Eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski czyli prawdziwa polityka

Zapewne wiele osób zaskoczył ten ruch PiS/Kaczyńskiego, ja, prawdę powiedziawszy, już dawno na to czekałam. Oczywiście należało siedzieć cicho i nie spalić tematu, niemniej ruch ten jest oczywisty i logiczny.

Jacek Saryusz-Wolski  jest obecny w UE od samego początku, jak tylko Polska zaczęła pierwsze ruchy w kierunku wstąpienia do Wspólnoty. Jest doskonale znany, pełnił wiele poważnych funkcji, jednym słowem należy do niewielkiej grupy polityków, którzy faktycznie się w UE liczą. PO kompletnie nie wykorzystywała jego możliwości i wpływów, ponieważ stanowił naturalne zagrożenie dla bandy cynicznych egoistów. Z drugiej strony jego pozycja była na tyle silna, że PO musiała go wystawiać w kolejnych wyborach.

Co bardziej naiwni idealiści zapytają – a dlaczego nie wystąpił wcześniej z PO? Odpowiedź jest prosta > a dlaczego miał sobie zmarnować swoją pozycję i opinię w UE ? Czy PiS mu zaproponował coś lepszego wcześniej?
To jest polityk na wagę złota, bardzo niewielu takich mamy, teraz, kiedy PiS złożył właściwe propozycje i nie żąda w zamian niewolniczego posłuszeństwa, Saryusz-Wolski  skorzystał natychmiast. Jest jeszcze kilka wartościowych osób, np. poseł Sonik, ich też powinno się „wyjąć” z PO (gdzie są systematycznie odsuwani), proponując współpracę na zasadzie wzajemnego zaufania i dobrych stanowisk, odpowiednich do kwalifikacji.

Polska, zgłaszając Saryusza-Wolskiego, robi rzecz absolutnie genialną, nie odbiera kandydata Europejskiej Partii Ludowej, nie narzuca swojego, mówi tylko – ok, szanujemy europejskie układy, ale proponujemy osobę bardziej właściwą z waszej partii.

Czy to się uda? Zobaczymy, niewątpliwie dla Merkel to dobry wybór, bo Tusk jest skończony. Z drugiej strony jest układ polityczny w samej UE i może jednak socjaliści powalczą o stanowisko po Tusku. To nie byłoby takie złe dla nas, bo nam Rada Europejska nie zagraża, najwięcej miesza Komisja Europejska, gdyby w przyszłości Saryusz-Wolski  został członkiem/komisarzem KE, a najlepiej jej szefem, to byłoby dopiero rozegranie właściwe.
I kto wie, czy właśnie nie taki jest plan końcowy....

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

05-03-2017 [17:42] - Czesław2 | Link:

Niemcy poprzez "partię ludową" wystawiają swojego kandydata, Polaka. Czyli wyciąganie kasztanów z ognia cudzymi rękami. Oczywiście wszystko za zgodą "wyborców".

Obrazek użytkownika eska

05-03-2017 [18:49] - eska | Link:

No własnie nie wiem, jak to jest - czy ta EPL może zgłosić kandydata bez wskazania przez państwo.
A jeśli wskażą Tuska Niemcy, to super, nareszcie się potwierdzi, kim jest. I niech to każdy zobaczy.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-03-2017 [20:35] - Czesław2 | Link:

Też nie wiem. Ale elytom europejskim umocowanie kandydata w konkretnym kraju jest nie do przyjęcia. Oni, z Bożego nadania motłochu nie będą pytać o zdanie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [21:47] - Imć Waszeć | Link:

Nie sądzę, żeby taka możliwość istniała. Przeczą temu dotychczasowe praktyki przy wyborach kandydatów. Brano pod uwagę kraj i poglądy polityczne, a następnie równoważono wpływy w Unii. Gdy Niemcy zrobią po swojemu, PIS natychmiast powinien zażądać przeliczenia korzyści krajów z zajmowanych stanowisk, gdyż Tusk będzie kandydatem niemieckim, którym Niemcy zabiorą bezprawnie część puli stanowisk należących się Polsce. Tego nie powinno się puścić płazem.

