Od Marksa i Engelsa, do Schulza i Timmermansa

Poparcie Polaków dla członkowstwa Polski w Unii Europejskiej jest obecnie większe, niż miało to miejsce w chwili akcesyjnego referendum w 2003r. Ponad 80% rodaków uważa, że nasza obecność w tym tworze jest korzystna. Pozornie zaskakujące jest to, że w wielu krajach "starej" Unii odsetek obywateli popierających członkostwo jest niższy niż w Polsce czy też na Węgrzech. Jednak, po pewnym zastanowieniu, nie ma w tym niczego dziwnego. Dzieje się tak z tego prostego powodu, że współczesny marksizm zaczyna najpierw tam pokazywać swoje prawdziwe i groźne oblicze. Może kogoś zdziwić, że my albo Węgrzy, którzy poznaliśmy na własnej skórze komunizm, nie potrafimy rozpoznać niebezpieczeństwa. Rozwiązanie tej zagadki jest dość proste. Większość z nas żyje w nieświadomości zagrożenia jakim są rządy neomarksistów ponieważ uznaliśmy, że Europa Zachodnia, która znajdowała się w opozycji do części świata znajdującej się pod panowaniem sowietów, nie może być marksistowska. A to nieprawda! Oczywiście to, czego dziś jesteśmy świadkami nie jest dokładnie tym samym czym sowiecki komunizm. Zmieniły się metody działania marksistów, ale nie zmieniły się ich dążenia! Celem następców Marksa nadal jest zdobycie władzy przez "oświeconą" mniejszość nad "zacofaną" większością.
Jeszcze jeden powód dla którego nie dostrzegamy niebezpieczeństwa jest taki, że nie mamy dostępu do rzetelnej wiedzy o tym, co się naprawdę tam dzieje. Informacje o fatalnych skutkach polityki multi-kulti, genderyzmu, wyzwolenia seksualnego czy walki z kościołem są blokowane i do nas nie docierają. Co wobec tego należy zrobić? Należy poznać wroga. Należy również pokazać zagrożenie społeczeństwu. W sieci można znaleźć doskonałe źródła wiedzy, które pozwalają zrozumieć czym jest współczesny marksizm. Dostępne są tam materiały obszernie i przystępnie pokazujące historię klasycznego, dziewiętnastowiecznego marksizmu oraz jego następcy, dwudziestowiecznego neomarksizmu, ideologii równie niebezpiecznej co jej pierwowzór, na naszych oczach wcielanej w życie przez ideologów stojących u sterów Unii. Jest tylko jeden, zasadniczy problem. Przysłuchując się z boku temu, co mówią o Unii i o współczesnym świecie dorośli ludzie w moim otoczeniu obawiam się, że prawdę o rzeczywistości należy pokazywać młodzieży, ponieważ dla dorosłych jest już za późno. Pokolenie dorosłych zostało już tak znieczulone, że trudno będzie jego przedstawicielom pojąć, jak wielkie jest zagrożenie! Niestety, nie mam najmniejszych złudzeń: żaden współczesny nastolatek po dobroci nie wejdzie na stronę, która mówi o historii marksizmu! Żaden współczesny młody człowiek, jeżeli nie zostanie zmuszony, nie wysłucha wykładu o neomarksizmie!
Co, wobec tego można zrobić? Można i trzeba pisać o tym w prasie. Można i trzeba uczyć w szkole... A jaka siła sprawiła, że ideologiczni ojcowie Junckerów, Timmermansów i Schulzów, czyli niejaki Marks i Engels wtedy, na początku XX w. ponieśli porażkę? Kiedy wskutek rewolucji, w zacofanej Rosji rządy objęli bolszewicy, również w stojącej na wyższym stopniu rozwoju Europie Zachodniej marksiści próbowali zdobyć władzę. Dlaczego im się to nie udało? Sto lat temu sytuacja proletariatu była tak zła, a chciwość ówczesnych kapitalistów, poprzedników dzisiejszych Sorosów tak nieopanowana, że wystarczyła tylko iskra, by podpalić tę beczkę prochu. Komu ówczesny świat zawdzięcza ocalenie przed tą zarazą?
Jedną z zasadniczych przyczyn klęski rewolucjonistów (oprócz Cudu nad Wisłą) była społeczna nauka Kościoła katolickiego, zawarta w dziełach  niemieckiego biskupa Wilhelma Emmanuela von Kettelera  (1811-1877), a także w encyklice Leona XIII "Rerum novarum", z 1891r. To właśnie nauka społeczna kościoła przyczyniła się do jednej z największych, o ile nie największej przemiany społecznej i kulturowej w historii ludzkości. Masy niewyobrażalnie biednych ludzi, żyjących na granicy ubóstwa robotników, nie poddały się namowom Marksa i spółki i nie wystąpiły zbrojnie przeciw krwiopijcom kapitalistom. Zasady pracy i współżycia społecznego pomiędzy właścicielami kapitału, czyli pracodawcami, a pracownikami udało się zmienić bez przelewu krwi. Udało się uniknąć rewolucji.
I dziś ponownie należy odwołać się do tej nauki.
Kościół Katolicki przez wieki był dla zwykłych ludzi ostoją i drogowskazem. Etyka chrześcijańska pozwalała normalnym, nie mającym przecież wykształcenia pedagogicznego ludziom, na skuteczne wychowywanie dzieci. W dobie zagrożenia ze strony ideologii marksistowskiej, na początku XX wieku, kościół zdołał przeciwstawić jej swą społeczną naukę, która znów stała się cenną wskazówką dla wiernych. Ufający Chrystusowi ludzie nie musieli zgłębiać zasad marksizmu, żeby się mu przeciwstawić! Ale przede wszystkim, dzięki wcieleniu w życie zasad życia społecznego zawartych m.in. w Rerum novarum, udało się stworzyć system społeczny, który skutecznie wydźwignął klasę robotniczą z biedy i pozwolił na zbudowanie - bez rewolucji - społeczeństwa zdolnego stwarzać dobrobyt. Marksizm, ani ówczesny, ani współczesny - "unijny", takiego społeczeństwa nie stworzy, a tylko zniszczy to, co zostało z dużym trudem zbudowane! I należy o tym poinformować te 80% Polaków popierających nasz udział w budowie neomarksistowskiego zamku na piasku! Tylko czy dzisiejszy KK potrafi równie stanowczo i jednoznacznie przeciwstawić się złu? Czy hierarchowie potrafią zrozumieć zagrożenie, jakim jest neomarksizm? Dla wielu społeczeństw Europy Zachodniej jest już za późno. Przede wszystkim dlatego, że odrzuciły naukę kościoła. Ale dla nas jeszcze za późno nie jest! Tylko, że jedynymi skutecznymi sposobami na to, by ostrzec Polaków przez śmiertelnym zagrożeniem płynącym ze strony dzisiejszej Unii Europejskiej, jest zreformowana szkoła, wolna prasa, a przede wszystkim kościelna ambona. "Stanąć więc każdemu trzeba na właściwym stanowisku i to jak najprędzej, aby odwlekanie leczenia nie uczyniło zła nieuleczalnym" napisał Leon XIII w zakończeniu encykliki Rerum novarum. Tylko czy hierarchowie KK przyjmą tę wskazówkę?
 
