Dlaczego komisarz Bieńkowska uparła się by nas rozbroić?

"W tradycjach ludów wolnych i bitnych broń jest i symbolem i faktyczną gwarancją pewnej elementarnej wolności i równości tych, którzy ją noszą, i zarazem całych, uzbrojonych społeczności. Adolf Hitler nie przez przypadek ominął Szwajcarię w swych podbojach – w tym alpejskim kraju karabin stoi w każdym domu.
Tak było kiedyś i w sarmackiej Polsce. Rozbroili Polaków dopiero zaborcy, broni w rękach ludzi panicznie bali się również komuniści.
Dwadzieścia lat niepodległej Polski nie przyniosło w tej mierze żadnych zmian – broń palna reglamentowana jest dziś tak samo ściśle, jak za Bieruta i Gomułki.
Czy Polacy wyrzekli sie już tej osobistej wolności, która kiedyś uczyniła ich wielkimi? Czy świadomie wybierają rolę bezbronnych ofiar, czy nie chcą wziąć odpowiedzialności za swoich bliskich i za swój kraj?"
Szczepan Twardoch Zabawy z bronią.
 
W Komisji Europejskiej i w Parlamencie Europejskim trwają prace nad dyrektywą 91/477 mówiącą o kontroli nabycia i posiadania broni palnej na obszarze Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że projekt dyrektywy został zgłoszony przez komisarz Elżbietę Bieńkowską po zamachu terrorystycznym w Paryżu i w swej pierwotnej wersji zakładał znaczne ograniczenie legalnego dostępu do broni palnej, na przykład poprzez całkowity zakaz posiadania broni samopowtarzalnej (czyli na przykład pistoletów). Nonsensem jest oczywiście myślenie, że dyrektywa ma jakikolwiek wpływ na wzrost bezpieczeństwa związanego z terroryzmem, ponieważ nie dotyczy ona w żadnym wypadku ani terrorystów, ani broni przez nich najchętniej używanej. Powtórzmy - dyrektywa postuluje wprowadzenie zakazu legalnego posiadania np. pistoletów, które są klasycznym przykładem broni samopowtarzalnej. A terroryści posługują się nielegalnie posiadanymi karabinami maszynowymi i materiałami wybuchowymi, których posiadanie dawno już jest w UE zabronione. Postępowanie eurokratów jest tak samo głupie, jakby chcieli zapobiegać zamachom terrorystycznym z użyciem ciężarówki, poprzez wprowadzenie zakazu legalnego posiadania samochodów osobowych! A skoro zaostrzenie prawa nie jest skierowane przeciw terrorystom, a przeciw obywatelom, to jeśli wyłączyć możliwość tego, że proponujący jego wprowadzenie urzędnicy z komisarz Bieńkowską na czele są kompletnymi idiotami, nasuwa sie pytanie: po co chcą prawo zaostrzyć? Dlaczego w celu uzasadnienia swego pomysłu potrafią posunąć się do ewidentnych kłamstw i manipulacji faktami i danymi? Przecież nawet urzędnicy unijni, oderwani całkiem od rzeczywistości, nie mogą być aż tak głupi, żeby nie rozumieć różnicy pomiędzy legalnym, a nielegalnym posiadaniem broni! Pomiędzy terrorystą, a praworządnym obywatelem.
 
Wszystko wskazuje na to, że Komisja Europejska boi się uczciwych ludzi bardziej niż terrorystów! Bardziej boi się broni legalnej w rękach zwykłych, uczciwych obywateli, niż nielegalnej w rękach zamachowców!
 
