Wirus Tuska dotarł do Polski

Czy naprawdę wydarzyło się coś arcyważnego 10 marca w Brukseli? Czy dowiedzieliśmy się czegoś nowego o Donaldzie Tusku, albo o  demo - liberalnych elitach, których znakiem rozpoznawczym są te słodkie buziaki oraz ogarniająca ich pycha totalnej władzy nad Europą? To wszystko było jasne na długo przed tym szczytem, a fakt, że Donald Tusk nigdy nie był tak naprawdę polskim kandydatem, ani też nie był premierem pilnującym polskich spraw, to przecież też o tym wiedzieliśmy, tak jak i o tym, że Platforma Obywatelska jest partia zewnętrzną, która byt i przyszłość Polski opiera na karnym posłuszeństwie dominującym w Europie Niemcom. Żeby jeszcze za coś, za jakieś konkretne profity dla kraju. Ale nie, oni dają się .......... (wpiszcie co chcecie) za friko, za jednego Tuska na fotelu średnio ważnym, za to niewdzięcznym, bo ktoś będzie musiał teraz pełnić rolę żandarma w sprawie relokacji imigrantów i to będzie nikt inny jak były premier z Polski. On nie ma już nic do stracenia, o kasę głowa go nie boli, o żadnej prezydenturze w Polsce nie marzy - z tym żyrandolem był naprawdę szczery - a jeśli czegoś w ogóle się boi, to być może dopadnięcia przez polski wymiar sprawiedliwości. A tak poza tym, ten facet jest strasznie zestresowany i zastraszony, co było widać, i przed, i po jego ponownym "wyborze" - cudzysłów jest tu niezbędny.
 
Bezrefleksyjne są te majaczenia o porażce premier Beaty Szydło, MSZ, w ogóle całego PiS, tak samo jak bezkresna jest dziś głupota opozycji, wiwatującej na cześć faktu, że udało się wyizolować Polskę na posiedzeniu Rady Europejskiej, przy okazji łamiąc reguły zapisane w traktatach. Ale to przecież też nic nowego, elity brukselskie działają tak na co dzień. Junckera - Merkel i Hollande - wymyślili w pół godziny w zaciszu gabinetu. Radość PO z każdego najmniejszego błędu PiS, z każdego potknięcia, wywołuje u Schetyny czy Halickiego natychmiastowe szczytowanie, medialne wampiry obrabiają każde słowo, dłubią w nim tak długo, aż wyjdzie z niego straszny PiS. Nowe jedynie jest to, że PO i jej ulica weszły na wyższy poziom schamienia i wulgarności, nowe jest to, że opozycja już otwarcie występuje przeciwko naszym, polskim racjom, bo do tej pory się jeszcze trochę z tym krygowała. Że nie donosi, że Europa martwi się o Polskę i inne brednie na użytek elektoratu TVN.  Teraz już można rzucać w modlących się różnymi przedmiotami, a dziennikarkę z wrogiej opcji atakować fizycznie na ulicy, tak jak to działo się wczoraj na Krakowskim Przedmieściu. Wirus Tuska dotarł do Polski, i oczywiście, nie po raz pierwszy, stawiane jest pytanie o zdradę naszych, polskich interesów. A kiedy to Tusk realizował polskie interesy? Kiedy i w jakiej sprawie robiła to na forum Unii rządząca przez osiem lat Platforma Obywatelska? Wszystkich niepokornych, propaństwowych polityków Platformy, Tusk z niej wyrzucił.
 
Platformie w ogóle niepotrzebne jest silne państwo, ona potrzebuje go jedynie jako dekoracji i narzędzia do czerpania profitów z władzy. Tak było przez wszystkie lata rządów Tuska i Kopacz. I nieważne są, a przynajmniej drugorzędne, jakiekolwiek nasze polskie racje, nasz status w Europie. Układamy się tak, żeby nas klepali, żeby nasz zakompleksiony "europejski" elektorat wył z radości, kiedy Tusk staje ponownie na czele Rady Europejskiej i kiedy gani się polski rząd, że nie chce poprzeć Polaka, którego z Polską wiąże już dzisiaj tylko polski paszport. Tusk wygrał i Tusk przegrał, jeśli naprawdę śnił mu się powrót do Polski, ale mu się nie śnił, bo świadomie wybrał grę przeciwko polskiemu rządowi. Na jego "wyborze" nie kończy się gra i walka o polskie racje w Unii Europejskiej, tylko dopiero się zaczyna, i nie jest teraz trudniej niż było, bo wizja federalistycznej Europy, bez narodów i tradycyjnych chrześcijańskich wartości nie jest nowa, tak jak niczym nowym nie jest niezwykle silna, dominująca pozycja Niemiec.
 
