| REJESTRACJA
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен

MOSKWA PORZĄDKUJE RUCH NARODOWY

MOSKWA PORZĄDKUJE RUCH NARODOWY

AMATORSZCZYZNA I OBŁUDA
 
Wiązany z Putinem portal WikiLeaks rzekomo wyświadczył przysługę polskim antyfaszystom („znaleźli chwilę żeby zrobić nam nie lada prezent!” – ze strony Antify) i okradł z prywatnej korespondencji czołową postać ONR i Ruchu Narodowego Przemysława Holochera. Warto pokusić się o kilka wniosków wynikających z tej niecodziennej sytuacji ujawniającej zakres ingerencji służb specjalnych w nasze życie polityczne.
 
1) Chłopcy z RN to naiwni amatorzy. Swoje działania i rozmowy polityczne prowadzą za pomocą Facebooka jak nie przymierzając jakieś głupiutkie pensjonarki. Gdyby żył Marszałek Piłsudski, z pewnością powtórzyłby swoje pamiętne słowa: "Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić”.
 
2) Rosja przystąpiła do kolejnej fazy porządkowania Ruchu Narodowego pod swoją modłę. Oznacza to, że środowisko narodowe jest w Polsce rokującą siłą polityczną lub zbliża się czas użycia go do ważnych celów. W tym świetle należy ocenić tego, kto skorzysta na tym ciosie w ONR. Rusofilstwo jest poważnym grzechem (i skrajną głupotą) obciążającym wielu liderów Ruchu Narodowego. Z pewnością te tendencje zostaną wzmocnione i RN bez przeszkód będzie wykorzystywany do cichego i często zawoalowanego wspierania obozu Bronisława Komorowskiego.
 
3) Jeśli wypowiedzi Holochera i jego rozmówców są autentyczne (sam zainteresowany już przyznał na FB, że „część materiałów jest prawdziwa”), to ich wizja przyszłej Polski nie napawa optymizmem. Ludzie ci nie potrafią zaakceptować, że kluczem do polskości nie jest katolicka religijność czy dogmatyzm polityczny. Fundamentem polskości jest umiłowanie wolności dla siebie i dla innych. To właśnie Wielka Polska cechowała się otwartymi ramionami dla wszystkich prześladowanych z całej Europy i Azji, którzy chcieli włączyć się w budowanie jej pomyślności. Zapowiedź palenia mnie na stosie (Holocher: „nadejdzie taki czas ze chojeckiego spalimy na stosie” – pisownia oryginalna) dowodzi prymitywizmu mentalnego wodzów tego środowiska. Świadczy też o obłudzie ludzi majach gęby pełne frazesów o wolności, a w sercu nienawiść i podstęp. Czym oni się różnią od polityków obecnie nas zniewalających?
 
Szkoda tylko wielu tysięcy młodych polskich patriotów, którzy pokładają nadzieję w nowej sile politycznej. Pod takim przywództwem jedynym osiągalnym celem jest ‘dół’ z przypowieści Jezusa (Mat. 15:14).
 
PS
Ciekawym zbiegiem okoliczności media opublikowały materiały kompromitujące Holochera w przededniu wyjazdu Mariana Kowalskiego (członka Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego i byłego rzecznika ONR) do Kanady na zaproszenie tamtejszej Polonii.
 
 
Opinie użytkowników

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Obrazek użytkownika endix2

Słuszna diagnoza Pastora Pawła Chojeckiego.

Obrazek użytkownika MACIEJ

"Fundamentem polskości jest umiłowanie wolności dla siebie i dla innych." - zgadzam się. Trudno o bardziej zwięzłe ujęcie recepty na naprawę naszego państwa.
Na tym fundamencie I Rzeczpospolita nie tylko dobrze funkcjonowała ale była też oazą wolności i przykładem państwa dla całej Europy.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki
Jeszcze zbyt nieliczni to rozumieją...

pozdrawiam,
PCh
Obrazek użytkownika pst

Niestety upadek Holochera zdaje się potwierdzać ten "polish jock", że na końcu drabiny dla Polaka należy umieścić znak STOP. Tradycja zobowiązuje. Był konwent świętej Katarzyny. Był Jurek w koalicji i Giertych w rządzie. Zawsze, gdy coś po prawej stronie naszej sceny politycznej powstaje, kogoś los wynosi w górę. W takiej losowej próbie wypada zawsze jakiś intelektualny orzeł.

Obrazek użytkownika Temu Misiu

Pojechano Pana... - zacnie. Bez wątpienia to dla Pana nobilitacja : jest Pan osobą znaną, nietuzinkową, wpływową i co najważniejsze, a wychyla z treści wpisu, dla niektórych ludzi GROŹNĄ !!!
Pogróżki, mam nadzieję, że to dla wszystkich oczywiste, czysto teoretyczne, jednak nie są tym samym co już nagminne, publiczne wieszczenie przez propagandę RN, że : "Kacory tez były w Magdalence, ino ze pod stołem siedziały. Wszystkie łone, panie q i z". - Ale swoje laury Pan Pastor zebrał. Gratuluję.
Istotnie, chłopaki - szeregowi członkowie ruchów narodowych w mniejszych miejscowościach są żarliwymi patriotami, w większych zapewne też. W Ruchu widzą nie frukty, ale nadzieję dla kraju - i w ruchu mogą wykazać swoją aktywność. Ja im trochę pozaglądałem w oczy: skromność, nieśmiałość zbełtana z lękiem, ale i upór z premedytacją.
Tylko kto ich wiedzie na szańce?...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki
O to właśnie toczy się obecna rozgrywka - na razie RN to "jeździec bez głowy". Holocher już odpadł z wyścigu. Kto następny? Nie mam wątpliwości co do kandydatur Kremla.