Lech Mucha
 
Tekst ukazał się w tygodniku Polska Niepodległa (22.02.2017.)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JAMS

25-02-2017 [09:54] - JAMS | Link:

Ludzie wierzą i potrafią sobie wyobrazić, że unia może być korzystna, tak jak korzystne jest np. zgodne życie z sąsiadami. Zgodnie żyjąc mogę liczyć, że np. jak mi się popsuje traktor to sąsiad pożyczy mi swój. Ostatnio jednak unia zachowuje się jak sąsiad, który wjechał na moje pole i posadził ziemniaki, choć chciałem siać sałatę, za taką "pomoc" serdeczne dzięki. 

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [10:31] - Losek | Link:

Dziękuję za komantarz. Istotnie problem nie leży w przyjaznej współpracy z sąsiadami! Nie dyskretuję wogóle idei wspłpracy państw europejskich, a tylko marksizm jej obecnych przywódców, z którym się zresztą wcale nie kryją.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-02-2017 [10:17] - Czesław2 | Link:

No cóż, w moim mieście, Oświęcimiu zdecydowana większość mieszkańców nic nie ma przeciw temu, że handel przejęli Niemcy. Klasyczna mentalność leminga i ciepłej wody. Myślenie, moralność? To zamach na wolność. Oczywiście wolność w piciu i oglądaniu TVN.

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [10:47] - Losek | Link:

No i w tym włąsnie problem, że dorosłych się nie da przekonać, bo już swoje wiedzą, a żadne dziecko, czy nastolatek, po dobroci nie posłucha prawdy o marksizmie i jego historii, ani o tym, jakim jest zagrożeniem. Jedyna nadzieja w kościelnej ambonie!

Obrazek użytkownika Czesław2

25-02-2017 [10:52] - Czesław2 | Link:

Witam, właśnie zapomniałem dopisać puenty. Otóż, jeśli jest zapotrzebowanie na komunizm, to on przyjdzie. A zapotrzebowanie jest. Ogromna ilość ludzi odda wolność i kasę za ciepłą wodę, a , nie obrażając nikogo, przodują kobiety. Przykład byłej premier, która jako remedium na kłopoty proponuje zamknąć się w łazience.

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [11:30] - Losek | Link:

Tak jest. I tylko świadomość skutków przyjęcia rozwiązań marksistowskich, świadomość tego, czym się to skończy, może być ratunkiem. Dokładnie tak samo, NIE, znacznie łatwiej było przekonać do rozwiązań marksistowkich proletariuszy na początku XX wieku. I tylko dzięki zdecydowanej postawie KK to się nie udało. I tylko w tym nasza szansa. Że zdołamy namówić hierarchów kościoła, by znów to zrobili. By twardo i bez najmniejszych ogródek powiedzieli jak jest.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-02-2017 [12:07] - Czesław2 | Link:

Zapominamy o jednym. Komunizm przychodzi po cichu także od wewnątrz. Mam na myśli samorządy i miejskie władze. W okolicznych miastach ilość biur z państwowymi i samorządowymi urzędnikami rośnie lawinowo pod różnymi pretekstami. Teraz z zagrożonych szkół wycofywani są zasłużeni nauczyciele i tworzone z nich różne struktury pod skrzydełkami miast.

