Wojna domowa czyli propagitka PRL wiecznie żywa

Przeczytałam wczoraj kilka ciekawych tekstów, oto one:
Wykopaliska w moim kraju mają małe czarne głowy...
Pani Weronika

Potem wysłuchałam wywiadu z panią Weroniką z Białorusi > 
http://vod.gazetapolska.pl/15120-historia-prawdziwa

A potem przeczytałam taki tekst, nota bene polecany na S24 :
Żołnierze Wyklęci.. wyklęci przez Swoich i Obcych

I powiem szczerze, że mnie po prostu mało szlag mało nie trafił. A przecież ten ostatni tekst jest napisany jakże łagodnie i wyrozumiale...
Szlag mnie o mało nie trafił, bo to ten ostatni tekst to  podsumowanie miazgi w mózgu sporej części obywateli „tego kraju”, którzy nadal tkwią w przekonaniu, że ci „biedni, głupi” chłopcy z AK wykonywali rozkazy Londynu i wszystko przez tych dowódców. Takie są skutki propagandy PRL, wsparte ostatnio popisami  różnych „obiektywnych” historyków, z Zychowiczem na czele.

Zacznę od pytania – co robiła 5 Wileńska Brygada AK na Pomorzu? Skąd się tam wzięli? Otóż musieli uciekać ze swojego obszaru działania, bo wszyscy byli namierzeni. 
Sowiecka okupacja na polskich Kresach zaczęła się we wrześniu 1939 i do czerwca 1941 szły transporty na wschód. Wywieziono setki tysięcy - ile ludzi wywieziono tak naprawdę, co się nimi stało? Nikt nie wie do dziś. 
Zbrodnie hitlerowskie były pracowicie badane po wojnie, o zbrodniach sowieckich nie wolno było nawet wspomnieć, jedyne ślady to poszukiwania rodzin przez PCK – gdzie są te archiwa, kto je opracowuje???
Okupacja sowiecka Kresów wróciła w 1944-tym i znowu szły transporty na wschód, bo wszystko mieli namierzone, wyłapywano wszystkich podejrzanych o współpracę z AK. I znowu dziesiątki, może setki tysięcy jechały do łagrów (przykład > prof. Barbara Skarga) – ilu, gdzie? Nikt nie wie.
Dlatego te oddziały, które zdołały ujść Sowietom, uciekały za Bug. Tyle, że tu też nie mieli szans, bo tu też rządziło NKWD.

Kolejny przykład? Proszę bardzo - tak obsobaczony przez zarozumiałego Cenckiewicza prof. Kieżun. Przeżył Powstanie Warszawskie, dostał się do niemieckiej niewoli, uciekł z niej, zamieszkał w Krakowie. I co? Namierzony przez NKWD, wywieziony do łagru na Pustyni Karakum. Dlaczego? Bo Sowieci uważali, że wszyscy z Kresów to ich obywatele i podlegają ich władzy.

Przykład rodzinny – rozpoczęła się formalna „repatriacja” z Kresów do PRL. Brat mojego dziadka, oficer rezerwy WP, dwa razy uciekł Sowietom spod luf.  Najpierw zwiał z transportu do obozu, który zakończył się dołami śmierci w Katyniu, Sowieci w zamian zamordowali mu syna. Potem złapany, przeżył wymordowanie więzienia w Dubnie przez Żydów z NKWD. Uciekł do Generalnej Guberni, wojna się formalnie skończyła, nastał formalnie polski rząd. Brat dziadka pojechał legalnie po chorą żonę i córkę, żeby im pomóc w repatriacji. Rozpoznano go i NKWD po prostu go zastrzeliło na ulicy, nie fatygowali się zamykaniem, woleli nie ryzykować, że znowu im zwieje.

Informuje uprzejmie wszystkich durniów, że dla ludzi z polskich Kresów, którzy mieli cokolwiek wspólnego już nawet nie wprost z AK, ale z jakakolwiek pomocą dla AK, wyrok był jeden – 25 lat gułagu. O tym właśnie opowiada pani Weronika.

Tak było też w Polsce, praktycznie do 1946 roku. Po sfałszowanym referendum NKWD formalnie zniknęło, nastał czas grozy UB. Już nie jechały transporty na wschód, wykańczano ich u nas. Tak wykończono męża mojej ciotki – ktoś doniósł, że na Wołyniu wspierał aprowizacyjnie 27 Wołyńską Brygadę AK. To wystarczyło, żeby go aresztować i pobić na śmierć już po 1950 roku. Bez wyroku, bo nic na niego nie mieli, w nowym miejscu nie miał zadanych kontaktów i w nic nie zdążył się nawet zamieszać.
Moja mama przeżyła bez większych kłopotów, bo oficjalnie wg papierów zginęła w Oświęcimiu, a dziadek tuż przed nadejściem czerwonych uciekł z babcią i mamą do GG, gdzie oczywiście natychmiast wylądowali w niemieckich obozach pracy. Kiedy nadeszli Sowieci, oni byli formalnie więźniami  hitlerowców, a nie niedobitymi  Polakami z Kresów.

Piszę to, żeby uświadomić durniom wszelkiego rodzaju, że przynajmniej dla ludzi z Kresów nie było żadnego wyjścia. Wszyscy przyzwoici, którzy przetrwali wojnę, byli namierzeni i policzeni, mogli uciekać przez zieloną granicę na Zachód, mogli iść do lasu lub (jak moi dziadkowie) kluczyć i oszukiwać przez lata. Tysiące ludzi uciekało po całej Polsce, zmieniało nazwiska, fałszowało metryki, zacierało ślady. To się skończyło dopiero wtedy, kiedy Bieruta przywieźli z Moskwy w trumnie.

