Hańbienie Polski

Największy triumf wrogów Polski został osiągnięty nie w samym fakcie pogrążenia nas w totalnym upadku, ale w tym, że sami Polacy siebie o to oskarżają. Pisałem o tym w poprzednim artykule /„dobrodziejstwa” niemieckie/ i oto mam dowody w postaci niektórych komentarzy.
 Szczególnie odrażające pozwalam sobie przytoczyć, jak na przykład powoływanie się na jakiegoś „znawcę” przemysłu stoczniowego z Krakowa, który posługując się „wskaźnikową ekonomią” rodem z PRL i UE wykazał, że wydajność pracy w stoczniach polskich była główną przyczyną ich upadku. Wyjaśniam, że armatora zamawiającego statek nie interesuje w najmniejszym stopniu wydajność, ale jakość wykonania, termin i cena.
Otóż ze względu na nominalnie pięciokrotnie niższy koszt robocizny w Polsce, włączając w to koszt pracy inżynierskiej, w stosunku do niemieckiej taki wskaźnik nie ma najmniejszego znaczenia praktycznego.
Stocznie polskie zostały pokonane warunkami kredytowymi i układami politycznymi decydującymi o ich zarządzaniu. Jeżeli ktoś śledził moje publikacje to mógł przeczytać moje własne doświadczenia na temat współpracy z polskimi stoczniami.
W takich sprawach radziłbym raczej zwracać się do fachowców, a nie „specjalistów” od żonglowania wskaźnikami.
Podobne doświadczenia można odnieść i do innych dziedzin, w których mieliśmy szanse na konkurowanie na europejskim rynku. Przed wojną intensywnie nadrabialiśmy zaległości z czasów zaborów, niestety wojna to przerwała, a za PRL byliśmy zmuszeni do czerpania wzorów sowieckich, co oczywiście cofnęło nas w stosunku do cywilizowanego świata. Mimo to jednak korzystając z koniunktury breżniewowsko gierkowskiej potrafiliśmy stworzyć w niektórych dziedzinach warunki do startu w światowej konkurencji. Jedną z takich dziedzin był właśnie przemysł okrętowy, tylko że padł ofiarą „schładzania gospodarki”, czyli likwidacji polskiego przemysłu.
Obarczanie winą za ten proceder narodu polskiego jest oczywistym nadużyciem, a nawet więcej usługą wobec wrogów Polski.
Nie mieliśmy, jako naród nic wspólnego z „transformacją” zafundowaną spiskiem „różowych z czerwonymi”, czemu daliśmy wyraz bojkotując „wybory” kontraktowe 
 Następne już były układane przez zwycięski układ, a niedopatrzenia z jego strony w 
1991 i 2005 roku były bardzo szybko korygowane.
Podobnie ironiczne uwagi o braku specjalistów zdolnych do wprowadzania innowacji nie obciążają narodu polskiego tylko władze w Polsce, wyraźnie z obcego nadania, które zmuszają do emigracji zarobkowej ludzi bardzo zdolnych i przygotowanych zawodowo właśnie po to żeby służyli rozwojowi niemieckiej, brytyjskiej czy innej gospodarki.
 
Jesteśmy wyraźnie w sytuacji kraju okupowanego i samooskarżanie może być aktualne tylko w stosunku do jednego zdarzenia, a mianowicie przyjęcia z dobrą wiarą oszukańczego zabiegu dokonanego pod złodziejsko zawłaszczoną firmą „Solidarności”. Ale przecież nawet i w tym przypadku zostało to dokonane wbrew woli narodu, bowiem „wybory” w 1989 roku, które miały legitymizować spisek zostały zbojkotowane przez większość narodu i nie mogą obarczać odpowiedzialnością Polaków za to, co się w ich następstwie stało.
Zwracam się do ludzi dobrej woli, a nie do oczywistych agentów, czy „pożytecznych” naszym wrogom idiotów, żeby przed wydawaniem opinii o naszej sytuacji dobrze przemyśleli zarówno jej przyczyny jak i skutki wydawanych pochopnie ocen.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-06-2013 [13:05] - NASZ_HENRY | Link:

bo ten odrażający gościu co powołuje się na znawcę z Krakowa to "@z niemiec" ;-)

