Sens blogowania widzę w mądrej krytyce tych, którym sprzyjam

Motto: Nasi krytycy są naszymi przyjaciółmi; wytykają nam nasze przewiny.
(Benjamin Franklin)

Ostatnio, coraz częściej spotykam się z zarzutami, że nic tylko tę nową władzę krytykuję i krytykuję, a ślepo jej oddani „ortodoksyjni pisowcy” oskarżają mnie nawet, że nie jestem prawicowym blogerem, za jakiego się podaję, tylko "agentem Platformy wbijającym nóż w plecy Jarosława Kaczyńskiego". I tu się powoli kończą żarty, bo nie mogę bez końca tolerować, żeby mnie jeden z drugim nawiedzony nienawistnik opluwał jedynie za to, iż się z nim nie zgodziłem, że wypadek pani premier Szydło to był na sto procent zamach, a pan Bartłomiej Misiewicz jest polską jutrzenką swobody. Przyznaję, że ostatnimi czasy nową władzę częściej krytykuję niż chwalę, ale robię to, dlatego, iż uważam, że po pierwsze PIS zalicza tyle wpadek, iż daje coraz mniej powodów do pochwały, a po drugie bloger, który tylko bezkrytycznie „kadzi”, lukruje i wychwala partię, z którą sympatyzuje wcale tej partii nie pomaga, gdyż mówienie do przekonanych tego, co oni chcą usłyszeć nic konstruktywnego nie wnosi do sprawy i zwykle usypia polityczną czujność. Więc postanowiłem, że jeszcze raz powtórzę, z pewnymi uaktualnieniami, co zadeklarowałem 7 listopada 2015 w notce pt. „Nowej władzy będę się przyglądał jeszcze baczniej niż Platformie”.

Spełniło się moje moje blogerskie marzenie i wreszcie odsunięto Platformę od władzy. Cieszy mnie także niezmiernie, że Prawo i Sprawiedliwość może rządzić samodzielnie, ale jednocześnie bardzo mi zależy na tym, by szeroko pojęta prawica, a więc rząd Beaty Szydło, partia Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydent Andrzej Duda nie zaprzepaścili dziejowej szansy wyprowadzenia Polski z kryzysu „państwa teoretycznego” i nie przegapili możliwości reanimacji wartości moralno etycznych totalnie zdewaluowanych przez lewacką Platformę.

W tym miejscu chciałbym także zaznaczyć, że do zwycięstwa wyborczego w roku 2015 oprócz polityków, w niebagatelnym stopniu przyczynili się również blogerzy, czego nowa władza zdaje się nie zauważać i lekceważyć, gdyż ani pani premier Szydło, ani pan prezes Kaczyński, ani pan prezydent Duda do tej pory nie podziękowali blogerom za poważny przyczynek do zwycięstwa wyborczego, co uważam za poważny błąd polityczny. Bowiem w czasie kampanii wyborczej 2015, setki zatroskanych o Polskę i bez reszty oddanych sprawie blogerów napisało ogrom tekstów, do których ludzie dodali tysiące, jeśli nie setki tysięcy komentarzy. Ci w znakomitej większości bezimienni ludzie wymieniając między sobą informacje, opinie i pomysły pracowali w piątek, świątek i niedzielę, od rana do wieczora, a nie rzadko także całymi nocami. A więc, niejako ponad głowami polityków i poza mediami odbyła się w Polsce wielka internetowa debata publiczna, jakiej samym politykom nigdy nie udałoby się przeprowadzić. I zaryzykuję tezę, że jesienią 2015 Polacy zmienili swe preferencje polityczne bardziej dzięki temu, co działo się w Internecie, niż w wyniku działań samych polityków. Powiem więcej, ta debata w blogosferze była o wiele odważniejsza i autentyczniejsza, niż te wszystkie jałowe przepychanki i obiecanki cacanki, które oglądaliśmy na ekranach telewizorów, gdyż blogerzy mogli znacznie więcej powiedzieć niż kunktatorscy politycy, których krępowała polityczna poprawność.
Dlatego ośmielam się twierdzić, że politycy, także nowej władzy, nie bez przyczyny ignorują blogerów.  A wiecie Państwo, dlaczego? Bo częstokroć dorobek kreatywnych blogerów bez obciachu zawłaszczają na własny rachunek ogłaszając ich celne myśli i spostrzeżenia, jako swoje. I znam multum przykładów znakomitych tekstów krążących w blogosferze, których prasa prawicowa nigdy nie opublikowała bojąc się ujawnić ich uzdolnionych autorów. Dlaczego? Bo politycy nie dali na to przyzwolenia, gdyż obawiali się konkurencji blogosfery, szczególnie, że zdawali sobie sprawę z tego, że ich poziom intelektualny, a co za tym idzie poziom medialnej debaty politycznej sięgnął ostatnio, jeśli nie dna, to prawie. No cóż. Taki już los blogerów, którzy pro publico bono, z własnej woli, bezinteresownie, wspaniałomyślnie i bez poczucia krzywdy za „jeleni robią”.  

Do roku 2015 moja działalność blogerska sprowadzała się głównie do krytyki rządzącej Platformy Obywatelskiej i konsekwentnego obnażania obłudy, draństw, zakłamania i miałkości ideowej rządów Donalda Tuska, a potem Ewy Kopacz.

Na szczęście jesienią roku 2015 władza się zmieniła i Prawo i Sprawiedliwość znowu ma swojego prezydenta, premiera i szefa IPN, prezesa NBP i co ważniejsze komisje sejmowe. Ma też przewagę sejmową, która nowej władzy może w równym stopniu pomóc, co odebrać rozum, czego coraz liczniejsze przykłady już się ujawniły.

I właśnie, dlatego z góry zapowiadam, że tej nowej władzy będę się przyglądał jeszcze baczniej niż się przypatrywałem tym, którzy władzę utracili i jeśli zajdzie ku temu potrzeba, jako niezależny i uczciwy bloger będę tę nową władzę konstruktywnie krytykował, stanowczo wytykał jej błędy i otwarcie tępił wszelakie objawy partyjniactwa, populizmu, demagogii, triumfalizmu, kumoterstwa, kunktatorstwa, klerykalizmu, bigoterii, samouwielbienia, konformizmu… i tak dalej - nawet, jeśli jej zwolennicy będą mi za to wylewali na głowę hektolitry pomyj i fekaliów.

Dlaczego?

Bo w przeciwieństwie do Agnieszki Holland nie chcę, żeby było tak, jak było.

Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie)

Post Scriptum
A jeśli komuś moja kontestatorska działalność blogerska nie odpowiada, o co nie mam żalu, to zawsze może się przenieść na jeden z blogów, gdzie wszyscy się ze wszystkimi zgadzają tworząc bijące pianę wiecznie rozgadane towarzystwa wzajemnego zachwytu nad samymi sobą, jakich w blogosferze nie brakuje.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

20-02-2017 [19:48] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

"Najważniejsze to przekonać samego siebie o realności swoich wymysłów"----Platon
Później to zdefiniowano jako mitomania.
Czy jeszcze ktokolwiek uwierzy w ten stek kłamstw? Internet pamięta pańskie umizgi do PO i PSL oraz  Majchrowskiego (SLD) głosowanie na Kukiza.w wyborach prezydenckich.
INTERNET PAMIĘTA.
Jak się pisze na 10 portalach,na FB,na TT i na swojej stronie...to teksty zostają..

 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-02-2017 [20:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga

Pan, jak zwykle pierwszy wylazł z szamba z wiadrem pomyj i fekaliów w ręku. I wszystko się zgadza, bo właśnie takich, jak Pan miałem na myśli pisząc o nienawistnych oszołomach oskarżających mnie, że nie jestem prawicowym blogerem, za jakiego się podaję, tylko "agentem Platformy wbijającym nóż w plecy Jarosława Kaczyńskiego".

Serdecznie Panu tedy dziękuję za komentarz w pełni potwierdzający przekaz mojej notki,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Tarantoga

20-02-2017 [20:27] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Pierwsze czego uczą z erystyki,to jak nie masz argumentów żeby dyskutować z przeciwnikiem,to zaatakuj ad personam.
" pierwszy wylazł z szamba z wiadrem pomyj i fekaliów w ręku."---zdeprecjonowany i opluty pewnie się schowa i ucieknie.
Panie Pasierbiewicz,tych sztuczek ja się uczyłem dawno,umiem na pamięć...a pan jesteś prawicowy bloger,jak ja solistą w balecie madame G..
Pan jesteś jak mawiają Francuzi...  LA BOUE 

Obrazek użytkownika Andrzej W.

21-02-2017 [10:18] - Andrzej W. | Link:

"że nie jestem prawicowym blogerem, za jakiego się podaję,"
K. Pasierbiewicz

Dobre, by nie powiedzieć ...znakomite !

Obrazek użytkownika Stary Bloger

20-02-2017 [20:31] - Stary Bloger | Link:

Pan to jak w tym kawale o Żydach: "Ty mie Jabkoski powiedz gdzie ty jedziesz. A wiesz Szlangbaum, jadem do Kielc. Ah, ty Jabkoski, nie kłam, nie kłam, ja i tak wiem że ty jedziesz do KIelc. Ty tak mówisz że jedziesz do KIelc żebym ja myślał że jedziesz do Warszawy. A ja ciebie rozszyfrowałem. Jaki oszust z ciebie. Do KIelc jedziesz."  W sumie jakoś tam wydaje mi się że częściowo Pana rozumiem. W sumie jak kto jest nauczyciel akademicki to różne sprzeczności są mu tolerowane. Innym już nie. Inni za to by zostali zlinczowani. A że jeśli nawet rozumiem to wcale nie znaczy że się zgadzam. Ot, gada Pan sobie coś jako emeryt i gada. A Polacy w tym dobrzy. Gadać i gadać i gadać i... Te atrybuty PISu są oczywiście prawdziwe. Jeszcze ciekawsze jest to co możnaby dodać po pańskim "i tak dalej". Tu pewnie jeszcze byłoby: Ocipienie, zdurnienie, zeschizowanie, popęd płciowy do piniendzy, Zakłamanie do potęgi n + 1, wciskanie kitu emerytom co nie mogą sprawdzić jak jest po to żeby po cichu okraść tak samo jak PO naród. PIS to takie PO które istnieje dzięki temu że PO to nie PIS. Wielkość (hmmm...) PISu wynika bowiem tylko i wyłącznie z domniemanej (tej ponad prawdziwą) nędzy PO. Gdyby PO nie było nędzne, PIS by nie istniał. Pełna reakcyjność, nic poza tym. W ogóle ludzie PISu są identyczni jak ludzie PO (od dołu do poziomu sporo powyżej środka). To są identyczni ludzie. Trzeba by im plakietki przymocować żeby wiedzieć kto jest kto. Bo w zachowanich to samo. A jeszcze PIS jest antykatolicki. Ale cóż, sam Lościół jest antykatolicki, a katolicy są niewierzącymi praktykujacymi. Do tego doszło. Cóż, skoro niewierzący, ateiści wprost, wespół z komunistami i innymi złodziejami zabrali się za "odbudowę" Kościoła, to oczywiście nakładli tysiące hektarów kostki betonowej wkoło budowli sakralnych oraz pomontowali tysiące halogeników LEDowych i już mamy katolicką Polskę. Na wiecej im ani energii ani tym bardziej rozumu nie staje. Cóż za rozum może kto mieć co takie "reformy" edukacji robi. Toć to Ferdynand Kiepski z Boczkiem I Paździochem tyeż by tak mogli wydumać przy stole zakanszając coś. Innymi słowy, taki atrybut PISu że to są kpiny po prostu. Jawne kpiny. Ja już o Misiewiczyzmie nie wspomnę. To w ogóle urąga ...  e, nawet szkoda gadać.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-02-2017 [21:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Stary bloger

"PIS to takie PO które istnieje dzięki temu że PO to nie PIS..."
-----------------
Powiem krótko. Jest Pan wielki!

Dziękuję za smakowity komentarz! Palce lizać!

Obrazek użytkownika MAUR

21-02-2017 [09:30] - MAUR | Link:

Głosowanie na Kukiza w wyborach prezydenckich pozwoliło PAD wygrać te wybory. Przy braku Kukiza PBK wygrałby te wybory w I turze.
Rozumiem, że strategia nie musi być mocną stroną każdego jak i nie każdy jest w stanie zrozumieć to co uwiecznił Sun Tsu. No w końcu to po chińsku.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-02-2017 [11:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@MAUR

"Głosowanie na Kukiza w wyborach prezydenckich pozwoliło PAD wygrać te wybory..."
----------------------
Jak to kiedyś napisałem to myślałem, że mnie ortodoksyjni pisowcy na strzępy rozszarpią.

Obrazek użytkownika MAUR

21-02-2017 [15:02] - MAUR | Link:

Każdy ma swoich "Talibów". :) 
Pamiętam dyskusję tamtych czasów na S24. Było wręcz niemożliwe wytłumaczenie prostych zależności. Hejt niemiłosierny, rzadko skrywany. Napisałem się komentów co niemiara. W każdym razie jedna Pani, 'PiS-ówka" lecz niekoniecznie ortodoksyjna poprosiła o spisanie uwag i przesłanie jej na priv. Chwilę po tym pochwaliła się przekazaniem ich do sztabu PAD na 2 dni przed ostateczną debatą TV. Wynik znamy. Dokumentacja u mnie na blogu :)
Pana własnie zauważyłem w tamtym czasie dokładnie w związku z podobnymi sugestiami co do tego jak rozjaśnić tę ciemność na horyzoncie. Bez nas podobnych dalej taplaliby się w wazelinie i szukali zakonnicy w ciąży do podstawienia naćpanej na przejście dla pieszych pod kawalkadę PBK...