Przykład z innej strony – Henryk Flamme, zawodowy wojskowy z Podbeskidzia Śląskiego, Ślązak z Zaolzia. Najpierw w AK, po rozbiciu przystał z oddziałem do NSZ, historia wymordowania jego ludzi TUTAJ, szczątków dziś szuka ekipa prof. Szwagrzyka. Co do niego samego, to potem nawet nie brudzono sobie rąk aresztowaniem. Flame z resztkami oddziału ujawnił się w ramach amnestii w 1947, po czym po prostu go zastrzelili w knajpie. Co do biednej młodzieży, która tak tragicznie zginęła w Powstaniu Warszawskim, to donoszę uprzejmie, że Anoda przeżył, co z nim zrobiono potem – wszyscy wiemy. Nie wiemy o dziesiątkach tysięcy innych, wymordowanych po zakończeniu wojny. Znam kilka historii z opowieści rodzinnych i tyle. Ludzie po prostu znikali.

Ci, którzy po 1944  „poszli do lasu” i walczyli dalej, głównie rozbijali więzienia NKWD, uwalniali więźniów, próbowali obronić ludność cywilną przed mordami i rabunkiem ze strony Sowietów i polskich swołoczy z MO, UB, KBW itp. Potem już się głównie ukrywali, licząc na cud. Mama mojej fryzjerki, prosta dziewczyna ze śląskiej wsi, przesiedziała trzy lata w ciężkim więzieniu tylko za to, że wyniosła trochę chleba i jakieś ciuchy paru ukrywającym się chłopakom w lesie.
„Lalka” zastrzelono w 1963 roku! W obławie brało udział ZOMO i SB. Komu on mógł zaszkodzić, sam po prawie 20 latach od wojny?

Rozkazy były jasne – wymordować i wyniszczyć jak najwięcej ludzi związanych z polskim Państwem Podziemnym, przedwojennych oficerów itp., zwłaszcza tych z Kresów. Przez dziesięć lat po formalnym zakończeniu wojny w Polsce trwała ciężka okupacja, władza „ludowa” przeciągała na swoją stronę wszelkich drani i bandziorów. Kariera niejakiego Moczara czy Baumana to najlepsze przykłady. Po 1956 to niby się uspokoiło, przyszły rehabilitacje, zlikwidowano UB – ale kto przetrwał i nie poszedł na współpracę, był nadal obywatelem drugiej kategorii, ciągle pod obserwacją. To samo dotyczyło ich dzieci.
Kiedy na studiach wygrałam ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową, mój wspaniały profesor, lwowiak, walczył pół roku o staż dla mnie na uczelni i prawdę powiedziawszy zawsze miałam w pracy przerąbane, gorsza płaca, trudniejsze zajęcia itp. – i tak do emerytury. Dzieci resortowych i czerwonych mają się świetnie nadal. My, dzieci ludzi z Kresów, do dzisiaj odczuwamy skutki tamtego terroru i wyniszczania naszych dziadków i rodziców, mimo że upłynęło już ponad 70 lat od wojny.

Pieprzenie o Wyklętych jako o zdezorientowanej młodzieży to policzek dla ludzi, którzy dla Sowietów i polskiej, komuszej swołoczy byli przez lata po prostu zwierzyną łowną. Teraz ta banda i jej potomstwo próbuje wybielić swoje zbrodnie, ale gen donoszenia i opluwania wszystkiego, co polskie - pozostał, co widać po działaniach opozycji w Brukseli. Wy nie jesteście Polakami, jesteście postsowiecką bandą, spadkobiercami zbrodniarzy – więc lepiej siedźcie cicho, zanim zaczniemy was rozliczać naprawdę.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Leonarda

02-03-2017 [19:52] - Leonarda | Link:

Zawsze mówię, że to, że my żyjemy i jakoś tam się mamy to naprawdę dzieło przypadku. Bo właściwie miało nas nie być, nasi przodkowie (nie tak bardzo dalecy, bo to jeszcze często chodzi o dziadków czy nawet rodziców) byli właściwie przeznaczeni do zlikwidowania. Jeżeli przeżyli to jakiś cud. A skąd teraz wylazło tylu tych sowieciarzy (właśnie widać przy temacie Żołnierzy Wyklętych) - naprawdę nie rozumiem tego. Jestem w stanie pojąć, że za komuny można było siedzieć cicho, żeby dostać przydział na ciągnik czy na samochód albo żeby nie wylecieć z pracy. Ale teraz już naprawdę nie trzeba - a oni ciągle wyłażą z tymi bzdurami. Właśnie pokłóciłam się o to z jedną kretynką z mojego kręgu rodzinno-towarzyskiego. Nie wiem już, jak to tłumaczyć tym bałwanom. A z góry dają przykład, jak synalek tej Nowickiej, kiedy mówił o pomordowanych w Katyniu. To już tylko po prostu splunąć za tym, bo żadne słowa nie są kompatybilne do tego bolszewickiego bestialstwa. Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika michnikuremek

02-03-2017 [19:52] - michnikuremek | Link:

Leszek Żebrowski kiedyś powiedział (oczywiście nie przytaczam dosłownie, bo aż tak nie pamiętam):
Wojna domowa byłaby w Polsce po 1944 roku, gdyby za łby się wzięły Armia Krajowa, Narodowe Siły Zbrojne i Bataliony Chłopskie.
Do takiej konfrontacji na szczęście nie doszło....
To, że bandyci z UB, KBW i NKWD byli przebrali w mundury polskich żołnierzy nie świadczy o tym ,że Polacy bili się z Polakami.
Polacy bili się w obronie ojczyzny z sowieckimi najeźdźcami. A ci nie byli żadnymi Polakami, tylko bandziorami przywiezionymi do Polski na sowieckich czołgach!
Hańba bandytom z Gwardii/Armii Ludowej, UB i KBW!
 

