Fanucci i Tessio a sprawa polska

Wyobraźmy sobie, że istnieją gdzieś jakieś ciemne piwnice niezrozumienia, takie lochy pomyłek i fałszywych koncepcji, gdzie ściany pomalowane są w jakieś entuzjastyczne wzorki. Gdybyśmy tam zeszli w dół i zwiedzali poszczególne poziomy, to mniej więcej na piątym od góry spotkalibyśmy Warzechę z Ziemkiewiczem, a na samym dnie, gdzie ściany pomalowane są już wyłącznie w różowe króliczki siedziałby Piotr Śmiłowicz wraz ze swoim komputerem i pisał tekst o Tadeuszu Rydzyku.

Jeśli pamiętacie popularny niegdyś serial „Twin Peaks”, bez trudu wyobrazicie sobie to co chcę tu przekazać. W jednym z ostatnich odcinków pokazują tam piekło. I ono wygląda jak jakaś pomalowana w kratkę poczekalnia w przychodni rejonowej na Podlasiu. Siedzi tam dwóch facetów, jeden jest karłem, a drugi ma normalny wzrost. Obaj często się odzywają, ale z ich ust płynie jedynie niezrozumiały bełkot. Pozornie, bo jeśli posłuchalibyśmy ich głosu z taśmy, ale puszczonej w odwrotną stronę, okazałoby się, że mówią normalnie i nawet zdradzają nam jakieś tajemnice. I tak właśnie należy czytać ostatni tekst Śmiłowicza we „Wprost” i tak należy na ten tekst patrzeć, bo tak zwany ogląd również jest ważny. Z tym, że Śmiłowicz i ten drugi co mu pomagał pisać, nie są żadnymi administratorami piekła z niższych szatańskich hierarchii, ale facetami od różowych królików na ścianach.

Od wczoraj nic tak nie absorbuje ludzi jak list Tomasza Sakiewicza do Tadeusza Rydzyka, list, który słusznie został przez większość komentujących odczytany jako obłudny i nieszczery. Nie może jednak Tomasz Sakiewicz mieć do nikogo pretensji o taką ocenę, bo jak widać po tym co napisał Śmiłowicz i po tak zwanym całokształcie, sprawa mediów na prawicy jest po prostu ustawiona. Cóż my tu bowiem mamy? Ano mamy TV Republika, która nie chce być konkurencją dla „Trwam”, przeciwnie, chcę telewizję ojca Rydzyka wspierać. Prezesem tej Republiki jest Tomasz Sakiewicz, a dyrektorem Bronisław Wildstein, albo na odwrót, nie ma to znaczenia. Tenże Wildstein zaangażowany jest w inne prawicowe projekty, takie jak tygodnik „Do rzeczy” na przykład. Pismo owo jest wydawane przez spółkę „Media Group”, co nie jest żadną tajemnicą, a spółka ta ma jeszcze w pakiecie inne pisma, w tym „Wprost”. Tam zaś pracuje Piotr Różowe Króliki Śmiłowicz. W ostatnim zaś numerze owego pisma opublikowano artykuł, którego jest współautorem, tekst ten nosi tytuł: „Oni pokonali Rydzyka” - tak jest napisane na okładce – pod spodem zaś, mniejszymi literami dodano: Wildstein i Sakiewicz rozbili monopol telewizji „Trwam”. Wojna na prawicy. Nic nie zmyślam, sami możecie sprawdzić, że tak właśnie jest.

Porzućmy teraz na chwilę rozważania o prawicy i przejdźmy do innych, głębszych. Wyobraźcie sobie, że w ostatnich sekwencjach filmu „Ojciec chrzestny III”, kiedy to rodzina niespodziewanie zaczyna tracić wpływy, bo młody Michael Corleone jest ciut za mocno lekceważony przez konkurencję, dzwoni telefon od Tessio. To jest ten facet, który zaproponował Michaelowi ugodę w imieniu konkurencji. Zrobił to, bo chciał dobrze i wydawało mu się, że realnie ocenia sytuację. I co? Michael zamiast rozpoznać w nim zdrajcę, co było oczywiste dla każdego nawet najgłupszego cyngla, mówi: Okay chłopcy, porozmawiajmy z Tessio i dojdźmy do porozumienia. Czy to jest w ogóle do wyobrażenia? Czy tak się zachowują ludzie serio?

