaj też szczególnie nie grzeszył.Jak zwykle lawirowanie i chowanie głowy w piasek przy głosowaniu.To taka swoista walka z systemem.

Obrazek użytkownika Tarantoga

07-04-2017 [20:02] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

A Echo24 dalej swoje...głosował na Kukiza i dalej będzie go popierał.
Pomijając lansowanie samego siebie "a nie mówiłem czyli stara notka" to maniakalne pieprzenie staruszka,który mimo demencji...musi wszystko skomentować i skrytykować PiS.
Tu jest notka na temat Kukiza: http://naszeblogi.pl/61463-kim...

Obrazek użytkownika Jabe

07-04-2017 [20:22] - Jabe | Link:

maniakalne pieprzenie staruszka, który mimo demencji... musi wszystko skomentować i skrytykować naszego pana dr.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

07-04-2017 [21:42] - ExWroclawianin | Link:

Absolutnie nie rozumiem jak mozna popierac politycznego menela jakim jest Pawel Kukiz, ktory podczas jednego z wywiadow otwarcie przyznal ze za doradcow ma bylych komunistycznych agentow z SB i napewno z WSW.....to przyznanie bylo dla mnie szokiem. Pawel Kukiz to czlowiek komunistycznych sluzb ktory robi te sama robote co Andrzej Lepper i potem Janusz Palikot. To jest DOKLADNIE grany ten sam scenariusz czy film tylko bardziej "kulturalnie" opakowany bez chamstwa i arogancji ktora soba reprezentowal ten cwiercinteligent z Bilgoraja. No wlasnie co on teraz robi? Moze prokuratura zainteresowalaby sie W KONCU jego "zabijaniem prezydenta Lecha Kaczynskiego i wypatroszaniem go...? Gdzie jest prokuratura? A pamietacie w jaki chamski sposob zachowal sie Pawel Kukiz w Telewizji Republika w programie pani redaktor Katarzyny Gojskiej-Heike??? Zbluzgal ja, nazwal od pisiorow i wyszedl ze studia.......pamietacie to??? I co. dzisiaj jest cacy??? A jaki tak naprawde oni maja PROGRAM POLITYCZNY dla Polski? Ja jeszcze nie widzialem ZADNEGO................wiec oni biora pieniadze jako poslowie za lenistwo i nic nie robienie......Krytykowac bezproduktywnie jak sie mowi Polsce potrafi kazdy glupi.

Dla mnie Kukiz'15 to V kolumna "spiochow" ktorzy tylko czekaja aby dokopac PiS-owi.......... dziwie sie ze tak "gladko" przechodzicie nad tematem Pawel Kukiz.....

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-04-2017 [23:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ExWrocławianin

"Absolutnie nie rozumiem jak mozna popierac politycznego menela jakim jest Pawel Kukiz..."
-----------------------
Dla pewności wyjaśniam, że notka nikogo nie popiera, tylko ostrzega partię rządzącą, iż partia Kukiz'15 może partii rządzącej odebrać sporo głosów. Notka mówi też, co należy robić by takiej sytuacji uniknąć.
 

Obrazek użytkownika marsie

07-04-2017 [22:27] - marsie | Link:

"jak na partię rządzącą nieprzystojnie butnymi posłankami i posłami Prawa i Sprawiedliwości" Panie dr, bez jaj - ile można?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-04-2017 [23:26] - Krzysztof Pasie... | Link:

@marsie

"Panie dr, bez jaj - ile można?..."
---------------------
A widziała Pani / Pan, jak w czasie debaty zachowywali się posłowie PIS-u? Wdając się ze Schetyną w podwórkowe pyskówki? Przecież PIS mówił, że nie będzie robił tego, co robiła Platforma. I co??? Mam na myśli posłankę Pawłowicz i posła Tarczyńskiego. A ludzie tacy już są, że właśnie to zapamiętają z tej debaty, a nie dokonania PIS-u o jakich mówiła Pani premier Szydło.
 

