Nieczujący bluesa PIS zatracił instynkt samozachowawczy!

Motto:
Krytyka konstruktywna to rodzaj krytyki, która charakteryzuje się tym, że osoba krytykująca przedstawia lub sugeruje jednocześnie sposób lub sposoby rozwiązania problemu poddanego krytyce. Można ten rodzaj krytyki zaliczyć do krytyki wyższego poziomu w przeciwieństwie do zwykłej krytyki pozbawionej tej cechy.

Nie oszukujmy się. Wczoraj byliśmy świadkami pierwszego liczenia PIS-u!

Zapewne czytelnicy mojego blogu dziwili się, że nie krytykowałem karkołomnej polityki ministra spraw zagranicznych. Więc wyjaśniam, że siedziałem cicho, bo wierzyłem w intuicję polityczną Jarosława Kaczyńskiego i byłem święcie przekonany, że skoro rząd idzie na wojnę z Unią Europejską wystawiając na zająca Jacka Saryusza Wolskiego, jako kontrkandydata Donalda Tuska to pan Prezes, urodzone zwierzę polityczne, zapewne ma w rękawie jakiegoś asa, którym jak wielki szu zagra w ostatnim rozdaniu rzucając na kolana polityków brukselskich. I ze wstydem przyznaję, że trochę ślepo zawierzyłem geniuszowi pisowskiego fightera, bo miałem w pamięci, że choć w przeszłości był wielokrotnie liczony, a Gazeta Wyborcza wybijała tłustą czcionką nagłówki: „Już nigdy nie wróci na deski”. „Kaczyński na zawsze skończony”, to jednak ów znienawidzony przez lewactwo „kurdupel z wiecznie rozwiązaną sznurówką” zawsze coś niezwykłego wymyślał i odradzał się jak Feniks z popiołów, a jesienią 2015 wygrał wybory prezydenckie i parlamentarne z sejmową większością. Więc czuję się usprawiedliwiony, bo nikt nie zaprzeczy, że czegoś takiego mógł dokonać tylko polityczny geniusz.  

Niestety wygląda na to, że paradoksalnie właśnie ta sejmowa większość odurzyła pana Prezesa i jego doradców do tego stopnia, że Prezes zatracił zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości, albo jak ktoś woli instynkt samozachowawczy, bo wczoraj okazało się, że lider PIS-u nie miał w rękawie żadnego asa, a pozostawiona samej sobie delegacja rządowa, jak stadko lemingów brnęła na skraj przepaści.

A na domiar złego, Jarosław Kaczyński po wczorajszej koszmarnej wtopie na szczycie brukselskim, zamiast się gdzieś zaszyć i spokojnie przemyśleć tę ewidentną porażkę Prawa i Sprawiedliwości, pod ostrzałem kamer wdał się w Sejmie w podwórkową pyskówkę z wyjącą z satysfakcji tłuszczą opozycji. Opozycyjni szakale poczuli krew, czemu nie należy się dziwić. Jednakże zadziwiającym było, że stary wyga Kaczyński banalnie prowokowany przez Schetynę, Petru i pomniejszych zagończyków opozycji dawał się jak kłótliwy dzieciak podpuszczać i co chwilę wskakiwał na mównicę wypowiadając słowa, których, choć moim zdaniem były w pewnym sensie słuszne, będzie żałował, bo się do niego na całe lata przykleją, tak jak wypowiedziane tylko raz, a potem tysiące razy powtarzane przez przeciwników politycznych słowa o ZOMO. A wyśmiewane od samego rana w TVN24 wczorajsze żałosne mruczando w każdym calu anty-medialnego przewodniczącego Klubu Poselskiego PIS przemilczę, bo to trudny do opisania obciach.

Na litość Boską! Partii rządzącej nie wolno w tak dyletancki sposób wystawiać się na ostrzał zniemczonych mediów i nieprzebierającej w środkach schamiałej opozycji! To jest lewacka polityka europejska, a nie adwentowe refleksje. Tam się liczą wyłącznie pieniądze i nie powiem gdzie oni mają nasze słowiańskie sumienie i narodowo chrześcijańskie wartości. Zaś wypowiedziane na dzisiejszej konferencji prasowej przez panią premier Szydło słowa, że „to my jesteśmy wygrani, a wszyscy szefowie państw UE mają absmak i poczucie, że coś jest nie tak” to delikatnie mówiąc przejaw skrajnie infantylnej naiwności. A bombastyczne powitanie przez rząd wracającej z Brukseli pani premier Szydło na lotnisku w Warszawie jako zwyciężczyni to już nie odlot, ale lot nad kukułczym gniazdem. Sorry, ale wiem, co mówię, bo urodziłem się pod sam koniec wojny i przeżyłem prawie wszystkie powojenne rządy, od Bieruta via Gomułkę, Jaroszewicza, Jaruzelskiego... i wiem, co to takiego pic na wodę fotomontaż. I tu nie chodzi mi o Tuska, ale o malowanie zwiędłych trawników na zielono. Więc albo wychodzimy z Unii i wtedy stanę murem za PIS-em, albo chcemy w niej zostać. A jeśli zostajemy, to przestańmy się wygłupiać, bo Polska w pojedynkę może europejskim lewakom skoczyć na przysłowiowy pedał.

