Ile znaczy słowo Prezydenta z 2% poparciem?

Wy macie swoje zasady, my mamy fundusze – miał powiedzieć prezydent Francji po wyborze Donalda Tuska. Nie pierwszy to raz, kiedy to politycy znad Sekwany pouczają Polaków. Wcześniej Jacques Chirac na wieść, że Polska dołączyła do grupy państw popierających wojnę w Iraku oświadczył: „Stracili okazję, by siedzieć cicho”. Niektórzy z zachodnich polityków groźnie pomrukują, jeszcze nieoficjalnie, ale dają wyraźnie do zrozumienia, że albo będziemy siedzieć jak mysz pod miotłą, albo przykręcą nam kurek z pieniędzmi. Tak właśnie wygląda Unia Europejska, Unia jednej prędkości? Wolne żarty! Już od dawna mamy do czynienia z Unią wielu prędkości, z tą różnicą, że wcześniej rząd polski potulnie milczał, a teraz – o dziwo - nie chce. Szoku poznawczego doznają stolice zachodnie, które przyzwyczaiły się do niemej Warszawy, a teraz ze zdziwieniem zauważają, iż Polacy nie gęsi i (swój) język mają. Niezmiernie sytuacja musi irytować opozycję totalną, która naznaczona jest syndromem klamki: Nie ważne czyją pocałować, ważne byleby obcą. Naprawdę wierzę, że oni tej sytuacji nie są w stanie – jak mówi młodzież – ogarnąć. Jak można mieć własne zdanie? Niepojęte.
To, co się dzieje wokół wyboru Donalda Tuska jest kolejnym dowodem, bo przecież nie pierwszym i nie najważniejszym, że Unia wymaga głębokiej reformy. Brak zmian doprowadzi do rozpadu UE. Otóż chcę powiedzieć, że to właśnie euroentuzjaści są pierwszymi grabarzami UE.  I na nic zadadzą się pohukiwania, że PiS chce wyprowadzić Polskę z UE. Nie chce i nigdzie nie znajdziecie, prócz własnych rojeń, żadnej wypowiedzi potwierdzającej tę irracjonalną tezę. Owszem, będziemy bronić naszego interesu, nawet wbrew oczekiwaniom wielkich tego świata, ale pomiędzy obroną interesów, a Polexitem są lata świetlne. Wiem – jak pisałam wcześniej – nie rozumiecie tego! Wam lokajstwo myli się z „głęboką myślą polityczną”. Błąd. Kelner jest (nie obrażając kelnerów) od podawania do stołu, a nie do siedzenia przy nim. W właśnie Francois Hollande nam to powiedział. My to zrozumieliśmy, a wy nadal będziecie krzyczeli „Donald Tusk”. I taka jest właśnie różnica między nami. 
Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

16-03-2017 [10:35] - xena2012 | Link:

,,Wy macie zasady ,my mamy fundusze'' dumnie stwierdził fircyk Hollande. Ja powiem,,my mamy zasady a wy stan wyjątkowy'' który trwa i trwa. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-03-2017 [13:52] - zbieracz śmieci | Link:

Pani Poseł domagam się zabrania paszportu dyplomatycznego ob.Tusk Donald i jego wszystkim polskim współpracownikom z ob.graś na czele.Skoro jest takim internacjonałem razem ze świtą ,rzad naszego kraju ma za zero a Polska nie jest mu do niczego potrzebna odebranie paszportu dyplomatycznego jest zasadne.
Podobnie jest z ob.Suchocka H.która odmówiła podporządkowania się decyzji rządu RP i nie opuściła Komisji Weneckiej mimo wygaśnięcia mandatu.
Rokoszanie dalej będą podlegali ochronie prawnej ze strony MSZ jak każdy inny obywatel ale pozbawienie ich przywileju jaki daje paszport dyplomatycznego byłoby dobrym ruchem zrozumiałym i akceptowalnym mimo kwiku jaki się podniesie

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

16-03-2017 [20:12] - Kazimierz Kozio... | Link:

to oczywiste ze zadne normalne panstwo nie moze aspirowac do kalifatu francuskiego. holland na skuterku wymykajacy sie z palacu elizejskiego zeby obcowac ze swoim ludem. taki prezydent jakie panstwo. ich subwencje sa celowe - chcieliby dokonczyc rewolucje francuska - matke zbrodni komunistycznej - na cala europe.