Obrazek użytkownika fritz

02-06-2013 [13:16] - fritz | Link:

i samooskarżanie może być aktualne tylko w stosunku do jednego zdarzenia, a mianowicie przyjęcia z dobrą wiarą oszukańczego zabiegu dokonanego pod złodziejsko zawłaszczoną firmą „Solidarności”. "

*** Dokladnie tak.
To odnosi sie rowniez do calego artykulu.

Obrazek użytkownika Basia

02-06-2013 [13:17] - Basia | Link:

Za dużo czasu poświęcają na pracę tutaj żeby mieli jakieś inne zajęcie.Błędy ortograficzne jakimi popisuję się Pani Daf świadczą, że jej "nostryfikowany dyplom" to chyba dyplom ukończenia przedszkola. Nie bierzemy pod uwagę tych wpisów.

Obrazek użytkownika xena2012

02-06-2013 [13:41] - xena2012 | Link:

skutecznie przykryły naszą wiedzę o determinacjiPolaków chcących wiedze zdobywać.Dopiero teraz po katastrofie w Smoleńsku dowiadujemy się ilu Polaków szukało możliwości kształcenia i pracy w zawodzie poza granicami kraju.Nazwiska tych Polaków,ich osiągnięcia naukowe wypłynęły dopiero z prac ZP Macierewicza i jest to dorobek imponujący.Dzisiaj dowiadujemy się także,że łaziki marsjańskie polskiej produkcji najlepiej się sprawdzają.Media podaja to jak jakieś kuriozum.A więc Polak potrafi tylko państwo albo nie chce albo nie umie tych zdolności wykorzystać w pełni,ani wynagrodzić.Nie szanuje się talentów ani osiągnięć,byle dyletant pomiata ludźmi takimi jak prof.Binienda i kwestionuje jego dorobek naukowy.A ilu takich jak ów profesor jest rozsianych po świecie gdzie mają prestiż,uznanie i możliwość kariery.I to jest polska hańba.

Obrazek użytkownika Daf

02-06-2013 [15:47] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

W Polsce jest nadal preferowana przecietnosc, a wyrastanie ponad ta szara przecietnosc jest z cala bezwzglednoscia i calkowicie bezinteresownie zwalczane. Tego nigdzie nie ma. I to jest - jak Pani pisze - polska hanba.

Obrazek użytkownika dogard

02-06-2013 [13:41] - dogard | Link:

'znawca ' gospodarki, w szczegolnosci wydajnosci pracy,emerytowany geolog,obecnie literat...

Obrazek użytkownika Daf

02-06-2013 [14:08] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

"Obarczanie wina za ten proceder narodu polskiego jest oczywistym naduzyciem, a nawet usluga wobec wrogow Polski."
----------------
----------------

Stocznie byly zle zarzadzane i wine za to ponosi nie narod polski, jak to Pan patetycznie przedstawia, tylko konkretne osoby, zarzadzajace stoczniami i pracujace tam na roznych stanowiskach.
To samo zreszta dotyczy tez i innych dziedzin przemyslu w Polsce.

