Nowy, ale czy na pewno wspaniały świat?

Pisałem w poprzednich felietonach o tym, że marksiści rządzący Unią Europejską nie kryją się ze swym dążeniem zdobycia całkowitej kontroli nad społeczeństwami i że bardziej boją się zwykłych obywateli, niż terrorystów. Przy okazji nasuwa się kilka pytań. Dlaczego  tak dobrym celem dla terrorystów jest współczesny "cywilizowany" świat? Dlatego władze nie przejmują się przemycaną przez granicę Unii bronią automatyczną, ale solą w ich oku jest pistolet w ręku zwykłego obywatela? Odpowiedź na te pytania przybliży nas do poznania prawdy.
Jeżeli wykluczymy to, że są głupcami albo szaleńcami, dojść musimy do wniosku, że zdając sobie sprawę z możliwych przeciwności w realizowaniu swych idei, przewidując, że społeczeństwa mogą się przed czasem zorientować gdzie się je prowadzi, neomarksiści prowadzą na naszych oczach największy, ale i najbardziej podły i niebezpieczny projekt socjotechniczny. Oczywiście ludzie pokroju komisarz Bieńkowskiej, przewodniczących Schulza czy Timmermansa są na to zbyt głupi. To raczej pożyteczni idioci, a nie mózgi całej operacji. Jaki to plan? Składa się z wielu elementów. Oto niektóre z nich:
Po pierwsze - zaplanowane zostało z dużym wyprzedzeniem wymieszanie etniczne społeczeństw. Proszę nie posądzać mnie o żaden rasizm. Rasizm, to utożsamianie różnic między ludźmi z fizycznymi różnicami i cechami takimi jak kolor skóry, proporcje poszczególnych części ciała itp. Jeżeli mówimy o tym, że terrorystom sprzyja wymieszanie etniczne będące faktem na terenie Europy Zachodniej i USA, to nie jest to w żadnym wypadku rasizm. Chodzi o to, że na jednym terenie mieszkają ludzie reprezentujący różne kultury ( znów podkreślam różnicę, rasizm zakłada wyższość jednych nad drugimi, tu mówimy tylko o różnicach) co osłabia kulturę miejscową. Terrorysta może się wśród członków własnej społeczności łatwo ukryć i uzyskać wsparcie. Dla zrozumienia o czym mówię, proszę sobie wyobrazić próbę przeprowadzenia zamachu terrorystycznego przez islamistę w Japonii. Tam nie ma islamistów i dlatego nie ma bazy dla zamachowców. Tam muzułmanin nie niknąłby w tłumie, tylko by się w każdym miejscu wyróżniał, zwracając na siebie uwagę.
Po drugie - rozbrojenie zwykłych ludzi, zwłaszcza względem terrorystów. Władza nie jest w stanie  - a ściślej - nie chce zapewnić szczelności granic, dopuszczając możliwość przenikania przez nie uzbrojonych w materiały wybuchowe i automatyczną broń terrorystów, jednocześnie odbierając broń palną zwykłym, uczciwym ludziom! Dramatyczne przykłady zamachów terrorystycznych, jakimi były: zniszczenie wież WTC w Nowym Jorku, przeprowadzony przez Andersa Breivika zamach na norweskiej wyspie Utøya, a także zamach w Paryżu w teatrze Bataclan w 2015 roku, pokazują nam tę samą prawdę. Gdyby wolno było mieć przy sobie naładowaną broń: na pokładach samolotów, które trafiły w WTC, wśród uczestników obozu na wyspie Utøya, na koncercie w paryskim teatrze, to kto wie, czy w ogóle do tych ataków by doszło! Obecność bezbronnych ludzi w tych miejscach była magnesem, który przyciągnął zamachowców. Proszę zwrócić uwagę, że wśród wymienionych przeze mnie zamachowców znalazł sie również Breivik. Człowiek białej rasy, określający sam siebie jako prawicowiec.  Tu nie chodzi o żaden rasizm, a o prawo do obrony swego życia. Prawo do obrony, które ma być realizowane wobec każdego zagrożenia, bez względu na kierunek, z którego nadciąga i bez względu na ideologię, z której pochodzi. Mam prawo bronić się zarówno przed islamskim terrorystą, "prawicowym" szaleńcem, najeźdźcą ze wschodu i z zachodu, jak i zwykłym rzezimieszkiem w ciemnym zaułku i włamywaczem chcącym obrabować mój dom. A najbardziej podłe jest to, że po ułatwieniu zadania terrorystom, poprzez rozbrojenie społeczeństwa, zamachami które są skutkiem rozbrojenia uzasadnia się dalsze rozbrojenie!
Po trzecie - wyeliminowanie, a w każdym razie ograniczenie możliwości protestowania - czyli  poprawność polityczna, zakazująca mówienia tego, co się myśli, o ile nie jest się zgodnym w swych poglądach z głównym nurtem. Spotkałem się w sieci z informacją, którą dobrze byłoby potwierdzić, że w Parlamencie Europejskim na pulpicie przewodniczącego zainstalowano specjalny przycisk, w kolorze - nieprzypadkowo- czerwonym. Przy jego pomocy przewodniczący parlamentu może nie tylko wyłączyć mikrofon nieprawomyślnie mówiącemu europosłowi, ale też jednocześnie spowodować wykasowanie zapisu całego fragmentu przemówienia w trosce o poprawność polityczną! Tym sposobem nieprawomyślne słowa nie zostaną ani zarchiwizowane, ani rozpowszechnione przez media! Orwell by sie nie powstydził... Podobno sprawa została opisana w prasie amerykańskiej, a zupełnie przemilczana w europejskiej! Innym przejawem tej poprawności politycznej jest cenzurowanie danych statystycznych dotyczących sprawców najbardziej drastycznych przestępstw, w rodzaju gwałtów i zabójstw, oraz autocenzura mediów, z jaką mieliśmy do czynienia na przykład po sylwestrowych napadach dokonywanych przez muzułmanów w niemieckich miastach.
To wszystko układa się w spójny ciąg działań! Dziś Unia gwarantuje terroryście prawo do swobodnego przemieszczania się, do mieszkania wśród swych współbraci w wierze, których wcześniej tu osiedlono! Odbiera uczciwym ludziom prawo stanowienia o własnym bezpieczeństwie, jednocześnie nie gwarantując absolutnie tego, że uzbrojeni bandyci, terroryści i szaleńcy zostaną skutecznie usunięci z otoczenia! Coraz bardziej ograniczana jest wolność słowa, dzięki czemu coraz trudniej wpływać na otaczający nas świat nawet, jeśli jest się posłem do Parlamentu Europejskiego!
 Jest oczywiście sposób w jaki marksiści, już po zdobyciu całkowitej władzy, poradzą sobie i z terrorystami. Jest tym absolutna kontrola poddanych i terror. Plus zamknięcie granic, tak po to, by nie wpuścić nikogo z zewnątrz, jak i przy okazji po to, by nikogo nie wypuścić! Po prostu: "Nowy Wspaniały Świat"...
 