A przecież w styczniu 2013 pisałem w notce pt. „Dziesięć grzechów partii Jarosława Kaczyńskiego” cytuję:

„Po piąte – nie wstydź się korzystać z pomocy fachowców
Często się słyszy, że znowu pan prezes bądź któryś z posłów Prawa i Sprawiedliwości dał się sprowokować pijarowcom Platformy. Ktoś powie, że przecież ci ludzie są tak zaszczuci przez media prorządowe, iż nie ma się, co dziwić, iż czasem popełniają błędy.
Otóż jest się, czemu dziwić i wciąż nie mogę zrozumieć, dlaczego PIS nie chce skorzystać z pomocy fachowców, którzy by ich odpowiednio przeszkolili jak unikać wpadek. Bo obecna polityka to bezpardonowa walka, w której liczy się każde potknięcie. I naiwne są chełpliwe wypowiedzi prominentów PIS, że sobie ze wszystkim poradzą sami i nie potrzebują konsultantów bądź doradców.
Skoro Adam Małysz, Justyna Kowalczyk i Agnieszka Radwańska nie wstydzą się korzystać z porad psychologów, to niby, dlaczego z takich samych usług nie mieliby skorzystać zadziorny Jarosław Kaczyński, działający na ludzi jak płachta na byka Adam Hofman (dzisiaj Beata Mazurek), pyskata Krystyna Pawłowicz, monotematyczny Mariusz Błaszczak, czy senna Beata Szydło??? Tak. Tak. Nie ma się, czego wstydzić, ludzie są tylko ludźmi. Nie każdy polityk potrafi sobie sam poradzić z kutymi na cztery kopyta dziennikarzami i nie każdy z nich wie, jak unikać wpadek. Dlatego trzeba wygrzebać fundusze i zatrudnić zawodowców. A zaręczam, że taka inwestycja się zwróci z nawiązką.

Po szóste – pamiętaj, że amator nigdy nie wygra z zawodowcem
W tenisie, boksie, piłce nożnej, a także w polityce, jeszcze nigdy amator nie ograł zawodowca. A prawda jest taka, że w „Solidarności” jedni walczyli o wolną Polskę, a drudzy o to, żeby się w tej wolnej Polsce ustawić. Niestety czas pokazał, że ci pierwsi byli „amatorami”, którzy poszli za Jarosławem Kaczyńskim, zaś ci drudzy okazali się „profesjonalistami”, którzy po okrągłym stole zawłaszczyli Polskę.

Dlatego uważam, że ludzie Prawa i Sprawiedliwości nie powinni się unosić fałszywą ambicją i częściej korzystać z porad specjalistów od socjotechniki i politologii. Struktury partyjne PIS trzeba odpowiednio przeszkolić. Bo samymi ideami, choćby nie wiem jak szczytnymi, jeszcze nikt nie wygrał. Szczególnie obecnie, kiedy władza Tuska zdeptała polityczny obyczaj. W dążeniu do partyjnej hegemonii nie ma już poczucia wstydu. Nastało prawo dżungli. Kto silniejszy, ten lepszy. Cham chama chamem pogania. Złodziej na złodzieju jedzie…”, koniec cytatu.

Więc na koniec, jeśli mogę coś radzić, jako bloger prawicowy to, jak tylko Jarosław Kaczyński ochłonie i trochę odpocznie, konieczna jest natychmiastowa i gruntowna rekonstrukcja rządu, podziękowanie jajogłowym hamulcowym zgredom piastującym na zasadzie zasiedzenia kluczowe funkcje w państwie i rezygnacja z amatorskich doradców, którzy wpuścili zmęczonego Prezesa na minę.

W przeciwnym razie nie będzie drugiej kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego)

Post Scriptum
Kątem oka podglądam kolejną miesięcznicę smoleńską w Warszawie. I widzę, że tej miesięcznicy towarzyszy kontr-manifestacja renegatów z KOD-u, którzy przyszli z portretami Tuska. I z bólem serca konstatuję, że wczorajszym wygłupem w Brukseli PIS niechcący odbudował w Polsce autorytet Donalda, który mocno się nadwątlił po jego ucieczce do Brukseli. I znów Tusk... sami sobie Państwo dopowiedzcie. Nic, tylko się pochlastać.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Biedronka

10-03-2017 [22:35] - Biedronka | Link:

Ach autorytetu Donald wcześniej nie miał u KODziarzy? :)))
ręcę opadają jak szybko reagują blogerzy - jak krytycznie ! niektórzy nawet gubią się we własnym stanowisku publicystycznym w ocenie bieżących wydarzeń.

A tak na poważnie- próbował Pan kiedyś zdać się, dajmy na to na własną intuicję polityczną w sprawach, które dotyczyły więcej niż jednej osoby?

oraz kolejne pytanie: Jak poszło?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-03-2017 [10:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Biedronka

"próbował Pan kiedyś zdać się, dajmy na to na własną intuicję polityczną w sprawach, które dotyczyły więcej niż jednej osoby?..."
--------------------------------
Tak. W lutym 2014 w notce pt. "Sulejówek Jarosława Kaczyńskiego" - vide: http://salonowcy.salon24.pl/56...  jako pierwszy pisałem cytuję:

"Natomiast celem zdobycia znaczącej przewagi w zbliżających się wyborach parlamentarnych Jarosław Kaczyński powinien już teraz moim zdaniem zapowiedzieć otwarcie się „odnowionego” PIS na pokolenie młodych Polek i Polaków, czemu towarzyszyłoby stopniowe oczyszczanie partii z pełniących swe funkcje przez zasiedzenie, podstarzałych jajogłowych hamulcowych. Tylko takie jasne oświadczenie mogłoby Pis-owi przywrócić sympatię młodych Polaków. 

Do tego jest jeszcze potrzebny przekonywujący program partii, która chce objąć ster rządów w Polsce. Dlatego też niecierpliwie czekam na zapowiedziane przez Jarosława Kaczyńskiego na koniec lutego ogłoszenie gospodarczo-społecznych wytycznych ku naprawie Rzeczpospolitej.

A sam prezes, choć niektórym będzie trudno to sobie wyobrazić, powinien teraz podprowadzić PIS do władzy, a po wygraniu wyborów na jakiś czas usunąć się ze sceny politycznej, tak jak to niegdyś zrobił marszałek Józef Piłsudski (pamiętamy wszyscy Sulejówek?) i dać szansę młodym ludziom by korzystając oczywiście z jego rad zorganizowali sobie państwo po swojemu, bo oni w przeciwieństwie do starszych pokoleń, czują nowe czasy...", koniec cytatu.

"oraz kolejne pytanie: Jak poszło?..."
---------------------
Jarosław Kaczyński zrobił dokładnie to, co pisałem i dzięki temu jest obecnie Naczelnikiem rządzącym Polską z drugiego szeregu.

