Pan Prezes nakarmił wczoraj niechcący Lisa i jego drużynę

Jarosław Kaczyński wypowiadając wczoraj słynne już dzisiaj zdanie, cytuję: Jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych…” popełnił z pozoru tylko niewinną gafę polityczną, gdyż powinien był przewidzieć, jaką to wywoła reakcję zdolnej do każdej podłości opozycji, a także, jaką to będzie gratką dla nieprzyjaznych Prawu i Sprawiedliwości mediów na Zachodzie. Powiem więcej, to zdanie o "panach" przylepi się do pana Prezesa na długie lata, tak jak fraza "rząd się sam wyżywi" do Urbana. Niestety J. Kaczyński dał się sprowokować, bo tylko tym tłumaczę lapsus, jaki mu się wczoraj przydarzył. A dzisiejszą notkę napisałem nie po to, żeby dowalać PIS-owi, lecz by przestrzec przed takimi wypowiedziami w przyszłości, gdyż dziennikarska szczujnia „Tomasz Lis et consortes” tylko czyha na takie okazje.

I nie trzeba było długo czekać, by w prasie anglojęzycznej – usiądźcie teraz Państwo na krześle i przytrzymajcie się czegoś mocno, żeby z tego krzesła nie spaść na podłogę – pojawiły się teksty, w kontekście rzeczonej wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego mówiące o:

Stosowaniu przez PIS „frazeologii nazistowskiej”; przywołaniu przez J. Kaczyńskiego czasów, „kiedy polskie społeczeństwo było podzielone na chłopów i panów”; słowach lidera polskiej partii rządzącej sugerujących rzekomo „rządy lepszej rasy panów”; a także komentarze przypominające wypowiedzi J. Kaczyńskiego o „ludziach gorszego sortu” oraz „imigrantach przynoszących ze sobą pasożyty i pierwotniaki”. A już szczytem bezczelności jest cytowanie w kontekście wczorajszej wypowiedzi Kaczyńskiego słów Tomasza Lisa z Twittera: „Co będzie dalej? Das Herrenvolk? Uebermensch? Gott mit uns?" herrenvolk i uebermensch” mających w podtekście sugerować, że wczorajsze słowa pana Prezesa to nawiązanie do koncepcji Adolfa Hitlera wykorzystywanych przez nazistów”…, - i tak dalej – vide: Associated Press Warszawa, Polska - luty 22, 2017, 2:07 - . http://www.dailymail.co.uk/wires/ap/article-4249822/Polish-leader-sparks-outcry-benevolent-masters-claim.html.

A żebyście Państwo nie pomyśleli, że ściemniam zacytuję teraz całość powyższego artykułu prasowego:

By Associated Press Published: 17:08 GMT, 22 February 2017 | Updated: 19:08 GMT, 22 February 2017
WARSAW, Poland (AP) - The leader of Poland's ruling party faced accusations that he used offensive and divisive language when he said Wednesday that members of his ruling party are "humane masters.". The language evoked a time when Polish society was divided between serfs and their masters, or lords. Some critics even said it was reminiscent of Nazi phraseology. Jaroslaw Kaczynski made his comments Wednesday as he argued in parliament that his ruling Law and Justice party has behaved better during its time in power than the previous governing party, Civic Platform. He said his party leaders did not use force to solve a crisis in parliament in December even though they could have. An opposition lawmaker sarcastically yelled to him: "Humane masters!". Kaczynski replied: "We are humane masters because we are masters, unlike some others.". Civic Platform leader Grzegorz Schetyna said Kaczynski's words carried the "worst historical connections," implying notions of "a nation of masters and a master race.". Kaczynski, who heads a populist and nationalist party, has also caused controversy in the past with language considered divisive by his critics. He has called the Poles who protest his government "Poles of the worst sort.". In 2015 he warned that migrants arriving in Europe were dangerous because they carry "parasites and protozoa.". Some critics said Kaczynski's comment Wednesday reminded them of the kind of language used by the Nazis. Tomasz Lis, the editor of Poland's Newsweek, asked on Twitter: "What's next? Das Herrenvolk? Uebermensch? Gott mit uns?". Herrenvolk ("master race") and Uebermensch ("superman") were concepts central to Adolf Hitler's racist ideology. "Gott mit uns" ("God is with us") is an older Prussian expression also used by the Nazis…”, koniec cytatu.