Obrazek użytkownika eska

03-03-2017 [17:16] - eska | Link:

Przykro mi, że muszę rozwiać złudzenia, ale - owszem, bardzo wielu Żydów poszło na służbę komunie, ale z tych samych Kresów Sowieci wywieźli na wschód ok. 80 tys. Żydów, zwłaszcza uciekinierów z Polski zajętej przez Hitlera. Wywieźli też tysięce miejscowych, Ukraińców, Białorusinów - wszystkich, którzy zagrażali Sowietom. Taka prawda.
A po wsiach w Polsce w MO czy UB nie służyli Żydzi, tylko miejscowi, jak najbardziej polskiego pochodzenia. Nawet niektórzy z AK byli potem w aparacie UB i nie byli to Żydzi. 
Wiem, że to przykre, ale taka jest prawda. Jaruzelski nie był ani Żydem ani matrioszką, gdyby polska historia nie była nieustannie zakłamywana przez kolejnych drani, to może lepiej byśmy rozumieli i dzisiejsza sytuacje polityczną.

Obrazek użytkownika fritz

03-03-2017 [18:43] - fritz | Link:

Czy to ci, ktorzy wracali najpierw w 1946, 125 tys a pozniej po 1956? Kolegow mialem na studiach a ich rodziny byli komunistami.
Nie moge sobie przypomniec, zeby ktos nie byl komunista.

Rosjanie uratowali ich przed smiercia z rak Niemcow.

Oczywiscie ze byli Polacy w UB rowniez a jak byli na poczastku werbowani Zebrowski bardzo dokladnie opisuje.

Pozniej nawet szlachetni i uczciwi etniczni Polacy  dawali rowniez sie wprowadzic w blad: chcemy samego dobrego dla wszystkich, samej sprawiedliwosci, komunizm sama dobroc a zbrodniach panowalo  z powodu strachu milczenie.
I nie tylko w mialych miasteczkach.
Rowniez w Warszawie bylo sporo takich Polakow w ZMS czy rowniez w ZMP jak starsi znajomi opowiadali.
Zbyt duzo Polskiej Inteligencji zydokomuna wymordowala tak ze nie bylo intelektualnej odpowiedzi.

Ilustracja jest rowniez 25 lat po 1989: generacja GW. Totalnie oglupiona z braku alternatywnej szeroko dostepnej informacji.
Dzisiaj mamy ten sam problem z prasa niemiecka wydawana po polsku.

 

Obrazek użytkownika eska

03-03-2017 [17:47] - eska | Link:

Przepraszam, komentarz poprzedni jest dla  @Krzysztof Jaw

Obrazek użytkownika gorylisko

02-03-2017 [20:02] - gorylisko | Link:

a propos genu donoszenia... prof. kieżun się zaraził... bo prof. Cenckiewicz po prostu powiedział o nim prawdę...

Obrazek użytkownika eska

02-03-2017 [20:31] - eska | Link:

Prof. Kieżun napisał o tym książkę, więc może sobie przeczytaj. Facet przeszedł przez straszny łagier i się nie złamał, a potem zaczął donosić na SB? Puknij się głowę. Sorry, ale ja wierzę w tłumaczenia Kieżuna, bo on jest z Kresów właśnie. A Cenckiewicz popiera brednie Zychowicza.

Obrazek użytkownika gorylisko

02-03-2017 [21:51] - gorylisko | Link:

z tego co wiem tu nie o zychowicz chodzi... bolek też pise ksiązki... co do łagrów, nie do końca wszyscy zachowują się jak trzeba...
a kresy... pochodzenie z kresów nie gwarantuje racjonalności zachowań...choćby podczas wyprawy Napoleona na moskwę...

Obrazek użytkownika gorylisko

02-03-2017 [22:20] - gorylisko | Link:

http://niezalezna.pl/59857-akt...
może ten materiał odświży pamięć...

Obrazek użytkownika fritz

03-03-2017 [13:17] - fritz | Link:

Panie moderatorze, moj komentarz nie doszedl czy tez zostal ocenzurowany ?

Obrazek użytkownika fritz

03-03-2017 [13:32] - fritz | Link:

Pozniej sprobuje zamiescic jeszcze raz. Moze dojdzie.
 

Obrazek użytkownika Wiśtawio

02-03-2017 [20:24] - Wiśtawio | Link:

Sprawa wydaje się prosta bo to właśnie oni byli u siebie w domu natomiast sąsiad używając siekiery wprowadzał się do tego domu.Teraz trzeba wskazać mu słomiankę (wycieraczkę).

Obrazek użytkownika Robert

02-03-2017 [21:00] - Robert | Link:

No właśnie zacznijmy rozliczać. Bo z tego co słychać na lewo i prawo to hołota przy nowej władzy ma się naprawdę dobże. 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

02-03-2017 [22:11] - krzysztofjaw | Link:

Dziękuję. Nie mam nic więcej do dodania. Moja mama też w sumie pochodzi z Kresów a żyje tylko dlatego (i ja też dzięki temu jestem na świecie), że dziadek z babcią i czterema córkami nocą uciekł spod noża niedobitków OUN-UPA (rano Ukraińcy mieli ich zlikwidować). I to... w 1951 roku (sic!).
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika spike

02-03-2017 [22:46] - spike | Link:

Droga Esko, wszystko co piszesz jest prawdą i to okrutną, tak długo skrywaną, w tym wszystkim brakuje mi jednego, by w końcu nie uogólniać zbrodniarzy, jako bolszewicy, sowieci itp. podobnie dzieje się z opisywaniem zbrodni niemieckich, jakoby popełniali je jacyś faszyści, naziści itp. tylko nie Niemcy!
Najwyższy czas mówić głośno, że ci sowieccy, bolszewiccy oprawcy to głównie są pochodzenia żydowskiego, chyba nie trzeba wymieniać kto w Polsce skazywał Polaków na śmierć, kto prześladował, podsłuchiwał, więził itd., ich potomkowie piastowali i dalej piastują ważne stanowiska w całej Polsce, obecnie już nie mają zahamowań, by jawnie obrażać wszystko co polskie, działać przeciw Polsce i Polakom i to na wszystkich frontach i za tej kasty pieniądze.
Najwyższy czas oprawców wymieniać z narodowości.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Art