Pozdrawiam Panią
 

Obrazek użytkownika Adam66

10-03-2017 [22:47] - Adam66 | Link:

Nie jest to moja analiza ale wydaje mi się logiczna, czyli Kaczyński znowu wygrał :-)
http://opinie.wp.pl/zwyciestwo...

Obrazek użytkownika Jabe

10-03-2017 [23:43] - Jabe | Link:

Tam są takie słowa:

Jeżeli Tusk wygrałby przy poparciu PiS, wówczas Kaczyński odsunąłby Tuska od naszych przyszłych wyborów parlamentarnych, ale z drugiej strony nie miałby argumentów na krytykowanie Donalda za działania w UE. – To nie prawda. Można by było mówić, że mimo niezasłużonego kredytu zaufania, jakim go obdarzono, DT jak zwykle zawiódł. Trzeba było tę szopkę olać, a nie nagłaśniać. Prócz tego słyszałem, że Donalda Tuska jest za co, nie tylko krytykować, ale i posadzić.

Tusk zostaje osłabiony także w UE, bo przecież „nie poparł go jego własny kraj”. – Autorowi się wydaje, że DT ma jakąś siłę, którą można osłabić.
 

Obrazek użytkownika Biedronka

11-03-2017 [00:30] - Biedronka | Link:

To moim zdaniem przenośnia -osłabiony w roli wizerunkowej przykrywki dla podobnych w charakterze ataków na Polskę.
Strasznie Pan się wije i produkuję by przekombinować z tym co tam myślą w Unii. To jest pozycja wizerunkowa i ten wizerunek zostanie osłabiony. Czego Pan nie rozumie? :)
 

Obrazek użytkownika Biedronka

11-03-2017 [00:33] - Biedronka | Link:

Ha ha - niech Pan z tą argumentacją biegnie do p. Anarchisty i wyjaśnia mu jak to należałoby tłumaczyć "ludziowi"

"To nie prawda. Można by było mówić, że mimo niezasłużonego kredytu zaufania, jakim go obdarzono, DT jak zwykle zawiódł."

Owszem to prawda. Do ludzi nie przemawia pokrętna argumentacja.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

11-03-2017 [22:12] - ExWroclawianin | Link:

Adam66:

100/100

Absolutnie sie z panem zgadzam. Oczywiste jest ze w dluzszej perspektywie czasowej prezes dr Jaroslaw Kaczynski WYGRA i swoich przeciwnikow politycznych "porozstawia po katach" ale widac po tonie niezbyt przychylnego artykulu ze autor tego jeszcze nie wie. Mysle ze dobrze by bylo aby sie zastanowic dwa razy nim sie cos napisze. Ja wierze w prezesa ze robi BARDZO dobre ruchy na szachownicy....Alarmistyczny i defetestyczny ton ze PiS "sie pograza", ze "jest liczony i jest na deskach" i nie wygra nastepnej kadencji jest  na wyrost i jest niepotrzebny, krotkowzroczny i chybiony. Tak, tego jeszcze dzisiaj golym okiem nie widac, ale to unia wczoraj przegrala a Kaczynski i PiS jest ZDECYDOWANYM ZWYCIEZCA.

Czas wkrotce pokaze ze Polska miala racje, bo nie mozemy sie godzic i tolerowac  lewackich chorych z nienawisci do chrzescijanstwa, JAWNIE I Z PREMEDYTACJA lamiacych wszelkie zasady demokracji histerycznych zachowan pseudopolitykow ktorych wiekszosc nie posiada zadnego mandatu spolecznego. Polska musiala sie postawic i bardzo dobrze zrobila. Juz nie dlugo sie dowiemy ze takich ktorzy mysla jak my Polacy, jak nasz rzad PiS-u bedzie wiecej, Holandia, Francja juz zrozumialy ze kierunek eurokolchozu jest zly nastawiony tylko na dominacje Niemcow....a na to nie powinno byc zadnej zgody. UK to zrozumiala i dlatego opuszcza unie. A Niemcy nadal chca wszystkim w Europie narzucac swoja wole.....bo wszyscy lewacy z Brukseli "siedza" w kieszeni Niemcow....a Tusk jest najbardziej ewidentnym tego przykladem. Dziwi mnie tylko ze TAK WIELU POLAKOW tego nie widzi albo co gorzej NIE CHCE WIDZIEC!     

Obrazek użytkownika marsie

10-03-2017 [23:53] - marsie | Link:

"Nic, tylko się pochlastać" No więc kończ Waść, wstydu oszczędź i zrób to!

Obrazek użytkownika paparazzi

11-03-2017 [00:59] - paparazzi | Link:

Pan pisze prawie jak Passent.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-03-2017 [09:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

"Pan pisze prawie jak Passent..."
-------------------
Dziękuję za nobilitację.

Obrazek użytkownika spike

11-03-2017 [01:44] - spike | Link:

Pańska w poprzednim tekście charakterystyka Tuska, jakże pasuje także do Pana.
Weźmy dla przykładu Pana i kandydata Polski Jacka Saryusza-Wolskiego, człowiek, członek PO, w przeciwieństwie do Pana ma nie tylko honor a i rozum, postawił co ma najcenniejsze na szali Polski i Kaczyńskiego, a mógł jak Pan siedzieć cicho, robić dobre miny i tańczyć na rurze, by dalej jadać obiadki i pić wódeczkę, nie z nocnego sklepiku, a w drogich restauracjach, niech Pan między kolejnymi toastami poczyta tu na portalu, co powiedział o Tusku, jego partii, w momencie gdy chodziło o Polskę, Pana na to nigdy nie będzie stać, jedynie na zrzędzenie i krytykanctwo, a jak trzeba się postawić, to staje po stronie szajki PO, śpiewając jak oni zagrają.
Niech Pan nam niekumatym wskaże, gdzie tu wygrana opozycji, jedynym wygranym jest tylko i wyłącznie Szetyna, powrót Tuska by oznaczał jego banicję, a co Polska na tym traci? tyle samo co 1 kadencji Tuska, czyli nic, a dzięki posunięciu rządu, wiemy jak się sprawy mają, Tusk i jego mocodawcy już nie mogą zarzucać, że jest polskim przewodniczącym, został odkryty, wiadomo kim i dla kogo pracuje, wiemy także, jakie są układy między państwami, zapewniającymi nas o swojej przyjaźni, od Merkel zaczynając, na Orbanie kończąc, choć ten jako jedyny jakoś się tłumaczył, Pan jest z tej samej gliny, co wielokrotnie dawał wyraz, że najważniejszy jest wizerunek, PR, Pan jeszcze ma pretensje do elit akademickich, wytykając im skundlenie, a sam domaga się podobnego od Kaczyńskiego i polskiego rządu.
Jestem pewien, że Pańskie "rady", a tym bardziej konstruktywna krytyka, do Prezesa od dawna nie dociera, bo nikogo to nie interesuje, piszemy tu sobie a muzom, nic więcej, totalniacy mają jedynie używanie i śmiech, taki z tego pożytek.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2017 [10:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