Oczywiście my tu w Polsce wiemy, że to tylko obrzydliwe insynuacje, pomówienia i manipulacje opozycji kierowane pod adresem Jarosława Kaczyńskiego i aktualnie rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Ale na Zachodzie, karmiony lewacką propagandą przeciętny czytelnik niemający pojęcia, co się rzeczywiście w Polsce dzieje bierze takie artykuły za dobrą monetę. Nie zastanawia się, kto i co krzyknął z sali obrad sejmowych i, co pan Prezes miał na myśli wypowiadając pamiętne słowa o „panach”, tylko jak dziecko smakowitą czekoladkę połyka kalumnie i łgarstwa rzucane pod adresem nowej polskiej władzy.

Puentując notkę powiem, że w liceum uczył mnie biologii kultowy w Krakowie profesor Piertas, który słynął z tego, że jak jakiś uczeń bez zastanowienia palnął coś gapiowatego ów profesor zwykł mawiać : „Typowy narwaniec! Jeszcze nie zdążył pomyśleć, a już chlapnął”.

I to powiedzonko pana profesora Pietrasa chciałbym zadedykować panu Prezesowi z nadzieją, że nie tylko się na mnie za to nie obrazi, a wręcz przeciwnie, weźmie sobie to porzekadło  głęboko do serca, gdyż jak sądzę może mu się jeszcze nie raz przydać.

Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2017 [19:54] - Jabe | Link:

Myślę, że „rasa panów i pań” by przeszła. Takie czasy.

Obrazek użytkownika mada

24-02-2017 [18:36] - mada | Link:

Muszę wyjaśnić co chciał powiedzieć pan Prezes.
Naród tworzą Panowie świadomi siebie i swojej tożsamości, i my właśnie jesteśmy tymi Panami, którzy chcą tworzyć Naród i Państwo.
A jak nazwać osobników marzących o tym by rozpuścić się w jakiejś lewackiej magmie bez właściwości i ubogacającej się ostatnio w warszawskim teatrze?

Obrazek użytkownika Jabe

25-02-2017 [12:46] - Jabe | Link:

Panów się nie dokarmia socjalem. Panami są co najwyżej członkowie aparatu państwowego. A mój komentarz nawiązywał do szalejącego w Europie dżenderyzmu.

Obrazek użytkownika Stary Bloger

23-02-2017 [20:03] - Stary Bloger | Link:

Raczej Pan się myli. Nie ma dowodów na to że to lapsus. Wyraźnie powiedział co chciał powiedzieć. Słusznym jest rozumieć słowa przez to co one znaczą najpierw, a później zostawiać ewentualnie wąska furtkę na inne ewentualności. A już na pewno to stwierdzenie Kaczyńskiego nie może być dowodem podłości Lisa czy opozycji. Ta podłość miałaby polegać na tym, że opozycja zrozumiała słowa: "To my jesteśwa panami w ogróżnieniu od niektórych.." Jako "To my jesteśwa panami w ogróżnieniu od niektórych". Tak ona bowiem brzmiały. Nie ma przymusu ani nie jest dowodem dobroci czy uczciwości dorozumiewać słowa Kaczyńskiego jako przejęzyczenie, domniemywać że miał na myśli na przykład :" My wcale nie uważamy się za panów w odróżnieniu od niektórych" . To jest nadmierne szukanie na siłę mocno nagiętej i odwróconej interpretacji prostych słów w języku Polskim. Tak powiedział i tyle. I oczywiscie wpisuje się to co powiedział w inne zagrania PISu które czynią interpretację wprost słów Kaczyńskiego najbardziej sensowną.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-02-2017 [21:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Stary Bloger