U nas jest jeszcze lepiej. Mamy wydawnictwo, które wydaje pismo dla młodocianych czarowników zatytułowane „Wprost” i do tego jeszcze drugie z przeznaczeniem dla aspirujących do ćwierćświętości inteligentów, które się nazywa „Do rzeczy”. Ludzie z tego drugiego pisma, w porozumieniu z organizacją konkurencyjną dla ich wydawcy zakładają telewizję, a ta od samego początku istnienia, ustami swojego prezesa składa deklarację lojalności wobec telewizji katolickiej o nazwie „Trwam”, która jest najoczywistszą konkurencją tak dla czarowników i różowych królików z „Wprost” jak i dla paradujących w koronach z plastikowych cierni świeckich kandydatów na świętych. Trudno założyć, że wszyscy ludzie biorący udział w tym Gawocie nie rozpoznają sytuacji, bo gdybyśmy to zrobili wyszłoby nam, że są oni prostymi durniami, z którymi nie wolno mieć nic wspólnego. Muszą ją więc rozpoznawać. Muszą wiedzieć o co chodzi. Co więc powinien zrobić Bronisław Wildstein i Tomasz Sakiewicz po przeczytaniu tekstu Śmiłowicza? Już wiecie co? Powiem wam. Jeden powinien zejść tam na dół, gdzie siedzi Śmiłowicz i dać mu w mordę. I w tej roli obsadzam Wildsteina, a drugi powinien rozwałkować Śmiłowicza na łamach swoich mediów. Ale tak, żeby mu się odechciało pisania na co najmniej dwa lata. Sakiewicz jednak nie wymienia nawet Śmiłowicza w swoim tekście proszalnym. Mówi coś o dziennikarzach z przerostem ambicji i nic więcej. Wildestein zaś milczy. A co ma robić, skoro jest zaangażowany w projekt „Do rzeczy” wydawany przez tę samą spółkę która wydaje „Wprost”? I widzicie do czego naprawdę służą „nasi”. Do pisania alternatywnych zakończeń popularnych filmów i seriali. Wildstein z Sakiewiczem napisali nam końcówkę „Ojca chrzestnego II” w wersji soft, dla młodych panien na wydaniu i przedstawili wydarzenia po tym jak Michael zamiast zlikwidować Tessio umówił się z nim na kawę. Śmiłowicz zaś z kolegą zdradzili nam nieopatrznie kto zabił Laurę Palmer.

Jeśli jeszcze nie domyślacie się kto to zrobił, powiem wam. Otóż za wszystkim stoi Fanucci z filmu „Ojciec chrzestny II”. To jest ten ubrany na biało mafioso dla ubogich, który chodzi zatłoczoną ulicą i macha do przechodniów w charakterystyczny sposób zdradzający wybujałe ego bez pokrycia. Wiem to na pewno, bo Śmiłowicz w swoim tekście, powołując się na anonimowych senatorów i posłów z PiS informuje nas, że konflikt pomiędzy Sakiewiczem a Tadeuszem Rydzykiem dotyczy sprawy arcybiskupa Wielgusa i że to jest właśnie najważniejsze. Pisze nam też Piotr Śmiłowicz coś co dla mnie jest po prostu nie do uwierzenia, oto do Sakiewicza miał dzwonić Lech Kaczyński i prosić go, by zaniechał publikacji na temat arcybiskupa, ale Sakiewicz tego nie zrobił. Kierował się, jak przypuszczam dobrymi intencjami i przemożną chęcią dotarcia do prawdy, która powinna ukazać się naszym oczom w całej swojej potworności. Opisuje także Śmiłowicz wizytę jaką Tadeuszowi Rydzykowi złożyli w roku 1994 Piotr Wierzbicki i Tomasz Sakiewicz. Przyszli oni do radia Maryja z propozycją współpracy. I wtedy ojciec Rydzyk, miał według Śmiłowicza powiedzieć: tylko nie mówcie nic o Żydach. Uczynił to mając w oczach lęk, a głos jego drżał ze zdenerwowania.

Naprawdę warto wydać 5 złotych na ten numer „Wprost”, bo Śmiłowicz się bardzo postarał. Napięci rośnie w miarę jedzenia i jest super.

Jako próbę porozumienia pomiędzy zwaśnionymi prawicowymi mediami opisuje Śmiłowicz zaplanowanie wieczornych wydań wiadomości w TV Republika tak, żeby nie pokrywały się one z wiadomościami w TV „Trwam”. To jest według Śmiłowicza, a pewnie według innych dziennikarzy także gest dobrej woli. Ja na chwilę przerwę te szyderstwa i powiem coś serio. To nie jest żaden gest dobrej woli, ale przyznanie się do winy. I do nędzy jeszcze przy tym. Telewizja, która nie planuje ekspansji, a udziela czasu antenowego Pastusiakowi, żeby zwabić „centrowy elektorat” idzie do Tadeusza Rydzyka z propozycją następującą: nie odbierzemy wam widzów, nawet nie będziemy próbowali, ale musicie powiedzieć publicznie, że pomiędzy nami jest sztama.

To jest mniej więcej tak, jakby Vito Corleone zeskoczył z dachu, po którym szedł, by w klatce schodowej zastrzelić Fanucciego i wyciągnął do tego Fanucciego rękę na zgodę, na środku ulicy w przytomności tych wszystkich włoskich bandytów. Przy całym zachowaniu proporcji oczywiście, bo ja nie uważam, że Tadeusz Rydzyk jest podobny do Fanucciego. Już prędzej Tomasz Sakiewicz, jak chodzi na miesięcznicach w tym swoim kapeluszu i garniaku i jak macha do ludzi.