Chyba już Panu pisałem, że moim zdaniem bardzo korzystnym dla Pana, a także dla blogosfery byłoby, gdyby Pan miast zajmować się polityką zaczął szydełkować.

PS. Proszę mi wybaczyć tę drobną złośliwostkę, ale jak się Pana czyta to, jak się to mówi ręce opadają.

Słonecznego weekendu Panu życzę

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-03-2017 [07:37] - jazgdyni | Link:

Witam Panie Krzysztofie!

Przykro mi widzieć, że wyobraźnia i szerokie spojrzenie zaczynają Panu szwankować. Strategia długofalowa zakłada przegrane potyczki. Głównie w oczyszczeniu przedpola i rozpoznania słabych punktów wroga oraz silnych bastionów oporu. Dzięki akcji PISu dowiedzieliśmy się m.in. jaka jest lojalność partnerów i jak daleko może sie przeciwnik posunąć w swojej obronie. Ta akcja dała też wyraźny znak tym wszystkim przywódcom, że mają wybór między podmiotowością swoich państw, a enigmatycznymi zyskami z płynięcia w głównym nurcie.
To była potrzebna i cenna akcja. Zakładając wektor, że Polska wybija się na pełną suwerenność. Natomiast jeśli ważniejsze jest poklepywanie po plecach, to ma Pan rację.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2017 [08:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@jazgdyni

"Strategia długofalowa zakłada przegrane potyczki..."
----------------------
Panie Januszu. Ja jestem trochę bliżej niż Pan tych, którzy pracują nad tą "strategią" i znam ich intelektualne możliwości. I w tym miejscu temat skończę. Reszty proszę się domyślić.

"To była potrzebna i cenna akcja..."
-------------------------
A jednak Pan, racjonalista do bólu, dał się zauroczyć.

Pozdrawiam Pana, jak zawsze serdecznie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-03-2017 [11:36] - jazgdyni | Link:

"...Ja jestem bliżej..."

Czyżby?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2017 [13:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

@jazgdyni

A wie Pan, kto jest wiceprzewodniczącym krakowskiego AKO?

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-03-2017 [15:57] - jazgdyni | Link:

Wiem.
A wie Pan, kto wyrzucił Łopińskiego?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2017 [18:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@jazgdynie

Panie Januszu, musimy się koniecznie spotkać, bo wszystkiego na blogu nie można powiedzieć. Czy bywa Pan czasem w Krakowie?

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-03-2017 [05:10] - jazgdyni | Link:

Ile to już lat "musimy się spotkać"? I są autentyczne, szczere chęci z obu stron. Myślę, że to dlatego, że ani Pan, ani ja, nie mamy już swojego dworku, z pięknym ogrodem, gdzie można by posiedzieć i parkiem, po którego scieżkach można by wędrować i gorąco dyskutować. Ile tylko mogę, spotykam się z ciekawymi ludźmi. Siedzimy, pijemy kawę i gadamy. Średnio trzy godziny. A na koniec ja czuję, że to był tylko wstęp. By się spotkać i pogadać musi Pan do mnie przyjechać przynajmniej na tydzień. Mam taki dosyć wygodny domek na obrzeżach Borów Tucholskich. Tyle na pierwsze spotkanie powinno wystarczyć. Będzie ładne lato, to opali się Pan lepiej niż w Jastarni. I ryby też będą lepsze i świeże.

Serdeczne pozdrowienia

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-03-2017 [09:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@jazgdyni

Dziękuję serdecznie za zaproszenie i nie wykluczone, że z niego skorzystam, ale nie chciałbym Pańskiej gościnności nadużywać. Odezwę się do Pana w czerwcu.

Póki co, jak zawsze gorąco pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2017 [08:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

W ramach odpowiedzi na komentarze dodane do mojej notki zapraszam do lektury tego tekstu na portalu wPolityce - vide: http://wpolityce.pl/polityka/3...

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Tarantoga

11-03-2017 [09:49] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

 Marcin Fijołek   popełnił tekst,do którego Echo 24 nas zaprasza.
Portal braci Karnowskich jest tak samo prawicowy,jak Echo 24...i zatrudnia takich samych autorów...Zarembę,Warzechę,Skwiecińskiego sami zasiadający na barykadzie okrakiem.
Karnowscy dostali gazetę od Hajdarowicza i Grasia w czasie umowy pod śmietnikiem,drugim obdarzonym był Lisicki...obaj Karnowscy i Lisicki mają czerwone podniebienie.
Wisz Pan co...pochlastaj się Pan...byle szybko!
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2017 [10:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

W imieniu wszystkich Gości mojego blogu spytam, czy mógłby nam Pan zdradzić barwę Pańskiego podniebienia?