03-03-2017 [01:17] - Art | Link:

Ciągle zadaję pytanie i nie dostaję odpowiedzi: kto złożył Cenckiewiczu "zapotrzebowanie" na prof Kieżuna?Jeśli tysiące innych TW,agentów,Bałwanów,czy Bałmanów paraduje po wszelkich ekranach,łamach,partiach itp,"nasz" Cenckiewicz natrafił akurat na tego groźnego-90+ prof Kieżuna.Samo "nasi",Cenckiewicz,Zychowicz,Do Rzeczy,Warzecha,Ziemkiewicz......To kto w końcu jest nie nasz?Acha,Jaruzel,Kiszczak i wszyscy ich pomagierzy,ale pod jednym warunkiem:że łaskawie pomarli, czy lepiej pozdychali.Innych nie ma.

Obrazek użytkownika fritz

03-03-2017 [02:34] - fritz | Link:

"Ciągle zadaję pytanie i nie dostaję odpowiedzi: kto złożył Cenckiewiczu "zapotrzebowanie" na prof Kieżuna?"

*** Zobacz moj komentarz u goryla.
 

Obrazek użytkownika V for Vendetta

03-03-2017 [09:00] - V for Vendetta | Link:

"głównie są pochodzenia żydowskiego" - pieprzysz jak ruski troll, który robi na odcinku wybielania zbrodni imperium rosyjskiego, i ma za zadanie przerzucanie odpowiedzialności za ich popełnienie na "naród żydowski". Czysta kremlowska propaganda.
---------------
Proste pytanie : kto wydawał rozkazy i kto wypłacał pensję tym zbrodniarzom ze wschodu ?

Obrazek użytkownika spike

03-03-2017 [18:25] - spike | Link:

"pieprzysz jak ruski troll,"
trolli szukaj w swojej rodzinie, zaczynając od siebie, moich dwoje dalszych krewnych spoczywa w Katyniu, niedawno IPN ujawniło, że strzelali sowieccy żydzi, podobnie jaki był główny skład UB w Polsce, 3/4 stanowili sowieci i żydzi, dopiero potem "polacy".
Dwóch kolejnych krewnych spoczywa pod Monte Casino, oddając życie też za Polskę
Skąd wy się bierzecie, nie wszyscy wyjechali, a szkoda.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

03-03-2017 [09:06] - krzysztofjaw | Link:

spike

I w tym jest największy problem. Ja już kilkakrotnie pisałem, że J. Stalin znając antypolskość Żydów oraz zaangażowanie ich a nawet sprawstwo komunizmu (ideolodzy komunizmu to w większości Żydzi) tylko im ufał w zaprowadzani8u komuny w Polsce. Polakom - nawet komunistom - nie wierzył w ogóle. A Żydzi? Witali Sowietów z kwiatami w 1939 roku i donosili Sowietom na Polaków. Przed wojną obrady Komunistycznej Partii Polski odbywały się w języku Jidisz. Kadry KPP tworzyły później partyzantke komunistyczną, potem PPR a potem PZPR. Później żydowska frakcja w PZPR (Puławianie) wycięła decyzyjnie frakcję polską (Natolińczyków). Spadkobiercy Żydów z KPP opanowali KOR a potem OS i Magdalenkę oraz całą III RP. I własnie Żołnierze Wyklęci w sumie walczyli tak naprawdę z partyzantka sowiecką oraz siłami NKWD, UB opanowanymi decyzyjnie i kierowniczo przez Żydów. Więc ich upamiętnienie jednocześnie musi prowadzić do wniosku, że głównie komunistyczni Żydzi zaprowadzali u nas komunizm i z nimi walczyli Żołnierze Wyklęci. Oczywiście było wśród tzw. sowietów dużo polskich szumowin, przestepców, zdrajców, kryminalistów, ale trzon stanowili Żydzi nienawidzący Polaków. Mieliu nawet swoje oddziały.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-03-2017 [19:40] - Imć Waszeć | Link:

Nasz problem z nimi można sformułować następująco: "dlaczego spalenia stodoły w Jedwabnem mają być winni wszyscy Polacy, a stworzenia morderczego komunizmu tylko nieliczni żydzi?" Tak właśnie wygląda zakłamywanie historii. No bo teraz mamy dalej "dlaczego Polacy nie mogą się wyprzeć zdrajców, swołoczy i morderców spośród siebie, bo żydzi nam nie dają, ale gdy Polacy zaczynają oceniać zbrodnie niektórych ubeckich łajdaków, to zaraz okazuje zupełnie oficjalnie, że oni są chronionymi przez Nowy Jork żydami, a zarzucanie im czegokolwiek to antysemityzm"? My nie wciągamy na siłę do swojej społeczności Dzierżyńskich, Moczarów, Jaruzelskich (choć chrześcijański pochówek można za to brać), ale oni wciągną każdego Szwedowicza, Baumana i Wolińską, niezależnie od tego jak silny trupi smród się za nimi ciągnie. Skoro więc oni chcą ich wśród siebie, to o co ten propagandowy jazgot, że mówimy o żydach mordercach, których oni sami przytulają? Jak się chce dochodzić majątków w Polsce plemiennie, to trzeba stanąć w prawdzie i za zbrodnie też kajać się plemiennie. Jeśli przyszywańcy Komorowski z Kwaśniewskim poczuwali się do winy spalenia stodoły w Jedwabnem, to niech teraz Weiss z Natanyahu wezmą na siebie zbrodnie żydowskich bojówek mordujących Polaków na kresach. A może to zawsze ma działać tylko w jedną stronę, jak ci kosmici Naziści, co spadli na Ziemię?