Na koniec zaś pisze Śmiłowicz, że telewizja Republika to jest taki projekt jak z filmu „Ziemia obiecana”, bo założyli go Sakiewicz, który jest katolikiem, Wildstein przyznający się do żydowskich korzeni i mają ze sobą protestanta Gmyza, który coś tam gotuje w czasie rozmów o polityce. I wyobraźcie sobie, że Śmiłowicz potrafi zadrwić z tej koncepcji i wyśmiać wszystkich trzech. Niesamowite prawda? Przez moment króliki na ścianach stały się jakby bledsze. Sami sprawdźcie.

Dalej jest jeszcze o braciach Karnowskich i Zbigniewie Ziobro, ale nie będę o tym pisał, bo nie chcę mnożyć serialowych wątków. Obraz jaki się wyłania z opisu Śmiłowicza jest nędzny i przerażający jednocześnie. Oto prawicowe media, próbują za wszelką cenę wyrwać TV Trwam dostęp do widzów czyli do oglądalności, czytelnictwa i słuchalności. I nic innego, żaden pomysł na rozwój nie przychodzi im do głowy. Nie potrafią ani odnaleźć innych grup, które mogłyby być zainteresowane ich przekazem, ani zbudować jakiejś długodystansowej strategii. Wszystko musi być teraz, już, za chwilę, bo inwestor się wycofa, bo będą wybory, bo coś tam, bo coś tam. Widzów traktują prawicowi dziennikarze tak jak Fanucci przechodniów na ulicy. Machają i uśmiechają się, ale pod spodem jest to samo: ego bez pokrycia. Nie patrzą na dachy, nie chce im się. Tam jest ciągle pusto, ale nigdy nie wiadomo czy zza komina nie wyłoni się nagle jakaś postać w kaszkiecie i niemodnej jesionce, z dziwnym zawiniątkiem pod pachą.

Ponieważ tak się złożyło, że w najbliższych tygodniach będę miał kilka wieczorów autorskich chciałem niniejszym podać ich plan, gdyby ktoś miał ochotę wziąć udział w takim spotkaniu. Plan ten nie będzie dokładny, bo sam jeszcze nie znam wszystkich szczegółów. Powiem więc to co wiem/

Spotkanie w Łodzi odbędzie się 23 maja, a nie 22 maja jak błędnie podałem rano, ulica Tuwima 28, niedaleko Księgarni Wojskowej, która mieści się przy Tuwima 34

24 maja spotkanie w Hajnówce, w bibliotece miejskiej, prawdopodobnie o 17.00

27 maja spotkanie w Błoniu, o 18, w willi „Poniatówka”

9 czerwca, spotkanie w Warszawie w lokalu „Zachcianek” przy ulicy Miedzianej.

14 czerwca spotkanie w Kielcach, nie wiem niestety gdzie i o której godzinie

21 czerwca spotkanie w Zielonej Górze, także w kawiarni „Pod aniołami” o 18.00

22 czerwca spotkanie we Wschowie, nie znam miejsca i godziny

Gdzieś pomiędzy 7 a 12 lipca będę miał prawdopodobnie spotkanie we Wrocławiu, a 12 lipca w Nysie. I to na razie tyle. Wszystkich zainteresowanych zapraszam także na stronę

www.coryllus.pl

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-05-2013 [10:23] - NASZ_HENRY | Link:

z zawodowcami z góry są skazani na POrażkę, nie tylko w szachmatach ;-)

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [11:28] - goral | Link:

Rozumiem ,ze pracujesz tutaj za Echo dla "dziennikarza" z Grodziska..Ty tez miales propozycje od Pinskiego ?

Obrazek użytkownika Coryllus

22-05-2013 [12:52] - Coryllus | Link:

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale obsadzili cię w roli sraczki. Musisz się bardziej starać, bo za zatwardzenie nie zapłacą.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-05-2013 [12:53] - NASZ_HENRY | Link:

bo zostaniesz Szarikiem ;-)

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [13:08] - goral | Link:

Zawiodles mnie....Przyznam ,ze oczekiwalem jakiejs w miare inteligentnej odpowiedzi.Swietnie rozumiem twoje fascynacje Jankiem Kosem i jego psem..W dzisiejszych czasach takie preferencje u czerwonych to szczyt Europejskosci.Ty juz dawno wyprzedziles swoja epoke..Proroku...

Obrazek użytkownika mostol

22-05-2013 [10:40] - mostol | Link:

myślałem, że z tym sikaniem na nogawki Sakiewicza i pozostałych to choroba - jakaś paranoja, czy może prostata. Niestety jest to raczej zwyczajna w IIIRP, ciężka i brudna harówa na kawałek chleba. Kiedyś przyznałeś się, że docenił cię Piński, czy na tym jego telefonie się skończyło?

Obrazek użytkownika Coryllus

22-05-2013 [11:00] - Coryllus | Link:

Komu obsikałeś nogawkę? Pińskiemu? Musisz uważać. 

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [11:14] - goral | Link:

zadal ci pytanie na ktore nie odpowiedziales..Wiec ja to bylo z telefonem Pinskiego?

