Czołowy anty-lustrator UJ pozywa prawicowego blogera

Dzisiaj listonosz przyniósł mi pozew Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Krakowie o następującej treści, cytuję dosłownie:
 
Powód :    Jan Hertrich-Woleński
Pozwany: Krzysztof Pasierbiewicz
 
 
Pozew o ochronę dóbr osobistych
 
 
W imieniu własnym wnoszę o:
 
1)      stwierdzenie w drodze wyroku faktu naruszenia moich dóbr osobistych przez pozwanego, w szczególności, naruszenie czci w sensie art. 23 kodeksu cywilnego obejmującej także godność osobistą jako naukowca i nauczyciela akademickiego, poprzez wypowiedzi publikowane na blogach prowadzonych przez pozwanego i w trakcie publicznej dyskusji;
2)      złożenie przez pozwanego – powodowi oficjalnych przeprosin w formie ustnej przed sądem oraz o zaprotokołowanie tych przeprosin do protokołu rozprawy. Powód domaga się przeprosin o następującej treści:
„Niniejszym przepraszam profesora Jana Woleńskiego za sformułowania, opublikowane na blogach prowadzonych przeze mnie oraz użyte w mojej wypowiedzi w trakcie spotkania w Klubie Gazety Polskiej w Krakowie w dniu 28 lutego 2013r., naruszające jego dobra osobiste, w szczególności podważające moralne kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego. Dr Krzysztof Pasierbiewicz”;
3)      zamieszczenie tekstu przeprosin, o których mowa w punkcie 2) w postaci wyodrębnionych wpisów nie wchodzących w skład felietonów pozwanego lub komentarzy do nich na blogach prowadzonych przez pozwanego na Platformie Hostingowej Salon24.pl i na Platformie Nasze Blogi.PL oraz w Gazecie Wyborczej Kraków;
4)      zasądzenie od pozwanego kwoty w wysokości 2000 zł na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”…;
5)      wydanie wyroku zaocznego w przypadkach przewidzianych przez przepisy prawa;
6)      zasądzenie od pozwanego na rzecz powoda kosztów sądowych wedle norm prawem przepisanych.
 
Tyle odnośnie pozwu sądowego.
 
Uzasadnienia pozwu nie cytuję w całości bo zawiera wiele stron maszynopisu. Powiem tylko że to uzasadnienie zaczyna się od słów, cytuję: Pozwany prowadzi blogi, w których zamieszcza komentarze na tematy polityczne…, koniec cytatu.
 
Wyczuwając w tym zdaniu nutkę zagniewania pana profesora bardzo jestem ciekaw, gdzie według pana profesora obywatelowi wolnej Polski wolno, i czy w ogóle mu wolno, zamieszczać komentarze na tematy polityczne.
 
Natomiast, niewtajemniczonym internautom rzadziej goszczącym na moich blogach pragnę wyjaśnić, że osobą wnoszącą przeciwko mnie pozew jest profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, który na Salonie24 ukrywając się za wielokrotnie zmienianymi nickami (Polonista, Agryppa, Agryppa1, Janhert…) przez kilka miesięcy trollował na moim blogu, do momentu kiedy go pewien internauta zdemaskował i oskarżył o stalking.
 
Zanosi się na gorące lato.
 
Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)
 
Post Scriptum
 
Drodzy Internauci, Szanowni Goście mojego blogu,
 
Z uzasadnienia pozwu dowiedziałem się, że przed sądem będę odpowiadał nie tylko za siebie, ale także za Was, cytuję za panem profesorem:
 
„na mocy art. 12 prawa prasowego na pozwanym jako dziennikarzu spoczywa obowiązek szczególnej staranności i rzetelności w wykorzystywaniu otrzymanych (zebranych) materiałów. Z kolei art. 25.4 prawa prasowego stanowi, że redaktor naczelny odpowiada za treść publikowanych materiałów, art. 38 prawa prasowego uznaje, że odpowiedzialność cywilną za naruszenie prawa spowodowane opublikowaniem materiału prasowego ponoszą autor, redaktor bądź inna osoba, którzy spowodowali opublikowanie tego materiału. Ponieważ przytoczone dalej głosy dyskutantów umieszczone w poszczególnych tekstach… są anonimowe (z wyjątkiem podpisanych przez pozwanego), powód nie ma możliwości identyfikacji ich autorów. Nie wchodzą w grę osoby trzecie w rozumieniu art. 38 prawa prasowego. W tej sytuacji odpowiedzialność cywilna za treści obecne na blogu prowadzonym przez pozwanego spoczywa na nim…, koniec cytatu.
 