Wydaje się to być nonsensowne?
Jak pisze Szczepan Twardoch we fragmencie, który przytoczyłem na początku, dostęp do broni jest symbolem i gwarancją wolności ludów! To bardzo ważne zdanie. Rządzący Unią też widocznie to wiedzą i w ramach swojej walki z narodami i z państwami narodowymi, doszli zapewne do wniosku, że z tym symbolem i z tą wolnością należy skończyć. Cynicznie próbują do tego celu wykorzystać ofiary zamachów terrorystycznych, by przy okazji tych właśnie tragicznych zdarzeń przepchnąć prawo ograniczające wolność.
Komuniści i naziści też bali się zwykłych obywateli wyposażonych w broń palną bardziej, niż terrorystów. I ta walka z dostępem do broni dla praworządnych obywateli, jaką na naszych oczach prowadzą eurokraci świadczy najdobitniej, w którą stronę zmierza Unia Europejska! W stronę dyktatury! W stronę ustroju totalitarnego! A przecież doskonale wiadomo i wiedzą to również sami marksiści, że system przez nich proponowany musi prowadzić do biedy. I jeśli dojdą do władzy, to nie minie wiele czasu, jak skończą im się cudze pieniądze. A kiedy już zwykli ludzie zorientują się, że godząc się na marksistowskie rozwiązania podpisali cyrograf z diabłem, gdy dojdą do wniosku, że trzeba tych łajdaków pogonić na cztery wiatry, wytarzawszy ich najpierw w smole i w pierzu, to będzie za późno. Będą rozbrojeni! Władza, dokładnie tak, jak władza w Rosji Sowieckiej, będzie miała monopol na broń! I nie zawaha się jej użyć!
Rządzący Unią nie kryją się z tym, że jako swój program przyjmują Manifest z Ventotene, autorstwa włoskiego komunisty Altiero Spinelliego. A w manifeście tym można przeczytać między innymi:
„Chodzi o stworzenie państwa federalnego, które stoi na własnych nogach i dysponuje europejską armią zamiast armiami narodowymi. Trzeba ostatecznie skończyć z gospodarczą samowystarczalnością, która stanowi kręgosłup totalitarnych reżimów. Potrzeba wystarczającej ilości organów i środków, żeby w poszczególnych państwach związkowych wprowadzić zarządzenia wydane w celu utrzymania porządku ogólnego.” 
Trzeba sobie jasno powiedzieć, że celem jaki przyświeca marksistom stojącym u sterów Unii Europejskiej jest stworzenie jednego, ponadnarodowego państwa, wyposażonego we wszystkie konieczne atrybuty, w tym wojsko i policję. Władza, jak pisze Spinelli, będzie dysponować wystarczającą ilością organów i środków, żeby w poszczególnych państwach wprowadzić zarządzenia i  utrzymać ogólny porządek. Temu dokładnie służy wprowadzenie wyżej wymienionej dyrektywy. Nie chodzi to o dobro ofiar zamachów, ani o ich unikanie. Ofiary zamachów są cynicznie wykorzystywane do bandyckich celów! Chodzi o to, by łatwiej było policji spacyfikować nieuchronne niezadowolenie społeczne, po dojściu marksistów do władzy!
Czy da się jakoś temu zapobiec? Pewnie, że się da. Daleko nie trzeba szukać. Nasi południowi sąsiedzi zamierzają prawo do wolnego posiadania i noszenia broni wpisać do konstytucji, w ten sposób zabezpieczając prawo dostępu do niej przed zakusami współczesnych komunistów! Dlaczego nasz rząd, choć tyle mówi o narodzie, historii, niepodległości itp., nie robi w tej sprawie nic? Na to pytanie odpowiedzcie sobie Państwo sami.
 
 
Lech Mucha
 
Tekst ukazał się w tygodniku Polska Niepodległa (08.03.2017.)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika michnikuremek

11-03-2017 [11:07] - michnikuremek | Link:

Wszystko o czym napisałeś jest świetnie ujęte w krótkim felietonie Krzysztofa Karonia:
https://www.youtube.com/watch?...
Polecam wykłady pana Krzysztofa.

Obrazek użytkownika Losek

11-03-2017 [11:50] - Losek | Link:

Wszystko??? :-)
A w której minucie filmu pan Karoń mówi o dostępie do broni? Bo jakoś nie zauważyłem... 
Gdzieś tam jest mowa np. o tym, że Czesi bronią tego prawa, a PiS nie? 