 
Czy to będzie nadal Angela Merkel czy też Martin Schulz, będą się układać z Jarosławem Kaczyńskim i z polskim rządem, bo integracja gospodarcza zaszła zbyt daleko, bo mamy ze sobą poważne interesy. Nie upadnie też Grupa Wyszehradzka. Lament części prawicowych komentatorów, że trzeba teraz wstrząsnąć Prawem i Sprawiedliwością, rozliczyć, zdymisjonować, można tłumaczyć jedynie emocjami. Z jakichś powodów, to nie koło "fanatyków" PiS, tylko poważne i opiniotwórcze instytucje na świecie umieściły Jarosława Kaczyńskiego w gronie polityków, którzy zdecydują o przyszłości Europy. Więcej cierpliwości i zwykłej pokory. Szczepionka polskości nadal działa, wirus Tuska nie jest zbyt groźny, trzeba jedynie wszystko lepiej i jeszcze mądrzej organizować wewnątrz kraju, bo tu jest klucz do naszego sukcesu, a nie w Brukseli.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [15:30] - Jabe | Link:

Coś się wydarzyło naprawdę arcyważnego, skoro pani premier była witana kwiatami. Nie chodzi o to, co robi Platforma. Nic w tym nowego, nic w tym zaskakującego. Tu nie chodzi o nią, ani nawet o Donalda Tuska. Co więc się wydarzyło naprawdę arcyważnego 10 marca w Brukseli?

 łamiąc reguły zapisane w traktatach – Jakie?

Obrazek użytkownika gorylisko

11-03-2017 [18:55] - gorylisko | Link:

no własciwie to nic się nie stało, kompletnie nic... a te kwiaty co tak pana zabolały ? chcesz pan jaj...sam se znieś... ;-)

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [19:20] - Jabe | Link:

Na dzień kobiet?

Obrazek użytkownika mmisiek

11-03-2017 [15:53] - mmisiek | Link:

Tusk to pryszcz, on tu był najmniej ważny.
Istotna jest natomiast proporcja 27:1, w takim układzie sił o jakimkolwiek przekierowaniu UE na sensowne tory można zapomnieć bo okazuje się, że to zwykłe mrzonki.
Teraz jest kwestia jakie wnioski potrafi z tego wyciągnąć PiS oraz czy gloryfikacja UE i hipertolerancja dla jawnie antypolskich ośrodków siejących zamęt w kraju będzie dalej obowiązującą linią naszej władzy. Mam obawy, że wiele się tu niestety nie zmieni, a czas niemiłosiernie ucieka, za chwilę będzie już połowa kadencji.
 

Obrazek użytkownika Domasuł

11-03-2017 [20:51] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nic Pan nie rozumie. Tu nie toczy się batalia o UE, ale o mentalność Polakow, o ich wybory i swiadomosc tego kim sa i gdzie zyja. O emigracje. O dume. I tak dalej. Miedzynarodowe rozgrywki polityczne to tylko tlo.

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [21:36] - Jabe | Link:

No i jaki jest bilans?

Obrazek użytkownika Domasuł

11-03-2017 [22:12] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie czas i miejsce na podsumowania. To jest rozgrywka dlugoterminowa, rozpisana na lata. Kaczynski jest w niej graczem, Tusk - szwabskim pionkiem.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

11-03-2017 [17:44] - RinoCeronte | Link:

Trochę cierpliwości "please". Proszę poczytać gazety węgierskie, niemieckie, francuskie, hiszpańskie i wyłania się całkiem przyzwoity obraz Polski...

Obrazek użytkownika xena2012

11-03-2017 [20:41] - xena2012 | Link:

,,wirus Tuska ''jest na rękę Europie bo przecie trzeba rozładować jakoś kontyngenty imigrantów,a Tusk gwarantuje Unii wolne miejsca do ,,zagospodarowania'' w Polsce. Przecież żadne budżety nawet najbogatszych państw nie są z gumy i nie wytrzymają takiego naporu amatorów socjalu i darmowych przywilejów.A oni wciąż płyną i płyną.....

Obrazek użytkownika Lektor

12-03-2017 [00:44] - Lektor | Link:

Na szefa Unii Europejskiej mianowano (to nie były żadne wybory) kandydata niemieckiego przeforsowanego pod presją Niemców i wątpliwym, ale  poparciu reszty tchórzy europejskich. No bo jak inaczej to nazwać jeśli:
- Tusk chce rozlokować, szczególnie do państw Europy środkowej i wschodniej, tzw. emigrantów islamskich, lub nałożyć bardzo wysokie kary pieniężne za odmowę,
- Tuska program energetyczny to bezwarunkowa zgoda na kolejny gazociąg Nord Stream 2 pomiędzy Rosją a Niemcami,
- Tusk jest za UE różnych prędkości, co oznacza, że takie państwa jak np.  Słowacja będą na szarym końcu tego peletonu. Czyżby premierowi Słowacji nie dotarło to jeszcze do łba ?
I premierzy tych państw popierają Tuska na szefa UE ?  To jest conajmniej zdumiewające !!!

A zatem Polacy – róbmy swoje !!!   Róbmy pieniądze, bo dzisiaj kto ma pieniądze ten rządzi, a nie odwrotnie. Mamy teraz 2,5 roku. To wystarczający okres czasu aby wysoko wydzwignąć gospodarkę, a wtedy stawiać warunki.  Dwa i pół roku to wystarczająco dużo czasu aby zakończyć śledztwo Smoleńskie i przywieźć go do Polski pod eskortą.