Lech Mucha
 
Tekst ukazał się w tygodniku Polska Niepodległa (15.03.2017.)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

18-03-2017 [13:20] - Czesław2 | Link:

Dodam do tego bezwzględne zwalczanie jakichkolwiek poziomych struktur wśród ludności ( atomizacja społeczeństwa), używanie państwowego aparatu przemocy do realizacji tych celów. Ideologia , jak Pan to ujął, marksistowska, jest tylko przykrywką dla drukarzy kasy do stworzenia światowego centrum władzy. Niestety, ludzi, którzy są tego świadomi, jest może promil.

Obrazek użytkownika Losek

18-03-2017 [13:56] - Losek | Link:

Zgadzam się, co do atomizacji społeczeństwa. Ale nie jestem przekonany, że marksizm jest przykrywką dla finansjery. Jeśli tak, to nie są zbyt mądrzy. Albo mówiąc inaczej, ta część światowej finansjery, czy drukarzy kasy, jak to Pan ujął, nie rozumie, co popiera i zalicza się tym samym do pożytecznych idiotów (Jak np Engels, który był kapitalistą, a wspierał marksizm w XIX w). Marksizm prowadzi do biedy. Ludzie zyjący w systemie marksistowskim będą biedni. Nie bedą dobrym celem do "strzyżenia". Nie bedzie ich z czego "strzyc".

Obrazek użytkownika michnikuremek

18-03-2017 [14:13] - michnikuremek | Link:

Ludzie doprowadzeni do biedy zaczną się buntować. A wtedy trzeba ich "wziąć za twarz" i wprowadzić terror. Któż lepiej się nadaje na takich żołnierzy, którzy bez wahania wymordują ludność całych miast niż opaleni "lekarze" i "inżynierowie", których tutaj tysiącami do Europy obecnie przywozi włoska marynarka wojenna....?

Obrazek użytkownika Losek

18-03-2017 [13:56] - Losek | Link:

Zgadzam się, co do atomizacji społeczeństwa. Ale nie jestem przekonany, że marksizm jest przykrywką dla finansjery. Jeśli tak, to nie są zbyt mądrzy. Albo mówiąc inaczej, ta część światowej finansjery, czy drukarzy kasy, jak to Pan ujął, nie rozumie, co popiera i zalicza się tym samym do pożytecznych idiotów (Jak np Engels, który był kapitalistą, a wspierał marksizm w XIX w). Marksizm prowadzi do biedy. Ludzie zyjący w systemie marksistowskim będą biedni. Nie bedą dobrym celem do "strzyżenia". Nie bedzie ich z czego "strzyc".