Obrazek użytkownika Heretyk

22-05-2013 [10:40] - Heretyk | Link:

co do TV R to sama nazwa jest już wyjątkowo niefortunna i mam spore obawy.

Pan P i inni specjaliści tamtych czasów zrobili karierę bo jako nieliczni znali język, jako jedyni mogli wyjeżdżać, a ich "twórczość" to przepisywanie na potęgę cudzych dzieł.
Jest jeszcze inna grupa, która przepisywała kolorowe czasopisma rozrzucone w poczekalniach dworcowych i u fryzjerów, a dzięki "dojściom" i przydziałom na papier uchodziła u nas za "literatów".

Tylko nie rozumiem czemu w 2013 roku prawicowa płatna tv postanowiła ich lansować ?

Jestem pełen obaw, bo koszty tego przedsięwzięcia są olbrzymie i zastanawiam się czy czasem "ktoś" w pewnym momencie nie zaciśnie pętli na gardle pana Sakiewicza -- wtedy i GP i GPC będą stracone.
A co by nie mówić GPC jest olbrzymim sukcesem (w co przyznaję na początku wątpiłem).

Pan Wildstein był już szefem tv i wielkich sukcesów nie odniósł.
Jego styl bardziej nadaje się do radia niż do tv. Widać w nim starotestamentowe korzenie, które polegają na rozbieraniu na czynniki pierwsze jakichś niezrozumiałych dla innych szczegółów i dopasowywaniu ich do swojej tezy.
Śledzenie tych wywodów jest wyjątkowo cięzkie dla odbiorcy i może się równać tylko z wypowiedziami Adama Michnika. Nie wiem czy akurat takiego programu oczekują odbiorcy prawicowej płatnej tv...

dziękuję moderacji za możliwość niczym nieskrępowanej wypowiedzi.

Obrazek użytkownika Coryllus

22-05-2013 [10:59] - Coryllus | Link:

Naprawdę? A tekst ŚMilowicza był potrzeby? A tekst Sakiewicza? Tobie się bracie media i ich rola mylą z moim blogiem i jego rolą. Odwracasz proporcje.

Obrazek użytkownika Heretyk

22-05-2013 [11:15] - Heretyk | Link:

Z całego mojego ryzykownego wpisu wyłuskał Pan tylko najmniej znaczącą cząstkę.
pzdr

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [11:30] - goral | Link:

on sie wlasnie w tym specjalizuje..Male klamstwa i niuanse...

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [15:40] - goral | Link:

dzisiejszy tekst był niepotrzebny, ostatnie 4-6 były super
Heretyk - 22.05.2013 10:40...Jak to wiedziales?

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [11:03] - goral | Link:

Pan jest chyba uzalezniony od kretactwa..."list, który słusznie został przez większość komentujących odczytany jako obłudny i nieszczery"...Jezeli fundamentem tezy jest klamstwo,to reszta argumentacji jest nic wiecej jak konfabulacja...

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [13:54] - goral | Link:

No i Gabrys sie "dochrapal"...Ale zes sie wylozyl..no jak sie podniesiesz po tej kompromitacji?..Zlewozmywak w Szkocji?

Obrazek użytkownika Coryllus

22-05-2013 [17:03] - Coryllus | Link:

Zlewozmywak w Szkocji? Więc to tam siedzisz i dorabiasz. Gratuluję. Rzucasz się jak wesz na grzebieniu, płacą ci od komentarza czy na godziny?

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [19:20] - goral | Link:

To szczyt twojego "dziennikarstwa" ?

Obrazek użytkownika Coryllus

22-05-2013 [22:50] - Coryllus | Link:

Jeśli chodzi o ciebie, tak.

Obrazek użytkownika rob london

22-05-2013 [11:48] - rob london | Link:

Niestety, ale tak to zasadniczo wyglada i zgadzam sie z Toba.
Sakiewicz i jego ferajna chwycili cos od czerwonych i musieli sie do ich wymagan dostosowac. W ten sposob powstala bardzo niezdrowa sytuacja w relacjach z o. Rydzykiem. A wystarczylo przeciez troche poczekac, wykazac wiecej powsciagliwosci, aby do tego konfliktu nie doszlo. Obecnie wszystkie projekty i ich intencje tj. ludzi skupionych wokol GP staly sie dwuznaczne, a korzystaja na tym tylko i wylacznie czerwoni (PO, SLD, Palikot).
Jest to chyba kwestia perspektywy. O. Rydzyk realizuje projekt rozpisany na 10lecia albo na wieki ... zas pan Sakiewicz miesci sie tylko ze swoim projektem w rzeczywistosci doczesnej, tu i teraz.

pozdr/rob

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [12:21] - goral | Link:

"Sakiewicz i jego ferajna chwycili cos od czerwonych "...Od czerwonych to mozna tylko "chwycic" syfa lub chorobe psychiczna.Jak mi wiadomo Sakiewicz cieszy sie swietnym zdrowiem i kondycja.Uwazaj, choroba pod nazwa "Coryllosa" moze jak w podobnych przypadkach skonczyc sie dla ciebie lobotomia...