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [13:19] - Jabe | Link:

Gdyby obywatele się nie bali, nie potrzebowaliby opiekunów. Jak wówczas rządzić?

Obrazek użytkownika Losek

11-03-2017 [13:34] - Losek | Link:

Oni (marksiści z UE) wiedzą, że na dłuższą metę ich propozycje prowadzą do nędzy i że obronić pozycję władzy będzie można tylko terrorem i zamordyzmem. Ale moje pytanie brzmi:
dlaczego rząd czeski potrafi temu przeciwdziałac, a rząd polski nie?

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [13:40] - Jabe | Link:

W dodatku Czesi nie mają u nas reputacji odważnych twardzieli. Na pytanie nie potrafię odpowiedzieć. Może ktoś, kto zna czeskie realia, raczy skomentować. Bardzo jestem ciekaw.

Obrazek użytkownika Losek

11-03-2017 [14:03] - Losek | Link:

Potrafią chyba lepiej rozpoznać cele i ocenić, co należy zrobić. A może mniej w nich jednak socjalizmu? Rzeczywiście ciekawe by było, poznać opinię jakiegoś znawcy Czech.

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [14:58] - Jabe | Link:

Kiedyś czytałem, że w Czechach jest więcej prywatnych samolotów. Nie dlatego, że są bogatsi – dysproporcja była zbyt duża – tylko dlatego, że tam da się papiery załatwić. Pytać więc należy, jak to się stało, że Czechów nie dopadła mentalność prowadząca do domyślnego zabraniania, a przynajmniej utrudniania, wszystkiego, co odbiega od przyzwyczajeń i szarzyzny. Mniej się boją?

Obrazek użytkownika michnikuremek

11-03-2017 [14:16] - michnikuremek | Link:

PiS szczeka, ale nie gryzie. Być może odpowiedzi na Twoje pytanie należałoby oczekiwać od tych, którzy PIS trzymają na smyczy.....?

Obrazek użytkownika Losek

11-03-2017 [14:38] - Losek | Link:

O! W tym jest sporo racji! 
Ale to oznacza, że rząd czeski jest bardziej niezależny! 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

12-03-2017 [00:03] - Kazimierz Kozio... | Link:

Macierewicz wraz z PAD prowadza jakas gre, liczac na parasol ochronny USA. Podejrzewam ze wiem czego moga sie obawiac Rzad i PAD gdyby uzbroic Polakow,
Ale czas ucieka i takie gry z Polakami w roli barankow wystawionych na rzez maja krotkie nogi. Ile go maja zalezy od decyzji moskwy ktora jest nieprzewidywalna. czas ucieka a bron wciaz maja w przewazajacej wiekszosci jedynie resortowe dzieci. 
Po co w ogole podtrzymywac etos np. Powstania Warszawskiego i zolnierzy niezlomnych kiedy mlodziez myslaca natychmiast skonkluduje ze to jakies fantasy - bo co staloby sie dzisiaj w razie wrogiej agresji? partyzantka w lesie z nozem kuchennym! spoko przeciez kazdy ma smartfom i moze zadzwonic na 112 po pomoc.

W kongresie USA w 1963 zostaly zreferowane 45 biezace cele komunistow(CURRENT COMMUNIST GOALS). Nr 3: Propagowac poglad, ze calkowite rozbrojenie USA bedzie demonstarcja sily moralnej.(Develop the illusion that total disarmament [by] the United States would be a demonstration of moral strength).
Wlasciwie 44 cele lewactwo amerykanskie doprowadzilo juz do zrealizowania ale kitu o rozbrojeniu obywateli nie udalo jak dotad sprzedac i dlatego jeszcze to panstwo trwa. Komunista Obama probowal rozbroic obywateli ale nie zdazyl.

Czy Macierewicz i PAD zdaza uzbroic Polakow? 

Obrazek użytkownika Galiński

11-03-2017 [17:11] - Galiński | Link:

Nie wiem jak w innych językach ale po polsku słowo broń wywodzi się od obrony, w przeciwieństwie do słowa atak, napad czy wojna. Należy przez to rozumieć, że  w Polsce pojmowano posiadanie broni jako narzędzia do obrony.Zaborcy i najeźcy nas rozbroili, a rządzący /w czyim imieniu?/ pilnują żebyśmy byli bezbronni.Smutne to szczególnie kiedy mówi o tym A Macierewicz!