Obrazek użytkownika gorylisko

11-03-2017 [10:01] - gorylisko | Link:

jak zwykle naj,naj,najbardziej kumaty jak cholera dał głos... bo PiS upadnie nisko bez jego światłych rad... oczywiście wszystko będzie dobrze pod warunkiem, że zrobią go na poczatek nadprezydentem, nadpremierem oraz arbitrem elagancji... a do tego przyznają honorowy tytuł sese seko mobutu... gdyby kto pytał to proponuję wygoooglać "kogut który nie zostawia żadnej kury samej..." ;-) przy czym nie chodzi tu o pieczone kurczaczki ;-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2017 [10:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

"jak zwykle naj,naj,najbardziej kumaty jak cholera dał głos... bo PiS upadnie nisko bez jego światłych rad..."
-------------------------
Czy naprawdę Pana nie stać na wymyślenie czegoś nowego? Przecież stali Goście mojego blogu wiedzą, że to zdanie powtórzył Pan już ze sto razy, jeżeli nie więcej. Proszę sobie to z łaski swojej przemyśleć w wolnej chwili.

PS. A jak Pan chce leczyć swoje kompleksy, to wybierając mój blog trafił Pan pod niewłaściwy adres. A jedynym, co mogę dla Pana zrobić to przesłać terapeutyczną piosenkę: https://www.youtube.com/watch?...   Better???

 

Obrazek użytkownika gorylisko

11-03-2017 [12:13] - gorylisko | Link:

no prrroszę pana... o kurach to nie ja w necie... swego czasu niejaki bredzisław komorowski towarzysz z radzieckiej poręki zaczął cosik pitolić o kurach...to ja nie mogę ? 
poza tym skądinąd wiem, że pan żadnej kury nie zostawi samej... nieważne czy w łożnicy czy w rosole...
kompleksy ? może coś pan zainsynuuje ?  posłucham światłej koństruktywnej krytyki (to ń celowe, dla niekumatych) ;-) a jak to z kurami... ale jaja, ale jaja

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2017 [14:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

"może coś pan zainsynuuje ?..."
---------------------
Proszę sobie zbytnio nie schlebiać. Ja się planktonem nie zajmuję.

Miłego weekendu!

Obrazek użytkownika gorylisko

11-03-2017 [14:31] - gorylisko | Link:

to widać, słychać i czuć...  ;-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2017 [11:00] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Na Facebooku moją notkę tak skomentowano:

Grażyna Mazur Czytałam Pana artykuł dwa razy i pierwsza myśl była taka, że niepotrzebnie Pan "dokłada do pieca" ku uciesze gawiedzi...., ale dzisiaj, po powtórce, niestety przyznaję Panu rację.... Pozdrawiam Pana serdecznie z nadzieją, że wkrótce będą powody, do optymizmu....
Źródło:https://www.facebook.com/krzysztof.pasierbiewicz/posts/1455985584420375?comment_id=1456470994371834&notif_t=feed_comment&notif_id=1489212703883868

Więc gorąco Państwa zachęcam do przeczytania mojej notki powtórnie, gdy emocje opadną.

Serdeczności!

 

Obrazek użytkownika spike

11-03-2017 [11:25] - spike | Link:

kto ny pomyślał, "rodzynek w cieście" jedyna choć z trudem, kumata się znalazła.

a teraz przeczytajmy:
"- Od kiedy w demokracji grzechem jest kandydowanie w konkurencyjnych procedurach zaś cnotą uczestniczenie w nieprzezroczystych rozdaniach ? Wobec niezgody rządu RP na poparcie nieformalnego lidera opozycji na szefa RE możliwa była albo otwarta konfrontacja albo porażka pod stołem . [...] To szczyt hipokryzji że ci sami, którzy niszczyli wizerunek Polski donosami nań, teraz ubolewają nad osłabieniem pozycji Polski  - podkreśla Jacek Saryusz-Wolski."

Domyślam się, że Pan jest mądrzejszy od p.Saryusz Wolskiego i wie lepiej i więcej.
Daj Pan spokój.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Warmia

11-03-2017 [12:22] - Warmia | Link:

Witam,

"...Amator nigdy nie wygra z zawodowcem..."
Na zawodach mój trener wystawił dwójkę wioślarską - amatorek ( z koleżanką zaliczyłyśmy 2 treningi i wiedziałyśmy jak trzymać wiosła i dojeżdżać na wózeczku ) przeciwko reszcie wieloletnich zawodniczek z krakowskich klubów.
W połowie biegu nie bardzo rozumiejąc co się dzieje wyprzedzałyśmy wszystkie osady o kilka długości łodzi.
Bieg zatrzymano, tłumacząc że nastąpił błąd przy starcie.
Odbył się ponowny start i sytuacja się powtórzyła, wygrałyśmy dopływając do mety bez odwracania piór nad wodą, tego jeszcze nie potrafiłyśmy. 
Nasza wygrana była zaskoczeniem także dla trenera, odebrał to jako swoją porażkę. 
Czy byłyśmy wybitnie uzdolnione?
Tak.
Nie trafiłyśmy pod skrzydła wybitnego trenera, nie oszlifowano diamentów, ale pomogłyśmy zdobywać dobre wyniki całej reszcie, zostałyśmy wtopione w średni poziom. 

Dyplomacja.

Być może należy stworzyć miejsce, gdzie będziemy kształcić najzdolniejszych amatorów na dyplomatów i być może udałoby się pozyskać wybitne jednostki - trenerów o poziomie pana prof.Krzysztofa Zanussiego.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2017 [14:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Warmia

"Być może należy stworzyć miejsce, gdzie będziemy kształcić najzdolniejszych amatorów na dyplomatów i być może udałoby się pozyskać wybitne jednostki - trenerów o poziomie pana prof.Krzysztofa Zanussiego..."
-------------------
Propozycja godna rozważenia. Wszakże pod warunkiem, że szkoleniowcy będą zawodowcami.

Pozdrawiam Serdecznie

Obrazek użytkownika Lektor

11-03-2017 [11:24] - Lektor | Link:

Panie Krzysztofie, pan tak samo rozumie politykę jak polskie, strajkujące  feministki.