Obrazek użytkownika rob london

22-05-2013 [14:03] - rob london | Link:

a te sa jakie sa. Solorz po to dal im kanal aby ich skanalizowac. Na razie udalo mu sie. Pastusiaki, Zakowskie i inne ??? przecieralem ze zdumienia oczy. Jak trzymac sie razem w ramach szeroko rozumianego obozu patriotycznego, to robic to do konca czyli wspolnego zwyciestwa.
Podobnie bylo z okraglym stolem. Garstka karierowiczow poszla na uklad z czerwonymi, a reszta Polakow - frajerow niech sobie radzi. To ten sam mechanizm.
A przeciez ONI juz ledwo dysza i nie chodzi tu o przyszle wybory ale o dokonczenie ,,rewolucji bez rewolucji'' zapoczatkowanej w 1980 roku. No chyba ze jestes zwolennikiem ,,malego okraglego stolika'' z czerwonymi tym razem w sprawie mediow.
A z ta lobotonia to sobie daruj. Ja unikam tego poziomu.
pozdr/rob

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [14:59] - goral | Link:

Wycofuje tego lobotoma i przepraszam.Czy przyszlo panu do glowy ,ze ten zmasowany atak cccyyyngli "dziennikarskich" wiadomo od kogo na Sakiewicza jest wlasnie dowodem na cos odwrotnego? Sprawdzili sie w przeszlosci wiec zasluguja kuzwa na odrobine naszego zaufania,nieprawdaz? Fair play czy Benefit of the doubts,mowi ci to cos?

Obrazek użytkownika rob london

22-05-2013 [15:36] - rob london | Link:

guilty beyond reasonable doubt - means that the prosecution's case must be proven to the extent that there is no "reasonable doubt" in the mind of a reasonable person that the defendant is guilty.

My oczywiscie nie jestesmy w sadzie. Ja mam wiele szacunku dla pana Sakiewicza i wytrwanie GP w sprawie smolenskiej w najtrudniejszym dla niej momencie.
Natomiast powiazania z panem Solorzem czy Wprost dla stworzenia TV Republika w kontekscie zablokowania TV Trwam przez KRRiT, powoduje u mnie spory dyskomfort.
Niestety wyglada to tak: Sakiewicz, uff, no my sobie poradzilismy jakos, no wy tez sobie radzcie; startujemy chlopcy i bierzemy co sie da po prawej stronie poki nie ma konkurencji. Ja nie twierdze, ze tak na pewno jest, ale niestety tak to z boku wyglada.
W UK ma pan ponad 10 kanalow religijnych na zakupionym za jednorazowa oplate transponderze z kilkudziesiecioma kanalami. Ludzie maja prawo wyboru. Jedni chca sie modlic czy wysluchac kaznodziei, inni zas chca poogladac gole dupy i cycki ... trzeci zas jedno i drugie :-)
Jako ze Pan Bog dal nam wolna wole czynimy co chcemy, ale zaden wiesniak z brytyjskiego KRRiT nawet nie pomysli aby ludziom zabronic kanalu/ow religijnych. I to jest wlasnie ,,fair play''.
Ja juz w latach 80tych zaufalem Walesie ... i od tamtej pory staram sie patrzec ludziom publicznym na rece i oceniac ich po czynach a nie deklaracjach ... so in this case I'm not ready to give to Mr Sakiewicz any ,,benefit of doubts ... esp. a reasonable one'' :-)
pozdr/rob

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [15:52] - goral | Link:

Jestem Praktykujacym Katolikiem..Ale to nie ja czy Sakiewicz przyznaje medialne licencje..Zadnych!!!!powtarzam Zadnych!! powiazan Sakiewicza z Solorzem nie ma!!Ktos kto takie insynuacje puszcza w kolo to kanalia i czlowiek zlej woli...
Osobiscie pragne licencji dla TW Trwam...,ale bede ogladal rowniez Republike...Oczywiscie swoj obecny "ksztalt programowy" musza dostosowac do otaczajacej nas rzeczywistosci..Ale "kropla wody drazy kamien"..Uwierzytelnili sie w przeszlosci wiec nie mam powodu im nie ufac..Nie mozna rowniez zapominac o slowach Brata i Nauczyciela..."co Boskie Bogu,co Cesarskie Cesarzowi"..czyli nastawiajac sie jedynie na przekaz TW Twam mozna latwo wpasc w pulapke wlasnej indotrynizacji...Zaufaj sobie i swojej wierze w Prawde...Wtedy nawet Solorz i konsorcjum nie beda w stanie posiasc twojego Ducha i Rozumu...

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

22-05-2013 [22:31] - Teresa Bochwic | Link:

A pan naprawdę sądzi, że to Sakiewicz rozdziela częstotliwości na multipleksie?