Obrazek użytkownika Biedronka

18-03-2017 [14:30] - Biedronka | Link:

Trudno doszukiwać się logiki w tym co stało się w wielkich koncernach. To raczej prawa natury. Neomarksizm prawie na pewno obudził się w wielkich koncernach. To w nich doszły do głosu organizacje LGTB, dobrze nam znane z pracy w takowych "seasonal greatings" itp itd "święto kobiet" itp itd. Finansjera przeszła swój kryzys począwszy od USA z innego powodu- zwykłej pazerności natomiast marksizm w zarówno w USA jak i w Europie ma się wciąż świetnie, choć już teraz właśnie duże koncerny odnotowuja pustki.
Zanim zareagują na to politycy minie sporo czasu.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Czesław2

18-03-2017 [14:32] - Czesław2 | Link:

To nie jest ten marksizm, co kiedyś. Teraz drukarze zrozumieli, że minimum do jedzenia i piwo ludzie muszą mieć. Ale ani grama więcej. Poza tym, ideologia marksizmu nie jest tak jawnie wbijana do głów.Zastąpiono ją tematami zastępczymi, jakimi , każdy wie. Każdy system totalitarny musi mieć swojego wroga jednoczącego masy.

Obrazek użytkownika Jabe

18-03-2017 [22:44] - Jabe | Link:

Postrzegane minimum jest względne, podobnie jak bogactwo. Co do atomizacji natomiast – zgadzam się całkowicie. Jeśli relację człowiek–człowiek zastąpi się relacją państwo–obywatel, podległe masy stają się plastyczne.

Obrazek użytkownika Biedronka

19-03-2017 [16:24] - Biedronka | Link:

Każdy kto zetknął się z nauką wie, że wynik doświadczenia zależny jest od przyjętej metody badawczej i badanej grupy.
Innymi słowy panie Jabe, zapomniał pan, że w przypadku atomizacji na poziomie większym niż państwo plastyczne stają się całe narody....
To pan określa swoje minimum i stąd błędny wynik badania. 
Pomijam fakt, że nie można zastąpić relacji człowiek - człowiek relacją państwo- obywatel bo to kompletna bzdura. Relacja państwo - obywatel zawsze odbywa się via człowiek.

Obrazek użytkownika Jabe

19-03-2017 [22:15] - Jabe | Link:

Podmiana relacji człowiek–człowiek relacją państwo–obywatel stała się nieomal na naszych oczach. To, czym zajmowali się dawniej ludzie – jak choćby dobroczynność – stało się zadaniem urzędników. Tak, tak – urzędnik też człowiek, ale przychodząc do urzędu mamy w istocie do czynienia z maszyną – nie ważne, że składającą się z ludzi. Zastępowanie relacji międzyludzkich formalnymi relacjami o charakterze biurokratycznym, jest właśnie istotą tej atomizacji.

Skoro Pani zdaniem rzeczywistość zależy od metody, to nie ma sensu rozmawiać, bo wszystko jest względne. Mam nadzieję, że nie o to Pani chodziło, choć innego sensu nie znajduję.

Obrazek użytkownika fritz

18-03-2017 [14:34] - fritz | Link:

Bardzo dobry tektst.

Marksizm, to zydowska filozofia majaca na celu zrobienia jednego braterskiego narodu ze wszystkich ras, z wyjatkiem jednej, wybranej i prowadzacej, dzielnie podbija swiat.

Barbara Spectre wyjasnia:
https://www.youtube.com/watch?...

A tutaj pelna wypowiedz , od 20 sec,  dr.David Duke wyjasnia kontekst.
https://www.youtube.com/watch?...

Marks w 1848 polecal holocaust dla wytrzebienia mniej wartosciowych, przede wszystkim slowianskich narodow. Rosjanie przezyli to  czasie rewolucji, Ukraincy w czasie wielkiego glodu a Polacy zarowno w  Rosji jak i po II WS: zydokomuna wymordowala okolo 200 tys Polakow celowo mordujac Polska Inteligencje.
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

18-03-2017 [13:48] - Kazimierz Kozio... | Link:

Pare cytatow z Machiavellego. Poglady i rady na zbrojenie obywateli (poddanych) księcia, że najlepsza jest armia własna, nie zaciężna i nie posiłkowa (sojusznicza). Konsekwencją tego jest jego stanowisko w sprawie uzbrojenia swoich poddanych.

"Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę."

"Nie zdarzyło się nigdy, aby nowy książę rozbrajał swoich poddanych, przeciwnie, zawsze zbroił ich, gdy ich zastał nie uzbrojonych; broń bowiem, którą im dajesz, będzie na twe usługi, wątpliwi staną się wiernymi, wierni takimi pozostaną i z poddanych twoich zrobią się twoimi stronnikami. A ponieważ nie można wszystkich poddanych uzbroić, więc gdy dobrze świadczyć będziesz tym, którym dasz broń, z resztą ludu poczynać możesz z większą pewnością."