Obrazek użytkownika eska

03-03-2017 [17:44] - eska | Link:

 "ci sowieccy, bolszewiccy oprawcy to głównie są pochodzenia żydowskiego" - to po prostu nieprawda.
Owszem, w polskiej UB, w KPP i KPZA  przed wojną, w PZPR do 1968 roku - było ich mnóstwo, ale Stalin nie był Żydem. Upraszczanie zjawiska komuny i Sowietów (CCCR) do Żydów to też zakłamywanie historii, które utrudnia zrozumienie procesów społecznych i daje nam wygodny kit patriotyczny zamiast prawdy. 

Obrazek użytkownika fritz

03-03-2017 [02:27] - fritz | Link:

Zydokomuna, daleko nie tylko NKWD mordowala Polakow.

To Zydokomuna celowo wymordowala okolo 6000 tys wybitnych Polskich Intelektualistow, ktorych Niemcy nie zamordowali.
I rowniez zsylala do Rosji, np. z kieleckiego.

W sumie wymordowali okolo 200 tys Polakow, z tego w lagrach zginelo okolo 160 tys.
Z grupy prof. Kiezuna przezylo okolo 4%.

 

Obrazek użytkownika eska

03-03-2017 [17:53] - eska | Link:

Jak wyjdziesz z mitu "żydokomuny" jako winnej wszystkiemu, to może lepiej zrozumiesz historię. Żydzi masowo się Sowietom wysługiwali, to prawda - ale daleko nie wszyscy.
Prosty przykład - skąd się wzięli polscy Żydzi u Andersa, pod Monte Cassino? Z łagrów i wywózek. 

Poczytaj Ossendowskiego, może zrozumiesz fenomen bolszewickiej rewolucji i jej skutków. 

Obrazek użytkownika fritz

03-03-2017 [19:03] - fritz | Link:

Przeciez zydokomuna nie jest mitem.
Zydokomuna reprezentowala bolszewickiego okupanta i oczywiscie ze jest winna wszystkiemu. Rowniez demoralizacji czesci spoleczenstwa

Cytat: "Prosty przykład - skąd się wzięli polscy Żydzi u Andersa, pod Monte Cassino? Z łagrów i wywózek. "

Blad. Zydzi w Armii Andersa zdezertowali w Palestynie z Beginem na czele.

A ci zolnierze Andersa ktorzy zamiast wakacji pod palmami zdecydowali na smiertalny marsz w walce o Niepodlegla Polske byli Polakami zydowskiego pochodzenia.
Oni umierali za Polske z wlasnego wyboru poniewaz Polakami byli a nie za Palestyne czy Izrael.

Robienie z nich Zydow, pozbawianie polskosci jest po prostu tym typowym niemieckim rasistowskim mysleniem tak charakterystycznym dla narodow wybranych, np. hitlerowskich Niemcow. I nie tylko.

Okolo 8% innowiercow z 3.5 mln masy bylo spolonizowanych, znaczy byli Polakami zydowskiego pochodzenia  a nie Zydami czego nie jestes w stanie zrozumiec. O tym pisze nawet Schacht  o ile nazwiska nie przekrecam, ksiazki nie mam pod reka.
Oni byli bardzo czesto bezwglednymi Polskimi Patriotami.

 Wrogsc srodowisk zydowskich do Polski zaczyna sie jeszcze przed rozbiorami a nie dopiero od rewolucji bolszewickiej.

 

Obrazek użytkownika eska

04-03-2017 [00:24] - eska | Link:

Czyli na tym cmentarzu na Monte Cassino pod macewami leżą Polacy żydowskiego pochodzenia? To może mi teraz wyjaśnij, kto jest wg Ciebie Żydem, bo się pogubiłam...
Jak starozakonny zostaje komunistą, to jest Żydem, a jak walczy za Polskę, to jest Polakiem? Ciekawy pomysł....

Otóż na Monte Cassino leżą żołnierze polscy wyznania katolickiego - 728, prawosławnego i grekokatolickiego - 66, ewangelickiego - 231,mojżeszowego -18, chyba nawet jakiś muslim (Tatar) się znajdzie, bo 10 ma nieznane wyznanie.
Czy oni wszyscy byli Polakami? A może po prostu wybrali Polskę na swoją Ojczyznę? 

Odbija Ci (i wielu innym), tak to jest jak się słucha narodowców i kabotynów, zamiast słów św. JPII.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-03-2017 [01:29] - Imć Waszeć | Link:

A Obama to Amerykanin, czy może Nigeryjczyk? Trump jest Amerykaninem czy może nadal Niemcem? Hollande jest Francuzem, czy może dorwał się do władzy jako Żyd? A Merkel jest Polką, czy może Niemką? Grzebmy jeszcze głębiej w korzeniach. Czy Michnik lub Frasyniuk jest Żydem, Ukraińcem czy Polakiem? Czy pan Pikuś jest Czechem, Węgrem, Holendrem, Hiszpanem, Anglikiem, Grekiem, Szwedem, Rosjaninem, bo takich miał prapradziadków, czy może Polakiem, bo mieszka od zawsze w Polsce? Największa podłość i nikczemność Polaków oraz szkoda jaką Polacy sami sobie wyrządzają polega na wydalaniu każdego swojego obywatela do obcej nacji, skoro tylko ma odrobinkę ichnich genów. Jakby tak postępowała Ameryka, to zostałby tam tylko ostatni Mohikanin.

Obrazek użytkownika fritz

04-03-2017 [01:49] - fritz | Link:

Cytat: "Największa podłość i nikczemność Polaków oraz szkoda jaką Polacy sami sobie wyrządzają polega na wydalaniu każdego swojego obywatela do obcej nacji, skoro tylko ma odrobinkę ichnich genów."

Mylisz sie zdecydowanie. Totalny nonsens.
Polak jest znaczeniem politycznym, nie etnicznym od zawsze.
Tym wlasnie Polska Cywilizacja, Polski Kod Kulturowy roznil sie fundamentalnie od niemieckiego, czy rosyjskiego czy zydowskiego szowinizmu.
Dlatego Polska byla tak atrakcyjna cywilizacyjnie dla innych narodow.