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [12:44] - Losek | Link:

I to też jest fakt....

Obrazek użytkownika Czesław2

25-02-2017 [13:19] - Czesław2 | Link:

Tego, my też jesteśmy i to też jest fakt.

Obrazek użytkownika paparazzi

26-02-2017 [01:01] - paparazzi | Link:

Nie da się przekonać w Polsce. A w USA Polacy, dorobieni /middle class/ tez sowiecka ideologie maja w mózgu. Nic ich nie przekona. To stan umysłu. Dyskusja jest niemożliwa jak się ma inne zdanie, musi być kolko graniaste i jak za SP Andrzeja Waligórskiego wszystkie mrówki i kokony muszą mówić " dobra, dobra. dobra,dobra....." 35 lat w USA nic ich nie nauczyło.

Obrazek użytkownika JAMS

25-02-2017 [11:13] - JAMS | Link:

Ludzi nie obchodzi czyj jest sklep. Pójdą tam gdzie lepiej, taniej a często bliżej. To rolą rządu jest aby lepiej, taniej i bliżej mieli do polskich sklepów.
Co nie znaczy, że myślenie , moralność ,dodam od siebie, patriotyzm gospodarczy są bez znaczenia i nie wymagają dbałości.
z poważaniem Jams
 

Obrazek użytkownika Czesław2

25-02-2017 [11:40] - Czesław2 | Link:

Tyle tylko, że rząd nic nie może. Prawo i drukowana kasa przyszły z zewnątrz. Oczywiście, takiego rozwoju sytuacji nie dało się przewidzieć. Proszę zauważyć, jedynym praktycznie dobrem pozostającym w rękach polaków to jeszcze ziemia, działki i mieszkania w miastach i lasy. Gwarantuję Panu, że jest to belką w oku światłych posiadaczy.

Obrazek użytkownika JAMS

25-02-2017 [13:25] - JAMS | Link:

Nie może, czy nie potrafi. Proszę spojrzeć na Niemcy. Czy są tam "Żabki" , "Top Markety"  (zakładam że są polskie ale pewności nie mam)
Mój komentarz proszę rozszerzyć o media, banki, energetykę itd. Czy aby na pewno takiego rozwoju sytuacji nie dało się przewidzieć ? Nie wiem.

z poważaniem JAMS

Obrazek użytkownika Czesław2

25-02-2017 [14:04] - Czesław2 | Link:

Moje zdanie o sytuacji, której nie dało się przewidzieć należy rozumieć w przenośni. Myślałem, że zawarty w nim sarkazm jest wystarczający. Ekspansja dużych, Polskich firm do Niemiec jest praktycznie niemożliwa. W uni są panowie i reszta. Polskie firmy handlowe nie dostaną 1 mld kredytu na ekspansję w Niemczech, gdyż byłaby to pomoc niedozwolona ( urząd antymonopolowy). Faktem jest to, że polscy kolaboranci walnie się do tych problemów przyczyniają.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

25-02-2017 [13:52] - Donat Pytajło | Link:

Czyżby nie dało się przewidzieć?
Obecnie Polska tak jak i inne kraje z wydrenowaną gospodarką własną, której musieliśmy się sami pozbyć na życzenie banku światowego, bez kapitału własnego, jedyne środki pochodzą z dodrukowań. To koniec. Żaden PiS czy ktokolwiek nie przywróci niezależnosci kapitałowej bo nie ma z czego. Kaput.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-02-2017 [16:00] - Czesław2 | Link:

Sami politycy nigdzie nic nie zrobią ,jedynie mądry naród. A o to coraz trudniej.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

25-02-2017 [17:42] - Donat Pytajło | Link:

z mądrego narodu wybiera się najświatlejszych jego przedstawicieli, aby ułożyli takie prawo by wszyscy jego obywatele mogli żyć w nim godnie, czuć się bezpiecznie, by żaden cwaniak ich nie okradł a jak już okradnie to by światły sąd wydał Salomonowy wyrok ... itp itd

Obrazek użytkownika Czesław2

26-02-2017 [06:38] - Czesław2 | Link:

Dobrze Pan to ujął: wybiera się...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-02-2017 [11:33] - krzysztofjaw | Link:

Mojego pokolenia 35-50 latków (mam 49) już się nie zmieni. To racja. To pokolenie wychowane na GW i legendzie OS i Magdalenki. To pokolenie, gdzie jest najwięcej lemingów. Starsi ludzie też są w dużej części skażeni tą lemingozą.
Ludzie nie rozumieją, że lewackość demo-liberalna prezentowana w UE jest kolejną mądrością etapu marksistów - komunistów. Ogólnie kojarzymy komunizm z zamordyzmem, siłą, ub, milicją, ZOMO, czyli komunizmem wojennym. Jego już nie ma. Kolejnym etapem jest komunizm w sferze ducha, mentalności, wychowania, kultury, propagandy, kształtowania odpowiedniego myślenia. To idee Szkoły Frankfurckiej i komunisty A. Gramsciego. To jest jeszcze gorsza forma komunizmu niż komunizm wojenny. Większość narodów UE jest już przegrana, ale my czy też kraje postkomunistyczne w sensie komunizmu wojennego możemy być siłą ozywczą dla Europy. I zgadzam się, że musimy pokazywać młodym ludziom co to jest naprawdę ta UE i jej liderzy. To pokolenie 68, lewackie na wskroś pokolenie, m.in. hippisów, komun hippisowskich, wolności w swiecie marihuany czy LSD. To zdegenerowani ludzi i degenerują całe kraje w Europie.
Pozdrawiam
P.S. Co do roli KK - rzeczywiście mógłby stać się fundamentem oraz obszarem przekazywania wiedzy o tym całym multi-kulti... Tylko czy się na to zdobędzie, gdy lewackość już wkroczyła do KK i to "na samej jego górze".