Polska miała do wyboru dwa warianty, a mianowicie poprzeć Tuska lub nie. Jeśli ktoś uważa, że polski rząd powinien poprzeć Tuska to jest niespełna rozumu, szczególnie po jego ostatnim oświadczeniu we Wrocławiu i poparciu puczu PO.   Polski rząd, co należy stanowczo podkreślić,  wybrał słuszny wariant. Oceniam PIS i B. Szydło bardzo wysoko, ponieważ byli odważni otwarcie powiedzieć NIE dla poparcia chama i głupka niemieckiego.
A zatem Polacy – róbmy swoje !!!   Róbmy pieniądze, bo dzisiaj kto ma pieniądze ten rządzi, a nie odwrotnie. Mamy teraz 2,5 roku. To wystarczający okres czasu aby wysoko wydzwignąć gospodarkę, a wtedy stawiać warunki.  Dwa i pół roku to wystarczająco dużo czasu aby zakończyć śledztwo Smoleńskie i sprowadzić go do Polski pod eskortą.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2017 [14:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@lektor

"Polski rząd, co należy stanowczo podkreślić,  wybrał słuszny wariant..."
-----------------------
Też tak uważam. Sęk w tym, że go w ośmieszająco naiwny sposób zrealizował.

"Mamy teraz 2,5 roku. To wystarczający okres czasu aby wysoko wydzwignąć gospodarkę, a wtedy stawiać warunki..."
-------------------------------
No właśnie. Wtedy, a nie przedwczoraj.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Sacrapedro

12-03-2017 [19:06] - Sacrapedro | Link:

O, Boże...................!

Obrazek użytkownika xena2012

11-03-2017 [12:11] - xena2012 | Link:

To nie troska o PiS,Kaczyńskiego czy Polskę przez Pana przemawia tylko niepohamowana radość,że spełniło się wreszcie to o czym Pan nieustannie pisze.To natrętne ja przewidywałem ,ja doradzałem,ja pisałem , triumfalne ja,ja,ja.....Przypomina Pan Marka Migalskiego który dostawszy się do Europarlamentu natychmiast w tzw.listach zaczął atakować PiS,najbliższe otoczenie Kaczyńskiego by w niedługim czasie uderzyć w niego samego.Nie wiem na jakie asy w rękawie Pan liczył a może na to ,że Kaczyński po ordynarnrj prowokacji Tuska we Wrocławiu skłoni rząd do głosowania na niego ? Nie widzi Pan ,że są granice poniżenia,a Tusk w stosunku do Kaczyńskiego wielokrotnie ją przekroczył ? Nie zauważył Pan że tak wytrawny polityk i długoletni europarlamentarzysta Sariusz-Wolski odsunął się od EPL i działaczy unijnych  czyżby,też stracił instynkt samozachowawczy? A może po prostu w tej Unii jest coś nie tak ,piastujący tam wysokie stanowiska kompletnie się do tego nie nadają i ktoś wreszcie musi miec odwagę to powiedzieć?  Na dłuższą metę nie da się w nieskończoność o wszystko co złe jajogłowych,ortodoksów ii polskiego chama.

Obrazek użytkownika Ironieusz

11-03-2017 [12:25] - Ironieusz | Link:

Hasło: Polska totalną opozycją w UE.
Odzew: Dokopać!

Obrazek użytkownika spike

11-03-2017 [12:40] - spike | Link:

tu także o panu pisze bloger Jan Mak:
http://janmak.salon24.pl/76271...
.
.
.
"Ale oczywiście nie odmawiam Wam prawa do lamentowania :) (Chociaż na wojnie żaden dowódca nie chciałby mieć takich żołnierzy w oddziale.)"
------------------
Wg tego co Pan pisał o swoim bohaterskim ojcu, można powiedzieć, że Pan jest Jego przeciwieństwem, On dla Polski "zatracił swój instynkt samozachowawczy", nie dał się złamać, nie poszedł na współpracę z UBekami, a Pan nam tu serwuje, że rząd powinien się skundlić, poparciem Tuska, zdrajcy, szkodnika i wroga Polski, wstyd.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2017 [17:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

Proszę się nie szarpać i nie podpierać się moim śp. Ojcem. Gnida z Pana i tyle

A to zdanie, cytuję:

"a Pan nam tu serwuje, że rząd powinien się skundlić, poparciem Tuska..."

świadczy, że albo Pan rżnie głupa, albo Pan rzeczywiście jest kretynem.

Bez odbioru.

Obrazek użytkownika spike

11-03-2017 [20:55] - spike | Link:

"Gnida z Pana i tyle"
każdy sądzi po sobie. Chamstwo nie pierwszy raz z Pana wyłazi.

głupa czy kretyna Pan nie musi rżnąć.
Mimo to pozdrawiam.

PS
Właśnie przez pamięć na Pańskiego ojca, polskiego bohatera, mam jeszcze do Pana szacunek.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-03-2017 [09:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

"Właśnie przez pamięć na Pańskiego ojca, polskiego bohatera, mam jeszcze do Pana szacunek..."
-------------------------
Pan usiłuje mnie sprowokować, ale nie ze mną takie numery Brunner
 

Obrazek użytkownika krystal

11-03-2017 [14:16] - krystal | Link:

PiS ma kiepską perspektywę, bo nie ma w kraju opozycji i nie ma nikogo, kto by patrzył władzy na ręce. To, co PiS, rząd i prezydent uparcie nazywa opozycją to apatrydzi i warchoły, a nie opozycja. Lecz widać tak jest PiSowi wygodnie- występuje w roli ofiary i za tym „imidżem” każde kiepskie posunięcie usiłuje (dość skutecznie) ukryć. Głosowałem na PiS, ale każda władza pozostawiona bez kontroli (opozycji) bardzo szybko się psuje. Ktoś z forumowiczów napisał: „dzięki posunięciu rządu, wiemy jak się sprawy mają, Tusk i jego mocodawcy już nie mogą zarzucać, że jest polskim przewodniczącym, został odkryty, wiadomo kim i dla kogo pracuje, wiemy także, jakie są układy między państwami,…”—jeśli PiS dostał całą władzę po to, żeby „odkryć jak się sprawy mają” (wszyscy myślący dawno to wiedzą, a rząd nie wiedział?) i po to, żeby tchórzyć przed byle pyskówką wroga („mocodawcy już nie mogą zarzucać…”) i nagłaśniać wszelkie prowokacje byle pętaków dot. braku demokracji w Polsce i tłumaczyć się, tłumaczyć w nieskończoność, to Polska jest biednym krajem. Tak, poparcie zdobyte dzięki 500+  nadal istnieje (ale konsumpcja jeszcze nigdy nie postawiła gospodarki na nogi, a wręcz przeciwnie) i będzie istnieć, póki duża część społeczeństwa będzie tym 500+ przekonywana. Obywateli ci u nas niewiele, większość patrzy tylko konca własnego nosa.
Nb gdyby Tuskowi zostały w porę przedstawione zarzuty (jak o tym gdzies pisał chyba p.Kniaziewicz) związane chociażby z Amber Gold, to p.T. nie mógłby wystartować w wyborach.
 

Obrazek użytkownika spike

11-03-2017 [15:22] - spike | Link:

co do opozycji zgoda, ale:

"—jeśli PiS dostał całą władzę po to, żeby „odkryć jak się sprawy mają” (wszyscy myślący dawno to wiedzą, a rząd nie wiedział?)"

dlaczego nikt nie widzi faktu, że nim Kaczyński zdecydował się wystawić JSW w miejsce Tuska, miał zapewnienie Merkel, że jak Polska się sprzeciwi, to nie poprze Tuska, podobnie zapewniał Orban, który zasłaniał się faktem, że JSW wystąpił z ich ugrupowania, więc nie mógł wystąpić sprzeciwić się stanowisku tegoż.
Tak więc zacząć należy od tego, że za tym wszystkim stoi Merkel, znaczy Niemcy, jakby miała honor, to by słowa dotrzymała.
Jedynym zarzutem do Kaczyńskiego jest to, że za bardzo wierzy w uczciwość polityków, szczególnie niemieckich, sądzę, że ta lekcja była potrzebna, a jedynym wygranym, jak też powiedział Kaczyński Szetynie, jest on sam, o czym dobrze wie, jakoś jestem pewien, że ten sukces sowicie oblewali, dla nich Polska to tylko i wyłącznie interes, a szczególnie ten szemrany.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [15:57] - Jabe | Link:

Jedynym zarzutem do Kaczyńskiego jest to, że za bardzo wierzy w uczciwość polityków – Innych zarzutów nie trzeba.

[T]a lekcja była potrzebna – Nie powinna być potrzebna.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2017 [17:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@krystal

"PiS ma kiepską perspektywę, bo nie ma w kraju opozycji i nie ma nikogo, kto by patrzył władzy na ręce..."
------------------
Jak to nie ma. Ja od jakiegoś czasu to robię. Proszę przeczytać kilka moich poprzednich notek.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-03-2017 [10:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Krystal

"PiS ma kiepską perspektywę, bo nie ma w kraju opozycji i nie ma nikogo, kto by patrzył władzy na ręce..."
-----------------------
Stąd właśnie moja notka. Co zresztą wcześniej zapowiadałem - vide: "Nowej władzy będę się przyglądał baczniej niż Platformie" - http://salonowcy.salon24.pl/67...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika arabas

11-03-2017 [14:22] - arabas | Link:

447 poważne ostrzeżenie wystosowane przez Pana Pasierbiewicza w stosunku do PIS-u

Obrazek użytkownika tomo1958

11-03-2017 [18:00] - tomo1958 | Link:

Szanowny Panie widzę, że wedle zasady nie chcę ale muszem krytykować, jest Pan w błędzie, Kaczyński zrzucił zasłony teraz ewropa musi w świetle kamer przyjąć do wiadomości czyje interesy reprezentuje i kim jest Tusk, opadły maski wszystkim. Teraz ewentualne sankcje o których straszył żabojad i wspomniał oględnie ryży folksdojcz będą traktowane jako zemsta lewackiej hołoty ewropejskiej i przestroga dla pozostałych narodowości, tyle i aż tyle. 

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [18:28] - Jabe | Link:

Europa z zapartym tchem śledzi losy Donalda Tuska? Przez kogo będą te sankcje tak traktowane? Przez Pana? Kto w Europie wie, że Donald Tusk w ogóle istnieje? Wiedzą ci, którym nie trzeba pokazywać, jak się sprawy mają.

Obrazek użytkownika Sacrapedro

12-03-2017 [19:01] - Sacrapedro | Link:

Faktycznie: jakimś Tusku Donaldzie nikt nigdy jeszcze nie słyszał, zwłaszcza w Europie. Ale za to o Kaczyńskim Jarosławie...!

Obrazek użytkownika Poliszynel

11-03-2017 [19:05] - Poliszynel | Link:

nie wierzę własnym oczom, albo nie rozumiem - czy misją PIS jest, aby dla udowodnienia takowego "traktowania" innym, nadstawić do bicia EU nasz tyłek ?

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2017 [19:23] - Jabe | Link:

To tak, jakby Tysona wyzwać na ring, żeby wszystkim pokazać, że to mordobijca.