Obrazek użytkownika Michał W.

22-02-2017 [08:14] - Michał W. | Link:

Przejrzałem powyższy tekst pana Echo24 i dyskusję poniżej i nie mam dobrych wiadomości dla autora i dyskutantów.
Wszyscy ci skromnie żyjący Polacy, którzy od niedawna nie muszą już zastanawiać się jak nakarmić swoje dzieci, a żaden sąd im ich nie odbierze, ci, którzy prowadząc swoje małe firmy nie muszą już obawiać się samowoli urzędów skarbowych, jak i ci, którzy mogą wreszcie zacząć marzyć o niedrogim mieszkaniu i  wielu innych, którzy  jednocześnie widzą, jak kończy się bezkarne prosperity dla okradających Polskę i Polaków złodziei, oni wszyscy nie mają problemu z odróżnieniem dobra od zła, partii PiS od partii PO. A jest ich, i już na długo pozostanie,  większość.
Ci zwykli Polacy doświadaczający codziennie dobrodziejstwa rządów PiS zachowują zdrowy rozum i nie zaprzątają sobie głowy paplaniną rozmaitych internetowych mędrków w rodzaju  Echo24, Starych Blogerów itp.
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

20-02-2017 [20:39] - krzysztofjaw | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie, mój starszy imienniku aczkolwiek niewiele chyba, bo osiągnąwszy pewien wiek już człowiek się nie zmienia

Kwestia podziękowania blogerom też mnie trochę boli. Przecież np. ja od 2008 roku napisałem przeszło 1000 notek i w większości krytycznych wobec władz III RP a szczególnie PO-PSL. Było i jest nas wielu na różnych forach i chyba naprawdę mocno przyczyniliśmy się do wygranej obecnej opcji politycznej. To nie jest tak, że powinniśmy oczekiwać jakichś peanów, ale małe słowa podziękowania owszem. Ileż to razy zauważałem u naszych profesjonalnych dziennikarzy wykorzystanie moich tekstów, ale w imię wspólnego zwycięstwa nie reagowałem. Sądzę, że ani PiS ani totalniacy nie zdają sobie sprawy, ile teraz znaczy internet. D. Trump wygrał dzięki niemu a nasi politycy obiecywali stały kontakt z nami, ale nic z tego nie wychodzi. Mało tego! Uważam, że obecna polityka informacyjna i propagandowa (w dobrym tego słowa znaczeniu) naszych władz jest fatalna. Jakiś młokos jest rzecznikiem rządu, do czego się kompletnie nie nadaje. Drugi młokos zajmuje się komunikacją w sieci i też nie ma o tym pojęcia. To wygląda jakby PiS nie wyciągnął żadnych wniosków z lat 2005-2007. Nie jestem przeciw młodości, ale w kontaktach z ludźmi ludzie stateczni wzbudzają większe zaufanie. To elementarz komunikacji i socjotechniki, o czym wiedzą nawet firmy ubezpieczeniowe czy banki.

Oczywiście po stronie totalniaków też jest fatalnie, ale jeżeli nasi dalej będą tak postępować to nie wróżę nic dobrego w przyszłych wyborach. Efekt nowości w postaci 500+ już się wyczerpuje a w wyborach nie będzie miał żadnego znaczenia, bo i Po czy .N będą obiecywali jego kontynuację a nawet jeszcze więcej... może nawet pomoc dla singli :)))

Nie ma żadnej komunikacji z Polakami. Ja wiem, że to się źle kojarzy, ale czy np. premier Szydło nie mogłaby choć raz na dwa trzy tygodnie wystąpić w TVP i opowiedzieć o działaniach rządu? Przecież ona ma dobry image i dlaczego tego nie wykorzystać?

Uważam też, że nie można być bezwolnym poklepywaczem rządzących, nawet gdy im dobrze życzymy. Ja byłem dyrektorem dużej spółki i pierwsze o co poprosiłem moich podwładnych to żeby krytykowali moje decyzje, ale aby pokazali dlaczego i dlkaczego oni maja rację. Zdało to egzamin, bo wydobyłem z nich kreację i dobrą pracę.

Towarzystwo wzajemnej adoracji nic nie wnosi, bo równa w dół i daje przeświadczenie o jakiejś nieomylnoci a nie ma takich nieomylnych ludzi.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-02-2017 [21:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

 „Przecież np. ja od 2008 roku napisałem przeszło 1000 notek i w większości krytycznych wobec władz III RP a szczególnie PO-PSL…” 
-------------- 
To prawie dokładnie tak, jak ja, a takich, jak my było znacznie więcej.

„To nie jest tak, że powinniśmy oczekiwać jakichś peanów, ale małe słowa podziękowania owszem…”
------------- 
No, właśnie.

„Ileż to razy zauważałem u naszych profesjonalnych dziennikarzy wykorzystanie moich tekstów, ale w imię wspólnego zwycięstwa nie reagowałem…” 
------------- 
Ja zauważałem skopiowane z moich tekstów całe akapity i też blotką trefl odpuszczałem w imię dobrej sprawy. Powiem więcej, dałem PIS-owi kilka rad, które zostały wykorzystane i oczywiście zapisane na własny rachunek.

„Uważam, że obecna polityka informacyjna i propagandowa (w dobrym tego słowa znaczeniu) naszych władz jest fatalna….”  
-------------- 
Pisałem o tym wielokrotnie.

"To wygląda jakby PiS nie wyciągnął żadnych wniosków z lat 2005-2007…” 
---------- 
Z mojej strony pełna zgoda.

„Oczywiście po stronie totalniaków też jest fatalnie…” 
------------------ 
I tylko dzięki temu PIS jest jeszcze na fali.

„Uważam też, że nie można być bezwolnym poklepywaczem rządzących, nawet gdy im dobrze życzymy…” 
------------------- 
Dlatego właśnie napisałem tę ostrzegawczą notkę. Bo zauważani i wyróżniani są wyłącznie spolegliwi poklepywacze i to zaczyna mnie napawać coraz większym obrzydzeniem.

„Towarzystwo wzajemnej adoracji nic nie wnosi, bo równa w dół i daje przeświadczenie o jakiejś nieomylnoci a nie ma takich nieomylnych ludzi…”  ------------------------ 
Nie ma to, jak nasze współmyślenie.

Dziękuję Panu za zrozumienie i nareszcie w pełni merytoryczny komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof  Pasierbiewicz

PS. A najżałośniejsze jest to, za chwilę pan @Tarantoga zrobi z Pana agenta

Obrazek użytkownika wichren

21-02-2017 [12:25] - wichren | Link:

„Sądzę, że ani PiS ani totalniacy nie zdają sobie sprawy, ile teraz znaczy internet.”

