Szach i mat czyli złoty strzał Prezesa w "klejnot" Brukseli

niezależnie od tego kogo jutro Berlin namaści  na dyra Europy...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika anakonda

09-03-2017 [06:39] - anakonda | Link:

Ha,ha,ha, jesli rzeczywiscie posuniecie Kaczynskiego to " szach - mat " w meczu z Merklowa,
to powinna sie ona jak najszybciej udac na emeryture, bo okazaloby sie, ze na politycznej arenie nic juz nie znaczy.
Mysle jednak, ze ostatnie slowo bedzie nalezalo do Frau Kazimierczak - pseudonim Merkel, czyli wszystko zostanie w polskiej rodzinie. :))

Obrazek użytkownika Lektor

09-03-2017 [10:50] - Lektor | Link:

Nawet jak te lewackie europejskie łomy wybiorą Tuska, to ten strzał Kaczyńskiego pozostanie im na długo we łbach. Tak czy tak, to nie była akcja prowadzona na darmo. Ten cały Tusk już skamle, że będzie obiektywny dla wszystkich 28 państw członkowskich. Wiem, że trudno takiemu kłamcy wierzyć, ale zawsze można go posiągnąć do odpowiedzialności za jego słowa.

Obrazek użytkownika Biedronka

09-03-2017 [17:12] - Biedronka | Link:

Dokładnie tak. Czasem warto przegrać bitwę by wgrać wojnę :)

Obrazek użytkownika twardek

09-03-2017 [16:55] - twardek | Link:

Szach tak, ale czy mat, to się okaże. Moja intuicja, jucha, milczy.

Obrazek użytkownika Gniewko

09-03-2017 [19:08] - Gniewko | Link:

Takie postępowanie pokaże wszystkim, że UE to nie jest twór demokratyczny i jednocześnie uzmysłowi społeczeństwu krajów europejskich, że UE należy zmienić albo ją jak najszybciej opuścić. To będzie paliwo dla eurosceptyków.

Obrazek użytkownika Jabe

09-03-2017 [20:14] - Jabe | Link:

No to pokazano, że UE nie jest tworem demokratycznym. Pytanie tylko, czy byłoby inaczej, gdyby Saryusz-Wolski wygrał. Moim zdaniem byłoby tak samo demokratycznie.

Obrazek użytkownika twardek

09-03-2017 [21:17] - twardek | Link:

Saryusz-Wolski miał nominację członka Rady Europy. Tusk był "auto-kandydatem" - chyba, że czegoś nie wiemy.

Obrazek użytkownika Jabe

10-03-2017 [13:03] - Jabe | Link:

Jak się do tego ma demokracja?

Obrazek użytkownika twardek

09-03-2017 [21:52] - twardek | Link:

Wybór Tuska w wymiarze ściśle funkcjonalnym jest bez znaczenia. Jest faktycznie szefem sekretariatu RE, bez prawa głosu. Groźny jest precedens:
a. wyniesienia na stanowisko we władzach unijnych „bezpaństwowca”, bo w takiej pozycji znalazł się Tusk przy odmowie poparcia ze strony Polski
b. całkowitego zignorowania zgłoszenia przez Polskę, członka RE, propozycji obsadzenia stanowiska przez Saryusza-Wolskiego
 
Raz się udało, to proceder będzie się rozpleniał, potwierdzając dyktat Niemiec, na który nie powinniśmy się godzić. Z różnych względów, także z powodu niepewnych rezultatów zakrętu społeczno-politycznego, chyba też kulturowego, na jakim znalazły się Niemcy (wymuszona(?/swobodna „autoislamizacja”, fochy na linii USA - Niemcy, flirt z Rosją, wrogie przejęcie państw grupy Wyszehradzkiej, na co zdaje się wskazywać dzisiejsza decyzja).
Tu, na tym forum napisałem kiedyś, że bez normalnych stosunków z Rosją Polska nie znaczy nic. Określono mnie m.in. „kacapim sługą, agentem itp. No to teraz odpowiedzcie sobie gdzie znaleźć odpowiednie oparcie, gdy okaże się, że Trumpowi zafundują skuteczny impeachment albo też ubezwłasnowolnią go tak, jak Obamę ?
 

Obrazek użytkownika Biedronka

10-03-2017 [01:24] - Biedronka | Link:

Primo_ to stanowisko wizerunkowe
Nic nie zmieni w sprawach dotyczących Polski i możliwości wpływu instytucji EU na Polskę.
Z tego winika to- że porażkę poniosła przede wszystkim A. Merkel. Raz z uwagi na brak konsekwencji w ostatnich działaniach- dwa z uwagi na to, że ci, którzy mogliby ją poprzeć za takie działanie w Niemczech musieliby być przeciwnikami masowej imigracji, którą ona sama spowodowała. Porażkę też poniosły w pewnym stopniu państwa V- 4 ale nie z racji na to, że nie wsparły Polski ale z racji na to, że pokazały swą słabość i tym samym podważyły zaufanie obywateli. Trudno będzie potem Orbanowi odpierać inne pomysły i ataki niemieckie po tym jak wspomógł naruszenie umów i zasad w EU.

Nie widzię powodu ani do histerii ani do szczególnej radości. Posunięcie rządu bardzo dobre - i jedyne dobre w zaistniałej sytuacji.