To zle zarzadzanie, niegospodarnosc, to zbyt wysokie koszty wlasne, m.in. wybor niewlasciwych dostawcow i poddostawcow, brak prowadzenia prac rozwojowych, wlasciwie ukierunkowanych, tak, zeby byc ciagle konkurencyjnym, oraz brak wlasciwej organizacji sprzedazy i obslugi klienta, co jest niezwykle wazne w kazdym prawidlowo funkcjonujacym przedsiebiorstwie.
Umiejetnosc docierania do klienta, wspolpraca z klientem, to jeden z najwazniejszych elementow funkcjonowania przedsiebiorstwa, a w konsekwencji obszerna lista referencyjna !
Tego wszystkiego w stoczniach nie bylo i dlatego stocznie byly nierentowne. Byly z pewnoscia tez i inne powody tego katastrofalnego stanu rzeczy. Dalsze takie funkcjonowanie stoczni bylo niemozliwe.

Co nalezalo zrobic ?

To, co sie wszedzie na swiecie w takich sytuacjach robi - opracowac dokladny plan sanacji stoczni i przedstawic go, w towarzystwie specjalistow z tej branzy w EU, dyskutowac, korygowac i starac sie osiagnac zamierzony cel.

Tego nie zrobiono.

Operuje Pan pojeciami takimi, jak wrogowie, okupacja itp. otoz dobrze zoganizowane panstwo, demokratyczne i suwerenne, nalezace do EU i do NATO nie ma wrogow. Sprawy trudne nalezy profesjonalnie zalatwiac, tak jak robia to inne panstwa, nawet ex-komusze, jak Czechy czy Wegry.

Ciagle wracanie do przeszlosci, uprawianie propagandy i czekanie, ze ktos przyjdzie do Polski i "wszystko zalatwi" jest pozbawione sensu.

To tyle, w ogolnym zarysie. Do innych aspektow Panskiej publikacji nie odnosze sie, gdyz sa one nieprawdziwe i absolutnie bezpodstawne.

Obrazek użytkownika kazimierz mroczynski

02-06-2013 [15:25] - kazimierz mroczynski | Link:

tyle że jakoś w prl-u potrafili rozmawiać ,a za prl-bis zaniemogli ot ci dopiero usankcjonowanie złodziejstwa i ustępstw na rzecz Niemiec,Francji by ich stocznie mogły produkować,a nasze były za konkurencyjne.Fachwcy tacy jak Balcerowicz,Belka,Rostowski tak schłodzili gospodarkę na żądanie obcego kapitału ,że aż zamarzła,a bezrobocie szaleje.Stoczniowcom zaś zaproponowano za jaśnie nam panujące słońce Peru psie fryzjerstwo,a budowę statków przekazano komunistce Merkel bo tak chciała .Suchotnik ryży bez zastanowienia nie kiwnął palcem sprzeciwu bo inaczej by nie mógł chociaż marzyć o stołku w Brukseli.

"Co nalezalo zrobic ?

To, co sie wszedzie na swiecie w takich sytuacjach robi - opracowac dokladny plan sanacji stoczni i przedstawic go, w towarzystwie specjalistow z tej branzy w EU, dyskutowac, korygowac i starac sie osiagnac zamierzony cel."

No i własnie to zrobiono ,a odpowiedź jest wyżej dyletantko,Niemcy sie cieszą ,a ryży łasi sie do podnóżka komunistki za jakimś stolcem w Brukseli.

"Tego nie zrobiono.

Operuje Pan pojeciami takimi, jak wrogowie, okupacja itp..."

No na takie stwierdzenia to musisz uważać bo jeszcze wezmą cię za zwolennika Orbana i wyklną,a kto to robił inaczej? no czekam na odpowiedź ,ale może lepiej podpowiem bo może dosięgła cie amnezja i nie będziesz pamiętać. mianowicie od 1989 r.Polską rządzi :
!- Unia Demokratyczna; 2 Unia Wolności; KLD z AWS;następnie SKL-Unia Wolności; po spół Komuniści z PSL;króciutka przerwa ale za mało czasu by naprawić to bagno jakie miało PIS. Górę wzięło oszustwo,pomówienia no i najwjeksi znów wrócili dokończyć swoje niszczycielskie dzieł pod nazwą Platforma Obywatelska niby coś innego ale w stałym rządzeniu Polską od 1989 r.ci sami ludzi ci sami złodzieje tylko nastawieni z większą determinacja na dokończenie swojego rozpoczętego niszczycielskiego dzieła i go kończą ze skutkami bardzo widocznymi ,a efektami ich kont i majątków.