"Raczej Pan się myli. Nie ma dowodów na to że to lapsus..."
------------------
Nie zna mnie Pan jeszcze. Wziąłem także pod uwagę wariant, że wypowiedź pana Prezesa o "panach" nie była wygłoszona "niechcący", lecz była to wypowiedź z premedytacją publicznie ogłoszona, o czym napisałem odrębną notkę pt. "Trick z "panami" był stały, tylko władze się zmieniały" - vide: http://salonowcy.salon24.pl/75......
Notki tej nie powiesiłem jednak na Naszych Blogach by nie karmić panoszących się na moim blogu trolli typu @tarantoga et consortes.

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Zofia

23-02-2017 [20:28] - Zofia | Link:

Panie Krzysztofie o " ludzkich panach padło z sali"a nie od Kaczyńskiego. On im tylko potwierdził,że mają racje. A dziennikarskie hieny i totalna opozycja wszystko wykorzysta (prawda nie prawda) byle dokopać Kaczyńskiemu. Trochę szkoda ,że i Pan dodaje od siebie uwagi.Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-02-2017 [21:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Zofia

"Trochę szkoda, że i Pan dodaje od siebie uwagi..."
------------------------
Pani Zofio, nie przeczytała Pani uważnie notki, której przekaz jest taki, że Jarosław Kaczyński jest politykiem tak wysokiej rangi, iż licząc się z manipulacją jego wypowiedzi powinien był przewidzieć reakcję opozycji i powstrzymać się od riposty z "panami". A ponieważ głosu z sali nie zignorował, dał asumpt do manipulacji i wypuszczenia w świat fałszywej wiadomości o sobie i jego partii.
Pozdrawiam Panią

Obrazek użytkownika spike

23-02-2017 [21:18] - spike | Link:

Ten jeden raz przyznam, że Prezes powinien Pana posłuchać (no właśnie Pana?) i przed swoją odpowiedzią na zaczepkę, poinstruować, że odpowiedź jest skierowana "tylko dla kumatych", "wtedy całkiem możliwe, choć nie wykluczone", że nim by Pan poświęcił swój cenny czas, energię i ekologię na powyższy tekst, by się zastanowił, co Prezes miał na myśli, co się kryje pod Jego słowami, a tak jak zwykle, sam utwierdził nie tylko Lisa, ale całe tabuny totalnej opozycji i nie tylko, w słuszności swoich drwin i przeinaczeń.
Pozdrawiam PANA :))

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-02-2017 [09:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

Również Pana pozdrawiam.

Obrazek użytkownika spike

24-02-2017 [11:18] - spike | Link:

Dziękuję za pozdrowienia :))
przyznam szczerze, że oczekiwałem czegoś więcej, może jakieś PS, że dał się Pan podpuścić i emocje dały znać.
Jak się w końcu okazało, Pański tekst zawiera fałszywe przesłanie i odnosi przeciwny skutek wpisując się w jazgot totalnej opozycji.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika manko1492

23-02-2017 [21:47] - manko1492 | Link:

Niestety AP, WP, CNN czy NYT to wybitnie antypolskie goebbelsstalinowskie media tworzone przez nazistowskich prowokatorów, opluwaczy Polski i Polaków. Prezentowany tekst z APnazi świetnie pokazuje nazistowską naturę usgadzinówki. Cóż, szukają i będą szukać każdego pretekstu by opluć Polskę i Polaków. Taka ich rola, takie ich zadanie. Za to im płacą.  Przez lata wspierani przez polskojęzycznych urzędników tzw. msz i medialną kloakę tegokraju. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-02-2017 [22:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@manko1492

"Cóż, szukają i będą szukać każdego pretekstu by opluć Polskę i Polaków. Taka ich rola, takie ich zadanie. Za to im płacą.  Przez lata wspierani przez polskojęzycznych urzędników tzw. msz i medialną kloakę tegokraju..."
-------------------
I dlatego politycy nowej władzy nie powinni ich karmić, a szczególnie pan Jarosław Kaczyński.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-02-2017 [01:26] - Imć Waszeć | Link:

Niekoniecznie. Skoro pan J.K. jest aż tak uważnie słuchany przez obce agentury robiące za media i opozycję w Polsce, to warto to wykorzystać. Można w taki sposób skonstruować wypowiedzi i zaaranżować sytuacje, żeby za każdym razem totalniaki skakali na główkę w szambo. Nie czyniąc tym szkody ani PIS-owi, ani prezesowi. To sztuka. Jak lewactwo kilka razy zrobi z gęby cholewę, to zacznie unikać takich sytuacji (jak pies Pawłowa). W każdym razie Trump sobie z lewactwem radzi - proszę pooglądać kilka filmów ze spotkań z lewackimi mediami. No ale Trump ma od tego profesjonalistów, fachowców od robienia Matrixa. Nie zdziwiłoby mnie wcale, gdyby zatrudnił hollywoodzkich reżyserów i specjalistów od efektów specjalnych.

Bardzo podobała mi się modlitwa Melanie, która musiała doprowadzić lewactwo do ślepej wściekłości, a także wejście na scenę tego młodego sympatyka. Ale najbardziej rozśmieszyli mnie ci czarni w tle za Trumpem, którzy trzymali tablice z napisami "Blacks for Trump", czyli "Czarnuchy za Trumpem". Za użycie słowa "black" w odniesieniu do człowieka, dostaje się dziś bana bez wyjaśnień na prawie wszystkich zachodnich czatach i listach dyskusyjnych :). Właśnie wrócił do PIS-u Mularczyk, więc jest szansa, że w końcu trochę ten temat ogarnie.

Facet jest genialny: https://www.youtube.com/watch?...

Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację, gdy pan Kaczyński na konferencji prasowej rozpoczyna modlitwę, do której przyłączają się ludzie (guzik mnie obchodzi spontaniczność w cywilizacji kłamstwa, bo to już od wieków nie istnieje). Miny targowickich politruków byłyby pożywką dla milionów memów w ciągu tygodnia. Trzeba by to było tylko nagrać z kilku stron szybkimi kamerami, zdolnymi do uchwycenia grymasów. Nie miałoby już żadnego znaczenia to, co tam by sobie POskrzeczeli w swoich merdiach. Potrzebna jest profesjonalna ekipa jak u Trumpa i możemy ich roznieść w drzazgi w kilka tygodni.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-02-2017 [09:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

"No ale Trump ma od tego profesjonalistów, fachowców od robienia Matrixa..."
----------------
I tu jest pies pogrzebany. Tyle razy pisałem, że pan Prezes powinien mieć profesjonalnych doradców, a nie jajogłowych zgredów.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-02-2017 [16:47] - Imć Waszeć | Link:

To jest oczywiste jak 2x2. Najwyżej może ich nie posłuchać w jakichś sprawach, ale sztab musi mieć. Im więcej sztab ma różnych koncepcji, tym większe jest pokrycie przewidywanego pola walki. Im bliżej siebie siedzi sztab, tym mniej różnych koncepcji tworzy. Lecz jeśli komuś się wydaje, że jest w stanie sam skutecznie obrobić miliardy bajtów informacji w ciągu chociażby roku, to musi koniecznie spróbować swego, darowanego od Boga, talentu z matematyką. Mówię poważnie. Szkoda aż tak go marnować. Mogę już teraz polecić około 12 tysięcy świetnych książek z różnych teorii, do których warto choć raz w życiu zajrzeć. Czy tysiąc książek miesięcznie to jest za dużo? Dla kogoś, kto nigdy w książki nie zagląda, to pewnie Pikuś, ale rozsądny człowiek sobie zaraz przeliczy, że to jest 33.34 książki dziennie. A czy tysiąc afer i wypowiedzi w mediach miesięcznie i tysiąc pożądanych reakcji na te fakty medialne to jest dużo? Pytanie retoryczne. ;)

Obrazek użytkownika Michał W.