Chyba ma Pan rację. PiS nie zdaje sobie sprawy, totalniakom otwierają się oczy.  Ja blogosferę widzę jako społeczność dość ukrytą, podskórną, żeby nie powiedzieć podziemną (w kontraście do mainstreamu), gdzie ludzie dzielą się między sobą swoimi spostrzeżeniami i wnioskami z ogólnie dostępnej wiedzy. Bo blogerzy zazwyczaj nie mają dostępu do nowych faktów. Mają za to dobrą pamięć, potrafią doskonale przypomnieć, to co zapomniane, zestawić z tym co nowe, wykazać fałsz lub niespójność, wyciągnąć genialne wnioski z tego co ogólnie dostępne, zarysować oryginalne koncepcje, objaśnić skomplikowaną rzeczywistość, jaka nas otacza. Doszukać się prawdy w informacyjnym chaosie. Dokonać rzetelnej analizy.

Mediom mainstreamowym nie zależy na rzetelnym informowaniu, ani tym bardziej na tym, by ludzie rozumieli właściwie otaczający nasz świat. Im zależy głównie na tym, by ukształtować jak w plastelinie spolegliwego konsumenta, który ma się trzymać z daleka od spraw ważnych. Od tego są bowiem starsi i mądrzejsi. To zjawisko dotyczy w większym lub mniejszym stopniu nie tylko Polski. Nie tylko w Polsce wybory przegrali, ci co mieli je wygrać. Nie pomogły sprawdzające się od lat metody manipulacji wyborcami. Coś w sprawnie od dziesięcioleci działającym mechanizmie kontroli demokracji zawiodło. Myślę, że jednak totalniacy zorientowali się, że to internet i blogosfera sprawiła, że sprawy wymknęły się spod kontroli. Tamta strona zaczęła mówić, że w internecie rozpanoszyła się fałszywa informacja, ruska propaganda i że trzeba rozpocząć z tym walkę. Merkel spotkała się dosyć niedawno z Zuckerbergerem w tej sprawie. Myślę, że ostatnie zmiany w S24 także służą blokowaniu przepływu wolnej myśli pomiędzy ludźmi.

Na koniec chciałbym Panu podziękować za świetny, chyba najlepszy w blogosferze artykuł dotyczący CETA.
15 lutego Parlament Europejski przegłosował wejście w życie tej umowy. W tym dniu obejrzałem wszystkie programy informacyjne w TVP.  Ani słowem nie wspomniano o podpisaniu tej umowy. Niestety Kurski i Kaczyński chcą byśmy o tym jak najmniej wiedzieli. A potem cichaczem pod osłoną nocy przegłosują umowę fundamentalnie ważną dla Polski na dziesięciolecia. Polscy europarlamentarzyści z PiS (poza Czarneckim i Krasnodębskim) i PO głosowali jednakowo za przyjęciem CETA. Przyzna Pan, że to niezwykły sojusz? PiS nagle w tej sprawie głosuje tak samo jak totalna opozycja. W Polskim Sejmie za CETA są PiS, PO i Nowoczesna. Bez trudu zdobędą więcej niż 2/3 głosów potrzebnych do ratyfikacji umowy. Czy potrafi ktoś wyjaśnić tę egzotyczną koalicję w sprawie CETA?

Pozdrawiam Pana

 

Obrazek użytkownika Stary Bloger

20-02-2017 [21:30] - Stary Bloger | Link:

Jest taka zagadka o wyspie i dwóch tubylcach. Wiadomo że jeden zawsze mówi prawdę a drugi zawsze kłamie. I pytanko jest jak za pomocą jednego pytania dowiedzieć się czy do studni trzeba iść w lewo czy w prawo. Oczywiście, należy zapytać któregoś którędy doradziłby nam iść ten drugi tubylec. I oczywiście wybrać przeciwną drogę. Nieco podobnie jest w polityce. Wychodzi na to że cokolwiek by nie zapytać to trzeba postąpić odwrotnie do tego co mówi odpowiedź i musi być dobrze. Pytając polityka PIS: co by powiedział poseł PO o tym a tamtym, dostajemy odpowiedź. I wiemy że prawda jest odwrotne. Z kolei pytając posła PO co by powiedział ten z PISu tak samo. Tu jeszcze modyfikacje dochodzą takie, że założenie wstępne trzeba zmodyfikować.  W pewnym państwie nieznanym nad Wisłą są dwie partie. I albo jedna z nich kłamie albo obie. Wtedy sytuacja sie komplikuje. Trzebaby przerwać zadanie i udać się na uniwerytet na trzymisięczny kurs z logiki i rachunku prawdopodobieństwa. I dalej jakoś by się dało wybrnąć. Stawiam na to że jednak obie kłamią i po prostu trzeba ich olać i szukać właściwej drogi. Kupić latarkę czy co. W ogóle nie pytać. Nawet przestać trudnic się polityką chałupniczo poprzez kibicowanie jednamu bądź drugiemu bo to uszkadza intelekt. Zabija prawdę w człowieku. Lepszym wyjściem jest gapienie się przez okno na drzewo i liście i gałęzie i co tam siedzi. Z tego zawsze da sie wyciągnąć jakąś prawdę.
 Na pewno prawda nie jest taka że oto dobro i zło leży na linii politycznego podziału między PIS i PO (i ich odpryski ściemniające). To by było dziwne gdyby tak było. Nonsens. To jakby rozważać że rzucamy piątala na stół pięć razy i za każdym na kant upadł. Ze niby teoretycznie ( a i praktycznie) może upaść 5 razy na kant. Ale jednocześnie zarówno teoretycznie jak i praktycznie nie może upaść 5 razy na kant.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-02-2017 [21:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Stary bloger

Czuję się wielce zaszczycony, że zechciał Pan moją notkę skomentować. Dawno na Naszych Blogach nie miałem tak szelmowsko intelektualnej uczty!