"Natomiast gdy im odbierzesz broń, zaczniesz obrażać ich, bo okażesz, że nie masz do nich zaufania, uważając ich albo za tchórzów, albo za mało wiernych, a jedna i druga opinia ściągnie na ciebie nienawiść. A ponieważ nie możesz pozostać bezbronnym, musisz uciec się do wojska najemnego. Gdyby ono nawet było dobre, nigdy jednak nie może być takim, by zdołało obronić cię i przed potężnymi wrogami, i przed niepewnymi poddanymi."

W tym cytacie autor pisząc o wojsku najemnym  ma na myśli nie tylko to, że wojsko najemne to  wojsko obce opłacane przez księcia, ale również jest nim armia złożona z własnych poddanych opłacana żołdem, czyli tzw. armia zawodowa hołubiona przez naszych obecnych książąt, a ta "nie ma  innego przywiązania ani innej pobudki, trzymającej je w polu, jak ta odrobina żołdu, który nie jest dość silnym bodźcem, by wojsko takie pragnęło umrzeć za ciebie. Najemnicy chcą bardzo być twoimi żołnierzami wtedy, gdy nie prowadzisz wojny, lecz kiedy przyjdzie wojna wolą uciec lub pójść sobie precz."

"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"

"W polityce bezbronni prorocy nie zwyciężają".

Nastepna porade zrealizowali sowieci:
"gdy książę zyskuje nowe państwo, które jako człon przyłącza do swego dawnego, wtedy musi rozbroić nowych poddanych z wyjątkiem tych, którzy podczas zyskiwania państwa okazali się jego stronnikami; lecz i tych trzeba z czasem przy nadarzających się sposobnościach uczynić ubezwłasnowolnionymi i zniewieściałymi i tak urządzić się, by wszelki oręż twego państwa był w ręku twych własnych żołnierzy, którzy żyli przy tobie w dawnym twym państwie."

Obrazek użytkownika Biedronka

18-03-2017 [14:52] - Biedronka | Link:

A zbrojenie to też silny zastrzyk dla własnej ekonomii. Zwłaszcza gdy nie na hurra, dopiero w obliczu zagrożenia a świadomie i konsekwentnie. Jest wiele dziedzin przemysłu które korzystają z rozwoju technologii w tym zakresie bo techniki zbrojeniowe to sam szczyt piramidy technologicznej ale i cenowej jeśli chodzi o wytwarzany produkt na świecie w tej dziedzinie.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-03-2017 [13:51] - Marek1taki | Link:

Podzielam ten pogląd. Inne interpretacje faktów są możliwe, ale dużo mniej prawdopodobne.
Po prostu w przyrodzie pewne rzeczy dzieją się naturalnie, a niektóre same z siebie w przyrodzie nie występują.

Obrazek użytkownika Biedronka

18-03-2017 [14:41] - Biedronka | Link:

Chciwość ludzka występuje w przyrodzie ;).
Wojny niestety też.
Natomiast marksizm jest nienaturalny i opanowuje głównie ludzi bezmyślnych. Natomiast podejrzenie, że mogą kontrolować te masy jest całkowicie błędne.

Stawiam, że nie tylko p. Merkel w zakresie bezpieczeństwa państwa jest kompletną ignorantką stąd te jej głośne opowieści o  "hot -spotach".
Można mieć tytuł doktorski w Niemczech i nie mieć wiedzy ogólnej niestety. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-03-2017 [16:28] - Marek1taki | Link:

Chciwość, lenistwo, strach, głód, seks... są motywami działań ludzkich. W podobno spontaniczne i jednoczesne zsynchronizowane działania, np.tzw. migrantów i władz niemieckich, trudno uwierzyć, że są naturalne.
Podobnie było w latach siedemdziesiątych z "pokojowymi" demonstracjami agentury KGB pod bazami NATO, albo równie "pokojowymi" demonstracjami światowej  lewicy przeciw wojnie w Wietnamie sprowokowanej i kontrolowanej przez światową lewicę.

Obrazek użytkownika Biedronka

19-03-2017 [15:22] - Biedronka | Link:

Oczywiście, że strategia agentury KGB jest choć znana jest wciąż groźna. Właśnie dlatego, że - jak to już wielu rosyjskich uciekinierów na Zachód opisywało, wykorzystuje zwyczajnie nasze demokratyczne wolności do destabilizacji państw.

Natomiast nie można stawiać moim znakiem znaku równości pomiędzy wszystkimi takimi ruchami a skutecznością działań agentury bo w tym momencie sami sobie strzelamy w stopę, nadając agenturze jakaś nadspodziewaną moc i potęgę. 
Przyczyny są naturalne a zadaniem ludzi mądrych jest wsparcie mechanizmów, które przywracają równowagę - również w sposób naturalny stąd warto rozdzielić działania agentury od samych tendencji marksistowskich. 
Niestety z takimi tendencjami będziemy moim zdaniem mieć do czynienia zawsze bo walka dobra ze złem - nie ma końca.