23-02-2017 [23:19] - Michał W. | Link:

Bloger Echo24 najwyraźniej cierpi na kompleks TVN24. Wychodząc na kawę do kultowej kawiarni RIO zastanawia się pewnie, czy wygląda dość elegancko, by zasłużyć na pochwałę red. Miecugowa, gdyby go szczęśliwym trafem spotkał. Jarosław Kaczyński nie ma tego kompleksu i powiedział dziś w sejmie to, co należało powiedzieć. Gdyby miał unikać krytyki ze strony opozycji i wspierających ją mediów prezes PiS nie powinien mówić nic. A i wówczas oskarżano by go, że "nienawistnie milczy".  

Obrazek użytkownika gorylisko

24-02-2017 [04:13] - gorylisko | Link:

obawiam się, że to co pan napisał może być za trudne do zrozumienia pełnego troski drrrra... ;-) i jego akolitów  Kaczyński mówi jak jest... proste jak konstrukcja cepa... ;-)... cokolwiek by nie zrobił czy powiedział to i tak się okaże, ze jest taki, owaki czy śmaki albo "nienawistnie milczy" jak cholera ;-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-02-2017 [09:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Michał W.

Pragnę Panu przypomnieć, że dzięki milczeniu właśnie pan prezes wygrał wybory. Co mu zresztą doradzałem w notce pt. "Sulejówek Jarosława Kaczyńskiego" - vide: http://salonowcy.salon24.pl/56...

Obrazek użytkownika Michał W.

24-02-2017 [13:18] - Michał W. | Link:

Sądzi Pan, że czyta Paskie rady?:)

Obrazek użytkownika marsie

24-02-2017 [00:36] - marsie | Link:

Miałem tu już nie wchodzić, po chamskim potraktowaniu mnie onegdaj, ale jednak - znowu to "krakowskie pieprzenie kotka za pomocą peowskiego młotka". Prezes powiedział, a właściwie odpowiedział, to, co powinien - a opowieści, że światowe lewactwo wykorzystuje to na swą lewacką modłę, są, pardon, idiotyczne - oni każde słowo Prezesa przenicują na swą stronę  i na to właśnie liczą, że nawet tzw. prawicowi blogerzy będą ujadać "w obronie Prezesa". Wstydź się pan, panie Blogerze prawicowy!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-02-2017 [10:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@marsie

"Miałem tu już nie wchodzić..."
---------------------
I tego proszę się trzymać.

Obrazek użytkownika Studentka

24-02-2017 [01:02] - Studentka | Link:

Wyrażenie: "...Ludzkimi panami " padło z sali od posłów PO , pan Kaczyński je tylko powtórzył dodając do nich komentarz, więc nie można mówić, że to były słowa pana Kaczyńskiego. Tak właśnie nakręca się spiralę kłamstwa, czysta forma manipulacji.

Obrazek użytkownika spike

24-02-2017 [01:26] - spike | Link:

"Wyrażenie: "...Ludzkimi panami " padło z sali od posłów PO...."

Prawdopodobnie od samego Szetyny padło "dobre pany", na co Prezes odpowiedział „Jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych…”, co nie było wywyższeniem się, a nawiązanie do faktu, że mogli tą służalczą opozycję nie jeden raz spacyfikować np. przy okupacji sejmu, oraz do faktu, że PiSem nikt z Berlina nie steruje, jak POlszewikami.

By cokolwiek napisać, a tym bardziej "konstruktywnie skrytykować" nie trzeba dawać sobie prać mózgu cały dzień przez TVN, a potem nocą przez Szkło Kontaktowe, wtedy by się wiedziało, skąd wieje wiatr i tak mamy co jakiś czas kolejne podawane nam sensacje, a ponoć "mądrej (kumatej) głowie dość dwie słowie" .
Pzdr.