"Ciagle wracanie do przeszlosci......"

tak przeszłość tu zaważyła na stanie gospodarki,majątku narodowym,bogactwie jednych ,a biedą innych tych ktorzy ten majątek tworzyli.Trzeba wracać,a złodziei rozliczyć oraz odebrać to co zagarnęli nieprawnie co po prostu nakradli przedstawicielko macherów z zaplecza

Obrazek użytkownika Daf

02-06-2013 [19:12] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Jak zwykle teraz w Polsce - kto inny jest winien, a glownie ci, ktorzy chca Polske rzekomo zagarnac, czyli teorie spiskowe. Zechce Pan laskawie przyjac do wiadomosci, ze o ratunek polskich stoczni nalezalo sie starac. Tak jak juz napisalam poprzednio, nalezalo przygotowac plan reaktywizacji stoczni, a do EU wyslac ludzi kompetentnych i odwaznych - pozwolic im n/t tego planu prowadzic rozmowy.
Tego nie zrobiono.

Znam polski przemysl bardzo dobrze, od wielu lat i znam tez te "zjawiska uboczne", ktora sa kula u nogi tego przemyslu i za co odpowiadaja w Polsce wylacznie Polacy. Nikt inny. Im wczesniej to rozni pozal sie Boze propagandysci zrozumieja, tym lepiej dla Polski.
W Polsce jest konieczna regeneracja moralna spoleczenstwa.

Obrazek użytkownika dogard

02-06-2013 [16:36] - dogard | Link:

dla swoich mocodawcow; przeciez tylko sie osmieszasz....

Obrazek użytkownika fritz

02-06-2013 [19:14] - fritz | Link:

sa tepione, rowniez te powstajace, przez antypolska, niemiecka administracje, rzadzaca Polska.

http://wpolityce.pl/wydarzenia...

Kluska oceniał, że gdy zakładał swoje przedsiębiorstwo, osobom aktywnym na rynku było o wiele łatwiej. Dziś - jego zdaniem - sytuacja zmieniła się o 180 stopni, a utrudnienia czekające na wchodzących na rynek są ogromne:

W dzisiejszych czasach jest trudniej rozkręcać biznes, aniżeli wtedy, gdy ja zaczynałem. Teraz trzeba mieć dobre relacje z władzą. Ustawodawca tworząc prawo niejednokrotnie utrudnia młodym przedsiębiorcom start. (...)

**** Sytuacja zmieni sie zasadniczo po zakonczeniu niemieckiej okupacji.

Obrazek użytkownika Daf

02-06-2013 [20:36] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Pisze Pan bardzo czesto o tym, ze "niemiecka okupacja" w Polsce sie zakonczy. Pytam Pana uprzejmie:
1. Kiedy ta "niemiecka okupacja" sie rozpoczela i na jakiej podstawie prawnej ?
2. Kogo Pan ewent. preferuje na nastepnego okupanta ?
3. Czy nie sadzi Pan, ze ten p. Kluska, zamiast roztaczac apokaliptyczna wizje, powinien zadbac o to zeby w Polsce byly wlasciwe przepisy prawne dot. przedsiebiorstw ? Jest on z pewnoscia czlonkiem jakiejs izby przemyslowo-handlowej, wiec ma takie mozliwosci.