Przyznacie Państwo, że interpretacja mrożąca krew w żyłach. A więc zanosi się na koniec z nadwiślańską blogosferą. Zwijajcie Państwo swoje blogi bo możecie zostać pozwani przez pana profesora.
 
Post Post Scriptum:
Uprzejmie proszę internautów, którzy dodali na moich blogach komentarze pod adresem trollującego pana profesora o przysłanie mi linków do tych komentarzy, co mi bardzo ułatwi obronę przed sądem. Mile widziane też będą komentarze internautów na temat trollującego zapalczywie na moim blogu rzeczonego pana profesora.
 
Patrz również:
http://syzyfoptymista.salon24.pl/490308,troll-zdemaskowany
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-04-2013 [17:32] - NASZ_HENRY | Link:

Za wiki:

"Od 2007 jest wiceprezydentem loży B'nai B'rith Polin
Od 2007 roku członek Komitetu Honorowego Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów.
Teoretyk prawdy" ;-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-04-2013 [23:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

Chętnie bym skomentował, ale jako pozwany muszę baczyć na każde słowo, które może być odwrócone przeciwko mnie.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Pitek Antropus

27-04-2013 [00:08] - Pitek Antropus | Link:

... to umiejętność dostrzegania podobieństw między zdarzeniami.
Wiele z tych zdarzeń wskazuje na to, że Żydzi zamieszkujący Polskę
są V kolumną działającą na szkodę naszego państwa.
Czy wszyscy ludzie nauki są już spreparowani wg. recepty pani Julii Brystiger?
"W istocie cała polska inteligencja jest przeciwna systemowi komunistycznemu
i właściwie nie ma szans na jej reedukację.
Pozostaje więc jej zlikwidowanie.
Ponieważ jednak nie można zrobić błędu, jaki uczyniono w Rosji po rewolucji w 1917,
eksterminując inteligencję i w ten sposób opóźniając rozwój gospodarczy kraju,
należy wytworzyć taki system nacisków i terroru,
aby przedstawiciele inteligencji nie ważyli się być czynni politycznie."
http://pl.wikipedia.org/wiki/J...
Boicie się?
Jeżeli tak - to jesteście nieprzydatni.
I buziaczek naszego Misia:
http://www.adamwalanus.pl/wole...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-04-2013 [07:44] - NASZ_HENRY | Link:

To Polacy chodzą nadzy ;-)

Obrazek użytkownika licho

26-04-2013 [19:49] - licho | Link:

Ciekawe czy Pani Anna Dymna zadowolona jest z poparcia takiego czlowieka?
Takie pozwy i dzisiejszy wyrok uniewinniajacy Sawicka swiadcza o tym, ze nasze panstwo jest zgnite od samej gory do samego dolu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-04-2013 [23:36] - Krzysztof Pasie... | Link:

No właśnie. Ciakaw jestem jak zareaguje Pani Anna Dymna.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

26-04-2013 [20:29] - Andrzej-emeryt | Link:

profesora UJ. Ci z UJ zostali już dwa razy zdyscyplinowani. Raz przez Franka (CI zachowali się GODNIE), drugi raz przez Donka ( cała Polska widziała że: zachowali się jak zachowali). W sadzie przegrasz jak CBA z PO. Szczególnie za nadmierne gadulstwo na "filmowanych" spotkaniach. Po co "się przyznałeś"do OJCA z AK. Ja uważam, że jest to WIELKI HONOR. Ale myślałeś, że coś się od 1945 w tych sprawach zmieniło? (za wyjątkiem 2006 i 2007 r).
A "po co" Tobie reprezentantowi Nauk Ścisłych i takiejże Uczelni (AGH) było ujawnianie talentów literackich, przewyższających krajowych polonistów. Przepiękne opisanie Pani Ewy i belgijskiego dyplomaty i brazylijskie klimaty przypominały mi czytaną we wczesnej młodości "GABRIELĘ" Jorge Amado. Stąd zazdrość wielu polonistów. Co do meritum.

Weź Krzycho odrzuć ch-ne dla nas Techników podejście do sprawy (badania naukowe). Wykorzystaj talenty humanistyczne i: wykonaj jeszcze przed wyrokiem wszystkie żądania pozywającego. Kwity wraz z powiadomieniem zanieś do prokuratury i do sądu. Obowiązkowo za potwierdzeniem. Myślę, że Anka Dymna zasługuje na te 2000 ZŁP. Za wieloletnią współpracę z X. Zalewskim. Ja corocznie wpłacam na krakowska mukowiscydozę. Ze względu na sympatyczną Panią DOKTOR. Nie mam poczucia, że cokolwiek tracę. Nawet zyskuję. Za wpłaty otrzymałem nawet niespodziewanie wiersze Joanny Jankowskiej pt.:"Gliniane dzbanki codzienności".
Następnie Krzysio. Następnie Krzysio, to ja będę niecierpliwie oczekiwał na Twój "kuminikat blogowy" o wykonaniu mojej propozycji i poszukiwał zapewne sensacyjnych opinii. Myślę że nie tylko w blogosferze.