Obrazek użytkownika gorylisko

24-02-2017 [04:14] - gorylisko | Link:

no pan drrr jest kumaty jak cholera

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-02-2017 [10:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@studentka

Widzę, że musi Pani jeszcze trochę postudiować, a może wtedy do Pani dotrze przekaz mojej notki.

Obrazek użytkownika ruisdael

24-02-2017 [07:30] - ruisdael | Link:

Bez wdawania się w szczegółową analizę powiem ,że ta wypowiedź była z tej samej rodziny co opinia o pani Merkel, po latach wszyscy zrozumieli o co chodziło.  W tym przypadku można zauważyć podział na panów i hołotę, która odsłania się systematycznie i konsekwentnie od wielu lat i nie trzeba nawet czekać na upływ czasu potrzebny do zrozumienia antycypowanej opinii.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-02-2017 [10:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ruisdael

"Bez wdawania się w szczegółową analizę powiem..."
--------------------
Jeśli wolno coś doradzić, to lepiej by było, gdyby Pan mówił wdając się w szczegółową analizę tego, co Pan zamierza skomentować

Obrazek użytkownika spike

24-02-2017 [10:15] - spike | Link:

"...że ta wypowiedź była z tej samej rodziny co opinia o pani Merkel, po latach wszyscy zrozumieli o co chodziło. "

Sęk w tym, że to nie była wypowiedź, a odpowiedź wyrwana z kontekstu, z tym że jedni zrobili to celowo, a drudzy jak dzieci i na własne życzenie, dali się w to wmanewrować i co gorsze, nie mają za grosz samokrytycyzmu, by się do tego przyznać, brnąc w to grzęzawisko kłamstw i manipulacji, przyłączając się do tej watahy totalnej opozycji.
Co do samej p.Merkel, to nie po latach wyszło o czym mówił JK, w ciągu kilku dni wyszła prawda, a dopiero po dłuższej chwili nawet ukazała się w Niemczech książka, opisująca to co powiedział JK.

Obrazek użytkownika michnikuremek

24-02-2017 [08:05] - michnikuremek | Link:

Ubeckie media mogą zmanipulować KAŻDĄ wypowiedź Kaczyńskiego. A jeżeli Kaczyński nic nie powie - to oni ogłoszą, że nienawistnie milczy. Nie ma się co przejmować opinią bezpieczniackich watah.

Obrazek użytkownika Tarantoga

24-02-2017 [09:16] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Widzę,że ściągnął se Echo 24 blogerów i komentatorów z Salonu 24,użytkowników mających konta liczone w godzinach.
Szkoda,że Admin nie zagląda na Salon 24, bo by wiedział kogo sobie Echo 24 dobrał...nie mam pretensji do Admina,bo jest zapracowany na NB,ale szambo,które tworzy tu Echo 24
widać,słychać i czuć.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-02-2017 [10:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

"Widzę,że ściągnął se Echo 24 blogerów i komentatorów z Salonu 24,użytkowników mających konta liczone w godzinach..."
------------------------
Powiem Panu więcej. Lukratywne stypendia im ufundowałem.
 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

24-02-2017 [20:41] - HenrykHenry | Link:

Takie jak Partia panu ?!

Obrazek użytkownika Ptr

24-02-2017 [11:08] - Ptr | Link:

Nieprzychylne Polsce i prawdzie zachodnie media też mogą mieć swoich rynkowych konkurentów , do których powinna trafić właściwa interpretacja słów Pana Prezesa. Angielskie tłumaczenie powinno też zawierać informację , że w tej sytuacji chodziło o bardziej rażące i prostackie odebranie szacunku Panu Marszałkowi przez brak użycia słowa "Pan". To tak jakby oficjalnie unikać użycia angielskiego "Mr czy Mrs czy Sir". A w jezyku polskim znaczenie Mr. i master / lord jest zbliżone. To była finezyjna gra słów JK, reakcja na lewackie prostactwo. Zresztą czuję tutaj echo tego "wszyscy są na You", tudzież blogera tutejszego odcinającego się od "Pan". Czyżby spindoktorzy opozycji powzięli ostatnio jakieś decyzje i  zalecenia odnośnie spłycenia języka polskiego, walki z językiem ? 
Jest w godności słowa Pan/ Pani jakieś znaczenie kulturowe podkreślające godność, owszem. Ale w Polsce tego słowa używamy w odniesieniu do wszystkich kobiet i mężczyzn.  Więc w czym problem ? 
Lewacka ideologia nie dopuszcza , aby jednostka zyskiwała wartość zachowując swój ( chrześcijański ) kod kulturowy. Bycie Panem nie okazało się tylko wynikiem posiadania kapitału ( odebranego przez rewolucję bolszewicką ), ale przede wszystkim wynikiem osobistego zachowania kodu kulturowego. I boli to lewaków ,że jest standard wg. którego sami postrzegają się jako gorsi. 

