Zwycięstwo Polski w sprawie Tuska

Wbrew przegranej, Polska odniosła zwycięstwo w sprawie Tuska. Zmusiliśmy Niemców, aby przyznały, że Tusk jest ich kandydatem. Problem w tym, że Tusk był ich kandydatem (i namiestnikiem na Polskę), gdy był Premierem Polski. Maska została zerwana, koniec obłudy Her Tusk!

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mmisiek

09-03-2017 [19:07] - mmisiek | Link:

Ja tu niestety żadnego zwycięstwa nie widzę.
I żadnego geniuszu tego posunięcia również.
To raczej Niemcy sprytnie nas wmanewrowały w obnażenie naszej dramatycznej słabości i braku jakichkolwiek sojuszników.
Jeśli dzisiejszą porażkę zestawić z optymizmem JK po spotkaniu z Merkel to można podejrzewać, że po raz kolejny daliśmy się ograć jak małe dzieci naiwnie wierząc w jakieś zakulisowe "zapewnienia" i sami weszliśmy do narożnika. Obawiam się, że teraz pozostaje tylko nas lać ile wlezie.
 

Obrazek użytkownika Jabe

09-03-2017 [20:10] - Jabe | Link:

Pan nie rozumie. To jest moralne zwycięstwo. Gdybyż jeszcze choć kilku patriotów dało się zabić. Ale nie ma co grymasić, każdy wygrał, co chciał wygrać i teraz może świętować.

Obrazek użytkownika Gniewko

09-03-2017 [19:16] - Gniewko | Link:

Trzeba taką narrację, że Tusk jest propagatorem interesów „VI Rzeszy Niemieckiej” rozpropagować nie tylko w kraju, ale także wśród obywateli UE.

Obrazek użytkownika mmisiek

09-03-2017 [19:21] - mmisiek | Link:

Obywatele UE mają to głęboko gdzieś, zapewne nawet nie wiedzą co to jest Tusk i jakie stanowisko zajmuje.
 

Obrazek użytkownika anakonda

09-03-2017 [19:46] - anakonda | Link:

Ciekawe czy jest Pan w stanie mi merytorycznie odpowiedziec na proste pytanie, dlaczego zadne z pozostalych 27 panstw nie zgloslo zastrzezen w sprawie przedluzenia
o kolejne 2,5 roku jego kadencji.

Obrazek użytkownika plastuś

09-03-2017 [21:04] - plastuś | Link:

Dziękuję, że pan to napisał, bo właśnie się zabierałem, żeby to tak skomentować. Widzę to tak samo. Za czyny i słowa Tuska odpowiada pani Kanclerz Merkel. Zawsze nim kierowała. Na to nie można nic poradzić. Trzeba było jednak to odsłonić i pokazać, że Polska nie ma z tym cwaniakiem nic wspólnego. Warto było przegrać to starcie, żeby zrzucić folksdojcza z polskiego wozu.  Pewna analogia z historii: Polacy nie ogłosili stanu wojny z sowietami w 1939 roku i starali się z nimi nie walczyć, zgodnie z rozkazem Naczelnego Wodza, pomimo ewidentnej zbrojnej napaści i aneksji. Alianci cyniczne to wykorzystywali. Co wy właściwie chcecie od tych wspaniałych Rosjan? Przecież nie macie z nimi sporu, nie zrobili wam krzywdy.

Obrazek użytkownika twardek

09-03-2017 [22:17] - twardek | Link:

Zdaje się, że o tym kim jest Tusk było wiadomo już przed dzisiejszym eksperymentem. Co do sprawy, w odpowiedzi na nasz szach dla Unii dostaliśmy mata od Niemiec (odwrotnie niż to ujęła Contessa w swoim wpisie). Jeszcze raz się okazało, że można mieć cholerną rację i odnieść zwycięstwo moralne, ale pozostaje się z (dość trudnym  teraz) problemem jakie ma być działanie realne?
Tak w ogóle, to nasz Rząd, wg mnie, nie mógł postąpić inaczej. To była nasza klasyczna pozycja: i tak źle i tak niedobrze. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wyzbycie się złudzeń co do UE oraz co do Gr. Wyszehradzkiej to też coś. Teraz trzeba przemyć oczy, rozejrzeć się i pomyśleć nad nową konfiguracją jakiejś struktury sprzyjającej realizacji n. narodowych interesów. To nie oznacza obrażenia sie i wyjścia z UE. Chodzi o miękką dyslokację, gdy UE sama zacznie się sypać.

Obrazek użytkownika xena2012

09-03-2017 [23:17] - xena2012 | Link:

niestety ,żadne to zwycięstwo nawet pyrrusowe.,,Wybory'' i wygrana tego obrzydliwego lawiranta ,krętacza i nieroba pogorszą pozycję Polski,bo nie zapominajmy  jak mściwy i podły jest ten osobnik.Jego plan na Polskę to utrącanie planów rządu,sankcje,wciskanie na siłę imigrantów.Będzie mu bardzo łatwo,bo niedawni sojusznicy Polski z Grupy Wyszehradzkiej dzisiaj wsadzili tz. ,,mordy w kubeł''.Co obiecano Orbanowi i pozostałym za głosowanie za Tuskiem?

Obrazek użytkownika Domasuł

10-03-2017 [00:27] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani Kseniu, spokojnie. To jest rozgrywka dlugoterminowa, rozpisana na długie lata. Po drodze kazde odsloniecie prawdy będzie kolejnym naszym zwycięstwem. Kazde zatajenie prawdy będzie nasza porazka. Nie ma innych wspolrzednych w tej rozgrywce. Dzisiaj zrobiliśmy na tej drodze wyraźny postep. Należy się z tego tylko cieszyc! Pod wieloma względami jest to dzień historyczny dla narodu polskiego (nawet bardziej niż dla państwa).

Obrazek użytkownika Domasuł

10-03-2017 [00:21] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Brawo! Pierwszy sensowny bloger w temacie Tuska. Coz za poziom NB... ech