O tym jak Merkel mogła przejść w sposób "naturalny" od wstrzymania możliwości pracy dla Polaków do  kompletnie idiotycznego pomysłu zaproszenia imigrantów napisałam pod spodem i to jest fakt i cecha - zgodnie z moim doświadczeniem mocno "niemiecka". Lewica nie jest światowa - społeczeństwa mogą przejawiać pewne tendencje a część z nich bywa brzemienna w fatalne skutki. O Niemcach wiemy z historii, że ich struktury państwowe inne niż stricte militarystyczne zawsze nacechowane były rozbuchaną biurokracją. Tak jest i dziś. 
Oprócz cech negatywnych kierujących działaniami ludzkimi są też pozytywne. Tak się jednak składa, że Niemcy czy w ogóle państwa europejskie nie mają obecnie charyzmatycznych przywódców a bardzo niewiele państw ma takich - z misją. Jakie są tego przyczyny? Lepiej nazywać je po imieniu niż zwalać wszystko na bliżej nie określoną "lewicę" bo nad lewicą w charakterze strony "zła" nie można zwyciężyć ostatecznie.

Cd imigranci już wcześniej ciągnęli do Europy i zalewali bardzo określone państwa a organizacja FRONTEX była żałośnie niewydolna.
Merkel tylko zaogniła proces i narobiła jeszcze większego zamętu.

Polska w tej kwestii ma dobre wsparcie i dobrych przywódców a w kwestii imigracyjnej najsilniejsze wsparcie z możliwych - więc tu choćby i KGB i jego pochodne nic nie zdziałają.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-03-2017 [19:13] - Marek1taki | Link:

Nie stawiam równości między ruchami a agenturą tylko między nienaturalnymi ruchami a agenturą.
Tak samo nie stawiam równości między tendencjami marksistowskimi a agenturą tylko stwierdzam, że międzynarodowa lewica jest agenturą sama w sobie.
Działania Merkel i całej sieci w ramach, której działa, zwracają uwagę swoją nienormalnością. Jedna Merkel, niezależnie od ignorancji czy premedytacji, nie mogłaby złamać prawa niemieckiego, z Schengen i unijnego.
O tendencjach marksistowskich to możemy mówić jak ktoś używa nowomowy o migrantach i translokacji. Mnie też się to zdarza. Ostatnio pisałem o eurosceptycyzmie i to oczywisty nonsens. Nie ma żadnego eurosceptycyzmu tylko uniosceptycym. To UE jest przeciwna wspólnocie europejskiej i europejskiej cywilizacji.

Obrazek użytkownika Biedronka

19-03-2017 [20:13] - Biedronka | Link:

Mogłabym się z panem zgodzić ale jak pan wszystkich socjalistów zagoni do tej lewicy to wyjdzie na to, że Piłsudski to był lewak a chyba nie o to nam chodzi.

Trudno też nazwać błędy polityczne p. Merkel czy to co niekórzy nazywają schizofrenią polityczną działaniem lewicy (choć pewnie wynika to z jakichś pogłądów lewicowych) bo wszyscy przecież nie mamy wątpliwości że, A. Merkel kieruje się doraźnym interesem politycznym - który w Niemczech polegał na dojściu do koryta i konkurencji z SPD.
Nie wierzę - tak jak niektórzy nasi politycy w porówniania z M. Thatcher bo takie porównianie godziło by w talenta tej ostatniej pani.

Jednak możemy mówić o marksiźmie bo tak czy siak - gwoli prawdy marksizm wywodzi się z Niemiec. 
Co do Uniosceptycyzmu to zgoda ale dalej twierdzę, że głównym motorem zniszczenia w tym momencie są właśnie Niemcy.
O Holendrach mówić nie warto bo oni pojęć bezpieczeństwa w Europie w ogólne nie muszą rozpatrywać .. mają tego farta że są daleko od wszelkich granic a rynkowo przede wszystkim blokują nasze porty... 
Współcześnie Holendrzy są taką drugą Austrią.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-03-2017 [08:46] - Marek1taki | Link:

Trudno nie nazwać Piłsudskiego socjalistą. Z socjalistycznych pobudek jego patriotyzm był ukształtowany a nie z prawicowych. Nie chodzi o zaganianie kogokolwiek ale aby rozmawiać w oparciu o fakty.
Niemcy są narzędziem w rękach międzynarodówki socjalistycznej. Takim samym jak terroryści sprowadzeni do Europy.
Marksizm inicjował rewolucję cywilizacji socjalistycznej a ta jest wtórna do żydowskiej - jak pisze Prof.Feliks Koneczny.

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [12:58] - Biedronka | Link:

No i tak się właśnie wytraca dobrą energię na walkę z wiatrakami.
Nie ważne jak nazwiemy poglądy Piłsudskiego- jak Dmowskiego i jak Paderewskiego - wszyscy trzej zrobili dla naszej Ojczyzny bardzo wiele dając jej szansę niezawisłego istnienia.

Nie rozumie Pan tego jednak co robi marksistowska międzynarodówka w innych państwach.
Tak się bowiem składa - że przeważnie prowadzi do ich rozkładu i tak też można to już zaobserwować w Niemczech.

