Uśmiercili „kobietę pod skrzydłem” – POprawili film 1.24!

POprawili, i to po wielekroć, bo trudno już znaleźć na youtube wersję pierwotną. Oglądałam filmik 1.24 setki razy, zapamiętałam klatkę po klatce. Zanalizowany został na różne sposoby  i można oczywiście snuć dywagacje co do motywów jego autora,  ale jedno nie ulegało wątpliwości – obrazy są autentyczne.  
Od pierwszych dni po tragedii pisałam na Forum o żywej osobie (najprawdopodobniej kobiecie) widocznej pod fragmentem skrzydła. To widać pod tym linkiem, którego znalezienie zajęło mi dziś prawie godzinę:

http://www.youtube.com/watch?v...

Czas: 0.31 – 0.43. Proszę zwrócić uwagę na duży fragment skrzydła leżący pod/przed drzewem, ukośnie się o nie opierający. W tej niszy pod skrzydłem, w pierwszym momencie lekko przesłonięte gałązkami, potem widoczne lepiej, jaśnieją ludzkie nogi. W momencie włączenia syreny widać ich ruch (filmujący nie zmienia planu), a w ostatnich sekundach ( 0.42, 0.43) te nogi ktoś, kto znajduje się pod skrzydłem – podkula, jakby usiłował się schować. Ruch bardzo wyraźnie widać tuż przed skierowaniem obiektywu w górę, na drzewa ( twierdzono też, że na helikopter i zawiesia). Bardzo niewielu analizujących filmik 1.24 zajmowało się tym fragmentem, co wydawało mi się i nadal wydaje co najmniej dziwne. To nie mogło być przemieszczanie się martwego ciała, bo żaden z elementów skrzydła nie przesuwa się ani nie opada. To nie mogło być złudzenie stworzone przez – jak niektórzy twierdzili – kawałki drewna. „Kola” filmuje skrzydło i wszystko, co się pod nim dzieje dłuższą chwilę, nie sposób tu ulec złudzeniu. To były odruchy żywego człowieka, przerażonego człowieka!

Film 1.24 w niezmienionej wersji można było bez trudu znaleźć na youtube, dopóki było o nim głośno i dopóki nie został zbadany przez powołane przez rząd  gremia. W międzyczasie ukazało się wiele jego  „udoskonalonych” wersji – ze stabilizacją obrazu, z analizą dźwięku itp. – wszystko w założeniach miało służyć szczegółowym opracowaniom, mogącym odsłonić część prawdy o tragedii smoleńskiej. Dziś, szukając na youtube, od razu trafiłam na super- hiper wersję, w HD, a jakże! – i proszę zobaczyć, co w niej pozostało z tego, o czym powyżej piszę:

http://www.youtube.com/watch?v...
Pod skrzydłem widać jakieś nieruchome dwa przedmioty. „Poprawione” barwy nie pozwalają się domyślić, czy to są fragmenty ludzkiego ciała, czy kawałki drewna. Kluczowy moment „podkulania nóg” WYCIĘTY! Zmiana planu dokonuje się tutaj O 2 SEKUNDY WCZEŚNIEJ. Początek filmu „ozdobiony” jakąś ckliwą muzyczką, wycięte są fragmenty z  widocznym „dziadkiem Koli”, i należy podziwiać rzemiosło POprawiacza, bo filmik 1.24 pomimo to ma aż… 1.23s.
Skojarzyło mi się to „dzieło” (w HD), najpopularniejsze obecnie spośród wszystkich wersji 1.24, z uśmieszkami całej Platformy Obywatelskiej, odsądzającej niedawno od czci i wiary tych, którzy twierdzili, że byli jednak w Smoleńsku tacy, którzy przeżyli zamach… 
Zastanawiam się – dlaczego do tej pory nie podjęto próby zidentyfikowania „kobiety pod skrzydłem”? Tak tę postać nazywano w Sieci. Kim jest? Kim była…

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika revoltio

22-09-2013 [09:27] - revoltio | Link:

Cała reszta - to szopka dla lemingów. Koronny dowód - film 1,24 Koli, zamieciono pod dywan. Na filmie widać kilka żywych osób, nie tylko tą kobietę, o której piszesz. Dźwięk też wiele świadczy (np. cicho bądź, patrz mu w oczy, ubijać?, ja żyję, uwybijaj sjuda, o Boże, i wiele innych, plus strzały, śmiech "ratowników"). Ale jesteś chyba pierwszą osobą, która napisała w necie, że dostrzegła właśnie tą kobietę. Nawet mnie to dziwiło, że miliony osób oglądało ten filmik, większość, o ile w ogóle coś zauważyła, to skupiala się na białej postaci machającej ręką (na kierunku prawo skos w tle nad tą kobietą), a nikt jej nie zauważył. A przecież ona jest najbliżej filmującego. Widać jest, jak jej nogi pochylają się na bok (siedzi przy skrzydle, kolana razem). Ma białą koszulę i chyba brązową lub bordową spódnicę, ale stwierdzenie koloru jest niepewne, ponieważ są przebarwienia w zależności od wersji filmu. Ktoś przy niej klęczy (w ciemnym ubraniu, kolor wpadający w granat) i częściowo ją zasłania, dlatego trudno rozponać więcej szczegółów.
Niestety, patrząc na te stada lemingów, jakie mamy w Polsce, nie wierzę, że zamachowcy/ mordercy Prezydenta i Elity poniosą karę tu, za życia. Jedynie chyba przed Bogiem, co w sumie nastąpi dość szybko (życie to przecież ułamek milisekundy w porównaniu do czasu trwania wszechświata). Póki co mają się bardzo dobrze, niektórych widzimy prawie co dzień w TiVi. Niezbadane są wyroki Boskie.

Obrazek użytkownika danuta

22-09-2013 [11:24] - danuta | Link:

... i ją filmujący chce pokazać, bo to trwa dłuższą chwilę. Inne widoczne w tym czasie osoby są na dalszym planie, "weszły w kadr" podczas filmowania kobiety. Rzeczywiście, dostrzegłam ją chyba pierwsza, ale już w kwietniu 2010 roku! Pisalam o niej w komentarzach od początku. Postanowiłam to jeszcze raz przypomnieć teraz, kiedy trwa taka nagonka na naukowców zespołu parlamentarnego - i trafiłam na zmanipulowany materiał... Zastanawia mnie fakt zmanipulowania tego filmiku (drugi link) w taki sposób, że już tego wszystkiego nie widać. Czyli - ta postać jest ważna, ten obraz w jakiś sposób zagrażał zamachowcom, jeśli go zmieniono. To ważne!
Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Paweł.pc44

22-09-2013 [12:39] - Paweł.pc44 | Link:

W którym ona jest dokładnie miejscu? Czy deliktanie na prawo od drzewa?

Obrazek użytkownika danuta

22-09-2013 [14:31] - danuta | Link:

... (strony "odwrócone") fragment skrzydła leży na lewo od drzewa. Tak to widać na filmiku. Zwroć uwagę na czas (0.31 -0.43) i patrz na ziemię tuż pod skrzydłem, jak najbliżej drzewa. Między ziemią a skrzydłem widać coś w rodzaju niszy. Nogi są jasne, dobrze widoczne w momencie kiedy obiektyw, przesuwając się w prawo (cały czas opisuję sytuację z punktu widzenia osoby oglądającej), omija przesłaniające je gałązki. Ten fragment jest charakterystyczny, bo rozjaśnia się i wyostrza obraz, dzięki czemu możemy dostrzec ruch.

Obrazek użytkownika revoltio

22-09-2013 [13:00] - revoltio | Link:

Moje spostrzeżenia i przemyślenia nt. zawartości filmu "1,24" są dokładnie takie same, jak Twoje. Bogate informacje zawiera też ścieżka dźwiękowa. Najlepsze efekty w rozszyfrowaniu poszczególnych słów i zdań można uzyskać stosując funkcję "pętli odtwarzania" wybranego fragmentu, tzn. ciągłe powtarzanie np. 3 wyznaczonych sekund nagrania (wystarczy w tym celu ogólnodostępny VLC Media Player). Pozwala to odfiltrować np. taką sekwencję dialogów jak:
- "I to ma być prezydent?" (pytająco, drwiąco, głos po polsku, co ciekawe - ale słabo słyszalny, zmieszany z innymi hałasami)
- "Ja żyję" (głos bardzo podobny do głosu śp. Prezydenta)
- po chwili strzał z broni palnej,
- i śmiech grupowy sfory miejscowych "przyjemniaczków".

... i wiele innych szokujących rzeczy, niestety.
Rozpracowałem ten film dokładnie jeszcze w kwietniu 2010, ale zaprzestałem wymieniać poglądy na forum, bo przy tym temacie natychmiast zlatuje się multum dezinformatorów, płatnych pełowskich klakierów, pożytecznych idiotów i pospolitych lemingów. A merytorycznej dyskusji właściwie brak.
Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Michał

22-09-2013 [10:06] - Michał | Link:

O Katyniu-2 czytajcie na http://www.urbietorbi-apocalyp... (znacznie uzupełnione 01.09.2013)