" Wy macie zasady, my mamy fundusze "

„ Wy macie zasady,my mamy fundusze ….„ czyli

et te Brute contra me.

Panie Hollande zamilcz i wstydu sobie oszczędź. Francja ani nie ma funduszy, ani tym bardziej zasad.

Nie wiem co jest gorsze ?

Hegel napisał kiedyś, że narody pozbawione misji nie mają prawa bytu.

Francja skazana na kroplówkę z ECB dogorywa pod naporem długów i islamistów.

Za Stanisławem Michalkiewiczem - państwa poważne to takie, które ustalają strategię działania na lata albo i wieki i jej się trzymają  niezależnie od okoliczności.

Dodam, że niezależnie też od opcji politycznej, która sprawuje władzę.

Nie wiem jaką Francja może mieć misję. Ta o krzewieniu wysokiej kultury przestała imponować.

Moskwa po upadku Konstantynopola  w 1453 r ( w czasach Iwana Groźnego )  wpadła na pomysł, by jej  misją dziejową było szerzenie prawosławia – swiataja Ruś, trietij Rim i czietwiortogo nikagda nie budiet.

Rosjanie robią to konsekwentnie do dziś i dalej... będą się tego trzymać.  Obecne rosyjskie elity wychowane na Aleksandrze Duginie  to wiedzą.

Nawet bolszewicy się tego trzymali.

Mieliśmy niejednokrotnie okazję się o tym boleśnie przekonać. Tam gdzie but rosyjskiego sołdata stanął ….

Rosjanie w to świadomie czy też podświadomie wierzą. To dla nas jest bez znaczenia.

Czego mają się trzymać skoro przeszłość tragiczna i biedna a instytucja ksiąg wieczystych nie jest znana i w kazdej chwili z woli cara ( Putina ) możeśz znależć się na Kamczatce.

Ten kto tego nie rozumie, nie rozumie nic z tego coe się w Rosji dzieje i będzie się dziać.

Angliawie ( przynajmniej od tysiąca lat ),  że nie ma przyjaciół -  ma tylko interesy i jest tak silna jak słabe są potęgi kontynentalne – Francja, Niemcy i Rosja. Im większy burdel w Europie tym lepiej – stąd dwie wojny i ostatnio Brexit.

Standardowo wykorzystuje Polskę napuszczając ją a to na Rosję albo Niemcy. Teraz jest kurs napuszczania na Rosję, bo nie daj boże się Ruski z Niemcami dogadają.

A my -  Polacy jak te dzieci w piaskownicy  dawaliśmy się i dajemy się ciągle na te same triki nabierać.

Niemcy opracowali w 1915 roku ( koncepcja powstała na Uni in Breslau-  Wrocławiu ) projekt Mitteleuropa i jej się twardo trzymają.

Stoczyli w obronie tej koncepcji dwie krwawe wojny.

Przegrali je z kretesem dzięki wkroczeniu USA ale zrozumieli, że w ten sposób nic nie zdziajają.

Zmienili sposób  z ekspansji militarnej na ekonomiczną i dlatego -

Polska, Czechy i reszta Mitteleuropy  po 1989 roku wpadły w miażdżące wszelką konkurencję i wolę  tryby tej koncepcji.  

Te całe śmieszne  przepychanki Tusk czy Sarjusz to woda na młyn niemieckiej polityki.

Chociaż to dla nas powinno być upokarzające.

Niemcy plują nam tuskiem w twarz – nic to – deszcz pada.

A cóż to za różnica ?

Podam jeszcze jeden przykład jak Niemcy jako państwo poważne przygotowało się do krachu systemu pieniądza dłużnego.  

To, że ten krach nastąpi to pewne jak śmierć i podatki.

Pytanie jest – kiedy ?

Niemcy powołali do życia  już w 1990 roku ( data nieprzypadkowa ) Bundesrepublik Deutschland Finanzagentur GmbH ( BRD FA GmbH ).

