Adam Szejnfeld i polska zdrada

  Politycy PO nie wiedzą już, co by tu wymyślić, aby tylko dowalić PiS.  Wczoraj /26.01/w portalu RMF24.pl ukazał się tekst posła Platformy, Adama Szejnfelda "Ukraińska krew na śniegu a polska zdrada"  /TUTAJ/.  Czytamy w nim m.in.:

  "Czy nazywanie sukcesu polskiej transformacji zdradą to głupota czy cynizm? Czy dramaty na Ukrainie unaocznią dotychczasowym ślepcom, jak wiele szczęścia mieliśmy ćwierć wieku temu? Dlaczego to, co świat uważa za największy sukces Polaków w XX w. my wciąż nieustannie musimy podważać i rozmieniać na drobne? I co najważniejsze, czy patriotyzmu mogą nas uczyć Ci, którym wtedy nie starczało odwagi?

Zaczynam podejrzewać, że za tym nieustannym kwestionowaniem pokojowej drogi stoi po prostu frustracja, zazdrość i kompleksy. Złotymi zgłoskami w książkach historii będą bowiem wypisani twórcy Polski Niepodległej z Lechem Wałęsą na czele, a nie Jarosław Kaczyński z jemu podobnymi głosicielami narodowej zdrady. To musi bardzo boleć, boleć do tego stopnia, że teraz, by zakrzyczeć prawdę, od zdrajców wyzywa się bohaterów.".

  Ci bohaterowie to, według Szejnfelda, negocjujący przy Okrągłym Stole, dzięki którym u nas nie było niczego podobnego do obecnych wydarzeń na Ukrainie.  Rzeczywiście, walk ulicznych nie było, za to teraz, po 25 latach, mamy gnijące państwo fasadowej demokracji, zadłużenie kraju liczone w setkach miliardów i dwa miliony ludzi na emigracji.  Mówi się wręcz, że Polska wymiera.  Trudno tu mówić o sukcesie.

  Nie tylko Szejnfeld stara się wykorzystywać bunt na Ukrainie przeciw PiS.  Dzisiaj w Kontrwywiadzie RFM24.pl  /TUTAJ/ szef dolnośląskiej PO, Jacek Protasiewicz oznajmia w rozmowie z Konradem Piaseckim:

  "Bo oni [politycy PiS] uprawiają polską politykę na Majdanie. I jeżeli pojechali tam po to, żeby dolewać oliwy do ognia, to kiedyś Pan Bóg ich za to pokarze. Bo naprawdę, to jak się zachowują, jest nieodpowiedzialne. A ja mam informację, że pojechali tam głównie po to, by namawiać opozycję ukraińską do zaproszenia jednego z liderów opozycyjnych do Kijowa. Czego ukraińska opozycja sobie nie bardzo życzy.

Ale uważa pan, że oni jadąc tam, dolewają oliwy do ognia?

Nie wiem, jak tam  występują... Mam nadzieję, że uspokajają emocje. Ale mówienie o tym, że wszyscy powinniśmy być na Majdanie i cała Polska powinna głosić "Bóg wie co", żałobę narodową... Pojechali tam, żeby uprawiać polską politykę i rozgrywać ukraińskie sprawy, które są najwyższej wagi, na potrzeby wewnętrznej wojenki, w której po uszach tkwią."

  No cóż, wydaje się, ze to raczej Szejnfeld i Protasiewicz uprawiają "wewnętrzna wojenke", starając się przykryć to, że ani Tust, ani Komorowski nie mają pojęcia, jak postępować w sprawie Ukrainy.  Protasiewicz niezdarnie tłumaczył się wcześniej:

  "Czy w czasie, gdy na Ukrainie dzieje się to, co się dzieje, balowanie to jest najlepszy pomysł?

Ale proszę powiedzieć to Polakom... Czy jest żałoba narodowa w Polsce lub na Ukrainie? Proszę mi powiedzieć...

Ale pan jest wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Wrzucanie na Twittera zdjęć: "Tak się bawi Świdnica", w sobotni wieczór, kiedy tam w Kijowie ludzie giną...

A giną? Kto zginął w Kijowie w sobotę? Proszę mi podać nazwisko, liczbę osób...

W czwartek zginął, w piątek zginął. Nie wiem, czy akurat w sobotnią noc... Ale mógł ktoś zginąć.

To jest zasadnicza różnica. Ponieważ mówi pan, że ja się bawię wtedy, czy świdniczanie bawią się... Ja tam pojechałem jako poseł ziemi dolnośląskiej i wiceprzewodniczący, żeby wręczać nagrody zasłużonym świdniczanom, wyróżnionym przez media lokalne, które były organizatorem tej imprezy. I teraz mówienie, że mają tego nie robić i tylko...

Nie, oni niech się bawią, ale pytanie jest takie: czy pan powinien się bawić z nimi?

