Proszę wstać, sąd z kiełbasą w rękawie idzie!

Tak się dzisiaj zastanawiam czy to sędziowie nagle zaczęli na potęgę kraść czy może nastąpiła zmiana klimatu i opinia publiczna jest dzisiaj o tych skandalach informowana? Sędzia z Wrocławia wraz z żoną kradną elektronikę, a sędzia ze Szczecina zawinął z budowlanego marketu jakąś część do wkrętarki. Z kolei pani sędzia z Łodzi postanowiła ukraść spodnie w łódzkiej „Manufakturze”. Skromniejszy był sędzia z Tarnobrzega, który ze sklepu spożywczego próbował wynieść kawałek kiełbasy wartości 6 zł., ukrywając go rękawie. Żaby było śmieszniej, na słynnym już kongresie sędziów to towarzystwo okazało się być tak zadowolone i dumne z siebie, że nazwało się „nadzwyczajna kastą ludzi”. Jest jeszcze w tym wszystkim coś bardziej bulwersującego. Ci  przyłapani na gorącym uczynku złodzieje nie mieli oporów by zasłaniać się immunitetem i pokazywać policjantom swoje legitymacje sędziowskie. Gdzie dbałość o reputację całej korporacji? Gdzie poczucie wstydu? Jak wiemy zdarzali się posłowie, którzy zatrzymani za jakieś wykroczenia drogowe bez zastanowienia płacili mandaty nie informując, że są parlamentarzystami wyposażonymi w immunitet. Właśnie to bezczelne zasłanianie się sędziowskim immunitetem więcej nam mówi o fatalnej kondycji moralno-etycznej tej kasty niż same kradzieże.
 
Skoro więc sędziowie bez żadnych oporów pokazują stróżom prawa swoje legitymacje i zasłaniają się immunitetem to ja chciałbym zaapelować do nich o jeszcze większą otwartość i szczerość. Proponuje aby przedstawiciele tej nadzwyczajnej kasty ludzi udawali się na złodziejskie wyprawy w togach. Będzie to zagranie fair ponieważ ochrona sklepu od razu będzie widziała, że trzeba wzmóc czujność, a taki sędzia-złodziej w razie przechytrzenia ochrony będzie mógł zmieścić pod togą i wynieść większą ilość łupów. Wiem, że to trochę ryzykowna gra, ale bardziej uczciwa i dostarczająca silniejszych dreszczyków emocji obu stronom zabawy w policjantów i złodziei. Już widzę oczyma wyobraźni zarejestrowane przez kamery monitoringu sceny uciekającego zygzakiem i mylącego pościg sędziego odzianego w togę z fioletowym żabotem. Ile w tym natchnienia dla scenarzystów i filmowych reżyserów. Szkoda, że nie żyje już nieodżałowany Stanisław Bareja.  
 
Zastanawiam się jak to wszystko mieści się w psychice i mentalności takiego sędziego-złodzieja. Rano wstaje idzie do pracy a właściwie na państwową służbę i tam wydaje wyroki także na złodziei. Później zdejmuje łańcuch z orłem w koronie i po fajrancie je sobie obiadek, po czym rusza do marketu by sobie coś ukraść. Dręczy mnie kolejne pytanie. Jaki sędzia miałby sądzić przyłapanego na kradzieży kumpla po fachu? Ten najmniej pazerny od kiełbasy w rękawie?  Choć piszę momentami w dosyć humorystyczny sposób to jednak wszystkie ujawnione przypadki budzą moje przerażenie połączone z niedowierzaniem.
 
Moją wściekłość i odrazę budzi też postawa totalnej opozycji. Oni załamują ręce nad niepokojąco dużą częstotliwością wypadków z udziałem limuzyn BOR, a zupełnie nie interesują się kolejnymi kradzieżami dokonywanymi przez przedstawicieli korporacji sędziowskiej? 17 listopada Platforma Obywatelska powołała gabinet cieni, a wielu naiwnych myślało, że kończy się cyrk i zaczyna się nowa odsłona, w której merytoryczna opozycja idąc po rozum do głowy zacznie przedstawiać swoje pomysły na Polskę i konkretne projekty ustaw. Niestety nie ma szans abyśmy dowiedzieli się od nich jak uzdrowić polskie sądownictwo ponieważ członkowie gabinetu cieni podobnie jak w pamiętnej kampanii wyborczej postanowili jeździć po Polsce i tam organizować posiedzenia, tyle, że już nie rządu, ale gabinetu cieni. Ostatnio przedstawiciele tego gabinetu pajaców zameldowali się w Oświęcimiu organizując niebywała hucpę w związku z wypadkiem rządowej limuzyny. Czy Schetyna i spółka naprawdę wierzą, że w ten sposób zdobędą poparcie Polaków? Czy to może być poważna alternatywa dla rządów PiS? Czy uważają, że wygłodniały klient restauracji wybierze z karty dań watę na patyku zamiast schabowego? No ale tak naprawdę to ich problem. To nie mój cyrk i nie moi klauni. Ja mam spokojne sumienie, bo nigdy na tę żałosną ferajnę politycznych głupków i zawodowych koryciarzy nie głosowałem.     
 
Felieton opublikowany w tygodniku „Polska Niepodległa”                           
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xwro

27-02-2017 [14:57] - xwro | Link:

Może sędziowie za mało zarabiają skoro ich celem jest kiełbasa? Hehehe.....
Dobrze, że niektórzy mogą sobie dawać podwyżki jak pewna prezes TK, gdzie nie wydając żadnego orzeczenia podniosła sobie pensję o marnego tysiaka.....No ale o tym to chyba nie wolno pisać, co?

Obrazek użytkownika xena2012

27-02-2017 [17:46] - xena2012 | Link:

ślimaczące się tempo pociągnia do odpowiedzialnosci sędziów tylko utwierdza ich w przekonaniu,że przedstawicielom tak nadzwyczajnej kasty ludzi wszystko wolno.Mogą kraść nadal spokojnie,przecież czuwa szefowa.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

27-02-2017 [17:46] - Andrzej W. | Link:

kradli, kradną i kraść będą; dopóki się tego nie wyczyści;

Obrazek użytkownika jaja -cek

27-02-2017 [21:31] - jaja -cek | Link:

Jaki sędzia złodziej powinien sądzić złodzieja?
Mam na to pytanie,  na te sytuacje - inne spojrzenie
Uważam, że właśnie ci sędziowe-złodzieje powinni być uznanymi autorytetami w środowisku a także powinni być szanowani przez społeczeństwo
DLACZEGO?
no bo (*wiem, wiem, tak nie zaczyna się zdania) przecież tyle razy słyszymy:
... a dlaczego księża mogą nam ludziom świeckim mówić jak powinniśmy się zachowywać w rodzinie!
przecież księża nie mają rodzin, co oni o tym wiedzą!
...a dlaczego księża nam kobietom mają mówić o aborcji! 
przecież księża nie są kobietami, co oni o tym wiedzą!

A zatem na logikę:
sędzia-złodziej jest lepszym fachowcem w tej dziedzinie i złodzieja lepiej osądzi 
albo taki "przedsiębiorca łapówkarz" - jego kwalifikacje powinny od razu zrobić z takiego fachowca np. prezesa spółki
Tak sobie myślę, że ministrem od naszej informatyki - powinien z automatu zostać najlepszy haker
 

Obrazek użytkownika Andrzej W.

27-02-2017 [21:37] - Andrzej W. | Link:

zapomniał Pan o solidarności zawodowej