Obrazek użytkownika xena2012

08-04-2017 [07:20] - xena2012 | Link:

A jak mieli się wg Pana zachować? Gdyby siedzieli bez słowa i tak zostaliby skrytykowani że są nadęci i zbyt pewni siebie i milczą nienawistnie.,,Przecież PiS mówił,że nie bedzie robił to co robiła PO i co?'' Ano to,że PiS nie jest uwikłany w afery i przekręty,stara się rządzić sprawiedliwie i mieć poczucie tego,że się uda.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-04-2017 [10:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena

"A jak mieli się wg Pana zachować?..."
-------------------------
Siedzieć z kamiennymi twarzami pozwalając się łobuzom z Platformy do reszty skompromitować. Słowem ignorować głupków. Póki co nikt nie wymyślił lepszej metody.

Pozdrawiam Panią

Obrazek użytkownika Jabe

08-04-2017 [11:02] - Jabe | Link:

Zgadza się.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-04-2017 [11:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Jeśli ktoś jest zainteresowany merytoryczną dyskusją nad przekazem niniejszej notki zapraszam na Salon24 - vide: http://salonowcy.salon24.pl/76...

Obrazek użytkownika michnikuremek

08-04-2017 [14:00] - michnikuremek | Link:

Kukiz został wykreowany w celach destrukcyjno-dywersyjnych. W wyborach prezydenckich miał odebrać głosy Andrzejowi Dudzie.
Nie udało się.
Jego rola w parlamencie była rozpisana na dwa warianty:
1. Kukiz15 wchodzi w koalicję z PO-PSL-Nowoczesna i wtedy "żeby byłoby tak jak było" - zgodnie z życzeniem reżyserki Holland.
2. Kukiz wchodzi w koalicję z PISem i wtedy mamy powtórkę z lat 2005-07, a Kukiz robi to co wtedy robili Lepper z Giertychem. Rząd upada, nowe wybory i mamy "żeby byłoby tak jak było".
Kukiz biegał po tych wszystkich tefałenach i tokachefem, od Olejnik po Wojewódzkiego, którzy w ten sposób napompowali "antysystemowca".... :D
Wszystkie te scenariusze upadły, bo ciemna masa zagłosowała wbrew życzeniom oświeconych, postępowych elit i PIS uzyskał rządy samodzielne.
Przez ten ciemny elektorat wpadliśmy w sidła kaczystowskiego faszyzmu, a sfrustrowany Kukiz zamieszcza memy szydzące z wypadku pani premier i obraża żołnierzy wyklętych....
 

Obrazek użytkownika Jabe

08-04-2017 [14:38] - Jabe | Link:

Uważa Pan, że Paweł Kukiz został wystawiony, by odebrał Andrzejowi Dudzie aż tyle głosów, by ten odpadł? Zastanowił się Pan nad tym? Pytam ponownie, planowano drugą turę Komorowski – Kukiz? A może miał przegonić urzędującego prezydenta. Wówczas byłaby druga tura Duda – Kukiz. Tak, w tym przypadku Paweł Kukiz istotnie mógłby odebrać Andrzejowi Dudzie jakieś głosy. To Pan miał na myśli?

Przypuszczam, że Pańska ocena ugrupowania Pawła Kukiza jest tyle samo warta, co Pańskie rozważania prezydenckie.

Zwracam uwagę, że bieganie po TVN-ach mogło doprowadzić do zyskania głosów tych, którzy je oglądają. To raczej nie dotyczy pisowców. Więc komu odebrał głosy?

Acha, Paweł Kukiz dał wyraźny sygnał, żeby na Bronisława Komorowskiego nie głosować. Gdyby nie wyborcy innych kandydatów, Pawła Kukiza zwłaszcza, Andrzej Duda nie zostałby prezydentem.

Obrazek użytkownika michnikuremek

08-04-2017 [17:52] - michnikuremek | Link:

Kukiz miał przegrać w drugiej turze z Komorowskim. To oczywiste - po to go właśnie kreowały tefaeny i tokefemy.
Szanowny pan nie zauważył podczas wyborów prezydenckich następującego zjawiska: nie chcę głosować na Komorowskiego, ale i na pisowca Dudę też nie - więc zagłosuję na Kukiza....
Wielu moich znajomych właśnie poszło tym tokiem rozumowania.
To miał być klucz do zwycięstwa Komorowskiego w drugiej turze...
Za trudne? Nic na to nie poradzę......

