Odc. 33. Audycja „Porozmawiajmy”. Nasz APEL i podsumowanie.

Audycja „Porozmawiajmy” prowadzona w nowosądeckim internetowym Radiu Radiostan /http://www.radiostan.fm/ zrodziła się z pasji i dla pasji. Naszej własnej pasji do bycia w Radiu i robienia w nim rzeczy pozytywnych, ciekawych, mądrych, dobrych, także dla innych ludzi. Oczywiście ma ona poziom amatorski póki co, nie wszystko jest w niej doskonałe, ale czyż nie jest tak, że nie popełnia błędów ten, co nic nie robi ? A że tak naprawdę każdy dzień coś nowego wnosi w nasze życie, czegoś nas uczy i że oczywiście nie od razu Kraków zbudowano, tak więc... uczymy się i my. Ewa i ja.
Z radością chciałbym podsumować nasze dotychczasowe programy, które i mojej dziewczynie, i mnie osobiście dały wiele radości. Nie pieniędzy, nie żadnych nagród, salonów, uznań, tylko po prostu radości. Mówi się, że nic tak nie kształtuje człowieka, jak możliwość realizacji tego, co drzemie w nim przez lata, nieuwolnione. I coś w tym jest!
Oto dotychczasowe podsumowanie:
Pierwsza audycja miała miejsce 28 października 2013 r. Gościem był ksiądz Janusz Michalik z parafii pod wezwaniem Św. Kazimierza w Nowym Sączu. Z racji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego to właśnie tym dniom poświęciliśmy nasz czas antenowy.
Druga audycja miała miejsce tydzień później, 4 listopada 2013 r. Gościliśmy wtedy Panią Justynę Jędrusik - organizatorkę Koncertu Zaduszkowego, który odbył się w Kościele „Kolejowym” w Nowym Sączu. Pani Justyna to młoda osoba, bardzo uzdolniona solistka, absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Towarzyszył jej Roman Sendecki, miłośnik muzyki.
Audycja trzecia, którą przygotowaliśmy sami i sami prowadziliśmy, dotyczyła Narodowego Dnia Niepodległości.
Czwarta audycja to poniekąd audycja wyzwanie. Odbyła się 18 listopada 2013 r. Dotyczyła Limanowskiego Domu Kultury. Było trochę historii, było analizowanie bieżącej działalności placówki i przy okazji udowodniliśmy, że mimo, iż sam budynek uparcie przypomina lata 70 ubiegłego już stulecia, to oferta z nim związana jest na tyle szeroka, że z pewnością odbiorca w każdej grupie wiekowej znajdzie coś ciekawego dla siebie.
Piąty program to audycja poświęcona wywodzącej się z Nowego Sącza formacji Rev Revenge, młodemu, dobrze zapowiadającemu się zespołowi rockowemu /25 listopada 2013 r./.
Szósta audycja to nasz pokłon w stronę sympatyków regionu, w którym mieszkamy i zarazem audycja, którą potem odsłuchiwaliśmy wielokrotnie ze wzruszeniem. Zaprosiliśmy do naszego Studia Pana Romana Pacholarza - kronikarza Koła Grodzkiego działającego przy PTTK oddział „Beskid” w Nowym Sączu. Pan Roman jest zarazem przewodnikiem beskidzkim, organizatorem wycieczek i imprez okolicznościowych, znawcą regionu. Udaliśmy się razem z nim w wyjątkową historyczno - krajoznawczą wędrówkę z Limanowej do Nowego Sącza. Pan Roman zostawił nam wyjątkowe świadectwo i przekazał wiedzę, której próżno szukać w podręcznikach szkolnych, chociażby tych do historii /2 grudnia 2013 r./.
Siódma audycja to nasz pierwszy zrealizowany reportaż. Reportaż z Centrum Medycyny Naturalnej Akupunktura i Fitoterapia w Nowym Sączu /9 grudnia 2013 r./. Pisałem o tym dość szeroko w odcinku 25 na blogu.
Program numer osiem to program o zwierzakach, Gość w Studiu - Pani Karolina Legutko - weterynarz, pracownik lecznicy dla zwierząt. Audycja dotyczyła aspektów żywieniowych, opiekuńczych i wychowawczych naszych pupili, roli zwierząt w ich kontakcie z małymi dziećmi, aspektu rehabilitacyjnego, pozytywnego oddziaływania na psychikę małego dziecka /16 grudnia 2013 r./.
23 grudnia 2013 r. w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia o tradycjach na Sądecczyźnie towarzyszących okresowi tych Świąt opowiedzieli nam Pani Bogusława Błażewicz - etnolog z Sądeckiego Parku Etnograficznego oraz Pan Robert Ślusarek - Dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.
Dziesiąta audycja to audycja o pasji, zamiłowaniu do zawodu fryzjera /30 grudnia 2013 r./, której bohaterem był Pan Czesław Toporkiewicz, słynny limanowski fryzjer.
W Nowy Rok z kolei wjechaliśmy z impetem. 13 stycznia 2014 r. naszymi Gośćmi byli Basia i Przemek Gosztyłowie, małżeństwo rajdowe, uczestnicy wielu rajdów samochodowych, imprez okolicznościowych i charytatywnych.

W naszej hobbystycznej działalności radiowej plany mamy dość szerokie. Już za kilka dni będziemy gościć Kamila Bańkowskiego, sądeckiego fotografa, którego kilkuletni dorobek jest na tyle szeroki i ciekawy, że na pewno warto o tym wszystkim z Kamilem porozmawiać.
Nasze wyzwanie i zarazem cel na najbliższe tygodnie to realizacja reportażu o Sądeckiej Grupie Poszukiwawczo – Ratowniczej, która brała udział m.in. w misji na Haiti. Jej bohaterowie to niezwykli ludzie, ale także i zwierzęta – wytresowane psy.

Poprzez naszą działalność bardzo chcielibyśmy wnieść swój mały wkład w dostarczanie Odbiorcom wiadomości dobrych, pozytywnych, ciekawych i budujących. Bo przecież tych wiadomości jest tak mało. Karmi się nas zewsząd agresją, krwią, przemocą, przestępstwami, kradzieżami, kłamstwem, czy wręcz po prostu głupotą i to nierzadko taką do potęgi i tymi wiadomościami zapycha czas antenowy, jakby nie było innych, tych dobrych.

Stąd nasz apel do Państwa i zarazem gorąca prośba. Jeżeli znają Państwo kogoś, kto robi rzeczy pozytywne, kto potrafi - poprzez swoje postępowanie – dostarczyć innym dobre wzorce, czymś zaciekawić, zaszczepić zainteresowanie czymś pozytywnym, konstruktywnym i ten ktoś pochodzi z rejonów Sądecczyzny, proszę koniecznie do nas napisać. Może to być jedna osoba, może również być to grupa osób, skupiona wokół jednego celu, jednej idei. Chcemy o tym wszystkim mówić i pisać. Będzie nam miło, jeśli również Państwo włączą się w naszą inicjatywę po to, aby wiadomości pozytywnych było jak najwięcej. Sami oczywiście też mamy swoje pomysły, plany i zamierzenia, i będziemy je konsekwentnie realizować. Można się z nami skontaktować przez nasz e-mail: porozmawiajmy@radiostan.fm albo profil na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Porozmawiajmy/499777320118256?ref=hl
Jeśli zainteresowały Państwa nasze działania, będzie nam miło, jeśli dołączą Państwo do nas na Facebooku.

Do pozytywnego usłyszenia!