Obrazek użytkownika anakonda

05-03-2017 [20:00] - anakonda | Link:

" Polska, zgłaszając Saryusza-Wolskiego, robi rzecz absolutnie genialną,"
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jest wrecz przeciwnie, Kaczynski przenoszac swoja prywatna wojne z Tuskiem na brukselskie salony robi Polsce niedzwiedzia przysluge.

Co do Tuska, to jego kandydatura wcale nie potrzebuje aprobaty polskiego rzadu, wystarczy ze on sam zglosi chec sprawowania drugiej kadencji,
w przypadku zgloszenia dalszych kandydatur ( aktualny przapadek ) PE rozstrzygnie kto zostanie prezydentem zwykla wiekszoscia glosow.
Mowiac innymi slowy Tusk moze byc pewnym ze pozostanie na druga kadencje.

" "Tusk cieszy się jednomyślnym poparciem całej rodziny Europejskiej Partii Ludowej" - napisał w oświadczeniu szef frakcji EPL w europarlamencie, niemiecki europoseł Manfred Weber. Jak poinformował, EPL zdecyduje w tym tygodniu o wykluczeniu z szeregów partii usuniętego już z PO europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, jeśli podtrzyma on swoją kandydaturę na szefa Rady Europejskiej. "Kontrpropozycja polskiego rządu podkreśli jedynie, że Donald Tusk otrzyma poparcie prawie wszystkich pozostałych rządów. Nie ma żadnej znaczącej alternatywy dla Donalda Tuska" - zaznaczył niemiecki eurodeputowany. "

http://wiadomosci.gazeta.pl/wi...

 

Obrazek użytkownika Es

05-03-2017 [20:36] - Es | Link:

Jeśli mielibyśmy nazwać propozycję osoby Sariusz Wolskiego idealną,to należy dodać,że tylko z polskiego punktu widzenia.Dla większości unijnych animatorów polityki sprzyjającej prozachodnim grupom interesów,jest to wkładanie kija w tryby sprawnie działającej machiny i zagrożenie dla status quo, realizację tych interesów zapewniającego.
Nie bardzo wiem co dla Pani oznacza,ze Tusk jest "skończony",a przede wszystkim jakie to miałoby znaczenie dla Merkel w kontekście germanocentryzmu jej unijnej polityki. No i na czym miałby polegać ten geszeft z jego wymianą na Sariusz Wolskiego,którego wiedza,znajomość Unii i rządzących nią regół,no i przede wszystkim potencjalna wola i umiejetność kształtowania własnych opinii,jest nieporównywalna.Nie po to forsowało się kandydaturę spolegliwego jełopa,skłonnego służyć za figuranta,czy w każdej chwili podpisać co mu się pod nos podsunie, nastawiając przy tym plecy do poklepania,aby szukać problemów z kimś mniej wygodnym.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-03-2017 [21:31] - Czesław2 | Link:

Oczywiście, że z polskiego punktu widzenia. A który punkt widzenia mamy brać pod uwagę? Pingwinów czy drukarzy kasy?

Obrazek użytkownika Czesław2

05-03-2017 [21:38] - Czesław2 | Link:

I jeszcze jedno. Przeciętny polski głąb nie zdaje sobie sprawy przy codziennej ćwiartce, że jedynym tolerowanym przez elity, tak gdzieś za dwadzieścia lat, jego działaniem będzie podawanie kaczki co bardziej wyrozumiałym jej członkom.

Obrazek użytkownika marsie

05-03-2017 [21:25] - marsie | Link:

Kolejorz wygrał, więc jest OK! Plan z SW jest być może genialny, ale - zawsze to jednak platformiana sztuka, delikatnie mówiąc - żadnej nie ma  gwarancji, jak się później zachowa. Ale w sumie jest to ciekawe zagranie Prezesa, zobaczymy - może znowu Prezes długodystansowo  ma rację? Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Jan1797

05-03-2017 [21:42] - Jan1797 | Link:

Szanowny Panie, 
Co nas obchodzi D.Tusk, lider opozycji z 3% poparciem społecznym, przeważnie takim.
RPO, były ekspert European Gender Equality Institute, miał "służyć jak najlepiej wszystkim obywatelom", pozostał RPPO. R.Dutkiewicz;http://archiwum.gf24.pl/wrocla...
Róża Thun, zniknęła z netu sprawa diet lecz;http://3obieg.pl/mamusiu-daj-d... pozostało i tak można kolejno, ludzie króla.
 Jacek Saryusz-Wolski ma anielską cierpliwość.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [21:42] - Imć Waszeć | Link:

Powiedzmy sobie otwarcie, że metody walki politycznej, prowadzonej przez PO całkowicie wymknęły się spod kontroli. W każdym normalnym państwie już dawno doszłoby do konfrontacji z wymiarem sprawiedliwości plus media nie zostawiłyby na nich suchej nitki. Dodatkowo POlszewików obciążają stałe "solowe" akcje niemieckich i brukselskich polityków przeciwko PIS, które są po prostu mieszaniem się w wewnętrzne sprawy Polski. Nie przypominam sobie, żeby Polska scedowała na Unię prawo do wyboru swoich reprezentantów, albo żeby w traktacie był zapis o sankcjach z tego tytułu. W przypadku umowy cywilno-prawnej taka dopisana klauzula skutkuje możliwością natychmiastowego wypowiedzenia umowy. A jak jest w "demokratycznej" Unii? Głosowanie do uzyskania założonego wyniku?

Obrazek użytkownika gorylisko

05-03-2017 [22:23] - gorylisko | Link:

tiaaaa.wszystko fajnie, pięknie...skoro jest od samego początku w tej całej ()uuujniii jewropejskiej to stawiam dolary przeciw orzechom, ze jego teczka jest może trochę mniej gruba/chuda od teczki, dajmy na to...prof. Kieżuna... stawiam dodatkowe dolce przeciw orzechom, że Kaczyński o tym wie i stąd ta spolegliwość Sarysza Wolskiego wobec propozycji Kaczyńskiego... osobiście cała ta hucpa to cyrk na kółkach i to kwadratowych... jakby nie patrzeć to tusk osoba znacząca jak cholera w całym tym cyrku zwanych ()uuujnią jewropejską... Kaczyński wyciął numer w stylu, kopnięcia klatki pełnej małp i prezentacja jak szału dostają... ciekawi mnie co tym chciał zasłonić... bo to wszystko to bitwa o orzechy... a konkrety załatwia się gdzie indziej, zdaje się, że tusk ze swoją bandą w ()uuujni musi coś znaczyć, stąd ta wściekłość... jeśli tusk poleci to reszta tych smarkaczy politycznych będzie właśnie znaczyło dokładnie tyle ile znaczą pętaki polityczne... oczywiście, jeśli tusk zostanie to fajerwerki będą fruwać, zaś michnik pewnie zaleje się z radości razem z koniem giertychem który zarży triumfalnie jak scheuring wielgus na lekcji jazdy konnej...a o jakiego konia może chodzić któż to może wiedzieć ;-)
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [23:08] - Imć Waszeć | Link:

Akurat część materiałów z tych teczek jest już dostępna:

Dane osoby z katalogu osób rozpracowywanych

Imiona JACEK EMIL
Nazwisko: SARYUSZ-WOLSKI
Data urodzenia: 19.09.1948
Imię ojca: EMIL
Imię matki: ERYKA
Miejsce urodzenia: ŁÓDŹ

W teczce pracy tajnego współpracownika o ps. "Łukasz" znajdują się doniesienia dotyczące Jacka Saryusza-Wolskiego.
Wydz. III-1 KWMO Łódź, 11.02.1983, IPN Ld 0082/6 (42718/I) Akta paszportowe

W aktach paszportowych Jacka Saryusza-Wolskiego znajduje się zabezpieczenie wyjazdów za granicę z datą 9.01.1974 dokonane przez Biuro Paszportów MSW. Zabezpieczenie zostało wniesione po powrocie w 1973 r. wyżej wymienionego z pobytu służbowego we Francji; powód - "brak jakiegokolwiek obowiązku patriotycznego i obywatelskiego". Akta zawierają również informację o zastrzeżeniu wyjazdów zagranicznych na okres 2 lat począwszy od 15.10.1985; powód - "utrzymywanie kontaktów z osobami znanymi z szeregu negatywnych inicjatyw politycznych". Ponadto wśród materiałów znajdują się liczne decyzje o odmowie wydania paszportu z lat 1974-78 i 1985-87