A to, że z tego korzystają rządzący takich państw jak Rosja - co dla nas jest hiper istotne to tylko oczywista - oczywistość pod tak szkolą swoich moskiewskich agentów.

Dlatego właśnie dywagacje polityczne a i te filozoficzne warto prowadzić w oparciu o twarde fakty- czyli ... po inżyniersku :)

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [13:19] - Biedronka | Link:

cd Piłsudski państwu polskiemu, jego niezawisłości nie szkodził- wręcz przeciwnie. A obecne trendy marksistowskie - to nic innego jak propaganda ludzi dążących do szybkiego sukcesu- otumaniania mas ludzkich (marzenia Stalina) dla szybkiego zysku.
Tacy ludzie to hazardziści, z mentalnością kobiety z ulicy nie zastanwiającej się nad tym co będzie jutro. O tych co ulegają propagandzie nie wspomnę bo to kwestia wyborów ludzkich i świadomości. Ci co stosują fałszywą retorykę neomarksizmu nie są ludźmi zrównoważonymi i najprościej odciąć zagrożenie przez odcięcie ich od dopływu pieniędzy z naszych podatków.
Druga sprawa to karanie tych przedstawicieli administracji, którzy dopuścili się działań na szkodę państwa polskiego nawiązując kontakty z obcym biznesem, (w tym medialnym) i to karanie skuteczne.

Ja postuluję od dawna odbieranie biernego prawa wyborczego. Tylko tyle, i aż tyle. Oczywiście wraz z immunitetem.

 

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [14:31] - Biedronka | Link:

Jeśli zaś chce pan roztrząsać kwestię tzw. filosemitów bynajmniej nie zainteresowanych losami Izraela - jak sądzę to tutaj taka zagadka.
Jak jest związek tego Starszego pana z tzw. opozycji totalnej
https://en.wikipedia.org/wiki/...

z tą amerykańską firmą znaną nieoficjalnie ze swoich "czerwonych" skłonności ;)

https://www2.deloitte.com/pl/p...

Podpowiem, że związek jest przez panów abslolwentów Szkoły Głównej, z biegłym rosyjskim i mocnym "gadanym"....

Ale może jest też jakiś inny związek poza towarzyskim.
W każdym razie udowodnone związki z binzesem obcym powinny ucinać możliwość pełnienia funkcji administracyjnych w państwie polskim a tym bardziej funkcji posła.

Koneczny raczej nie mógł przewidzieć tego, co dzieje się z pańśtwami i biznesem.
Przy okazji Deloitte nie jest jedną z tych firm ani inwestycji uważanych w USA za "strategiczne".

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-03-2017 [20:29] - Marek1taki | Link:

Koneczny nie przewidywał. On wskazał mechanizmy dziejów.

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [20:49] - Biedronka | Link:

Mechanizmy to warto opisywać w szczegółach na podstawie bieżących i aktualnych danych.
Tyle Banach w tej kwestii choć może nigdy nie ujął tego tak wprost jak to tutaj napisałam.
Historia to ważna nauka ale nie zawsze idealnie pokrywa się z opisem rzeczywistości zastanej obecnie. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-03-2017 [20:58] - Marek1taki | Link:

Koneczny właśnie na podstawie współczesnych mu i historycznych danych wskazał na mechanizmy wg jakich dzieje się rzeczywistość.
Wartość jego dokonań potwierdzona została przez fakt, że historia dalej toczy się zgodnie z jego historiozofią.
Dobranoc

Obrazek użytkownika Biedronka

21-03-2017 [11:57] - Biedronka | Link:

Mimo to nie jest nawet świętym, a Pan Bóg wielokrotnie przestrzegał nas ludzi, przed przekonaniem, że wiemy wszystko :). Zachęcał za to i zawsze zachęca do kierowania się dawanymi przez Niego przykładami w poznawaniu prawdy.

"Wartość jego dokonań potwierdzona została przez fakt, że historia dalej toczy się zgodnie z jego historiozofią." Niestety to tylko pańskie przekonanie a nie żaden fakt.

Pozdrawiam i dzień dobry.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-03-2017 [20:58] - Marek1taki | Link:

Z faktu, że nie wiemy wszystkiego nie wynika, że nie wiemy niczego. Nie ma co zarzucać historykowi, że nie jest święty, ani pokładać nadmiernych nadziei w moją świętą cierpliwość.