Obrazek użytkownika michnikuremek

25-02-2017 [11:47] - michnikuremek | Link:

Nadzieja w ambonie.....?
Raczej ambona także została już przejęta przez neomarksistów - wystarczy posłuchać co wygaduje Franciszek, który komunistów porównuje do pierwszych chrześcijan, a w uchodźcach każe ujrzeć twarz Chrystusa.....
A więc nie liczmy na ambonę.....

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [12:24] - Losek | Link:

Tak. W tym jest dużo prawdy. Ale nam nie potrzeba koniecznie Franciszka, tylko polskich księży, którzy przeczytają i wezmą sobie do serca encyklikę Rerum novarum i pisma Kettelera.

Obrazek użytkownika JAMS

25-02-2017 [14:34] - JAMS | Link:

Cytat  "To pokolenie 68, lewackie na wskroś........" Wypraszam sobie
A tak na poważnie. Mało kogo można dziś przestraszyć komunizmem bo większość go na własnej d.. nie odczuła.
(polecam Sołżenicyna i opisy postaw ludzi, którzy byli przez komunizm zniszczeni, a za Stalina oddali by życie).
Sporej części społeczeństwa zwanych lemingami do życia potrzebna jest przysłowiowa ciepła woda, bo jak będą trudności w zaopatrzeniu w papier toaletowy  to jakoś go sobie załatwią. I tu ważne jest chyba (nie wiem jak to zrobić) wrobienie w ludziach potrzeb innych niż posiadanie merca czy bmw, wartości innych niż "mieć za wszelką cenę".
Liczę, że nowa szkoła zacznie to zmieniać.  

Obrazek użytkownika michnikuremek

25-02-2017 [11:41] - michnikuremek | Link:

https://www.youtube.com/watch?...

Polecam serię wykładów Krzysztofa Karonia właśnie na temat marksizmu i neomarksizmu.

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [12:20] - Losek | Link:

Znam. Tylko na jego strony nie wejdzie żaden nastolatek. A w każdym razie nie po dobroci.

Obrazek użytkownika xena2012

25-02-2017 [11:46] - xena2012 | Link:

wystarczy tylko posłuchać rządzących UE a natychmiast wysnuwa sie wniosek,że oni tak naprawdę nie mają nic do powiedzenia.Utarte zwroty,wzniosłe hasełka,powtarzane w nieskończoność wypowiedzi dodatkowo utrwalane przez lata świadczą o miernocie intelektualnej tych ludzi których tylko chichot losu połączony z cwaniactwem wyniósł  tak wysoko.To mistrzowie w mówieniu takim aby nic nie powiedzieć,gęby demokracji pełne przy zerze konkretów.Nie musza się marwić ani wysilać bo te głupoty trafiają na podobnie jak oni głupich,albo na niezainteresowanych którym to nie przeszkadza.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-02-2017 [12:00] - Czesław2 | Link:

Oczywiście, to tylko frontmani. Prawdziwi władcy drukują kasę i pilnują ludzi, aby nie jednoczyli się no i nie myśleli.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

25-02-2017 [12:31] - Donat Pytajło | Link:

Powodów takiej sytuacji jest wiele, ale kilka najbardziej istotnych jest druzgoczących. Tacy padlinożercy, miernoty, odpadki cywilizacyjne jak Schulz, Timmermans czy ten brudas verofstadt razem z bandą bezmózgich lewaczek mogą stać na szczycie i rozmontowywać demokrację tylko dlatego, że nie ma nikogo takiego w europie jak Trump kto by tupnął nogą i ich pogonił do budy, tam gdzie ich miejsce. Tacy jak Pan Legutko są za cieńcy. Któś kto by stanął na mównicy i donośnym głosem wypunktował ich i obnażył to kim są. Widzicie kogoś takiego?
Nie mówi się ile płacimy na unię, na to by takie smieci mogły plując na wszystkie świętości i elementarne podstawy budowania społeczeństw wmawiać ludziom w całej europie, że są chorzy na heteroseksualność i że rodzina to zło. Toż to szatanizm.
Niestety KK to w obecnych czasach zwyczajna partyjka polityczna

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [12:44] - Losek | Link:

Przecież oni nie ukrywają swoich komunistycznych inspiracji. Grupa Spinelli itp. Oni jasno mówią, na kim się wzorują i czyj planwprowadzają w życie!