Dlatego w Polsce nie bylo wojen religijnych i dlatego  w Polsce w XVI wieku zylo 80% Zydow na swiecie.

Mam nadzieje jest wynik niewiedzy i prania mozgu przez GW i niemiecka prase a nie rasizm antypolski.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-03-2017 [11:23] - Imć Waszeć | Link:

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem właśnie, że Polak jest pojęciem politycznym, a nie etnicznym. Polaka definiuje jego stosunek do polskości, a domieszka krwi chińskiej lub peruwiańskiej go nie przekreśla. Natomiast każdego, kto gardzi Polską i ma na sercu jakiś inny kraj, nie można nigdy nazywać Polakiem. Niech jedzie tam, gdzie lubi żyć, na siłę nie mam zamiaru go zatrzymywać. Ktoś uważa, że trzeba dbać o Rosję i że Polska macha tylko szabelką? To jazda do Rosji bronic Matiuszki, a nie u nas psuć powietrze. Ja doskonale znam te sprawy, bo wystarczy tylko pojechać w góry lub na Śląsk. Etnicznie Góral jest wciąż Polakiem - mówi że jest Góral, ale sercem czuje polskość. Chciałem jedynie pokazać szereg przykładów, że państwa szanujące siebie też traktują tę kwestię jak wyżej. W USA jest ponadto to wyraźnie zapisane w konstytucji, a więc pytania o Obamę lub Trumpa są bez sensu, tak samo jak ustalanie ich narodowości. Zalecam więcej ćwiczeń z pierwszej czytanki i odstawienie propagandy z Internetu na miesiąc, bo widzę, że nie trzeba wcale czytać GW, żeby przenosić zgniliznę czepialstwa dalej.

Obrazek użytkownika fritz

04-03-2017 [01:35] - fritz | Link:

Masz problemy rasowe, esko.

Polakiem jest kazdy, dla kogo  silna, niepodlegla Polska jest wartoscia nadrzedna i uwaza siebie za Polaka.

Jak widze nie znasz Polakow innych etni czy wyznania i uwazajacych siebie za Polakow innych etni i wyznania i co gorsza, nie jestes w stanie sobie tego wyobrazic.
I to jest wlasnie nawet nie kabotynstwo  tylko wlasnie rasizm  ktory Ci odbija i  z ktorego sadze nie zdajesz sobie sprawy.

A moza nawet znajdziesz jakiegos Polaka pochodzenia zydowskiego?
Kto szuka to znajdzie chociaz bedzie sie bal, ze zrobisz z niego Polaka, Zyda i sie nie przyzna.

Wskazowka:
Jezeli jakis Zyd bedzie twierdzic ze jest Polakiem a Polacy sa antysemitami, nie zrobili dosyc dla ratowania Zydow, Zolnierze Wykleci sa zbrodniarzamia, Powstanie Warszawskie wybuchlo  po to, zeby ukrywanych przez Polakow Zydow wymordowac i ze Polacy wymordowali Zydow w Jedwabnem, to on nie jest Polakiem.
Zydzi pod "polska ojczyzna" rozumieja zupelnie cos innego niz Polacy o czym musisz wiedziec.

Moze intensywna lektura GW pozwoli Ci to lepiej zrozumiec.
Dobrej lektury zycze,

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-03-2017 [11:45] - Imć Waszeć | Link:

To samo dotyczy germanofilów i rusofilów. Nie można tu czynić wyłomu. Eska ponadto popełniła jeszcze jeden kardynalny błąd, który został nam narzucony przez ruskich zaborców. Jest to uważanie każdego prawosławnego za ruska. Prosty przykład, ze jest inaczej można znaleźć w teledysku:
https://www.youtube.com/watch?...
Gdzie oni się modlą? Tak. To jest cerkiew, ale nie dam głowy, że konkretnie w Rokitnie. Bardziej przypomina formą cerkiew w Chotyńcu. Z tymi terenami wschodniej Polski związana jest tragiczna historia Unitów, zasieczonych szablami przez ruską swołocz za to, że nie chcieli już dłużej być prawosławnymi podległymi Cerkwi moskiewskiej. Dlatego wymienianie grobów prawosławnych z Monte Cassino, z założeniem myślowym podobnym do wskazania macew, jako grobów nie polskich, to po prostu jakiś bezmyślny szamański dziki taniec na grobach pomordowanych Unitów z Podlasia.

Obrazek użytkownika fritz

04-03-2017 [14:36] - fritz | Link:

cytat: To samo dotyczy germanofilów i rusofilów

Oczywiscie.

 

Obrazek użytkownika eska

04-03-2017 [15:06] - eska | Link:

Ja mam problemy rasowe???? A kto wszędzie Żyda widzi, jak tylko cokolwiek nie wychodzi naszym durnym rodakom - może ja? Kto gloryfikuje carskiego, a potem rosyjskiego agenta Dmowskiego, może ja? 
Nie, kochaniutki, ja widzę Polaków tak jak Piłsudski. A żydów i wszelkie inne nacje i wyznania, które wybrały tradycję polską jako sposób na życie - bardzo wysoko cenię. Dlatego napisałam o Andersie - szkoda, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
A może celowo nie chcesz? Bo to byłaby już zupełnie inna historia.....
 

Obrazek użytkownika fritz

05-03-2017 [01:08] - fritz | Link:

Przeciez to nie ma sensu.

PS. Ja widze Dmowskiego i Pilsudskiego jak wspolnie uzupelniajac swoje   talenty i geniusze, niepodleglosci Polski umozliwili.
Cytat: "A żydów i wszelkie inne nacje i wyznania, które wybrały tradycję polską jako sposób na życie"

A wiec stali sie Polakami.

To przeciez Ty narzucasz tematy a ja odpowiadam.
 