Obrazek użytkownika Stary Bloger

20-02-2017 [22:19] - Stary Bloger | Link:

Mam nadzieję że to nie jest z Pana strony zanadto ironiczne.
Ale, idźmy dalej. Chwilowo wtrącę jedno zdanie i później odejdę w inną stronę. Wiadomo mi że jest Bóg. Później co nieco dokomentuję. Bo jak mówię że to mi wiadomo to sam sobie komplikuję możliwość dalszej i uczciwej i skutecznej dywagacji. Skutecznej, znaczy po części nie rozwalającej niczego a tylko budującej (bo ma być zgodne z prawdą). Zejdę znacznie niżej. A jak wiadomo można zejść baaardzo znacznie niżej od rozważan o Bogu aby i tak być jeszcze skrajnie wysoko na tyle aby rozważać politykę. Na tyle wysoko aby zdawać sobie też sprawę ze skomplikowania nieco podobnego do poprzedniego. Że ma być i prawdziwie i skutecznie.
 Zaiste bracia i siostry, powiem zatem. Wszystko fajnie z tymi wywodami politykierskimi w Polsce. Istnieje tylko jedno ALE. Nie możemy nigdy przegrać (z własnej winy, a zdarzało się). To jest polska racja stanu, znaczy punkt numer jeden wysoko stojący ponad wszystkim. Wyobraźmy sobie skalę złożoności POlski. Można sobie włączyć Google Eartha i popatrzeć z góry dla pobudzenia wyobraźni. Wiadomo, jest 38 mln ludzi, kawał zróżnicowanego terenu, sąsiedzi, to co było, jest i będzie. Miliony problemów. I przed sobą to KATEGORYCZNE założenie że my nie możemy przegrać Polski (z własnej winy). I wtedy w miarę posuwania się wyobraźnią w stronę tego rosnącego ( w miarę wyostrzania wyobraźni) skomplikowania przy narastającym przymusie założenia (również wynikającym z wyostrzania wyobraźni) powstaje dramat. Z naiwnej wymiany monologów między ludzikami powodowanymi w gruncie rzeczy swymi przyziemnymi interesami trzeba by wstąpić na jakieś wyższe poziomy. Inaczej to dramatyczne, straszące założenie, że my MUSIMY nie przegrać Polski, ono zostaje przoczone. Przeoczona KATEGORYCZNOŚĆ takiej konieczności.
Obecna polityka, te wymiany frazesów, fałszywych intencji, one noszą znamiona SILNEGO niedostatku jak chodzi o nasze realne przetrwanioe jako państwo i jako naród. Przede wszystkim dyskursy polityczne w sposób postrzegalny oddalają się od intelektu, czyli od rozumu. Sprawy i rzeczy przygodne, wtórne, brane jest jako jedyne. Niedostateczne jest rozpoznanie zjawisk co tym rządzą. Brak jest woli działania. Działania w zgodzie z rozumem i z duchem. W tym momencie oczywiście dotknąłem czegoś co jest nawet chyba bardziej skomplikowane i straszące niż nasza konieczność przetrwania jako narodu. Dotknąłem kwestii zgodności między rozumem a duchem, a to już wyżej stoi, to już płynie w stronę wysokości boskich.
 Reasumując.  Należy zdać sobie (wobec niesłychanie dramatycznego założenia o konieczności przetrwania narodu) sprawę z pewnej możliwości. Rzecz tyczy możliwych zaszłości. Tak więc istnieje możliwość (trochę pod Nietchego podpada to ale bym tu nie chciał go mieszać) że popełniono milardy piramidalnych błędóœ, że po prostu tryliony gigakalorii energii zmarnowano na próżno. Może za bardzo człowiek ucieka od własnej winy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-02-2017 [00:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Stary bloger

"Tak więc istnieje możliwość (trochę pod Nietchego podpada to ale bym tu nie chciał go mieszać) że popełniono milardy piramidalnych błędóœ, że po prostu tryliony gigakalorii energii zmarnowano na próżno. Może za bardzo człowiek ucieka od własnej winy..."
----------------------------
Blisko 40 lat pracy na uczelni pozwoliło mi obserwować, jak ludzie zajmujący się nauką wykonywali przez całe lata gigantycznie mrówczą pracę kompletnie na darmo, gdyż nikt się nie odważył im tego powiedzieć, a im zbrakło wyobraźni by spostrzec, że to, co robią jest pozbawione sensu, a efekt ich pracy nikomu się na nic nie przyda. Widziałem, jak się męczą, grzęznąc w coraz mniej istotnych szczegółach uznając, jakże błędnie to, co robią, za zgłębianie wiedzy. Jeszcze gorzej, w to brnięcie donikąd, wciągali i nadal wciągają swoich uczniów, którzy po czasie stają się podobnymi im „ślepcami”. Myślę, że to samo dzieje się w świecie polityki, gdzie skretynienia dramatycznie przyśpieszyło, a sprzyjające ekstremalnie skondensowanemu zidioceniu warunki, choć wydaje się to niemożliwe sprawiły, iż politycy znaleźli sobie nad Wisłą ekologiczną niszę, gdzie mogą z powodzeniem ewoluować do tyłu, czyli od formy mózgu resztkowego do formy całkowicie odmóżdżonej. STOP! Chyba się trochę za bardzo rozkręciłem.

Obrazek użytkownika Stary Bloger

21-02-2017 [05:47] - Stary Bloger | Link:

Wystarczy sobie wrzucić skądś tematy prac doktorskich z dziedzin humanistycznych.
Najlepszą reakcją ta przeczytanie tych tematóœ byłaby taka z Zemsty fredrowskiej : "Moć..   Co ! Co ! Co ! Co ! Co ! Co1 Co ! ????"  Hehehe.  To jest w stylu: "Zastosowanie imiesłowu biernego w dziełach Zofii Nałkowskiej" (Tak se wymyśliłem, a co , co, co !!).  To wszystko wali plagiatem to raz, konfabulacją to dwa, lenistwem to trzy, pisaniem pod wskazaniem ze strony tatusia czy mamusi z tytułem. Niechęć do rzetelnych badań. Chęć zyskania tytułu bez wychodzenia w domu / inwestycji w literaturę.
  I na to wszystko PISem w durnotę, czyli odmóżdżenie zupełne.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-02-2017 [11:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Stary bloger

"I na to wszystko PISem w durnotę, czyli odmóżdżenie zupełne..."
-------------------
Chyba żeśmy się trochę za bardzo rozhuśtali. Nie sądzi Pan?

Obrazek użytkownika Stary Bloger

21-02-2017 [20:14] - Stary Bloger | Link:

To jest tak. Pewna psychologia w tym. Wkoło pełno emerytów - działkowców co każdy prowadzi stary rower i miota przeklaństwami na cały Świat oprócz PISu i Kościoła. I prowokuje każdego co go mija. I samo tak wychodzi eby starym durniom wypalić: "PISi Kościóœł to banda złodziei owładniętych przez diabła". Żeby zobaczyć jak rzucają się w pioekielnych konwulsjach, zaciskają pięści w kołak i trzęsą się ze złości. Komiczne to.
 Jestem pewniem że PIS niebawem przegra totalnie i z kretesem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-02-2017 [00:03] - Imć Waszeć | Link:

Szanowny Panie, ta zagadka pochodzi z książki dla dzieci pt. "Lilavati". To imię córki hinduskiego matematyka z XII wieku. Jest w niej cała kolekcja "orzechów", którymi zarozumiali cwaniacy z korporacji karmią kandydatów do pracy. Ja Panu podsunę ciekawszą zagadkę:

Są trzy partie, PO, PIS i Kukiz'15. Wszyscy mówią w innym języku PPS - polskim politycznym slangu. Ostatnio Tomasz Lis z Onetu odkrył, że w zasadzie najczęściej w rozmowie z reporterami o nieznanych poglądach używają oni dwóch słów WYP i PAD, które niechybnie oznaczają TAK i NIE, ale nie wie które jest które. PIS zawsze chce dla nas dobrze, więc powie prawdę na pytanie. PO zawsze powie inaczej niż PIS, a więc zawsze skłamie. Zaś Kukiz'15 się waha i nigdy nie wiadomo co mówi, więc równie dobrze można rzucać monetą, bo mówi losowo.