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

25-02-2017 [13:11] - Donat Pytajło | Link:

Pan nie czytasz co piszą. Pan masz mylne pojęcie szukając ratunku u księzy, tyle tylko, że tam komunistów jak psów

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [13:51] - Losek | Link:

Pan się mylisz. Czytam. Szukam pomocy u księży, bo tam komunistów jest relatywnie mniej niż u sterów Unii. Szukam pomocy w nauce spłecznej Kościoła, próbując ją rozpropagować. A co Pan masz do powiedzenia, poza krytyką? Widzisz Pan jakiś sposób lepszy niż Kośiół i jego nauka?

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

25-02-2017 [14:05] - Donat Pytajło | Link:

Pan kpisz sobie czy co? Nauka KK? Otóż mówią do Pana jak do człowieka to co chce Pan usłyszeć i dalej gromadzą kapitał. Pozamykali się w Świątyniach kapiących złotem na cześć i chwalę Boga? Przypomnij sobie czego oczekuje Bóg od ludzi i popatrz na to co dostaje od jego "przedstawicieli" Gdzie Pan żyjesz?  w matrixie?

Obrazek użytkownika michnikuremek

25-02-2017 [15:02] - michnikuremek | Link:

Nie odpowiedziałeś na pytanie................

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

25-02-2017 [15:26] - Donat Pytajło | Link:

poniekąd odpowiedziałem, tu "25-02-2017 [14:15] - Donat Pytajło | Link: Czyli z Pana wiedzy wynika,
Czyli z Pana wiedzy wynika, że najważniejsza osoba w Chrześcijaństwie nauczał ludzi co robić by żyć na poziomie? Dawał ludziom rady i wskazówki jak mają siać i inwestować swój kapitał na ziemi by żyło im się lepiej? Hmmm...Ciekawa teoria"
Przegnać szatanistów komunistów żydów i polityków z kościoła by mógł czynić to do czego został powołany, a to mam nadzieję jest wiadome. Świadomie nie dopisałem czego nauczał Jezus, choć może to błąd. Jedyną jego nauką było to co trzeba zrobić by nie umrzeć na wieki. Jedyną.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

25-02-2017 [11:53] - zbieracz śmieci | Link:

Nie zwykłem speaw niezałatwionych odkładac na półkę a opowiadanie gdy pana notka gdy schodziła do piwnicy nie miało najmniejszego sensu.
Według pana wszystko co pan pisze to perły rzucane przed takiego wieprza jak ja i nich tak sobie będzie.
Moje nie sa perłami ale pana znajomośc problemów górnictwa jest zerowa ,mimo ,że pan z Gliwic .
Na biurku powinien pan mieć informację ,pracuję na siedmiu etatach i jeśli sie godzisz abym cie zoperował to bierzesz na siebie pełną odpowiedzialnośc bo nie reczę czy zamiast jednej nogi nie odrąbię  dwie  .Siedem etatów dopełniają rozliczne hobby i czas dla rodziny wiec mam prawo byc zmęczony i prawo do pomyłek!
Jasna i uczciwa informacja dla pacjentów.
Giertych Roman jest dalej preziem młodziezy wszechpolskiej a ostatnio nastapiło bratanie oficjalne z ONR ,których drogi nigdy się. nie rozeszły.
Gratuluję towarzystwa i organizacji której ojcami założycielami była carska Ochrana.

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [12:22] - Losek | Link:

Jakieś straszne nonsensy...

Obrazek użytkownika michnikuremek

25-02-2017 [12:28] - michnikuremek | Link:

Proponuję przeprowadzić następujący eksperyment:
Na przysłowiowych imieninach u cioci postawić przy stole następującą tezę: "Komunizm to zło. Komunizm to zbrodnia, rabunek i kłamstwo".
Założę się, że przytłaczająca większość biesiadników nie zgodzi się z takim postawieniem sprawy. Pojawią się trzy argumenty zaprzeczające:
1. Nie można na sprawę patrzyć tak jednostronnie, bo przecież komunizm miał też dobre cechy, bo ludzie mieli pracę, służba zdrowia była za darmo, nauka też..... Można odpowiedzieć, że było 100 - 150 milionów ofiar, ale usłyszymy, że inkwizycja, że wyprawy krzyżowe itp.
2. Nie było żadnego komunizmu tylko wypaczenia
3. Przecież Chrystus był pierwszym komunistą.
Przy takim mętliku jaki ludzie mają w głowach próba wprowadzenia pojęcia neomarksizmu czy marksizmu kulturowego - to raczej walenie głową w mur z nadzieją, że mur pęknie, a nie głowa....