PplWa 147/08/3 zarządzenie z dnia 24.12.2008 dotyczące Jacka Emila Saryusz-Wolskiego – prokurator IPN zarządził o pozostawieniu sprawy bez dalszego biegu wobec niestwierdzenia wątpliwości, co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą.

http://katalog.bip.ipn.gov.pl/...
TW Łukasz donosił też na Kropiwnickiego: http://katalog.bip.ipn.gov.pl/...
jednak to raczej nie ten: http://rzeszow.tvp.pl/4480629/...

Obrazek użytkownika eska

06-03-2017 [00:32] - eska | Link:

Dodam tylko dla podkręcenia temperatury, że w tej EPL jest i Fidesz i PSL.
I mnóstwo innych z obszaru Międzymorza. I teraz oni mają niezłą zagwozdkę :))))
My nic nie tracimy, bo stanowisko Tuska to tak naprawdę kapciowy premierów państw UE, natomiast jest to przepiękne zagranie pokerowe
- Polska powiedziała "sprawdzam" i wszyscy mają pełne majty :))))
Przypominam tytuł notki  >  to jest nareszcie prawdziwa polityka, a nie te pozycje kolankowe PO.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-03-2017 [06:37] - jazgdyni | Link:

Witaj!

Powtórzę mój komentarz, który napisałem u Zygmunta Korusa:

Osobiście uważam wykreowanie meczu PAD vs. S-W za mistrzowską zagrywkę Jarosława Kaczyńskiego, bo przecież nie "myślicieli" z PISu. Mało kto widzi, że nie jest to drugoligowa gra w Polsce, tylko wrzutka do europejskiej ekstraklasy. PJK postawił tezę i pytanie - czy brukselscy politycy mają nadal narodową tożsamość, czy może jest to już wyalienowana kasta "Europejczyków", którzy rządzą nawet wbrew państwu, z którego się wywodzą.
Ciekawy będzie ten tydzień.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-03-2017 [07:14] - rolnik z mazur | Link:

To wszystko ładnie i pięknie. Nie po to Niemcy " wystrugali z banana " spolegliwego i łatwego do kontrolowania kundelka pokojowego  w roli " króla jewropy " żeby teraz go miał zastąpić ktoś być może samodzielny. Jak znam Niemców to zrobią wszystko, żeby im Polacy nie bruździli w dalekosiężnych planach. Ten kto płaci zamawia muzykę.Takie są realia i nie ma co się o nie obrażać. Bicie piany to trochę za mało. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-03-2017 [08:15] - jazgdyni | Link:

Drogi Panie Mazurze!

Przyjmuje Pan sytuację, w której rozkład sił w Europie jest zacementowany i to, co chcą Niemcy i Francja jest decydujące. Otóż nie. Impuls z Polski może obudzić inne państwa i przypomnieć, że traktatowo jest tak, że małe i słabsze państwa są zdolne przegłosować razem wzięte Niemcy, Francję, Włochy i Hiszpanię. Jedyny problem - czy tego chcą. Mimo tego jestem przekonany, że jak nie teraz, to wkrótce pozytywny przełom nastąpi.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-03-2017 [17:17] - zbieracz śmieci | Link:

Droga Esko,bez urazy ale tym razem nie uwierzę ,że to przewidziałaś bowiem zawsze gdy coś zaszło na bioeżąco to zawsze był odsyłacz Tutaj i tam było zapisane kiedy już wcześniej  w
temacie doznałaś cudownego objawienia.Pozdrówka.

Obrazek użytkownika Jan1797

06-03-2017 [20:47] - Jan1797 | Link:

Na bieżąco – „Europa dwóch prędkości”-jest faktem od godziny. Na marginesie, przepychanki do wspólnego zdjęcia w Paryżu, cudowne.
Pozdrawiam serdecznie.