Obrazek użytkownika Poliszynel

11-03-2017 [21:05] - Poliszynel | Link:

:-) BTW, paralela pasuje raczej do Izraela z lat 60-tych, UE to raczej Wałujew, my mieliśmy Michalczewskiego- wedle wrażeń z zapamiętanych walk, dla mnie on jest no. 1.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-03-2017 [10:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@tomo

"Kaczyński zrzucił zasłony teraz ewropa musi w świetle kamer przyjąć do wiadomości czyje interesy reprezentuje i kim jest Tusk..."
-------------------
Takie rozumowanie nazywa się "myśleniem życzeniowym" (ang. wishful thinking)

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-03-2017 [18:42] - Marek1taki | Link:

Nie czuję tego sporu bo nie śledziłem przebiegu sprawy.
Odnoszę wrażenie, że stało się to, co wiadomo, że Polska i inne kraje nie mają w Unii Europejskiej nic do powiedzenia, bo w "tej unii" liczą się międzynarodowi socjaliści.
Wydawało mi się to oczywiste od samego początku i dlatego głosowałem przeciw "wchodzeniu do unii". W rzeczywistości byliśmy do unii zaciągnięci na na niekorzystnych warunkach, które są zmieniane na coraz gorsze.
Zdarzenie "z królem Europy" może mieć więc doniosłe znaczenie jeżeli zaowocuje eurosceptycyzmem PiS. W tej chwili polityka PiS jest niespójna z powodu wiary w model unii oparty na jednej prędkości w przeciwieństwie do dwóch prędkości rozwoju. Przy czym ta jedna prędkość oznacza, że wszystkie kraje Europy mają rozwijać się równo dzięki uregulowaniom i dotacjom z Brukseli. To błędna koncepcja. Jak działa "ta unia", wg jakich mechanizmów rozgrywane są interesy, mogliśmy właśnie doświadczyć.
Normalna wspólnota państw Europy może, bez odwołania się do argumentu siły, powstać wokół prostych i akceptowalnych dla wszystkich zasad (jak wspólny rynek i swoboda przekraczania granic dla Europejczyków) , a nie dla realizacji zamordyzmu komisarzy od dotacji i regulacji.
Rząd PiS jest winien Polakom bilans wydatków i wpływów między budżetem państwa a UE i podobnymi naciągaczami z określeniem ich charakteru, np. ile konkretnie płacimy na obsługę zadłużenia, za puszczanie gazów cieplarnianych i inne podatki, zobowiązania, a także grożące nam roszczenia.
Skoro ponosimy ryzyko stacjonowania obcych wojsk na swoim terytorium powinniśmy wyciągnąć z tego jakieś korzyści polityczne i ekonomiczne. Nie musimy być zwasalizowani wobec wszystkich możnych.

Obrazek użytkownika Poliszynel

11-03-2017 [19:26] - Poliszynel | Link:

Sun Tzu tłumaczy jak powinno się zachowywać w defensywie, także i jak w przewadze i ofensywie, Merkelowa zna to chyba od podszewki, dała porządnego klapsa, a mogła swoje "asy z rękawa" wyciągnąć w znacznie poważniejszym starciu i zdestabilizować obszar do przejęcia (tak - Polskę), a wcale jej na tej destabilizacji przed przejęciem nie zależy, a tylko na przejęciu. Więc najwyższa pora pierwsze określić naszą sytuację, siły nasze i przeciwnika i cele, wyciągnąć wnioski i całkowicie zmienić strategię, choć po ostatnim wyczynie, mam wątpliwości, czy PIS wie co to za taki termin "strategia". Podstawą strategi jest blef, Merkelowa udawała żółwia , my jastrzębia. Jakbyśmy udawali trupa, uważam, że wyszlibyśmy zdecydowanie lepiej w dłuższej perspektywie.

Obrazek użytkownika spike

11-03-2017 [20:47] - spike | Link:

Czy to nie Sun Tzu nauczał "Uderzaj w trawę by wypłoszyć węża", bo to właśnie widzieliśmy w praktyce, wyszło kim jest Merkel i pozostali, a chodziło tylko o nic znaczącego Tuska, przydupasa, ale mimo wszystko pochodzącego z Polski, czerpiący z tego powodu profity jakby nie patrzeć wsparcia, teraz wiadomo, że gra na rachunek Niemiec i Merkel, teraz wszyscy wiedzą o wszystkich.

Obrazek użytkownika Jabe

12-03-2017 [20:33] - Jabe | Link:

To wcześniej Pan nie wiedział?

Obrazek użytkownika Poliszynel

12-03-2017 [21:47] - Poliszynel | Link:

nie wiedzieli, bo nie zrobili tego co wyżej opisałem, wypłoszyli węża, który ich dotkliwie pokąsał. Myśleli, że to żółw.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-03-2017 [10:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@marek1taki

"Nie czuję tego sporu bo nie śledziłem przebiegu sprawy..."
---------------------
Więc może lepiej się nie wypowiadać?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-03-2017 [20:13] - Marek1taki | Link:

Dlatego nie wypowiedziałem się o aspektach propagandowych tylko o meritum, niezależnym od doraźnych zysków czy przegranych.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika PIOTR Z GDAŃSKA

11-03-2017 [22:19] - PIOTR Z GDAŃSKA | Link:

Intuicja mnie nie zawiodła. Zawsze myślałem, że jest Pan konserwatystą i zwolennikiem PIS, tylko takim bezobjawowym!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-03-2017 [10:06] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Piotr z Gdańska

:-)))

Serdeczności!

Obrazek użytkownika Sacrapedro

12-03-2017 [18:07] - Sacrapedro | Link:

Schamiała opozycja i wyjące kundle niemieckie i niekwestionowane, miażdżące  zwycięstw PiSu w Brukseli, czyli   umocnienie mandatu Tuska w UE i przywrócenie jego autorytetu w Polsce. Brawo! To był dopiero majstersztyk PiS-owskiej dyplomacji i konkretny wymiar geniuszu politycznego Wodza!!!  Poco dalej wmawiać ciemnemu ludowi, który wszystko kupi, że czarne jest czarne,a białe jest białe? Czy w ogóle jest jeszcze o czym mówić..?
 

Obrazek użytkownika Sacrapedro

12-03-2017 [18:12] - Sacrapedro | Link:

Schamiała opozycja i wyjące kundle niemieckie i niekwestionowane, miażdżące  zwycięstw PiSu w Brukseli, czyli   umocnienie mandatu Tuska w UE i przywrócenie jego autorytetu w Polsce. Brawo! To był dopiero majstersztyk PiS-owskiej dyplomacji i konkretny wymiar geniuszu politycznego Wodza!!!  Poco dalej wmawiać ciemnemu ludowi, który wszystko kupi, że czarne jest czarne,a białe jest białe? Czy w ogóle jest jeszcze o czym mówić..?