Wyścig z czasem

Na początku chciałbym się odnieść do ostatnich wydarzeń dotyczących wyboru Tuska. Nie chcę się wysilać na własne dociekania jak trzeba by było postąpić i czy było to dobre, czy złe, podam tylko link do artykułu, z którym się zgadzam; http://opinie.wp.pl/zwyciestwo...

Teraz co do tytułu mojego wpisu chodzi mi o to, że Polska musi się spieszyć z rozwojem naszej gospodarki w celu przygotowania się do różnych scenariuszy mogących się przydarzyć w tej niepewnej sytuacji politycznej i społecznej w UE. Musimy się przygotować do jak największej samowystarczalności i wykorzystać czas i pieniądze z funduszy strukturalnych na swój rozwój i przestawić nasz eksport w jak największym stopniu na eksport naszych produktów poza państwa UE. Przez czas pozostawania w strukturach Jeuropejskich nie możemy pozwolić sobie za wszelką cenę na przeszczepieniu Polsce gangreny w postaci przyjęcia imigrantów z krajów islamskich. Dlatego rząd PiS-u musi przyspieszyć zaangażowaniu jak największej części społeczeństwa do przemian, które blokują jej struktury lokalne.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [13:12] - Jabe | Link:

To nie jest żaden pomysł, że trzeba robić tak, żeby było dobrze. A już zwłaszcza, że coś musimyPolska musi się spieszyć z rozwojem naszej gospodarki – Czyli co robić? Powołać ministerstwo do spraw przyśpieszenia? Już powołano – rozwoju, nie? A może zaciągnąć tubylców do kierata, by na gwałt budować nowe cuda socjalizmu – huty czy stocznie? No bo na zdjęcie jarzma podatkowo-regulacyjnego rząd się nie odważy – nie ta filozofia.

Musimy się przygotować do jak największej samowystarczalności – Ten pomysł jest samobójczy. Nie można przyśpieszyć rozwoju, skupiając się na samowystarczalności. Samowystarczalność nie jest darmo. To oznaczałoby ogromne obciążenie. W dodatku zupełnie niepotrzebne. Koniecznie za to trzeba pilnować dywersyfikacji, żeby nikt nas od siebie nie uzależnił. Pan zresztą sam o tym wspomniał – przestawić nasz eksport w jak największym stopniu na eksport naszych produktów poza państwa UE. Tylko że o handlu zewnętrznym to Bruksela decyduje.

A na samodzielność trzeba było postawić dawno temu, ale łaknienie darmowej kasy zwyciężyło ponad podziałami.

Obrazek użytkownika Gniewko

11-03-2017 [14:03] - Gniewko | Link:

Dyżurny troll się odezwał. Jakiej to darmowej forsy ??? Bo to, co dostajemy, to jest ułamek tego, co oni od nas wyciągają.

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [14:30] - Jabe | Link:

Nie wnikam, jak jest. Piszę o obietnicach.

Obrazek użytkownika michnikuremek

11-03-2017 [14:35] - michnikuremek | Link:

Gospodarkę "przyspiesza się" poprzez radykalne obniżenie podatków. Ale ta prosta prawda do absolwenta jakiś lewackich uczelni w USA pana Morawieckiego nie dociera....

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [15:38] - Jabe | Link:

Samo obniżenie podatków nie wystarczy. Jeśli swoboda prowadzenia działalności będzie krępowana, wprowadzone monopole, a przedsiębiorcy będą ślęczeć nad sprawozdawczością, niskie podatki niczego nie zmienią. To samo z gospodarzeniem urzędniczym, które ma realizować cele rządu, nie bacząc na koszty, bo pieniądze się znajdą (zgadnijmy w czyich kieszeniach). Nacjonalizacja już się odbywa, a przedsmak monopolizacji widzać choćby w planach regulacji rynku aptek.

Obrazek użytkownika xena2012

11-03-2017 [14:29] - xena2012 | Link:

Wielu o gospodarce polskiej myśli ale niewielu pisze. Łatwiej jest podniecać się takimi bzdetami jak dyskusja czy prezydent jadł kiełbasę w piątek czy nie,czy pan Kaczyński jest gejem bo ma w domu kota.Na rząd czy PiS patrzymy wyłącznie pod względem wizerunkowym i pod kątem na rząd i Kaczyńskiego opozycji.Może wreszcie wejdzie do telewizji zwyczaj stałego informowania o działaniach rządu,o planach na gospodarkę i ocenę tego co zrobiono. Bardziej szczegółowo możemy się dowiadywać z fachowych pism które są trudne dla przeciętnego odbiorcy bądź z RM tak ordynarnie szkalowanego przez Wałęsę.Przede wszystkim należy uświadamiać,że odbudowa firm ,przemysłu,gospodarki morskiej nie zrobi się w krótkim czasie i przy szaleństwach opozycji blokującej wszelkie projekty. Nie  uzdrowi się gospodarki w takiej atmosferze gdzie nawet czynniki zewnetrzne (myślę o PE) wprzęga się w walkę z rządem,  w takim stanie sądownictwa jaki mamy obecnie i przy tak szalejącej korupcji.