BRD FA GmbH powołano do życia 29.08.1990 roku.
Porozumienie 2+4 ( łącznie z tajnym protokołem ) podpisano w w Moskwie 12.09.1990 r.

Każdy to może łatwo sprawdzić.

Niemcy wiedzieli jakie finansowe obciążenie a co za tym idzie i  ryzyko ich czeka.

GmbH ( Gesellschaft mit beschraenkter Haftung ) to inaczej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – jako podmiot prawny odpowiada za zobowiazania tylko do wysokości kapitału zakładowego.  W Niemczech jest to zdaje się 25 000 E. To nie ma większego znaczenia w porównaniu z zadłużeniem ca 2, 7 biliona E  ( konto Państwo ).

Według teorii spiskowej Apacze z Wall Street  zrobili po wojnie z Republiki Federalnej Niemiec Spółkę z ograniczona odpowiedzialnością i każdy Niemiec jest jej pracownikiem. W związku z tym Niemcy mają Personalausweis ( dowód personalny ) a nie Personenausweis ( dowód osobisty ).

Merkel jest więc tylko lub aż -  Geschaeftsfuehrerin der BRD GmbH ( Prezesem Spółki BRD Sp z o.o. ) i po kazdych wyborach Rada Nadzorcza ( Departament Stanu USA )  musi ją zatwierdzić na następna kadencję lub nie.

Czym się więc BRD FA GmbH zajmuje ?

BRD FA GmbH zajmuje się obsługą finansowania deficytu budżetu państwa niemieckiego. Krótko mówiąc  w imieniu państwa zaciąga zobowiazania finansowe.

Jeśli  dojdzie do krachu  to Niemcy wzruszą ramionami i powiedzą – a co nas to obchodzi – wierzyciele idźcie sobie  do BRD FA GmbH.

I to jest urocze w swojej prostocie.

I jak patrzę na tych naszych „ umiłowanych przywódców „ to …

Panie Morawiecki jak chcesz już nas zadłużyć po uszy,na długie lata i dzieci naszych dzieci  to zrób to przynajmniej  poprzez Polska Sp. z o.o.

W ten sposób obejdziesz kotwicę Art 220 Pkt.2 tej nieszczęsnej Konstytucji z 1997 r.

To działa.

Poza tym jaka misję dziejową może mieć Polska ?

Wróg u bram więc - obrona cywilizacji łacińskiej wśród naporu islamu i bizantynizmu może.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

11-03-2017 [11:33] - Lektor | Link:

Nic się nie stało Polacy ! Nic się nie stało !  Jest tak samo jak było, tylko Europa dowiedziała się co za dureń jest ich szefem.

Członkowie Unii Europejskiej:
- kobita, która z rozłożonymi rękami zaprosiła islam do Europy, a teraz ci wariaci biegają z siekierkami i maczetami zabijając niewinnych ludzi,
- facet, który ma 2% poparcia we Francji, a za ponad 80 zabitych w Nicei on odpowiada osobiście i powinien za to siedzieć,
- faceci z Włoch i Hiszpanii oferujący Europę rożnych prędkości, a ich gospodarki ledwo zipią,
- facet z Węgier gnębiony przez Tuska przez 2,5 roku popiera Tuska,
- do tego kilka małych państewek zdominowanych politycznie przez lewactwo,
- jeśli zaś chodzi o państwa grupy wyszechradzkiej, to oni są warci takiej współpracy jaką im oferowała Kopacz.
 
 

Obrazek użytkownika OLI

11-03-2017 [12:21] - OLI | Link:

Pełna zgoda, z zastrzeżeniem, że sytuacji Polski ostatni szczyt unijny nie pogarsza, bo jest to, co od dłuższego czasu było.
A nawet jakby tę sytuację poprawia, gdyż Kaczyński niegrzecznym chłopcom z UE wyciągnął łapki na kołderkę i zapalił światło. Od dziś nie można udawać, że nikt o niczym nie wiedział, albo, że nie zostało to nazwane. 
Nadciągają rozgrywki o wiele poważniejsze od tej o fotel "króla Europy", i do tych rozgrywek mamy po tym szczycie wyczyszczone przedpole. Od tej pory nie musimy się krygować i bajdurzyć o demokratycznych standardach EU, które szanujemy, i nie musimy się tłumaczyć niemieckim mianowańcom z naszej demokracji.
McCain : Polska jednym z krajów, który zostanie "poddany pewnej presji". Raczej nie mówi się takich rzeczy ot, tak sobie. Dodajmy do tego Stany Zjednoczone przez zainstalowanie się militarne w Polsce - rozdzielające odwiecznych sojuszników - Niemcy i Rosję.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-03-2017 [12:27] - rolnik z mazur | Link:

Ba, gdyby się dowiedziała to byłby sukces. Wątpię. Mógłby się przynajmniej poduczyc angielskiego na koszt podatnika, bo ten  pidgin english jest kompromitujący - ale widac starczy do otwierania i zamykania drzwi. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika twardek

11-03-2017 [12:06] - twardek | Link:

"...Panie Morawiecki jak chcesz już nas zadłużyć po uszy, na długie lata i dzieci naszych dzieci..."
---
*  Jak pamiętam, to 12 mld $ długu mieliśmy już w 1979  r. Twórcy obecnego zadłużenia, w wysokości ponad 300 mld $,  twierdzą, że było to 14 a jeszcze inni, że 20, tak jakby to lepiej tłumaczyło ich dokonania. Tak, czy owak nie bardzo rozumiem, co Pan chce od Morawieckiego ?
*  zdaje się, że przegranie  z Rosjanami historycznego wyścigu o dominację na wschodzie Europy, ukonstytuowało trwale naszą "misję" na przetrwanie choć widoczne a dziwne zrządzenia Losu zdają się wskazywać, że dzieje się coś ciekawego.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-03-2017 [12:41] - rolnik z mazur | Link:

To proste i powinno być jasne. Problem z długiem za późnego Gierka pojawił się wtedy gdy banki powiedziały - sprawdzam. W sumie to było coś około 40  mld USD podzielone na te z prywatnych banków ( kredyty komercyjne )  i te gwarantowane przez państwa ( słynna teoria parasola ). Mniejsza z tym. Problem pojawia się właśnie  wtedy gdy wierzyciele powiedzą -   sprawdzam. Zadłużone państwo nie może prowadzić suwerennej polityki i tyle. Trzeba szukać dróg wyjścia z pułapki zadłużenia. Niemcy mają swoje BRD FA GmbH. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika twardek

11-03-2017 [14:14] - twardek | Link:

Nie 40, ale pal sześć - co z tym Morawieckim ?  Chyba nie uważa Pan, że tych ponad 260 mld $ to on strawił w ciągu 1,5 roku ! Czyżby miał Pan osobisty stosunek do V-premiera?
Pojawił nam się drugi Kwiatkowski i cieszmy się z tego, że wreszcie po niemal 80 latach jest ktoś, kto ma przygotowanie zawodowe, odwagę i wizję (choć z "frankowiczami" ma coś za uszami, to jednak rekolekcje sędziów są prawdopodobnie niejawnym rozwiązaniem tego problemu). Trzymajmy za niego kciuki.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-03-2017 [14:43] - rolnik z mazur | Link:

Oficjalne dane to 24,1 mld USD ( stan na 1980 r )  w walutach wymienialnych. Oczywiście, że trzymamy kciuki. Kwiatkowski to osoba mocno przereklamowana. Jeśli pan uważa, że program sanacji jest dobry to ok. Proszę sobie przypomnieć jak  się sanacja skończyła. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika paparazzi

11-03-2017 [15:52] - paparazzi | Link:

Po umorzeniu 50% długu polskiego, zgoda.