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [13:04] - Losek | Link:

TAK!
Dokładnie tak jest. I właśnie dlatego starsze pokolenie jest wzasadzie stracone. Jedyna nadzieja w młodzieży. Tylko jak ich nauczyć rozpoznawać skutki dojścia do władzy marksistów? Szkoła? Przecież tam są marksistowscy nauczyciele. Naturalnie nie wszyscy, ale w większości. Prasa - ten sam problem. No i kościół. Też ma swoje wady, m.in. w postaci Franciszka. Ale to jedyna nadzieja.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

25-02-2017 [14:59] - zbieracz śmieci | Link:

"No i ten Kościół [ u autora z małej litery].Tez ma swoje wady,m.in w postaci Franciszka[jakiego to też nie wiadomo ].Ale to jedyna nadzieja."
Rozumiem ,ze chodzi o KK i Papieża Franciszka I a nie o inny i kogoś innego.
Urósł nam nowy całkowicie cywilny teolog o tak szerokich zainteresowanich ,ze KK nie mógł pominąć,nie pominął ale pominał ,że w kwesti wiary ma byc posłuszny swojemu proboszczowi ,biskupowi diecezjalnemu a na koniec Papieżowi.Poniewaz nie pisze ,że ckolwiek uzgadniał nawet ze soim proboszczem jest i pozostaje nawiedzonym schizmatykiem ,niczym innym a takich zawsze było pełno co wszystko wiedzieli lepiej.
Najbardziej smieszne jest to wezwanie na końcu notki skierowane do bisków i kardynałów w całym świecie bo nie zastrzegł,że tylko KK w Polsce-słuchajcie i czytajcie co prawie ja Losek-Mucha z Gliwic i stosujcie sie do moich wsazówek bo tylko we mnie nadzieja i wiara[część to moje prywtne rozwiniecie tego apelu ale malutkie]..
Śmieszne ,nie za bardzo ale straszne to tak a ta strasznośc wynika z troski o Loska _Muchę z Gliwic bo błądzi.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

25-02-2017 [13:58] - Czesław2 | Link:

Zapominają o punkcie czwartym. Komunizm, przynajmniej w Polsce, padł, ponieważ wszyscy jego beneficjenci kradli. Gdy już nic nie zostało do rozkradzenia przełożono wajchę, i rozkradziono tę państwową część, która w komunizmie z przyczyn ideologicznych była nie do ruszenia.

Obrazek użytkownika Jabe

25-02-2017 [13:19] - Jabe | Link:

Katolicka nauka społeczna jest odejściem od koncepcji indywidualnego zbawienia. Oto nakazy moralne mają realizować kierownicy państw, przy użyciu przymusowej pracy (bo tym są w istocie podatki) i płatnego chrześcijańskiego miłosierdzia (urzędnicy). Nie liczą się czyny indywidualne ale organizacja kolektywu. Nie czyni dobra, ani ten, który na to pracuje (bo musi), ani ten któremu pomoc jest niesiona (dostaje, nie daje), ani ten, który to zarządził (dysponuje nie swoim) – to zbiorowość pójdzie do nieba. Kościół poszedł na łatwiznę, na potrzeby walki przejmując wrogą ideologię. Pozbawił się przez to moralnych fundamentów. Po owocach poznacie.

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [13:54] - Losek | Link:

Skąd ten wniosek (ten z pierwszego zdania)? KK stworzył od zera etos pracy. Ale nie jest to praca z której tylko utrzymywane są państwa. Właśnie o tym mówi Rerum novarum i biskup Ketteler. Mówi o tym, że praca ma pozwalać wyzwolić się z ubóstwa, czyli musi być tak wynagradzana, żeby oprócz podatków i podstawowych potrzeb stać było pracownika na polepszanie swego bytu. Na budowanie dobrobytu.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

25-02-2017 [14:15] - Donat Pytajło | Link:

Czyli z Pana wiedzy wynika, że najważniejsza osoba w Chrześcijaństwie nauczał ludzi co robić by żyć na poziomie? Dawał ludziom rady i wskazówki jak mają siać i inwestować swój kapitał na ziemi by żyło im się lepiej? Hmmm...Ciekawa teoria

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [16:52] - Losek | Link:

Musiałby Pan poznać dzieła biskupa Moguncji Kettelera. On co prada nie był najważniejszą osobą w Chrześcijaństwie, ale uważał m.in. że aby prowadzić ewangelizację wśród ludzi, wśród proletariuszy, trzeba najpierw wyrwać ich z biedy. Bo dopóki są tak biedni, żyją w tak skrajnej nędzy, że nie da się im mówić o Chrystusie, o Zbawieniu, itd. Jego zdaniem wyrwanie ludzi z nędzy, jest warunkiem ewangelizacji, która jest warunkiem zbawienia.
Na jego dziełach oparł się Leon XIII pisząc Rerum novarum.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

25-02-2017 [17:51] - Donat Pytajło | Link:

ewangelizacja jest warunkiem zbawienia? kogo?

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [18:40] - Losek | Link:

Zbawienie dokonuje się przez Chrystusa. Trzeba więc go poznać.

Obrazek użytkownika Jabe

25-02-2017 [17:18] - Jabe | Link:

Należy się zastanowić, do kogo te postulaty są skierowane. Musi nie być chorób, ale są.

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [18:41] - Losek | Link:

Jakie postulaty? Nie rozumiem?

Obrazek użytkownika Jabe

25-02-2017 [20:02] - Jabe | Link:

„praca ma pozwalać wyzwolić się z ubóstwa”, „musi być tak wynagradzana” – Czyli kto, co ma robić, a czego nie robić?

Muszę przyznać, że nie interesowałem się tym specjalnie. Ilekroć jednak o nauce społecznej słyszałem, przedstawiana była jako zalecenia dla rządzących. W tej ocenie utwierdziły mnie dawne dyskusje z Cassiodorusem. Wygląda na to, że katolicka nauka społeczna jest doktryną polityczną.

