Kto mógłby być sprawcą ewentualnego zamachu smoleńskiego?

Od 37 miesięcy żądamy prawdy i wciąż pozostają te same pytania bez odpowiedzi...

Każdy historyk analizując zagadkowe wydarzenia zawsze wpierw zadaje sobie pytanie: Kto skorzystał na czymś, co się zaskakującego stało w danym momencie? Jest to naturalne poszukiwanie przyczyn jakiegoś wydarzenia, bowiem ten prowokuje i dokonuje zwrotu biegu historii, kto na tym chce skorzystać.

Kto mógłby ewentualnie skorzystać na zamachu smoleńskim? Takie pytanie w swoich postach stawiałem wielokrotnie. I wielokrotnie próbowałem na nie hipotetycznie odpowiedzieć. Jest to bowiem fundamentalne pytanie, na które odpowiedź może wskazać sprawców zamachu. I należy je stawiać  cały czas i powtarzać do znudzenia prawdopodobne odpowidzi na nie...

Więc powtarzam je ponownie i ponownie próbuję na nie odpowiedzieć. Wiem, że pisałem o tym wielokrotnie, ale dopóki nie poznamy prawdy o zamachu smoleńskim, dopóty trzeba cały czas drążyć temat jego przyczyn...
Wewnętrznie na pewno na ewentualnym zamachu skorzystało środowisko związane blisko z B. Komorowskim i on sam. A decydującymi przyczynami jego ewentualnego dokonania były: chęć zapobieżenia przeprowadzeniu kamapnii wyborczej przez ś.p. L. Kaczyńskiego i uniemożliwienie nawet częściowego ujawnienia aneksu do raportu z likwidacji WSI. Tragicznie zmarły w Smoleńsku prezydent miał bowiem nieporównywalnie większe szanse na wygraną w wyborach prezydenckich z B. Komorowskim niż Jarosław, przy czym trzeba pamięać, że Jarosław też miał lecieć, ale zrezygnował w ostatniej chwili (choroba matki). Poza tym w kampanii wyborczej mogło dojść "do przecieków" z aneksu do raportu z likwidacji WSI a to mogłoby zatrząsnąć polską sceną polityczną.

Reasumując... Jeżeliby bracia Kaczyńscy mieli zginąć razem, to B. Komorowski miałby "czyste przedpole" w wyborach prezydenckich. I tak na tym ewentuyalnym zamachu skorzystał, bo negatywny elektorat Jarosława był zawsze dużo większy niż Lecha. Poza tym sądzę, że w bezpośredniej walce z Lechem B. Komorowski nie miałby szans. Fundamentalne jest w tym przypadku wskazanie tych, co zmusili D. Tuska do rezygnacji z wyborów prezydenckich na rzecz B. Komorowskiego. A przypominam, że B. Komorowski był jedynym posłem PO, który głosował przeciw rozwiązaniu WSI i jest do dzisiaj z tym środowiskiem mocno związany. Ponadto jednym z pierwszych posunięć B. Komorowskiego po śmierci L. Kaczyńskiego (nawet nie potwierdzonej) było przejęcie BBN-u, czyli anekstu do raportu z likwidacji WSI... symptomatyczne...

Hipotetyczną przyczyną zewnętrzną ewentualnego zamachu mogła być zemsta Rosji za Gruzję i uratowanie jej niepodległości przez ś.p. Lecha Kaczńskiego. Choć bardziej wydaje mi się, iż ewentualnie była to  przyczyna związana z utrzymaniem hegemonii Rosji w eksporcie do Europy surowców energetycznych (gaz i ropa) oraz powstrzymanie lub przejęcie polskich złóż gazu i ropy łupkowej. Dodatkowo jeszcze ciążył Rosji negatywny stosunek ś.p. Lecha Kaczyńskiego do budowy rurociągu na dnie Bałtyku.

W kontekście ewentualnej zbrodni smoleńskiej ważnym było też spotkanie 7 kwietnia w Pradze Miedwiediewa i Obamy. Tam być może doszło do międzynarodowego podziału energetycznego świata. Ponadto 9 kwietnia 2010 roku otwarto rurociąg północny. 10 kwietnia zginął śp. prezydent L. Kaczyński. Może wynikiem wyżej wspomnianego spotkania (7 kwietnia) było milczenie NATO w sprawie tragedii smoleńskiej i ostracyzm przywódców dawnej, starej UE? Może zewnętrznych przyczyn ewentualnego zamachu w Smoleńsku nie należy tylko doszukiwać się po stronie Rosji ale też po stronie USA, Niemiec czy Izraela... czyli państw, którym mniej lub bardziej zależy na strategicznym, geopolitycznym osłabieniu Polski?