Obrazek użytkownika amfetamina

03-06-2013 [00:31] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

polecam zasade Cejrowskiego tj "z glupkami sie nie dyskutuje"

Obrazek użytkownika Leszek Witkowski

02-06-2013 [14:22] - Leszek Witkowski | Link:

Jak pisalem poprzednio, musimy pogodzic sie z tym, ze folksdojcze beda zaciekle bronic Wielkiej Rzeszy, wbrew wszystkiemu i wszystkim, a nade wszystko, wbrew istniejacej rzeczywistosci..
Ich dosyc charakterystyczna nienawisc do Polski, Polakow i wspanialej polskiej historii - pewnie wyssana z mlekiem matki, kaze im dowodzic, ze okupacja naszego kraju to wylaczna nasza wina.
Wina tych - polnische schweine banditen, co to nie maja zadnej grzecznosci - szczegolnie w stosunku do zdrajcow, prowokatorow i wszelkiego autoramentu agentow.
Pozostaje nam tylko przyjac jakas strategie dzialania w stosunku do agentow - zwanych trollami czy kretami.
Wczoraj nie wypowiadalem swojej opinii ze wzgledow na apel, by tego nie robic.
Uwazam jednak, ze nalezy reagowac na zamieszczane nonsensy.
Nie w formie bijatyki polegajacej na okladaniu sie wyzwiskami, lecz rzeczowych argumentow odslaniajacych prawdziwe zrodlo i cele konkretnych wypowiedzi.
Wydaje mi sie, ze udalo mi sie nieco ukrocic rozpasanie folksdojcza Daf - juz pisze nieco rozsadniej i unika otwartych atakow na Polske.
Zaimponowala mi postawa agenta "Kasia". On uczciwie przyznal, ze ma prace i pracuje w zespole.
Szanuje taka postawe. Dlaczego ?
Bo widzialem lzy w oczach chlopaka, ktory wrzucal znicze do worka ze smieciami i wiem jak ciezko dostac prace w Polsce.
Dlatego juz nie bede przesladowal Kasi.
Czasem uczciwy czlowiek popelni blad - jak to sie zdarzylo w wypadku naszego nauczyciela akademickiego.
Zamiast przyznac sie do tego, ze zle odczytal prowokacje i przeprosic, ambicja kazala mu bronic sie enigmatycznym stwierdzeniem o caloksztalcie wypowiedzi prof. Pawlowicz. Trudno domyslac sie czy chodzila o to ze pani profesor nie uzywa eufemizmow i nazywa np pederastow pederastami, a nie gejami, czy o cokolwiek innego - bo "caloksztalt" jest slowem, ktore nic nie znaczy. Pan Krzystof otrzymal wielka bure, przez drobny blad i troche zbyt duzy upor.
Dlatego musimy byc tez ostrozni przy ocenianiu wypowiedzi i znajdowaniu ich rzeczywistych zrodel.

Obrazek użytkownika goral

02-06-2013 [17:44] - goral | Link:

Pisac wspolnie do Admina..Podawac ich nicki,ktore sa wiadome..Nie rozumie dlaczego ludzie odpowiedzialni za Nasze Blogi pozwalaja na destrukcyjne i zorganizowane akcje smutnych panow z BVD wydzial 12 F..Piszmy wiec wspolnie do admina.Pozdrawiam z drogi..

Obrazek użytkownika taganka

02-06-2013 [14:29] - taganka | Link:

