Mamy zakaz mówienia po polsku,a za jego łamanie czekają kary

Od wielu miesięcy w brytyjskiej przestrzeni publicznej, dominującym tematem jest Brexit. Oczywiście najpierw był etap przedreferendalny, później poreferendalny, a teraz mamy sprawy dotyczące samych negocjacji rządu Wielkiej Brytanii po wyjściu ze wspólnoty europejskiej. Jednak dzisiaj chciałbym się skupić na fazie po referendum i jej wpływie na Polaków mieszkających na Wyspach. Już kilka dni po obwieszczeniu, że brytyjczycy chcą wyjścia ich państwa z Unii Europejskiej, jak za dotknięciem magicznej różdżki ktoś, lub coś zaczął nie lubić tego, co polskie. Atak na POSK w Londynie, spalenie szopy w Plymouth, śmiertelne pobicie Arka w Harlow. Mniejszych incydentów mamy na pęczki, tylko poszkodowani raczej nie chcą o tym mówić, a już na pewno zgłaszać odpowiednim służbom. Dyskryminacja i rasizm wobec Polaków na Wyspach wzrasta i nie ma, co do tego wątpliwości. Dzisiaj kolejna historia tego typu. Rzecz w którą jest mi trudno uwierzyć, ponieważ nie dotyczy jednostki, tylko całej grupy obcokrajowców w jednym zakładzie pracy. http://thenowypolskishow.co.uk...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

06-04-2017 [16:38] - eska | Link:

Sorry, ale pojechaliście tam dla kasy i lepszego życia, a nie z powodu prześladowań. To teraz trzeba się dostosować albo wracać. Tak to już jest w życiu, że albo rybki albo akwarium... W Polsce nie trwa krwawa wojna, jest bardzo niskie bezrobocie, jest praca - a jak się chce mieć lepiej , to trzeba ponosić konsekwencje.

Obrazek użytkownika gorylisko

06-04-2017 [16:55] - gorylisko | Link:

bardzo bym prosił nie mudrować się w tej sprawie... jakoś o wzroście incydentów z muslimami tak ciszej a i z innymi też...za to wzrasta dyskusja o Australii... czy przypadkiem nie jest to druga strona tego samego medalu ?

Obrazek użytkownika Guildenstern

06-04-2017 [17:01] - Guildenstern | Link:

Oto i komentarz pańci besserwisserki na ciepłej posadce, przelewającej z pustego w próżne. Kolejny przykład, że w oświacie trwa selekcja negatywna. ''Mind service'' zniknął i co? Już się Pańcia nie boi, że ktoś za nią chodzi? Ale leki to chyba odstawione przedwcześnie.
BTW, Ta urbanistyka to dla tych którzy mają za mało polotu by zostać architektami i są za słabi z fizyki i matmy by im powierzyć odpowiedzialność w budownictwie, tak? Inżynier od przestawiania klocków na makiecie.

Do Admina: Jestem chamski, wiem. Może nawet zasługuję na reprymendę. Ale arogancja dobrze ustawionych wobec walczących o byt jakoś mi zawsze podnosi ciśnienie.

Obrazek użytkownika admin

06-04-2017 [17:09] - admin | Link:

Obserwuję rozwój wypadków jakby co..

Obrazek użytkownika Art

06-04-2017 [18:05] - Art | Link:

"Sorry, ale pojechaliście tam dla kasy i lepszego życia"
Teraz rozumiem dlaczego tu i tam Pani Eska dostała ban.Męczennica,która została.Niegdyś niejaki Wałęsa też ogłosił w USA,że kto patriota (niczym Michnik nie dodał jakiego kraju)ten powinien wracać,bo teraz to już będzie dobrze.I było-swoim,czyli tym samym,ale przefarbowanym.Pani raczy zauważyć,że poza Polską żyje na całym świecie około 20 mln Polaków.Mają dzieci,które są w szkołach,mają pożyczki w bankach,mają pracę lepszą lub gorszą i mają (czasami) wolność.W dzisiejszej Polsce wyznacznikiem takiej wolności są sądy i tzw sprawiedlowość,którą widzieliśmy ostatnio w sprawie strasznego przestępcy Piotra Rybaka.Wpuszczono wszystkich do sądu,oprócz Polaków.Dziękuję.