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [20:20] - Losek | Link:

Katolicką naukę społeczną nazywa się też ideologią katolicką. Jest to część nauki kościoła mówiąca o organizacji życia społecznego. Są tam wskazówki zarówno dla rządzących, dla pracodawców, ale też dla pracowników. To sposób na organizację życia społecznego, regulację zasad rynku pracy, własności, wynagrodzenia pracowników. To recepta na stosunki społeczne. Ja nie mam żadnego wykształcenia teologicznego. Ale Rerum novarum uważam za bardzo ważne społecznie dzieło. Zacząłem właśnie lekturę dzieł biskupa Kettelera. 

Obrazek użytkownika Jabe

25-02-2017 [20:43] - Jabe | Link:

W sprawach politycznych kościół nie jest umocowany bardziej niż stowarzyszenie chodowców jamników. Powiedziałbym, że jego specyfika sprawia, że nawet mniej. Rerum novarum jest dziełem ważnym, bo od tego czasu kościół przestał być arbitrem w sprawach moralnych a stał się stronnictwem politycznym, występującym pod szyldem chrześcijańskiej demokracji.

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [21:19] - Losek | Link:

Kościół zajął stanowisko w kwestiach społecznych. Jest ono tylko jednym z elementów nauki kościoła. Wydaje mi się słuszna opinia, wedle której to właśnie dzięki przyjęciu nauki społecznej kościoła przez patie chadeckie, udało się po pierwsze uniknąć rewolucji marksistowskiej, a po drugie zmienić stosunki społeczne, wyprowadzić proletariat z nędzy, przekonać partie polityczne do stworzenia systemu, który był zdolny wytworzyć dobrobyt.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

25-02-2017 [23:25] - Donat Pytajło | Link:

Piszesz Pan totalne bzdury. Chcesz Pan wmówić ludziom, że KK wyprowadził ludzi z biedy? Kiedy i gdzie to miało miejsce? Jeszcze do niedawna w KK msze były celebrowane po łacinie, żeby ciemny lud czyli parafianin nic z tego nie zrozumiał i dalej trwał w ciemnocie i klepał biedę bo nie był w stanie upomnieć się o swoje prawa. Co więcej, nigdy tych praw nie otrzymał od KK. Piszesz pan o ewangelizacji, to powiedz od kiedy KK rozdaje swoim wiernym ową ewangelię by sie z niej uczyli? Ano nigdy bo KK ma na to promesę i nawet zabraniał jej posiadania w domach. Przy czym to co nauczał Jezus i to co wyczynia KK to zupełnie inna religia.

Obrazek użytkownika Losek

26-02-2017 [10:49] - Losek | Link:

Pozostań Pan przy swoich obsesesjach, mnie nic do tego...W tekście i w kometarzach KILKA razy napisane jest, kiedy i gdzie KK dokonał przemian w społeczeństwie i pomagał wiernym. Pan oczywiście możesz się z tym nie zgadzać, Jego wola, ale nie będę Panu opowiadał n-ty raz tego samego bo szkoda czasu,...

Obrazek użytkownika Jabe

26-02-2017 [17:57] - Jabe | Link:

Tak, tak, można poznać po owocach.

Obrazek użytkownika Jabe

27-02-2017 [12:55] - Jabe | Link:

p.s. Zwracam uwagę, że społeczna nauka Kościoła Katolickiego sprawdziła się nieźle również w krajach protestanckich, nawet chyba lepiej. Tam też nie spowodowała, ani renesansu religijnego, ani nie obroniła tych krajów przed postępującym potępem. Ryzykowne jest więc twierdzenie, że to kościół ze swoimi naukami ochronił nas przed niszczącym marksizmem – to są pobożne życzenia – natomiast niewątpliwie nie był w stanie powstrzymać marksizmu kulturowego. Twierdzę, że stało się tak dlatego, że kościół porzucił to, do czego został powołany i zajął się organizowaniem życia doczesnego, a na tym biskupi znają się nie lepiej niż praczki.

Zachodzę w głowę, skąd się wzięło temu Kettelerowi, że łatwiej ewangelizować sytych niż głodnych?

Obrazek użytkownika Losek

27-02-2017 [18:32] - Losek | Link:

Do  Kettelera na pewno wrócę, bo zacząłem czytać jego teksty, ale wydaje mi się oczywiste, że jak pisze Ketteler - przytaczam z pamięci - dramatyczna sytuacja materialna sprawia, że proletariusze znajdują się w sytuacji "tuż przed grzechem". Oni żyli na granicy przetrwania. Oni umierali z głodu, umierali w skutek chorób, wskutek wypadków w pracy, po których byli wyrzucani na bruk...
 Kościół obronił Europę przed marksizmem klasycznym. Przed rewolucją. Przed krwawą rewolucją. Natomiast istotnie nie  był w stanie obronić społeczeństw E.Zachodniej przed neomarksizmem, w okresie po II WŚ, w tym przed marksizmem kulturowym. Oczywiście wielu hierarchów porzuciło to, do czego kościół został powołany.Istotne też jest odrzucenie nauki kościoła przez tamte społeczeństwa, o którym to odrzuceniu pisał już Dmowski w latach dwudziestych. Wtedy się to  - odrzucanie kościoła - zaczęło.

