Kłopot z nazwą lotniska w Gdańsku

Wałęsa jest symbolicznym człowiekiem Solidarności, symbolem Polski. To bardzo smutne, że nie mówi prawdy - stwierdził na antenie RMF FM Kornel Morawiecki. Dodał, że jeśli były prezydent nie zmieni swojego podejścia, lotnisko w Gdańsku nie powinno nosić jego imienia.
   

"- Guzik mnie to obchodzi, niech zdejmują, wyrzucą na śmietnik - komentował w rozmowie z WP Lech Wałęsa. Zamieszanie wokół portu lotniczego były prezydent nazwał "bzdurą". Zaznaczył, że dziś nie zgodziłby się na nazwanie portu jego imieniem. - Wtedy to miało sens... Ani nie było to dla pieniędzy, ani dla stanowiska... Dziś? Niech zabierają - tłumaczył. "
.....................
   A przecież można polubownie i tanio. Wystarczy drobna korekta i obydwie strony będą zadowolone. Patron pozostanie, a L. Wałęsa zawsze może powiedzieć że to nie on podpisywał własną ręką tylko podrobili jego podpis jakąś maszyną.
bolek

wałęsa

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

21-02-2017 [14:56] - Czesław2 | Link:

Zdjęcie tej pamiątkowej tablicy to błąd. Należy po nazwisku na tablicy dodać dwa słowa: konfident SB.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

23-02-2017 [04:35] - ExWroclawianin | Link:

100/100
 Absolutnie tak powinno sie stac jeszcze za kadencji tego Sejmu.......
 

Obrazek użytkownika Tarantoga

21-02-2017 [15:48] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Tak to jest...jak się ŻYJĄCEMU facetowi...funduje pomniki

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-02-2017 [16:06] - Imć Waszeć | Link:

Podoba mi się to nowe logo. Jednak ta trajektoria nie pasuje do samolotu. Pasuje za to doskonale do wyposzczonej muchy, która zauważyła w dole kupę.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-02-2017 [19:42] - Imć Waszeć | Link:

Szukam właśnie w Internecie odpowiedzi na pytanie "Jak wygląda trajektoria lotu muchy?". Szczególnie interesujący jest przypadek, gdy mucha zauważy pożywną rzecz w trakcie lotu. Napotkałem na niebywałe problemy z odpowiedzią na tak proste pytanie. Czyżby obrońcy Bolka zastosowali cenzurę prewencyjną, żeby nie wydał się pomysł na wzór POdpisu? Mam pewne wątpliwości. Na razie znalazłem to:

1. Tu eksperyment pokazujący, że muchy raczej posługują się węchem niż wzrokiem: http://joemonster.org/art/35545
2. Eksperyment Michaela Dickinsona: https://www.ted.com/talks/mich...
3. Może kształt trajektorii lotu muchy wynika z prostych praw mechaniki, gdyż wiadomo, że na widok czegoś smakowitego "zacierają ręce"? http://wyborcza.pl/piatekekstr...
4. Słusznie. Poprzedni artykuł może nie być miarodajny, gdyż w redakcji GWna muchy po prostu mogą dostawać świra. Ale znalazłem starą pracę habilitacyjną: http://rcin.org.pl/Content/359... , która być może coś wyjaśni z zawiłości lotu ciem do światła, a nawet much do... wiadomo czego ;)

W 4 jest taki obiecujący fragment z obrazkiem na str. 8: "Hipotetyczna trasa owada zbliżającego się do środka roz­proszonego korzystnego czynnika. Klinokineza pojawia się w kontakcie z czynnikiem niekorzystnym; nie ujawnia się jednak na początku trasy — wskutek adaptacji po dłuższym w nim przebywaniu". Pokładam nadzieję w dalszych badaniach zjawiska klinokinezy, gdyż sam termin brzmi znajomo i może objaśnić przy okazji duże spożycie różnych rodzajów alkoholu w Arłamowie.

Iffen Dona Bin Gau... https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Domasuł

22-02-2017 [14:02] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Też jestem za tym salomonowym rozwiązaniem :)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-02-2017 [16:18] - Imć Waszeć | Link:

Ale z samolotem czy z muchą?

Obrazek użytkownika Domasuł

22-02-2017 [18:13] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pisalem o pomysle pana Oniona