Obrazek użytkownika Gniewko

11-03-2017 [15:31] - Gniewko | Link:

To jest bardzo denerwujące, że zawodowi publicyści nie zajmują się poważnymi tematami, tylko pierdołami a poważne tematy zostawiają amatorom.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika mmisiek

11-03-2017 [16:30] - mmisiek | Link:

"Przede wszystkim należy uświadamiać,że odbudowa firm ,przemysłu,gospodarki morskiej nie zrobi się w krótkim czasie i przy szaleństwach opozycji blokującej wszelkie projekty."
- - -
To powinien sobie uświadomić przede wszystkim sam PiS i wreszcie odważyć się porzucić samobójczą politykę hipertolerancji dla wszelkiej maści obcej agentury udającej "opozycję", "prywatne media" i fundacje wspierające "demokrację". Bo czas rzeczywiście ucieka...
 

Obrazek użytkownika jaja -cek

12-03-2017 [16:47] - jaja -cek | Link:

Szanowny Autorze
Napisałeś: "... rząd PiS-u musi przyspieszyć zaangażowaniu jak największej części społeczeństwa do przemian, które blokują jej struktury lokalne"
i słusznie!
Ale może dwa zdania JAK rząd PiS-u ma to zrobić, skoro w samorządach siedzą pełowcy, POpaprańcy z PO i ludowcy?
Ci ludzie w swojej nienawiści działają wedle ZASADY: "... PO nas choćby POtop"
Ludzie tej TOTALNEJ OPOZYCJI będą wsadzali kij w szprychy, będą sypali piasek w tryby, będą zakładali "wilcze zapadki", będą kopali dołki i zostawiali trupy w szafach
To jest WOJNA
WOJNA na ŚMIERĆ i ŻYCIE

Szanowny Autorze
po 1,5 roku od wyborów,  PO ma nadal około 25% poparcia!
a 25% ludzi aktywnych politycznie - to jest zdecydowanie większa siła aniżeli nawet 52% społeczeństwa, które nie jest aktywne i zaledwie 34% pisiorów 
ONI gdzieś pracują i nawet jeżeli już zaczęli się bać podpisywać umów na 5-krotną wartość robót, skoro może wstrzymali się od brania lewej kasy na rympał - to nadal SĄ przy PIENIĄDZACH z UE
i mogą zawierać UMOWY
ALE .... 
....UMOWY niekorzystne
... UMOWY nierealne - takie, żeby nie można było ich potem rozliczyć a więc żeby za kilka lat rząd PiS musiał zwracać dotacje!

 

Obrazek użytkownika Jabe

12-03-2017 [17:38] - Jabe | Link:

W pańskiej wypowiedzi już pobrzmiewają przyszłe wykręty, których można się spodziewać, gdy okaże się, że Dobra Zmiana nie wypaliła. No bo czym innym jest doszukiwanie się przeszkody w niechęci samorządów, czy nienawiści opozycji totalnej? W tym kraju o większości spraw i tak decyduje rząd centralny. Jednak, jak słyszę, nie da się, bo gdzieś na obrzeżach pozostało coś poza kontrolą.

Złej baletnicy...

Obrazek użytkownika Gniewko

12-03-2017 [18:02] - Gniewko | Link:

Chodziło mi o to, że do wygrania wyborów lokalnych są potrzebne silniejsze struktury lokalne, a wygląda na to, że blokują one przyjmowanie nowych członków, bojąc się konkurencji. Takie działanie sprawi, że POpaprańcy zachowają swoją pozycję w samorządach. Wyjściem byłoby przyjmowanie do PiS także przez centrale, a nie zostawianie tego w ręku lokalnych kacyków. Bo będzie tak jak za PO, nawet jak je PiS wygra.

Obrazek użytkownika mmisiek

12-03-2017 [21:38] - mmisiek | Link:

POlszewia ma dalej wzięcie głównie wskutek nieporadności PiSu - gdyby od razu zabrano się za ogłupiające antypolskie media to dzisiaj to POparcie wynosiłoby nie więcej jak kilka procent. Swoją strachliwością PiS sam sobie szkodzi bo to samo jest w samorządach - na fali entuzjazmu po wygranych wyborach trzeba było zaraz zorganizować oddolne referenda odwoławcze przynajmniej w większych miastach i dzisiaj trochę ośrodków byłoby już oczyszczonych.
 

Obrazek użytkownika Jabe

12-03-2017 [22:14] - Jabe | Link:

Gdyby „zrepolonizowano” całą sferę medialną, to PiS zupełnie osiadłby na laurach. Kłamliwa informacja, czy nie, ale zawsze informacja, że coś się dzieje. Niech Pan sobie wyobrazi, że wszystkie media PiS chwalą, a PO ganią. Polacy są przekorni. Lepiej jest, gdy szumnie ogłaszają jakiś protest, a potem każdy widzi, że jest kicha. Trzeba im pozwolić robić sobie krzywdę (dają radę), bo w krytyce opozycji media rządowe są za to zupełnie niewiarygodne.

Obrazek użytkownika mmisiek

13-03-2017 [17:42] - mmisiek | Link:

Wcale nie chodzi o to żeby PiS chwalić bo sensowna krytyka jest najbardziej potrzebna i pożyteczna.