Przypomnieliśmy, że Europa jest jedna

wPolityce.pl: Ostateczny kształt Deklaracji Rzymskiej to sukces polskiego rządu?
Ryszard Czarnecki: Oczywiście, trudno to inaczej nazwać. Polska wprowadziła do Deklaracji Rzymskiej wszystkie zmiany, na których wprowadzeniu nam zależało. Także dlatego, że przypomnieliśmy i pokazaliśmy, jakie są warunki jedności Europy.
Którą ze spraw, na których wpisaniu do Deklaracji Rzymskiej zależało polskiemu rządowi uważa pan za najważniejszą?
Nie chciałbym wskazać tylko jednej, wolę wskazać ex aequo dwie kwestie, sprawę europejskiej jedności, co wyklucza Europę dwóch prędkości oraz kwestię bezpieczeństwa, bo to dla Polski, kraju granicznego UE szczególnie istotne.
Jak przełożyć zapisy Deklaracji Rzymskiej na język realnej polityki?
Na razie prowadzimy 1:0, czekamy na dogrywkę za trzy miesiące. Zgodnie z umową zawartą na początku 2017 r. uzgodniono, że dokument wiążący państwa członkowskie na długą przyszłość, powstanie pod koniec prezydencji maltańskiej, czyli w czerwcu tego roku. Wtedy Polska będzie walczyć o umieszczenie zapisów, które są dla nas korzystne, ale również zapisów, które są dobre dla Europy pojmowanej jako związek podmiotów państw narodowych, Unia nie może być tylko chwilową koalicją większościową, która przegłosowują chwilowe koalicje mniejszościowe.
Czy negocjacje i podpisanie Deklaracji Rzymskiej poprawią wizerunek rządu po szczycie unijnym, na którym wybrano Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej?
Nie chodziło o kwestie wizerunkowe. Nie jesteśmy zakładnikami PR w polityce zagranicznej, rząd nie powinien podejmować działań, ze względu na to, czy to one się podobały sondażowo czy nie, ale realizować swoje zadania.
Tak.
Jak przywódcy unijni zareagowali na żartobliwy gest pani premier Szydło?
Żart pani premier został bardzo dobrze przyjęty. Powiedziałem do premiera Holandii Marka Rutte, że to bardzo profesjonalne, uśmiechnął się i pokiwał głową.
Panie pośle, zmieńmy temat. Dlaczego zdecydował się pan kandydować na funkcję prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego?
Chciałbym zwiększyć pomoc instytucji państwowych dla polskiego sportu, dla związków sportowych, klubów, sportu szkolnego.
Not. TP
*wywiad ukazał się an portalu wPolityce.pl
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-03-2017 [10:46] - Marek1taki | Link:

"Będziemy działać wspólnie, w zależności od potrzeb w różnym tempie i z różnym nasileniem, podążając jednocześnie w tym samym kierunku – głosi Deklaracja Rzymska przyjęta w sobotę przez przywódców 27 państw i instytucji UE. Unia jest niepodzielona i niepodzielna – podkreślono w dokumencie." http://www.naszdziennik.pl/swi...
Może lepiej nazywać sprawy po imieniu, czyli mówić o równych prawach państw Europy oraz wolności współpracy zamiast nowomowy o prędkościach, za którą kryją się nierówne prawa, restrykcje i manipulacje Berlina i Brukseli.
Tempo rozwoju jest sprawą państw i ich obywateli, która nie stoi w sprzeczności do idei dobrowolnej współpracy na różnych poziomach i nawet wynika, że politycy są tego świadomi. Ho, ho...

Obrazek użytkownika Biedronka

26-03-2017 [12:29] - Biedronka | Link:

To zwycięstwo choć w słowach tylko jest konsekwencją postawy rządu w kwestii kandydatury Tuska.