Na korytarzu sejmowym w ścisłym zwarciu walczą trzej panowie posłowie. Każdy z innej partii, spleceni kotarą niczym Grupa Laokoona. Lecą kłaki, kurz i sypie się tynk, lecz jeden jest wyraźnie w parterze, drugi zakłada mu nelsona, zaś trzeci poddusza drugiego od góry. Nie można zobaczyć ich twarzy, gdyż zgaszono światło, żeby reporterzy TVN nie sfilmowali zajścia i nie wysłali Ryśkiem kolejnych fantów dla Timmermansa. Ma Pan trzy pytania, po jednym do każdego posła. Ponieważ nie mają czasu, więc będą się streszczać i odpowiedzą krótko TAK lub NIE, ale w języku PPS. Musi Pan rozstrzygnąć, który należy do której partii, przypomnę: PO, PIS czy Kukiz'15.

Zagadka jest trudna, ponieważ nie jest z nią tak, jak z Einsteinem i kotem. Gdy poproszono kiedyś Einsteina o wyjaśnienie działania radia, to miał on odpowiedzieć mniej więcej tak: "Widzicie, telegraf jest rodzajem bardzo, bardzo długiego kota. Nadawca tarmosi jego ogon w Nowym Jorku, a odbiorca słyszy jak jego głowa miauczy w Los Angeles. Rozumiecie? I radio działa na tej samej zasadzie: wysyłacie sygnały stąd, a odbierają je tam. Jedyną różnicą jest to, że nie ma żadnego kota". W przypadku zagadki kotem jest logiczna zasada wyłączonego środka. Gdy kota nie ma, to zagadka jest nierozwiązalna.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-02-2017 [11:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

"to jest zagadka nierozwiązalna..."
--------------------
I tego należy się trzymać!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-02-2017 [14:12] - Imć Waszeć | Link:

Z tą nierozwiązywalnością nie jest tak prosto, panie profesorze :). Lecz trzeba się cofnąć do jakiegoś początku. Może zacznijmy od twórcy tej zagadki, a w zasadzie poważnego problemu logiki.

Raymond Smullyan w trakcie studiów utrzymywał się z pracy w nocnych klubach jako sztukmistrz, gdzie prezentował sztuczki magiczne. Jest autorem szeregu książek o łamigłówkach. Głównie były to w popularyzatorski sposób opowiedziane problemy logiczne (kombinatoryczne), lecz nie stronił też od odniesień do twardego jądra klasycznej matematyki, czyli tw. Godla o niezupełności systemu aksjomatycznego zawierającego arytmetykę Peano (Każdy niesprzeczny rozstrzygalny system formalny pierwszego rzędu, zawierający w sobie aksjomaty Peano, musi być niezupełny = dowodliwość twierdzeń jest słabsza od ich prawdziwości = istnieją twierdzenia prawdziwe, które nie mają dowodu ich prawdziwości, to ostatnie szczegółowo zbadał Gregory Chaitin). Fascynująca postać.

Doktoryzował się pod kierunkiem słynnego Alonzo Churcha, twórcy rachunku lambda (który stał się zaczątkiem języka programowania LISP, cudowna maszynka;). Jak spojrzy się na listę doktorantów Churcha, to włos siwieje z wrażenia: Leon Henkin (m.in. popularyzował teorię Einsteina i uczestniczył w projekcie Manhattan), Stephen Cole Kleene (klasyk matematyki intuicjonistycznej), Michael O. Rabin (złożoność obliczeniowa, niedeterministyczne maszyny Turinga), Alfred Foster (pierścienie i algebry Boolea), Dana Scott (logiki modalne i temporalne), J. Barkley Rosser, wreszcie sam słynny Alan Turing i wielu innych. Church pracował nad wieloma kłopotliwymi dla matematyki wynalazkami: słynna teza Churcha-Turinga, Entscheidungsproblem (pochodzący od Leibniza), ontologia Fregego-Churcha, własność Churcha-Rossera, wreszcie jego rezultaty podsunęły Turingowi myśl zbadania problemu stopu. Tego nie da się opisać na jednej kartce papieru.

Tak więc, od samego zarania matematyki, zagadki i szarady szły w parze z twierdzeniami i teoriami. Zagadki były po prostu tworzone jako intuicyjne przykłady bądź kontrprzykłady rozmaitych twierdzeń i własności, którymi jedni szachowali drugich. Początkowo odbywało się to w atmosferze tajemniczości na dworach arystokratów, niczym seanse wywoływania duchów, a potem na oficjalnych wykładach i konferencjach. Dzięki temu w każdej matematycznej teorii znajdziemy dziś intrygujące pojęcia, jak choćby domek Binga, sfera rogata albo metryka Metropolis w topologii.

Zagadka Smullyana, zwana czasem najtrudniejszą zagadką świata, jest po prostu przykładem tego, co się stanie z logicznym rozumowaniem, kiedy zakwestionujemy zasadę wyłączonego środka (konkretnie, gdy nie będziemy mogli użyć w zdaniu operatora równoważności) - aksjomat kojarzony dziś z pojęciem "booleowski". Zasadę wyłączonego środka kwestionują właśnie matematyka intuicjonistyczna oraz logiki modalne. Nie tak dawno dowiedziono, że ta logiczna zasada jest równoważna aksjomatowi wyboru z teorii mnogości, a to już jest zbrodnia ;)

Obrazek użytkownika Domasuł

21-02-2017 [01:26] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Czytam Pana teksty bo fajnie Pan pisze i uwazam Pana za goscia ktory potrafi byc mlody duchem. Ale Pana troski o PiS po prostu nie kupuje. Byloby sensowniejsze gdyby Pan nie robil sciemy tylko gral w otwarte karty. Przed wyborami parlamentarnymi stawalem w Pana obronie bo byl Pan niemilosiernie atakowany, najczesciej ad hominem, wiec niech Pan nie opowiada, ze byl Pan wtedy taki wojownik anty-PO.

Co do blogosfery, to patrze na to z boku i nie mam najmniejszych watpliwosci, ze gdyby pan Kaczynski sluchal to co sie wygaduje na blogach, te wszystkie rady 'ekspertow', to juz dawno nie byloby PiS-u.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-02-2017 [03:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Domasuł

"Czytam Pana teksty bo fajnie Pan pisze i uwazam Pana za goscia ktory potrafi byc mlody duchem..."
-------------------------
Miło mi i dziękuję za zrozumienie.