Znając co nieco realia związane ze Stocznią SSN powiem, że nie mogło się to w tych realiach zakończyć czym innym jak tylko jej upadkiem.
W 1991r. rozpadł się ZSRR i ich statki u nas budowane zostały po prostu porzucone, co doprowadziło nas na skraj bankructwa. Stały one później długo w "krzakach" i z trudem zostały sprzedane prawie po cenie złomu.
No ale wykaraskaliśmy się z trudem z tej opresji, podjęliśmy konieczne zmiany, uruchomiliśmy normalną produkcję, spłaciliśmy długi.
Powiem tylko, że nastąpił okres czasu kiedy to statki schodziły z wszystkich pochylni jak z taśm produkcyjnych, biliśmy rekordy produkcji.
Jednocześnie rozbudowywał się Holding, w tym takie jego elementy, które stanowiły tłuste kąski.
Nie pamiętam już dokładnie ale lista zamówionych statków obejmowała chyba 40 pozycji, a jeżeli pamięć mnie zawodzi to niech mnie ktoś poprawi. I ta lista to był też tłusty kąsek.
No i to kredytowanie budowy statków z pomocą "polskich banków".
Moim zdaniem, to było wyczuwalne, Stocznia SSN miała wrogów w stoczni, w mieście, w Polsce i poza nią.
A przy takiej ilości wrogów to "Nec Hercules contra plures", co tłumaczy się na polski "kiedy wrogów kupa i Herkules d...a.
A wrogami nie byli harcerze.
A ogólnie rzecz ujmując to nadzwyczaj trafne jest Pańskie określenie "Stocznie polskie zostały pokonane warunkami kredytowymi i układami politycznymi".

Obrazek użytkownika z Niemiec

02-06-2013 [16:59] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Cytat:

" Nie mieliśmy, jako naród nic wspólnego z „transformacją” zafundowaną spiskiem „różowych z czerwonymi”, czemu daliśmy wyraz bojkotując „wybory” kontraktowe
Następne już były układane przez zwycięski układ, a niedopatrzenia z jego strony w
1991 i 2005 roku były bardzo szybko korygowane."
---------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------
Jesli dobrze rozumiem, twierdzi Pan, ze w Polsce NIE dokonanala sie " transformacja ustrojowa ", a polskie
spoleczenstwo to " zbiorowisko " tumanow ( oczywiscie poza kilkoma oswieconymi patriotami ale nie majacymi
wladzy ), ktore czarcie UKLADY niemiecko - sowieckie prowadza ku niechybnej zagladzie, czyli dokonania
kolejnego rozbioru panstwa polskiego.

Obrazek użytkownika z Niemiec

02-06-2013 [17:07] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Cytat:

" Szczególnie odrażające pozwalam sobie przytoczyć, jak na przykład powoływanie się na jakiegoś „znawcę” przemysłu stoczniowego z Krakowa, który posługując się „wskaźnikową ekonomią” rodem z PRL i UE wykazał, że wydajność pracy w stoczniach polskich była główną przyczyną ich upadku."
--------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------
Szanowny Panie Andrzeju Owsiński, pozwoli Pan na mala dygresje nie zwiazana z tematem ale moim zdaniem bardzo istotna. Otoz pisze Pan: " powoływanie się na jakiegoś „znawcę” przemysłu stoczniowego z Krakowa ",
nie wiem jakim srodowisku sie Pan obraca i jakimi tytulami Pan dysponuje, ale w kregu osob mnie otaczajacych
tytul naukowy z reguly odpowiada kwalifikacjom i nie widze powodu aby polskiemu profesorowi takowych odmawiac.
Poza tym, " zachwycajac " sie p.Prof. dr hab. Dariuszem Wędzkim, calkowicie zapomnial Pan o Henryku Antonim Ćwiklińskim, profesorem na Uniwersytecie Gdańskim oraz w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Przejdzmy do meritum sprawy:

Cytat:

" Stocznie polskie zostały pokonane warunkami kredytowymi i układami politycznymi decydującymi
o ich zarządzaniu."
----------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------
Bardzo sluszna uwaga w zwiazku z ktora pozwole sobie zapytac Pana:

a). Jakiej narodowosci, Pana zdaniem sa przedstawiciele tych " ukladow politycznych "???
b). Jakie to byly te " warunki kredytowe ", ze dobrze prosperujaca(e) stocznia(e) nie mogly
im podolac???

W tym miejscu pragne Panu polecic artykul Redakcji GlobalEconomy zatytulowany: " UPADA STOCZNIA SZCZECIŃSKA, POTENTAT I PRZEZ WIELE LAT WZORZEC DO NAŚLADOWANIA "

http://globaleconomy.pl/conten...

