Sportowe Podsumowanie Tygodnia – 03.02.2014r.-09.02.2014r

Ostatni mój wpis nie był związany ze sportem, dlatego więc postanowiłem poinformować Was o najciekawszych informacjach sportowych z ubiegłego tygodnia.

Kamil Stoch mistrzem Olimpijskim z Soczi, awans polskich tenisistek do barażu Grupy Światowej Pucharu Federacji, złamana kość stopy Justyny Kowalczyk oraz zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla z Resovią w pierwszym meczu o awans do Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów – to najciekawsze informacje z minionego tygodnia.

Kamil Stoch został mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich na skoczni normalnej podczas zimowych igrzysk w Soczi. Drugie miejsce zajął Słoweniec Peter Prevc, a trzecie Norweg Anders Bardal. Maciej Kot zajął dobre siódme miejsce, a Jan Ziobro trzynaste. Na pierwszej serii konkursowej zawody ukończył Dawid Kubacki, który ostatecznie uplasował się na trzydziestym drugim miejscu.

Polskie tenisistki (w składzie Agnieszka Radwańska, Katarzyna Piter i Alicja Rosolska) wygrały w Boras ze Szwedkami 3:2 w pierwszej rundzie Grupy Światowej II Pucharu Federacji i awansowały do barażu, którego stawką jest awans do Grupy Światowej. Mecz odbędzie się w kwietniu z zespołem, który będzie się bronić przed spadkiem z elity.

Justyna Kowalczyk zrobiła prześwietlenie, które wykazało wielowarstwowe złamanie kości stopy. Mimo kontuzji czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich nie wycofuje się z Igrzysk i we wtorek wystartuje w eliminacjach biegu sprinterskiego stylem dowolnym.

Jastrzębski Węgiel wygrał przed własną publicznością w trzech setach z Resovią w pierwszym meczu o awans do Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się we wtorek o godzinie 18:00 w stolicy Podkarpacia. Jastrzębianom do awansu wystarczy wygrać dwa sety. W przypadku porażki 3:0 lub 3:1 o awansie do najlepszej czwórki LM zadecyduje złoty set.