Oczywiście nie tylko ś.p. Lech Kaczyński był prawdopodobnym celem zamachu. Byli nim też inni przedstawiciele polskiej elity, na co wskazaywałem wielokrotnie publikując poniższy schemat...

Kto był ewentualnym pomysłodawcą i realizotorem zamachu, tego nie wiem, ale trzeba być może szukać zarówno ewentualnych sprawców wewnątrz jak i na zewnątrz Polski. A może połączono siły?

Pozdrawiam

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

10-05-2013 [22:10] - fritz | Link:

Przeprowadzenie zamachu mialo dwie fazy:
1. Przygotowanie, a wiec rozdzielenie wizyt i zebranie ofiar w Tu-144
2. Sam zamach skladajacy sie z 2 etapow
a) proba doprowadzenia do rozbicia samolotu
b) w momencie, w ktorym stalo sie jasne, ze piloci nie dali sie wciagnac w pulapke, eksplodowanie ladunkow.

Ad 1) Zostala pieczolowicie przeprowadzone przez herr Tuska i jego administracje.
herr Tusk reprezentuje interesy Niemiec na Polske. Wszystko co herr zrobil, musial zrobi za zgoda i aprobata Niemiec. Czegos takiego, jak smodzielny herr Tusk, nie ma, nie istnieje. A Niemcy mogly byc dogadane z Rosja.

Ad 2 a) Dogadanie z Rosja szlo duzo dalej. To przeciez Rosjanie sprowadzali samolot na kursie i sciezce do katastrofy.

Ad 2 b) Nie wiemy, kto dal rozkaz, a wiec kazal eksplodowac ladunki.

Kto zyskiwal najwiecej na smierci Prezydenta?

Przypuszczenie, ze Rosja z powodu zemsty za Gruzje przeprowadzila zamach jest niedopuszczalnie niepowazne. Macierewicz zreszta tez to wykluczyl, stwierdzajac, ze zamachy przeprowadza sie z powodu interesow ale nie emocji.

Polityka LK na wschodzie byla skierowana przeciwko Rosji, jej celem bylo wygranie Ukrainy i Gruzji. Jak malo znaczyly wysilki LK w porownaniu z wplywami Rosji z wyjatkiem interwencji Gruzji, widzimy wszyscy teraz. Rosjanie zawsze to wiedzieli.

Lech Kaczynski posiadal talent polityczny meza stanu, wzbudzania zaufanie i zjednywania sobie politykow.

Celem politycznym LK w Uni bylo stworzenie platformy nowych krajow, od Baltyku do morza Czarnego, opierajacej sie na wspolnych interesach gospodarczych i politycznych. Taka wspolnota bylaby w stanie zneutralizowac
polityczne, militarne i gospodarcze mocarstwowe plany Niemiec.

Gdyby raz powstala, stalaby sie samoistnym bytem politycznym, stalym sojuszem nowych krajow niezaleznie od rzadow, poniewaz skutecznie reprezentowalaby interesy calego regiony wobec Niemiec.

Dla Niemiec prawdziwy horror scenariusz, a Lech Kaczynski byl kluczowa figura.

Taka platforma zaczela istniec, blyskawiczna decyzja prezydentow poparcie LK w Gruzji jest przykladem.

Dlatego smierc Lecha Kaczynskiego oznaczala dla Niemiec likwiadacje tego niebezpieczesntwa, otwarcie drogi do wprowadzenie euro i tym samym likwidacji Polski, niedopuszczenie do powstania w Uni grupy pro unijnych krajow skutecznie blokujacych antyunijna, mocarstwowa polityke Niemiec.

Najwiecej skorzystaly Niemcy.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

10-05-2013 [23:00] - krzysztofjaw | Link:

Masz dużo racji. Właśnie przygotowuję post, który zatytuuję: "Pakt Ribbentrop-Mołotow nadal trwa?". Oto początkowe jego akapity:

"Wiele wskazuje na to, że mamy obecnie do czynienia z kontynuacją paktu Ribbentrop-Mołotow, który nigdy nie został anulowany. Przyczynili się do tego na początku tzw. III RP m.in. Mazowiecki, Michnik, Kuroń, Geremek i inni zasymilowani a'la Polacy. Jego efektem może być też ewentualny zamach w Smoleńsku, na którym w równym stopniu sumarycznie skorzystały Niemcy jak i Rosja, przy czym z geopolitycznego punktu widzenia więcej korzyści odnieśli chyba Niemcy i ich UE.

