Polskim Majdanowcom ku przestrodze

publikuję wpis Danuty .... moim zdaniem rewelacyjny.... ODWAŻCIE SIĘ ZWYCIĘŻAĆ....bo będziecie MARTWI

"Pamiętajcie Bracia, zapamiętaj Ukraino, jak polska „władza” rozmawia z narodem.
Tu,w Polsce, z nami rozmawiają tak samo. Ten sam człowiek przed tragedią smoleńską wykrzykiwał „jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy!” Nie dziwcie się, że Was widzi martwych. Nas też.
Myśmy im na to pozwolili. Wy nie musicie. Jeszcze nie.
A jeśli…

Będą Was wychwalać pod niebiosa. Wasz pragmatyzm, realizm, poczucie odpowiedzialności. Zbiją z paru trumiennych desek stół, za którym nakażą Wam zasiąść wmawiając, że jest okrągły. Zadbają o Waszą przyszłość, ofiarowując jakieś paciorki i parę symboli. Będą Was przekonywać, że nie potraficie rządzić w swoim własnym kraju. Zaoferują pomoc „profesjonalistów”, skrzętnie ukrywając powróz, na którym  prowadzi ich Moskwa. Za jedną hrywnę przejmą Wasz majątek. Stworzą fasadę państwa filmowaną obsesyjnie przez ICH media. Stworzą pozory wolności i śmiejąc się w kułak będą wrzeszczeć we wszystkich współczesnych kukuruźnikach, że to wolność prawdziwa.
Wypuszczą na Wasze dzieci zdemoralizowaną hordę „autorytetów” udowadniających bezsens patriotyzmu i pamięci. Ludzi broniących Waszego honoru nazwą oszołomami. Wyłowią spośród Was tych, którzy nie są dość mocni, żeby zaprzeczyć kłamstwu. Będą ich obnosić jak sztandar, dając za przykład. Z garściami pełnymi błyskotek wejdą w do Waszych domów. Pokażą, jak łatwo jest żyć. Postarają się, żebyście już nigdy nie mogli mówić własnym głosem.
„Ucywilizują” Wasz gniew, zamieniając go w farsę. Ogłoszą, że krew płynąca ulicami Kijowa była filmowym trickiem. Wmówią światu, że Bohaterowie Majdanu padający od kul byli wynajętymi aktorami.
Zabronią Wam czcić pamięć poległych. Waszą modlitwę za ich dusze zagłuszą sprośnymi wrzaskami wynajętej tłuszczy. Krzyże, które Wy postawicie wyrwą  pod osłoną nocy; kwiaty, które Wy położycie wyrzucą na śmietnik; znicze, które Wy zapalicie zaleją uryną lub rozdepczą. Jeśli poległym bohaterom postawicie pomniki, będą je niszczyć jeden po drugim. Wołający o prawdę i świadczący prawdę „popełnią samobójstwo”. A oni będą rechotać na widok Waszych łez. Każde Wasze słowo nazwą „mową nienawiści”, karaną bez litości.
 
A kiedy już uda się im zamknąć Was w łagrze strachu, kiedy zabiją w Was pamięć Ojczyzny i zrozumiecie czego od Was chcą, pokażą Wam Waszych oprawców jako mężów opatrznościowych i zażądają, żebyście ich pokochali tak, jak miliony Polaków pokochały Jaruzelskiego...

… „albo będziecie martwi”."
 Droga Danusiu , wielkie dzięki za ten tekst a ode mnie pozdrówka

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika STARYWYGA-1

22-02-2014 [21:42] - STARYWYGA-1 | Link:

"będą wrzeszczeć we wszystkich współczesnych kukuruźnikach, że to wolność prawdziwa."

To się nazywało KOŁCHOZNIKI - telefonów nie było, ale sieć do kołchoźników była w niemal każdej wiosce

Obrazek użytkownika kat

22-02-2014 [22:17] - kat | Link:

to taki lapsus... ale tekst swietny....pozdrówka

Obrazek użytkownika danuta

22-02-2014 [23:57] - danuta | Link:

Kołchoźnik - tak, kukuruźnik - też. Pamiętałam to określenie, a przed chwilą znalazłam w necie:

AGA - radio-głośnik typu kukuruźnik.
Drewniana obudowa, płócienny przód. Kabel do podłączenia do prądu.

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika mada

22-02-2014 [21:42] - mada | Link:

Tylko się zadumać.

Obrazek użytkownika kat

22-02-2014 [22:18] - kat | Link:

tu i teraz trzeba nam ZAWALCZYĆ

Obrazek użytkownika Szamanka

22-02-2014 [22:52] - Szamanka | Link:

Dlatego dobrze muszą pilnować ci, którzy krew przelewali, by z niej rosłą nowa siła Ukrainy, a nie z tych, którzy dziś przybywają w skórze owcy, żądni owoców majdanu!
Każdą rewolucję można zmanipulować, nadużyć, jeśli obieca się głodnemu chleb.
Dlatego przezornie podzielić tę kromkę z ofiarodawcą, jak sługa Cezara, niech pierwszy skosztuje!
Nie uwierzcie tym, którzy nagle znają rozwiązania i drogę do wolności. Jeszcze długi marsz przed Wami.

Kacie, ostrzeżeń nigdy dość.
Naszych błędów powtórzyć nie wolno.
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika kat

23-02-2014 [09:35] - kat | Link:

właśnie o tym piszemy razem.... żeby nie odpuszczali i pilnowali .... bo znając 'ich" i 'tych" bedą chcieli ukraść wolnośc ukraińcom....pozdrówka

Obrazek użytkownika danuta

23-02-2014 [00:04] - danuta | Link:

Co ja mam napisać? Jestem wzruszona, zaskoczona i wdzięczna, bo... prosto z serca płynął ten tekst.
Serdecznie pozdrawiam!