Ale jak zostałem zaproszony tam jeszcze w listopadzie i obiecałem, że przyjadę i wręczę te nagrody, to co mam powiedzieć? Nie jadę, bo co? Niech mi pan powie, panie redaktorze, co się nadzwyczajnego dzieje?

  No comment - jak mówią Anglosasi.  Wróćmy jednak do Adama Szejnfelda.  Okazuje się, że jest to czlowiek niezwykle wszechstronny .  Tak samo zna się na polityce, jak i na muzyce oraz plastyce.  W ostatnim numerze "W Sieci" /nr 5/2014/ w artykule "Profesorowi Miłowskiemu w hołdzie" Robert Mazurek tak o nim pisze:

  "Gdyby nie upadek komunizmu, Adam Szejnfeld wciąż byłby "starszym specjalistą w kombinacie PGR Strzelce", czym parał sie przez lata 80.  Dziś widać, ze choć Szejnfeld z PGR wyszedł, to PRG z niego nie.  Pan poseł, eksminister, skomentowal właśnie decyzję MEN, że od przyszłego roku szkolnego wszyscy uczniowie - od podstawówki po liceum - będa mieli lekcje muzyki i plastyki.  Szejnfeld, który rząd Tuska na Facebooku i Twitterze bezkrytycznie zachwala, wzbudzając powszechną wesołość, tym razem pozostał sceptyczny.  "A ja bym wolał, by wszyscy uczyli się podstaw ekonomii i prawa" - napisał.  I wzbudził zachwyt.".

  Pod koniec swojego artykułu Mazurek stwierdził:

  "Świat , którym rządzi mentalność prowincjonalnego księgowego, jest nie tylko brzydki jak cygańskie wille czy prawicowe pisemka.jest przede wszystkim potwornie smutny, nudny i pusty.".

  Zgadza się - tak pusty jak głowa Szejnfelda.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika goral

27-01-2014 [20:53] - goral | Link:

Uprawiala pani(pan)tutaj klakierstwo na rzecz CORYLUSA i Holochera..:))
Coz za brak przezornosci..:))lub poczucia rzeczywistosci..
Jak mozna traktowac powaznie opinie czy komentarze osoby z takim rozdwojeniem jazni ?...hihihi

Obrazek użytkownika elig

27-01-2014 [21:28] - elig | Link:

  Nie pisałam o Holocherze tylko o Winnickim.  Co to ma jednak wspólnego z Szejnfeldem i Protasiewiczem?

Obrazek użytkownika goral

27-01-2014 [22:13] - goral | Link:

Oczywiscie ,ze pani (pan) klakierowala tutaj Holocherowi..
Nie ma to jednak znaczenia teraz..
Wierzytelnosc utracila pani (pan) duzo wczesniej:)
W swietle ostatnich wydarzen zwiazanych z niedoszlym wieszczem narodowym Maciejewskim i Liderem RN Holocherem przypominam tutaj o pani (panu) udziale w promowaniu tych przyglupow..:)

Obrazek użytkownika elig

28-01-2014 [00:51] - elig | Link:

  Chyba jednak chodziło o WIARYGODNOŚĆ, a nie o wierzytelność  :)))

Obrazek użytkownika goral

28-01-2014 [01:05] - goral | Link:

To moje przejezyczenie musialo sprawic tobie nieklamana satysfakcje..
Lubie sprawiac innym satysfakcje..Na zdrowie..
Moja satysfakcja jest obnazenie twojego kolejnego klamstwa i prymitywnej hasbary:))
ps...Jestes typowa "warszawka"..Wspolczuje..

Obrazek użytkownika Magdalena

27-01-2014 [21:24] - Magdalena | Link:

Czy naprawdę mogliby aż tak nie komuszyć? Mdli od tej retoryki ...

Obrazek użytkownika elig

28-01-2014 [00:52] - elig | Link:

  Mnie też  !!!  :)))

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-01-2014 [05:13] - jazgdyni | Link:

Elig, nie przejmuj się. Pan Adam Szejnfeld to wyjatkowo odpychający typ.
To chyba powszechna opinia?

Obrazek użytkownika elig

28-01-2014 [14:28] - elig | Link:

  Szejnfeld jest prominentnym politykiem partii rządzącej /poseł pięciu kadencji, wiceminister gospodarki w latach 2007-2009/.

 

Obrazek użytkownika błądzący

28-01-2014 [18:07] - błądzący | Link:

jako specjalista to nikt by się nim nie zainteresował ale jako starszy to już miał kwalifikacje na ministra.Taki gościu to nieoceniony skarb bo wie jak utopić każda kasę[PGR] i wie jak wszystko dokładnie roz...ć czego się nie dotknie.Trop z cmentarza prowadził i do niego ,widocznie uznano,że jest zbyt wartościowy aby go odstrzelić i bardziej przyszłościowy.Czekam na moment kiedy szmatą zostanie mu zmazany ten uśmieszek.