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [16:16] - goral | Link:

".."Pastusiaki, Zakowskie i inne ??? przecieralem ze zdumienia oczy" Tak to widze..Jak SP.dziadek uczyl mnie jak rozbrajac granat,to na moja nieopatrzna uwage,ze najlepiej rzucic w niego innym z dystansu,to dostalem takiego facka pod oko,ze chodzilem ze sliwa 5 dni.Kazal wziasc granat w rece i ostroznie pokazal jak wyciagnac zaplon..Przypomnial rowniez ze jak bym nie trafil granatem w granat to mialbym problem juz z 2-ma granatami...Wiesz kim sa te kanalie ,ktorych nazwiska wspomniales..Sa jak te jadrowo-wodorowe granaty..nie mozna nie udawac ze ich nie ma..wiec trzeba nauczyc sie je rozbroic...I to chlopcy z TW Republika robia..Jszcze ze smiechu jak widze napuszonego Zakowskiego jak go oswajaja a on nawet tego nie widzi...Uwierz mi..za pol roku Zakowski po tych wizytach w TW Republika bedzie im jadl z reki..Przeciez te wizyty tam nobilituja go i "uwierzytelniaja"...tak sobie mysli...My myslimy swoje...I jak juz Zakowski bedzie jadl z reki to go wtedy dopadniemy i "wylonacymy"...Taka to goralska taktyka ...

Obrazek użytkownika dogard

22-05-2013 [15:06] - dogard | Link:

ferajny Sakiewicza nalezymy czesto od 20 lat--nigdy nam sie nie sprzeniewiarzyl.Bywaly roznice zdan czy akcentow,ale to norma dyskursu,a nie bron smiercionosna.Twoja wredna gadka o wszystkich projektach i ich intencjach ,ze sa dwuznaczne swiadcza o jednym--jestes zwyklym parchem rozrabiackim, wiec gon sie do swoich mocodawcow.Mozesz rowniez ,to nal\jlepsze, wyskoczyc z burte, w otchlan wlasnych manipulacji,wylazlz ciebie cienki bolek i tyle.

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [11:53] - goral | Link:

Upppsss.Chyba komus dzisiaj popsulem humor...

Obrazek użytkownika Coryllus

22-05-2013 [16:59] - Coryllus | Link:

Tak popsułeś humor Sakiewiczowi

Obrazek użytkownika nikt_inny

22-05-2013 [12:48] - nikt_inny | Link:

Sakiewicz sam jest sobie winien!
Nie zaproponował Maciejewskiemu etatu, stałego felietonu w GP, o okienku w TV Republika nie wspomnę - więc ma na co sobie zasłużył.
Sakiewicz chyba nawet nie zdaje sobie sprawy kogo tak naprawdę ignoruje.

Panie Sakiewicz!
G. Maciejewski to najlepszy analityk polskiej sceny politycznej, to wizjoner, demiurg, człowiek z yuyu, to człek pobożny i wielki patriota.
Zlituj się pan i zaproś Gabrysia do stołu - a on panu obieca, że nie będzie wiecej obsikiwać nogawek tego pańskiego "garniaka".

Ech...
Kiedyś nasz Gabryś, w przypływie szczerości napisał, że jemu marzy się zaproszenie od o. Rydzyka, bo wtedy sprzedaż by mu wzrosła :)))
Szczery facet... i za to go wszyscy kochamy :)

ps
Z tym "okienkiem" w TV Republika to żartowałem.
Nawet nie chodzi o to, że twarz taka jakaś hmmm...niemedialna, niepodobna do niczego.
Rozbiegany wzrok - nasz galaktyczny pisarz nie patrzy ludziom w oczy.

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [13:20] - goral | Link:

....Postepowy Europejczyk!! Gwiazda Betlej...tfuuu..pomylilem sie.. dziennikarska!!...Z ..Grodziska!!!!alfa i omega (wybacz Panie Boze!!) ale jak Demiurg to Demiurg!! Prowadzi Blog!!! na Niezalezne!!!..(hej cenzorskie Cerbery od Darskiego!!! Kuzwa spicie w pracy czy co????) no i taki fajny jest i wogole!!!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-05-2013 [13:24] - NASZ_HENRY | Link:

Tydzień Sakiewicza
Wydarzenie minionego tygodnia komentują publicyści Piotr Śmiłowicz - Wprost i Cezary Gmyz - Do Rzeczy
http://www.youtube.com/watch?v...
Podsumowanie tygodnia w opiniach publicystów, Piotra Śmiłowicza z Wprost i Tomasza Terlikowskiego z Fronda.pl. Program prowadzi Joanna Lichocka
http://www.youtube.com/watch?v...
Tydzień Sakiewicza Gmyz, Śmiłowicz
http://www.youtube.com/watch?v...
Taki był tydzień
Joanna Lichocka - GPC, Piotr Śmiłowicz - Wprost, Tomasz Terlikowski - Fronda.pl komentują wydarzenia tygodnia.
http://www.youtube.com/watch?v...
Tydzień Sakiewicza - Warzecha, Śmiłowicz
http://www.youtube.com/watch?v...

Dobrze wiedzieć co się w TV Republika dzieje, kto występuje i co propaguje ;-)

Obrazek użytkownika dogard

22-05-2013 [14:53] - dogard | Link:

trzeba samemu ogladac te telewizje, wtedy wiadomo kto, co i kogo reprezentuje .

