ZIARNO PRZEBIJE SIE...

ZIARNO PRZEBIJE SIĘ… -  słuszną i przenikliwą myśl cytowała niedawno eska ( 27-02-2017): „Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło – rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać...” ( Saint-Exupery), we wpisie „Klątwa nade wszystko”... Eska trafiła w dziesiątkę, istotnie Polskę toczy jeszcze robactwo, które mnożyło się od 1945 pod szyldami PPR ( potem PZPR), KBW, UB czy ORMO. A najgorsze to, że po r.1989 to samo robactwo, pod nowymi szyldami ( SLD, UOP, PO, PSL),  trzymało się dalej dzięki grubej kresce i gorliwej opiece „autorytetów”, wielu jeszcze piewców peerelskości. Na skutki nie trzeba było czekać długo, a z braku lustracji i dekomunizacji w politycznych elitach, prokuraturze i sądach robactwo to oblazło cały Kraj. Apogeum PRL-bis to dwie kadencje prezydentury TW Alka, przygotowane za  prezydentury TW Bolka. Ziarno przebiło się na krótko w latach 2005-2007...Bo już następna faza tego PO-spolitego robactwa zatopiła nam tzw. IIIRP w 2008-2015. Był to okres degradacji Polski, likwidacji całych gałęzi przemysłu, upadku kultury jak sumiennie ukazał to zbiór analiz uniwersyteckich wydany w Białym Kruku – „Wygaszanie Polski. 1989-2015”. Był to niestety triumf robactwa, zwłaszcza po 10 kwietnia 2010 roku, gdy w jednej „katastrofie” zabito nam liderów polskiej racji stanu...Ale ziarno przebiło się znowu jesienią 2015 i wschodzi w ranie zwanej Polską...Wschodzi wbrew dzikim napaściom totalnej opozycji robactwa z PO, PSL, KOD-u, Gazery Wyborczej czy Nowoczesnej. Robactwo to jest bardzo aktywne – tworzy nowe „prawa” nieznane dotąd w dziejach cywilizacji i demokracji jak np.  ataki na posłów i ministrów rządu...Robactwo to jest bardzo nietolerancyjne – nie pozwala  modlić się na Wawelu przy grobie Prezydenta zabitego w roku 2010...( co  sarkastycznie komentowała xena2012: „...niedługo gnoje będą ustalać trasy i ulice, po których Kaczyński miałby prawo się poruszać i miejsca, do których mógłby wstępować...może mu jeszcze dadzą opaskę na rękę, by w swej „bezczelności” nie naruszył miejsc zakazanych przez Hartmana i jego ekipę...”)  Robactwo to jest bardzo głośne – parę dni temu krzyczało w Sejmie i skandowało nazwisko ex-premiera aferzystów, zdrajcy i manipulatora smoleńskiej wizyty, zagłuszając przy tym przemówienie patrioty i wielkiego wizjonera odradzającej się Polski, człowieka usiłującego wyprowadzić nasz Kraj prawie z nicości, do której wtrąciła go polityka PO-PSL. To krzyczące robactwo nie ma sumienia...ich serca nie biją dla Polski! A zresztą czy robactwo w ogóle ma serca ?
      Na zakończenie przypomnijmy inną myśl francuskiego pisarza: „Nie martwi mnie warstwa mułu, jeżeli pod nią spoczywa ziarno. Ziarno przebije się przez nią, by wystrzelić w górę.” ( Saint-Exupery) I rzeczywiście – przez warstwę mułu z PO,PSL, KOD-u, ostatnich Michnikanów czy Nowoczesnej  ( ba, zamulony jest troszkę ruch Kukiza...) przebiło się ziarno z PiS-u, ale i z prawdziwej Solidarności, a nawet Ruchu Narodowego czy Młodzieży Wszechpolskiej...Bo i tam biją serca dla Polski! I tak ziarno wschodzi w ranie...Nie dajmy zamulić tysiącletniej Polski!
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Domasuł

11-03-2017 [16:27] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To bardzo trafny opis rzeczywistości. Mozolnie się to ziarno musi przebijać. Teraz jeszcze Europa po raz kolejny splunela Polakom w twarz Tuskiem. Polacy musza się nauczyć, ze nie maja co się pchac do Europy i szukac poklasku i poklepywania po plecach w Europie. Musza się wyzbyc kompleksow, ze nie sa gorsi od swiatlych narodow zachodniej Europy. Ze nie musza za kilka deutsche ojro podcierać tylkow Szwabom. Ech to jest robota na pokolenia. Na szczęście Kaczynski jest w swoich działaniach wizjonerem. Gdyby nie był to pewnie dawno by już dal sobie spokoj z polityka (ewentualnie sam poszukal jakiejś posadki w Brukseli).

Obrazek użytkownika mmisiek

11-03-2017 [18:38] - mmisiek | Link:

Opis trafny, ale z tego trzeba  jeszcze wyciągnąć jakieś wnioski praktyczne i podjąć konkretne realne działania.
Bo samo tylko pomstowanie to raczej temu robactwu nic nie zaszkodzi.
 

Obrazek użytkownika Lektor

12-03-2017 [00:23] - Lektor | Link:

Ależ mi się podoba ta notka. Dziękuję !!!