Gratuluję i pozdrawiam

Obrazek użytkownika twardek

26-03-2017 [16:12] - twardek | Link:

cz.I
Na pytanie: Którą ze spraw, na których wpisaniu do Deklaracji Rzymskiej zależało polskiemu rządowi uważa pan za najważniejszą?
 
odpowiedział Pan: „...sprawę europejskiej jedności, co wyklucza Europę dwóch prędkości...”
 
tymczasem w Deklaracji Rzymskiej jest zapis:
„...będziemy działać razem, w różnym tempie, z różną intensywnością, tam gdzie jest to potrzebne,...”
---
Rozbieżność pomiędzy Pańską informacją o fakcie a tymże faktem pozostawię bez komentarza. Chciałbym jednakże zachęcić Pana do podzielenia się z nami wyznawaną wykładnią tego, co dzieje się w Europie, mając na względzie brzemienne dla przyszłości wydarzenia, które w sposób widoczny są kreowane. By ułatwić zrozumienie tego, o co mi chodzi – sformułuję od siebie kilka spostrzeżeń

1. Osoba G. Sorosa, stan wyposażenia „uchodźców” (gotówka, instrukcje, możliwość zaokrętowania, otwarcie się Włoch i Grecji), zmasowana akcja propagandowa głównych na rynku środków masowego przekazu – zdają się wskazywać, że wędrówka ludów jest procesem zaplanowanym i bieżąco sterowanym,

2.przyjmowanie mas uchodźców, takich, jakimi są i w tej skali,ma na celu destabilizację struktur społeczno-ekonomicznych w krajach osiedlenia, obliczoną na wytworzenie wielokulturowej mieszanki wybuchowej, którą będzie się sterować w trybie zasady „dziel i rządź”. Pomyślane jako instrument wykorzenienia etnicznej-kulturowej tożsamości narodów Europy, która stoi na przeszkodzie likwidacji państw narodowych,

3. za procesami jw. stoi naczelne gremium, implementujące nowy porządek świata (NWO)

4.bez zgody i współdziałania Niemiec, to co się dzieje byłoby nie do przeprowadzenia. Niemcy mając bliską współpracę z Francją (antyamerykańską od czasu de Gaulle’a), a przede wszystkim z Rosją – byłyby nie do przymuszenia. Skoro „weszły” w multi-kulti tzn., że dostały ofertę atrakcyjniejszą od stopniowego podbijania Europy w trybie i na arenie UE.

5.Przedmiotem oferty musi być coś w rodzaju trwałej roli „zarządu europejskiego terytorium NWO”. Ścieżka NWO jest krótsza i pewna, gdyż zabezpieczona wsparciem wspomnianego wyżej „naczelnego gremium”, które dysponuje znakomitą większością aktywów (w tym wierzytelności) świata,

 

Obrazek użytkownika twardek

26-03-2017 [16:14] - twardek | Link:

cz II
6. Rosja, największe i najbogatsze a zarazem „nie skolonizowane” choć zaludnione terytorium – jest naturalnym wrogiem NWO, ale nie jest w stanie przeciwstawić się wolcie Niemiec, więc robi dobrą minę do złej gry, próbując ugrać, ile się da, aż się „zacznie”. Jeżeli nawet obecnie ma miejsce jakieś dogadanie pomiędzy NWO a Rosją, to Rosjanie zapewne nie mają złudzeń w jakim to kierunku pójdzie w przyszłości

7. Polska już wkrótce będzie napotykać coraz więcej czy to „projektów” UE, czy to bezpośrednich żądań, prowadzących do ograniczenia niepodległości. Szantaż, prowokacje V kolumny czy wreszcie groźba interwencji zbrojnej - będą instrumentami osłabienia biologicznego, gospodarki, obronności, wreszcie w sytuacji głębokiego kryzysu – łatwej wymiany rządu na „europejczyków”

---
 Panowie nie macie zwyczaju odpisywać na komentarze, co poniekąd rozumiem, ale może Pan przecież opublikować tu nowy wpis, w którym odniesie się do materii zgłoszonych tu tez. Może też pojawi się jakiś pomysł. W końcu otwarto na powtórkę roku 1939.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-03-2017 [22:52] - Marek1taki | Link:

Do Twardek
Ad.6 Właśnie oglądałem film o Snowdenie. Jeżeli traktować go serio, to został zwerbowany przez KGB za wiedzą CIA. Jeśli jednak do CIA trafił z górnej półki, a Rosja nie była pierwszą naiwną, to jest łącznikiem. Oczywiście mogą być inne rozwiązania.

Obrazek użytkownika twardek

27-03-2017 [00:24] - twardek | Link:

Ciekawe z tym Snowdenem, ale nie przypuszczam by na jego poziomie, i w ten sposób, rozgrywano ewentualne pozytywne neutralizowanie Rosji względem obecnej "przeróbki" Europy