Obrazek użytkownika Biedronka

21-03-2017 [14:12] - Biedronka | Link:

Wracając do wątka głównego tzn prób połączenia interesów niemieckich i rosyjskich ze szkodą dla Polski to nie jest żadne odkrycie, że ktoś tam takie pomysły mógł mieć. Pan Koneczny w swoich teoriach jednak takiej opcji nie przewidywał. Nie znam wszystkich ocen Konecznego - znam trochę jego porównanie Niemiec do Bizancjum. Wiele z tych obserwacji jest ciekawych ale tak jak i niemieckie teorie o kształtach czaszki nie mają nic wspólnego ze zdolnościami intelektualnymi człowieka tak i jego teorie nie zawsze są trafne dziś.
My wciąż mało o Niemcach wiemy i dlatego wielu ludzi bazując na opracowaniach historycznych ma obraz Niemiec daleki od rzeczywistości. 
By dostrzec słabości tego pomysłu i móc przeciwdziałać trzeba jednak znać realia polityki niemieckiej ale też i rosyjskiej w Niemczech. Przy okazji pomysł Eurazji to pomysł nie do zrealizowania dla ewentualnych pomysłodawców choćby dlatego, że nagle graczem okazała się też (zupełnie niezależnie od nas) Turcja.
Niemcy przede wszystkim - choć bardzo wielu nie jest prorosyjskich nie radzą sobie z rosyjską propagandą a przy okazji ja mam inne teorie na temat Niemiec niż Koneczny choć nie jestem filozofem.
Zależność religii i państwa w cywilizacji niemieckiej była - jeśli prześledzić historię ich państwa inna niż opisywana przez Konecznego i nie jest to prosta zależność pt. państwo ustala ramy religii (tak jest we Francji) ale często odwrotnie. Władcy niemieccy próbowali swojego czasu podążać za Egiptem przyznając sobie władzę wyżsżą niż biskupią a w dodatku dziedziczną. Takie były faktyczne dążenia władców niemieckich na przestrzeni czasu. To raczej zaś przypomina kulturę faraonów a nie kulturę bizancjum, czy też kulturę określaną przez Konecznego jako Turańską.
W ten kontekst idealnie wpasowuje się też Hitler- który do teorii Konecznego nie pasuje ale do mojej teorii - jak najbardziej. Hitler dokonujący w podziemiach klasztorów pasowania swoich SSmańskich dowódców według starogermańskich rytów, Hitler mordujący księży tak jak mordowali komuniści.

Po to by skonfrontować teorie Konecznego z faktami wystarczy pojechać do Niemiec - i znając trochę niemiecki albo choć analizując obrazki można stwierdzić że w pewnych sprawach się jednak mylił.

Zwierciadło saksońskie czyli podstawy prawne w kulturze niemieckiej są dostępne - więc wszystko można obejrzeć. Zgodzę się z jednym- Niemcy nie są kontynuatorami kultury łacińskiej ale to wszystko z czym mogę się zgodzić, bo sama jestem tej kultury spadkobierczynią.
Nie można jednak być spadkobiercą kultury łacińskiej i nie wiedzieć, że w kulturze niemieckiej trendy antyżydowskie są obecne od zarania dziejów. A nie tylko od czasów Hitlera Bodajże Fryderyk IV ustalił arbitralnie, że Żydzi jako jedyni mogą się zajmować lichwą i tylko oni. W Zwierciadle Saksońskim - które przedstawia rysunkową piramidę prawną na samym dole mamy "Jude" i rzezimieszka.

 

Obrazek użytkownika Biedronka

18-03-2017 [14:13] - Biedronka | Link:

Coś w tym jest choć mocno Pan upraszcza. Generalnie był to tzw. trend establishmentu, czyli ludzi, którzy - zwłaszcza w Europie wiele zyskali na tzw. globaliźmie.
Przy czym zwłaszcza w Europie zbiegło sie to niestety z niemiecką, brukselską biurokracją i brakiem mechanizmów faktycznie chroniących przed tworzeniem monopoli.
Niemcy obserwując USA zamarzyli o takiej swojej przewadze w Europie a nadażyła się okazja wraz z walutą euro.
Przy czym Niemcy nigdy nie mieli klarownego prawa a biurokracja niemiecka była słynna jeszcze sprzed Hitlera. Nic więc dziwnego, że próba sprawowania zwierzchnictwa niemieckiego nad Europą legła w gruzach bo Niemcy są fatalni w logistyce a firmy niemieckie nie wiodą prymu w informatyce. 
I nie chodzi tylko o Niemców w Europie jest wiele państw które w biznesie idą "po trupach" i wciąż brak jest mechanizmów pozwalających na uczciwą konkurencję, ochronę parlamentów przed np wszelkiego rodzaju lobbyingiem wielkich koncernów czy to ubezpieczeniowych czy farmaceutycznych.
Poza kryzysem bankowym który w USA sie praktycznie skończył Europę dotknął kryzys wywołany wszak przez Niemców. Kryzys imigracyjny, który wynikał bez wątpienia z braku wyobraźni polityków niemieckich i braku zdolności strategicznych. Stąd Brexit.