Obrazek użytkownika michnikuremek

25-02-2017 [14:32] - michnikuremek | Link:

Rozumiem, że chciałbyś, by dziś Kościół katolicki wydał jakąś nową Rerum novarum w sytuacji gdy współczesnym komunistom już nie chodzi o środki produkcji a o kulturę (a właściwie przekształcenie jej w antykulturę - patrz ostatnie  "arcydzieło" z Teatru Powszechnego)?
Chyba jednak obecny Kk nie jest w stanie tego zrobić, bo sam jest od wewnątrz rozbijany przez marksistów. Wiesz, że Franciszkowi encykliki pisze komunista, były zakonnik?
On z całą pewnością nie napisze nowego Rerum novarum.......

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [16:54] - Losek | Link:

NIe trzeba pisać nowej Rerum novarum. Wystarczy poczytać starą. Wystarczy poczytać Kettelera. Jeśli ta część hierarchów, a także zwykłych księży, która nie ma poglądów komunistycznych to zrozumie... W każdym razie innego ratunku nie widzę.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-02-2017 [17:45] - Czesław2 | Link:

Do autora. Popełnił Pan błąd dyskutując na temat wiary i Kościoła.

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [18:41] - Losek | Link:

A to dlaczego?

Obrazek użytkownika Czesław2

25-02-2017 [19:28] - Czesław2 | Link:

To moje subiektywne odczucie. Na temat wiary nigdy nie dyskutuję. Ona jest we mnie i innym nic do tego. Poza tym, dyskutuje się z kimś, kto gra na argumenty. Zawsze ktoś Panu odpali w stylu: a u was są pedofile. I co, będzie Pan dyskutował o rachunku prawdopodobieństwa? Przecież ten ktoś dobrze wie, że gra faul.

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [20:12] - Losek | Link:

Mam odmienną opinię. Nieudolnie próbuję swoją wiarą się dzielić. Mam swoje sposoby na takie różne argumenty, choć oczywiścienie zawsze skutkują. KIedyż pisałem teksty na racjonalista.pl. Tam to dopiero było ciężko...

Obrazek użytkownika Czesław2

25-02-2017 [20:41] - Czesław2 | Link:

Powodzenia, ja na takie działania mam zbyt duże ciśnienie:)

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [21:13] - Losek | Link:

Fakt. Czasem ciśnienie skacze. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

25-02-2017 [21:44] - zbieracz śmieci | Link:

Budowac istnieje takich osobników jakich autor wymienił tylko z tego powodu ,że zaistaniała religia komunistycza i równoległe do niej religia nazistowska to swiadczy jedynie po prostu o brakach w znajomości najnowszej historii Europy i tej sięgajacej dalej.Pisać takie bzdety jak autor i grono popieraczy to prowadzi do uznania  takich wydarzeń które nigdy nie zaistniały jak Rewolucja Francuska czy wojny religijne wyniszczajace Europę ,tworzące trwałe podziały.Powstałe kościoły protestanckie i resztki z nich istniejace biedę uważały za grzech i nie było ważne ,że bieda mogla być niezawiniona.Biedak dla parafii był obciążeniem i nie odpalał dziesieciny a w niej mieściło sie wynagrodzenie pastora, wikarego i ich rodzin.Ta dzieśięcina istnieje po dzis dzień ale płatników coraz mniej i nie dlatego ,że nie chca dlej płacic ale nic nie dostali i nie dostaja w zamian.
Ale to na inną bajkę jaka bez watpienia zafunduje nam autor a tego jestem pewny bo ma powołanie ale niekoniecznie chodzi mu o dobro KK.

Obrazek użytkownika Losek

25-02-2017 [22:51] - Losek | Link:

Niniejszym dołączył Pan do grona blogerów, których wogóle nie czytam. Zatem jest to ostatnia odpowiedź jaką Pan ode mnie dostaje. Może się Pan kompromitować do woli. Żegnam.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

26-02-2017 [06:43] - zbieracz śmieci | Link:

Ja natomiast dalej będę czytał bo takie osobliwości są częścią internetu poszerzające moja wiedzę jak daleko można zajść gdy cos sie zalęgnie w głowach co niektorych ludzi.
Jestem natomiast pewien ,że nie doczekam chwili gdy w oknie Watykanu pojawią się dwie osoby a wierni będą pytać kto to jest ten ubrany na biało co stoi obok Loska-Muchy z Gliwic.

Obrazek użytkownika Domasuł

26-02-2017 [02:16] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Tekst jest nieporozumieniem. Autor wychodzi z blednego zalozenia, a potem brnie w niedorzeczności. Do UE należy podchodzić z dystansem, ale z zupełnie innych powodow. Na cale szczęście rzadzacych mamy mądrzejszych. Tekst za to "trademark NB".

Obrazek użytkownika michnikuremek

26-02-2017 [08:25] - michnikuremek | Link:

Niedorzeczności? Proszę o szczegóły i uzasadnienie.

Obrazek użytkownika Losek

26-02-2017 [10:22] - Losek | Link:

Które to założenie jest błędne? Łatwiej napisać takie zdanie, o błędności założenia, niż je wskazać, a co dopiero uzasadnić. 

Strony