Obrazek użytkownika fritz

05-03-2017 [14:25] - fritz | Link:

Zapomnialem.
Cytat: "A kto wszędzie Żyda widzi, jak tylko cokolwiek nie wychodzi naszym durnym rodakom - może ja"

*** Ja nie widze wszedzie Zydow.

Jezeli szukasz Zydow to np. przyjzyj sie polskim premierom, przyjzyj sie ich rzadom, np. herr Tusk i Kopacz. Na czele ktorych  waznych  miniesterstw stali  etniczni Polacy poczawszy od Rostowskiego konczac na Bonim i wszystich miedzy nimi?

Jak sadze, nie widzisz zadnego zwiazku miedzy rzadem a rzadzeniem w Polsce.

Nie zapomnij przyjzec sie sadom. 
 

Obrazek użytkownika fritz

04-03-2017 [01:41] - fritz | Link:

Kto jest dla mnie Zydem?
Kazdy, kto siebie za Zyda uwaza no i mam nadzieje w jego interesie, ze Zydzi rowniez go za Zyda uwazaja.

Obrazek użytkownika eska

04-03-2017 [15:13] - eska | Link:

Żydem jest albo obywatel państwa Izrael, albo człowiek wyznający religię mojżeszową. Inne zakwalifikowania to nacjonalizm. Dlatego Sowieci to odrębna kategoria kulturowa, do której przynależały różne nacje. Można być polskim Żydem czy Polakiem pochodzenia rosyjskiego i można być Sowietem pochodzenia żydowskiego czy rosyjskiego. Jak to pojmiesz, to może coś ci się przejaśni. 
Poza tym to jest celowe trollowanie notki, która dotyczy czegoś zupełnie innego. 

Obrazek użytkownika fritz

05-03-2017 [01:54] - fritz | Link:

Cytat: Dlatego Sowieci to odrębna kategoria kulturowa, do której przynależały różne nacje..

*** To jest piekne.
Szczegolnie do Zydow mordujacych Polakow po wojnie.
Oni nie byli wtedy Zydami tylko komunistami.

A potem wyjezdzajac od Izraela stawali sie 100% Zydami, ktorych Izrael Polsce nie chcial wydac.

Dokladnie tym samym byl nazizm.
Niemcy nie maja z nazizmem i hitlerem nic wspolnego. Przeciez byla to odrebna kategoria kulturowa.
Biedni Niemcy tak pod nazistami wycierpieli.

Sorry, ale to sa brednie.

 

Obrazek użytkownika fritz

03-03-2017 [19:19] - fritz | Link:

Cytat: Żydzi masowo się Sowietom wysługiwali

Przeciez bolszewicka rewolucja byla marksistowsko-leninowska zydowska rewolucja. Kresowe okreslenie zydobolszewicy musisz znac.
Dlatego Rosjan wyzynali a Ukraincow skazali na smierc glodowa: Wielki Glod, 1935/36.
Pozostac miala totalnie sterroryzowana z czasem wynarodowiona masa.

Dzisiejsza UE probuje rowniez ten blogoslawiony stan osiagnac. ;)

 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-03-2017 [19:50] - zbieracz śmieci | Link:

Rozkaz Andersa -zabieramy z soba wszystkich co chca opuścic rosję stąd Żydzi którzy w 99% nie byli nigdy obywatelami II RP i nie znali słowa po polsku.Ci sami Żydzi uciekli w Palestynie ,umundurowani i z bronia a rozkaz kolejny Andrersa -nie ścigamy ich za  dezercję.
Obrona współpracownika UB tylko dlatego ,że był z Kresów jest po prostu żałosna,napisał ksiżkę w której bronił siebie ale wcześniej znacznie grubszą z donosów i raportów.

Obrazek użytkownika fritz

03-03-2017 [02:32] - fritz | Link:

Ten tekst
Żołnierze Wyklęci.. wyklęci przez Swoich i Obcych

To klasyczna zydowska albo janczarowska antypolska manipulacja z paskudnie zaklamanym przekazem.

 

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

03-03-2017 [04:27] - ExWroclawianin | Link:

fritz:

100/100

Absolutnie prawda

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-03-2017 [02:39] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tej... ExWrocławianin razem z fritz-em. W galoty ludziskom nawet po śmierci zaglądacie?

Obrazek użytkownika fritz

04-03-2017 [14:52] - fritz | Link:

No prosze, uderz w stol a nozyce sie odezwa.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

03-03-2017 [13:46] - Ryszard Surmacz | Link:

Tak, artykuł "Wykleci przez swoich i obcych" ma w sobie pewną cząstkę prawdy, ale ogólnie, aż zionie powojenną interpretacją. Ludzi II RP, zwłaszcza Kresowian, nie można opisywać z dzisiejszego punktu widzenia. To ludzie z zupełnie innej gliny.
Likwidacja kresowian wiązała się nie tylko eliminacją ludzi, ale przede wszystkim mordowaniem tych wartości kulturowych, które stworzyli oni na Kresach i wnieśli z sobą do PRL. Tę wojnę zaczęła Katarzyna II, skończyła PRL. Obraz przeciętnego kresowianina do dziś pokutuje, jako wymalowany akwarelą Kargul. Mniej na Śląsku, bardziej w Wielkopolsce. Do dziś Ci ludzie siedzą w kulturowej kozie i niewiele mają do powiedzenia. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika eska

03-03-2017 [17:02] - eska | Link:

Dokładnie tak jest. Przypominają sobie o nas z okazji modów UPA na Wołyniu, a i to dopiero ostatnio. I nawet to jest skłamane. Dla przeciętnego Polaka dzisiaj Lwów i Wilno to po prostu Kresy - to tak jakby powiedzieć, że Gdańsk i Kraków to to samo. Kompletnie nie czują ani różnic kulturowych, ani tradycji, a już o historii od 1939 roku nie mają zielonego pojęcia. Jesteśmy ja uchodźcy z Atlantydy, ziemi cudownej i legendarnej, ale faktycznie nie istniejącej.....