Paweł Chojecki
Obrazek użytkownika fritz

że kluczem do polskości nie jest katolicka religijność... "

*** Jest oczywiste, ze katolicyzm jest fundamentej polskiej tozsamosci narodowej. Katolicyzm bez religijnosci katolickiej nie istnieje. Autor uzywa tutaj slowa "religijnosc" jak cos negatywnego. To jest antypolskosc.

i dalej: .. czy dogmatyzm polityczny.

*** Dogmatyzm polityczny jest idiotyzmem

I dalej: ... Fundamentem polskości jest umiłowanie wolności dla siebie i dla innych.

*** Autor nie rozumie, ze umilowanie wolnosci jest wlasnie wynikiem polskiej tozsamoci narodowej i cywilizacji polskiej ktorej nieodlaczna czescia katolicyzm jest i religijnosc katolicka.
Tylko dzieki tej religijnosci katolickiej(sic!) Polakow bylo stac na nadludzka odwage ratowania Zydow co bylo rownoczesnie zwiazane tylko w Polsce z narazaniem na smierc nie tylo siebie ale rowniez wlasnych dzieci, wlasnej matki.

Niemcy tylko w Polsce wprowadzili kara smierci za pomoc Zydom; nigdzie indziej nie musieli. Bo tylko Polacy ratowali Zydow na duza skale w przeciwienstwie do innych narodow.
Protestanci kooperowali pieknie w wylapywaniu Zydow. Katolicka religijnosc nie nalezy do ich tozsamosci narodowej.

I dalej...To właśnie Wielka Polska cechowała się otwartymi ramionami dla wszystkich prześladowanych z całej Europy i Azji, którzy chcieli włączyć się w budowanie jej pomyślności.

*** Polska, Polacy przyjmujac innych zgodnie z polska cywilizacja bedaca wynikiem polskiej tozsamosci narodowej ktorej czescia jest katolicyzm i religijnosc katolicka nie zadbala o przekazywanie polskich wartosci. Przeciwstawianie katolicyzmu cywilizacji "Wielkiej Polski" jest, tego nie mozna inaczej okreslic, idiotyzmem.

Ta otwartosc nie poparta przekazywaniem polskich wartosci doprowadzilo do upadku Polski.
Dlatego byla to falszywie pojeta tolerancje.

Konkluzja: jezeli Chojecki chce zyc w wolnej Polsce powienien sie modlic za Polska Katolicka Religijnosc bo to wlasnie ona wyznacza polskie wartosci: tolerancje i wolnosc, determinuje Polska Cywilizacje.
I przyjmowac polska cywilizacja i polskie wartosci.

Spalanie na stosie: Niezwykle niebezpieczne poniewaz podatne na niemiecka, hitlerowska manipulacje (spalanie na stosie, to jest ta niemiecka cywilizacja; protestanci popierali hitlera, nawet dziala mu swiecili i blogoslawili) i katastrofalnie niski poziom czesci RN. Co czyni RN rowniez na rosyjska manipulcje podatnym.

Modlmy sie, zeby RN potrafil sie oczyscic z tego odpadu.

Obrazek użytkownika endix2

Jest to jakiś fenomen że wielu bardzo inteligentnych ludzi, potrafiących świetnie zlokalizować ośrodki zła, są zupełnie zaślepieni na intrygi i zdrady hierarchii KK. Trzeba być na prawdę ślepym żeby tego nie widzieć, wbrew wszystkiemu dawać się im prowadzić i wyznaczać im swoje wartości. Jak ktoś chce - proszę bardzo, ale proszę nie wciskać całej Polski w objęcia KK i pisać że Polska tylko w tych objęciach się ostoi.

Obrazek użytkownika Daf

Nie, nie tylko Polacy ratowali Zydow. W wylapywaniu Zydow braly udzial rozne mety spoleczne, niezaleznie od przynaleznosci panstwowej czy religijnej."Krakowscy konfidenci Gestapo i SB" Aleszuum, 21.marca 2013 - 00.25 www.niepoprawni.pl (blog)

W krajach cywilizowanych kazda religia jest akceptowana. Wszystkie Pana elaboraty traca jednostronnoscia i szowinizmem.
Zechce Pan laskawie przyjac do wiadomosci, ze wojna skonczyla sie przed ca. 70 -ciu laty i ciagle odgrzewanie tragicznej rzeczywistosci, ktorej nie mozna wymazac z historii i ludzkiej pamieci, niczemu dobremu nie sluzy i jest jedynie obsesja.
Prosze zobaczyc, jak zachowuja sie kraje: Francja, Holandia, Belgia - rzady i obywatele tych krajow.

Obrazek użytkownika fritz

tak czasami jest.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku cisteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.