Obrazek użytkownika dogard

22-05-2013 [13:29] - dogard | Link:

na prawicy to SWIETNIE---obie strony musza mic baczenie na wlasne slowa i poczynania---prawicowiec jest bystry i natychmiast odrzuci POdrobke .Rydzyk i Wildstein miejcie sie na bacznosci,mamy was na oku.

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [14:40] - goral | Link:

nie ma to jak zdrowa konkurencja.Podnosi jakosc.Ja w tym przypadku mowil o "uzupelnieniu oferty i brakow w rynku potrzeb"..Nie wszyscy sa katolikami..

Obrazek użytkownika Heretyk

22-05-2013 [14:45] - Heretyk | Link:

jesteśmy okopani na jakichś nikomu nie potrzebnych pozycjach ?

Tu nikt się nigdy nie zająknął o FED, chemtrails, obozach FEMA , czy kreowaniu pieniądza z powietrza.
Nikt na poważnie nie bierze Nigela Farage, jedynie Orban może liczyć na kilka ciepłych słów, ale nigdy nie było rzeczowej analizy tego co się na Węgrzech dzieje.
pzdr

Obrazek użytkownika dogard

22-05-2013 [14:57] - dogard | Link:

odkopiesz sie z tych nikomu niepotrzebnych pozycji...Masz cos ciekawego na temat wymieniony wal smialo, byle sensownie, bez diabolicznych wizji.

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [14:52] - goral | Link:

Bez przesady z ta dzisiejsza "ochrona medialna " tzw.Colliriusa czy jak mu tam..,Porownal mnie do g...a a wy nawet nie dajecie mozliwosci sie obronic...kuzwa,czy nie przesadzacie z tym milosierdziem?

[...]
*Pazur]

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [15:01] - goral | Link:

Czy to znaczy ,ze moge medialnie "skoczyc mu dzisiaj do gardla" ???Nie chce przegrzewac swoich zwojow na darmo...

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [15:28] - goral | Link:

..."Wschodzacej Gwiazdy Dziennikarskiej (ta Betlejemska zbladnie) z Grodziska...
Zdjeta wlasnie na chwile ochronny parasol Milosierdzia i Ochrony Medialnej nad nim..(niech ich Laska Boska wynagrodzi!)
Zacny Europejczyku,wizjonerze, demiurgu, człowieku z yuyu,(i tutaj reszta wszystkich tych pieknych i zasluzonych tytulow)..Zaszyles sie w mysiej dziurze po tej kosmicznej wpadce i z przerazeniem obserwujesz co sie stalo..A stalo sie..Po wielu latach i "krwawej walce" (nie liczac kosztow,poswiecenia etc)wystartowala TW.Republika..Ty sie nie zalapales..(chyba ze wzgledu na to "okienko" i wizerunek medialny)
Zamiast sie cieszyc,ze mamy w koncu w miare obiektywny i niezalezny "przekazior"..jestes pierwszym ktory "wiesza na nim psy" "obszczywa" i obklamuje!!!W peknych powiewnych,ognisto-kolorowych slowach,ktorych by sie nie powstydzil Mistrz twoj i guru (niech mu ziemia lekka bedzie) Jerzy Kosinski..Moge ci darowac te fekalia i odchody ,ktorymi mnie poczestowales..znam twoje "dziennikarstwo" i niczego wiecej sie nie spodziewalem..Ale jestem autentycznym Goralem...od 7 pokolen..Dlatego okaza ci moja Goralska wdziecznosc i zafunduje bilet samolotowy do Szkocji na te czekajace przed toba zlewozmywaki...A zeby ci sie czas na tych zlewozmywakach nie dluzyl za darmo dorzucam do kontemplacji madrosc starozytna: "Odi profanum vulgus, et arceo"....

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [18:39] - goral | Link:

Cieniutko piszczysz myszko..Nawet znam powody..Strach...Strach ,ze mozesz rozjuszyc lwa a wtedy nawet Milosierdzie i litosc Sak...w ustanowieniu "medialna ochrona nad toba " (panowie strazni...) nie ochronia cie..Ogryzasz sie tak pro-forma ...inaczej nie potrafisz bowiem jestes bezsilny...Sam sie podlozyles...

Obrazek użytkownika kasia

22-05-2013 [19:32] - kasia | Link:

lepiej ze TVR powstala niz gdyby jej nie bylo....
Pozyjemy zobaczymy i to my bedziemy ja oceniac.
Teraz to powinnismy ja wspierac i nie szukac dziury
w calym...tym bardziej ze pracuja tam dziennikarze ktorzy
udowodnili ze nie pozwola sobie w kasze dmuchac...
O co chodzi w tym sporze O. Rydzyka z Sakiewiczem (?)...nie wiem
ale wiem ze sa " dwie strony medalu"...