 

Obrazek użytkownika Jabe

08-04-2017 [19:23] - Jabe | Link:

Jestem zaskoczony. Nie spotkałem się jeszcze z opinią, że Paweł Kukiz miał szansę na drugą turę. Tym bardziej zaskakuje mnie pogląd, że ktoś mógłby grać na to, pompując go w mediach TVN-opodobnych, a więc w dużej mierze kosztem Bronisława Komorowskiego. Jeśli Pan tak lubi analizować, proszę się lepiej przyjrzeć jego brawurowej przegranej.

Naturalnie wiele osób nie chciało zarówno „platfusa” jak i „pisuara”. Jednak oni tam powariowali, jeśli sądzili, że powtórzy się sytuacja z 1990 roku. Andrzej Duda w roli Tadeusza Mazowieckiego? Nie sądzę.

p.s. Natomiast opcję Duda – Kukiz da się w ten sposób obronić. Otoczony udeckimi gamoniami lelawy prezydent (niczym Tadeusz Mazowiecki), wypompowany na rzecz Pawła Kukiza przez rzekomo swoje media, przychodzi na metę trzeci. Tak, to jest jakaś koncepcja.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-04-2017 [18:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@jabe

"Przypuszczam, że Pańska ocena ugrupowania Pawła Kukiza jest tyle samo warta, co Pańskie rozważania prezydenckie..."
---------------------------
Przyłączam się do Pańskiej opinii.

Obrazek użytkownika michnikuremek

08-04-2017 [18:45] - michnikuremek | Link:

Szanowny Pan nigdy się nie zastanawiał dlaczego "antysystemowca" zapraszają do siebie Olejnik i Wojewódzki ?
Akurat TA telewizja chce obalać system?
To dlaczego nigdy tam nie wpuszczono Brauna albo Kowalskiego by pozwolić im się swobodnie wypowiedzieć?
Odpowiedź jest jedna: bo oni obaj są NAPRAWDĘ antysystemowi.
"Widzisz przedstawienie, a nie widzisz rzeczy" - takie słowa wypowiedział Wielki Szu do Jurka taksówkarza.....

Obrazek użytkownika xena2012

08-04-2017 [16:56] - xena2012 | Link:

Pański entuzjazm do młodości jest zaraźliwy ale proponuję spojrzeć mniej emocjonalnie na to przyszłe meblowanie świata przez młodych. Z entuzjazmem odnosi się Pan do protestu młodzieży w sprawie ACTA i chwała im za to tylko czy oni będą równie aktywni w innych  sprawach, Protestowali w obronie swojej najlepszej zabawki jaką jest internet,ale czy w sprawach Polski nie usłyszy się ,,Polsko nie oddałabym za ciebie nawet kropli krwi"? Nie wystarczy być młodym ,trzeba być jeszcze zaangażowanym i dlatego jak myślę wysyłanie na wewnetrzną emigrację ,,do Sulejówka'' Jarosława Kaczyńskiego(co sugeruje Pan od dłuzszego czasu) z powodu zaawansowanego wieku z pewnością spotka się z radością i pełnym zrozumieniem opozycji ale czy to utoruje drogę młodzieży do wzięcia władzy we własne ręce? Wielu młodych wcale nie jest zainteresowanych ani ulepszaniem świata,ani problemami Polski dlatego myślę,że ubliżanie starszym ,nazywanie ich zgredami,sugerowanie odsuwaniem od władzy z powodu nieumiejętności obsługi komputera jest w najlepszym razie przedwczesne.Poza tym nie bardzo sobie wyobrazam jak tacy poslowie jak np. Pomaska czy Nitras będą ten świat zmieniać,bo że wezmą sprawy w ,,swoje ręce'' to pewne.