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

03-03-2017 [18:30] - Donat Pytajło | Link:

Droga Pani Esko, jesteś niczym złoto, świecisz czysto i jasno :))
Należało by w końcu uznać tamte czasy za Okupację Radziecką i wpisać to do konstytucji. Uznać to, że PPR PPS i ZSL i wszystkie jej pochodne za partie zbrodniczę, które kolaborowały z okupantem i raz na zawsze napisać nową Historię i wprowadzić ją do szkół. A za propagowanie Zbrodniczej historii karać pracą na rzecz odkupienia win naszych, żeśmy do dzisiaj pozwolili na to by kalano pamięć bohaterów. Zawszę powtarzam, że Polska odzyska niepodległość dopiero wtedy gdy to zostanie spełnione.
Serdeczności

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-03-2017 [19:56] - zbieracz śmieci | Link:

Istnienie żydokomuny w Polsce potwierdził prof.Śpiewak w swojej książce ,osoba jak najbardziej kompetentna w tym temacie i nie powinna budzić watpliwości.Napisał ale i popełnił sporo kłamstw ,przeinaczeń i świadomych pomyłek .niemniej istnienie potwierdził.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-03-2017 [11:59] - Imć Waszeć | Link:

Tak jest. I jeszcze jedna uwaga. Oskarżenie o mord rytualny wymyślili talmudyczni rabiniczni żydzi, żeby rzucić cień i zniszczyć heretyków zwanych chasydami. Była to odpowiedź na podobne oskarżenia tych drugich. To wcale nie polski "typowy antysemita" wymyślił tę ordynarną bzdurę, tylko sami żydzi dla własnych celów.

" Nie chrześcijanie komentowali „mord rytualny“, a to z tego prostego powodu, iż nie znali, znać nie mogli tajemnic ghetta, strzeżonego pilnie przed niechętnem, czujnem okiem inowierców. Wyręczyli ich neofici. Jak talmud denuncjowali do władz chrześcijańskich, kościelnych i świeckich, Żydzi wychrzczeni, zanim się humanizm niemiecki dobrał do ksiąg Judy, tak przysłużyli się swoim byłym współwyznawcom neofici straszliwie, okrutnie, zdradzając tajemnicę mordu rytualnego. Jeżeli kłamali przez złość, przez nienawiść do Żydów, którzy, jak wiadomo, nie szczędzili i nie szczędzą dotąd swoim odszczepieńcom pogardy i prześladowań — spada odpowiedzialność za krwawe nieraz skutki tego „odkrycia“ na ich sumienie.
 Już Jan z Feltro, neofita, wezwany w r. 1475 przez podestę Trydentu, Jana de Salisa, jako rzeczoznawca w procesie o zabójstwo Symona, przyznał fakt istnienia mordu rytualnego i objaśnił, w jaki sposób posługują się Żydzi krwią chrześcijańską do swoich misterjów.
 I nasz Jakób Frank, twórca i władca frankistów, wychrzciwszy się, oskarżył Żydów przed władzami polskiemi o mord rytualny. To samo potwierdza obecnie w Kijowie archimandryta Ławry Poczajowskiej, Awtonom, pochodzący z Żydów.
 Do samego jednak jądra legendy o mordzie rytualnym dotarł jeden tylko neofita Moldavo, wychrzczony rabin żydowski (ur. w r. 1765). Zmieniwszy wiarę w trzydziestym roku życia, napisał on (w r. 1803) w języku mołdawskim broszurę p. t. „Koniec religji hebrajskiej“, przetłómaczoną na język grecki i arabski i wcieloną do dzieła francuskiego orjentalisty Achilesa Laurent, p. t. „Rélation historique des affaires de Syrie depuis 1840— 1842“.
 Jak Jan z Feltro i oskarżeni Żydzi trydenccy i damasceńscy, opowiada także były rabin, że tajemnicę używania krwi posiadają tylko notablowie Judy: rabini, nauczyciele, uczeni i faryzeusze, czyli najprawowierniejsi z pomiędzy chasydów. Reszta nie wie nic o znaczeniu tej tajemnicy. I jak oni, potwierdza on, że tajemnica ta, przechodząca tradycyjnie z ojca na syna, strzeżona przed gminem, nie jest utrwalona w żadnej księdze żydowskiej."

https://pl.wikisource.org/wiki...

Obrazek użytkownika plastuś

04-03-2017 [17:29] - plastuś | Link:

Obawiam się, że może być trudno się wzajemnie zrozumieć (mam na myśli tylko naszą polska stronę, nie z postsowiecką) jeśli nie oddzielimy okresu walki z Niemcami od okresu walki z sowietami. Jedyną "winą" Wyklętych, którzy walczyli z sowiecką okupacją było to, że było ich tak mało. Do tego, że było ich tak mało, przyczyniły się w moim przekonaniu, błędy polityczne, strategiczne i militarne władz polskich na wychodztwie oraz Komendy Głównej AK. Wojnę wygrywa ten, kto popełnia najmniej błędów. Zawsze tak było, jest i będzie. Nie zauważyłem, nawiasem mówiąc, żeby pan Zychowicz lub Cenckiewicz poniżali Wyklętych a znam ich prace i wypowiedzi na ten temat bardzo dobrze. Osobiście jestem za tym, że należało przygotować kraj do nowej okupacji tzn. wybić jak największą ilość (najlepiej wszystkich) rodzimych komunistów, zanim przyszli "radzieccy", zejść do głębokiej konspiracji całą tą kilkudziesięciotysięczną uzbrojoną formacją i robić to, co robili Wyklęci ale w większej skali, zachowując ogromną ilość nieujawnionych przed sowietami kadr na lepsze czasy, co przydałoby się np. po 1956 roku. Jasne, że w tym kontekście Powstanie Warszawskie było błędem. Ale jak mówią, mądry Polak po szkodzie.