Obrazek użytkownika xena2012

11-03-2017 [12:36] - xena2012 | Link:

pani premier Szydło i tak była zbyt miła dla tego nadętego bałwana,żeby nie powiedzieć gorzej. Który to kolejny miesiąc trwa we Francji stan wyjątkowy ? W tak nienormalnej dla kraju sytuacji Hollande przyjeżdża na szczyt i wygłasza idiotyzmy?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-03-2017 [12:45] - rolnik z mazur | Link:

Wie , że jego dni są policzone więc plecie co mu ślina na język przyniesie. Jak się pouśmiecha do Merkel to mu da jakąś dobrze płatną synekurę w Brukseli - ot choćby za Tuska za dwa i pół roku. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika anakonda

11-03-2017 [13:00] - anakonda | Link:

Mysle, ze nie jest istotne kto wypowiedzial te slowa, bo mogl to powiedziec kazdy z 27 szefow rzadow,
daleko wazniejsze jest, ze wogole zostaly wypowiedziane, ze ktos doprowadzil do takiej sytuacji,
ze zebranym " puscily nerwy " i slowa te padly.
Zazwyczaj jest tak, ze albo jestem na tyle silny i moge zmusic pozostalych do zaakceptowania mojego stanowiska,
albo probuje handlowac i chociaz czesc zamierzen zrealizowac lub tez milcze i czekam na dogodniejsza okazje dla osiagniecia moich celow.
W tym przypadku Polska nie miala zadnych szans na zablokowanie wyboru Tuska, juz chociazby tylko dlatego aby Kaczynskiemu zagrac na nosie.
Kaczynski wiedzial, ze Merklowa chce Tuska na druga kadencje, powiedziala mu to w oczy podczas spotkania w Warszawie.
Chcial sprobowac swoich sil, niestety okazal sie za slaby i dostal prztyczka, Kaczynski od tego nie umrze, straci tylko polski narod.

p.s.
Ciekawe co Trump poleci do zrealizowania Merklowej, w koncu nie wola sie wasala bez powaznego powodu.

p.s. - 2
To z ta GmbH, nie jest tzw. teoria spiskowa, jak niektorzy mowia, ale nalezy dla sprawiedliwosci tez powiedziec, ze to nie jest niemiecki pomysl,
nie jest tez wola narodu niemieckiego.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-03-2017 [14:04] - rolnik z mazur | Link:

Co do strat to przesada. Bilans finansowy " pomocy unijnej " jest negatywny od lat ( dane GUS ) i  tylko w 2013 był na lekkim plusie. Zresztą dotacje wpływają negatywnie i na morale i na gospodarkę.

ad 1
To jest właśnie ciekawe zakładając, że Merkel wygra. Raczej tak, bo chyba Schulza Niemcy nie wybiorą.
ad 2.
To prawda. Nie jest to ani niemiecki pomysł, ani wola narodu. Niemieckie elity robią wszystko, by jakoś się z tej przyjacielskiej pułapki wydobyć. To zapewne Amis wiedzą i bardzo ich to niepokoi. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika OLI

11-03-2017 [14:32] - OLI | Link:

1. "(...)Polska nie miala zadnych szans na zablokowanie wyboru Tuska"
2. "Chcial sprobowac swoich sil, niestety okazal sie za slaby i dostal prztyczka, Kaczynski od tego nie umrze, straci tylko polski narod."

Ad.1. I to nie była gra o zablokowanie tego wyboru, ale o polityczne "spalenie" Tuska. Oraz o obnażenie antydemokratycznych mechanizmów UE pod niemieckim butem. Co się udało. Ryzyko było wkalkulowane w tę grę.

Ad.2. Zdecydujmy się wreszcie: jest ten Kaczyński poważnym politykiem, czy też nie jest.
Jednego dnia lamentujemy, że Kaczyński tchórzliwie ugina się przed medialną wrzawą i wycofuje się z zapisów o wycince drzew, czy tam np. z ograniczenia prawa do aborcji.
Zaraz potem podnosi się lament, że ten szalony Kaczyński porwał się na całą UE rzucając się razem z rządem na druty pod napięciem.

Myślę, że Kaczyński miał odpowiednią wiedzę o tym, co jest oraz o tym, co jest szykowane, żeby zagrać w tę grę. Na pewno nie podjął tej decyzji z zamiłowania do hazardu.