"Ale Pana troski o PiS po prostu nie kupuję..."
----------------------
I słusznie. Bo ja nigdy się z PIS-em nie identyfikowałem, a troszczę się nie o PIS, tylko o Polskę. PIS-owi zaś sprzyjam wybierając mniejsze zło, bo to jedyna obecnie formacja, która może post-komuszej szajce uniemożliwić powrót do władzy.

"Byloby sensowniejsze gdyby Pan nie robil sciemy tylko gral w otwarte karty..."
----------------
Właśnie taką grę zacząłem, o czym świadczy moja notka.

"Przed wyborami parlamentarnymi stawalem w Pana obronie bo byl Pan niemilosiernie atakowany, najczesciej ad hominem, wiec niech Pan nie opowiada, ze byl Pan wtedy taki wojownik anty-PO..."
--------------------
Od samego początku walczyłem ze złodziejami z UD, potem UW, a jeszcze później PO, czemu poświęciłem ponad tysiąc notek. Proszę sobie sprawdzić, jak Pan ma czas i ochotę.

"Co do blogosfery, to patrze na to z boku i nie mam najmniejszych watpliwosci, ze gdyby pan Kaczynski sluchal to co sie wygaduje na blogach, te wszystkie rady 'ekspertow', to juz dawno nie byloby PiS-u..."
-----------------------
A ja powiem Panu nieskromnie, iż Pan prezes posłuchał mojej rady, jak jako pierwszy napisałem, że jeśli po ośmiokrotnie przegranych wyborach chce w końcu wygrać, to musi się usunąć z pierwszej linii polskiej sceny politycznej - patrz moja notka z lutego 2014 pt. "Sulejówek Jarosława Kaczyńskiego" - vide: http://salonowcy.salon24.pl/56...

Oczywiście Pan powie, że przewróciło mi się w głowie, ale ja swoje wiem. Nie bez podstaw.

Obrazek użytkownika elefants

21-02-2017 [08:36] - elefants | Link:

Należy jeszcze dodać ''schowanie'' Macierewicza przed wyborami :)))

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-02-2017 [11:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@elefants

"Należy jeszcze dodać ''schowanie'' Macierewicza przed wyborami :)))..."
-------------------------
O tym też pisałem w notce pt. "Dyskretna prośba do Antoniego Macierewicza i Ewy Stankiewicz" - http://salonowcy.salon24.pl/69...

Obrazek użytkownika MAUR

21-02-2017 [10:01] - MAUR | Link:

Porusza Pan temat z rodzaju tych, jak należy podawać wasalinę (od wazeliny + ignorowanego aplikanta na wasala) aktualnie rządzącym? 
Wiem czym jest konstruktywna krytyka i uważam ją za wielce pożyteczną. W zasadzie każda krytyka jest pożyteczna dla krytykowanego. Nie tylko konstruktywna. Bo każda krytyka pozwoli wyciągnąć jakieś wnioski. Jakiekolwiek. Na zasadzie:  im mądrzejsza krytyka tym pożyteczniejszy krytykujący...
Puenta jest krótka: wasalinę należy podawać na czubku szpilki. Jak już ktoś jest na nią łasuch to niech uważa by się nie pokłuć i nie rzucać na nią łapczywie a i podający niech mocno uważa by nie zadać bólu chwilowemu idolowi...
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-02-2017 [11:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@MAUR

"Puenta jest krótka: wasalinę należy podawać na czubku szpilki. Jak już ktoś jest na nią łasuch to niech uważa by się nie pokłuć i nie rzucać na nią łapczywie a i podający niech mocno uważa by nie zadać bólu chwilowemu idolowi..."
--------------------
Dzięki za dobrą radę, o której postaram się na przyszłość pamiętać.

Obrazek użytkownika MAUR

21-02-2017 [15:16] - MAUR | Link:

To niekoniecznie była rada dla Pana.
Związek pojawił się w obrębie pojęć krytyka - bezrefleksyjne wspieranie. O to drugie Pana nie podejrzewam. Czego dowodzi choćby i ta notka.
Miałem zamiar na S24 od tego roku zacząć publikować notki w kilku cyklach tematycznych: sztuka dyplomacji (Brewiarz), rozumienie sztuki wojny (strategii Sun Tsu) w obecnej polityce i biznesie i , być może okazjonalnie gorące tematy w kontekście tego co wczesniej. Nie po to wyrzuciłem 2 x FB by zaś zakładać. Poczekam na inne okazje. Bo sens publikowania widzę jedynie wraz z aktywną polemiką z adersarzami.

Łącząc pozdrowienia życzę owocnej dyskusji pod niniejszym tematem :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-02-2017 [17:07] - Krzysztof Pasie... | Link:

@MAUR

"Związek pojawił się w obrębie pojęć krytyka - bezrefleksyjne wspieranie. O to drugie Pana nie podejrzewam..."
--------------------
No, to wszystko się wyjaśniło. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam

Obrazek użytkownika wichren

21-02-2017 [12:16] - wichren | Link:

"I właśnie, dlatego z góry zapowiadam, że tej nowej władzy będę się przyglądał jeszcze baczniej niż się przypatrywałem tym, którzy władzę utracili i jeśli zajdzie ku temu potrzeba, jako niezależny i uczciwy bloger będę tę nową władzę konstruktywnie krytykował, stanowczo wytykał jej błędy i otwarcie tępił wszelakie objawy partyjniactwa, populizmu, demagogii, triumfalizmu, kumoterstwa, kunktatorstwa, klerykalizmu, bigoterii, samouwielbienia, konformizmu…"

***

Niby racja. Trudno jednak krytykować konstruktywnie swoich, gdy totalna opozycja wali nieustannie w rząd jak w bęben od ponad roku, niezależnie od tego czy słusznie czy nie. Trudno swoim głosem wzmacniać chór takich krzykaczy jak Schetyna, Kopacz, Budka, Petru, Niesiołowski, Pomaska. Ta sytuacja przypomina trochę wojnę, gdzie sianie defetyzmu lub nawet słuszne krytykowanie dowódcy, może rozproszyć siły. Wydaje mi się, że granica kiedy krytykować, a kiedy się powstrzymać jest dosyć subtelna i postrzegana bardzo indywidualnie, stąd zapewne tyle sporów dotyczących tej sprawy na Pana blogu. Doskonale Pana rozumiem, jednak w niektórych przypadkach wstrzymałbym się od krytyki. Sam krytykuję PiS za CETA w komentarzu do Pana Krzysztofa Jaworuckiego.

Pozdrawiam serdecznie

PS. Czy dostał Pan mojego maila z 5 stycznia 2017 na adres z AGH?
 