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

22-05-2013 [22:22] - Teresa Bochwic | Link:

TV Republika nie może nic wyrwać TV Trwam, ponieważ ta druga nie potrzebuje reklam.
A pan niech sie rozejrzy, na jakim piętrze pan siedzi i zachwyca się tymi facetami z widłami, co dają panu sławę.

Obrazek użytkownika nikt_inny

22-05-2013 [22:39] - nikt_inny | Link:

Proszę Pani. Coryllus musi, inaczej sie udusi. On tak naprawdę nic nie wie, więc wypisuje to co mu sie z rana w tej chorej głowie wykluło - grafomani tak już mają.
To tak jakby napisał, że o. Rydzyk powinien zamknąć TV Trwam, ponieważ ta telewizja podbiera słuchaczy Radia Maryja.
Paranoja.

Obrazek użytkownika Coryllus

22-05-2013 [22:49] - Coryllus | Link:

Jeszcze raz: Idź z tym do ŚMiłowicza, to jest kolega Sakiewicza i on z pewnością wysłucha uważnie twoich uwag.

Obrazek użytkownika nikt_inny

22-05-2013 [23:08] - nikt_inny | Link:

A daj spokój. Napisaleś tę notkę w wiadomym celu - chciałes po prostu przypieprzyć Sakiewiczowi.
Dlaczego? Napisałem o tym rano.
Myśłaby kto, że z troska pochylasz się nad losem toruńskich mediów - ty bezbożnik z dwójka nieochrzczonych dzieci? Dobre sobie.
Kto cie nie zna, ten cię kupi.

dobranoc

Obrazek użytkownika Jacek Jarecki

22-05-2013 [23:28] - Jacek Jarecki | Link:

Uff, wreszcie znalazłem miejsce, gdzie mogę mniej czy bardziej sensownie zagadać.

Obrazek użytkownika goral

23-05-2013 [00:03] - goral | Link:

To zaczynaj...

Obrazek użytkownika Jacek Jarecki

23-05-2013 [00:28] - Jacek Jarecki | Link:

... czy mogę założyć tu bloga. Się doczekałem na starość, o cholera!

Obrazek użytkownika kociol

23-05-2013 [05:26] - kociol | Link:

Ostrzegam, tutejsza "inteligencja" tnie niemiłosiernie, szczególnie w okolicy Bochwic.

Obrazek użytkownika Jacek Jarecki

22-05-2013 [23:40] - Jacek Jarecki | Link:

Sprawdzam, czy się moje komentarze tutaj ukazują. Ględził będę od jutra

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

23-05-2013 [09:11] - Teresa Bochwic | Link:

Trafna uwaga, ręce opadają. Dlaczego Coryllus nie zrobił lepszej i bardziej naszej bez cudzysłowu telewizji?

Obrazek użytkownika Coryllus

22-05-2013 [22:46] - Coryllus | Link:

Czy może się pani zwrócić ze swoimi wątami pod właściwy adres czyli do Śmiłowicza? Będę wdzięczny. O ile się go pani oczywiście nie boi. 

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

23-05-2013 [09:14] - Teresa Bochwic | Link:

Nie znam Śmiłowicza i nie mam do niego żadnych interesów. Pana czytuję, bo jest pan na naszychblogach. Czasem napisze pan świetnie, oby pan pisał nie częściej niż dwa razy w miesiącu, naprawdę mogłby pan dostać nagrodę roku (moją). Niestety, pisuje pan codziennie. To naprawde problem wyłowić te pana dobre kawałki.

Obrazek użytkownika Jacek Jarecki

22-05-2013 [23:50] - Jacek Jarecki | Link:

Niech się Pani rozejrzy dokoła. Corylluszczak ma całkiem niezłą ofertę dla chętnych czytelników. Przywołani przez Panią "Faceci z widłami" mają zajęcie, zupełnie gdzie indziej. Rzecz w tym, że każda telewizja jest głupawa. No, inaczej, mądra jak jej redaktorzy ... a tu szału nie ma!

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

23-05-2013 [09:16] - Teresa Bochwic | Link:

Telewizja tak czy inna, niech Coryllus zrobi dobrą (nie lepszą, tylko dobrą). Ma tyle energii.

Obrazek użytkownika goral

22-05-2013 [23:27] - goral | Link:

Ale cie dzisiaj "przewalcowano"...Przestan klamac i konfabulowac..to nieetyczne..

Obrazek użytkownika Coryllus

23-05-2013 [06:45] - Coryllus | Link:

Nie możesz zwracać się do pani Teresy Bochwic per myszko ty chamie.

Obrazek użytkownika goral

23-05-2013 [13:09] - goral | Link:

Nie moge ,bowiem mimo zasadniczych roznic mam dla niej autentyczny szacunek,Myszko..

Obrazek użytkownika emilian58

22-05-2013 [23:42] - emilian58 | Link:

To ta telewizja jeszcze sie dobrze nie narodzila wiec moze za wczesnie na "podchody" i "prawdy jedyne".Malkontenci dajcie CZAS!A Szarika to prosze sie nie czepiac bo ten pies wojne wygral!A nawet ma prawo na medal od najpirszego z pirszych.