 

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [16:06] - Jabe | Link:

ad 1. W czyich oczach trzeba było Tuska „spalić”?

ad 2. Polityka jest sztuką osiągania tego, co możliwe. Ustawę o drzewach można było utrzymać. Szybko by o skowycie zapomniano. Wycofanie się rakiem tylko pogorszyło sprawę. To jak jest?

Obrazek użytkownika OLI

11-03-2017 [18:30] - OLI | Link:

Ad.1.O Tusku wszyscy wiedzą, co wiedzieć powinni, i w kraju, i za granicą. Nie chodziło zatem o spalenie go w czyichkolwiek oczach, ale o polityczne spalenie. Zostało udowodnione czarno na białym, że Tusk został wyciągnięty z kołczana Angeli.
Drugi zysk jest ten, iż unijnej demokracji ściągnięto majty w świetle rampy, bo dotąd wszyscy wiedzieli jak z nią jest, ale dopiero teraz zostało to publiczności okazane.
Różnica pomiędzy dziewiątym a dziesiątym marcem tego roku jest zatem taka, że dziewiątego jeszcze należało udawać, że wszystko bierze się za dobrą monetę, i zaczarowywać cuchnącą rzeczywistość opowiadaniem głodnych kawałów o demokracji, poszanowaniu, współpracy, wspólnocie i solidarności.
Od dziesiątego już się tego nie musi, i to przeciwnik oczyścił nam pole bitwy z tych "chaszczy".

Ad.2. Nie wiem, czy należało tę ustawę w takiej postaci utrzymać Osobiście uważałam, że jest dobra i potrzebna. Być może potknięto się na bezwzględności deweloperów, lub zorientowano się, że jest wykorzystywana w miastach do eksterminacji resztek roślinności. Skowyt ze słusznością lub jej brakiem oczywiście nie miał żadnego związku, jak zwykle.

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [19:16] - Jabe | Link:

ad 1a. udowodnione czarno na białym – Przed kim? Co to znaczy, że jest spalony? Coś to zmienia? Panu się rzeczywiście wydaje, że ludzie w Europie wiedzą, kto to jest Tusk?

ad 1b. Nie unijnej demokracji, bo ten wybór nie był demokratyczny z założenia. To państwa decydowały i zdecydowały prawie jednogłośnie, jak to zwykle bywa – kuluarowo. To nam ściągnięto majty. Po to polska delegacja tam pojechała. Przypuszczalnie wszystko było ukartowane.

ad 2. Jacy bezwzględni deweloperzy? Prezes się biadolenia przestraszył, ogłosił, że się z ustawy wycofa i ludzie rzucili się z piłami, póki wolno, na zapas. Gdyby twardo stano, gdzie się stać dało – jak w tej sprawie – wszystko szybko by ucichło i nie byłoby krzywdziciela wiewiórek. Kompletna wtopa, zupełnie niepotrzebna.

Obrazek użytkownika anakonda

11-03-2017 [20:00] - anakonda | Link:

@ OLI  i Jabe

Na zachodzie Tuska postrzegaja podobnie jak Walese, znaczy sie pozytywnie, z tym, ze Tuska maja za inteligentniejszego od Walesy.
O tym czy wybor Tuska odbyl sie w sposob demokratycznie czy nie demokratycznie, powinni roztrzygnac autorzy i sygnatariusze Traktatu Lizbonskiego,
bo zgodnie z tym traktatem sie odbyly.

Obrazek użytkownika OLI

11-03-2017 [20:11] - OLI | Link:

Jabe i anakonda - wy tak naprawdę, czy dla jaj?

Obrazek użytkownika paparazzi

11-03-2017 [21:26] - paparazzi | Link:

Na zachodzie jak rozmawiają z idiota to pokazują ze rozmawiają np. z królem może być Europy. Uwiarygodniają jaki jest wielki i wyciskają wszystkie soki jakie mogą by dojść do celu. To coś co WY nie możecie pojąć ze król jest nagi. U was się liczy dialektyka i narracja.