Podawanie dalszych linkow do materialow zwiazanych z tematem polskich stoczni podaruje sobie,
kazdy moze je sam sobie poszukac.

Cytat:

" Obarczanie winą za ten proceder narodu polskiego jest oczywistym nadużyciem, a nawet więcej usługą wobec wrogów Polski."
-------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------
Zawsze ci " inni ", pomiedzy Odra, a Bugiem zamieszkuja kosmici i cyklisci, ciekawe gdzie
sie podziali Polacy???

Obrazek użytkownika fritz

02-06-2013 [19:10] - fritz | Link:

zagraniem. Bo to nie o narodowosc chodzi.

Jezeli jednak juz pytasz, to 3/4 premierow po 1989 bylo Zydami.

Problem w Polsce polega na tym, ze niemiecka agentura okupujaca 85% prasy skutecznie dezinforumuje i oszukuje polska opinie publiczna.

W wyniku czego, szef partii aferalnej slynacej z afer korupcyjnych KL-D, herr Tusk, mogl ponownie jako wcielenie uczciwosci zostac wybrany. W zadnym kraju, w ktorym prasa nie bylaby prasa narzedziem okupanta, nie byloby to mozliwe.

Dlatego wlasnie (brak 4.wladzy, kontrolli medialnej) Polska nie jest demokracja tylko faszystowskim panstwem o rasistowskim charakterze, w ktorym Polacy na tle rasowym i religijnym sa przesladowani.

Obrazek użytkownika z Niemiec

02-06-2013 [20:16] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Panie Fritz, bardzo prosze, badz Pan merytoryczny i pozostan przy przemysle okretowym.
Moje pytanie bylo zwiazane z konkretnym stwierdzeniem p. Owsinskiego i z rasizmem nie ma
nic wspolnego. Ponizej jeszcze raz to stwierdzenie:

" Stocznie polskie zostały pokonane warunkami kredytowymi i układami politycznymi decydującymi
o ich zarządzaniu."

Prosze w kontekscie tego stwierdzenia odpowiedziec na moje pytanie:

a). Jakiej narodowosci, Pana zdaniem sa przedstawiciele tych " ukladow politycznych "???

p.s.

Cytat:

" Polska nie jest demokracja tylko faszystowskim panstwem o rasistowskim charakterze, w ktorym Polacy na tle rasowym i religijnym sa przesladowani."
--------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------
Moze Pan wymienic konkretne osoby, partie, narodowosci, instytucje, ktore przesladuja Polakow w Polsce.

Obrazek użytkownika goral

02-06-2013 [17:40] - goral | Link:

Przypominam o niekarmieniu polemikami trolow wiadomych agentur..Ich Zainteresowanie "nastrojami spolecznymi" w Polsce,ogromne..Smutni panowie z BVD wydzial 12 F..

Obrazek użytkownika z Niemiec

02-06-2013 [18:34] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie goral, czy nie czuje Pan, ze staje sie Pan zalosny?
Chcesz Pan walczyc, prosze bardzo, powalczmy na argumenty, samo
nazwanie kogos trollem to za malo, takie stwierdzenie uwazam
za oznake poddania sie bez walki.
Prosze Panie goral pamietac, ze istnieje " wolnosc slowa ", co
oznacza swobodne wypowiadanie wlasnych opinii w kazdym temacie.
Dopoki wlasciciele portalu " niezalezna.pl " nie zaznacza wyraznie,
ze wypowiadac sie na forum moga TYLKO Polacy, bede dalej zaszczycal
to forum swoja obecnoscia.

Obrazek użytkownika goral

02-06-2013 [20:53] - goral | Link:

"..Fritz" Czy ty sie naprawde nie mozesz powstrzymac w "mieleniu jezorem" z Trolami z BND wydzial 12 F ???Kuzwa rozmawiaj z lustrem...