Inżynierowie!!!. Łączmy się.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

26-04-2013 [23:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Myślę, że Anka Dymna zasługuje na te 2000 ZŁP. Za wieloletnią współpracę z X. Zalewskim. Ja corocznie wpłacam na krakowska mukowiscydozę. Ze względu na sympatyczną Panią DOKTOR. Nie mam poczucia, że cokolwiek tracę. Nawet zyskuję. Za wpłaty otrzymałem nawet niespodziewanie wiersze Joanny Jankowskiej pt.:"Gliniane dzbanki codzienności..."

No właśnie. Też myślę, że jak nawet przegram tę sprawę to de facto zyskam. I tego się będę trzymał.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysiek (inżynier)

 

Obrazek użytkownika piotr36

26-04-2013 [21:37] - piotr36 | Link:

A żeby tego "profesora" różowe homo niewiadomo w ciemnej ulicy od tyłu dopadło. :) Pozdrawiam i niech pan walczy z gnidą!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-04-2013 [00:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

Dziękuję za wsparcie i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika marekagryppa

26-04-2013 [21:56] - marekagryppa | Link:

Ta parszywa postać podszywała się pod mój nik.
On ma tyle z Marka Agryppy co kurtyzana do cnoty!!!
Ne nos inducas intentationem!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-04-2013 [00:43] - Krzysztof Pasie... | Link:

Dzięki za cenny komentarz. Przy okazji mam prośbę o zamieszczenie tego komentarza również na Salonie24 - patrz:

http://salonowcy.salon24.pl/503363,czolowy-anty-lustrator-uj-pozywa-prawicowego-blogera

Dziękuję za wsparcie i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika bolesław

27-04-2013 [00:13] - bolesław | Link:

Pisze Pan : "Zanosi się na gorące lato."
Oj! Będzie bardzo gorąco.
O ile dobrze sobie przypominam to z wymiarem sprawiedliwości (kolegia)
już za ponurych czasów komuny miał Pan Panie Krzysztofie styczność.
Przeżył Pan tamte czasy to i teraz poradzi Pan sobie.A teraz ma Pan wsparcie
wielu internautów.
Trzymam kciuki za Pana i serdecznie pozdrawiam,
bolesław.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-04-2013 [00:48] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie Bolesławie,

Za komuny ubecja zrobiła mi 76 spraw przed Kolegium Orzekającym, więc jestem zaprawiony w boju.

Ale wsparcie internautów jest teraz dla mnie bezcenne.

Serdecznie pozdrawiam Pana i wszystkich gości mojego blogu,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Kazmirz

28-04-2013 [05:52] - Kazmirz | Link:

Rzeczony profesor najwyrazniej idzie w slady mistrza Michnika hehe .Probuje zamknac Panu usta ,a znajac polskie "niezawisle" sady i ostatnie b. ciekawe wyroki (uklad lajdakow zdecydowanie w natarciu )..... na pewno bedzie goraco =)) . Jestem z Panem. Pozdrawiam serdecznie.

ps. Posylam wiersz . Inny kraj i czas , ale.....

Taka garstka łajdaków w narodzie

--------------------------------------------------------------------------------

Żegnaj nam, szkocka sławo! Ot,
Żegnajcie, chwały dawne;
Swe miano nawet żegna Szkot,
Tak w dziejach wojen sławne.
Dziś płynie Sark przez piasków krzem,
A Tweed ku morskiej wodzie
Jedną z angielskich znacząc ziem:
Taka garstka łajdaków w narodzie!

Czego nie podbił w żaden wiek
Ni gwałt, ni podstęp ciemny,
To dziś tchórzliwy zdziałał człek
Za zdrajców żołd najemnych.
Nie straszny nam angielski miecz,
On mężnych nie przebodzie;
Angielskie złoto - zgubna rzecz!
Taka garstka łajdaków w narodzie!

Bodajbym zmarł, zanim nadszedł dzień,
Gdy zdrada nas przymusem
Sprzedała, legł w mogilny cień
Z Wallace'em mężnym, z Bruce'em!
Lecz klnę się tu, że póki tchu
To głosić bedę co dzień:
Za złoto nas sprzedano wraz;
Taka garstka łajdaków w narodzie!

R.Burns