Kondominium rosyjsko-niemieckie wyraża się przede wszystkim we wspólnych interesach ekonomicznych, takich jak bałtycki gaz czy też kontrowersyjna polsko-unijno-rosyjska umowa o małym ruchu garnicznym z obwodem kaliningradzkim o którą w równym stopniu zabiegali Rosjanie i Niemcy. Niepokojące z polskiego punktu widzenia jest też rozmieszczenie w tym obwodzie rosyjskich rakiet średniego zasięgu oraz planowana budowa elektrowni atomowej. Innym przejawem dążenia do degradacji Polski jest jej regionalizacja jako element jej wewnętrznego rozbicia oraz kreowanie i wspomaganie przez Niemcy antypolskich ruchów odśrodkowych takich jak RAŚ czy też Związek Mazurów. Podobnie niepokojąca jest też dominacja Niemiec w Unii Europejskiej a - dzięki śmierci L. Kaczyńskiego a tym samym "śmierci" jego projektu stworzenia z nowych unijnych państw silnego "stowarzyszenia w UE" - geopolitycznie ta dominacja prowadzi wprost do eliminacji Polski jako liczącego się państwa w UE".

Niemniej cały czas myslę też o Rosji, USA a nawet Izraelu... Ale to tylko hipotetycznie... jak na razie...

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika gość z drogi

11-05-2013 [20:36] - gość z drogi | Link:

ci, co wygrali wybory i nie szkodzi,że pomogły im ruskie serwery...po prostu zabrakło TYCH 96...
Czy to był ZAMACH ,ja tego tez nie wiem,ale kłamstwa wokół tej Tragedii,wskazują, na to,że ktoś ma bardzo brudne ręce i TU i TAM...
wykonał Pan kawał świetnej pracy,gratulacje :) i pozdrowienia z drogi ...do Prawdy

Obrazek użytkownika Pokrzywa

10-05-2013 [23:18] - Pokrzywa | Link:

Każdy patologiczny osobnik z powodu:
- urażonej dumy,
- potrzeby zemsty,
- zagrożenia zdemaskowaniem,
- silnej potrzeby dominacji,
- utraty łatwego zarobku,
- kompleksów i wrogości wobec lepszych od siebie,
- wrodzonych genów okrucieństwa,
-

(i zebrał się tłum)

Obrazek użytkownika MPJ 78

11-05-2013 [09:57] - MPJ 78 | Link:

Kto mógłby skorzystać na zamachu?
1) Komorowski - tu się zgadzam wyczyszczone przedpole w wyborach
2) Platforma - w zamachu zginął prezes NBP co pozwoliło wyciągnąć z NBP do budżetu 8 mld zł zysku z rezerwy dewizowej a więc platforma miała za co "kupić" wyborców. Nota bene minister finansów od razu po zamachu pojawił się w NBP proponując "pomoc personalną" (wylanie nieposłusznych) w przypadku jakichkolwiek problemów z daniem mu tej kasy. Nowy prezes NBP jest człowiekiem mocno współpracującym z PO co ułatwia jej trwanie.
3) Platforma związana z Komorowskim - nowi dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych i awanse generalskie kupujące ludzi dla prezydenta Bronka
4) Radek Sikorski - nikt nie zmusza go do dbania o polski interes narodowy, a co za tym idzie Radzio może skupić się na wydeptywaniu sobie drogi do jakiejś ciepłej unijnej posadki kosztem naszego państwa.
5) Platforma - jej działacze powiązani ze starym układem z uwagi na praktyczny paraliż IPN
6) Platforma - ludzie od tworzenia PR, po katastrofie w 100% przejęli TVP

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-05-2013 [11:51] - NASZ_HENRY | Link:

żadne może ;-)

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

11-05-2013 [13:09] - krzysztofjaw | Link:

Być może jestem zbyt ostrożny, ale to ze względów procesowych :)

Osobiście uważam, że zamach to wersja najbardziej prawdopodobna i przychylam sie do niej. Zresztą intuicyjnie wiedziałem to na 99% już w dniu tragedii a to, co działo się później (oddanie śledztwa Rosji, mataczenie prokuratur, zalakowane trumny, brak polskich ekshumacji, etc.) tylko mnie w tym utwierdziło. Dziś - po efektach pracy Komisji Macierewicza i jej doradców naukowych - jestem pewny zamachu w 99,99%. Te 0.01% to taka moja procesowa ostrożność.

Pozdrawiam serdecznie

P.S.
Jesteśmy coraz bliżej prawdy. Najważniejsze jest teraz poznać ewentualnych sprawców i sprawiedliwie ich osądzić za zdradę stanu.

Obrazek użytkownika KOCHAM POLSKE

11-05-2013 [13:45] - KOCHAM POLSKE | Link:

Polecam wszystkim filmy i wypowiedzi pana Grzegorza Brauna na YOU TUBE. Erudycja, piękna polszczyzna,patriotyzm i szokujące fakty o rzeczywistości. Można słuchać pana Brauna godzinam.

http://grzegorzbraun.pl/
http://www.youtube.com/watch?f...
http://www.youtube.com/watch?v...
http://www.youtube.com/watch?v...
http://www.youtube.com/watch?v...