Obrazek użytkownika Losek

11-03-2017 [18:41] - Losek | Link:

Moim zdaniem socjaliści z nich wszystkich wyłażą. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-03-2017 [17:15] - Marek1taki | Link:

Jest pytanie - jest odpowiedź: żebyśmy byli bezbronni.
Jak to komisarz, lubi panować nad bezbronnymi. Nie odwiną się eurokomunie.

Obrazek użytkownika Losek

11-03-2017 [18:41] - Losek | Link:

Tak to właśnie widzę.

Obrazek użytkownika Captain Nemo

11-03-2017 [21:42] - Captain Nemo | Link:

Widział ktoś kiedyś uzbrojonego niewolnika?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

11-03-2017 [22:21] - Kazimierz Kozio... | Link:

no wlasie! niewolnicy bronia swojego prawa do bycia niewolnikami. nie-wolnicy naiwnicy licza na to ze w razie zagrozenia ich posiadacz obroni ich. oczywiscie niewolnikom musi byc obojetne kto jest aktualnie ich posiadaczem. polski posiadacz niewolnika w koncu odstapi(np. poprzez wymuszenie wojenno-rozbojniczw) ruskiemu czy niemieckiemu wlascicielowi prawo wlasnsci do niewolnka a nowy posiadacz bedzie go nadal bronil jako swojej wlasnosci.

 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

11-03-2017 [23:14] - Kazimierz Kozio... | Link:

Jak pamietamy Alejaja Bienkowska podjela sie pracy za wiecej niz marne 2 tys, a pracodawca placi i wymaga. Dowiedzielismy sie pare dni temu,  ze to moskwa ustala kto obejmuje synekury na wysunietej placowce w Brukseli. Przeciez nie ma lepszych naszych czielowiekow u wladzy niz bezjajeczna marionetka na ktora wszyscy rzeczywisci decydenci maja niewatpliwie mocne haki. Zreszta makrela w hitlerowie tez podtrzymywana jest na stanowisku przez tajemniczych decydentow a niemiaszkom pozwala sie tylko pokrzyczecz ze makrela mus weg.
Do czego zmierzam. Kreml zarzadzil rozbrojenie privislianskiej oblasti i konsekwentne wyegzekwowal to do 1989, po czym przez cwiercwiecze wystarczylo oplacac niewielka grupe medialnych agentow-pacyfistow ktorzy w prosty sposob potrafia podtrzymywac oglupiony narod w stanie bezbronnosci. TAK JEST NAJTANIEJ dla moskwy. w kazdej chwili moze zajac swoja sterfe(TENKRAJ) minimalnymi srodkami militarnymi.
Ale apetyt rosnie, a stalin nie zdazyl dokonczyc projektu i taraz przyszla pora na rozbrojenie pozostalej czesci Europy. Jeszcze pare rajdow "zamachowcow" i potulne barany oddadza bron gdy lokalne parlamenty zmanipulowane przez moskwe pouchwalaja ze bron palna w posiadanu prywatnym nalezy oddac panstwu. 
Podczas gdy "stratedzy militarni" w brukseli pokladaja nadzieje w bankructwie putina z powodu znizki cen ropy i gazu - ten w miedzyczasie zniweluje potencjal obronny Europy zachodniej do tego stopnia ze kompania w strojach mysliwskich wystarczy do zajecia strategicznych obiektow po czym trzeba bedzie zastosowac casus 17 IX 1939 i zaprowadzic porzadek celem ochrony rosyjskich turystow.

Obrazek użytkownika Losek

12-03-2017 [11:48] - Losek | Link:

Bardzo dziękuję Panu za wszystkie Pana komentarze. Zdania i opinie, które Pan w nich zawarł, podzielam w 100%. 
Pozdrawiam serdecznie.