Obrazek użytkownika mada

21-02-2017 [13:40] - mada | Link:

Tak. Granica jest subtelna.
Przede wszystkim nie można przyłączać się do akcji hejtu PO. Przykład - Misiewicz.  Przecież ten młody człowiek nie zrobił nic nagannego a został szyldem czegoś złego. Ja osobiście nie słyszałem ani jednego sensownego argumentu świadczącego przeciw niemu. Bo młody? Znam rzesze starych głupców.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-02-2017 [17:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Wichren

"Doskonale Pana rozumiem, jednak w niektórych przypadkach wstrzymałbym się od krytyki...."
----------------------
Toteż się wstrzymuję, ale ostatnio PIS tak daje do wiwatu, że postanowiłem mimo wszystko napisać tę ostrzegawczą notkę.

"Czy dostał Pan mojego maila z 5 stycznia 2017 na adres z AGH?..."
----------------------
Nie. Ale być może omyłkowo skasowałem, bo codziennie dostaję kilkadziesiąt mejli i czyszczę skrzynkę.

Pozdrawiam Pana, jak zawsze serdecznie

Obrazek użytkownika HenrykHenry

21-02-2017 [12:46] - HenrykHenry | Link:

Jakie to zastanawiajace ... dyskusja trwa ale pomiedzy internautami ktorzy posiadaja konto od paru godzin  , no paru dni maksymalnie i jakie to "Towarzystwo" zgodne ... no wrecz sielanka , a jak "ladnie" przekonuja ze nalezy im sie tylko chwalba i cmokanie. Taka to ich orka na ugorze. Biedaki  , tak dobrze chca ... a tu bez zrozumienia . Zwyczajem Pana Pasierbiewicza do nocnego prosze ... bedzie sie lepiej bredzilo.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-02-2017 [13:28] - zbieracz śmieci | Link:

Uczyciela chcesz uczyć co daje posiadanie wielu kont i jak tfurczo je wykorzystać...!?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

21-02-2017 [14:21] - HenrykHenry | Link:

No tak ... zapomnialem ze to specjalista od sciemy 

Obrazek użytkownika Tarantoga

21-02-2017 [15:45] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Na NB nie obowiązuje brzytwa Ockhama...pewnie nawet nie słyszano tu o nim...
Sprawdzić IP "nowych",numery kart sieciowych,tylko komu się będzie chciało?
Ilość przechodzi w jakość...byle jakość.
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

21-02-2017 [12:56] - zbieracz śmieci | Link:

Nadajesz sie jak nikt pasierbieicz aby cię żywcem porwano do piekiełka po zaliczeniu przejściowym szamb na czerskiej i wiertniczej ,ot narodził sie nowy świecki męczennik za "wiarę" a żródłem wiary jest przekaz codzienny z wymiotnej,ten pisany, ubogacony słowem mówionym z łże 24..
Nikt nigdy ciebie nie prosił o doradzanie PIS a codziennie proszą abyś sie odwalił od PIS i zwolenników.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-02-2017 [17:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Wiedziałem, że się na tę notkę zlecą moje stare trolle, ale nie przypuszczałem, że w takiej ilości

Obrazek użytkownika Michał W.

21-02-2017 [23:15] - Michał W. | Link:

Przejrzałem powyższy tekst i dyskusję poniżej i nie mam dobrych wiadomości dla autora i dyskutantów. Wszyscy ci skromnie żyjacy Polacy, którzy od niedawna nie muszą już zastanawiać się jak nakarmić swoje dzieci, a żaden sąd im ich nie odbierze, ci, którzy prowadząc swoje małe firmy nie muszą już obawiać się samowoli urzędów skarbowych, jak i ci, którzy mogą wreszcie zacząć marzyć o niedrogim mieszkaniu, a jednocześnie widzą, jak kończy się bezkarne prosperity dla okradających Polskę i Polaków złodziei, oni wszyscy nie mają problemu z odróżnieniem partii PiS od PO, a jest ich większość. I nie zaprzątają sobie głowy paplaniną rozmaitych blogerów Echo24, ani "uczonych" mędrków w rodzaju Starych Blogerów.
Nic z tej waszej pisaniny nie będzie, szanowni panowie.
 

Obrazek użytkownika spike

23-02-2017 [00:43] - spike | Link:

"Sens blogowania widzę w mądrej krytyce tych, którym sprzyjam"
można również napisać:
"strzeż mnie Panie Boże, przed tymi, co "mądrze" "konstruktywnie" krytykują, z krytykantami sam sobie poradzę"
----------
Na Portalu S24 raczył Pan "konstruktywnie" odnieść się do słów Prezesa Kaczyńskiego:
"Dziś w trakcie sejmowej debaty nad odwołaniem marszałka Kuchcińskiego prezes Jarosław Kaczyński powiedział słynne już zdanie, cytuję: Jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych…”
Mam nadzieję, że się to panu Prezesowi niechcący wypsnęło. Jeśli zaś zrobił to z premedytacją, to przypomnę teraz, co pisałem przed sześciu laty o elektoracie Platformy Obywatelskiej w notce pt. „Nabrani przez redaktora

Szukając jak zwykle dziury w całym, by mieć swoją kolejną okazję do zatroskania  i "konstruktywnej krytyki", z tą różnicą ,że za grosz nie zrozumiał słów Prezesa, wyciągnął wnioski, jakie Mu pasują, lub co gorsza, podsunięto w TVN24, którego jest wiernym do Bólu widzem, ze Szkłem Kontaktowym w szczególności, a sprawa jest dziecinnie oczywista, ale do tego trzeb zrezygnować z własnych kompleksów i domniemanej nieomylności, a szczególnie obsesji o swojej misji dziejowej, wystarczy trochę empatii, a szczególnie skromności.
Kolejny raz przyłączył się Pan do jazgotu totalnej opozycji, uczciwie by było, tak par excellence wprost napisać, że jest w tej opozycji, co między wierszami i tak bez przerwy pisze, tylko czemu  zacięcie zaprzecza?
Każdy ma prawo do krytyki, nawet do krytyki krytykującego, nawet konstruktywnie.
Teraz oczekuję na listę epitetów, od trolli, ortodoksów itp.
Pzdr.

PS
w jednej odpowiedzi już ulubionego przez Pana blogera Serwis (cośtam), zaparł się rękami i nogami od znajomości zacnego blogera Zygmunta Korusa, który raczył u Pana komentować, bo ja poznałem tego Pana właśnie tu, nie wiem z czego to wynika, bo Gość nietuzinkowy, szczególnie w porównaniu z Serwisem (cośtam), niepamięć czy chęć podlizania się temu trollowi, z którym znalazł wspólny język, szczególnie jeśli chodzi o "konstruktywną krytykę"
zabawne to wszystko i nie tylko :)))))