 

Obrazek użytkownika angela

24-02-2017 [13:19] - angela | Link:

Jak widac, "pozywke"  zlapal nawet p.drr Krzysztof.!!!!
No niestety, hieny i wszelka dzicz,zywi sie nawet padlina,niekoniecznie trzeba ich karmic,
sami wynajduja te kaski, ktore sa dla nich najlepsze.?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

24-02-2017 [17:33] - zbieracz śmieci | Link:

Jestem ludzki i dobry pan i poszczuł psami gdyby tylko dotknął się mojego ogrodzenia ani nie kazał obić służbie lagą .Dlatego błbm ludzki i dobry pan ponieważ wiem ,że starośc ma swoje prawa w tym do pisania bredni,nawet gdy mam pewność ,że to tekst zadaniowca.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

24-02-2017 [19:23] - Donat Pytajło | Link:

...a może by tak zrobić sobie dziś dzień szczerości?
Pan dr K. Pasierbiewicz Emerytowany NAUCZYCIEL Akademicki. Szczerze to nie znam nikogo kto by sam siebie tytułował pisząc jako bloger, bądź komentator swojego bloga i   wypisywanymi przez siebie paszkwilami szczególnie w cyklicznych odcinkach specjalnych pt. "tylko dla kumatych" aby nadać autorytetu tymże paszkwilom w celu przeciągnięcia ludzi na stronę lewą

Obrazek użytkownika angela

25-02-2017 [08:56] - angela | Link:

Sam sie pan karmi, i wybiera tematy,ktore mu odpowiadaja.
Byle dokopac P.Kaczynskiemu.

Obrazek użytkownika JAMS

25-02-2017 [10:35] - JAMS | Link:

Przypuszczam, że w/g drr'a  Pan Kaczyński, najlepiej by było,  jakby był zszedł z tego świata i nie dawał swoim istnieniem paliwa dla opozycji.
Miejsce pochówku powinno być ściśle tajne przez poufne.
pozdrawiam Jams
 

Obrazek użytkownika Parexcellence

02-03-2017 [13:11] - Parexcellence | Link:

"Zdolna do każdej podłości opozycja" śmiała znowu skomentować kolejną niby wpadkę Kaczyńskiego - a takie zdanie to oczywiście nie mieści się w pojęciu "szczujnia"? A co Pan powie na "wpadkę" naczelnika Państwa o gorszym sorcie Polaków, o tym,że stoją tam, gdzie stało zomo, że  "mamy zawsze rację, a jeśli trzeba będzie o prawo zmienimy, żeby to udowodnić", że nie ważny jest rozwój gospodarczy, byleby urzeczywistnić wizję prezesa - i wiele innych podobnych  "wpadek". Nie mówiąc już o zaniechaniu zachowania jakichkolwiek pozorów i oświadczania że dany minister (chodziło o kolejny blamaż Waszczykowskiego) pozostanie na swoim stanowisku (nie pytając o zdanie jego szefowej) albo,że ostatnia ustawa o ochronie przyrody zostanie zmieniona (nie pytając Sejmu czy tak zagłosuje). Kaczyński nie robi  "wpadek ,on tylko przypomina kto tu rządzi i co zamierza robić.