Era olbrzymich koncernów na świecie się kończy zwłaszcza w technologii bo z racji na rozbudowaną administrację oferują ZA DROGI produkt. 
E Europie jednak koncerny są sztucznie podtrzymywane przez podatników via - niezbyt dermokratyczne parlamenty. I tak np w mediach niemieckich mamy już tylko w praktyce 4ry wielkie koncerny, z których wiele działa poza granicami kraju.
To nie może prowadzić do niczego dobrego więc by nie zbankrutować władze koncernów stosują zwyczajnie Goebbelsowską propagandę ...
Do czego ta z kolei doprowadzi - zobaczymy w każdym razie ludzie się obudzą bo marksizm na dłuższą metę to bardzo szkodliwa ideologia.

Obrazek użytkownika Biedronka

18-03-2017 [15:06] - Biedronka | Link:

Zresztą najlepiej obserwować to na małym przykładzie na szczęście nie tak niebezpiecznym jak sprawa najazdu imigrantów islamskich na Europę.
Dam Panu przykład Agory. Wszyscy wiemy, że nawet Soros zdaje się nie uchroni całkowicie tej spółki przez bankructwem
Receptą Spółki na "sukces" było lansowanie reklam przy jednoczesnym zachowania dotacji z budżetu. Dla właścicieli jednak i te dwa źródła to było za mało (tu już pomijam prywatne i najwyraźniej wyniesione z domu poglądy A. Michnika którego jak dotąd najlepiej określił Herbert.) bo postanowili aktywnie "współpracować" z koncernami farmaceutycznymi i klinikami "in vitro" lansując własną propagandę na łamach gazety. Stali się nie tylko tubą propagandową każdego kto zapłacił (wielkie koncerny) ale i tubą rządu, który też robił dobrze wielkim koncernom.

M. innymi dlatego - bo nie tylko ze względu na klęskę pomysłu A. Merkel z imigrantami ludzie w Polsce powiedzieli dość.
Nie przeceniajmy talentów marksistów. To sowiecka kultura by w bajkach dla dzieci promować "cwaniaczków" - najczęściej pod postacią lisicy.

Nam w Polsce to raczej nie grozi - natomiast na ludzi działających wbrew interesowi państwa na arenie międzynarodowej powinien być paragraf a już na pewno - odebranie definitywne biernego prawa wyborczego czyli możliwości kandydowania do jakichkolwiek funkcji polltycznych czy administracyjnych.

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika michnikuremek

18-03-2017 [14:20] - michnikuremek | Link:

Zupełnie niepotrzebnie tłumaczy się z "rasizmu". Rasizm to jedno z lewackich słów-pałek, którym zamykają usta oponentom. Inne podobne słowa-pałki to antysemityzm, homofobia, islamofobia itp.
Mnie natomiast zastanawia inna sprawa:  skąd czerwoni biorą to głębokie przekonanie, że po przeprowadzeniu przy pomocy islamskiej dziczy tej swojej rewolucji, znajdą siłę, by się owej dziczy pozbyć?
Całe to towarzystwo, którego frontmanem jest Soros ma już wybudowane rezydencje na Księżycu lub Marsie????
 

Obrazek użytkownika Biedronka

18-03-2017 [16:21] - Biedronka | Link:

Mało kto pamięta że partia A. Merkel to była partia wstrzymująca najdłużej jak tylko mogła możliwość pracy w Niemczech dla Polaków. Wtedy gdy brytyjczycy otworzyli granice na czym bardzo skorzystali bo ściągnęli do sieibie wielu ludzi dobrze wykształconych. 
Z postulatem otwarcia granic biegali marksiści z SPD. Merkel mogła wyciągnąć z tego wnioski tylko takie, że jeżdziła potem do Kanady by 'implementować" multi-kulti "sprawdzone" w Kanadzie na gruncie niemieckim. Najwyraźniej po niemiecku postanowiła "przedobrzyć" zapraszając muzułmanów do siebie nie widząc tego, co się dzieje w Niemczech i że wcale - zwłaszcza na wschodzie ci muzułmani nie integrują się łatwo.

Niemcy mają fatalnych polityków i nie ma tam prawicy z którą można cokolwiek dyskutować. Merkel dla nas lepsza od Shulza ale w sensie strategicznym czy pojęcia współpracy ekonomicznej po prostu chyba nie ma tam z kim rozmawiać.. Wskórać mogą coś nasi profesorowie czy osoby zatrudnione na uczelniach bo w Niemczech są jeszcze resztki szacunku dla ludzi z tytułami, ale bez ich pośrednictwa nie bardzo widzę możliwość nauczania polityków bez kompetencji do rządzenia krajem jak nie podejmować decyzji szkodliwych dla całej Europy.

Obrazek użytkownika xena2012

18-03-2017 [19:58] - xena2012 | Link:

A czym mieliby się martwić ci których nazywa Pan marksistami ? Co im miałoby grozić zamkniętych na codzień w swych luksusowych domach z ochroną,odgrodzonych od świata  przeciwpancernymi szybami limuzyn ? 

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [15:48] - Biedronka | Link:

a propos marksizmu obecnego też na uczelniach amerykańskich - to proszę o zwrócenie uwaga na comment do Markatakiego, nie chcę się już powtarzać.
Pozdrawiam