Obrazek użytkownika kat

23-02-2014 [09:33] - kat | Link:

pozdrówka

Obrazek użytkownika siermięga

23-02-2014 [07:21] - siermięga | Link:

upały i dym z majdanu wprowadziły sporo szkody w bardzo wielu główkach w naszym kraju.Jednego możemy być pewni ,że Swoboda potwierdziła swój pakt z Niemcami ,chyba to jest jasne jak słońce mimo tego trującego dymu które je zasłania.Akt pierwszy został dokonany ja czekam na akt drugi bo widowisko trwa a nie wystąpił jeszcze na scenie jeden z głównych aktorów i nie wypowiedział swojej kwestii,głos ma mocny i potrafi walnąć pięścią w stół aby swoje racje zaakcentować.Tym bardziej ,że widowisko rozgrywa się w teatrze który uważa za swoją własność!Wypuszczono z pierdla modliszkę a ta już nawołuje do zemsty bo to co ma na Ukrainie to to co tylko ma na sobie ,poczekajmy jak upomni się o zwrot tego co jej skonfiskowano a było tego sporo,gotówka ,podobne dacze jak Janukowycza,postąpi podobnie jak jedna platfusiara tu u nas!Kradzione ma wrócić do złodzieja takie teraz panują obyczaje i złodzieje to skutecznie odzyskują.Wiem jedno nic nie zostało skończone i wiem też:cokolwiek czynisz roztropnie czyń i patrz na koniec.Polityka to zimna i cyniczna gra a dobroduszność i łatwowierność publiki jest tylko wykorzystywana do jej prowadzenia.Wolność,to słowo klucz którym się najczęściej i skutecznie operuje aby omamić i ukryć prawdziwe cele ,zdaje się ,że u nas przerobiono to skutecznie.Tutaj się udało dlaczego nie powtórzyć tego na Ukrainie skoro to sprawdzony model.Pozdrowienia.PS.Czy na to co się dzieje na Ukrainie mamy jakikolwiek wpływ ,odpowiem ,żaden.

Obrazek użytkownika kat

23-02-2014 [09:37] - kat | Link:

właśnie o tym piszemy , żeby się Ukraińcy nie dali okraść z wolnosci różnym 'koropracyjnym" prorokom....mam nadzieje , ze wytrzymają bo juz dali dowody , że odrzucają plewy od ziarna....pozdrówka

Obrazek użytkownika siermięga

23-02-2014 [12:31] - siermięga | Link:

mówiła z zapałem pełna wiary w powodzenie i tu się z nią zgodziłem i zgadzam.Do czasu az nie powiedziała ,ze liczy na pomoc zachodu[pieniądze],zachód nic im nie da ,to nie Grecja gdzie ta pomoc polegała w odzyskaniu pieniędzy banków niemieckich i francuskich,zaproponują wykup banków pod warunkiem ,że Ukraińcy je dofinansują [tak jak my],zaproponują przejecie sieci energetycznych w dużych miastach [tak jak u nas bo kasę to daje odbiorca końcowy],zwolnienia podatkowe dla sieci hiper,super i tak po kolei.Swoboda zawarła pakt z Niemcami i to jest fakt,faktem jest ,ze Putin jest mściwy i nie zna słowa co to litość,dostał w twarz od zachodu przez nieobecność przywódców na olimpiadzie i to będzie pamiętał.Skończy się olimpiada to zobaczymy ,pilnujmy swoich spraw póki jest czas!Janukowycz robi teraz za czarnego luda a inni to co ,ktoś żąda aby kasa oligarchów wróciła na Ukrainę,nikt ani słychu ani widu a ta kasa pozwoliła by na złapanie oddechu i rozwiązanie bieżących problemów a tak te złodziejskie pieniądze napędzają gospodarki innych krajów [zachodu].Pozdrowienia.Ukraina jest bankrutem i wszyscy zainteresowani pomogą ją tylko dobić a zdrada interesów narodowych jest tak powszechna jak u nas.Czarno to widzę ale to jest tylko moja prywatna opinia i nic nie znaczy wobec powszechnej radości i wcale sobie nie życzę aby się spełniła!

Obrazek użytkownika nurt

26-02-2014 [00:05] - nurt | Link:

Wywiad z Ołehem Tiahnybokiem, liderem Swobody
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Józef Darski

26-02-2014 [01:31] - Józef Darski | Link:

że Swoboda zawarła pakt z Niemcami, bo że Niemcy finansowała OUN przed 1939 rokiem (Litwa też) to nie jest żaden dowód na stosunki w roku 2014. Czekam, bo śe ktoś napisał w necie, to żaden dowód. Na razie jedyny dowód to umowa o pomocy między Adenauer Stiftung i Udarem, ale to inna partia.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-02-2014 [08:15] - NASZ_HENRY | Link:

do Polski sprowadzić. Ziemię nadać, szlachectwo znaczy obywatelstwo, obiecać ;-)

Obrazek użytkownika kat

23-02-2014 [09:36] - kat | Link:

ciekawy pomysł..... na MIEDZYMORZE.... ale najpierw MY musimy POsprzątać w naszym domu....pozdrówka

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-02-2014 [10:06] - NASZ_HENRY | Link:

To POmysł na Plac Defilad ;-)

Obrazek użytkownika kat

23-02-2014 [10:23] - kat | Link:

wiem , wiem..... piszę , ze musimy sami POsprzątać....pozdrówka

Obrazek użytkownika agar69

10-03-2014 [22:12] - agar69 | Link:

Dlaczego tak mało piszesz Danusiu. KAPELUSZ Z GŁOWY.